Tsjoe En-Lai waarschuwt Agnew vraagt onderzoek naar lekken bij de justitie Aantal fusies bereikt dit jaar record PSP-ers niet bij jubileum koningin Twijfel in VS aan complot tegen Nixon NIEUWE ARRESTATIES IN ZAAK ILLEGALE IMMIGRANTENSMOKKEL nü 10% binnen- en iiuitenland Minister: marine doet mee met Navo-oefening „000 J1 AUGUSTUS 197J PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 0ERLAND ACTIEF IN BUITENLAND ,Van onze redactie economie) pgjj jiaag Door het steeds groeiende aantal overnemingen -aa Nederlandse bedrijven door buitenlandse concerns, dreigt de Nederlandse werknemer gastarbeider in eigen land te worden. Premier Den Uyl heeft gezegd, dat hij in het kabinet wil bespre ken op welke manier maatregelen kunnen worden genomen te gen onverhoedse overvallen van buiten onze grenzen. Volgens het ministerie van economische zaken zal het aantal fusies, samen werkingsverbanden en overnemingen van buitenlandse bedrijven dit jaar een record opleveren. De laatste maanden zijn vooral de felsen actief op de Nederlandse bedrijvenmarkt, gevolgd door de Amerikanen. Bowel het samengaan van Neder- ■X bedrijven onderling nog het IT-owe aantal fusies uitmaakt m tiéelonen zeven maanaen waren fusies 340 bedrijven betrokken vooral de Engelsen sinds de "A-reding van Engeland tot de EEG OD het Europese vasteland te Heen. Het is voor hen goedkoper S te nestelen m bestaande bedru ip óan het stichten van nieuwe lïeir* Veel kleinere bedrijven zijn yj ml 'deze financiële injectie, waar- -•-.r een betere mogelijkheid op ex- ZN wordt verkregen. Zo hebben de in de afgelopen zeven mean ly 57 \ederlandse bedrijven overge- •cceo De meest spectaculaire over- "ilme was wel die yan het verzeke- ^sconcem Delta-Lloyd door Commercial Union. De belangstelling van de Engelsen Fffi niet alleen Nederland. Ook in Frankrijk, Duitsland. België, Italië en ■temiiarken namen zij in totaal meer 125 bedrijven over. Naast de 3-ven zijn nog steeds de Amerikanen Hef op de Nederlandse bedrijven- -v-y, Ooi Japan werpt thans bege- Se 'blikken. Het ministerie van eco- -■aisehe zaken schat, dat dit jaar k' tot 700 Nederlandse bedrijven bij CLinieraingen en fusies betrokken zul- -n zijn, Vorig jaar waren dat er Het enige wat buitenlandse onderne mingen hebben te doen is zich te houden aan de Nederlandse sociale vetten. Het gevolg van het ontbreken na een wettelijke drempel voor over- door buitenlandse concerns is, i: de besluitvorming en de know- bij hei buitenlandse moederbe- crjf komen te liggen, waardoor de XeÈHandse nationale economie nog -m: afhankelijker wordt van het bui- '.ahnd, dan deze nu al is. r ie grens Aan de andere kant blijkt, dat het Mtlsndse bedrijfsleven zelf ook ra grote activiteit in het buitenland oasieoit, vooral in België en Duits- me. in hoeverre Nederlandse bedrij- 13 <x=el uitwijken naar de nabuur- hok is niet met zekerheid te zeg- z=l Va de 223 Nederlandse bedrij- 3?, os ach in 1972 in België vestig ia zijn er ongetwijfeld tientallen es name uit de randstad Holland die zijn gevlucht voor de dreigende sociale onrust en de aangekondigde investeringsmaatregelen. De Engelsen zijn nog steeds bezig Nederlandse bedrijven te interesseren voor de zogenaamde ontwikkelingsge bieden in voornamelijk Noordoost-En- geland. Nederlandse bedrijven krijgen schitterende financiële en belastingfa ciliteiten aangeboden als men zich maar in dat gebied wil komen vesti gen. Het arbeidspotentieel levert daar geen enkel probleem door de grote werkloosheid van duizenden mijnwer kers. De Engelse regering en het be drijfsleven zelf zorgen voor