Vleugellam Axel wanhopig op speurtocht naar meer geld Minister Westerterp liet zich informeren in Delta Instituut Roosvijand no.l: Pétrole Halm Initiatiefwet PPR democratisering havenschappen Stichting Opbouw is ernstig teleurgesteld over uitspraak van gemeenteraad Borsele ALMANAK Drie zwaar-, en twee lichtgewonden bii aanrijding in Vlissingen-Oost BEJAARDE (78) IN HOOFDPLAAT BEROOFD 2 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 AUGUSTUS WETHOUDER D. J. OGGEL: „WE ZITTEN AL 20 JAAR MET BEGROTINGSTEKORTEN...." AXEL Met pijn in het hart voerde de gemeenteraad van Axel vorige week voor 1,5 miljoen posten af van de begroting 1973. De bouw van een zwem- en een instructiebad, een sporthal, het verbeteren van een aantal wegen en nog ruim 50 andere projec ten werden op de lange baan geschoven omdat ze het gemeentelij]! •huishoudboekje' volledig dreigden te ontwrichten. Met die in grijpende operatie was het tekort dan weliswaar weggewerkt, de financiële zorgen blijven Dit jaar kan de Oost-Zeeuwsvlaamse gemeente (12.000 inwoners) voor hel laatst rekenen op een extra uitkering uit het gemeentefonds, een ruggesteun- tje van het rijk van naar verwachting 550.000. Drie jaar bijspringen van Den Haag haalde Axel niet uit de rode cijfers en dat noodzaakt loco-bur gemeester en wethouder van onderwijs en financiën D. J. Oggel tot een uiterst behoedzaam beleid, in een gemeente die nu al jarenlang wordt gedwarsboomd ln het waarmaken van een woonfunctie. Dat is begrijpelijk: men gaat nu een maal van de gedachte uit dat een grotere gemeente meer kan presteren dan een kleine". RAAD VOERDE VOOR 1,5 MILJOEN AAN WENSEN AF Na 20 jaar raadservaring zegt wethouder: „Ik heb nog nooit meege maakt dat Axel een sluitende begro ting kon presenteren". Hoofdoorzaken van dat structurele financiële tekort: het missen van de boot als er extra - rijksbijdragen te verdelen vielen, een rigoureus aangepakte en uiterst kost bare stadssanering, 'verzuild' en dus relatief duur onderwijs, de sterk ge stegen kosten voor sociale zorg en een dienst gemeentewerken die in de ze plantsoenrijke gemeente met een bezetting boven de rijksnormen werkt. Na ie oorlog De heer Oggel: „De eerste strop had den we meteen na de oorlog, toen het rijk extra-bij dragen beschikbaar stelde aan gemeenten met functionerende fa brieken. Onder Axel ressorteerde toen de Nederlandse Stikstofmaatschappij in Sluiskil en die lag als gevolg van een bombardement plat. Het gevolg daarvan was, dat Axel niet kon mee profiteren van de rijksbijdrage, die duurde tot in de vijftiger jaren". Steeds wanneer er 'douceurtjes' uit Den Haag kwamen viste Axel achter het net. Een uitkering aan kleinstede- lijke gemeenten ging' ae gemeentelijke deur voorbij, omdat de grondopper- vlakte van Axel net iets te groot was. Hulst kreeg het geld wel. Het gemeen tebestuur zag verder met lede ogen aan dat Terneuzen 'kerngemeente' werd en daardoor een aantal belang rijke faciliteiten kreeg. Een poging om dat kernbeleid uit te breiden tot de hele kanaalzone zodat ook Axel kon profiteren strandde. Wethouder Oggel: „Als je al die ont wikkelingen optelt krijg je het beeld van een gemeente die het hoofd net boven water kon houden. En toeni kwam de gemeentelijke herindeling,! -die voor ons bepaald niet,.gunstig! uitviel. Plaatsen ,als Koewacht en Zujddorpe; braohteii geen geld in, alleen Overslag had een klein overschot. Als gemeen tebestuur wil je wél dat het peil van de buitenkernen wordt gehandhaafd. Die mensen verwachten iets van je. Stijging Inmiddels bleven de begrotingstekor ten van Axel stijgen. Van ƒ452.000 in 1971 naar 590.000 in 1972 en vervol gens tot 1,5 miljoen dit jaar. De extra-uitkeringen uit het gemeente fonds die een gemeente bij