Kansen op zuigkracht van Vlissingse haven gestegen „Ontwikkeling van Zeeland dient te worden voortgezet" Crm legt zich neer bij diefstal graf uit Sint Baafskerk Verdachte! blijft nog in arrest ALMANAK LEEFBAARHEID N-BEVELAND DOOR FORENSISME VERBETEREN CV-plannen Even bellen Hollestelle (01100) 3330* TANKER MET TOLUEEN BIJ ZIERIKZEE VASTGELOPEN Twee Duitsers, verdacht van inbraak, te Goes aangehouden 2 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT ZATERDAO 8 SEPTEMBER 1971 MR. B. KOLFF IN HERDENKINGSREDE VLISSINGEN Hoewel de VHssingse haven ten opzichte van Rotterdam en Amsterdam een bescheiden plaats Inneemt en het nog een open vraag is of ze voldoende zuigkracht zal hebben, zijn de kansen op die accumulatie wel ge stegen. Die mening gaf oud-burgemeester rar. B. Kolff van Vlissingen vrijdag avond in de rede, die hij uitsprak tijdens de herdenkingsbijeenkomst ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Vlissingse haven-, spoorweg- en Industricwerken, in de Sint-.Tacobskerk. Mr. Kolff betoogde, dat liet een sa. menloop van verschillende oorzaken is geweest, waardoor de havens van Vlis singen vooral de binnenhavens niet aan de hooggespannen verwach tingen v 1 1873 hebben beantwoord. ACCUMULATIE BLIJFT TOCH NOG VAAG „Het is betrekkelijk eenvoudig", aldus mr. Kolff, „als men er het nodige geld voor over heeft op een gunstiggelegen punt een goed uitgeruste haven als het ware uit de grond te stampen. Ook -lean liet in bepaalde gevallen lukken- één 'of andere tak van verkeer of bedrijvigheid tijdelijk of blijvend naar die haven trekken. Maa,r daar mee is men nog niet verzekerd van die zuigkracht, die grote havens lang zaam aan eigen worden door hun veelzijdige vervoer en handel en nij verheid, een zuigkracht, die zich in het achterland van andere havens als Sn soort vacuüm doet gevoelen, waar geen vat op krijgen. Het tegen wicht in de vorm van goed dienstbe toon en lage kosten is dan onvoldoen de". Als belangrijke factoren, die de reali sering van de grote verwachting van de Vlissingse haven in het verleden hebben tegengewerkt, noemde de inlei der: De wijze exploitatie, in welk ver band hij meende dat er veel te laat' (in 1883) van staats- op particulie re exploitatie werd overgeschakeld en er op wees, dat ook 'De Schel de' er ondanks haar inspanningen niet in is geslaagd de bavens tot bloei te brengen: De omstandigheid, dat Vlissingen de slagen van de Franse tijd nog niet te boven was. „Er had toen een belangrijke kapitaalvlucht plaatsgevonden. Van de eigen han del was praktisch niets meer over gebleven en de mannen met het nodige inzicht en het kapitaal ont braken". De mededinging van andere ha vens, met name Rotterdam en Ant werpen. eindpunt van de Zeeuwse spoorweg bot ontwikkeling zou komen, ook te water over een goede verbinding met liet achterland zou moeten be schikken, een verbinding, die door het kanaal met de grote rivieren er met het Duitse achterland tot stand zou komen. Daarbij werd ook gedacht il bij de aanloóp- le situatie Herinneringen In zijn rede stond mr. Kolff uitvoerig stil bij de gebeurtenissen van 8 sep tember 1873 stil en bij de achtergron den, die tot de complexe werken leid den. Hij vertelde, aanvankelijk de illu sie te hebben gekoesterd in die ach tergronden een soort van nationale zeehavenpolitiek van 100 jaar geleden op het spoor te kunnen komen. Te meer, omdat bij één en dezelfde wet besloten werd tot het graven van het Noordzeekanaal en de Nieuwe Water weg, in 1862. „Van een gedachtengang, dat bijvoorbeeld ook eens iets voor een haven in het zuiden gedaan moest worden, ben ik echter niets