g scholingsmogelijkheden. In België wil len Nederlandse bedrijven vooral pro fiteren van de geboden belastingfacili teiten. Deskundigen zijn van mening, dat het nog wel heel lang kan duren, voordat men voor multinationale on dernemingen goede spelregels zal heb ben opgesteld. Het verschijnsel van deze ondernemingen is pas sinds de laatste jaren acuut geworden, nadat deze bedrijven de voordelen hadden ontdekt van het vrije handelsverkeer en arbeidsmarkt binnen de EEG-lan- den. Nu ook landen van buiten de EEG belangstelling gaan tonen voor 'het bedrijfsleven in deze gemeen schap, achten deskundigen het tijd worden, dat driftig wordt gestudeerd op voor de EEG uniforme spelre gels. (ADVERTENTIE) Komt u ook meedansen hij JANVIER? Danslessen op maandag in de gezel lige kantine van de camping 'IJS BAAN', Koninginnelaan 55 MIDDELBURG Aparte clubs voor beginners scholieren gehuwden beat - ballet Inlichtingen en inschrijven iedere maandag van 5 - 7 uur in de kantine van de camping 'IJS BAAN', tel. (01180) 5395 of dagelijks (01100) 4882. DANSSCHOOL JANVIER Politie: „organisatie nu vleugellam" DEN HAAG (ANP) In Europa zijn de afgelopen dagen zeven mannen aangehouden, die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest hij ae smokkel van Indiërs en Pakistanen naar Enge land. De zeven, bij wie enkele Britten en enkelen met de Britse nationaliteit maar met Indische namen, zijn allen naar Engeland overgebracht om daar door de autoriteiten te worden verhoord. De aanhouding van hel groepje is een tenboordmotor. Hij had p«-h gt-kre- gevolg van de gebeurtenissen rond de geil aan de motor en werd t'v Britse kotter "April Diamond', die vrij- opgepikt. Hij i-. samen met de schip- dagmorgen met twee beinanningsle- per al voor een rechtbank in E:.;:e den, 23 Indiërs en drie Pakistanen in! land verschenen, waar beiden bescivii- de haven van Schevcningcn door de digd zijn van overtreding van de Imrtil- politie werd aangehouden- Dit heeft an l'JTi. Beiden zijn Inspecteur vreemdelingendienst v; damse politie dinsdag n ENGELAND VERWACHT MOOIE NAZOMER (Van onze weerkundige medewer ker) De Engelse weerdienst meent aanwijzingen te hebben voor een fraaie nazomer. Met de computer en met vergelijkingen van vooraf gaande, soortgelijke luchtdruksi tuaties in 1858, 1901, 1914 en 1959. verwacht Engeland voor West-Europa in ieder geval tot half september een overwegend nazomers weertype met boven normale temperaturen. Gezien onze ervaringen van de laatste jaren met de Engelse prognoses mogen wij deze wat de trefzekerheid betreft toch on geveer op 70 procent houden. Een hogedrukcentrum komt nu via Schotland naderbij, met in de tweede helft van deze week zon nig weer en enige stijging van temperatuur, doordat de nog koe le noordelijke wind geleidelijk oost tot zuidoost zal worden. De activiteit van de hogedrukgebie- den is deze maand opmerkelijk groot, waardoor augustus een goede zomermaand zal blijken te worden. SENATOR VAN WIJK TWIJFELT •Van onze perlementaire redactie: DEN HAAG De tweede ka merleden Van der Lek en Van der Spek van de PSP zullen niet aanwezig zijn bij enige festivi- iat rond het zilveren regerings jubileum van koningin Juliana. hebben zij geantwoord op de schriftelijke uitnodigingen die zij voor de diverse onderde len van de feestelijkheden heb- gen. Het eerste kamer lid Van Wijle van de PSP heeft A laten weten wel aanwezig te zijn, maar overweegt nu zijn beslissing terug te ko men. JJsJSl alIe Parlementariërs nof Sa k -Preageerd op de uitnodi :r; ™fat' Jerwacht, dat er verde: ^Snkomen Wel6 h°l 'f I? •m^(jZullen