wm B. en w. Thoien vechten voor behoud veerpont Uitgewogen selectie tekeningen van Jacques Prince in Zeeuwse Museum 'Internatio' gaat Zeeuwse vestigingen sluiten PIT-Beton neemt fl! mortelcentrale in Sloegebied over Thoolse schipper beboet voor vissen op verboden plaats Gs: Verplichte heffing voor Duitse kernreactor ALMANAK Illustraties uit een - te kort - maar oroduktief leven 2 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 D ALS ER GEEN KOPER KOMT OPDAGEN BESLISSING VALT NA GESPREK OP 7 AUGUSTUS MIDDELBURG Als or voor de tiglngen van de N.V. Verenigde Hout bedrijven 'Inteniatlo' in Middelburg, Oostburg en Goes geen koper wordt gevonden in de houtbranche, wordt Tnternntio-Zeeland gesloten. Dat is woensdagmorgen meegedeeld aan het personeel in Middelburg. Landelijk ad- juncldirceleur H, Stravers vertelde dat de directie bezig is geïnteresseerden van overname te zoeken. „Wij zijn in gesprek, maar als dit geen resultaat heeft, gaat het Zeeuwse bedrijf diclil." De heer Stravers zei dat de directie zal proberen in dat laatste geval de mensen zoveel mogelijk te plaatsen bij bevriende bedrijven in de omgeving. Ook kunnen er van de 60 werknemers in Zeeland 38 werfarbeiders en administratief en verkooppersoneel 12 overgenomen worden door de an dere vestigingen van Internatio in bet land. namelijk vijf administratieve mensen en zeven man werfpersoneel. Een rol gaat dan wel spelen of deze mensen ook buiten Zeeland zullen wil len gaan wonen. De leeftijdsopbouw van het personeel is gevarieerd: Er zijn jongeren, maar ook mensen boven de 50, al vormen die niet de meerder heid. Welke beslissing er uiteindelijk zal worden genomen kan pas na 7 augustus bekend worden. Dan is er een gesprek tussen de directie van het zijn hoofdkantoor in Rotterdam hebbende Internatio en de hoofdbe stuurders en districtsbestuurders van de betrokken vakbonden. Ook bonden hebben de directie de suggestie gedaan om te zien naar een mogelijkheid tot overname van de Zeeuwse vestiging door derden of plaatsing van het per soneel bij andere Internatio-vestigin- gen. Het personeel was dinsdagmiddag reeds officieus ingelicht over de op handen zijnde moeilijkheden door de districtsbestuurders van de vakbon den. Mede op verzoek van de bonden lichtte de directie bij monde van de heer Stravers woensdagmorgen het personeel officieel in. Over het alge meen reageerden de werknemers vrij rustig. Dat er moeilijkheden waren, was reeds geruime tijd in het bedrijf bekend. „We zijn nog niet veel wijzer gewor den", verklaarde één der werknemers desgevraagd. „Het zal wel sluiten wor den, want wie koopt er nu een bedrijf dat niet loopt?". „Voor een habbe- krats is de houthandel Albers gekocht. Nu ze hier goudgeld hebben verdiend, doen ze het bedrijf weer van de hand. Ze nemen miljoenen mee", reageerde een andere werknemer. Industrialisatie Adjunct-directeur Stravers verklaarde desgevraagd dat men na de overname van de houthandel Albers door Inter natio in 1961 het oog had gevestigd op de industrialisatie van Zeeland, die zich echter ontwikkelde in de richting van minder arbeidsintensieve bedrij ven. „Ook de overheid heeft haar beleid gewijzigd en een grote industriële ont wikkeling is niet te verwachten". De heer Stravers meende dat de woning bouw in Zeeland eveneens achterblijft, 'zie ook naar de lege huizen in Middel burg.' „Daarbij komt dan nog eens dat zachthout bij de huidige woningbouw steeds minder wordt gebruikt". In te genstelling tot de andere vestigingen van Internatio. die op hardhout en 'plaat' zijn georiënteerd, is 'Middel burg' met zijn filialen