In Goes raad maatschappelijk welzijn op stapel 'Tartuffe'-Molière, naast muziek, toneel en Franse chansons Van Dijke belooft Maassluis 'open beleid' Meer belangstelling voor Vlissingen-Oost 2e voorbereidingsvergadering 24 sept. ALMANAK DE EERSTE... PPR-kamerleden bezoeken Zuid-Beveland Motorrijder <23) rijdt in op gevallen lading: ernstig gewond iiii 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 AUGUSTUS IB] OVERLEG- GEMEENTE EN PARTICULIER INITIATIEF GOES Binnen afzienbare tijd krijgt Goes, als de gemeente raad ermee akkoord gaat, een functionele raad voor het maat schappelijk welzijn, die naast de reeds bestaande sportraad en culturele raad zal gaan werken. De nieuw in te stellen raad moet in het kader van de binnen-ge- méentelijke decentralisatie een orgaan van permanent overleg zijn tussen overheid en particu lier initiatief op het terrein van jeugd- en jongerenwerk, bejaar- denwerk, maatschappelijk werk, vormingswerk en buurt en wijkwerk. Net voor de vakantieperiode is een aan tal vertegenwoordigers van instellingen, die zich niet een bepaalde vorm van welzijnswerk bezighouden, op verzoek van liet Goese gemeentebestuur bijeen gekomen om de mogelijkheden voor de oprichting van een raad voor maat schappelijk welzijn tc bespreken. De tweede bijeenkomst vindt plaats op maandag 24 september, ,'s avonds om acht uur in de Korenbeurs. De Goese raad voor het. maatschappe lijk welzijn krijgt een adviserende, stimulerende, voorlichtende en coördi nerende taak. Nader aangeduid ziet het takenpakket er aldus uit: adviseren voor het gemeentelijk beleid tot het maatschappelijk wel zijn. adviseren van organisaties, instel lingen en personen gevraagd of ongevraagd, het betrekken van de bevolking bij de voorbereiding en uitvoering van welzijnsvoorzieningen, het zo goed mogelijk duidelijk ma ken aan de bevolking wat er in de eigen samenleving' aan de hand is. het tól.standbrengen van een syste matische voorbereiding van wel zijnsvoorzieningen door middel van programmering en planning. het organiseren yvan j Cursussei) en trainingen ten behoeve'" vat) het .vrijwillig, en berpupskader-.in het welzijnswerk-' de introductie van nieuwe inzich ten en werkvormen op het gebied van het welzijnswerk. (ADVERTENTIE) in de Abdijgebouwen. Woensdag- en donderdagavond, aanvang 20.30 en 21.00 uur. Vrijdagavond aanvang 20.30 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. -eeuwse Sierkool In Koudekerke 20 hebben wij gisteren begrepen in de gemeente raad zs enige ontstemming ont staan over de manier, waarop de gemeente de begraafplaats heeft laten verfraaien. Men heeft voor dat doel het oog laten vallen op sierkoolplanten en één van de raadsleden deed gisteren over die vondst z'n beklag bij het college. Het is in het. geheel niet fraai", vond de man. En niemand weet. dat het sierkool is. De inwoners zien het verschil niet. Er zijn men sen. die zich er aan ergeren. Ze hebben me al een paar keer ge vraagd, of de gemeente tegen woordig kool naar de veiling brengt. Sommige mensen vinden het ongepast, sierkool op 'de be graafplaats. En als je er de hele dag op moet kijken, dan is dat verschrikkelijk hoor. De burgemeester liet het verbol gen raadslid weten, dat de ge meente aangenaam getroffen was door de stand van het sierkool- gewas in een naburige gemeente en dal men het de moeite waard vond ze ook zelf als experiment ter verfraaiing van de gemeente toe te passen. „Als het mooi is. kuiinen we er mee verder gaan, is het niet geslaagd, dan komt hel niet voor herhaling in aanmer king". sprak hij. De ivetfiouder, die de