bhetSniami^o1 ,m?,1?ient; m°gelijk rk, i,nn. tt verblijven. der Spek verklaarde in u£Sng Z Zijn afwijz,,1! mnmrM voorstanders van m°narchie zien het erfelijk ko- ADVERTENTIE) Als U toch tot de aanschaf van een BONTMANTEL wilt overgaan, waarom zou U dan wachten tot de winter, als U voordeliger koopt! T« eind Augustus ook voord eel prijzen op "e omwerkingen of reparaties ningsschap als een symbool van de eenheid van ons volk. Ik vind dat scheppen van zo'n eenheid een fascis toïde zaak. Ik vind het gevaarlijk. Daarbij voel ik mij meer verwant met geestverwanten in bet buitenland dan met bepaalde stromingen in ons eigen land". Gekozen Volgens Van der Spek is Nederland meer gediend met een staatsvorm waarbij de leider gekozen wordt na een politieke discussie en een politie ke strijd. Omdat hij werkelijk geen enkel heil ziet in de monarchie en omdat de koningin in feite een vol strekt onbelangrijke post bekleedt voelt de PSP'er ook niets voor deehia- me aan volksfeesten rond het rege ringsjubileum. De heer Van Wijk in een commen taar: „Nu er een militair huldeblijk wordt gehouden voel ik er niets meer voor. Ik had liever een huldeblijk gezien van mensen die in het verbor gen werken, zoals personeel van vuil- verbrandingsbedrijven, verplegers van zieken en geesteszieken, onderwijzers van moeilijk opvoedbare of gebrekki ge kinderen en dergelijke. De demon stratie van 6 september is geen de monstratie voor de koningin, maar tegen een diskwalificatie van oorlogs geweld". JACHT OP GAUDET GAAT DOOR WASHINGTON - NEW OR LEANS (AFP, DPA) In de Verenigde Staten begint men te geloven dat het komplot tegen de president dat de geheime dienst maandag zei te hebben ontdekt kort voordat Nixon naar New Orleans zou vertrek ken om daar de nationale con ventie van oud-strijders toe te spreken, teveel door de 'secret service' van het Witte Huis is gedramatiseerd. Een autotocht die Nixon door. de voornaamste straten van New Orleans zou maken, werd op het laatste mo ment op last van de geheime dienst, die verantwoordelijk is voor de veilig heid van de president programma geschrapt. De geheime dienst en de federale recherche (FBI) lieten een arrestatiebevel uitvaardigen tegen een gewezen politieman in New Orleans die als 'zeer gevaarlijk' werd beschouwd. De geheime dienst wilde ook dinsdag niet bekendmaken op welke grond men met een mogelijk 'komplot' bad rekening gehouden. Verondersteld wordt dat. de geheime dienst een tip van de politie van New Orleans had ontvangen. De plaatselij ke politie zei echter dinsdag dat er geen enkel bewijs voor een 'komplot' bestond. Alleen hoofdcommissaris Cla rence Qiarusson meende dat er wel degelijk sprake van een voorgenomen komplot is geweest. Al moest hij toegeven dat er onvoldoende bewijzen waren om de zaak voor te leggen aan een 'grand jury' en tot vervolging over te gaan. De bron voor de gedachten aan een 'komplot' schijnt de gewezen politie man Edwin Gaudet te zijn. Deze werd in 1967 bij de politie van New Orleans ontslagen omdat hij had deelgeno men aan een vechtpartij in een café. Hij werd enige malen gearresteerd wegens handel in marihuana en het gooien van een brandende vlag in de auto van vice-president Spiro Agnew toen deze New Orleans bezocht. Het laatste jaar woont hij in het dorpje Arroyo Hondo in de bergen in het noorden van de staat Nieuw-Mexico. Vorige week was hij weer in New- Orleans. In een café schijnt hij toen gezegd te hebben: „Iemand zou Nixon moeten doden. Als er nu niemand is die daartoe de moed heeft, dan zal ik het zelf wel doen". Deze uitlating is klaarblijkelijk