het doen van uitgaven aan handen en voeten binden en die ook op richtlij nen van de minister gebaseerde belas tingtarieven met zich meebrengen stegen niet naai- verhouding: in 1971 375.000, in 1972 375.000 en dit jaar waarschijnlijk 550.000. Wellicht kan Axel voor de toekomst daarnaast op een rijksbijdrage in de kosten van de rigoureus aangepakte KAMERLID WALTMANS: „OCfSTERSCHELDEKWESTIE POLITIEK VAN VOLDONGEN FEITEN" (ADVERTENTIE) MEUBELHUIS RENAISSANCE B.V. VOOR COMPLETE Vlissingen - Middelburg - Goes -eeuwse Schuim Wat is er toch-aan de hand met de fontein van Wèstkapelle? Die heeft, voor zover ons bekend voor het laatst onder burgemeester Bulder geschuimd. Diens beleid maakte toen een einde aan deze fantastische trekpleister; een ge meentewerkman strooide regel matige ontschuimende preparaten in het, bassin, waardoor allerlei merken fosfonthoudende waspoe- ders. met vaatjes tegelijk aange voerd, geen kans meer kregen. Een verslag van een gemeente raadsvergadering van enkele ja ren geleden spreekt boekdelen: .JJet was een gemeenteraadslid niet ontgaan, dat de post onder houd fontein met 1100 aan de hoge kant was. De waarnemend voorzitter wilde niet verhelen dat ln dit bedrag 106 werkuren van gemeentewerklieden waren begre pen. Op dit moment bereikte een op de publieke tribune in haast gekrabbeld briefje de perstafel: „De onderhoudskosten voor de fontein zijn hoofdzakelijk ont- schuimingsmiddelen Het verslag vervolgt: „Zoals men weet strooit de rijpere jeugd van Westkapelle met een haar sieren de regelmaat schuimverwekkende waspoeders in de-fontein, wat tel kens weer een eigen karakter ver leent aan het ornament. Het dorpssieraad biedt dan een aan blik van een verschrikkelijk groot bierglas en als toeristische trek pleister zou men hier eigenlijk zeer mee ingenomen moeten zijn. maar hel gemeentebestuur kan die visie niet delen en getroost zich grote uitgaven aan ontschui mende preparaten". De gemeente gaf dus geld uit om een even kosteloos als belangeloos aangeboden attractie uit het dorpsbeeld te weren. VVV bleef lauw en heeft zich merkwaardi gerwijs nooit verzet. Dat zijn we van Westkapelle anders gewend. De post van f 1100 is gedeputeer de staten gepasseerd. Maar ook van provinciezijde is niet ingegre pen. En zo komt het, dat de VVV- foldertjes niets vermelden over Westkapellehet stoere dijlcdorp met de schuimende fontein:' Een gemiste kans, dat wel. Heel jam mer. Horen wij noa iets uit Westkanell"7 OOSTBURG Het tweede kamerlid H. Waltinans (ppr) is van plan met een initiatief-wetsontwerp te komen voor de democratisering van de ha venschappen in Nederland (Vlissingen, Terneuzen en Delfzijl). Hij deelde dit woensdagmiddag in Oostburg mee aan liet eind van een driedaags werk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Het kamerlid zal zijn initiatief eerst aan de orde stellen in de PPR-kamerfrac- tie. „Ik wil hiermee uitvoering geven aan wat in keerp.unt'72 IS gesteld, ove het bestuur van de havenschappen' aldus de heer Waltmans. MAN BIJ DORSEN IN COMBINE: SNIJWONDEN WESTKAPELLE Bij het dorsen van spinazie is de 57-jarige heer L. S. te Westkapelle woensdagmiddag laat in de bak van een combine terechtge komen. Doordat de bestuurder van de combine dit tijdig opmerkte, kon hij onmiddellijk de machine tot stilstand brengen. De heer S. is met een groot aantal snijwonden aan ledematen en gelaat naar het Gasthuis in Middel burg gebracht. BERGING GEZONKEN SCHIP BIJ WEMELDINGE WOENSDAG BEGONNEN WEMELDINGE Het bergingsbe drijf Van den Akker uit Vlissingen is woensdag in de haven van Wemeldin- ge begonnen met het lichten van het Belgische motorschip 'Carine'. Ver wacht wordt, dat het nog wel enkele dagen kan duren, voordat het scheep je geborgen