Puik werk van de gitaristen Vechten voor een open Oosterschelde? Jeugd en muziek Pijpleiding en misleiding Voor afsluiting Oosterschelde Openbaar vervoer meer stimuleren Wij zagen het Zeeuwse Trekpaard Onkruidbestrijding in Krabbendijke 18 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 JUllti w Regelmatig: duiken er in uw rubriek 'Lezers schrijven' verhandelingen op die in min of meer bloemrijke taal het voor en tegen van het afsluiten van de Oosterschelde belichten. Zo ook weer in uw uitgave van 28 juli, waarin een zekere 'lieer' Baas kracht termen als 'directe moordenaars van mens en dier' niet schuwt als hij de taak van liet waterschap belicht. Het lijkt mij toe dat de heer Baas op zijn manier van intermenselijk milieu, het 'milieu van de samenspraak' nodig om tot een juist inzicht te komen ernstig vervuilt en overleg afwijst omdat hij zijn opvattingen de enig juiste acht. Van een geheel andere geest getuigt het schrijven van de heer Meijaard. Ook hij pleit voor een open Ooster schelde en ik ben het wel met hem eens wanneer hij veronderstelt, dat de uitspraak 'Iedereen die vecht voor een open Oosterschelde brengt mens en dier onnodig in gevaar', het probleem wat al te zwart-wit belicht. De heer Meijaard echter citeert niet de uit spraak van de dijkgraaf H. van Gor- sel doch de kop van het verslag van de vergadering van het waterschap. De dijkgraaf zei; „Het is zonder twij fel zo, dat ieder die vecht voor het behoud van een open Oosterschelde, mens en dier op onze eilanden veel langer in gevar brengt dan nodig is" en dat is zonder meer juist. Omdat het ophogen van bestaande dijken zeker niet kan geschieden zon der verbreding van de dijkstoel en bovendien het nadeel heeft dat moder ne bouwmethoden niet tot hun recht komen en in veel gevallen zelfs niet zullen kunnen worden toegepast en omdat de bestaande dijken nu een maal een gezamenlijke lengte hebben die enige malen de lengte van het nog aan te leggen deel van de Oosterschel- dedam bedraagt, duurt het ophogen van de bestaande dijken zeker vee' langer dan het voltooien van het del taplan. Daar een 'open' Westerschelde uit an dere dan veiligheidsoverwegingen bit tere noodzaak is, zou ik alle voorstan ders van een 'open' Oosterschelde aan willen raden eens te gaan kijken naar de werken in Terneuzen en de gevo) gen van het ophogen van de rivier kant aldaar, voor 'de bewoners en het. 'landschap' als onderdeel van het mi lieu. Vlissingen en omgeving zijn nog in afwachting van de operatie dijkver hoging en daar heerst geen onverdeel de hoerastemming. Ik ben het ook eens met de heer Meijaard als hij stelt dat de februari- ramp 1953 verschrikkelijke gevolgen heeft gehad en Zeeland onverhoeds heeft overvallen, maar dat een goed waarschuwingssysteem een oplossing brengt betwijfel ik. Ik ben er niet van overtuigd dat alle winwoners van Zee land staande op al dan niet verhoogde dijken een dreigende natuurramp kun nen afwenden of indien geëvacueerd naar hoger gelegen delen van de pro vincie het (wederom) ondergelopen land zullen aanschouwen met de ver zuchting: 'Maar Goddank is de Ooster schelde nog open!' Waarom zal men de laatste stormen niet gebruiken als stokken (waarschu wingen) om een hond (voor een mo gelijke natuurramp) te slaan, Waarom zou men oorlogsdreiging niet aanwen den om nog eens te herinneren aan de verschrikkingen van een oorlog, waarom ervaring niet benutten om een gedegen beleid uit te stipplen? Ik neem aan dat de heer Meijaard met. 