Eerste eindexamens in Zeeland van de procestechniek Z ending Een open brief aan b. en w. van Domburg laaMiaaiaaMaaia riTvx.H^iT'SH^a Kuaïiau-waau mwiiiiganiaaMiaa a^a^auaKHKM D^aHüaisaisiGia ffla sffls Ifil-SEU m 0U HaffiaaiaaEaiiM ZONSVERDUISTERING VOOR VAKANTIEGANGERS GESLAAGDEN MTS VLISSINGEN KREGEN EEN FEESTAVOND Optreden van Jan Blaaser en Ciska Peters ONDERZOEK NAAR BENADELING PATIËNT DOOR TROMBOSEDIENST i Zeeuws voetbal in het slop VOOR AFSLUITEN OOSTERSCHELDE MR. IR. GOOTE - LTS VLISSINGEN: Geslaagden mavo-4 Dusseldorpschool 24 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 JUNI 1973 Wie het artikel in de. PZC (dinsdag 26 Juni j>g. 2) vluchtig leest krijgt de Indruk, dat het om een zeer ernstige zaak gaat: „Het overlegorgaan van dc drie vakcentrales In Zeeland meent"; „verslechtering belang van dc patiën- tót, nadat dc trombosedienst de regio Borsele is gaan verzorgen"; „grondig onderzoek door dc inspecteur volksge zondheid in Zeeland'. Voorwaar, hier worden zware stukken in stelling ge bracht! Wie echter het stuk analyseert op zijn feitelijkheden, komt tot de volgende conclusies: 1) er heeft een geïrriteerd telefoonge sprek plaatsgevonden tussen de heer Pel, bestuurder van het NW en dokter Kousemaker, medisch leider, over 2) de slechte busverbindingen op Zuid-Beveland, vooral in de regio Borsele, waarover door enkele pa tiënten geklaagd is bij het NVV, maar niet bij de trombosedienst zelf, en dat hoewel 3) de heer Pel aanvankelijk tegenover dokter Kousemaker aan een ge sprek de voorkeur gaf boven een brief, hij tenslotte op de avond voor deze publikatie een gesprek met mij, als voorzitter van de trombosedienst, niet meer nodig achtte. (Ik had 's middags voor liet eerst van de moeilijkheden gehoord en een gesprek voor die avond aangeboden om althans te proberen het probleem, waarmede de klagende patiënten blijkbaar te kampen hadden, op te lossen). Wie deze analyses beschouwt en zij kloppen met inmiddels door mij ver kregen inlichtingen kan niet anders concluderen dan dat hier veel te zwaar geschut in stelling gebracht is en men kan de inspecteur van de volksgezondheid, dokter Lelie, bij zijn grondig onderzoek slechts in overwe ging geven een sterk vergrootglas me de te nemen om mogelijk het biolo gisch wonder te aanschouwen, hoe een mug een olifant kan worden! Men zou met de publikatie vrede kunnen hebben, ware het niet, dat door het overlegorgaan van de drie vakcentrales dan toch maar de indruk wordt gewekt, dat de trombosedienst de belangen en hierbij denkt een ieder aan medische belangen (inspec teur volksgezondheid) van de pa tiënten slecht dient. Een indruk, die niet nagelaten zal hebben onrust on der de anti-stollingspatiënten te ver oorzaken, Daarom meen ik er juist aan te doen enkele zaken recht te zetten. Om maar met de onbelangrijkste verkeer de voorstelling van zaken te beginnen: de bus die de patiënt' uit Nieuwdorp nodig heeft vertrekt niet om 9.40 uur, om te 12.30 uur weer terug te zijn, maar om 8.20 uur, lerug te 9.37 uur, wat wel enig verschil maakt.. Slechts ernstige klachten worden bij voorkeur door het bestuur, waarin ook de ziekenfondsen vertegenwoor digd zijn, per brief ontvangen, om zowel de klager in de gelegenheid te stellen op deze wijze vastgelegd zijn wensen zonder tussenkomst van der- Op donderdag 14 juni werd in de kolommen van de PZC de komst aangekondigd van zendeling Karei Hoekendijk. Sommigen zullen zich af gevraagd hebben wat een zendeling in 'Middelburg heeft te zoeken,. Dew mensériplge mensen plegen toch naar de-heidenets te gaan'' Sinds donderdag 21 juni echter is de hele zaak duidelijk geworden: door Middelburg's straten trokken woest uitziende figuren met magische voer tuigen, onder de klanten van in fernale muziek. Vele sympathisan ten volgden en gaven blijken van medeleven. Karei Hoekendijk, kom