Dagboek van de tour SZABO EN GELLER WINNEN BEIDEN 'DE AREND' UIT YERSEKE: GROOTSTE BOOT IN DE VER0NICA-ZE1LRACE FRANSE RENNERS VERBAASD OVER GERINGE INTERESSE IN DEN HAAG Tour-verdiensten voor renner vallen tegen Veronica race ging van start WIMBLED0NT0ERN00I 13 SCHIPPER JAN VAN DE PLASSE: EEN HANDICAP TOT DENEMARKEN FOTO KGPIEEN klaar-terwijl-u-wacht Spaanse beker voor Atletico Bilbao Uitslagen van Yerseke-Bergen op Zoom race DE GRAAFSCHAP GERRIE DENKERS PRESTATIELOOP EN PSV RUILEN EN H0EKEMA ZATERDAG 30 JUNI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SCHEVENINGEN Vrijdag. De Tour groeit snel als een zon nebloem. De échte ontplooiing is er nog niet, maar wel het blad groen en een begin van kleuren de lunchroom van hotel Bel Air kwamen steeds meer mensen bin nen, zonder wie een Tour niet kan floreren, zonder wie hij geen kleur en geen verleden heeft. Het werd even stil toen Jacques Anquet.il verscheen: een on berispelijke heer in donkergroen velours, een man met stijl die beleefd vroeg of er een stoel vrij was, een calorie-arm hapje bestel de en bij zijn tafelgenoten infor meerde of het gepermitteerd was het colbertjasje af te leggen. Die stralende bescheidenheid deed niet vermoeden dat men met een vijfvoudige Tour-winnaar te ma ken had. Jacques is chique gebleven. En slank. Hij is zich kennelijk niet te buiten gegaan aan de geldelij ke consequenties van zijn voor malige, goed gestileerde helden dom, dat in grote krantekoppen jarenlang breed is uitgemeten. Hij heeft goed geboerd, dat is zeker. Maar hij is geen patser geworden. Rafael Geminiani trouwens ook niet. Die zat haast onopvallend aan een tafeltje wat stokbrood te breken en wijn te nuttigen met de kalmte van een welgedane provinciaal. Even veerde hij op, toen hij Jacques Anauetil zag bin nenkomen. De heren gaven elkaar een hand en een schouderklop, er beloofden elkaar bij een Cha teaux Neuf 1969 in de avonduren opnieuw te treffen. Rafael is in de breedte gegroeid, maar zijn profiel wordt nog altijd geken merkt door de energieke haviks neus, die hem de voorliefde van veel karikatuurtekenaars bezorg- i toen hij als groot kampioen nog 'en route' was. Anquetil en Geminiani vormen een bedaard en gedistingeerd stukje Tour-verleden; zij dwingen de gedachte terug naar de jaren, waarin niemand zich behoefde af te vragen wie nou eigenlijk de favorieten 'waren en toen de ploeg van de Franse Nationalen onder Marcel Bidot een monu ment van etiquette was. En ook dr. Dumas kwam bin nen voor de lunch. Als je hem een paar jaar niet gezien hebt, schrik je wel even. De kwieke medicijnman van weleer, die in alle standen uit een snelle auto kon hangen ter verpleging van de vele dagelijkse kwalen van de Tour en die als een soort gene zing brengende Zoef de Haas door de hele karavaan jakkerde met een vermetelheid die zelfs de mo toracrobaten van Cinzano ver steld deed staan die jongleur met de esculaap is traag gewor den. En grijs. En vermoeid. Hij heeft gewoon geen tempo meer. als je hem ovèr het pluche van Bel Air ziet schuiven. Je zou naar hem toe willen gaan om te zeggen: Dr., neem nou zélf eens een grammetje doping, dan gaat u wat. harder. Maar de dokter zal wel beter dan wie ook weten, dat ook de beste stimulantia op den duur vertragend werken. Hij keek peinzend rond. Zijn ogen bleven hangen aan Jacques An quetil en Rafael Geminiani, en ik had graag een maandsalaris gege ven voor de wetenschap van wat- hij daarbij dacht. Want hij heeft beiden verpleegd in de periode van vóór de verplichte plas. Het was een merkwaardig lunch- uur, in Scheveningen. Terwijl Lomme Driessens van Rokado binnenschr ed