een verkoop punt van zachthout. Gezien deze ontwikkeling is volgens de heer Stravers de, capaciteit van de houthandel in Zeeland te groot. „In dit betrekkelijke kleine gebied zijn vier houtbedrijven, die de laatste ja ren sterk zijn gemoderniseerd. „Wij moderniseerden in 1958." Kanttekeningen De dlstriclsbcstuurders B. Wink van de Bouwbond NVV en L. Reijgersberg van de Hout- en Bouwbond CNV noemden de argumenten, die dc In- ternatio-directie aanvoerden "in grote lijnen wel aanvaardbaar", maar plaat sten toch enkele kanttekeningen. „Ik heb de indruk dat Alberts des tijds voor een appel en een ei :s over genomen om eens te proberen hoe de markt hier ligt Dat :s niet gelukt, er: nu maakt men er een eind aan", aldus de heer Wink. De heet Reijgersberg achtte de invloed van de Zeeuwse wo ningbouw niet groot: ..De directie heeft zelf gezegd dat hel merendeel van dc omzet Middelburg' buiten de regio wordt geplaatst". „Economisch gezien is er vnor dit bedrijf in de re gio geen plaats meer", meenden beide vakbondsbestuurders. ..Wij hebben - vanmorgen het personeel gezegd, dal er maar twee mogelijkheden zijn. ver koop aan een andere houthandel. Dan zullen we bij die overname de belar. gen van het personeel behartigen, of sluiting, en daaronder verstaan we ook de verkoop aan een derde buiten de houtbranche. In dat geval zullen we ijveren voor een zo gunstig mogelijke afvloeiingsregeling. Maar pas na 7 augustus is duidelijk wat er uiteinde li;k gaat gebeuren." PÖNTVEEP- G f.s T R M 0 OM BET0NPR0DUKT1E TE CONCENTREREN i m ."r. TUSSEN OUD-VOSSEMEER EN NIEUW-VOSSEMEER VEERDIENST GESTAAKT DOOR GEBREK AAN VOLDOENDE PASSAGIERS THOLEN Het gemeentebe stuur van Thoien zal proberen om het veerboot je over De Een dracht tussen Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer weer in de vaart te brengen. Het college van b. en w. is van plan contact op te nemen met de exploitant., de firma Maas en Westbroek uit Sint-Philipsland. Deze firma heeft het fietsers- en voetgan gerspontje gepacht van de dienst domeinen. B. en w. wil len onderzoeken, of er nog mo gelijkheden zijn om de veer dienst voorlopig te hervatten. De boot ligt al enkele weken aan de kant, doordat het aantal passagiers te klein is geworden. De inwoners van de dorpen Oud-Vossemeer en Nieuw- Vossemeer die geen vervoermiddel hebben, zijn daardoor gedupeerd. Wil len zij de Eendracht over, dan kan dat alleeen nog via de Thoolse burg of over de Krabbekreekdam, die sinds kort voor het verkeer is opengesteld. Dat betekent een behoorlijke omwcig. De twee werknemers, die het veer boot je bemanden, zijn ontslagen. Daarbij zou een loonconflict zijn ont staan. Hoe dit precies in elkaar zit,| kwam woensdag niet uit de verf. De zakelijk adviseur van de firma Maas en Westbroek, de heer De Raad, wilde daar niet op in gaan. „We hoeven niet alles aan de krant, tel vertellen. Dat doen ze bij Philips tenslotte ook niet", redeneerde hij. Loco-burgemeester C. J. Moerland van Thoien kon eveneens geen uitsluitsel geven. „We hebben er nog niet inten sief in verdiept", liet hij desgevraagd weten. De twee ontslagenen werkgene- mers zijn nog werkloos- Eén van hen voelde er ook niet veel voor om uit de doeken te doen waar het conflict, om ging. „Dat was een zaak tussen ons en onze baas", zei hij. Wel vertel de hij, dat het conflict inmiddels uit de wereld is geholpen. Tot voor kort werd de veerdienst onderhouden door een vrij forse pont, die ook auto's kon overzetten. Onge veer een half jaar geleden werd deze boot eigendom van Maas en West broek opgedoekt. Het schip was versleten. Het vervoersaanbod