JOE KiDD HELPT ALLE RECHTELOZEN Geheei herzien programmabeleid Gentse Opera Hond wacht op baas Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen? extïA OPERETTE NAAR OPERA ZWAARTEPUNT VERLEGD VAN In Heikant weer wielerronde ZESTIGJARIG HUWELIJK IN HOOFDPLAAT FOTO-PUZZEL Protestborden tegen de stank Komende week zijn er in het Temeu- zense Luxortheater twee gangster films te zien. Op zaterdag en zondag draait 'Joe Kidd', met. Clint East wood, John Saxon en Robert Duval in de hoofdrol. Joe is een man die .edereen die onrecht wordt aangedaan direct ter zijde staat, met bruut ge- I weid of verstandelijke vermogens. I 'De onderwereld van New York' is I de tweede film van Luxor. Deze is op maandag en dinsdag te zien. In deze thriller is de politie van New York op jacht naar gewetenloze gangsters. Hoofdrolspelers zijn Henry Fonda, Richard Widmark en Susan Clark. Het Ledeltheater te Oostburg presen teert nog steeds Turks Fruit', van vrijdag tot woensdag. Zondagmiddag wordt een western, getiteld 'Zeven mannen zonder vrede', vertoond. Aansluitend op deze voorste.ling wordt de sexfilm 'Blue Movie' voor de zoveelste keer op het witte doek gezet. De bioscoop van Hulst heeft ook deze week de film Turks Fruit' op het programma staan, wegen» blij vende belangstelling. ZEEUWSCH-VLAANDEREN „JOAOIAOTUSTUS'"1 GENT De Gentse opera die onge veer een maand geleden overstapte van de 'confessieformule' naar een soort stichting zonder winstgevend doel (staat, provincie en stad subsi diëren) heeft voor volgend seizoen een interessant programma samen gesteld. De directie die na de dood van concessie-directeur Karei Locu- fier voorlopig wordt waargenomen door de artistiek adviseur Bart Loti- gïers, heeft gebroken met liet oude patroon van, zoals deze zelf zegt ..kapotgespeelde opera's en operet tes'. Het seizoen begint op 14 decem ber met de première van 'Nabucco' van Verdi en eindigt met hetzelfde stuk. Op 16 september komt de eerste creatie voor het voetlicht, de Vlaamse opera T)e vrolijke revolu tie' van Jan Doulier op een libretto van Hendrik Caspeele. Voor de eer ste keer in Gent ook 'Elektra' van Richard Strauss (7 oktober) en de eenakters Rita van Donizetti en Edi- po Re van Leoncavallo (begin janua ri). Begin november gaat in première 'Francois Villon' op muziek van de Hongaarse componist Nemefch. De tekst is van Lotigiers die heeft te ruggegrepen naar geschriften van Villon en zijn tijdgenoten. Als herha lingen staan op het programma ook de voorstellingen van Don Carlos' van Verdi (2 december), Puccini's Turandot (16 december, 'Die Zau- berflöte (30 december). Der Fliegen- ne Hollander', 'Carmina Burana' en Die Lustigen Weiber van Windsor'. Penelope' van Rolf Liebermann, di recteur van de Parijse opera, moet cok een hoogtepunt worden van het Gents operaseizoen (première op 24 februari). Over het algemeen is het zwaartepunt verlegd van de operette naar de opera hoewel ook in het lichte genre vernieuwingen zijn doorgevoerd met 'La- Vie Parisienne' van Offenbach. 'La Fille de Mme Angot' van Lecocq, 'Cibouletta' van Reynaldo Hahn, "Bocaccio' en De Va gebond-koning'. En dan is er nog 'Porgy and Bess' van Gershwin met William Du Pré in de rol van Spor ting Life. Bovenstaande is maar een greep uit het repertoire. In totaal staan 23 werken op het programma. Optocht en bal NIEUWVLIET Vanavond wordt op camping De Panneschuur' ut Nieuwvliet een lampionoptocht gehou den, waaraan de drumband uit Oost burg medewerking verleent. De op tocht begint om 20.00 uur. Na afloop wordt in de kantine van de camping een balavond gegeven me', medewerking van de Rode Kruis Brassband uit