gewaar geworden. Wilde de regering in Am sterdam en Rotterdam belemmeringen wegnemen, die een verdere ontwikke ling van de havensteden in de weg stonden, in Vlissingen was van een hoopvolle ontwikkeling, die verder be vorderd moest worden geen sprake, er was alleen sprake van roemvolle en minder roemvolle herinneringen aan een tijd, die men 100 tot 300 jaar achter zich had". Aanleiding tot de Middenzeeuwse wer ken was de langzaam gegroeide over tuiging aldus mr. Kolff dat welvaart was weggelegd voor elke stad en elke streek, die door een spoorlijn werd bediend en dat die welvaart zo gelijkmatig mogelijk over het land moest worden verdeeld. Van daar, dat het voor de hand lag de spoorlijn naar Vlissingen door te trek ken. Mr. Kolff: „En was men dan, als men zo de beste natuurlijke haven aan de Nederlandse kust per spoor kon hereiken, niet in staat en dus ook niet verplicht om zich tevens vervoer van overzee voor de spoorlijn te ver werven?" Daarbij wees de inleider erop, dat in die tijd ook nog moest worden afgewacht hoe het met de waterwerken voor Rotterdam en Am sterdam zou aflopen. Hij betoogde, dat de mogelijkheid een andere route voor de scheepvaart bij de afdamming van het Sloe „nau welijks een rol heeft gespeeld". ,De redenering was eenvoudig, dat een haven van Vlissingen, die aan het FIETSER (77) GEWOND BIJ AANRIJDING MET VRACHTWAGEN VLISSINGEN De 77-jarige J. D. uit Vlissingen is vrijdagochtend om streeks negen uur op de kruising Hogeweg'-Sohuiitivaartgracht in botsing gekomen met een- vrachtwagen, be stuurd door F. van. der W. uit Zaan dam. Hij is met hoofdwonden opgeno men in het Bethesda-Sint Josephzie- lcenhuis Het is niet duidelijk gewor den of de fietser op de kruising ten val is gekomen dan wel tegen de vrachtwagen is gereden. de vestiging van "De Schelde' in 1875 en de bemoeienis in dit verband van ltoniug Willem III en de oprichting van de maatschappij Zeeland met Vlissingen als afvaartplaats en de be moeienissen die prins Hendrik hier mee heeft gehad. Mr. Kolff stond voorts stil verschillende activiteiten als en doorvoerhaven en vatte de over de eerste dertig jaar van déze eeuw als volgt samen: „Evenmin als vóór 1914 leidde het verkeer tot een blijvende band met de betrokken re derijen. De mededinging van Rotter dam, de geringe binding van de rede rijen aan Vlissingen, misschien ook weieens onvoldoende soepelheid in de tariefspolitiek van de kant van Vlis singen speelden hier een rol". Met name het vertrek van de maatschap pij Zeeland is naar zijn mening- een voor Vlissingen moeilijk te verwerken slag geweest. „Welke argumenten er ook aan te voeren waren om de afvaar ten naar Hoek van Holland te ver plaatsen, met het besluit daartoe valt het mij nog altijd moeilijk geheel vrede te hebben", zei hij. Mr. Kolff stond voorts stil bij de SHV en de bunkeractiviteiten, de opening van de nieuwe buitenhaven en het 'nieuwe en verheugende élement' van de ontwik keling van de haven Vlissingen-Oost. „Vlissingen mocht zich gelukkig prij zen dat IDe Schelde' als eerste bereid bleek de reparatie-afdeling aan zeehaven te vestigen". Vlissingen-Oost .eeuwse Actie Nu verkeer en waterstaat Vlissin gen een geschenkje van drie mil joen gulden heeft aangeboden ter bestrijding van de kosten van de nieuwe brug, als de oude Sou- burgse brug dan maar wordt op geruimd, is het aardig in dit hoekje melding te maken van een kleine buiten-parlementaire actie. Elke nacht namelijk beweegt een groepje Souburgers zich met en kele kruiwagens omzichtig in de richting van het kanaal bij Sou burg. Daar ledigt men iedere keer drie tot vijf kruiwagens grond