Jongens stichtten brand op stortplaats in Middelburg Uitbreiding horecabedrijf in Haamstede weer discussiepunt Stijging bietenareaal vergt uiterste van suikerindustrie Zierikzee wil in eüandelijke reinigingsdienst ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN MITC VYON houdt in Goes demonstratieavond Winkelgalerij te Breskens nog niet van de grond WÏSSENKERKE VOERT BELASTING VOOR WATERTOERISTEN IN Oostburg moet nu al gaan denken aan belastingen onroerend goed PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 SEPTBMea IW3 WETHOUDER BAARS: „REINIGINGSDIENST ZUIVEREN VAN ONVERDIENDE BLAAM" TERREIN AAN OUDE VEERSEWEG WORDT SPOEDIG GESLOTEN MIDDELBURG De brand op de stortplaats voor grof vuil aan de Qude Veerseweg in Mid delburg, die vorige week woens dag uitbrak, is aangestoken door drie jongens. De politie heeft tegen de jongelui, afkomstig uit Middelburg, proces verbaal op gemaakt. Deze mededeling deed maandag avond de directeur van de Mid delburgse dienst voor gemeen tewerken, ir. C. J. M. van Unen, tijdens een vergadering van de raadscommissie voor dezelfde dienst. Uit nadere mededelingen van de Mid delburgse politie maandagavond bleek dat; de drie jongens, J. van B. e: D„ beiden veertien jaar en L. vijftien jaar, uit baldadigheid in stortplaats grenzende sloot een brand je hadden gesticht. Het vuur moet daarna zijn overgesla gen naar het afval. De identiteit van de jongelui kon door de politie wor den achterhaald uit een beschrijving van personeelsleden van de reinings- dienst, die de jongens hadden opge merkt. De heer Van Unen, zei maandagavond in de commissievergadering te zijn geschrokken van het bericht in de PZC van donderdag 30 augustus, waarin bij monde van onder meer de onder-commandant van de brandweer .T. J. van tHof de mogelijkheid werd geopperd dat de brand door de rci- nmgsdienst zelf was aangestoken om enige 'ruimte' te maken. De directeur van gemeentewerken toonde zich maandagavond dan ook verheugd deze onjuiste indruk te kunnen wegnemen. Ook wethouder W. P. J. Baars, dde de commissievergadering voorzat, noem de het gewenst om de reinigingsdienst van blaam te zuiveren De wethouder wees er daarbij nog op, dat het reeds enikele jaren geleden is dat personeel van de reiningsdienst. zelf kleine 'be schermde' vuurtjes op de vuilnisbelt stookte om op deze manier van be paald afval te komen. ZIERIKZEE Als de raad er tijdens zijn vergadering van dinsdag 11 sep tember mee instemt zal de gemeente Zierikzee toetreden tot de 'gemeen schappelijke regeling reinigingsdienst Schouwen-Duiveland 1970'. De huidige in gebruik zijnde vuilstortplaats bij het Havenkanaal bij Zierikzee. die reeds lang een doorn in het oog is van de bewoners in het plan West, het provinciaal bestuur en de inspectie van de volksgezondheid, zal worden gesloten. Het is de bedoeling vanaf 1 januari 1974 gebruik te gaan maken van de pas nieuwe vuilverwerkingsplaats bij Serooskerke. B. en w. zijn van plan een voorlichtingsblad te verspreiden, waarin de bevoMng uitvoerig wordt geïnformeerd over de materiële gevol gen van de toetreding tot de gemeen schappelijke regeling. Aandacht zal dan onder meer worden geschonken aan een geringe verhoging van de reinigingsrechten, een betere service verlening en een speciaal tarief voor bejaarde inwoners. Als de raad akkoord gaat met de toetreding per 1 januari 1974 dan zal ook de thans geldende pachtovereen komst met de tegenwoordige bewer ker van de gemeentelijke stortplaats moeten worden beëindigd. Het college vraagt de raad voorts toestemming twee stukken grond, groot 590 m2 in plan west te verko pen aan de woningbouwvereniging Be ter Wonen. De woningbouwvereniging, die 36.000 gulden voor de kavels zal moeten betalen wil er veertig prefab