over en help ons! R. E. van der Feen, Turf kaai 31, Middelburg. Zou ik zo vrij mogen wezen mijn mening kenbaar te maken over het geen er in uw blad stond over de toeristenmarkt. te Domburg, 's Och tends was het weer slecht, maar na twaalf uur wan het prima. Hoe kan er nu volk op de markt komen van buiten af, als het niet per advertentie bekend gemaakt is. Daar hebben de kooplieden toch voor betaald. Als het bekend gemaakt was en als men vak man is in zaken, dan hadden de kooplieden na twaalf uur hun brood verdiend. Ik wil dit stellen: als er een feestavond is en het wordt niet be kend gemaakt, komen er toch ook geen mensen. Een parkeerterrein deugt niet voor markt Men moet een rtiarkt houden die de plaats markt draagt en vooral vlak bij de Hoofd straat. Dat had gekund. Hier bewij zen: een jaar geleden kreeg ik b. en w. thuis op bezoek. Men vroeg mij of het mogelijk was, dat er een seizoen- markt kon komen. Toen heb ik geant woord: als het op een goede plaats gehouden wordt, niet achteraf, wil ik mijn medewerking geven. Als de markt bij de kerk gehouden kon wor den, zou ik voor de kooplieden zor gen. Ik heb zelf gekeken hoeveel kra men er konden staan: circa 45. Dat vind ik voor een dorpsmarkt genoeg. Ik heb alles gedaan wat mogelijk en goed was. Ik had vergunning van de gedeputeerde staten om te beginnen met een proefmarkt Ik heb alles kosteloos gedaan, maar wie gemaakt heeft dat die markt niet doorging, weten b. en w. Ik wou beginnen met een feestmarkt. Zestig mooie prijzen en een paar goede advertenties in Groot Walche ren en Dc Faam. Niet om de markt vol te duwen met 70 kramen, maar een goede markt met 45 kramen. Maar er werd gezegd: er komen er zeker 75 a 70. Die konden bij de kerk niet staan; op de parkeerplaats wèl, die plaats was prima. Ik moet er om lachen! En vooral het werk en een strop van driehonderd gulden aan feestbonnen, kreeg ik ten antwoord van de heer Marcelis, toen ik vroeg waarom ik geen plaats krijg: bij mij moet ,1e niet zijn, maar wel bij de burgemeester, Dat is mijn bedankje wat ik kreeg voor al mijn werk. Ik heb vaak aan b. en w. gevraagd waarom ik geen plaats krijg, maar zo'n onmens als ik ben. heeft er zeker geen recht op Nu b. en w., ik ben een eerlijk koopman, altijd geweest. Er is altijd 100 procent vertrouwen van de dorpsbewoners geweest door eerlijk heid, netheid. In mijn schrijven heb ik gevraagd mijn verzoek in de raad te laten behandelen, da* wens ik en daar heb ik recht op. J. R. Dille. Koningin Julianastraat 47, Middelburg. den direct aan het bestuur kenbaar te maken als ook om misverstanden via de telefoon te vermijden, terwijl ook de klacht eerst in het bestuur bespro- ken kan worden, opdat eventueel doel treffender een gesprek kan plaatsvin den. Maar wanneer daartoe duidelijke redenen bestaan is een gesprek na tuurlijk ook mogelijk. Hoe dan ook het bestuur van dc dienst is te allen tijde op één of andere wijze te benaderen, uiteraard ook voor de heer Pel. maar dan had hij natuurlijk wel een bestuurslid en niet dokter Kousemaker moeten op bellen. In gevallen als hier aan de orde belt men meestal het bestuur op. in ieder geva voordat men eventueel tot een nagatief gerichte publikatie in de pers overgaat, met alle gevolgen vandien. Overigens worden verreweg de meeste klachten en wensen via de zuster in overleg met de medisch leider en eventueel met de huisartsen opgelost. Toen de trombosedienst zijn werk zaamheden begon in Noord- en Zuid- Beveland, werd er gestart met 8 spreekuurcentra op Zuid-Beveland in plaatsen, waar de meeste patiënten woonden (Kruiningen, Yerseke, Kapel- Ie. Goes 2x, 's-Gravenpolder, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand). Naar aanleiding van klachten en wensen kwamen via de bemiddeling van de zusters daarbij de bejaardentehuizen te Rilland-Bath, Krabbendijke, Hans- weert, Kapelle, Goes (2x), 's-Heer- Arendskerke en Lewedorp, waar mees tal ook andere, niet bejaarde, patiën ten geholpen kunnen worden. Voorwaar geen kleine lijst, alle tot stand gekomen via de bemiddeling van de zusters, geruisloos en zonder vette koppen in de krant. Nimmer kwam er echter een klacht of verzoek uit de regio Borsele. In 1972 heeft het toenmalige bestuur van de trombosedienst Walcheren van de afdeling N.