portefeuille gemeentelijke beplantingen be heert, verzekerde het. raadslid, dat men het met de kool niet getrof fen heeft: ,,'t Is een tegenvaller", sprak hij. ..Ze hadden allang al moeten bloeien". Waarop 't raadslid. ..Stuur ze dan maar gauw naar de veiling". hel. zoeken, bevorderen en onder houden van samenwerking met; de sport- en culturele raad en andere raden voor maatschappelijk wel zijn buiten de gemeente, het toekennen van gelden daarvoor in aanmerking komende organisaties, die werkzaam zijn op het, terrein van het maatschappe lijk werk. Secties De raad zal bestaan uit minimaal elf en maximaal negentien leden: dri raadsleden, waaronder de wethouder, die bij bet maatschappelijk weizijn betrokken is, t.wee deskundigen, tot veertien vertegenwoordigers van bepaalde groepen van instellingen, die zicii met een bepaalde vorm van maatschappelijk welzijn bezighouden. Men denkt zeven van dergelijke groe pen of secties tc vormen: voor jeugd- cn jongerenwerk in besloten verband, voor open jeugd- 01 jongerenwerk, voor open bejaardenwerk, voor maat schappelijk werk, voor vrijwillige maatschappelijke hulpverlening, voor vorming en permanente educatie, voor opbouwwerk op buurt- en wijk- Daarnaasü kan een aantal adviseurs, die geen Stemrecht hebben, in de raad zitting krijgen. De chers van de afde lingen sport, recreatie, jeugd en cul tuur en sociale zaken van de gemeen tesecretarie zullen te allen tijde de vergaderingen van de raad als advi seurs bijwonen. Het dagelijks bestuur van de raad zal gevormd worden door de voorzitter, de vice-voorzitter de secretaris en twee leden. Projectgroepen Om bepaalde problemen nader te on derzoeken of om activiteiten van tij delijke aard op touw te zetten kan de raad voor het maatschappelijk welzijn projectgroepen in het leven roepen. Zo'n projectgroep kan zich hijvoor beeld gaan bezighouden met de trai ning en de bevordering van de des kundigheid van de vrijwilligers in de verschillende soorten welzijnswerk. De Goese raad voor het maatschappe lijk welzijn zal in principe openbaar vergaderen. Discussienota Bij de stukken voor de tweede verga dering om te komen tot de oprichting van een functionele raad voor het maatschappelijk welzijn is een discus sienota gevoegd over het sociaal-cultu reel. werk in de gemeente Goes. In deze nota worden het jeugd- en jon gerenwerk en het buurt- en wijkwerk geïnventariseerd. De ambtelijke werkgroéb', die deze nota heeft vervaardigd, komt op grond van bharirbevi nelingen ;tdt. de aanbeveling, dat voor deze vormen van welzijnswerk een raad voor soci aal-cultureel werk zou moeten worden opgericht. B. en w. van Goes wilden dit echter breder zien en ook het bejaarden-, vormings- en maatschappelijk werk in deze raad betrekken, zodat nu uiteindelijk naar een raad voor maat schappelijk welzijn wordt toegewerkt. Ondanks de beperktheid van deze dis cussienota over het bejaarden-, vor mings- en maatschappelijk werk staat er immers vrijwel niets in menen b. en w. toch dat hij kan dienen als basis voor de gesprekken over de opbouw van de raad. Wel zal er dan nog een karakteristiek van de laatst genoemde vormen van welzijnswerk en een beleidsbepaling ten aanzien daarvan in een samen te stellen wel- zijnsnota moeten worden opgenomen. TERNEUZEN Op zaterdag 17 november doet sinterklaas zijn intocht in Temeuzen. In zijn ge volg zullen ongeveer dertig Zioarte Pieten meelopen, Als van ouds wordt de goedheiligman op de kade van de Schuttershofweg opgewacht, waar hij 's middags per boot, aankomt. De midden stand toil aan de sinterklaasperio de weer verschillende