garages op bouwen. De raad zal voorts een voorbereidingsbesluit voor het buitengebied kunnen vaststellen en een vertegenwoordiger en plaats vervanger kunnen aanwijzen voor het nieuwe bestuur van de Beatrix- school. Domburg viert 750 jaar stadsrechten DOMBURG De viering van het feit, dat Domburg 750 jaar geleden stads rechten kreeg, begint op woensdag 5 september 's ochtends om acht uur met klokgelui. De brassband -Apollo' onder leiding van de heer A. L. van Wallenburg zal daarna om kwart over negen een concert geven op de mu ziektent. Om tien uur begint in de N.h. kerk een herdenkingsbijeenkomst, waarin mr. H. C. van Heel uit Middel burg zal spreken over "Domburg 750 jaar stad' en burgemeester F. G. Sprenger van Domburg een slot woord zal spreken. Medewerking aan deze bijeenkomst verlenen verder de brassband 'Apollo', de zangvereniging 'Volharding leidt tot het doel' en het Domburgs kerkkoor. Drs. F. J. va.n der Feen zal om half twaalf 's mid dags de fototentoonstelling 'Domburg 750 jaar stad' openen. Om twee uur beginnen op het terrein van het Bad hotel kinderspelen. Het avondpro gramma begint om zeven uur met een puzzelwandeltocht door het dorp. Om half negen zullen de prijzen van de wedstrijden bij het Badhotel worden bekendgemaakt en uitgereikt. Om ne gen uur is er een gemeenschappelijke maaltijd waarbij onder meer een os aan het spit zal worden gebraden in het Schuttershof. Op het par keerterrein van het Schuttershof wordt het feest besloten, nadat daar om half elf een vreugdevuur is ontsto ken. Op dat parkeerterrein zal een bal worden gehouden. Statencommissie voor financiën bijeen VLISSINGEN Op maandag 1 okto ber zal de provinciale statencommis sie voor de financiën weer een verga dering houden. Deze begint 's middags om half vijf in het provinciehuis. Borsele Uit de mededelingen van wethouder Baars kon maandagavond ook worden opgemaakt, dat het in de bedoeling ligt om de reeds overvolle stortplaats aan de Oude Veerseweg over niet al te lange tijd definitief te sluiten. Het grof afval zal daarna worden v voerd naar de centrale stortplaats Borsele. die naar verwacht in oktober beschikbaar zal komen. Zoals bekend is deze centrale stort plaats tot stand gekomen via. een gemeenschappelijke regeling tussen Walcherse en Bevelandse gemeenten. Alvorens het woord te geven aan de heer Van Unen zei de heer Baars nog, dat het vuur zich met een zo grote snelheid heeft kunnen verspreiden doordat als gevolg van de aanhouden- MIDDELBURG De Middelburgse iawntennisclub heeft de serie onderlin ge wedstrijden weer afgesloten. Na afloop van de finales reikte voorzitter ir. A. M. de Graauw uit Middelburg de prijzen uit. In de hoofdronde dames enkel - sloeg mejuffrouw Van der Veen me vrouw M. Zuidweg met 6-1 6-3. In het heren enkelspel werd de heer Titiheru eerste, de heer A. Boone jr. werd tweede met de oijfers 6-3 7-5. Mejuf frouw P. van Bergen-de heer G. Beven zegevierden in het gemengd dubbel over het duo mejuffrouw F. van der Veen-M. Titiheru 6-4 6-1. De dames N. Muller-M. Visch bleken een goede combinatie te zijn want de finale dames dubbel werd door hen gewon nen. De jeugdige tegenstandsters me juffrouw F. van der Veen-N. van Heel werden verslagen met 6-3 6-2. De gebroeders E. P. Titiheru-M. Titihe ru wonnen van de combinatie D. Lam- pe-A. Drost in het heren dubbelspel met 6-1 6-0. Bij de jeugd meisjes-enkel verloor Gerly de Boo van Noor van Heel 6-0 6-3 en in een goede wedstrijd moest Thijs Dekker zijn clubgenoot Jan de la Hayze na de finale jongens enkelspel feliciteren 6-2 6-1. Evenals vorige jaren zas er een verlie- zersronde. Mevrouw A. de Jonge ver sloeg mejuffrouw H. van der Mark in het dames enkel met 6-2 7-5 Heren enkel Drost sr.