- en Z.-Beveland van de KNMG (artsenvereniging) het verzoek gekregen haar werkzaamheden uit te breiden tot N.- en Z.-Beveland en na overleg met en met instemming van de huisartsen en specialisten van dat gebied is de dienst Walcheren toen omgevormd tot de Stichting Trombo sedienst Midden-Zeeland. Hiermede werd niet alleen door kwaliteitsverbe tering het medisch welzijn van de patiënten gediend (uniformiteit bepa lingen, betere controlemogelijkheden, controles aan ziekbed thuis e.a.) maar ook over het algemeen het gemak van de patiënt, gediend. Behalve de patiën ten te Nieuwdorp, moesten alle pa tiënten uit Noord- en Zuid-Beveland voor de 'prik' naar Goes, terwijl in het vervolg de centra dichter bij huis kwamen te liggen en nog later de bejaarden tehuizen als centra dienst gingen doen, hetgeen voor de grote groep bejaarden onder de anti-stol- lingspatiënten een aanzienlijk voor deel betekende. Het werk in de dienst dient zeer nauwgezet te geschieden, de organisatie moet dan ook, om fouten te vermijden, zeer strak zijn. Het kan zijn, dat niet alle wensen ingewilligd kunnen worden, maar de zusters doen wat ze kunnen. Als antwoord tenslotte op de kwalijke suggestie, die uit de publikatie naar voren kwam als zou de trombose dienst de patiënten benadelen, kan ik de wellicht verontrust geraakte pa tiënten zeggen, dat juist deze week de dienst, werd .gecontroleerd door 2 in specteurs van de federatie van trom- Jtosediensten. Naar aanleiding van de ze controle belde dr. Roos. voorzitter van de federatie, op om zijn compli menten te maken over de voortreffe lijke wijze waarop in M.-Zeeland de dienst georganiseerd is en over het bijzonder goede werk dat de zusters met dokter Kousemaker, vaak met voorbij zien van hun werkuren, doen in het belang van de patiënten. Deze onverwachte complimenten kun nen mogelijk het geschokte vertrou wen van de patiënten van de dienst herstellen, zij vormen zeker wel een geduchte pleister op de wonde, die de werkers, met name de zusters en medisch leider, door de volstrekt on terechte, onjuiste en blamerende pu blikatie door de drie vakbonden oplie pen. Van een overlegorgaan van de drie vakcentrales in Zeeland mag men een betere behandeling van eventuele klachten en een veel overwogener oor deel verwachten. H. A. Delfos, voorzitter stichting Trombosedienst M.-Zeeland Honderden sterrekundlgen uit de hele wereld trokken naar een strook land in Noord- en Midden-Al'rika, om van daag zaterdag de dan plaatsvindende zonsverduistering te gaan waarnemen. De inaan bevindt zich dan voor de zon, en in een maximaal 256 kilome ier brede strook lean men een zgn. totale zonsverduistering zien; de maan bedekt de gehele zon. Deze strook begint in Brits Guyana en loopt oostwaarts over de Atlantische Oceaan, doorkruist dan Afrika (Mauri tanië, Mali, Niger, Tshad. Soedan, Ke nya) en eindigt, in de Indische Oce aan. Tussen de vele astronomische teams die in Arfika met de meest uiteenlopende apparatuur onderzoekin gen doen, bevinden zich twee groepen met Nederlandse sterrekundigen; één afgevaardigd door de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrekunae (NVWS), de andere een afvaardiging van de Utrechtse Sterrewacht. Verder zijn er geen ploegen vertrokken te meer daarde grote afstand even grote financiële) problemen meebrengt. Een zonsverduistering kan echter be halve totaal ook gedeeltelijk gezien worden en wel in de gebieden ten