'andere zeer belangrijke facetten' doelt op het problem van het veran deren van het bestaande 'deltamilieu' in een 'zoetwater milieu'. Beiden zijn -op hun eigen wijze zeer mooi, een produkt van de natuur en waardevol. Eveneens moet worden bedacht dat het terugdringen van zeewater vanuit de delta verzilting tegengaat en een gunstig invloed heeft op de zoetwa ter situatie van ons land. Ik en velen met mij zijn ervan overtuigd dat het afsluiten van de Oosterschelde verreweg de meest aan vaardbare oplossing is voor een oer oud probleem namelijk het voortbestaan van de mensheid in haar strijd tegen de elementen. Natuurrampen kunnen wij niet voor komen, noch voorspellen. Wij kunnen slechts de verwachte kwade gevolgen van mogelijke onverhoeds optredende rampen tot een minium beperken. Het is een vaststaand feit dat een korte dam door de Oosterschelde een beter verdedigingswerk tegen de zee is dan het verzwaren en ophogen van oude en zeer oude zee- en rivierdijken. Het is iiiet onwaarschijnlijk dat een vol gende generatie zelfs met het vol tooide deltaplan en zijn (nu nog) moderne dijken voor eenzelfde pro bleem komt te staan als wij in 1953. als de omstandigheden nog ongunsti ger worden. Dan zal verhoging van de bestaande (deltaplan) dijken wel mo gelijk blijken en hebben wij onze taken en plichten naar behoren ver vuld. Wij moeten van Zeeland geen uiterwaard willen maken, nu eens overspoeld dan weer droog. Wat is erop tegen om de gezamenlijke inspanning te richten op een zo goed mogelijk 'zout' milieu in het (overge bleven) Westerscheldegebied en een zo snel mogelijk bevorderen van een prachtig 'binnenmeer' milieu rond de Oosterschelde? K. Glas, Middelburg. Naar aanleiding van wat de heer Weber uit Kortgene in de courant van 30 juni hieromtrent schreef, wil ik gaarne het volgende opmerken. Wat hij schreef aangaande de afslui ting van de Oosterschelde daar zou ik weinig aan toe willen voegen. Wan neer het bij wijze van spreken al in 1954 gebeurd had kunnen zijn, dat er dan wel geen verzet over zou gere zen zijn. Doch wat de heer Weber aan zijn artikel nog toe voegt, acht ik heneden het gezonde peil van een partij die zich beleidkrachtig noemt. Ik voor hij acht de rubriek 'lezers schrijven' als een rubriek, waar men verschillende meningen over levensop vattingen als lezer van de PZC kan omschrijven doch niet om er een poli tieke propagandarubriek van te ma ken. Dan geven we blijk, dat het met onze politieke beginselen, maar op een zeer laag pitje staat. Gesteld dat iedere schrijver in voornoemde ru briek die lid is van een politieke partij, al dergelijke zaken of wel iedere gelegenheid te baat nam om van deze rubriek een politieke propa- gandakapstok te maken, zeker wel erg voordelig in plaats van door middel van een advertentie. Of meent de heer Weber, dat DS 70 maar alleen als tegenstander van een open Ooster schelde is? Die indruk laat het wel enigszins na, doch dan zou ik zeggen, dan vergist u zich toch wel. C. Kleinepier Wolf aartsdijk In de rubriek hoort, ziet, schrijft heb ik met veel bewondering de reportage van 'De dominee fietst weer' gelezen. Ook ik ben het met ds. Bakker eens dat er naast een paar voordelen van de auto, talloze nadelen tegenover staan. Ten behoeve van die heilige koe moe ten we Nederland ook niet onder het asfalt leggen. Wel zal men het openbaar vervoer meer moeten stimuleren, zodat je ook 's morgens vroeg met openbaar ver voer op je werk kunt komen. Als we zover komen, dan lever ik de mijne ook in. Adrie de Kooning, 's-Gravenpolderseweg 14 Goes. Zaterdag 