-L. C. Kalkers 6-1 6-0. Gemengd dubbel, Noor van Heel-Jan van Bergen wonnen van mevrouw P. van Verre-M. Kunst met de cijfers 7-6 6-1. In 3 sets werden Joh. Sanders-Jan van Bergen winnaars in het heren dubbelspel. Tweede werden de heren H. Visser-D. van der Mark 6-2 6-7 7-6. De dames E. Vriesman-M. Thorenaar konden elkaar feliciteren met de over winning op de dames P. van Verre-P. van Spaendonck in het dames dubbel 7-6 6-3. Tenslotte werd Noor van Heel eerste in het meisjes enkel voor An- net Wolters 6-7 6-1 6-2 en bij de jongens kwam J. A. van der Zwan als eerste uit de bus. In dit onderdeel werd de finale niet gespeeld. NIEUWE CURSUS ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL BESTEEDT AANDACHT AAN GROEPSMUSICEREN MIDDELBURG De Stichting Zeeuwse Muziekschool besteedt in de cursus 1973-1974 aandacht aan een aantal nieuwe facetten van het muziek onderwijs, die vooral liggen op het gebied van het groepsmusiceren. Door te 'spelen met geluid' wil men jonge kinderen vertrouwd maken met de hedendaagse muziek, wil men koor zang aan kinderen van basisscholen geven en aan jongelui in de leeftijds groep van liet. voortgezet onderwijs, wil men volwassenen a capella zang les geven en wil men hen gelegenheid geven in ensembles te laten musice ren. Verder staan op het programma van de Zeeuwse Muziekschool algeme ne muzikale vorming en groepslessen in blokfluit, gitaar, accordeon en vi ool. Ham Beekman, viool- en ensemblespel- leraar, is van plan in de muziek schoolafdeling Middelburg een koor te vormen met een repertoire dat vele muziekvormen omvat van klassiek tot volksmuziek en chanson en beat. De heer Beekman noemt dit koor 'een grote samenzangklas', vooral gericht op de tieners. Volwassenen die over een goede stem beschikken en noten kunnen lezen, kunnen deelnemen aan de repetities van het madrigaalkoor, die te Goes worden gehouden. Verder zijn er in liet nieuwe cursusjaar weer mogelijkheden tot. het volgen van indi vidueel muziekonderwijs en een oplei ding toelating conservatorium. De nieuwe cursus van de ZMS begint 1 november. Met het oog op een voorgenomen herstructurering van de school die is gebaseerd op een inde ling in de gewesten Noord-Zeeland, Bevelanden, Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen, vormen Noord- en Zuid- Beveland in het nieuwe cursusjaar weer een eenheid, waarvan de leiding gevestigd is te Goes. Voor de ouders, die wel een instrument bespelen en ook zij die dit al jaren niet meer doen, is er de mogelijkheid ensem- blespel te volgen. Het is overigens niet de bedoeling- met deze te vormen ensembles concerten te geven. Ook het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming begint de nieuwe curus. Er zullen cursussen worden gegeven onder anderen in boetseren, beeldhouwen, schilderen, tekenen, edelsmeden, ritmiek en ballet. Het Instituut heeft afdelingen in Middel burg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Zierikzee. Schade bij botsing DOMBURG Zondagmorgen reed P. L. A uit Vlissingen over De Roosjes- weg in de richting Domburg. Vanaf de Singel reed G. D. uit Middelburg rechtsaf het kruispunt op naar de Roosjesweg. De auto's botsten tegen elkaar waardoor aanzienlijke schade ontstond aan beide auto's. In de na bijheid van die kruising stonden enke le auto's geparkeerd, waardoor het. uitzicht enigszins werd belemmerd. de droogte scheuren in hel, afval ren ontstaan. Deze scheuren werkten als schoorstenen. Ir, Van Unen wees er allereerst op, dat het nog tot zaterdagmiddag heeft geduurd voordat, het vuur op de stort plaats werkelijk Lot rust was geko men. Hij noemde het verder 'onbe staanbaar' dat de gemeente, die aan bedrijven enz. ter zake stringente voorwaarden stelt,, zelf aanleiding zou willen geven tot het veroorzaken van overlast