Noorden en ten Zuiden van de totale strook. Hoe verder men zich van deze strook verwijdert, hoe minder de zon door de maan bedekt wordt, en op den duur 'scheert' de maan langs de zon heen, en is er geen verduiste ring meer te zien. Zo ook in Neder land. De noordelijke grens van deze verduistering loopt over Gent en Maastricht, en alleen een respectabel aantal kilometers onder deze grens is de zonsverduistering zo groot, dat, hij zichtbaar is. Uit berekeningen blijkt, dat de zon op de hoogte van Lyon in Zuid-Frank rijk dus ongeveer voor tussen de 8 en 10% verduisterd wordt. Dit kan men zeer goed zien, en daarom be sloot de Volksslerrenwacht Philippus Lansbergen enkele maanden geleden om een ekskursie naar dit gebied uit te rusten, het geheel per auto. Door een ongeval kon deze ekskursie geen door gang vinden, zodat we deze zonsver duistering i.p.v. gedeeltelijk met eigen ogen (wat wij pref eren) nu totaal via de televisie moeten bekijken (zondag, tien voor half tien). Eén medewerker ran de Sterrewacht edhter gaat net omstreeks die tijd op vakantie en zal zich hoogst waar schijnlijk op het verduisteringstijdstip in Zuid-Europa bevinden, zodat ten minste iemand van De Sterrewacht deze eklips kan waarnemen. Zijn be vindingen zullen lat.er nog bekend ge maakt worden. Nu ook de bouwvak- en andere vakan ties beginnen, is het niet onwaar schijnlijk dat velen van u zich van daag, zaterdag, (al of niet op door reis) ook op de goede hoogte zullen bevinden, en dan raden wij deze ge lukkigen aan om omstreeks het mid daguur eens door zo'n beroemd glaas je of of een zwart negatief te kijken naar deze qua lengte unieke zonsver duistering. Voor foto's van deze ver duistering houden wij ons gaame aan bevolen. Peter Stroo, Frank den Hollander, Stichting Volkssterrenwacht, Philippus Lansbergen, Noordbolwerk 35, Middelburg. HORIZONTAAL: 1. soort bonbon; 7. R.K. dienst rond doodskist; 13. iemand met spandoek; 15. zwarte vogel; 17. bindmiddel; 19. intendant (afk.); 20. rivier (Spaans); 22. zoon van Noc; 24. broodbeleg; 25. deel van de bijbel (afk.); 26. onverwachts: 29. Chinese afstandsmaat; 30. dit Is (afk.); 31. riviertje in Friesland; 32. tijdperk; 33. nummer (afk.); 34. per- soonh'jk voornaamwoord; 35. Zuid-Duitser; 37. tweede, volgende: 40. mu zieknoot; 41. zout (Frans); 42. wortel; 43. voegwoord; 45. gedroogde ko kosnoot; 47. vrouwelijk roofdier; 50. hoge akker; 52 muzieknoot; 53. foto plaatje; 55. voorzetsel; 5G. in; 57. antwoord betaald; 58. het toegeven; 61. voorzetsel; 62. beteuterd: 64. wat 65. wig; 66. koeien; 67. grondstof voor schoenen enz.; 70. man, vrouw; 71. aardappel; 76. knap; 77. zelfzucht. VERTICAAL: 1. tijdperk; 2. gewoonterecht; 3. durf; 4. in memoriam (afk.); 5. idee: 6. voegwoord; 7. element astatinium (afk.); 8. joon; 9. zon der jaartal (Lat. afk.); 10. gewicht; 11. een der Amerikaanse staten; 12. nakomeling van Ezau; 14. heilige; 16. tegen; 18. klankweerkaatsing; 20. watersport; 21. teveel op iets leggen; 22. slaapmiddel; 23. handeling tijdens het breien; 26, internationale trein (afk.); 27. voertuig; 28. meisjesnaam; 35. mannelijk zoogdier; 36. hulde; 38. ontkenning; 39. snelle loop; 44. rap port; 46. lofgedicht; 48. titel (afk.); 49. gemeente in Zeeland; 51. ijzeren pen; 54. voorzetsel; 56. hoofdtelwoord; 59. delfstof; 60. nogal iel; 63. deel van Noord-Brabant; 66. fris; 68. meisjesnaam; 69. technisch hoger onder wijs (afk.); 70. maand; 72. gij; 73. element Neodynium (afk.); 74. riviertje in Friesland; 75. soort onderwijs (afk.). In het Scheldekwartier VLISSINGEN Aan de geslaagde leerlingen van de gemeentelijke mts te Vllssingen en Jnm ouders is donderdag avond een feestavond aangeboden in het Scheldekwartier te Vlissingen. Deze avond werd ook bijgewoond door de wethouder van onderwijs, de lieer Ch. J. Gillissen Verschage. In zijn openingswoord