bij de plaatselijke politie terechtgekomen. Hoewel de federale recherche Gaudet in Nieuw-Mexico achterna zit en het arrestatiebevel tegen hem nog niet ingetrokken, moest de geheime dienst van het Witte Huis dinsdag toegeven dat Gaudet niets met het 'komplot' te maken heeft gehad. WALDHEIM NAAR MIDDEN-OOSTEN NEW YORK (UPI) Secretaris-gene raal Kurt Waltllieim van de Verenigde Naties vertrekt aanstaande zondag voor een oriëntatiereis naar het IVIid- den-Oosten, zo heeft het secretariaat maandag bekendgemaakt. SC HAGEN Onder zeer grote belangstelling hebben prinses Beatrix en prins Claus dinsdag bezoelc gebracht aan een jeugdboerderij in Behagen. Het bezoek vond plaats in het kader van het driedaugs bezoek van hei paar aan de provincie Noord-Hol land. BREDA WIL CASINO BREDA (ANP) Een uit dc kamer van koophandel en fabrieken voor West-Brabant en de VVV-Breda ge vormde commissie is na een onderzoek tot de conclusie gekomen, dat er in Breda een casino zou moeten komen. De commissie is in haar rapport van oordeel, dat Breda sterke argumenten voor een vestiging kan aanvoeren. De argumenten die worden opgesomd stoelen op de geografische ligging, de culturele betekenis van Breda. Breda als sportcentrum, de toeristische en industriële betekenis, terwijl er tevens mogelijkheden zijn om een casino on der te brengen in een bestaand dan wel een nieuw op te trekken gebouw. Gewezen op de noodzakelijke spreiding van casino's komt de commissie ver der tot de slotsom, dat Breda met zijn centrale ligging de meest voor de hand liggende casinovestiging is voor Zuid- en West-Nederland. B. en w. van Breda hebben de nota van de commissie inmiddels onderschre ven. Citroën duurder AMSTERDAM (ANP) Als gevolg van de prijsverhogingen in Frankrijk heeft Citroen Nederland in Amster dam ook voor Nederland nieuwe prij zen moeten vaststellen. De verhoging van gemiddeld drie procent is inge gaan op 20 augustus jl, maar geldt alleen voor de grote modellen. Niet duurder zijn geworden de perso nenwagens 2cv, Dyane, Ami 3 en Ami super. Bovendien, zo heeft de Neder landse importeur meegedeeld, zullen de lopende orders nog tegen de oude prijs worden uitgevoerd. Steen an de Amster- tieegedeeld. Volgens inspecteur Steen worden nog enkele arrestaties verwacht in de nu opgerolde lijn' van illegale mensens- smokkel naar Engeland. Met de actie rond de 'April Diamond' en de daarop volgende arrestaties heeft de politie 'zo'n slag aan deze organisatie toege bracht. dat die vleugellam is", aldus inspecteur Steen. Voorzover bij de Amstedamse vreemdelingendienst kend was dit de grootste organisatie op dit gebied die via Nederland werk zaam is geweest. De zeven nieuwe arrestaties hebben overigens niet in ons land plaatsgehad. Derde bemanningslid Inmiddels is ook het derde lid van de bemanning, wiens paspoort aan boord van de 'April Diamond' was gevonden,; terecht. Deze man. de 24-jarige Ray mond W, is waarschijnlijk dicht onder de Engelse kust van boord van de 'April Diamond' gegaan, toen bleek dat de Indiërs en Pakistanen niet op de kust konden worden afgezet. De man werd vlak onder de Engelse kust aangetroffen, waar hij in zee ronddreef in een rubberboot met bui- iri bewaring gesteld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een eskader van Nederlandse marine zal in september deelnemen aan een NAVO-oefening op de Atlantische Oceaan en het Kanaal, waarbij ook Portugese oorlogsbodems betrokken zullen zijn Volgens minister Vn der Stoel van bui- j tenlanöse zaken is dat onvermijdelijk.' omdat de plannen voor de oefening al lang geleden