voor omwonenden. Bewaking Ter voorkoming van deze overlast door brand enz. heeft de gemeente voor de perioden buiten de werkuren van het personeel van de reinings dienst sinds twee jaar een particuliere bewalting's dienst ingeschakeld. Woens dag gelukte het de jongens juist tij dens de werkuren het. brandje te stichten. Zo bleek uit de mededelingen van de heer Van Unen. De heer M. Vinke (ohu) had eerder geconcludeerd dat de brand nog eens duidelijk had aangetoond, dat de situ atie op de oude stortplaats niet meer houdbaar was. Aan deze opmerking koppelde hij de vraag of de Middel burgse reinigingsdienst wel over vol doende materiaal beschikte om het afval naai- de centrale stortplaats in Borsele te kunnen brengen. Wethou der Baars antwoordde hierop, dat uit een studie van de directeur gemeente werken is gebleken, dat, met het aan schaffen van een vierde vuilniswagen die transport vanuit de verschillende stadswijken naar Borsele vrijwel ze ker naar behoren zal kunnen worden verzorgd. zeeland GOES De vereniging van oefen- meesters afdeling West-Brabant-Zee land houdt maandag 10 september op het gemeentelijke sportpark in Goes een demonstratdeavond met de jeugd trainer van Feijenoord A. Stehouwer De avond begint om 19.30 uur. Ir. R. Froyen te Rotterdam gecremeerd ROTTERDAM Onder grote belang stelling is maandag het stoffelijk overschot van ir. R. Froyen, in leven technisch adjunct-directeur van de PZEM, die vorige week op 62-jarige leeftijd overleed, in Rotterdam begra ven. Bij de crematie waren ongeveer 120 belangstellenden aanwezig, onder wie een grote delegatie van PZEM. De PZEM-vertegenwoordiging bestond uit onder anderen technisch directeur ir. M, D. Dalebout, economisch ad junct-directeur drs. J. K. de Jong, adjunct-directeur personeelszaken J. H. E. Witte, gepensioneerd adjunct- directeur produkbie ir. H. Broelchoff en drs. M. de Bruine, gepensioneerd adjumkt-directeur administratie. Ook de vroegere PZEM-directeur ir. T. Mi- chielsen, die lange tijd met ir. Froyen heeft samengewerkt, was aanwezig. De afvaardiging bestond verder uit delegaties van alle districten van de afdeling distributie elektriciteit, waar over ir. Froyen de leiding had en van de afdeling produktie en administratie van het kantoor te Middelburg. Ver der waren er vertegenwoordigers van andere elektriciteitsbedrijven, de KE MA te Arnhem, van de LTS en MTS te Vlissingen (waarvan de heer Froy en bestuurslid was en van de Rotary- club. Op verzoek van de familieleden wer den geen toespraken gehouden. In plaats daarvan werd het slotgedeelte uit Beethovens negende symfonie ten gehore gebracht. OOSTBURG „Waarom zou ilc ge meente Ooslburg nu de winkelgalerij bij de jachthaven in Breskens niet creëren? Het is toch al bekend waar de jachthaven komt. zodat er geen bezwaren zijn om de winkeliers zo spoedig mogelijk dc kans tc geven om de galerij te betrekken". Dit bracht middenstandsconsulent J. Korstanjc uit Middelburg maandagmiddag naar voren tijdens de vergadering van de adviescommissie voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme van de ge meente Oostburg. die in liet Oostburg- se gemeentehuis werd gehouden. De informatie van de heer Korstanje bleek echter niet helemaal up to date te zijn. Commissievoorzitter wethou der G. A. Claeijs wees hem er op dal de zaken echt niet zo eenvoudig lig gen. „Als de zaak in Breskens door gaat zoals wij dat denken, dan mag dat toch wel een revolutie genoemd worden. Daarom is er nog niet zonder meer een plaats voor de winkelgalerij te vinden op het terrein. Bovendien is het gebied hij de Breskense haven nog steeds eigendom van rijkswater staat- En rijkswaterstaat zou zeker zijn goedkeuring niet hechten aan een dergelijke beslissing van de gemeente