in het water. En de motivering voor die actie: „Tegen de tijd dat de brug weg gaat, ligt er een prachtige dam door het kanaal". MR: B. KOLFF aan de doorvoer van goederen naar en van Duitsland en aan de opslag in het pakhuizen zo rijke Middelburg. Na de hooggespannen verwachtingen signaleerde mr. Kolff 'de grote kater'. Maar lüj wees erop, dat de geschiede nis van de eerste veertig jaar van de haven- en kanaalwérken niet één en al schaduw Is en noemde in dit verband Hij wees erop, dat Vlissingen-Oost ook voor het goederenver komst bood en noemde met wolaarvoer. „Te zeggen, dat hier een kans voor Vlissingen lag is te zwak uitgedrukt. Er was voor Vlissingen geen andere mogelijkheid dan de hier gebleken tendentie in het vervoer te volgen, wilde het niet ten enemale uitgeschakeld worden uit de plaats, die het verworven had op het gebied van de aanvoer van wol en tevens op dat van huiden en vlees". Mr. Kolff memoreerde de verschillende bestuursvormen van de haven en meende, dat „nu het eigenlijke be stuur op een werkelijk publiekrechte lijk havenschap is overgegaan, de ha ven naar buiten nog meer gestalte heeft gekregen". Mr. Kolff vergelijkt de Vlissingse ha ven tenslotte met de Willemslinde voor het slot "Dillenburg', waarvan de oorspronkelijke tronk door de blik sem is getroffen maar waaruit v jonge lindebomen zijn gegroeid. Kolff: .Mogen wij met deze Willems linde vergelijken de haven van Vlissin gen, die eens tot sterven veroordeeld Examens Voor het pajtroonsexaimen automobiel bedrijf diait in Voorschoten werd afge nomen, slaagden de heren J. P. Ver- mare (met lof) en Joh. Weststrate, beiden uit Kraibbendijke. Aanvulling op rapport 'Problematiek Noori-Beveland' Uitgaande pendel moet 400 personen gaan omvatten aan het tegengaan van het gebruik als tweede woning van voor permanente bewoning geschikte of geschikt ge maakte woningen en in het algemeen het verhogen van de aantrekkelijkheid van de dorpskernen. De forensenpro- jecten zouden niet in bestaande en VLISSINGEN Voor het behoud I potentiële recreatiegebieden gesitu- tle leefbaarheid op Noord-Beve land is handhaving van het huidige inwonertal minimaal noodzakelijk en moet realisering van enige bevolkings groei wenselijk worden geacht. Gezien de op Noord-Bevéland te verwachten werkgelegenheidsontwikkeling, een ver dere zij het geringe daling van het aantal bezette arbeidsplaatsen, kan dat alleen bereikt worden door een ontwikkeling van het forensisme. Dat staat in een aanvulling op het rapport 'De problematiek van Noord- Beveland.' Wil Noord-Beveland de ver onderstelde groei vasthouden dan za.l omstreeks 1990 de uitgaande pendel ongeveer 400 personen moeten omvat ten. In de aanvulling van het rapport staat dat de mogelij lcheden van het allochtone forensisme (personen die in Noord-Beveland gaan wonen, maar daarbuiten blijven werken) niet zo positief beoordeelt moeten worden. Desondanks meent men dat het al lochtone forensisme bevorderd kan worden met een aantrekkelijk plan voor de wat betere bouw. „Verder zij nog opgemerkt dat het verbeteren van de leefbaarheid op Noord-Beveland niet enkel gediend is met een stimule ring van het forensisme. Ook andere zaken, welke ook weer ten dele het forensisme gunstig beïn vloeden, kunnen daartoe wellicht een bijdrage leveren." Daarbij wordt ge dacht aan sanering van slechte wonin gen, renovatie van oude woningen. Inbraak in een benzinestation te Terneuzen TERNEUZEN Het, benzinestation van Manna,ert aan de Bellamy straat heeft donderdagnacht bezoek gehad van inbrekers. Enkele glasruiten wa ren kapotgeslagen en een paar kla- praampjes waren