is. Het motorschip zonk ruim twee weken na een botsing met het Duitse motorschip Marga-Döhling (1122 ton). De opvarenden van de 'Carine' slaagden er in tijdig van boord te komen. Of het schip wordt opgeknapt, is nog niet bekend. Het is ook mogelijk dat de 'Carine' wordt gesloopt. VLISSINGEN Op de Zuidsloeweg te Vlissingen-Oost deed zich woens dagmorgen omstreeks zeven uur een frontale, botsing tussen twee personen- nauto's voor waarbij drie personen dusdanig gewond raakten dat zij in het Bethesda-Sint-Josephziekenhuïs te Vlissingen moesten worden opgeno men. Twee andere inzittenden konden na behandeling in het ziekenhuis naar huis. De gewonden, die in het ziekenhuis werden opgenomen zijn de automobi list B. M. R. van G. uit Roosendaal, diens broer J, P. van G. uit Roosen daal en de Franse automobilist J. P., die in Vlissingen woont. De lichtge wonden, P. A. H. B. uit Roosendaal en C. A de V. uit Oud-Gastel, zaten bij Van G. in de auto. De slachtoffers werden met drie am bulances (twee van de regionale dienst en één van Scheldepoort) naar het ziekenhuis gebracht. De aanrijding ontstond doordat de Fransman, die in de richting 's-Heerenhoek reed, plotse ling uit een file kwam op het moment dat Van G. uit tegenovergestelde rich ting naderde. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. deren had geconstateerd dat er in het gebied veel verschil van mening is over zaken als de vestiging van nieu we zeehavenindustrie, de situering hiervan en de bouw van een vaste oeververbinding over de Westerschel- de. „Het zou voor het gebied beter zijn als het een meer gezamenlijk standpunt kon innemen. Toch heeft Zeeuwsch-Vlaanderen op lange termijn niet te wanhopen. Op korte termijn zou het geholpen zijn met aanvullende werken, bijvoorbeeld op recreatief gebied". Perspectief zag de heer Waltmans vooral in de ont wikkeling op de linker Schelde-oever. „Als het regent in Kallo, dan druppelt het in Hulst. Maar het zou goed zijn als de omstandigheden in België en Nederland heter op elkaar werden afgestemd. Er moeten grensover schrijdende regelingen komen tussen Nederlandse en Belgische provincies en gemeenten op het gebied van mi lieubeheer, gezondheidszorg, sociale voorzieningen". Het kamerlid had het ook nog even over de Oosterscheldekwestie. Hij was van mening dat hier een 'politiek van voldongen feiten' wordt opge voerd nu inmiddels een begin is ge maakt met de voorbereidende afslui- tingswerken terwijl de nieuwe Ooster- schelde-commissie onder voorzitter schap van mr. J. Klaasesz nog maar met haar onderzoek is begonnen. Hij kondigde aan hierover binnenkort schriftelijke vragen te zullen stellen aan de minister van verkeer en water staat. stadssanering rekenen, een uiterst, kostbaar project, waarmee de meente naar de mening van webhou der Oggel duidelijk voorop liep in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. „We hebben de oudste gedeelten van de binnensad volüedig gesaneerd, ter wijl buurgemeenten als Hulst en Ter neuzen daar nog tegenaan zitten te kijken. Die lopen net als wij het risico aan de grond te raken. Aan sanering viel ln ons geval overigens niet te ontkomen". Oude wijken werden gesloopt, nieuw bouw bleek niet meteen mogelijk: de gemeente draaide op voor aanzienlij ke renteverliezen. Andere uitgavenpos ten die Axel binnen enkele jaren in de schulden hielpen: sociale zorg, onder wijs en gemeentewerken, dat met 40 man boven rijksnormen werkt. Inmid dels hebben b. en w. al een rem op de onderwijsuitgaven (zo'n 230.000 per jaar) gezet, door schoolbesturen met nieuwbouw of verbouwplannen dringend aan te raden zich aan de rijksuitkeringen te houden. Te dure plannen die extra gemeentegeld vergen worden teruggeschroefd. De dienst gemeentewerken