Oostburg", meende de heer Claeijs. Reden tot de uitgebreide discussie was een brief van de beer H. van Hanegem uit Breskens. Hij verzocht in het schrijven om zijn bedrijf aan de jachthaven te mogen vestigen in verband met de economische speciali satie van zijn bedrijf. Deze specialisa tie heeft zich helemaal gericht op het leveren aan de bemanning van de boten. Het feit da,t andere onderne mers wel al een toestemming hebben om te mogen verkopen op het terrein was voor hem reden om het verzoek schrift aan de commissie te richten. Hoewel vele commissieleden wel voel den voor het zoeken van een modus voor de heer Van Hanegem, reageerde niemand meer toen de heer Claeijs voorstelde het schrijven voor kennis geving aan te nemen. De commissie hield zich verder nog RAAD WESTERSCHOlim BEKEEK ONTÏÏ ERP-BESTEIHMINGSPLANNEN B. EN W. WILLEN DE HORECA 'BEVRIEZEN' HAAMSTEDE De vraag of een ho- rccabetlrijf in dc Noordstraat te Haamstede nu wel of niet in de gele genheid moet worden gesteld om uit tc breiden, heeft de gemeenteraad van Westcrscliouwen maandagavond weer langdurig beziggehouden. Deze zaak, waarover dc raad enkele maanden ge leden besloot nog geen uitspraak te doen, werd aan de orde gesteld bij het vooroverleg over bet bestemmingsplan /oor de kom van Haamstede. B. en v„ zo legde burgemeester II. P. Ever- '.vijn uit. waren de mening toegedaan dat de horeca in de kom van het dorp niet dient te worden uitgebreid. De PvdA'er J. Lustig bond de kat de bel aan door te zeggen, dat over de uitbreiding van 'een bepaald bedrijf' nog wel gesproken zou moeten wor den. Hij werd hierin gesteund door de Grofe drukte op parallelweg Kortgene-Goes KORTGENE Door de werkzaamhe den bij de Staphorsterkruising op de provincialeweg Goes-Zierikzee, waar bij het verkeer oost-west is gestremd, zijn moeilijkheden ontstaan voor de weggebruikers van de parallelweg van Kortgene naar Goes. Nu het snelver keer van Kortgene naar Goes geen gebruik kan maken van de provincia leweg, wordt veelvuldig gebruik ge maakt van de parallelweg inplaats van de grote Oost-Westweg die door Noord-Beveland loopt. Dit is 3 km omrijden en vele automobilisten ne men de korste weg, namelijk de pa rallelweg. Hierdoor is op die weg een onver- bezig met een verzoek van de winke-| wacht grote drukte ontstaan waar het liersvereniging 'Ons Belang' kens om ëen wekelijkse koopavond te mogen houden. Niemand had overwe gende bezwaren tegen het verzoek van de vereniging. Die bezwaren waren er wel tegen het verlenen van een subsi die aan de "Vlandriade '73'. De com missie was van mening dat deze ma nifestatie uitdrukkelijk voor de be trokken zakenlieden op -winst was gericht en dergelijke manifestaties ho ren volgens hem niet door de gemeen te te worden gesubsidieerd. De Oost- burgse raad kan het nog moeilijk krijgen met deze subsidie: vorige week gaf de financiële commissie van Oostburg nog te kennen geen bezwaar te hebben tegen een subsidie van 200. OPBRENGSTEN ACTIE 'KIND IN NOOD' MIDDELBURG De actie 'Kind in nood' ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van koningin Julia na heeft in Middelburg 16.270,84 op gebracht, waarbij is inbegrepen het bedrag dat te Nieuwland werd opge haald: 1038,-. Er waren in Middel burg ongeveer 200 collectanten op pad. In de gemeente Reimerswaal bedroeg de opbrengst van de actie maandag avond 5459,88. Dit geld werd opge haald door de leden van de brandweer. De gemeente Hulst bracht 4473,99 in het laadje. Het Belgische geld dat in de grensplaatsen werd opgehaald, was maandagavond nog niet geteld. De gemeente Axel kwam, dankzij de medewerking van zo'n dertig collec tanten, tot een totaal van 3050,-. BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR JONGE WIELRENNERS GOES De jeugdcommissie