als een sjeik en onze eigen Ton Vissers rondrende met een glas rode wijn in de hand op zoek naar zijn Limbur gers, die nog altijd niet waren gearriveerd, hees het kabinet-Den Uyl zich ter gelegenheid van een laatste noenmaal voor het zomer reces de trap op naar een gere serveerd gedeelte. Het kabinet kwam renners te gen en raakte in renners ver strikt. Marcel van Dam en Hans Gruijters vonden" dat wel mooi: zij hebben nog niet zoveel excel lent gewicht met bijbehorende plechtige tred en nog niet zoveel vermogen tot afstand nemen van alles en ledereen. dat zij zomaar dwars door die Tour-melange heen huns weegs vermochten te gaan. Zij aarzelden even op de trap en boven dat tableau vivante van wielerzigeuners en je zag Gruijters denken dat hij best met dat circus op stap wilde. Later poseerde hij gewillig met een fietsframe in de hand, terwijl hij zich liet uitleggen wat nou precies een 'verzet' is. Ik heb hem uitgelegd dat zoiets niets met oppositie te maken heeft, er zelfs het tegendeel van is, want een verzet in de wielrennerij ver gemakkelijkt de gang van zaken en waarborgt voortgang onder moeilijke omstandigheden. Dat vond excellentie Gruijters leuk om over na te denken op weg naar het Catshuis, dat zich op een steenworp afstand van de Tour in het groen verschuilt. Ton Vissers was allerminst in de versukkeling, al krijgt hij van alle kanten sambal op zijn brood. Ach, hij lust dat wel. Men mag zich best vrolijk maken over de Portugese gastarbeiders die hij in zijn ploeg heeft opgenomen; want we zullen over die jongens nog het een en ander vernemen! Zij spreken uitsluitend hun moers taal; verzorger Vldal is de enige die met hen redelijk kan commu niceren; hun vrouwen werken er gens in Portugal op het dorre land en zij zelf hadden nog nooit 800 Franse francs bij elkaar ge zien, totdat Ton die bij wijze van zakgeld voor hen neertelde maar vlammen zullen zij! Eén van de twee, wie precies is nog niet helemaal duidelijk, gaat Canada Dry in de bergen vermoe delijk enige faam bezorgen. Er zit pit in die Portugezen, als ik Ton Vissers mag geloven. Ze zijn nog niet aangeraakt door de flu welen hand van de Europese wel vaart. Zij zijn gewend te leven op water en brood. PIERRE HUYSKENS De start van de Veronica race. COLIJNSPLAAT Het is druk op de Arend, de vier weken oude boot van de Yersekse mosselconservenfabrikant Jan van de Plasse (53). Die drukte, daar zorgt Van de Plasse zelf voor. Hij nodigt iedereen uit om bij hem aan boord wat te komen drinken, waardoor de anderen ook voor de nodige vrolijkheid zorgen. Jan van de Plasse is in een uitgelaten bui: ,Jb ben op het water ge boren. Ik ben eigenlijk nooit op de wal geweest. Sinds ik de Arend heb zit ik altijd op de Oosterschelde". Iets wat niet waar is want als hard werkend fa- brikant komt Van de Plasse weinig op het water, en dan nog in de meeste ge vallen beroepshalve om percelen te inspecteren. Maar als hij dan een van zijn vrije uurtjes heeft dan maakt hij er ook gebruik van op het water. Met zijn lengte van twaalf meter is de Arend de grootste boot die meedoet aan de Veronica race. Dat betekent voor Van de Plasse echter niet dat hü race ook kan winnen. Hij vertelt: „We hebben een handicap van hier tot De nemarken. Winnen, dat kan niet, dan zou er een wonder moeten gebeuren en dat kan niet. Maar we hoeven ge lukkig niet te winnen om plezier te hebben". Van de Plasse gaat het in ieder geval proberen en aan zijn achtkoppige be manning zal het niet liggen. Om bij een pittig windje te zeilen heeft de Arend acht man nodig. De samenstelling van die 'crew' verschilt wel, maar toch kan Van de Plasse altijd