wees de direc teur van de mts. de heer G. van Doorn de geslaagden erop, „dat zij van de school de wapenuitrusting mee hebben gekregen, maar dat zij zichzelf in de maatschappij moeten waarmaken". Na mens de commissie van advies sprak de heer J. R. Rem zijn grote vreugde uit over de groeiende waardering voor de mts-er. Vervolgens reikte hij de prij zen uit aan N. ran Zweeden (elektra- techniek, C. van der Zouwen (werktuig bouwkunde), N. A. Slaakweg (bouw kunde) en L. E. K. Verstraete (weg- en waterbouwkunde). De voorzitter ran de oudercommissie, de heer D. C. Valkenier von Geusau bedankte de schoolleiding voor de wijze waarop zij zich van haar taak had gekweten. Na de pauze werd de avond voortgezet met een optreden van Jan Blaaser, Cis- ka Peters en Fred Kaps. De geslaagden zijn: AFDELING BOUWKUNDE: Adriaanse J. A„ Vlissingen; Altena D. A., Vlissingen; Van Beekhuizen J., Westkapelle, Geertse H„ Domburg, Koole J. W., Nieuwdorp; De Lange L. J„ Middelburg; Patty D. J„ Koudeker- ke, Peene M, Westkapelle; Rijke P. L. Heinkenszand; Salomë F., Breskens: Slaakweg N. A., Driewegen; Verhoef! A, J,, Vlissingen, Vermeulen K., Big- gekerke; Willemse A„ Souburg. AFDeling WEG- EN WATERBOUWKUNDE: Crucq J., Nw. en St. Joosland; Goet- heer Ph. D. Wolphaartsdijk, Hoek A.. Goes; Korstanje H. D., Yerseke: Lo- kerse J. G.. Wilhelminadorp. Maljaars H.. Middelburg; Meliefste C.. Middel burg; Mollet Ch. P., Hansweert.: Nagte- gaal J. A„ Meiissant; De Nooijer F. I.. Souburg; Reijnierse W„ Middelburg; Pietersen J., Kapel le-Biezelinge; Roose J., Vlissingen; Schilleman A. J. Bier vliet; Slabbekoorn C., Hansweert, Ver burg J.. 's-Heer Hendrïkskinderen; Ver sluis M. C„ Veere; Verstraete L. E. K., Vlissingen, Walraven L. St .-Laurens. AFDELING WERKTUIGBOUWKUNDE Den Boer B. M., Kerkwerve: Dominicus A. C.. Westkapelle: Dommisse P.. Vlis singen; Van Geersdaele J. L.. Vlissin gen; Van den Hoek A, Kerkwerve, Ja- cobusse G. J„ Heinkenszand; De Jonge P. Ph., Brouwershaven; Krijger L. W., Kloetinge: Muste M. L. J.. Haamstede; Rentmeester E. M.. Ovezande; Rotier C. G. Souburg; Scheele M. L., Vlissin gen; Schreurs M. C. M., Ovezande; Stroo J. A.. Breskens: Tolhoek A. C., 's-Heer Arendskerke; Verkermoes J. L. Souburg; Versluit C. J., Middelburg; De Visser L., Ritthem; Van er Weele J. D., Colijnsplaat; Van de Zouwen C., Almkerk; Flipse C. J., Vlissingen. AFDELING ELEKTROTECHNIEK Van den Anker J. S., Vlissingen; Bim- mel P. J„ Vlissingen; Ceulema.ns R. J. Goes; Dijkgraaf W. J., Vlissingen, Dorst C. A., Brouwershaven; Geluk J. M., We- meldinge; Groeneweg C. A., Souburg, Hofman J., Goes; Keijmel P. A., Bres kens; Korteknie J. J„ Kats; Kortsmit A. J. C., Vlissingen; Lagendijk J. A., Krabbendijke: Van Leeuwen J., Zierik- zee; Louwerse J„ Souburg: Louwerse J. W., Vrouwenpolder; Meerman P., Kruiningen; Mes E. R. E. M.. Middel burg; Minderhoud A,, Westkapelle; Reinhoud J. C„ Serooskerke (S. D.) Scbaarman H. B. A.. Vlissingen; Slager T. A., Vlissingen; Verhage L., Middel burg; Wagenaar A., Vlissingen, Wattez G. P., Middelburg; Wielemaker W., Kouekerke; Wink R. M.. Middelburg; De Wolf L., Meliskerke; Van Zweeden N. J., Goes. schrijven Enige weken geleden stond er in de PZC een artikel, dat handelde over het Zeeuwse voetbal. Daarin kwam. terecht, tot uiting dat de resultaten van'het afgelopen seizoen nogal pover waren geweest, immers zowel in de 2e als in de 3e klas moesten 2 Zeeuwse clubs degraderen, alleen Vlis singen boekte succes door terug te keren naar de le klas. Nu zou het logisch zijn dat, wanneer er dus eens een prestatie geleverd wordt waarmee het Zeeuwse voetbal enigszins gebaat is, dat dar onze be stuurders van de afdeling Zeeland hierbij acte de presence gaven. Maar wat gebeurt er afgelopen zater dag 16 juni. w Breskens heeft als eerste Zeeuwse club, de finale van de districtsbeker gehaald en