was toen al ver teruggelopen. De firma vond het uit financieel oogpunt niet meer verantwoord om de pont op te knappen, of een nieuw veer aan schaffen. Rijkswaterstaat zorgde voor, dat er een voetgangers- en fiet- senpont kwam, dat in handen over ging van de dienst domeinen. Domei nen verpachtte het aan de firma uit Sint-Philipsland.Volgens zaakwaarne mer De Raad' bleek deze veerboot verre van rendabel. „Voor die ander halve passagier per dag kun je tobh geen veerdienst onderhouden met twee man personeel? Daar moet zo'n duizend gulden in de week bij", aldus de heer De Raad. giers zou blijven overzetten. Dan zou de veerdienst officieel worden opgehe ven. omdat rond die tijd de nieuwe brug tussen Oud-Vossemeer en Nieuw- Vossemeer klaar is. Vooral op warme dagen voelen inwoners van Oud-Vossemeer het ge mis van het veerbootje. In Nieuw- Vossemeer ligt een zwembad. De en thousiaste zwemmers moeten nu een behoorlijke omweg maken, voor zij een duik in het koele water kunnen nemen. „Dat is een vrij pijnlijke zaak", legt zaakwaarnemer De Raad er over. In de laatste Thoolse gemeenteraads vergadering heeft het PvdA-raadslid A. Goudzwaard schriftelijk vragen ge steld over deze kwestie. Wethouder Moerland is er ook niet blij mee. „Wij zijn er niet zo gelukkig mee", zei hij- Het gemeentebestuur van Thoien werd volkomen verrast door het be sluit, om de veerdienst te staken. Er is geen overleg geweest. Wethouder "oerland: „We wisten van niets". Wet houder Moerland kondigt aan, dat het college stappen zal ondernemen om te proberen hét veerbootje laten varen. Onderschrift: Het veerbootje tussen Nieuw-Vossemeer en Oud-Vossemeer, voordat het uit de vaart werd geno- MIDDELBURG Gedeputeerde sta ten van Zeeland kunnen geen tege moetkoming bewerkstelligen voor ge wetensbezwaarden, die aan de wette lijk verplichte heffing via de nota's van de PZEM voor de bijdrage aan de Westduitse kernreactor Kalkar niet willen voldoen. Zij wijzen erop, dat niet provinciale staten, maar het bestuur van de PZEM voor de afdracht van de hef fing verantwoordelijk is. Bovendien bereiken gewetensbezwaarden door niet te betalen toch niet, wat ze willen: de PZEM moet in elk geval de volle heffing aan de overheid afdra gen. KINDEREN UIT LONDONDERRY IN ANTWERPEN KAPELLE De 47 kinderen uit het Noordierse Londonderry hebben hun eerste volle dag van de vakantie woensdag doorgebracht in Antwerpen. Ze brachten er een bezoek aan dc dierentuin 'Zoo'. De organisatoren noemen het een zeer opgewekte groep en in tegenstelling tot de vorige groep deden zich de eerste avond geen taal-of andere problemen voor. De kinderen hebben gisteren ook hun eerste fietsles gehad. Vandaag staat een bezoek aan Kruiningen op het programma. Daar worden de beziens waardigheden van die plaats bekeken en zullen ze ook een windmolen van nabij aansohouwen. Majoor W. D. Lanting bevorderd tot luit.-kolonel MIDDELBURG Majoor W. D. Lan ting te Middelburg, districtscomman dant van de rijkspolitie in Zeeland, is met terugwerkende kracht tot 1 juni 1973 bij koninklijk besluit benoemd tot luitenant-kolonel (dirigerend offi cier der rijkspolitie tweede klasse). Overste Lanting volgde onlangs kolo nel A. J. van Thiel op als districts commandant van de rijkspolitie in Zeeland. UITBREIDING VAN PRODUKTIE VAN PREFAB-VLOEREN MIDDELBURG PIT-bcton In Middel- uirg zal de betonmortelcentralc in /lissingen-Oosl van PIT-Beton en le Vlissingse Transport Onderneming volledig overnemen. Dal zal tot ge- olg hebben, dat de betonproduktie ■an Middelburg binnen een maand zal vorden gecentraliseerd In het