geforceerd. Uit een geldla was een bedrag van 167 gulden verdwenen. De la werd buiten aange troffen. Van de daders ontbreekt elk spoor. BROMFIETSER LICHT GEWOND BIJ AANRIJDING GOES De 17-jarige bromfietser J. van de B. uit Goes is vrijdagavond op de Grote Markt in Goes aangereden door een personenauto, bestuurd door de 21-jairige militair J. J. L., eveneens uit Goes. De bromfietser is met lichte verwondingen opgenomen in het Sint Joaama-ziekenhuis. De Goese politie heeft het onderzoek overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. eerd moeten worden. Men denkt aan aansluiting bij een bestaande kern met een redelijk vooraieningsniveau (genoemd worden Colijnsplaat, Kam perland, Kortgene en Wissenkerke) en met een goede bereikbaarheid. De aanvulling en het rapport komen 26 oktober in de vergadering van provin ciale staten aan de orde. leek. maar waarin wij in de aan ons voorbij getrokken 100 jaar bedrijven tot bloei hebben zien komen en s ook wel weer hebben zien verdwijnen en waaraan wij de laatste tientallen jaren ook nieuwe ontwikkelingen heb ben kunnen ontdekken, ontwikkelin gen clie ons hoop op een blijde toe komst geven". De verschillende toespraken tijdens de druk bezochte herden Icingshijeen- komst behalve mr. Kolft' voerden ook minister dis. T. Westerterp van verkeer en waterstaat en burgemees ter drs- Th. J. Westerhout het woord werden afgewisseld door liet optre den van het Antwerps TJiebaans Kwartet en liet Vlissings Loodsen- koor. D ebijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door de commissaris der koningin mr. J. van Aartsen en zijn echtgenote en de gemeentebesturen van Middelburg en Veere. Drs. Wester- hout bracht in zijn slotwoord met name ook dank aan de organisatoren van de feestelijkheden. Aansluitend op de herdenking in de SWacobskerk Irield het gemeentebe stuur van Vlissingen een officiële ont vangst in de burgerzaal van het stad huis. De belangstelling was bijzonder groot en onder de velen, die geluk wensen kwamen aanbieden zag mevrouw en commissaris der konin gin Van Aartsen, wethouders en raadsleden van de gemeenten Middel burg en Veere, een scala van verte genwoordigers uit het Vlissingse vere nigingsleven. representanten van mari ne en marechaussee en voorts verte genwoordigers uit de leringen van ha ven- en bedrijfsleven. Het voltallige college van b en w, burgemeester Wesberhout, de wethouders Films, Gil lissen Verschage, Janse en Smit en gemeentesecretaris Peters namen de 'talrijke gelukwensen to ontvangst. VLISSINGEN Gedurende de mor gen- en middaguren liep de hitte i tent op het Bellamypark waarin tentoonstelling 'Regio Legio' te zie zo hoog op, dat de organisatoren be sloten de hulp van de brandweer in te roepen. Men verwachtte vergeefs overigens - verkoeling door het nat houden van het tentdak. (Foto PZC) (ADVERTENTIE) ZAAGMOLENSTRAAT 1, GOES WOORDVOERDER MINISTERIE: „NIETS MEER AAN TE DOEN" 00K GEMEENTERAAD AARDENBURG WIL OVER GRAF PRATEN ZIERIKZEE In dichte mist is vrijdagmorgen in het zogenaamde En gelse vaarwater bij Zierllezee de 1250 ton metende tanker Dordrecht 24 om hooggevaren. Het schip was geladen met tolueen, een oplosmiddel, dat door chemische industrieën gebruikt wordt. De stof is niet bijzonder brandbaar of explosief. Wel is het giftig. Aanvankelijk was men er ongerust over dat het schip zou kunnen breken, maar dat gevaar bleef echter uit. Vrijdagavond omstreeks half elf werd het schip bij hoogwater vlotgebrokken door de slepers 'Holland', 'En Aroant 15' en 'Cetri In' van het bergingsbe drijf Mulder uit Hansweert. De Dordrecht 24 is eigendom van de gebr. Broere en