treedt in Oud-Gastel aan tegen TOP uit Oss. Voor de aanvang van de wedstrijd werden de besturen van beide vereni gingen gastvrij ontvangen door het bestuur van SC Gastel, ook waren hierbij aanwezig enkele vertegenwoor digers van district Zuid I en afdeling Brabant. Op een vraag aan een van hen of er nog meer officials werden verwacht kwam als antwoord, dat hij zeker ook nog iemand van de afdeling Zeeland verwachtte omdat het toch een Brabants-Zeeuwse finale betrof. Niets was echter minder waar, want na afloop bleek dat de vertegenwoor digers van het Zeeuwse voetbal schit terden door afwezigheid. Zodat ook deze keer het Zeeuwse voetbal geen beste beurt maakte. Al leen lag de oorzaak nu zeker niet bij de Zeeuwse clubs. J. v. d. Lijke, Breskens. Ik zou heel graag kort willen reageren op het veelal ongenuanceerd en dema gogisch gebral waarop de lezers van «le PZC op gezette tijden worden ge trakteerd door leden van de PPR In de rubriek 'lezers schrijven'. Zo ook de heer Baas in de editie van 28 juni jl. Weldenkende mensen zullen er volle dig vrede mee hebben, dat er zowel voor- als tegenstanders zijn voor het afsluiten van de Oosterschelde. Het is een probleem, waarvoor door beide partijen redelijke, zakelijke en weten schappelijk geformuleerde stellingen kunnen worden aangevoerd en tegen een debat op deze gronden gevoerd NIEUWE RONDWEG In Middelburg bestaan er kennelijk vergevorderde plannen om een rand weg, aan te leggen tussen de Laan der Verenigde Naties en de Koudekerkse- weg. De bedoeling zou zijn om het ver keer vanuit Noord-Walclieren in de richting Vlissingen buitenom dc stad te leiden. Ik heb geprobeerd het nut hiervan te ontdekken, maar liet is me niet gelukt. Dat auto's afgeleid zouden worden van de binnenstad is grote nonsens voor ieder die de kaart van Walcheren en Middelburg kent. De vesten zullen in derdaad enigszins ontlast worden. Ik ken het verkeer over de vesten uit jarenlange ervaring. Uiterst zelden is er sprake van opstoppingen of iets der gelijks. Alleen op de spitsuren moet men op het kruispunt Langevielesingel- Langevieleweg wel eens een paar mi nuten wachten. Om daarvoor een st.uk beminnelijke en verkwikkende lande lijkheid prijs te geven vind ik een technocratische wandaad, waartegen ik fel wil protesteren. Er wordt wel met een enkel getal geschermd, maar dat zegt me niks. Laat de Mid delburgse gemeenteraad zich alles maar aanpraten? Heeft men niks over voor het behoud van het uiterst be koorlijke van de omgeving van Mid delburg? Ik zou het geweldig vinden als wij in Middelburg nu eens zouden zeggen: dit doen we niet. Laten de weg gebruikers eens een paar minuten lan- valt geen enkel bezwaar aan te tekenen. Ik zie echter weinig heil in de onge nuanceerde vuilschrijverij van de heer Baas tegen de waterschappen. De heer Baas is voorstander van een goed mi lieu. Dit blijkt niet uit zijn brief, die alleen maar bijdraagt tot een milieu- bedervend haatgevoel tussen de bewo ners van het land waar het wonen nog goed is. Voorstanders van afsluiting van de Oosterschelde ontvangen in 1974 de mogelijkheid om tijdens de verkiezin gen voor de provinciale staten op DS '70 te stemmen. Deze partij staat o.a. voor een krachtig beleid op het be houd en de uitbreiding van natuurge bieden en de afsluiting van de Ooster schelde is met dit programmapunt niet in strijd, mits de mogelijkheden van inlaat van zeewater uitdrukkelijk na der worden bestudeerd en zo mogelijk in de bestaande afsluitingsplannen worden begrepen. Op deze wijze wordt én de veiligheid van mens en dier als ook het bijzondere karakter van het gebied gehandhaafd. J. Weber. Wnd. voorzitter DS '70. afd. Zeeland Hoofdstraat 122 - Kortgene ger moeten wachten in de toekomst. Wat doet het er toe? Is snelheid alleen zaligmakend? En bedenk vooral, dat alleen het verkeer van Noord- Walcheren