23 juni j.l. stond het paard op de ZLM-tentoonstelling te Kamper land centraal. Hét grote schouwspel voor mij als leek, was wel de tot 16- span geformeerde Zeeuwse trekpaar den. Het paard wordt ook wél het 'edele ros' genoemd en wie zaterdag die 16 prachtige paarden zag draven, weet dat het woord 'edel' het juiste woord is om een goed ontwikkeld paard aan te duiden. Ook wij keurden voor onszelf deze paarden. Van hoofd via schoft, rug, lenden tot kruis en bil. Van knie langs hak en pijp tot kroon en hoef. En het was bij het ene paard nog mooier dan bij het andere, maar... al deze edele dieren waren door de mens beroofd van wat ze naar de natuur moeten bezitten, namelijk de staart. „Waarom" vroegen wij „deed men dat en wordt nu nog het veulen gecoupeerd terwijl dit in Nederland verboden is"? Een antwoord was: „het maakt het dier mooier, de bil komt beter uit" enz. enz. Maar wie maakt dat uit? Dus omdat de baas meent dat het mooi is, moet het dier missen wat de natuur hem/haar bij de geboorte mee gaf? Lezers laat me niet lachen. Nee, een verdere toelichting maakte me duide lijk dat een paard zonder staart (ja hoe is 't mogelijk) bij een keuring eerder in de prijzen valt dan een dier dat het voorrecht heeft de staart te mogen behouden. En een bekroond paard heeft meer waarde, brengt meer geld op. Dus gaat het niet om het 'mooi' zijn, het gaat om de waar de, om geld. Om geld moet een paard lijden, moet het missen wat het be hoort te be 'tten. Geld stinkt niet. Ook niet bij dierenleed. G. Blij dorp. Goes. In deze vakantieperiode raad ik een ieder aan eens te gaan kijken in de Zak van Zuid-Beveland, nu nog bij 's- Heeremhoek, Ovezande, Driewegen, la ter in meer oostelijke richting. Dit kan een zeer onthulilenüe belevenis zijn, onthullend in die zin, dat merj dan met eigen ogen kan zien wat het betekent als er een Total-pijpleidin g wordt gelegd. Nee, nog geen leiding straat, maar de pijn bij het zien van dit moderne landschappelijk vandalis me is er niet minder om. Wat is er dan wel te zien? De somming schiet te kort om de gevoelens van afkeer en walging van zo'n industrie-'beleid' weer te geven: in een monsterlijk spoor ziet men veelbelovende aardap pel- en bietenpercelen vernield, nog- niet-gerijpt koren gemaaid, weiden omgewoeld, bomenrijen die de dijken kronen geschonden, delen van boom gaarden weggevaagd. Wie zijn wij toch dat wij toestaan dat dit gebeurt? Zijn wij dan toch als de Hollandse zeevaarders uit de gouden eeuw van wie gezegd werd dat ze om geld te verdienen tot in de poorten der hel voeren? Wij hebben toch de rentmeesterschap over deze aarde ge kregen om diezelfde aarde te gebrui ken en niet te misbruiken? Helaas hebben we vertrouwd op de bewindvoerders die beweren dat het aanleggen van een pij-leiding geen noe menswaardige schade aanricht. Bij het rondkijken in onze streek kan men nu aanschouwen aan welke mis leiding deze bewindslieden zieh schul dig maken. Naast meerdere anderen even schuldigen bevinden zich daarbij twee lieden die in de rechtstreekse televisie-uitzending uit Nieuwdorp vo rige week zich opnieuw opwierpen als verdedigers van een tot verderf voe rend beleid. Gedeputeerde van Zee land, de heer Kaland, en wethouder van Borsele, de heer Jansen, hadden die twijfelachtige eer. Toevalligerwijs beiden uit Christel jjk-histoi'ische kring (christelijk betekent toch: geënt op Christus' bedoelingen?) Dat toch hun ogen geopend mogen worden! Tot slot wil ik de lezer nogmaals aansporen om te gaan zien welke verwoestingen