probeert efficiënter te werken door nieuwe ma chines aan te schaffen, die een totaal verouderd machinepark moeten ver vangen. Temidden van de tekorten was Axel ook nog gedwongen drie medewerkers van de reinigingsdienst overbodig geworden door een re cente aansluiting bij de 'intercommu nale' voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen elders 'in te passen'. Een 'vacatu restop' waarbij opengevallen plaatsen niet door nieuw personeel worden bezet, moet de personeelsaanwas be perken en de gemeente wil ook het' mes zetten in het onderhoud van de zogenaamde 'overboeken' van de plantsoenen, door ze particulieren aan te bieden. Missie Of Axel met al deze bezuinigingen het begrotingstekort weg kan werken be twijfelt wethouder Oggel. „Je kunt de zaken natuurlijk niet te rigoureus af snijden, want dat gaat ten koste van je gezicht als woongemeente. Projec ten als een zwembad houden we in gedaohten. Ze zijn voorgedragen voor rijkssubsidie en we vinden ze gewoon nodig. Hij is van plan binnenkort een 'mis sie' naar rijk of provincie te onderne- meny met het verzoek of het aan de grond geraakte Axel toch nog een extraatje kan krijgen. De bijzondere bijdrage uit het gemeen tefonds houdt in 1974 op: dan wordt de ƒ550.000 die Axel dit jaar krijgt - •bevroren'. „Mijn opvolger zal in ieder geval verstand moeten hebben van financië le problemen", zei onlangs burgemees ter M. K. van Dijke, die binnenkort naar Maassluis vertrekt. Wethouder Oggel straks waarnemend burge meester is het, met de cijfers op tafel, van harte met hem eens... „NIEUWE SUBSIDIEREGELING BORSELE KAN STICHTING DE DAS OMDOEN" BAARLAND Er heerst grote teleurstelling binnen de gelederen van de stichting 'Opbouw West- Zuid-Beveland'. De nieuwe subsi dieregeling, die de gemeenteraad van Borsele dinsdagavond aarze lend heeft geaccepteerd, zou de instelling wel eens de das om kunnen doen, zo vrezen opbouw werker Cor van Woerkom en stichtingsvoorzitter Ph. J. M. Pon tenagel. Volgens de regeling moet de stichting in 1974 en de daarop volgende jaren zes procent van de totale kosten bij elkaar zien te brengen. Dat komt voor 1974 neer op een bedrag van ongeveer vier mille. Daar bomt nog zo'n duizend gulden aan niet subsidi abele kosten bij. In totaal zal de stichting 'Opbouw West-Zuld-Be- veland' dus met zo'n vijf mille over de brug moeten komen. „En dat lukt nooit", voorspellen Cor van Woerkom en voorzitter Pontenagel. Mochten hun sombe re verwachtingen bewaarheid worden, dan voorzien zij dat het voortbestaan van de stichting door de stijgende rode cijfers aan een zijden draadje komt te hangen. De stichting is in elk geval van plan alles op alles te zetten, om de benodigde financiën bij elkaar te schrapen. Op 22 augustus gaat het bestuur van de stichting 'Opbouw West-Zuid-Beveland' zich beraden over de manier waarop het geld er zal komen. Tijdens de vaak warrige discussies rond de subsidieregeling voor de stich ting, waarmee het college van b. en w. van Borsele dinsdagavond in de gemeenteraad kwam, werd geopperd dat de stichting maar moest proberen om donateurs te winnen. Cor van Woerkom is er vast van overtuigd, dat zulke pogingen niet meer dan een verspilling van geld en moeite zijn. Hij wil dat bewijzen met een voorbeeld int de praktijk: „Het sociaal cen trum in Goes heeft te kampen met financiële tekorten. Ze heb ben 45.000 gezinnen aangeschre ven met het verzoek donateur te worden. Daar werd behoorlijk wat documentatiemateriaal bij in gesloten. En wat heeft het opge leverd? Tweehonderd donateurs raison van twaalf gulden per met die paar duizend gezinnen. die wij kunnen bestrijken? Trek daar nog eens de kosten van de wervingsactie af. en je houdt niks over". Geldschieters Opbouwwerker