rekenen op een vaste kern. Zo vaart hijvoorbeeld zijn zoon Huub (23) regelmatig mee terwijl de fabrikant uit Yerseke ook altijd een beroep kan doen op Kees van Kruinin- gen, die al jaren voor de navigatie zorgt en dat volgens Van de Plasse ook prima doet. Verder heeft kapitein Van de Plasse vaak gezelschap van twee of- drie van zijn schoonzoons. In de wat grotere races zoals de komende Fast- netrace voor Ierland met als inzet de Admirals Cup, kunnen er aan boord dan altijd drie man rusten terwijl de rest wacht houdt. Die rest is absoluut noodzakelijk want voor het verwisse len van de zeilen is, uiteraard afhanke lijk van het weer, soms heel wat man kracht nodig. De Arend, kan in totaal 260 vierkante meter zeil voeren, de spinakker (ballonfok) neemt daarvan 160 vierkante meter voor zijn rekening. Wat Van de Plasse als zeezeiler en als mosselconservenfabrikant erg aan het hart gaat. is begrijpelijkerwijs de Oos terschelde. ..Als die Oosterschelde er niet was had den we nooit deze boot kunnen varen. Ik heb op die Oosterschelde mijn bo terham verdient, sterker nog. er was nog een beetje beleg bij ook. Dit is het prachtigste zeilwater van heel West- Europa. Het is een nationale ramp, die afsluiting, heel erg voor het land". Van de Plasse maakt zich vooral druk om de werkgelegenheid, „het milieu', zo zegt hij", is een tweede, hoewel niet minder belangrijk, je hebt hier een prachtige flora en fauna". De Arend is het vierde jacht van Van de Plasse en het is tegelijkertijd zijn derde jacht dat onder die naam de war teren van Nederland. Duitsland en De nemarken bevaart. Als je jongetje van vijf jaar kreeg Van de Plasse een klein bootje van zijn vader en dat werd met een de Arend gedoopt. De enige boot die tot nu toe een andere naam had was zijn eerste jacht, met- zeven meter het kleinste, dat de Playboy werd ge noemd. Zeven jaren oud kreeg Van de Plasse zijn eerste zeilboot, een zeilka no. Het was snel geleerd en sindsdien heeft het water hem niet meer logela- „Het is gebeurd dat we in de Harwich- Hoek van Holland-race bijna twaalf uur in de mist voeren. Je zag niets en het was toen zo koud dat je om de tien minuten iemand anders naar voren moest sturen om de wacht te houden. Dan ben je wel blij als het weer eer. beetje opklaart. Maar ik heb nooit last gehad van ook maar een centje angst, nooit" Horoscoop Nog nooit zo wemig handtekeningen DEN HAAG Het Franse wieier- volk dat in Den Haag is neergestre ken om er te starten voor de Tour de France, heeft versteld gestaan van de nuchtere voor hun begrippen bijna onbeleefde ontvangst door het Ne derlandse publiek. Het ging er wel hartelijk aan toe in en rond het Congresgebouw (centrum van de or ganisatie) maar dat gold voorname lijk de begroeting tussen oude beken den en de receptie die de gemeente Den Haag gaf. alleen toegankelijk voor genodigden. De supporters ech ter lieten het afweten en daar snapten de Fransen niets van. Zij zijn gewend om bij de perma- nance van de Tour-start de mensen rijen dik te vinden. De gendarmes hebben dan immer moeite met het tegenhouden van al te opdringerige belangstellenden en applaus voor ve detten roffelt bij die gelegenheden regelmatig op. In Den Haag ontbrak die sfeer op de zonnige vrijdagmiddag toen de groten van de wielerwereld binnenmarcheerden. Raymond Pouli- dor was verbaasd over het gemak waarmee hij kon binnenwandelen en nog nooit deelde Cyrille Guimard zo weinig handtekeningen uit op een vi taal ontmoetingscentrum als nu. Zelfs Luis Ocana kon zijn entree maken zonder dat hij zich een weg moest banen tussen enthousiaste toe schouwers die hem in Frankrijk en België