zijn uitgewerkt en omcat het nadelige consequenties voor ae andere bondgenoten zou hebben als Nederland zich wegens de Portugese deelname alsnog zou terugtrekken. Al le deelnemende eenheden aan de oefe ning zullen zich in de Portugese hoofdstad Lissabon verzamelen. Dat heeft minister Van der Stoel geantwoord op schrifteliïke vragen van de CPN'ers Wolff en Hoekstra. Slot van pagina 1 ning betrouwbaar is?" Nu komt de vice-voorziiter van de Nederlandse de legatie Schuit, tussenbeide: „Wat dan te doen als die ontspanning niet be trouwbaar is en hoe je daartegen te beschermen?" Het antwoord van Tsjoe is even eenvoudig als onverwacht: „West-Eu ropa moet zich' politiek en militair versterken. Dat had De Gaulle immers al begrepen. West-Europa moet zich losser maken van de VS en zich hoeden voor een eventuele Sow jet- Russische agressie". Woedend Als Schuit vraagt hoe dat dan moet, antwoordt Tsjoe En-Lai: bijvoor beeld door meer uit te geven aan bewapening. Ook al is dat geen popu laire verkiezingsslogan". Dit antwoord geeft grote tevredenheid in de rechter vleugel van de delegatie, maar veroor zaakt verlegenheid bij de linkervleu gel. Van Mierlo: „Maar denkt u soms dat de Sowjet-Unie dan minder in staat is om aan de andere grens China te bedreigen?". Tsjoe En-Lai, die deze opmerking verkeerd begrijpt- valt woedend uit: „Als u denkt dat de Chinezen graag een oorlog in Europa zouden zien uitbreken om daarmee van de Sowjet-Unie af te zijn... Als u zo begint, kunnen we beter ophouden. Van welke partij bent u eigenlijk?" Van Mierlo: „D'66". Tsjoe: „Wat zegt u?", Vondeling probeert te sussen door een andere vraag te lanceren: „Denkt u niet dat het goed zou zijn „PUBLIKATIES BEÏNVLOEDEN GRAND JURY" WASHINGTON (RTR, UPI) Vice-president Spiro Agnew heeft dinsdag bekendgemaakt dat hij de Amerikaanse minister van justitie heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar 'lekken' op zijn departement, waardoor gegevens betreffende het gerechtelijk onderzoek naar mogelijke wetsovertredingen van hem ter kennis van de pers zijn gekomen. Agnew noemde het bestaan van dergelijke 'lek ken' een schande. Volgens hem was het kennelijk de bedoeling hem via de pers in staat van be schuldiging te stellen. Agnew verklaarde dit op een perscon ferentie die hij op korte termijn bij een had geroepen in Washington. Hij herhaalde wat hij op een vorige ont moeting met de pers op acht augus tus had gezegd, dat hij zou strijden om zijn onschuld te bewijzen en dat hij niet van plan was af te treden. De 54-jarige vice-president die zich vaak zeer kritisch over de pers heeft uitge laten. zei ditmaal de nieuwsmedia niet te verwijten dat zij de informatie hadden gepubliceerd die zij van amb tenaren van het ministerie van justitie hadden verkregen. Zijns inziens waren j alleen deze informanten te veroorde-| len. De vice-president die tot dusver' geheel buiten de verwikkelingen van het Watergate-sc'naandaal is gebleven, is onverwacht het voorwerp geworden van een justitieel onderzoek. Dit be treft beschuldigingen dat hij tijdens zijn ambtsperiode als bestuurder van het district Baltimore en later als gouverneur van de staat Maryland geld zou hebben aangenomen in ruil voor voordelige bouwcontracten. Vol gens krantenberichten zou bij het on derzoek gebleken zijn dat vier bou wers. naar hun zeggen, geld hebben gegeven aan Agnew. in de hoop op transacties met ae overheid van Ma ryland. De vice-president gaf duidelijk te kennen dat hij bereid was zich persoon tegen welke beschuldiging dan ook te verdedigen. Het ministerie van justitie had