naar Vlissingen er bij be trokken is. Dat is werkelijk niet zo veel. De route Sandberglaan-Seissingel- Langevielesingel-Vlissingsesingel is zelfs in de zomer overdag vrij rustig te noemen. En vindt er al niet een ont lasting van de vesten plaats als via de beroemde tangent binnen enkele jaren een deel van het verkeer van de vesten wordt afgeleid? Middelburgse raadsleden, alstublieft, spreek z.s.m. nog eens over de zgn. randweg. Pas op, dat het geen status symbool wordt. Stop de technocratie, we gaan er aan kapot. Werkelijk, het randwegvoorstel is wel aardig bedacht, maar gezien het gevraagde landschaps offer overbodig. P. Lodder - Middelburg. GOEDE RESULTATEN OVER HET GEHEEL VLISSINGEN Voor de eerste maal zijn dït jaar aan de gemeentelijke lagere technische 'Mr. ir. Gootescliool' in Vlissingen eindexamens procestech niek afgenomen. Alle zes kandidaten, onder wie twee meisjes, zijn geslaagd. Tijdens de opleiding procestechniek hebben de geslaagden geleerd hoe een automatisch fabricageproces te bege leiden,'Ze kunnen in de maatschappij terecht als operator, als onderhouds monteur of in laboratoriumfuncties. Op school is veel aandacht besteed aan de praktische kant van natuur- cn scheikunde. De mr. ir. Gootescliool is de enige in Zeeland, waar procestech niek wordt gegeven. De diploma's werden uitgereikt door de wethouder van onderwijs van de gemeente Vlissingen, de heer Ch. J. Gilissen Verschage. Directeur A. A. Coone feliciteerde de geslaagden en bedankte leerlingen, ouders en leraren voor de goede verstandhouding, waar in men met elkaar werkte en die tot de behaalde resultaten heeft geleid. De twee geslaagde meisjes kregen een bloemetje. Directeur Coone wees erop. dat het zaak was, niet op te houden met studeren: „Om bij te blijven in je vak, moet je studeren. Een geschoolde, die daarmee ophoudt, raakt achter, wordt langzaam ongeschoold. En onge schoold is dikwijls ongemerkt". Veel leerlingen, die nu het einddiploma T (theorie) behaalden, gaan door naar de mts. De geslaagden voor de prak tijkdiploma (P) komen in het be drijfsleven terecht, waar ze volgens het leerlingenstelsel een verplichte stu diedag in de week krijgen. Geslaagd Voor het T-examen slaagden: Op de afdeling timmeren: F. P. Al berts, Souburg; C. J. Baak, Vlissingen en A. R. van Wallenburg, Souburg. Afgewezen: 1. Op de afdeling metaalbewerken: J. van Belzen, Vlissingen; M. J. Burger- hoff, Vlissingen; L. P. Demper. Sou burg: E. Kempe, Vlissingen; M- F. Kluijfhout, Koudekerke; A. Kole, Vlis singen; A. P. Leenheer, Vlissingen (lof); H. G. Neels. Vlissingen; J. de Quelery, Vlissingen; W. L. Rychtarski. Vlissingen; J. A. Wijnands, Vlissingen; A. J. de Groot, Vlissingen. Afgewezen: 2. Herexamen: 2. Op de afdeling elektrotechniek: A. J. Blokpoel, Vlissingen; C. Clarisse. Sou burg (lof); J. M. Dierickx, Vlissingen; C. T. A. Krul, Vlissingen; M. J. Min- heere. Souburg; A. A. V. Moelaert, Vlissingen; A. R. de Ridder, Vlissin gen; J. J. Rijkse, Vlissingen; H. Schoe- vers, Vlissingen; H. P. Sekewaël, Vlis singen; G. P. Westenburger, Domburg en C. W. Willeboordse, Souburg. Afgewezen: 1. Herexamen: 2. Op de afdeling mototorvoertuigentech- niek: L. Platteeuw, Vlissingen en B. A. Vermeulen, Vlissingen. Afgewezen: geen. Herexamen: 1. Op de afdeling procestechniek: Mari anne Dijl, Breskens; F. J. Jansens, Oudelande; Corrie v. Kleef, Souburg; F. A, P.IETERSË, Vlissingen; J. Swen- nen, Vlissingen en A. Vet, Vlissingen. Afgewezen: geen. Herexamen: 2. De geslaagden voor het P-examen: Op de afdeling timmeren: C. J. Baak, Vlissingen; J. M. Daane, Vlissingen; M. v. d. Dorpel, Souburg; R. R, R. Kaasenbrood, Vlissingen; A. F. van Luijk. Vlissingen: J. J. Meerman, Vlis singen; M. Fouwelse, Westkapelle; L. J. Rieteco, Vlissingen; E. D. Rijck- borst, Koudekerke; E. A. Schuitema, Vlissingen; G. P. F. Schuren, Vlissin