wieier- belangen Zeeland houdt op zaterdag morgen 8 september in Goes behen digheidswedstrijden op de fiets voor de jeugd van 8 tot en met 13 jaar. De onderdelen zijn slalom, ringsteken, ringwerpen, balwerpen enz. De aan vang van deze wedstrijden is om 10.00 uur op de rolschaatsbaan aan de Van Hertumweg te Goes-Zuid. langzaamverkeer de dupe van is. Ook schoolkinderen die per fiets in Goes naar school gaan ondervinden veel last. Vooral tijdens inhaalmanoeuvres en bij tegemoetkomend verkeer ont staan op deze smalle wegen gevaarlij ke situaties. heer B. J. Kloosterman (vvd), die er op wees, dat zijn fractie bij de behan deling van de eventuele uitbreiding van het horecabedrijf in een vorige raadsvergadering had gesteld, toen nog geen uitspraak te zullen doen. maar bij de eerstvolgende gelegenheid dat dit onderwerp ter sprake kwam wel definitief uitsluitsel te willen heb ben. „En dat moment is nu daar", al dus de heer Kloosterman. Burgemeester Everwijn kon de raad maar moeilijk uitleggen dat het hier niet ging om de uitbreiding van een bestaand bedrijf, maar om de vesti ging van een nieuw. Het bestaande be drijf an de Noordstraat is namelijk een cafetaria en de eigenaar wil in het naastgelegen pand een bar vestigen. „En dirt is nu niet in overeenstemming met de bevriezingsgedachte, die b. en w. ten aanzien van de horeca in Haamstede hebben", aldus de burge meester. Hij wilde wel het voorstel doen om in het bestemmingsplan voor de kom van Haamstede te bepalen dat de horeca bevroren wordt, maar dat verzoeken om horecagelegenheden met een aangrenzend pand uriit te brei den individueel bekeken zullen wor den. Daarmee kon de raad zich, zo bleek na een schorsing, weer niet mee vereni gen. Men eiste duidelijkheid voor een horeca-ondernemer, die wil gaan uit breiden: zeker in dit geval. Uiteindelijk vonden de partijen elkaar in een voor stel van de heer Kloosterman om zo dra de tekeningen voor de uitbreiding binnen zijn de kwestie in de eerstvol gende raadsvergadering te bespreken. Karakter Het ontwerp-bestemmingsplan, dat de raad kreek toegelicht, draagt, zo noem de de voorzitter het, een conserverend karakter. Het moet vastgesteld worden voor in november liet voorbereidings besluit verloopt. Volgens het ontwerp moet de vestiging van winkels, kanto ren en horeca-gelegenheden geconcen treerd blijven in de Noordstraat West straat, Zuidstraat en Ring. De heer Everwijn liet verder enkele mogelijkheden zien voor een volgen de fase van het plan. Daarbij haalde hij de mogelijkheid aan van het cre ëren van een voetgangersgebied in de Noordstraat en eventueel in de Ring. „Deze toekomstvisie", zo vertelde de heer Everwijn, „is nog niet in het Geraamde opbrengst f 3.000 per jaar Stroodorp krijgt nieuwe riolering WÏSSENKERKE In navolging van andere gemeenten rond het Veerse Meer krijgt nu ook Wissenkerke een belasting voor watertoeristen. De ge meenteraad is maandagavond met het voorstel zo'n belasting in te voeren akkoord gegaan. B. en w. verwachten dat de opbrengst van deze belasting onder enig voorbehoud ongeveer ƒ3.000 per jaar zal zijn. In een toe lichting op het raadsvoorstel wees burgemeester P. Wisse op de bestaan de discriminatie tussen de land-toe rist en de watertoerist. De eerste betaalt al toeristenbelasting, maar tot nu toe werden de watersporters, niet belast. Voor deze categorie toeristen komt er een uniforme regeling in alle gemeenten langs het Veerse Meer. De gemeenteraad van Wissenkerke hield zich verder bezig met de aanleg van een nieuw riool in Stroodorp, die emgszihs duurder is uitgevallen dan werd verwacht. Het voor de aanleg geraamde bedrag van 60.000 bleek veel te laag. De laagste inschrijver wilde het werk uitvoeren voor ƒ83.000, maar was na overleg