Keulen. Internationaal gezelschap van juristen naar Aardenburg AARDENBURG Zaterdag zuilen le den en oud-leden van de Haagse aca demie voor internationaal recht Aar denburg bezoeken. Het gezelschap be staat uit rechters, advocaten, profes soren. studenten, en nationale en in ternationale ambtenaren uit alle delen van de wereld, in totaal ongeveer vijftig personen Zij zijn in Nederland in verband met het 50-jarig bestaan van de vereniging en werden inmid dels ook reeds ontvangen door prin ses Beatrix. Het college van burge meester en wethouders ontvangt de juristen om twee uur op het gemeen tehuis. Aardenburg is de enige ge meente in Zeeland, waar het gezel schap officieel wordt ontvangen. Boerenleenbank Terhole had een goed jaar TERHOLE Uit het jaarverslag van1 de boerenleenbank te Terhole blijkt dat er op een goed .jaar kan worden teruggekeken. Er was ten aanzien van 1971 en 1972 een regelmatige groei waar te nemen in diverse afdelingen. Er werd vooral in het begin van liet jaar veel gespaard al zakte dat in de tweede helft van het seizoen iets af. doordat er vooruitlopend op de te verwachten prijsstijgingen meer ge kocht werd. Er werd voor 30 procent meer aan leningen verstrekt dan in het jaar daarvoor. Dat werd vooral veroorzaakt door de belangstelling om in de omgeving van Hulst te gaan bouwen. Vanuit de landbouw werden evenals vorige jaren weinig kredieten aange vraagd. In de veehouderijbedrijven daarentegen viel een sterke opleving te constateren. In de sector privé- rekeninghouders viel een lichte daling waar te nemen. Daarentegen steeg het aantal girale uitbetalingen. Het werk in de verzekeringsbranche is aanzien lijk toegenomen en mede daardoor I was de bedrijfswinst voor het boek jaar 1972 aanzienlijk hoger dan in voorafgaande jaren. Tijdens de jaarvergadering, die zater dag 4 augustus zal worden gehouden, zal ook de samenwerking tussen de boerenleenbank en de raiffeisenbank ter sprake komen die officieel reeds een feit is en die tevens blijkt uit het feit dat beide banken nu verschijnen onder de naam 'RABO-bank', Dat heeft echter wel tot gevolg dat de statuten veranderd moeten worden en dat die veranderingen zullen moeten worden voorgelegd aan de vergade ring. Tevens zal er beslist moeten worden over de kandidatuur van de heer H. Bruggeman als lid van het bestuur in plaats van de heer A. J. Vael die vele jaren bestuurslid is geweest, maar zich met meer herkiesbaar heeft ge steld- De heer J. de Schrijver zal de plaats van de heer Bruggeman in de raad van toezicht innemen. HEIKANT Vanavond (vrijdag) om half zeven gaan in het kleine kerk dorp Heikant voor de tweede maal deze zomer de wieleramateurs van start. Het rennersveid dat van star; gaat voor een wedstrijd over 84 km (verdeeld in 60 ronden van 1400 me ter) blinkt uit door de kwaliteit en' niet zoals zo dikwijls door de kwanti teit. De wielerliefhebbers die altijd in groten getale de avondcriteriums be zoeken wacht een interessant wieier- gevecht. In de vorige editie van de ronde van Heikant was het plaatselij ke favoriet Henny Gijsel die door middel van een fraaie solo in de slotfase de bloemen greep. Of Gijsel deze prestatie zal kunnen herhalen valt nog te bezin. Hij bleek afgelo pen weekend in het Belgische Hamme nog steeds in goede vorm te verkeren Als voornaamste tegenstanders krijgt Gijsel natuurlijk Wim de Waal en Schietingen Zaterdag 4 augustus: Hulst* P. Leer- aert; K looste rzandeWillem Tel* Kloosterzande; Jat- de Waal; Zuid- csorpe: A. de Block. Zondag: Klooster/and- Jac da Waal. Koewacht: K van Boven. Lams waarde P. van Oevelen. Hulst* De Batavieren, AARDENBURG De handbOORSchut* tersvereniging 'Sint Sebastiaan' hield schutters deelnamen. De uitslag was op wip 1: le hoogvogel: H. van Ivaarden sr. Aardenburg: 2c hoogvo gel: R. de Clerck. Aardenburg; le zijvogel; Joe. Versijk. Knokke 'Bi; 2e zijvogel: Luc. Blondecl. Aardenburg. 