Sloc- tebied. Op het terrein van PIT-Beton 'n Middelburg zal dan de produktie 'an prefab-betonvloeren worden uitge breid. Waarschijnlijk houdt dat in de komende twee jaar een uitbreiding van het personeelsbestand in met onge- ve.r iwaalf man. Voor het huidige per soneelsbestand 26 man heeft de overname, geen gevolgen. PIT-Beton heeft, nu betonmortelcentra- les in Middelburg (capaciteit 50 m3 per uur) en Goes (40 m3 per uur). De centrale in het, Sloegebied kan per uur 150 m.3 beton verwerken. Door de con centratie van de activiteiten in deze sector in Vlissingen-Oost, kunnen de betonmortelcenbrales in Middelburg en Goes in feite buiten gebruik komen. In Middelburg zal dat ook gebeuren. PIT-Beton-directeur C. J. J. Pieters ing. liet echter weten, dat de centrale in Goes voorlopig doorwerkt. „Mogelijk wordt deze betonmortelcentrale naar een andere plaats overgebracht in de omgeving van Goes, bijvoorbeeld voor de sluiswerken van Goes of als er een Personeel Zoals gezegd: voor het, person* J de overname geen gevolgen S>1 een groot, deel van de produfcjü werkers nu in Vlissingen-Oost 1 ingezet. Met de vakbonden is geweest over de overname vaoH tonmortelfabriek in het Sloegtel opzet is. dat in VlissIngerwWl orefab-bedrijfskantoor en een ijl borium worden gebouwd in met het onderzoek en de nieuwe ten aanzien van de betonen©. De heipalenfabriek in Kami, blijft normaal doordraaien. In de Middelburgse vestiging sus Beton aan de N ijverheidswegüJ betonwaren-fabrielt gevestigd n?f. produktie van onder meer gen, blokken, betontegels en u%J tegels. Op het vrijkomende (W 'net terrein zal de prefab-vloert»®*- tie worden uitgebreid. Naasiefct ten voor betonvloeren voordfb-1 grond zullen er nu ook VHfeJ vloeren van beton worden gei© De heer Pieters verwacht, du- september het geval zal zijnJ dan sprake van een speefe waarvan de uitbreiding med» s* hangt met de ontwikkeling in J ningbouw". Men streeft naar sj breiding van de vloerenprodub: drie produktie-units in een penfó 1 tot 2 jaar. Dat zou betekenen.ij die periode het personeel ik 3 man moet worden uitgebreid! I KANTONGERECHT MIDDELBURG „GOED VERDIENEN ALS TONG TREKT" MIDDELBURG Een boete van vijf tig gulden eiste waarnemend officier van justitie mr. J. Kolkman woens dagmorgen tijdens de zitting van de Middelburgse kantonrechter tegen de niet verschenen schipper van een Thools vissersvaartuig J. C- B. Thoien, die op 13 april is bekeurd voor het vissen met sleepnetten in de Oosterschelde in de nabijheid van de in aanbouw zijnde, sluizen van het Rijn-Scheldekanaal, waar dat verbo den is. In deze zaak werden twee ambtenaren van de algemene inspec tiedienst als getuigen gehoord. De verbalisant L. P. D., die zei ter plaatse heel goéd bekend te zijn, ver klaarde dat hij het Thoolse vissers vaartuig op een afstand van 3 kilome ter heeft waargenomen door zijn kij ker toen hij zich aan boord bevond van het rijksvaart,uig 'Arend', schipper had de gieken uitstaan toen die werden opgehaald zag hij de netten. Bij controle aan boord werden de natte netten aangetroffen op het dek en manden met vis, waaronder tong. De schipper vertelde toen dat hij de vis 's nachts op een andere plaats had gevangen en alleen de netten spoelde. Aan de hand van kaarten zette getuige D. uiteen waar gevist werd en waar om het vissen met sleepnetten verbo den is. „Een paar keer per jaar is daar goed wat te verdienen als de tong trekt", zette hij uiteen. „Het was in zo'n periode". Zijn collega P. J. C. K. gaf ook nog een nadere uiteenzetting over de situ atie en zei dat er steeds gepatrouil leerd wordt. De officier