gen; J. H. de Smidt, Vlissingen: A. J. Weezepoel, Souburg; M- Weijermans. Vlissingen; P. A. v. Driel, Vlissingen; J. I. P. v. Beek, Souburg; F. H. Brockjann, Vlissingen; J. J. P. Buijck. Souburg; P. J. Cevaal, Souburg; A. P- Goseye. Vlissingen; M. Hamerslag, Vlissingen; H. Harming, Vlissingen; K. Hoogerheyde, Vllssingen; C. W. Janse, Vlissingen; P. A. Koster. Vlissingen: W. K. Marcusse. Vlissingen: A. B. L. de Paauw, Vlissingen en J- H. Peij- pers. Souburg. Afgewezen: 3. Prijzen Op de afdeling metaalbewerken: M. J. Burgerhoff, Vlissingen (lof); L. P. Demper, Souburg; R. v. Ingen, Vlissin gen; E. Kempe, Vlissingen (lof); M. F. Kluijfhout, Koudekerke (lof); A. Kole, Vlissingen (lof); J. M. J. Kort, Vlissin gen; A- P. Leenheer, Vlissingen (lof); H. G. Neels, Vlissingen (lof) en J. de Query, Vlissingen (lof). W. L. Rychtarski, Vlissingen (lof); L. Uijk, Vlissingen; A. J. de Groot, Vlis singen (lof); M. G. Beerens, Vlissin gen; C. H. Bomer, Souburg; C, J. Borgs, Vlissingen; C. W. Bos, Vlissin gen; B. A. Boschma, Vlissingen; J. Breure, Vlissingen; C. A. But, Vlissin gen; W. C. Deelen, Vlissingen; P. le Due, Souburg; A. W. Dybala, Souburg; A. C. Eiff, Koudekerke; J. M. Geldof, Vlissingen; I. W- v. d. Grift. Koudeker ke; R. F. A. Hamers, Vlissingen; O. G. Hueting, Vlissingen; A. J. C. Keerse- meeckers, Vlissingen; T. J. Knippers. Souburg; R. J. Maas, Vlissingen; R. J. J- v. Mameren, Souburg; H. P. Meeuwse, Vlissingen; A. Rodermond, Vlissingen: H. A. J. Ruedisuel, Vlissin gen; K- Siereveld, Vlissingen; J. J. Soumokil, Souburg; J. C. R. Spruit, GOES Aan de Burgemeester van Dusseldorpschool te Goes slaagden de volgende leerlingen vor het mavo-3- examen: M. Bakker, Goes: H. van der Boog, Goes; M. Kopmels. Goes; J. Moelker, Goes; J. van der Poel, Oude lande; H. Steenhart. Goes; Y. Stein- meier. Goes- Herexamen: 1 kandidaat- VLISSINGEN Wethouder J. Ch. Gil- lissen-Verschage kon vrijdag te Vlissin gen ook twee meisjes een lts-diploma overhandigen. Marianne Bijl en Corrie van Kleef waren de gelukkigen. Vlissingen; A. Verduijn, Souburg; R. R. Verhage, Vlissingen; R. F. M- Vis ser, Souburg; J. G. de Vriend, Bres kens; H. Westerbeke, Westkapelle; J. J. Willemstein, Souburg; P. J. Kort, Vlissingen; B. F. Boschma, Vlissingen en Q. Pattipeilohy, Souburg. Afgewezen: 2. Op de afdeling elektrotechniek: A. J. Blokpoel, Vlissingen; P. J. A. Bootsge zel, Vlissingen; T. C. de Brauwer, Vlissingen; C. Clarisse, Souburg (lof); P. Cijvat, Vlissingen; J. M. Dierickx, Vlissingen; A. J. de Groote, Breskens; A. Kruizinga, Vlissingen; C. T. A. Krul, Vlissingen; M. J. Minheere, Souburg; A. A. V. Moelaert, Vlissingen (lof); F. W. Naaktgeboren, Souburg; J. J. Rijk- se. Vlissingen; B, v. Rijswijk, Vlissiiv gen; H. Schroevers, Vlissingen; H. P. Sekewaël. Vlissingen: A. R. J. v. Troost, Sluis: C. W. Willeboordse, Souburg en R. P. de Windt, Aarden burg. Afgewezen: 2. Op de afdeling motorvoertuigentech niek: C. A. Brouwer, Vlissingen; L. M. v. d. Heijden, Vlissingen; H. W. v. Hoorn. Vlissingen; C. v. d. Hoom, Vlissingen; C. v. d. Horst, Souburg; H. M. Koningstem, Vlissingen; P. Lampi- o, Vlissingen; J. H. L. Leenthouts, Breskens (lof); J. J. Mookhoek, Bres kens: J. Oele, Vlissingen; L. Platteeuw, Vlissingen; R. G. v. d. Pol. Vlissingen; C. A. Rehatta, Middelburg; M. Roder mond. Vlissingen en B. A. Vermeulen, Vlissingen. Afgewezen: 2. Op de afdeling procestechniek: J. P. F. de Bie, Vlissingen; G. Dijkstra, Vlissingen; M. A. C. Dijkl, Breskens; B. Eisma, Vlissingen; A. v. Eijkeren, Souburg; F. J. Janses, Oudelande; C. A. v. Kleef, Souburg; G. J. C. Koole, Vlissingen; F. A. Piet.erse, Vlissingen (lof); M. P. Poortvliet. Vlissingen; G. M. Schipper, Souburg; J. Swennen, Vlissingen; A. Vet, Vlissingen en A. G. M- Willems, Souburg. Afgewezen: 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 34