pijpleiding en misleiding kunnen aan richten. J. Geldof, Driewegen. (ADVERTENTIE) MAAK ER VOOR U ZELF EENS EEN MOSSELFEEST VAN. ZE ZIJN ER WEER VISSPECIALITEITENRESTAURANT DE SCHELDE COLIJNSPLAAT - Telefoon 01199-225. In een reeks van jaren Iieeft Jeugd en Mnziek een aantal programma's ge bracht die om hun niveau en samen stelling uniek mogen heten in Neder land. Dat alle activiteiten niet door iedereen in dank worden afgenomen kan nauwelijks verbazen omdat het begrip cultuur voor iedereen een an dere waarde heeft. Om desondanks een ieder aan zijn trekken te laten komen, is tolerantie geboden en ge voel voor objectiviteit. Reeds jaren lang wordt het histori sche uiterlijk van de stad Middelburg beklad door een knalgele parkeer- streep en door. een zgn blauwe zone. Om nog maar, te zwijgen van de wansmakelijke - verkeersaanduidingen op de Pottenmarkt. Maar wanneer de straatdrukkersgroep Mass-Moving wa- terverfafdrukken op straat maakt, loopt een deel van de burgerij, vooral winkeliers van de Burgpromenade, te hoop en schreeuwen ach en wee over bekladding van de openbare weg, mi lieuhygiëne etc- Dagelijks kun je elkaar op Markt en in de Lange Delft niet verstaan van wege het lawaai van het voorbijrazen- de verkeer en het nuttigen van een consumptie op het terras van de Huif kar wordt een hachelijke zaak vanwe ge opgewaaid stof dat de schuim kraag van je pilsje of de slagroom op uw koffie een gespikkeld aanzien Geachte heer Bijl uit Huize Nieuwlan- de, pardon, het is meer een geijkte uit drukking, want ik heb toch meer ach ting voor mw. Zwager-de Visser (PZC van 26/5) en mw. Scheepers-Voet (PZC 29/6) wantU vergeet een paar klei nigheden. Waar hebt u niet aan ge dacht? 1, "Mij spreekt de blomme een tale Mij is het kruid beleefd Mij groet het al te male Wat God geschapen heeft" (Guido Gezelle) 2. Er zijn cultuurplanten en er zijn natuurplanten, resp. exotisch en in heems. Onkruid komt onder planten niet voor, dat vindt men in velerlei varianten onder de mensen. Als u on ze voortreffelijke PZC goed leest, zult u er geregeld iets van vinden! Wat denkt u van een berichtje in 'Het Parool' 29/6 dat iemand een schot lost dat een meisje blind maakt ter wijl zij een diertje wilde redden van die heer zijn kogels? J. Geleedst Kamperfoeliestraat 93 Goes geeft. Maar verschijnt er een ogenti muziek op straat, dan heet dat inee "herrie' en waterverfafdrukken bet® nen 'vervuiling'. Zo gaat dat als jk de objectiviteit uit het oog verliest. Mass-Moving mocht dus niet veri werken en de woorden waarmee tej gemeester Wolters deze beslissing', lefonisch toelichtte waren, laten zeggen, wat bruut. Alle afspraken i tussen Jeugd en Muziek en de f meente bij monde van wethouder l bregtse helaas nu juist met ve£ tie waren gemaakt, werden zoiu meer als bagatellen van de hand! wezen. Het ware te hopen dat t burgemeester net zo te keer v. gegaan tegen de NV De Gruyter te er van enige aanpassing van nieuwbouw aan de historische o» ving geen sprake meer kon zijn.; dit geval wordt dan niet gesprok over aantasting van het uiterlijk de stad, hoewel hier pas echt sprê is van waterverf, nee hiervoor brsï men begrip op. Hier wordt dan ook een stadsbee tot in lengte van jaren beklad, i wordt weer eens bewezen dat groot is in kleinzieligheid tegen kleintjes, maar zielig klein tegen' groten. Alleen daarom al verdk Jeugd en Muziek onze sympatl Maar meer nog is die steun verdis uit hoofde van enige objectivite waaraan het hij de gemeentelij) overheid t.a.v. J en M zo schort. Na Mass-Moving