van justitie noemde het verhaal van het- netten spoelen eën grapje en stelde vast dat. er ter plaatse vrijwel geen schade kon worden aangericht. Tijdens de zitting bleek nog dat schip per B- enige tijd geleden ook al een schikking beeft betaald voor een soortgelijke overtreding. De kanton rechter mr. A- Veenhoven vond de eis te laag en veroordeelde de Thoolse schipper bij verstek tot een boete van 75. Gonform de eis kreeg de vrachtauto- chauffeur M. W. uit Yerseke een boete van f 75,-. Hij stond terecht omdat hij op 8 januari in zijn woonplaats op de Zanddijk met zijn auto tegen een voor hem rijdende bromfietser is ge reden, De bromfietser, J. S. uit Yerse ke, liep daarbij 9en hersenschudding op zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De bromfiets kreeg een schade van ƒ650.-. De kan tonrechter merkte op dat dit ongeval nog goed is afgelopen. De aanrijding gebeurde tijdens dichte mist. De bromfietser moest afremmen omdat een auto bezig was op een kruispunt tè keren. Verdachte W. kreeg nog knip persignalen van een andere stilstaande auto maar remde toch te laat. De officier van justitie veronderstelde dat, hij vermoedelijk toch te hard heeft gereden tijdens de mist. „Men moet vooral op zijn qui vive zijn", zei hij. „Het is mij niet duidelijk waarom daar buiten de bebouwde kom een snelheidslimiet is vastgesteld van 50 kilometer. Zo'n bord moet toch een of andere zin hebben", zei de kantonrech ter tijdens de behandeling van de zaak tegen de Vlissinger L. E. de R. die op de Belgiëweg onder Nieuwdorp is be keurd omdat hij met een snelheid van 89 km reed. De verdachte voerde aan dat daar meestal te hard wordt gere den. „Blijkbaar verrast de snelheidsbe perking de automobilisten daar", ver onderstelde de officier die een boete eiste van 150,- omdat De R. eerder een hoge schikking betaalde voor te liard rijden. De kantonrechter hield geen rekening met de recidive en stelde de boete op honderd gulden. W. S. uit Biervliet stond terecht om dat hij op de rijksweg op Zuid-Beve- land in een auto heeft gereden zonder een geldig rijbewijs te bezitten. Hij had toen alleen een rijbewijs voor een motorfiets. „Ik heb nu wel een geldig rijbewijs. Ik zat naast iemand met een rijbewijs en wilde ook wel eens een stukje rijden maar werd voor wat anders staande gehouden door de politie en toen liep ik tegen de lamp", vertelde S. De eis was in dit geval een boete van 100,- en dc uitspraak 75,-. „Een zeer gevaarlijke manoeuvre" noemde de officier de fout van W. I W. uit Sint-Annaland die met zijn auto op de Sloeweg een andere auto in haalde terwijl hem een politieman op een motor bezig was in te halen. „Hij zat in mijn 'dode hoek'", was het. verweer van W. Toen ik de motorrij der signalen hoorde geven ben ik di rect weer naar rechts gegaan". Vol gens het proces-verbaal moest de agent echter naar links gaan en af remmen en kon hij nauwelijks ongeluk voorkomen, De officier eiste een boete van honderd gulden die door de kantonrechter werd vermin derd tot 75,- mede omdat W. een blanco strafregister heeft op verkeers gebied. Rooi licht A. H- C. uit Oud-Gastel die op de Schroeweg in Middelburg met zijn auto door een roo'd verkeerslicht is gereden kreeg een boete van 40,- na een eis van 50,-. „Ik reed aciz: andere auto en juist toen ik «ré licht was sprong het op geel'. de hij. De officier en de ksSe ter hechtten meer geloof sul proces-verbaal van de veüj waarin staat dat het licht i- „Ik zat met mijn gedachte g anders in verband met droeve omstandigheden". Dit was het - van mevrouw M. L. uit VlisÉsj in haar woonplaats per fiets