was op weg van Antwerpen naair Willemstad. Er be staat geem meldingsplicht voor het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Oosterschelde Wel moet de haven meester ervan in kennis worden ge steld als een schip zijn gevaarlijke laddiig gaat lozen, zo verklaarde een woordvoerder van de rijkspolitie te water. Hij vertelde verder dat de meeste kapiteins van schepen, die ge vaarlijke stoffen vervoeren, bij dichte mist doorvaren, omdat enkele uren stilliggen een schadepost van duizen den guldens kan betekenen. AARDENBURG Het ministerie van crm heeft zich neergelegd bij het verdwijnen van een compleet graf cn een hoofdeinde, daterend uit. de veertiende eeuw uit de Sint-Baafskerk in Aardenburg. Na een onderhoud met antiquair C- van der Heyden, die op de antiek beurs in Delft onverwacht met een fresco uit Aardenburg voor de dag kwam, heeft dr. T. Meyer, die voor crm museumzaken be hartigt, vrijdag geconcludeerd dat „er niets meer aan te doen is". Hij gaat er van uit dat de heer Van der Heyden volkomen legaal en te goeder trouw aan de graf- schüdering is gekomen. „De waarheid is niet meer te achter halen en het ministerie kan dat fresco, gezien in het kader van de totale monumentenzorg, die erg veel geld kost, niet aanko pen", liet een woordvoerder van crm vrijdagmiddag weten. Hert: fresco, dat inmiddels van de antiekbeurs in Delft is wegge haald, is zoals bekend afkomstig uit de nalatenschap van restaura teur F. Smoorenburg, die in de vijftiger jaren de Aai'denburgse graven opknapte. In Delft is beweerd dat hij het fresco zou hebben gelcregen als betaling in natura. Omdat de heer Smoorenburg drie jaar gele den is overleden en omdat de Aardenburgse kerkvoogdij de transactie ontkent valt die bewa- ring niet meer te verifiëren. Ze ker is dat er niets over op papier staat. Ook over de verdwijning van een compleet graf in 1954 windt het ministerie zich niet meer op om dat dat niet meer te achterhalen is. „We kunnen ons er niet meer in verdiepen, al constateren we dat met bloedend hart", zegt men bij crm. De beslissing van het ministerie betekent dat het fresco in Delft weer vrij in de verkoop is. Anti quair Van der Heyden zou vol gens crm de bedoeling hebben om de verkoop van het stuk, dat in ieder geval niet meer terug komt op de beurs, eerst te gaan bespreken niet het gemeentebe stuur van Aardenburg. Zoals ge meld vindt burgemeester drs. W. Lockefeer dat de Aardenburgers een moreel recht op de grafschil dering kunnen doen gelden. Hij verklaarde vrijdag „weinig zin te hebben in aankoop zolang niet tot de bodem is onderzocht wat er met de graven is gebeurd en wat er juridisch allemaal nog mogelijk is. „Het is toch een vermist graf. Ek wil wel eens weten hoe dat Is gebeurd.Naar mijn gevoel con cludeert crm wel erg snel dat het stuk in rechtmatige handen is", aldus de heer Lockefeer. De verwachting is overigens dat ook de Aardenburgse gemeente raad volgende week dinsdag wel zijn zegje zal hebben over de grafstenen-affaire. Verschillende raadsleden hebben hun belang stelling al getoond. COMMISSARIS DER KONINGIN BIJ OPENING 'REGIO LEGIO' BELANG VOOR DE PROVINCIE EN EEN NATIONAAL BELANG VLISSINGEN Bij de opening van de tentoonstelling 'Regio Legio' heeft commissari der koningin mr. J. van Aartsen als zijn strikt persoonlijke mening uitgesproken, dat de indus triële ontwikkeling van Zeeland, zoals die na 1953 op gang is gebracht, moet worden voortgezet. De commissaris noemde een dergelijke continuering een belang voor de provincie én een nationaal belang omdat men in Neder land moet komen tot een betere sprei ding van de bevolking. Vrijdagmiddag