3de zijvogel: P- Rentmeester. Ovezan- de; 4e zijvogel: P. Vette, 's-Hoerco- hoek: le kal; P. Rentmeester. Ovezan- de; 2e kal: A. Lasoen. Eeklo «Br: 3e kal; G. Desioovere. Maldegem 'Bk De extra prijs geschonken door de heer E. Cootermans ut: Kamperhout 'Bi. Voorzitter van de KNVV W. was voor Ach. Boeye uit Knokte B i Uitslag wip II: ie hoogvogel: A. Ru bens. Knokke (Bi: 2e hoogvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: F2. Ever aert, Zelzate (Bi; 2de zijvogel* M. Dan- schutter. Zelzate 'Br. 3e zij vogel. A. Lasoen, Eeklo (Bi; 4e zijvogel: P. Vette. 's-Heerenhoek: le >:3'.: P. Schools, Temeuzen: 2e kal: H. van den Hemel, Axel; 3e kal: A. Drvy- pondt, Knokke (B); 4e kal. me', afge schoten. De extra prijs geschonken door R. Schramme uit Knokke. Voorzritc-r van de Belgische Jeugdraad, werd gewon nen door J. van De Fonteijne uit Bassevelde (B1. Behalve de bedrijfsschietingen werd een trofeeschieting gehouden, wasraar. 99 schutters deelnemen. Op wip I werd geschoten voor de trofee van Sint Sebastiaan' te Aarden burg. De vogel werd 3 maar afgescho ten namelijk door; H. van Iwaaroen jr, Aardenburg: J. Platschorre. Elle- woutsdijk en O. Demeyer. Zelzate (Bi. In de 5e ronde schoot H. van Iwaarden jr opnieuw de vogel af en werd aldus winnaar van de trofee- Op wip II werd geschoten voor de trofee geschonken door hotel 's Lands Welvaren' Welvaren' te Aardenburg. Ook hier schoten 3 schutters de vogel af: Jac. de Jonge. Heinkenszand; H. van den Hemel. Axel en Ach. Boeye. Knokke. In de iSe kampronde schoot H. van den Hemel de vogel opnieuw af en werd zo winnaar van de trofee. De schutters van beide wippen ontvin gen ieder een lepeltje van 'St. Sebasti aan' te Aardenburg. CLUBKAMPIOENSCHAP EN PPC-KLASSEMENT VAN DE WZA SCHOONDIJKE De tussenstand na twee ritten in het- PCC-klassement. 1973 van de West-Zeeuwsch-Vlaamse Autoclub (WZA) ziet er als volgt uit; 1 J. v. Hyfte. WZA-A 92 punten, 2 J. Minnaer. Zeeuwen 84, 3 E. Kupers, Zeeuwen 84, 4 J. Ridderhof Schelde- gouwen 82, 5 C. Bogaard Zeeuwen 79, 6 G. Bruggeman, Scheldegouwen 73. De club-klassering na twee ritten*. 1 Zeeuwen-B met 285 punten, 2 Zeeuwen A 265, 3 Scheldegouwen-A 261, 4 WZA-A 250, 5 Bevelanden-B 243, -fi Zeeuwen-C 239, 7 Bevelanden-A 23". 8 Vosserijders 161, 9 Scheldegouwen-B 158, 10 WZA-B 74. De stand van het clubkampioenschap ziet er na vier ritten voor de A-klaa als volgt uit: 1 J. v. Hyfte mee 146 punten. 2 H. Haselager 142, 3 H. Deveneijns 141, 4 K. Donze 136, 5 P. de Jonge 131, 6 P. de Bakker 131. In de B-klas is het voorlopige klasse ment: 1 J. v. a. Broecke met 145 punten, 2 M. Meijers 141, 3 A. v. Engelenburg 137, 4 P. v. 't Westende 133, 5 P. Huigh 132, 6 A. Bukkens 131. UITSTAPJE DAMESKOOR SINT-JANSTEEN Woensdag maak ten achttien leden van het dameskoor van Sint-Jansteen een uitstapje. Per bus ging het via Antwerpen naar Gel derland, waar de Midaen-Veluweroute werd gevolgd. De dames genoten er van de omgeving. Toine v. a. Bunder. Maar ook dit tweetal gaat het niet gemakkelijk krij gen. Met mannen als Peter Gödde, die steeds sterker gaar rijden, de Engelse v.