ré! rood verkeerslicht reed. De t eiste een boete van 20,- Si kantonrechter halveerde er. li gulden van maakte. „Het is s geen excuus", voegde hij hsi toe. Lenen J. M. van A. uit Goes leenden zwager zijn auto uit maar hlji le bleek dat het kentekenterij' orde was en de auto enige tie vertoonde. De uitlaat was niet It en een wiel liep aan omdal «i ring los zat. Volgens de officiap er nog enige Ideine gebreken» auto maar die waren niet In. gelegd. Hij eiste drie bode ai'! totaal van ƒ150,-. De kartoies legde Van A. drie boetes op of- totaal van 120,- waarbij hij Ut, Hield met de moeilijke finsifiï tie van de verdachte. De autobestuurder J. H. de31 Lewedorp werd veroordeeld n| boete van ƒ50.- (na een eis ra:1 omdat hij onder LewedorpM' auto naar links is afgeslagen®) hij de bocht verkeerd nam. Eï, reed bij tegen de wielrijder A J uit zijn- woonplaats aan die süf om hem voorrang te geven, ft? werd over een kleine afstand iff auto meegesleurd. Er werd niet duidelijk hoe het kwmïj auto van De B. aan de res®j werd beschadigd. De B. zal te® de schade aan de fiets 80/) Sj vergoeden. De behandeling van de zaak lis| J. van W. uit VI houden voor een lig va.ii ue i-ooi, wj t Vlissingen werdq een nader ondencdï od beschuldiging het een loods die t was geleverd en die gebouw i-»! de plaats van een afgebrokens schuur. Naar de officier van?* echter opmerkte lag er «n -1 vloer in de loods en was er KW steen. Van W. voerde aan dm a J burgemeester van Valkeni® afwijkingen van de bomnetf-M heeft goedgekeurd. MIDDELBURG Tot de genodigden bij de opening van de tentoonstelling van tekeningen van Jacques Prince in het Zeeuws Museum behoorde ook oud-wethouder Gabriëlse van Westka- pelle, die eens reeds een. geruime aantal jaren geleden voor een re portage in de PZC door Prince werd getekend. Op de tentoonstelling lever de het dit nog altijd goed gelijkend 'dubbelportret' op. (Foto PZC). Leeuwse Brief De brief die de altijd vriendelijke Zeeuwsvlaming uit zijn vakantie verblijf op de Veluwe aan zijn kennissen schreef, veroorzaakte bij de geadresseerden wel enige ver wondering. Hij schreef: „Toen ik dit voorjaar een reis naar Spanje maakte heb ik al mijn kennissen een kaart ge stuurd. Nu verzend ik geen kaar ten omdat het tegenwoordig nogal een dure aangelegenheid is. Ik be richt je dit maar even door deze brief anders kijk je misschien telkens tevergeefs uit naar een kaart van me". WETHOUDER HUBREGTSE OPENDE EXPOSITIE MIDDELBURG In de exposi tieruimte van het Zeeuws Mu seum aan het Abdijplein is woensdagmiddag een tentoon stelling geopend van. tekeningen van de in januari jl. overleden Middelburgse kunstschilder en illustrator Jacques Prince. Het is een magnifieke overzichtsten toonstelling geworden, die uit munt door beperking; uit het alleen al aan tekeningen hon derdtallen tellende oeuvre van Jacques Prince werd een keuze van veertig stuks geselecteerd, voldoende om nog eens het gran dioze vakmanschap van Prince te adstrueren. Een selectie betekent veel maar daarbij ook veel concentratie: men wordt in dit bescheiden deel van Princes produktie gedwongen tot in tens kijken en dat impliceert een ver hevigde nieuwe beleving van zijn teke ningen. "oals Middelburgs wethouder M. A. L. Hubregtse die de tentoonstelling opende zei: men krijgt bij het of opnieuw zien van deze tekeningen een enorme bewondering voor de pres taties van een man. die zichzelf geen '-.unstenaar wilde noemen, maar vooral vakman. Als secretaris van de Zeeuwse Museum- stichting kon de heer Hubregtse bij de opening van deze tentoonstelling een root aantal belangstellenden