werd vrijdagmiöó j.l. toneelgroep 'Sater' het slachtolk van keutelig beleid. Twee dagen (n) vóór hun optreden hadden b. en1 iets vaags besloten over de pltt' waar dit diende te geschieden. moedelijk hebben te weinig men? die betreffende brief gezien. EK goed kon de boel die reeds op Promenade (alweer), was opgebouF. worden afgebroken. Met betrekt" tot een straatgebeuren een week Ifj kregen de organisatoren van J en! al bij voorbaat- te horen, dat. ais t ook maar één parkeerplaats voor toerist verloren zou gaan, de poP onze beste kameraad, dus oven goed voor ook hier zou ingrijpt' Zo worden de moeilijkheden E door toevalligheden veroorzeet' maar willens en wetens ingeboitf- De poffertjeskraam onder de U? Jan neemt tientallen parkeerplaat in beslag, maar hier is dan ook spr» ke van economisch nut. Net zoals éne toerist die zijn auto nergens P zetten economisch nuttig is. Daarw' wijkt dus een stukje cultuur. wS dat moet. Cultuur is immers dat51 economisch geen kwaad kan en <P' om beslissen de middenstanders/ samenwerking met hun burgervWj wat wel en wat niet mogelijk is./, zult als stiefkind maar zo'n va» hebben. G. Schoenmakfi;: Spanjaardstraat f MiddeW; Teddy Irwin (ritme gitaar), Jerry Mercer en Ned Davis (drums), Don Payne (basgitaar). De Amerikaanse gitarist doseert nauwkeurig: ge dempte snaren, opgedrukte snaren, flageoletten, Akkerman-riedels. Zijn gitaar zingt, spreekt, huilt en jankt zonder dat heiligheden als overzich telijkheid en perfectie geweld wor den aangedaan. De blanke Buchanan beheerst zijn gitaar tot in de subtie le details, heeft een snelle, constant gecontroleerde techniek en levert opnieuw bewijs dat blanke blues zeker bestaansrecht mag genieten. In 'Ode to Elmore James' speelt hij voortreffelijk de kenmerkende 'Dus ty my broom-riffs' van de oude bluesvader tot in de razendsnelle climax die bij de verwende gitaar muziekkenner waardering afdwingt. Roy Buchanan staat nog wat on wennig tegenover de plotselinge belangstelling voor zijn spel. „Echt waar, ik word 's nachts wakker omdat ik er nachtmerries van heb. lie ben bang dat ik niet kan spelen. Iedereen heeft alles wat ik speel al overgenomen, ze spelen het ook beter dan ik, ze zijn beter in alles, begrijp je. Ik heb ook geprostitueerd en dingen van anderen overgenomen. En ik heb ook dat choreografische gedoe gedaan, weet je, rondspringen en alles. Ik heb alles gedaan. Daarom sta ik nu ge woon opzij en speel wat ik voel. Als ik het verkeerd heb, dan heb ik het verkeerd, maar ik doe het op mijn manier..". Maar hij zal nog meer van zich doen spreken. Dat heeft hij Constant Meijers beloofd. De plaat bevelen wij van harte aan. Second Album - Boy Buchanan (Polydor 2391 Rory Gallagher Een andere gitarist die aanbevelens waardige muziek met instrumentale hoogstandjes maakt is de Ier Rory Gallagher. Eens de aanvoerder van The Taste, de formatie die eerst bekendheid kreeg met "What's going on', ondanks verdienstelijk elpee- werk. The Taste ging ter ziele en Rory gooide het op 'de solotoer'. Zijn muziek bleef nagenoeg gelijk: rauwe, harde heavy blues-rock met Gallagher's sympathieke zangstem en instrumentale gimmicks in de vorm van typische ritmewisselingen, schemawijzigingen en gitaartrucs. Op zijn jongste elpee 'Live in Euro pa' vinden we die ingrediënten ruim schoots terug. Fijne, stuwende blues met belangrijk basiswerk van Wilgar Campbell (drums) en Geru-y McAvoy (bas). Er is weinig aan toe te voe gen. Gallagher staat al een poos in het rijtje van gitaargiganten. De plaat zal