koopacties verbinden. GOES De PPR-kamerleden me vrouw D. van der Hecm-Wagemakcrs en de heer L. Jansen brengen op 13 en 14 september een oriënterend be zoek aan Zuid-Beveland. De bedoeling van het bezoek, dat is georganiseerd door het actiecentrum van de PPR in Borsele, is dat beide kamerleden zich op de hoogte kunnen stellen van de verschillende ontwikkelingen in Zuid- Beveland en dat liet contact met de bevolking bevorderd wordt. Op 13 september brengen de beide kamerleden bezoeken aan de sociale werkplaats De Betho. het St-Wille- brordeollege en een fabriek in Goes. In Ellewoutsdijk gaat men een kijkje nemen in de openbare lagere school om te zien hoe een éénklassige school functioneert. Ook staan bezoeken aan de stichting Opbouw West-Zuid- Beveland en de stichting Katholiek Jeugdwerk in Baarland op het pro gramma. De kamerleden zullen zich daarnaast, verdiepen in de problemen van de kleine kernen in het algemeen en in die van Nieuwdorp in het bij zonder. Met het college van b. en w. van Borsele zal van gedachten gewis seld worden over zaken als meetrap porten, havenschap en afronding van de kern Nieuwdorp. 's Avonds gaat de heer Jansen-naar Nieuwdorp, terwijl mevrouw Van der Heem de derde wereldwinkel in Goes zal bezoeken. De volgende dag staan bezoeken aan de gemeenten Kapelle en Reimerswaal op het programma, 's Morgens wordt in Wemeldinge gesproken met de ac tiegroep van middenstanders over de gevolgen van de kanaalplannen voor deze kern. gevolgd dopr een gesprek met het gemeentebestuur. Bij de fir ma Cok gaan de kamerleden tijdens de lunch onder meer praten over werkgelegenheid, 's Middags wordt tenslotte de gemeente Reimerswaal bezocht. In Hansweert verdiepen de kamerleden zich in de gevolgen van de kanaalplannen voor dit dorp en in Yerseke zal met het gemeentebestuur gesproken worden over industrieplan nen en de afsluiting van de Ooster- schelde. omstreeks kwart over vijf-de 23-jarige motorrijder J. Marijs uit Aniemuiden ernstig gewond geraakt toen Ivij rij dend van Kamperland in de richting Vrouwenpolder op een van de imperi aal van 'n personenauto gevallen la ding platen inreed en dc macht over T stuur verloor en ten val kwam. De eigenaar van de personenauto, de Souburger J. B., had de platen met een touwtje op de imperiaal van zijn auto vastgebonden. Door de harde wind raakten de platen los en kwa men op het wegdek terecht. De heer Marijs kon ze niet meer ontwijken. Hij ging slingeren en kwam ten val. Met verwondingen aan armen, benen en gelaat is hij naar het ziekenhuis gebracht, vanwaar hij later naar huis kon terugkeren. De motorfiets werd totaal vernield. SEIZOENPROGRAMMA VAN 'CULTUURSPREIDING ZEELAND' IN IEDERE REGIO VOOR 'ELCK WAT WILS' MIDDELBURG „We krijgen dit seizoen ook nog 'Tartuffe' van de Haagse Comedie in Star-bezetting', zegt toneel man Aarts Janszen van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland. Zijn directeur W. H. P. Meerkamp van Embden be aamt het. 'Tartuffe van Molière, in het kader van het, Molièrejaar, en dat van de topacteurs van de Haagse Co medie: Ko van Dijk, Paul Steenbergen, Myra Ward. Op 16 oktober komt 'Tartuffe' in Middelburg, in de Schouw burg, en men is er bij de Stichting Cultuurspreiding niet weinig trots op. Maar wat wel een beetje pijn doet is het feit dat de topacteurs van een gezelschap als de Haagse Comedie er niet veel voor voelen per bus naar Zeeuwsch-VIaanderen te rei zen. „Dat wil zeggen dat je daar dan met een zogenaamde doublure- voorstelling komt tc zitten. De 'tweede rang' van de Haagse Come die wil daar wel komen. Daar heb