kort na drie uur ver richte mr. Van Aarsen door het onthul len van de naam de opening van ten toonstelling 'Regio Legio', die in het kader van de viering van 'Vlissingen 100 jaar Haven-, Industrie- Spoorstad' in een grote tent in het Bellamypark is ingericht. Het comité van die n: heeft alle in Vlissingen en omgeving gevestigde industrieën en hij de ha vens betrokken (semi-)-overheldsto- stellingen voor de expositie weten te interesseren en zo is onder het tent dak op een oppervlakte van 600 m2 een expositie ontstaan, die een goed beeld geeft van de industriële- en venbedrijvigheid bij Vlissingen. exposanten besteden daarbij ruime aandacht aan de veiligheid en de nale ving van de milieu-eisen. Toen de commissaris der koningin in zijn openingstoespraak de pas; bereikte, waarin hij pleitte voor voortzetting van de op gang gebrachte ontwikkeling, zei hij met nadruk om eventuele latere misverstanden te voorkomen dat het hier ging om zijn eigen mening. Met nadruk stelde hij ook dat 't er daarbij niet om gaat om een 'volpompen' van de Wester- scbeldeboorden met industrieën, maar om een 'op beheerste wijze' voortzet ten van de ontwikkeling, waarbij hij rondom het Sloe nog mogelijkheden zag voor de vestiging van nieuwe be drijven of de eventuele uitbreiding van de hier reeds aanwezige industrieën. Wanneer dit op beheerste wijze ge beurt, zal men zich daar over kunnen verheugen, aldus mr. Van Aartsen, in welk verband hij het bijna overbodig vond te wijzen op de milieubescher- mings-ga ran ties; het is voldoende be kend dat op alle eisen ta.v- dit onder werp nauwlettend wordt toegezien. Niet stormachtig Zeeland zal zo, met de aan diep vaar water gelegen Scheïdegebieden, een bijdrage kunnen leveren aan de sprei ding van de bevolking van Nederland, zo stelde mr. Van Aartsen. Hij zei hei te betreuren dat er thans stemmen op gaan 'een punt' te zetten achter ont wikkeling, die én niet stormachtig is geweest én nog maar nauwelijks op gang is gekomen. Daarom ook toonde mr. Van Aartsen zich enigszins zorge lijk gestemd over de stagnatie in de ontwikkeling, waarvan momenteel sprake is en waarvoor Iiïj als oorza ken noemde het intrekken van de sti mulerende overheidssubsidies en het teruglopen van de economie. „Daarbij verandert in Zeeland de stemming ook een beetje" zo zei hij als inleiding op zijn pleidooi voor een verdere expansie. Aan het begin van zijn openingstoe spraak ging de commissaris terug tot 1873; de opening van kanaal met haven- en spoorwegwerken waren b<p langrijke zaken in die tijd. Elders in land was de ontwikkeling met aanleg van Waterweg en Noordzeekanaal en de uitbreiding van het spoorwegnet op gang gekomen; de grote werken waren Zeeland echter steeds voorbij gegaan. De verbindingen waren primi tief, voor de afstand Bergen op Zoom Vlissingen had men zowat een dagreis nodig, de toestanden in 't gewest waren verre van rooskleurig. Grote vreugde was er begrijpelijk over het afdammen van Kreekrak en Sloe en het doortrek ken van de spoorlijn naar Vlissingen 'Voor dit gebied werken van grote verwachting en allure'. Maar de grote verwachtingen werden wat beschaamd en het zou tot na de tweede wereldoor log, eigenlijk tot na de ramp van '53 duren voor er een werkelijke kente ring optrad. Tot die tijd raakte Zee land, een gewest met een verouderen de bevolking, op allerlei gebied verder achterop. Toon kwam er een keer. Het deltaplan bracht nieuwe verbindingen; tot clan was er alleen een oost-west verbinding geweest. In 1964 kon konin gin Juliana de nieuwe haven aan het Sloe openen; de regering stimuleerde met investeringspremies en