zijn weg naar de blues- rock liefhebber dan ook zeker vin den Live! In Europe - Rory Callogher (Polydor 2383 112) Davey Johnstone Elton John heeft veel aan gitarist Davey Johnstone te danken. Op het moment dat werd aangenomen dat de pianist met de duizend gezichten op het hoogtepunt van zijn muziek- loopbaan was aangekomen en dat het bergafwaarts zou gaan, vroeg hij Davey Johnstone zijn begeleidings groep te versterken. Davey werd RORY GALLAGHER voor het eerst met Elton John in verband gebracht toen "Madman across the water' uitkwam, waarop hij in enkele nummers als sessiemu zikant (mandoline, akoestische gi taar en sitar) te beluisteren is. Daarvoor leidde hij een onopvallend bestaan in folkgroepjes als 'Carrick Folk', 'Five Reivers' en "Draught Por ridge. En later in de driemansgroep Magna Carta, een formatie die in ons land (mede door een tournee samen met Liesbeth List) bekender was dan in Engeland zelf. Davey Johnstone maakte Elton Johns be geleidingsgroep hechter dan die ooit was geweest en iedereen kreeg er weer schik in. 'Honky Chateau' werd opgenomen en "Don't shoot me, I'm only the pianoplayer. Mooie platen. Davey Johnstone heeft echter ook veel aan Elton John te danken. De gitarist had het aanvankelijk niet zo zien zitten om plotseling van akoes tisch op elektrisch over te schakelen en te gaan spelen in een groep met een overvolle agenda. Toch vond hij Eltons uitnodiging een uitdaging en ook de mogelijkheid om solopla ten te maken voor Elton John's platenlabel The Rooket Record Com pany sprak hem aan. Immers, hij had een stapel eigen nummers waar voor in Magna Carta geen ruimte was. Davey Johnstone's eigen elpee 'Smiling Face' ligt nu op de draaita fel en we horen een beschaafd ge luid dat niet vrij is van Peutaryle- achüige folkinvloeden (het Bert Jansch-John Renbourn nummer 'Af ter the dance' en 'You ave ram', een eigen nummer) en waarin duidelijk merkbaar de werkgeest heeft meege speeld van Elton John-Bernie Taupin- Gus Dudgeon. (Jaine, Davey en Di Johnstone). Er wordt prettig met leslie- en synthesizereffecten ge werkt, er wordt onder meer meege speeld door Nigel Olsson en Dee Murray van Eltons begeleidings groep, Davey Johnstone bespeelt ver schillende snaarinstrumenten en zingt teksten van hemzelf en zijn vrouw Di Jonstone. Een rustige, veelzijdige plaat van het Elton John produktieniveau. Dat moet genoeg zeggen. Smiling Puce - Davey Johnstone (Roclcet Re cord Company PIGL 2) Eelco Gelling Cuby and the Blizzards zijn blijk baar onvergetelijk. Pas weer die reü nie van de oude Blizzards. Geruime tijd geleden werd deze Drentse blues formatie ontbonden, maar nog steeds voorziet Philips de fans regel matig van nieuw (oud en goedkoop) platenmateriaal in uiteenlopende vormen In de Nederbeat (wanneer hoorden we die kreet voor het laatst?) serie van Phonogram ver scheen kortgeleden "Ballads' van Harry 'Cuby' Muskee en Eelco Gel ling, de enige namen die van C en B buiten Drente in de herinnering zijn blijven hangen. 