verwel- omen. onder wie zowel veel kunste naars als mensen uit de bestuurlijke sector, burgemeesters, vertegenwoor digers van culturele organisaties en andere autoriteiten. De heer Hubregt se stond allereerst stil bij de plotselin ge dood van Prince: 26 januari 1973, zo zei hij, was een slechte dag voor Zeeland, een hartverlamming maakte een einde aan een bijzonder produk- tief leven. Van die produktie had Zee land sinds 1960 in het meest brede vel band kunnen keennisnemen, toen de tekeningen van Jacques Prince in de Provinciale Zeeuwse Courant begonnen te verschijnen. Prince was, aldus heer Hubregtse in zijn toespraak, ook kunstschilder, die voortreffelijke olie verven vervaardigde. Maar in het bij zonder was hij tekenaar en in die hoe danigheid illustrator. De wethouder dacht daarbij onder meer aa.n de me dewerking van Jacques Prince bij het /erschijnen van het Zeeuws Woorden boek en aan zijn bijdragen aan het Zeeuws Tijdschrift, „Maar de lering van bewonderaars werd bijzonder groot", zo zei de heer fubregtse, „toen in 1960 zijn tekenin gen in de PZC verschenen." De mu seumsecretaris ging in dit verband de levensloop van Prince na: de in Vlis singen geboren Jacques Prince toonde als kind al bijzondere aanleg voor te kenen en in die periode zwierf hij al, scholen en andere instituten behoed zaam ontwijkend, door Zeeland, het gebied dat hij later in prachtige pren ten zou vastleggen. „Ik ben een van de vele bewonderaars, die altijd uitzagen laar reportages in de PZC die door Prince waren geïllustreerd", zo ver- olgde de heer Hubregtse, „en ik ben trots dat we deze tentoonstelling hier in het museum mogen houden. Ik ben ervan overtuigd, dat honderden Zeeu wen een bezoek aan deze expositie zullen orengen als een eerbetoon aan Prince." Namens üe familie van de overleden illustrator sprak de heer F. C. Warren uit Wissenkerke woorden van dank to. de vele belangstellenden. De heer aiTen haalde daarbij herinneringen op uit de jeu,, van Jacques Prince en zijn jaren van studie aan de Rotter damse Academie voor Beeldende Kunst. Het stemde de heer Warren ooral dankbaar dat Prince reeds tij dens zijn leven zoveel duidelijke er kenning en waardering voor zijn werk had mogen ondervinden. De sprekers ugaren ingeleid door de directeur van het Zeeuws Museum, dr. P. K. van Daalen, die voor de zorg- /uldige en evenwichtige inrichting van deze tentoonstelling tekende. De tentoonstelling in bet Zeeuws Mu seum aan het Abdijblein is te bezich tigen tot en met 31 augustus aanstaan de op werkdagen 's morgens van tien uur tot half een en 's middags van half twee tot vijf uur, 's zaterdags en 's zon dags van twee tot vijf uur 's middags. Oceaanfront weer enige vrij krachtige zuid-westen *'.1 wel geen zon. Temperatuur® 18 graden, zeewater 17 grafiet f Vooruitzichten: voorlopig kt»»' gunstig strandweer PLAATSELI Vrij veel bewolking '""""'„m dag van het westen uit P'2?® gen. Tot matig of vrij *rBCI''^ mende wind krimpend naar i- richtingen. MajdmumtempstM streeks 20 graden. Af en toe, regen. Normale temperaturen. Weersvooruitzichten in ciF»i' deld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren «ff 8; min. temp.: omstreeks max. temp-: omstreeks norm-» op een droge periode van OT®-, uur: 60 procent; kans op droog etmaal. 30 procent- Voor zaterdag: aantal uren 8; min. temp.: omstreeks max. temp.: omstreeks norm» op een droge periode van nu® uur: 70 procent; kans op droog etmaal: 40 procent. Normalen voor 20-24 julu ZON EN MAAN 20 juli 1973 zon zon 04.44 20,48 maan WE 22.14 P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2