zijn advocaten al laten weten dat de weg voor hem openlag om met het openbaar minis terie in zijn zaak te spreken, als hij dat wenste. Agnew verzekerde dat hij daar graag gebruik van zou maken. Op zijn vorige persconferentie had hij1 de beschuldigingen aan zijn adres be titeld als 'verdomde leugens.' Tegenover de journalisten veront schuldigde Agnew zich dinsdag, omdat hij geen vragen kon beantwoorden. Volgens hem zou hij anders 'de dis cussie in het openbaar voortzetten over een zaak die eigenlijk het voor werp zou moeten zijn van een geheim onderzoek.' Zijns inziens was het ook de plicht van de minister van justitie Richardson, en de officier van justitie van Maryland geweest er voor te zorgen dat er geen publiciteit aan zijn zaak gegeven werd, hangende het on derzoek. Ondanks de bezwaren die hij op zijn persconferentie van acht au gustus had geuit, waren er echter nog steeds 'lekken' van de kant van dege nen die met onderzoek waren beiast. „Dit is een duidelijke en schandelijke poging om het eventuele resultaat van het onderzoek van de grand jury te beïnvloeden." aldus Agnew. Daarom had hij minister Richardson gevraagd om een onderzoek dat er een uitgebreidere uitwisseling tussen China en Nederland op gang zou komen?" Tsjoe: ..Een goede gedachte. Bij voorbeeld op scheepvaartgebied". On middellijk daarna komt hij echter weer terug op de opmerking van Van Mierlo. Men heeft de grootste moeite om duidelijk te maken dat deze slechts bedoelde te constateren dat de Sowjet-Unie door de ontwapening en troepenvermindering aan zijn west grenzen mensen en materieel kan ver plaatsen naar de oostgrens, hetgeen ten slotte door Tsjoe wordt be aamd. Tsjoe benadrukt nog eens da: China zien laat leiden door zijn vijf beginse- len voor vreedzame coëxistentie, maar j is voorbereid op een mogelijke oor log. desnoods met de vier grootste naburige militaire machten tegelijk (de Sowjet-Unie, VS. Japan en India). Na een levendige polemiek van bijna anderhalf uur ongebruikelijk lang voor dergelijke gelegenheden wordt de discussie afgesloten. Vonde ling zegt dat zijn delegatie het bespro kene in een rapport aan de Staten- Generaal zal opnemen, maar Tsjoe En-Lai zegt lachend, met een blik in de richting van Van Mierlo: „Toch niet alles mag ik hopen?" Na afloop van hei gesprek met Tsjoe En-Lai is er nog een belangrijk politiek bezoek dat de Nederlandse volksvertegenwoordigers bezighoudt Het is een mogelijk informatief ge sprek met het Cambodjaanse staats hoofd Sihanouk, die. misschien niet lang meer, als politieke balling in Peking verblijft. Van Thijn hd voorge steld dat de delegatie hem een bezoek zou brengen, maar de confessionelen en liberalen hadden daartegen princi piële bezwaren. Gaay Fortman) een bezoek aan Siha nouk te brengen. Maar dinsdagmiddag ging dat niet door vanwege het be zoek aan Tsjoe En-Lai. Daarna, om zeven uur, ging het niet door vanwege een tegendiner van de Nederlandse delegatie, aangeboden aan het Natio nale Volkscongres, en om tien uur 's avonds kwam er een telefoontje van Sihanouk dat het niet meer hoefde, omdat hij naar bed ging...! AANSLAG OP ZWOLLENAREN: ROOFOVERVAL NIJMEGEN (ANP) Roof is het motief geweest van de aanslag op de twee jonge Zwollenaren Sieko Neijen- huis en Johan Kuurman. die in de nacht van vrijdag op zaterdag in een park in het Duitse Emmerik levensge vaarlijk werden gewond. Beide jongemannen zijn daarbij van hun poremor.nee beroofd. Uit het verhoor van Sieko Neijenhuis is dat thans gebleken. Zowel Neijenhuis als Kuurman worden verpleegd in het Nijmeegse academische