-egkampioen Grant Thomas, Bram Geense, Cees van Bragt. Gerard van Geloof Cees Stoutjesdijk, Frans de Belie, Charles de Smir, Henk Stander en Frits Hoogerheide op de deelne merslijst zijn er nog genoeg andere mogelijkheden. HOOFDPLAAT De heer E. Termont en mevrouw L. Termont-Barra uit Hoofdplaat zijn donderdag uitvoerig in het zonnetje gezet omdat ze zestig; jaar waren getrouwd. In café Versae-| vel in Hoofdplaat kwamen 's avonds I vele vrienden en bekenden van het diamanten paar gelukwensen en ge schenken aanbieden. Onder hen was wethouder J. Baren-1 dregt van Oostburg, die namens hec' gemeentebestuur feliciteerde. Eerder op de dag was al een groot aantal schriftelijke felicitaties binnenge stroomd- In de r-k kerk werd 's middags een heilige mis opgedragen. De heer en mevrouw Termont. aje vroeger een kruideniers annex texöet- zaak dreven in Hoofdplaat hebben öne kinderen, tien kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. De beide ech telieden verkeren nog hi een iéts*» kende staat. Irisstraat 68 te Hoek, heeft de prijs van onze 99ste fotopuzzel gewonnen. Hij was één van de vele in zenders, die zonder problemen de foto wist thuis te brengen. Op zijn briefkaart geeft hij een uitgebreide om schrijving: „Het zijn drie huisjes op het Maurits- fort, van rechts naar lings 2, 3 en 4. Vroeger waren het arbeidershuisjes, terwijl er nu alleen nog jon gelui in wonen, al is dat niet. te zien aan de ouder wetse fiets op de voorgrond. In het middelste huis je woonde de heer Remijnsen veertig jaar, maar die is sinds een paar maanden als laatste oudere vertrokken naar een bejaardenwoning. Als je van Hoek richting Philippine rijdt, staan de huisjes aan de rechterkant van de dijk en de weg loopt over de dijk. Op Maurtisfort 1, niet op de foto zichtbaar, wonen broer en zus Buyze al meer dan veertig jaar". Foutloze oplossing, meneer Remijnsen. maar hoe kan het haast anders, want u bent stellig familie van de vroeger op Mauritsfort woonachtige Remijn sen. Niettemin: gefeliciteerd, u heeft de prijs eer lijk verdiend. In het dierenasiel in de Katspolder bij Temeuzen wacht een bastaard jachthond op een nieuwe baas. De hond werd enkele weken geleden zwervend aangetroffen een eindje huiten Temeuzen. „Het dier was dik en zag er ontzettend vies uit. Nu ziet ie er weer kerngezond uit. Het is geen jonge hond meer maar erg lief", vertelt de beheerster van het asiel, mevrouw Ineke van Schaik, die er verder op wijst dat de hond nog wat mensenschuw is. Het wachten is op een baas die bereid en in staat is het vertrouwen van de hond (teef) te winnen. Zo iemand kan nog heel veel plezier aan de hond beleven, voorspelt de beheer ster van het asiel. L1! rf-. nderdste fotopuzzel. We verwachten, dat u zien ditmaal extra zult inspannen om te weten te opmo1fWaai' deze foto in Zeeuwsch-Vlaanderen is Tiit nTi.' 've Ioven niet één, maar twee prijzen naóct Jaöofdprijs bestaat uit dertig gulden en daar- •w* n~laven we de wekelijkse prijs van een Tm2LJ8i 20 twee mensen deze week in het geluk meedelen. Stuur uw briefkaart aan de redactie van Temeuzen Zee"wse Courant, Nieuwstraat 22 te 11° 7de'"^wbovenhoek schrijft u 'Fotopuzzel Kent Zeeuwsch-Vlaanderen?'. De heer H. Remijnsen, GENT - Het Gents Aktiekomitee Irfnlfc, (GAL) heeft law 1' BemeiyU" In Kanaalzone men- We protestborden aangebracht tegen de luchtvervuiling. Het GAL betitelt de Kanaalzone als 'bet Europese stinkparadijs'. Op vier verschillende plaat-sen wer den de panelen aangebracht en het ligt in de bedoeling dat aantal in de nabije toekomst nog op te voeren. Volgens het Aktiekomitee sorteren die borden veel effect en dragen ze er toe bij om de mensen sneller milieubewust te maken. Twee dagen na het plaatsen van de borden is bij de Gentse justitie nog een klacht ingediend wegens stank en stofoverlast afkomstig van de febrieken Union Chinuque Beige en Bousselot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 25