ben we helaas weinig invloed op. al is die 'tweede bezetting' altijd nog wel van goed gehalte maar je kunt dan net 7.0 goed 'Globe' of wat anders van dat peil nemen. Niet slecht, maar niet dc super-top, 01 wat minder garantie voor je pu bliek," zegt Aarts Janszen, daarbij speciaal denkend aan zijn Zeeuws- Vlaamse klantjes. Maar t.ot. troost kan gezegd worden dat wat de Stichting Cultuursprei ding Zeeland dit seizoen zijn abon- nements- en andere klanten voorzet, gezien mag worden: Het peil en de variëteit evenaren de doorsneepro gramma's van de Randstad." zegt directeur Meerkamp van Embden er zelf van. In de extra editie van 'Uit in Zeeland', een groot formaat van de 6 weke lijkse editie maken Middeiv. Noord- en 'Zuid-Zeeland' ofwel Zeeuwsch-Vlaanderen kennis met de diverse evenementen, die de stich ting en andere ons dit seizoen voor zetten. Alle evenementen, die men iri Zeeland verwachten kan, vindt men op pagina 2 van die edities. Maar de afzonderlijke regio's Mid den-, Noord- en Vlaanderen worden nog eens extra afzonderlijk belicht in de ruim 100.000 exemplaren, die straks 'huis-aan-huis in de Zeèuwse brievenbussen zullen vallen. Iedereen zal kunnen kennis nemen van het feit dat het Rotterdams Philhar- monisch Orkest op 21 september in Goes is, dat die 'Lustige Witwe' op 30 oktober in Axel komt en om nu maar eens heel wat anders te Jet Amati-kivarleldit seizoen gast in Zeeland- noemen dat de Stalband van het Leger des Heils zaterdag 26 januari in Sint-Maartensdijk op Tholen speelt. Toneel Wil men 'serieus' toneel? 'Uit in Zee land' vermeldt dat: Anton Tsje- chow's "De Meeuwen' in de regie opvatting van Theo Kling zaterdag 13 oktober in Temeuzen te genie ten is. 'Globe' komt met 'Savages' van Christopher Hampton op zaterdag 16 maart in Middelburg. En wat, te denken van 'Bittere honing' CA Tas te of Honey van Shelag Delaney. toneelversie Lo van Heilsbergen) zoals men dat- maandag 10 januari in Middelburg bewonderen kan? Henk Elsink, Selh Gaaikema, Rienls Gratema, Fons Jansen en Don Qui- shokking, bet neusje van Neerlands cabaretzalm, slaat Zeeland niet over. Zierikzee, Middelburg, Goes, maar ook Kruiningen, Kapelle, Oostburg en Axel worden aange daan door deze cabaret-prominen ten in de maanden november tot en met april. Eu 'Uit 111 Zeeland' meldt er alles over. Ballet.liefhebbers zullen mei. genoegen lezen dat het Nationaal Ballet woensdag 6 maart naar Temeuzen komt, het Nederlands Danstheatei op woensdag 27 maart naar Middel burg. Operaliefhebbers zullen water tanden bij de mededeling dat de 'Barbier van Sevilla.' uitgebracht door de Nederlandse Operastichting' dinsdag 2 oktober al in Middel-1 burg te zien en te horen zal zijn. De musical 'Irma la Douce' in de bewerking van Fons Rademakers komt in november haar Temeuzen, Les Frëres Jacques de typisch Franse zangers bezorgen franco- fielen en andere liefhebbers van de lichte zangkunst, 23 november in Axel een belevenis. Shakespeare ch-Vbaè Shakespeare ontbreekt, niet. Met niets minder dan 'King Lear'. Hans Clroi- sel regisseerde dit aangrijpende drama, en bet, Publiekstheater uit Amsterdam (met Croiset zelf als Lear) komt er 21 december mee naar Middelburg. Muziek is er te kust en te keur dit seizoen. Het Amati-kwartet ge noemd naar een bijzondere genera tie van vioolbouwers is 20 de cember onder de auspiciën van de ZVU Tholen t.e beluisteren: kamer muziek met samenspel van hoog niveau. Zeeuwse Koorschool zowel als The Chris Hinze combination concerteren in Tholen en Vlissin- gen. En dan zoekt ook nog 'een vrouiv een moordvent': Kitty Jan sen