bereid het werk voor ƒ74.330 te verrichten. Na een toelichting van burgemeester Slot van pagina 1 de weg zijn geruimd. Voorzitter K. J. A. Baron Collot d'Escury van het bestuur van de unie, herinnerde eraan dat de nieuwe ontvangstinstallatie in Sas van Gent helemaal past in het streven van de Suiker Unie om het aantal laadplaatsen m hot land :er..g te brengen Hij deed een beroep on iedereen die bij de bietenverwerking is betrokken om begrip te hebben voor de kinderziektes, „die we onge twijfeld zullen moeten overwinnen, zo wel ten aanzien van de installaties als van de organisatie". Burgemeester drs. W. R. V. Dusar- duyn van Sas van Gent sprak de hoop uit dat de vernieuwingen in alle opzichten aan de verwachtingen zullen beantwoorden. Wisse over de oorzaak van het hogere bedrag ging de raad akkoord met het voorstel. De meerdere kosten hoopt de gemeen te te kunnen dekken uit onder andere de rioolbelasting voor aangeslotenen en uit een hogere rijksbijdrage. De gemeenteraad ging verder zonder moeite akkoord met de voorstellen op de agenda. De ijsclub krijgt een een malige subsidie van 800 en het gym nastieklokaal in Geersdijk krijgt een nieuwe vloer. Burgemeester Wisse deelde mede dat er bij het zwembad in Wissenkerke meer kleedhokjes komen. Dit kan gebeuren bij een eventuele uitbreiding van het bad, waarvoor de plannen evenwel nog in een beginfase verke ren. Verder overweegt men de kosten van de bouw van toiletgelegenheden in de begroting van 1974 op te nemen. Het AR-raadslid J. C. Kouwer vroeg zich af, of het in de gemeente Wissen kerke niet mogelijk is goedkopere woningen te bouwen. Hij zei dit naar aanleiding van de bouw van een aan tal woningen door de Walcherse Bouwwunie in Kamperland en verwees naar een artikel in de PZC over de bouw van goedkope woningen in Ter- neuzen, waarvan de huur ongeveer 150 zou bedragen. De burgemeester meende dat de bouw van deze wonin gen niet ideaal was, ondanks de goed kope huurprijs. „Bovendien is men weinig toeschietelijk met de premiebe- sehilckingen", zo voegde hij daaraan toe. De heer P. van der Maas werd maan dagavond beëdigd als raadslid voor de SGP. Hij neemt de plaats in vai van der Maas, die eveneens voor dé SGP in de raad zitting had. OOSTBURG Volgens de midden standsconsulent voor Zeeland, de heer J. Korstanje uit Middelburg, is het nu all zaak om er over na te gaan denken hoe de gemeente Oostburg in de toe komst de nieuwe gemeentelijke belas ting op het onroerend goed gaat hef fen. Zoals bekend komt deze belasting in de plaats van een drietal heffingen, waartoe momenteel de personele las ten behoren. In de wet wordt; de mogelijkheid opengelaten voor de ge meenten om te kiezen voor twee systemen: een heffing naar de econo mische waarde of een heffing naar het aantal vierkante meters. „Het gaat iets meer kosten voor degenen die moeten betalen", aldus de heer Korstanje, „maar dat hangt ook voor een groot deel af van de gemeente." De heer Korstanje zei verder „een gemeente in West-Zeeuwsch-VIaande- ren te kennen die zo goed zit met de huidige belastingen dat daar voor 1979 invoering van de nieuwe heffing niet te verwachten is." Naar aanleiding van een vraag van één der leden van de commissie deel de de heer Van Kampen mee dat het experiment van de Oostburgse winke liers om met bussen kooppubliek uit België naar Oostburg te halen op een fiasco is uitgelopen. „De busonderne mer liet het afweten: als er ergens anders meer te verdienen was, dan kwam hij met opdagen," aldus de heer Van Kampen. De commissie hield zich tenslotte nog even bezig met een verzoek van EDAH om zich in Oostburg te mogen vestigen. Ver der de uitspraak dat de vestiging van een dergelijk bedrijf altijd vervelend is voor de betrokken winkeliers uit