Radboudzie- kenhuis. De toestand van Johan Kuur man is nog steeds kritiek. Beslag De 'April Diamond' is in de haven var. Schevcningcn gebleven. Op verzoek van het ministerie van justitie, dat 35-009 onkosten heett gemaakt de Britten en de Aziaten het land uit te zetten, is conservatoir beslag op het scheepje gelegd Bkceken word: oJ via deze beslaglegging de kosten var. ae uitzetting kunnen worden verhaald Daarvoor rnoet eerst door de recht bank in Den Haag worden uitgema -i-r of de eigenaar van het scheepje aan sprakelijk kan worden gesteld vooi de gang van zaken me: de Indien en Pakistanen. De bootsmaat Gemudc is dinsdagmor gen vroeg bij zijn aankomst in Er.: i land gearresteerd. Hij zal vandaag moeten verschijnen voor de rechtte:, in de kustplaats Great Yarmouth. "Ie gelijk met hem zullen ook vier van cl» anderen, die ervan verdacht wor-hr een rol in de smokkel van Indiër- i Pakistani te hebben gespeeld, voor -i» rechtbank in Great Yarmouth ko men. GEEN HOGER LOODGEHALTE BIJ STOPLICHTE!^ DEN HAAG (ANP) Een onderzo»-} in zeven gemeenten in Zuid-Hollan» naar het loodgehalte in <le buitenlucht tengevolge van liet verkeer heeft gen- enkele aanwijzing opgeleverd dat het loodgehalte bij stoplichten hoger i dan op plaatsen waar het verkee gewoonlijk doorrijdt. He: onderzoek, uitgevoerd onder a:;s picier. van de coördinatiecomm: luchtverontreiniging Zuid-Ho'.!:::: toonde duidelijk aan dat ae hoeveel heid neergeslagen ioodöee'.tjes op er langs de wegen toeneemt met he verkeer. Als indicatoren werden bi; het onderzoek bloembakken me: pc j nia's gebruikt. De commissie vermei j' in haar jaarverslag over 1971-1972 vooral in het Westland en een dee. van Den Haag de door de gezond heidsraad voorgestelde normen voo: het toelaatbare gehalte zwaveldioxyd in de buitenlucht overschreden wordt. RIJK NEEMT TEKORT UTRECHT OVER DEN HAAG (ANP) De regerinr heeft de gemeente Utrecht dinsdag aangeboden het tekort van de gemeen, te tot een bedrag van f 131 miljoen over te nemen. Dat gebeurde tijdens een gesprek tus sen de staatssecre^ rissen Polak 'bin nenlandse zaken) en De Goede (finan ciën), ce ministers Westerierp keer en waterstaat) en Van Doo.-r (crm). het Utrechtse college van b e: w en twee leden van de gedepuieerri staten van Utrecht. Het rijk wil clc Directie: F. van de Verde, K. Scherphuis en W. F. de Pooier. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieieman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, tel. (01184) 5144. Middelburg: Morki 51, iel. (01180) 7651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 6140. Temeuzen: Nieuwstraai 22, tel (01150) 4457. Hulst: Steensfroat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezei van zondag t/m vrijdag vanaf 20.00 uur: (01184] 5144. Telefoonnummers buiten kan tooruren Redactie: (01184) 4799. Adverfentle-afdeling: (01186) 584. 's Zaterdacs (01184) 5144 van 9.00-11.30 uur. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kontoren van 9.00-11.30 uur: Expeditie: (01184) 2751. Overl. adv. ook zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Macn- dag- f/m vrijdagavond von 20.33 tot 22.00 uur. (01184) 5144. Abonnementsprijzen per kwartaal ƒ27,35; franco per post ƒ29,75; per maand 9,25; losse nummers 0,40 (inclusief 4% bfw). Advertentietarieven 52 cent per mm; minimumprijs per advertentie ƒ7,80; ingezon den mededelingen 2V» x tarief. Brieven bureau van dit bied 1,50 meer. Volledige tarieven rr.et contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4% bfw. Giro: 35 93 00, Provinciole Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 3