en André van den Heuvel, ko men met. dit blijspel in november; in Middelburg. Goes. Oostburg en Temeuzen. Onbegonnen werk het gehele program ma van de Stichting Cultuui'sprei- dmg Zeeland en de aangesloten or ganisaties VSC, MSC, BSC en ZVU en hoe ze allemaal heten mogen, weer te geven. Het beste is V:i t Zeeland' zowel 'extra' als te. maal' zelf te bekijken. De m editie gaat dus de Zeeuwse 'ons-® bussen in, ir 100.000; 25.00 ren, 55.000 15.000 in Noc Te kust en te ming, amusement: abonnemen voorstellingen maar ook activite.. ten buiten c" een die jets cultureels of arüsüèïs heeft, te biec' We trekken de grenzen echt frj wijd," zeggen directeur Meerite; va,n Embden en '--- Janszen van de spreiding Zeeland maken we graag c bliekelijk bekend.' schemeren dat. de le Raad bereid is voor oie v( meer uitgf'-- over het Z „Plaatsruimte in Ze laten i vrouw, die die avond nog even tm concertzaal- of theater wil, KI even 'uit wil in Zeeland," zegt ca bij de Stichting Cultuurspreü*. Ook voor het bezoek van greets aan evenementen is met de stiebdrc in Middelburg te praten. Auto over de kop: AXEL In dc nacht van maandag op dinsdag omstreeks vier uur is de Axe laar J. J. P. met zijn auto op de Roseveltlaan te Axel over de kop ge slagen, doordat hij in een bocht de macht over bet stuur verloor en naast de rijweg terecht kwam. Zijn naast hem zittende broer liep lichte verwondingen op en moest zich onder doktersbehandeling stellen. PLEIDOOI VOOR NIEUWE VORM OPENBAAR BESTUUR BIJ INSTALLATIE Slot van pagina 1 valt er alweer een stuk opleving te constateren." Om te voorkomen, dat Zeeland terugzakt naar liet peil van vóór IflfiO zullen de mogelijkheden, die het Scheldebekken biedt, op ver antwoorde. wijze moeten worden inge past in een nationaal beleid meende burgemeester Westerhout. Fasen Zijn Middelburgse collega,, drs. P. A. Wolters, zag 'fasen' in de ontwikkeling van Zeeland: na de tweede wereldoor log zijn in snel tempo vier fasen doorgemaakt;, van agrarisch gebied „AAN RIJNMOND KLEVEN FOUTEN" (Van één onzer redacteuren MAASSLUIS Burgemeester M. K. van Dijke stuurt in zijn nieuwe gemeente Maassluis aan op een open beleid en op een nieuwe vorm voor de Rijnmond- raad. „Uit publikaties in met na me de vakliteratuur is mij ge bleken dat er grote onvolko menheden kleven aan de' struc tuur van dit samenwerkingsor gaan", zei hij dinsdagmiddag, even nadat loco-burgemeester P. van der Snoek hem in een afgeladen verenigingsgebouw 'De Ark' de ambtsketen had om gehangen. In zijn eerste 'geloofsbelijdenis" voor de Maassluizcnaren pleitte Van Dijke voor een totale herstructurering het openbaar bestuur: door een woud van gemeenschappelijke regelingen kan onderhand niemand de bomen van liet bos meer zien. „Mij zijn in den lande gemeentebe stuurders bekend, die door het bijwo nen van een ongemeen groot aantal vergaderingen van bestuurscolleges, ir het leven geroepen via gemeenschap pelijke regelingen, vrijwel geen tijc overhouden voor het bestuderen van eigen gemeente". Overigens twijfelde hij of de ontwerp-wet uit '71 voldoen de ruimte voor nieuwe bestuursvor men biedt. Maassluis' nieuwe eerste burger was wees de mening dat er een tegenstel ling zou bestaan tussen welvaart; en welzijn af: „In plaats van een tegen stelling behoort er naar mijn gevoelen juist een synthese tot stand te komen. Hierbij dient voorop te staan, dat. het hebben van een gezond en goed leef milieu gewaarborgd moet worden. Wij zullen bij het bepalen van ons beleid ter zake ervoor moeten waken, dat er M K. VAN DIJKE Loco-burgemeester Van der Snoek had zijn 