Van Woerkom ziet er ook weinig heil in, bij het bedrijfsleven aan te kloppen. „Van geldschieters ben je nu een' maal altijd in een bepaalde mate afhankelijk. En onze belangen en die van de industrieën zijn vaak tegenstrijdig". Van de mensen, die direct bij het werk van de stichting betrokken zijn, wil Cor van Woerkom evenmin geld vra- gen. „Ongeveer honderd vrijwilli gers hebben zich ingezet voor het jeugdvakantiewerk, tientallen mensen houden zich bezig met het bejaarden- en sozenwerk. Zij steken daar heel wat vrije tijd in, ze maken onkosten. En dan moe ten wij aan hen vragen: hé, wil je ons financieel steunen? Ik dacht van niet". Het. zal er wel op uitdraaien, dat de stichting een beroep doet op de vrijgevigheid van kerkelijke instanties en charitatieve instel lingen. Maar of dat veel resultaat zal hebben, trekt Van Woerkom sterk in twijfel. „In het verleden hebben deze instellingen een stuk werk gedaan, wat wij hebben overgenomen. Ze zijn dat aan het afstoten. En als we bij de kerke lijke en charitatieve instellingen aankomen, dan draaien we de klok weer terug. Bovendien heb ben zij ook genoeg financiële zor gen". De enige bron van inkomsten de fikse rijks- en de gemeentelij ke subsidies buiten beschouwing gelaten die de stichting heeft, zijn de retrebuties van activitei ten, zoals bijvoorbeeld het jeugdvakantie- en het bejaarden- werk. Maar dat is lang met ge noeg, om die zes procent vol te kunnen maken. Dit - jaar zal uit dat soort activiteiten ongeveer vijftienhonderd gulden in het laatje van de stichting terecht komen. Een verhoging van de vergoeding die kinderen of be jaarden voor zulke activiteiten betalen, ziet Van Woerkom ook niet zitten. „Dat levert echt niet veel meer op, omdat de belang stelling daardoor terug loopt". Oor van Woerden wil niet ver bloemen, dat de nieuwe regeling ondanks de bezwaren die er C. VAN WOERKOM aan kleven een belangrijke verbetering voor de stichting is Oorspronkelijk was cle bijdrage die de stichting moest leveren voor 1974 ook op 6 pet bepaald, Daarna zou er echter 'jaarlijks 2 pet bovenop komen, tot dat er een maximum van 15 pet bereik! was. Nu is dat niet meer hei geval. Het is en blijft 6 pet. Volgens de stichting 'Opbouw West-Zuid-Beveland' is dat nog te veel. Van Woerkom: „Twee tot drie procent, dat is voor ons haal baar". Rode cijfers zullen dan ook, zo verwacht de stichting, niet uitblijven. En wat dan? „Dan moeten we weer naar het ge meentebestuur om onze.moeilijk heden te bespreken. En rolt er dan geen redelijke oplossing uit de bus, dan komt onze bestaans zekerheid heslist in het ge drang". Gewoon elke morgen inmasseren.Uit de fles met hel rode etiket. Roos verdwij'nt. Uw haar blijft. Imp. Roparko, Rotterdam. Tel. 010-119516 HOOFDPLAAT De 78-jarige E. T. uit Hoofdplaat is woensdag beroofd van een bedrag van omstreeks 1.100, dat uit een kast in zijn woning werd gestolen. Hij ontdekte de diefstal bij thuis komst na een wandeling, toen hij iets uit de kast wilde halen en de vermis sing vaststelde van het kistje, waarin het geld zat. In de woning was verder niets overhoop gehaald en was niets opengebroken. De rijkspolitie van de groep Oostburg heeft de diefstal in onderzoek. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe nog ieder spoor. ADVERTENTIE „OOSTERSCHELDE ZOVEEL MOGELIJK ZOUT HOUDEN" PROTEST YERSEKENAREN: SPANDOEK OVER DE WEG YERSEKE Enkele uren lang hebben medewerkers van het Delta Instituut voor Hydrobio- logisch onderzoek in Yersekc woensdag gesproken met mi nister Westerterp van verkeer en waterstaat. Dat gesprek hac' tot doel de minister uitvoerig t( informeren over het standpun van het Delta Instituut inzake de afsluiting van de Oosterschei de. Enige tijd geleden liet de mi nister zich in Middelburg al voorlichten door zowel voor- als tegenstanders van de afsluiting Toen al was de minister uitge nodigd voor een informatief be zoek aan het instituut. Om half tien woensdagochtend were minister Westerterp in het instituut omtvarigen door directeur dr. K. F Vaas. De minister was in gezelschap van onder anderen de hoofdingenieur- directeur van de Deltadienst van rijks waterstaat, ir. H. A. Ferguson en twet functionarissen van het departement. Ze waren bij het binnenrijden var Yerseke geconfronteerd met een doek, dat over de weg gespannen was. De tekst v.,n dat spandoek: "Stop vernie tiging van 33.000 hectare natuurge bied". Direct na aankomst kreeg minister Westerterp uitvoerige informatie over het werk dat in het Delta-instituut verricht wordt. Dat werd geïllustreerd aan de hand van een rondleiding door het laboratorium. Daarna volgde een uitvoerige discussie over de Ooster- sohelde. De medewerkers zetten hun standpunt uiteen. Dat standpunt komt in het kort hier op neer dat de mensen van het Delta-instituut ieder plan dat neerkomt op afsluiting min der vinden dan andere plannen. Dr. Vaas: „Natuurlijk benaderen wij de zaak vooral op het gebied van het milieu. Met. het veiligheidsaspect kun nen wij ons niet inlaten. Verder vin den wij dat de getijbeweging in de Oosterschelde zo groot mogelijk moet zijn. Dat, is van groot belang. Een afgesloten Oosterschelde, waarin zoet water wordt, geloosd is voor ons de minst aantrekkelijke oplossing". Minister Westerterp, die wel wilde poseren voor een foto maar zich verder van enig commentaar onthield, gebruikte de lunch in het Delta-insti tuut. Om half twee vertrok het gezel schap weer. Op de foto: minister V/esterterp er. medewerkers van het Delta Instituut, welwillend paserend voor de ingang van dit instituut. (Foto PZC). TS-BANDENSERVICEyJ, M Grenadierweg 7a Middélbuig ,M' Tel. <01180) 83 55 fi) I Mr. F. J. Haarmamvcg 2 IM! Terneuzen Tel. (01150)382* Belangstelling voor Internatio-vestiging MIDDELBURG De directie van to ternatio Verenigde Houtbedrijven BV heeft bevestigd dat er van de zW« van derden belangstelling is voor sast vestigingen in Goes en Oostbuif. Voor de Goese Internatio-vesW heeft. niej. Van Riesen NV, maar Da Bouwmeester NV interesse. Hethuur- contract speeil-t bij de overname es ter een rol. De directie geeft ook I» dat Verdegem BV in Oostburgbe» stelling heeft voor de intematlo-ve» ging aldaar, maar wil nog niet naam prijs geven van de niet out ;w houtsector afkomstige onderncraK die de Middelburgse vestiging i overnemen. „Als dit zou doorgas, dan zou daar ongeveer 15 man a ons personee. r.aar toe kunnen me van directiezijde. HOGERE TEMPERATUREN Droog weer met flinke zonnige pen»; den, maar in de loop van de mMM» in het westen meer bewolking, uw wegend matige, langs de krist lajP' en toe krachtige wind uit zuifl zuidwest. Maximumtemperaturen ra» 19 graden vlak aan zee tot ongevw 24 elders. Vrij warm met vooral later knus OP regen of onweer. Weersvooruitzichten in cijfers genu deld over Nedenand. Voor vnjoa? aantal uren zon: 5-12; min. W- omstreeks normaal; max. temP» 0 tot 4 graden hoven normaal,^» op een droge periode van minstens uur: 95 pot; kas op een geheel droos etmaal: 80 pc. ,n. Voor zaterdag: aantal uren zomj min. temp.: van ongeveer normaal 3 graden boven normaal; max. ta .- i va 1 tot 6 graden hoven non®r kans op een droge periode va na- stens 12 uur: 90 pet; kans op een geheel droog etmaal: 60 pet. strandverwachting Vandaag veel zon en een zwaW» tussen zuid en zuidwest. In de nu ruim 20 graden, zeewater 18 gr Vooruitzichten: het hogedrukteww geeft ook vrijdag goed staandI daarna een toenemende onwee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2