'Ballads' - dus, een overzichtje van 'de rustige num mers' uit het bekende Blizzards-re pertoire. Prima begeleiding van The Bli-zzards, Herman Deïnum, Hans Lafaille en Eelco Gelling zijn groots. Cuby stelt zich weer onnodig aan. Voor een tientje weet je alles, als je het nog niet wist. Ballads Harry Muskee en Eelco Gelling (Phi lips 8440 X17). Arlo Guthrie Met zeg maar het beste grdepje studiomuzikanten dat in de Staten verkrijgbaar is heeft Arlo Guthrie het zeer verdienstelijke werkstuk 'Last of the Brooklyn Cowboys' af geleverd. Guthrie is een muzikant (evenals Tom Paxton, Erix Ander sen, Jeffrey Shurtleff en John David Souther, om vier anderen te noe- v men) die zeer interessant en over-; tuïgd werkt, maar daarmee nooit het licht van de sport in de grote zalen in de wereld haalt. Een handvol liefheb bers kent deze folk-country-cajun jongens. Dat zijn de fans en de muzikanten die wel het warme licht van die spots kennen. Guthrie en de anderen die we noemden dragen de composities aan voor elpeewerk van vooraanstaande popmuzikanten. In ruil daarvoor willen de jongens ge rust eens met Guthrie en de anderen meespelen. Jim Keltner, Jesse Ed Davis, Jim Gordon, Lee Ski ar, Gene Parsons, Doug Diliard, Clarence Whi te, Ry Cooder, John Pilla, Mike Ut- qeu en vele anderen. Ze zijn allen te beluisteren op 'Last of the Brooklyn Cowboys'. We horen charmante nummers ('Uncle Jeff, This trou bled mind .of. mine, "Week on the raf", Rambliri Round", 'Last train' en Bod Dylans Gates of Eden' met een uitstekende begeleiding. Iedereen zou wat meer naar dit werk moeten luisteren. Hier is geen sprake van vergankelijkheid. 'Last of the Brook lyn Cowboys" is een aanwinst voor als uit het verleden is gebleken de discotheek van een kleine, heel kleine groep. Nochtans een dikke aanrader. Last of the Brooklyn Cowboys Arlo Grithrla (Reprise REP 44 236). Skip Battin Skip Battin, de freaks zullen hem herkennen als een lid van de vroege re Byrds, zal zo goed als zeker deel uitmaken van een soort supergroep (met Sneeky P6te Kleinow en Gene Parsons) die dit najaar door ons land zal toeren. Skip Battin is een goede muzikant, die essentieel werk heeft verricht op de achtergrond bii opnamen van anderen Net als een Nicky Hopkins toegrijpt hij precies hoe iets van anderen op de plaat ROY BUCHANAN moet komen. Skip Battin maakt zeli ook opposities, maar haalt daarin lang niet niveau van de zogenaamde groten die uit The Byrds zijn voort gekomen. Dat blijkt ons uit 'Skip Battin', zijn solo-elpee. Het zijn echt Clarence White, Büly Mundi en Ro ger McGuinn die. de tien flauwe nummers van deze plaat een beëtje 'body' hebben moeten meegeven. Ze zijn daarin naar onze mening niet geslaagd. Een middelmatige plaat die ons niet kan boeien. Battin moe!, maar op de achtergrond blijven spe len. Skip Battin - Skip Battin (Synpost SC 0(0 94039). Nie! de teel een wee gels mis schi zwa veil 8 lil Wit 13 No. 31x. 45x1 47x No. 14» 13x1 45X Roy Buchanan (33) is een begena digd bluesgitarist, die met zijn nieu we elpee ('Second Album') in de muziekpers reacties heeft opgewekt als: 'de nieuwe Eric Clapton' en 'evenals John .McLaughlin een nieu we naam in de bekende rij van gitaargroten'. Inderdaad kwalificaties waar je bijna niet onderuit komt bij het plaatsen van een muzikant die uitstekende gitaartalenten bezit. 'Second Album' staat vol met instru mentale blues die zich kenmerkt cloor geprononceerd gitaarspel en enkele (het Roy Head nummer 'Treat lier right", 'Five String Blues' en 'Thank you lord, beide eigen Eucha- man composities) vocale. Buchanan speelt keurig afgeronde soli in het Buddy Guy - Eric Clapton idioom, steecls in het schema van twaalf keer de herhaling van de vierkwartsmaat, Hij schenkt de luisteraar een gepro grammeerd overzicht van de moge lijkheden die de bedienaar van de Fender Telecaster (een betrekkelijk ongebruikelijke bluesgitaar) ten dienste staan. Wordt daarbij ge steund door een goede begeleidings groep: Dick Heintze (piano, orgel).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 18