'officiële' opvolger overigens aan het begin van dc installatiebijeen komst de illusie ontnomen dat Maas sluis rijkelijk in zijn geld zit. „De stijging van de jaarlijkse lasten is niet evenredig aan de toename, van de middelen, zodat problemen op dit ge bied niet ondenkbaar zijn". In 'De Ark' kwamen er verder geluk wensen van raadsnestor P. Wester hof, gemeentesecretaris H. Kramer en een aantal Rijnmondrelaties. Voorzit ter Fibbe van de Rijnmondraad, blij eindelijk een enthousiaste burgemees ter te ontmoeten, maakte melding van het 'noodverband' dat het. rijk voor de met geldzorgen kampende Rijnmond in petto heeft, loco-burgemeester G. Z. de Vos van Rotterdam hoopte in burgemeester Van Dijke 'een goede buur en een verre vriend' te treffen. Andere woordvoerders; burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingen, bur gemeester J. van den Brink van het buurdorp Maasland, oud-burgemeester W. J. D. van Dijkck („je praat een beetje in de sfeer van; de koning is lood. leve de koning"), ir. G. Key van le industriële kring Maassluis, ds. A. I. Aaftink van de raad van kerken in -prichting en voorzitter G. van der louwen van de Maassluise gemeen- chap. ,oco-burgemeester D. J. Oggel van Axel die deel uitmaakte van een ;rote Zeeuws Vlaamse delegatie /ertelde dat burgemeester Van Dijke n zijn vorige standplaats nooit een 'ypiseh partijgebonden figuur was ge weest en toonde waardering voor zijn werk tijdens de 12 jaar in Axel. Dinsdagmiddag en -avond konden de raadsleden en de 'bevolking op recep ties de familie Van Dijke een hand geven, zaterdag haalt. Maassluis de nieuwe burgemeester in met. een mu ziekfeest. Burgemeester Van Dijke „NIET IEDEREEN MET MIJN KOMST INGENOMEN" MAASSLUIS „Ondanks de feestelijke intocht die mij en mijn gezin hier vandaag ten deel valt, heb ik niet de illusie dat iedereen met mijn komst is inge nomen", zei dinsdagmiddag bur gemeester Van Dijke tijdens zijn installatie in Maassluis. Hij doelde daarbij kennelijk op een raadsmotae, waarin afkeuring werd uitgesproken over het ont, breken van een motivering voor de benoeming van een AR-burge- meester. Het, stuk, een initiatief van cle progressieve fracties, was vorige week met 10 tegen 8 stem men aangenomen. Maassluis' nieuwe eerste burger presenteerde zich dinsdagmiddag ten overvloede nog eens als lid van de ARP en de gereformeerde kerk. ,.U zult het kunnen waarde ren, dat uw voorzitter politiek zijn plaats koos, daar ook u zich hebt uitgesproken voor bepaalde politieke denkbeelden". Verder zei hij: „Het is overigens na mijn 12-jarig burgemeesterschap el ders mijn vaste overtuiging dat mijn keuzebepaling niet. in de weg behoeft te staan aan een objectief boven de partijen staand beleid. Ik streef ernaar ook in Maassluis te kunnen waar maken, dat het mogelijk is zon der eigen overtuiging te verlooche nen onpartijdig te zijn in die zin dat men zijn zelfstandigheid tegen over elke partij weet, te handhar ven en ieder tot zijn recht laat komen". vóór 1940. via wederopbouw naar de fase van de industrialisatie. „De vier de fase vormen de milieuproblemen, met vaak kritische reacties, mogelijk wat te veel anti-gericht.. Gevolg: een onjuiste, overtrokken beeldvorming, zoals laatst nog getoond in een televi sieprogramma over Zeeland." aldus burgemeester Wolters. Als vijfde punt noemde hij de fase van het evenwicht:. Evenwicht tussen uitbreiding en werk gelegenheid enerzijds en milieuzorg anderzijds. „Niet de kwantiteit, maar de kwaliteit en dc zorg voor de mens moeten voorop staan. Ruimtelijk en bestuur lijk zal Zeeland naar een nieuw even wicht, moeten groeien. Al die zaken zullen in agglomeratie-verband moeten worden bekeken," meende de Middel burgse burgemeester. Rijnpoorthaven HET WEER IN Aberdeen. Alhjne. onbewolkt Bert ;n. Im'.f bewo'.k*. Borden'.», oujewoikt, Brussel, Joh*, bewolkt frsrMort, bfewelkv - Genève. onbffwolK Helsinki, nrane bewaar. Innsbr'jck. xwaar bewolkt XoperitsKetnca; bewolkt L'ssibOO, half bewolkt LMarro, licb.' Sewolk' Luxemburg, ri-Ljcri.