de doorgang altijd moeilijk maken. Rond het Congresgebouw slen terden wat jongens, die alleen oog hadden voor de merkwaardige drukte waarmee een Tour wordt omgeven. Vedetten herkenden ze, het was te merken, amper en zo sukkelde een in het buitenland altijd belangrijke dag. rustig naar zijn eind. De medische controle, waarvoor alle renners zich moesten melden, verliep zonder bij zonderheden. „Iedereen fit", aldus Tour-arts Dumas zakelijk. Hoewel Van de Plasse niet bijgelovig is heeft hij toch iets grappies mcegge- maakt bij de aankoop van de eerste Arend. De boot beviel wel maar er wa ren toch een paar zaken die niet deug den. Wie schetst de verbazing van Van de Plasse toen zijn vrouw een tijdje la ter in een geïllustreerd weekblad in de horoscoop onder het kopje Steenbok las: „Luw aankoop bleek een teleur stelling. Neem niet te snel genoegen met wat ze u In de handen stoppen. U heeft meer rechten dan u denkt. Voor taan liever eerst advies vragen'. Steen bok Van de Plasse knipte het uit en bewaart het sindsdien in zijn porte monnee. Veel trekt Van de Plasse er zich niet van aan. „Ik blijf met mi.in beide benen op de grond staan", verze kert hij. DEN HAAG Voor de renners in de Tour de France is aan prijzengeld bijna een Iialf miljoen beschikbaar. Om precies te zijn: f429.000, waarvan de grootste individueel te verdienen som uiteraard hij de eindoverwinnaar terechtkomt. Zijn eerste plaats Is goed voor een hoofdprijs van f 16.250. Wie als nummer twee in Parijs ein digt ontvangt f 11.050 en voor de derde ligt er f 7800 klaar. De organisa tie betaalt tot de 35e plaats, waarvoor als schrale troost 260 op de begroting staat. Over het algemeen, maar dat is al jaren zo, vallen de Tour-verdiensten voor een renner tegen want het ge wonnen geld moet gedeeld worden met, alle ploegmaats. Het merendeel komt dan ook met niet meer dan gemiddeld 1500 h 2000 bruto uit de ronde, wat voor een maand van zo hard sjouwen een magere beloning is. De winst van de Tour zit voor de renners in het leveren van een presta tie die zó aanspreekt dat ze in het criterium-circus na de ronde flink kunnen meedraaien (startgelden van rond de duizend gulden zijn dan heel gewoon) of die gehonoreerd worden met de toezegging van de ploegleider dat er geen zorgen meer hoeven te zijn voor een contract in het volgende seizoen. Het prijzengeld van de Tour de Prance is in grote lijnen als volgt opgesplitst: de winnaar van een etap pe krijgt f 1170 en dagelijks zijn er 30 prijzen, de laatste goed voor f29,25. In de zogeheten halve ritten is er f 585 voor de eerste en f 13 voor nummer 30. De winnaar van de tijd rit, zaterdag in Scheveningen, krijgt voor zijn inspanning f 520. Het dragen van de groene trui (puntenklasse ment) levert per dag f390 op en wie er de Tour mee uitkomt krijgt als eindprijs f 5200. Het puntenklassement per ploeg is dagelijks goed voor f390, de eindprijs bedraagt f 5200. Voor het zogenaamde combinéklas- sement (de renner die op alle onder delen het regelmatigst is, ten teken waarvan hij een witte trui mag dra gen) staat per dag f 487,50 en een eindsom van f9750. Het ploegenklas- sement, waarvoor de tijden van de drie eerst-aankomenden per equipe gelden, levert dagelijks f 650 op en de eerste ploeg in het eindklassement ontvangt f 13.000. De verdeling voor het bergklassement ziet er voor dege ne die als eerste op een top komt, als volgt uit: f 390 op een col van de eerste categorie, f325 voor de tweede categorie, f260 voor de derde catego rie en f 130 voor de vierde catego- De allerbeste klimmer van de hele ronde krijgt voor zijn prestatie f3250. Daarnaast kent de Tour een