infrastruc tuur-subsidies. De verwachtingen waar weer hooggespannen en al zijn die ten dele niet in vervulling ge gaan, als tot nu toe bereikte positieve punten kon mr. Van Aartsen noemen de vestiging van de op de expositie vertegenwoor digde industrieën, het weer toenemen de bevolkingscijfer en belangrijke acti viteiten ook in andere sectoren. Thans wordt een verlaagde prognose aange houden voor het Zeeuwse bevolkings cijfer in 2000 (421.200). Aan het slot van zijn toespraak constateerde mr. Van Aartsen, dat men in Zeeland in de laatste jaren een belangrijke ontwik keling heeft gezien; de expositie "Regio Legio' zo vervolgde bij, geeft een goe de indruk van wat er tot stand is ge komen. Regionaal VERDRINKINGSZAAK TE WEMELDINGE MIDDELBURG De 26-jarige Wemeldingenaar A. D., die maan dag werd aangehouden in ver hand met de dood van zijn plaats genoot Jan Hoogesteger (36) is vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie, mr. Th. Lebret. De ze zag genoeg aanleiding om be vel tot bewaring te geven, een be vel dat door de rechter-ci saris is ingewilligd. GOES De Goese politie heeft vrij dag twee 20-jarige Duitsers, M B. en H. G. H. aangehouden op verdenking vaai inbraak clie zij in d'e nacht van donderdag op vrijdag zouden hebben gepleegd bij de firma Westrate aan (ie Puieweg in Goes. Daarbij werden e@ rekenmachine, twee rijbewijzen en 20 flesjes bier gestolen. De twee Duitsets zijn ingesloten to het politiebureau in Goes. (ADVERTENTIE) RESTO VROUWENPOLDER diners - partijen 01189 -1900 -1965 Het gehele jaar In een kort antwoord zei burgemees ter drs. Th. J. Westérhout van Vlissin gen vooral dankbaar te zijn voor het verhand, waarin de commissaris de tentoonstelling in zijn toespraak had geplaatst, waardoor de expositie werd 'uitgetild' boven lokaal niveau en wat mede een rechtvaardiging betekende van de naam 'Regio Legio' die de na druk legt op het regionale, karakter. Tenslotte bood drs Weserhout de commissaris een overdruk aan van het programmaboekje van de feestelijkhe den in 1873. Bij de opening waren ook tegenwoordig de burgemeesters van Middelburg en Veere, drs. P. A. Wol- ters en de heer A, de Kam. Commissaris Van Aartsen was ingeleid door de voorzitter van het Comité Vlissingen 1.00 jaar Haven-, Industrie- en Spoorwegstad, jhr. D. C. Valcke- nier von Geusau, die tevens voorzitter is van het tentoonstellingscomité. Op de expositie zijn stands te zien van de gemeente Vlissingen, het Haven schap Vlissingen, de NV Haven van Vlissingen, de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, de NV Water maatschappij Zeeland, de BV Konink lijke Maatschappij De Schelde. Hoechst Holland NV, Pechiney Neder land NV, de Technische Bibliotheek Zeeland en Raffinaderij Total NV. De tentoonstelling de toegang is gratis is tot en met 16 september ge opend, dagelijks van 's middags twee uur tot 's avonds ne.gen uur. ZONNIG EN WARM Aanvankelijk nog op veel plaatsen mist, later zonnig en droog weer. In het al gemeen weinig, wind. Maxima om streeks 28 graden mar op de wadden minder warm. Vooruitzichten voor zondag en maan dag. Op de meeste plaatsen droog. Eerst nog vrij warm, later lagere tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal men zon: 3 tot 11; min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans op e«i geheel droog etmaal: 90 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 1 tot 9; min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON EN MAAN 8 september zon zon maan maan op onder op onder 06.03 19.12 17.16 01.13 9 september 06.04 19.09 17.38 02.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2