-,;: Madrid, onver Malaga, lick', bew-olk: Maltercs. lie')'. beweftt Ni-'-, bei", bewolkt O/Cc. UcM bewolkt Parijs, onbewolkt Korr.e. erfccwo.-s: Stockholm. Ifcw. bewolkt T-jnlt, ciriewolk. Waren, zwrnr bewolkt Z'-rlch, onbewolkt f'.ra Ble'ua, XWKSt bW.k: Ixlanbocl, nnbcwj kl Ijs PoIttas eehert teweikt Havenschap-directeur Van Konijnen burg confronteerde zijn gehoor met een aantal cijfers over Vlissingen-dost. „Eerst; 700 hectare haven- en indus trieterrein, later uitgebreid tot 2200 hectare." Het Rijnpoorthavenplan van Rotterdam zou volgens hem gemakke lijk passen in het noordwestelijk deel van het Sloegebied. Mogelijk zou dit plan een bij Rotterdamse geprojec teerde haven om de groei van het containervervoer in de nabije toe komst op te vangen in het gebied van Vlissingen-oost zijn in te passen. „Het zou nog wel eens goedkoper kunnen zijn ook." aldus de heer Van Konijnenburg. Zijn opmerkingen rie pen enige reacties op bij verschillende journalisten. „Is er met Rotterdam over gesproken?", zo wilde men we ten. „Moet dat dan?" was de weder vraag van de heer Van Konijnenburg. Directeur C. Oreel van de Haven van Vlissingen wilde wel kwijt „de reali teit niet t.e zien van een overzetten van de Rijnpoorthaven. Dat mogen we zelfs over 25 of 50 jaar niet verwach ten," was zijn mening. Later verklaard© ons havenschapdirec teur Van Konijnenburg, dat zijn op merkingen over dc Rijnpoorthaven zijn voortgekomen uit dé vele bezwa ren, die in en nabij Rotterdam tegen liet plan zijn gerezen. „Je moet jc afvragen of een dergelijk soort haven met mogelijk geringer kosten niet bij Vlissingen kan komen. In het gebied van het havenschap is er plaats voor. Het zal een ontvanger in Berlijn weinig uitmaken of zijn goede ren via Rotterdam of via Vlissingen komen. Het gaat er bepaald niet om bestaande toestanden uit Rotterdam naar Vlissingen over te plaatsen. Daar is geen sprake van. Het gaat nog slechts om plannen. Welnu, als die plannen goedkoper in Vlissingen zon den kunnen worden gerealiseerd- valt die gedachte toch tc overwegen," al dus de heer Van Konijnenburg. verwacht J DROOG EN ZONNIG Droog en zonnig weer me: ke tot matige wind uil noordcfi* oost en maximum temperature» w streeks 20 graden. Vooruitzichten voor donaerdfc? vrijdag. Vrij zonnig en warmer. Weersvooruitzichten in deld over Nederland. Voor aorusw aantal uren zon; 6 tot 14: n van ongeveer normaa. t°. onder normaal; max. temp- graden boven normaal; feuu ff droge periode van minsten, B 95 pc.t; kans op een gsneei etmaal: 90 pot. Voor vrijdag; aantal uren »n 14; min. temp.: omslreeKs max. temp1 tot 7 normaal; kans op ee,L. LSt. varecf van minstens 12 uur; -a P«- een geheel droog etmaal, »up Normalen voor 24-28 aug.. min. temp, Den Helder i| Vlissingen f: j| Eelde J 22 Vlv Zd Limb. 22 De Bilt 21 Gemiddeld over Ned. stbanoweerverwac™® a Vandaag zonnig en droog zwakke wind tussen no oost. Temperatuur 2(1 a Zeewater 19 graden, Vooruitzichten: een ho?^ zal langzaam via ons iau« den-Europa, trekken mei fraai strandweer. ZON- EN MAANSTAND 23 augustus op 0i>i-' zon op onder mwj 05.36 19-48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2