dezelfde branche kwam men niet. bestemmingsplan togota, deze ideeën nog nietZ' -«i uitgedacht. Bovendien komstvisie niet binnen tori* concretiseren. Met dit Plan willen we de nu wZ zekerheden wegnemen en '<k- praten over wat er verder Z gebeuren." r MeL het. voorontwerp kon de koord gaan. De heerL.TidL toonde zich blij m van de horeca: „z0 houdenT^f rustig in het dorp," Dc hZV m man verklaarde al de afsluiting van de n2 zijn om er een voetgangeissAiÜ? te maken: .Dat beltki £5' rijke uitbreiding van de t»,' commodatie", zo zei hij. En S ik op tegen." Op dezelffoXhL. de raad ook het vöórontwerTtesl mingsplan voor de kom ZZ toegelicht. Do raad ging verier bot aangaan exploiSSS,™ komsten met - stee NV voor ae KEteS buitenplaats Setouwm JtSj manweg te Haamstede 7n bouwbureau Van Bohemm Daleboutsweg te HaamstAkH^4 ste project omvat 76 wonirnm tweede 99. Goedkeuring raad aan de aanschaï van Z? houtversrnpperaar voor een van 20.850.-. Men trok ook e^ diet van 16.200,- uit voor bat* teren van de zonnewe^ --^ taaie verwarming in het huis. In en de ca l A. G. CLEMEST mm TOT ADJUDANT U. BEEKSBERGEN - Oppenw.ro, ter der njkspoltie A. G. Clement ij docent aan de rijkspolitieschoo' Beekbergen en wonende te Apetiwa is per 1 juli in gelijke functie te*, derd tot adjudant. De heer Cleaa was vroeger woonachtig te Amen den. Heropening van Walk-lnn-sociëteit Na een vakantieperiode gaat vrijd» avond de Walk-Inn jeugdsocl; met een vernieuwd interieur - Vlissingen weer open. In de fea week na de heropening vind: de es ste zogenaamde "Walk-Inn-speca plaats: zaterdag 15 september mé Elly Nieman en Rikkert Zultói op. Rommelmarkt In de christelijke huishout Oranjezon te Oostkapelle wordt sl» dag 8 september een rommdaa gehouden. De opbrengst voor het schoolfonds, De gint om 9 uur 's morgens, .en. vrijdag kan men voor betint ren van 18.30 tot 20.00 uui i school terecht. I In uw artikel in de PZC van 30 sip tus, inzake de brand op de vuMft plaats wordt de mening verkondigd dat volgens de brandweer de rfc gingsdienst regelmatig zelf brant's ontsteekt, J Naar aanleiding van deze, mi. nnjKi mededeling, kan ik u het volgende© dedelen: in verband met de in 's verleden vrij regelmatig voorkomt»: brandjes op het terrein van de ré stortplaats is in overleg met het»1 ge van b. en w. tot instelling van es bewakingsdienst besloten. Sinds oe bewakingsdienst is ingesteld is a brandweer op de vuilstortplaats Da meer ter assistentie opgeroepen. kleine onregelmatigheden werd te het reinigingsdienstpersoneel reu gegrepen. Het is dan ook onjuist te stellen volgens de brandweer de reinlgus dienst de brand zelf heeft aengis» ken. Ten aanzien van de brand zij vennen dat de politie momenteel nog ir derzoek heeft hoe deze ontstaan dat op 30 augustus om 20.15 uui brandweermaterieel is teruggetro. De commandant van de brand' ing C, A.deKst Vervoer gevaarlij stoffen Westerschelde In punt 11 van mijn in de PZC® 22 augustus jL onder ae nu zers schrijven gepub'JCf rechte, dat een o.E-y. reWEins DPg"^|Jf'Sb„ioa men koninklijk beslu i een verbod tot bet storten ten de territoriale wate» m ontreinitrende steiieb ek weten nog met was voor het verrichten van d« ling geen vergunning kan geven. ,:^e an Inmiddels werd mu van I da boofddiraetie «to. fjs, staat geweten op "SS g tie treffende besluit ia 0K. komen, zodat ik m» haast tifieatie zorg te dragen. □oor het ïolkenrailt king van dit k.b. overig ;..!r lerkt bij feitellik esW»R. ren onder vreemd» 1"^ 'loe het ook zij, de »ey5' wijS vatting bevestigt sector mijn stelling, gat de „v gebonden, overhe.dswerm stuk er toe bij kan w de eerst aangewezen ...„(.r.lw„nrn-|E1vinlZ (i.e. Ok P? n dat '"fïi van de rijkspolitie te waten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 4