aantal schertsprijzen zoals die van 'de eest aimabele renner' (zo'n uitverkiezing levert 162,50 op) en 'de elegantste' (die ook f 162,50 in de pot brengt). Voor de strijdlustigste van de dag is er een premie van f 325, plus een draagbare radio met een waarde van f130. De voorbeeldigste ploeg (die elke dag wordt gekozen) krijgt in ruil voor het goede voorbeeld f715. Het grootste deel van het prijzengeld is gereserveerd voor het individuele eindklassement: in totaal f 69.022. Het enige wat in feite opviel rond het Tour-gebeuren in Den Haag was de zo duidelijke afwezigheid van Itali anen, wier gekakel altijd de zalen vult. Men weet het: ze schreven geen van allen in. De perszaal telde slechts vier Italiaanse journalisten, terwijl er dat andere jaren ten minste 15 zijn en in de grote tijd van Coppi zelfs tegen de 40. Wat dat betreft vertoont de Tour een complete overeenkomst met de vorige keer dat de karavaan uit Nederland vertrok (Amsterdam, 1954), want ook toen verschenen de Italianen niet. Ze kregen als natio nale ploeg een startvrbod van de gerespecteerde president Adriano Ro- doni. die zijn banvloek uitsprak om dat de Italianen in een etappe van de nationale ronde (Giro) demonstratief laks tegen de coppa Bernina optrok-1 ken. Dit jaar liggen de zaken wat anders. Italië heeft wel veel renners en talrij ke ploegen (negen), maar geen kwali teit. Sportjournalist Dante Ronchi van Stadio mopperde m het Congresge bouw: „Onze top is te vermoeid om deel te nemen. Mannen als Gimondi, Dancelli, Motta. Biiossi en Zilioli zijn j gewoop ,.op". De middenmoot in Ita lië heeft, geen klasse en over de onderlaag hoeven we niet eens te praten. Onze enige hoop was dat Gi mondi zich bereid zou verklaren, want ondanks alles zou hij in deze Tour een aardige rol hebben kunnen spelen. Vóór de Giro wilde Felice wel, maar daarna niet meer. Hij voelde zich te moe en bovendien verwacht zijn vrouw hun tweede kind. Gimondi wil haar in die tijd niet alleen laten, dat is eigenlijk de belangrijkste re den". Op deze Tour zonder landgenoten kwamen zodoende slechts vier Itali aanse kranten af: Gazzetta delio Sport. Stadio. Tuttosport en Corrière j dello Sport. „Het is een triest diepte-1 punt in onze wielergescliiedenis". J klaagde Dante Ronchi, „want wat is nu een Tour zonder Italianen? Door onze afwezigheid verlagen we ons als wielerland". PETER HEERKENSI COLIJNSPLAAT De Veronica- race is weer begonnen. Om onge veer half drie gistermiddag (vrij dag) vertrokken in de Ooster schelde ter hoogte van Colijns- plaat. met een goede wind. 41 jachten die twee dagen zullen strijden om de Veronica-cup. Het zendschip Veronica, dat als keerpunt fungeert geeft geduren de deze race de weerberichten aan de zeilers en het wedstrijd verloop door aan de luisteraars in Nederland. Op zijn vroegst worden de deelnemers vandaag terugverwacht maar omdat de wind het in de avonduren liet af weten zal dat wel veel later wor den. Overigens kwamen enige tijd na de start een aantal deelnemers de haven van Colijnsplaat weer binnen. Zij moesten de wedstrijd staken omdat ze averij kregen. Morgen (zondag) is in de Brug in Colijnsplaat de prijsuitreiking. Tijdens deze Veronica-race is er vanuit Bergen op Zoom naar Zie- rikzee de Oosterscheldewedstrijd die wordt gehouden door de w.v. De Schelde uit Bergen op Zoom voor de jachten in de IOR-klassen I/VIII en ronde- en platbodems. Zoals bekend is de Veronica-race alleen voor jachten in de IOR- klassen I/V. Als speciale prijzen voor deze Oosterscheldewedstrijd looft De Schelde twee bronzen krabben uit die tegelijk met de prijzen van de Veronica-race wor den uitgereikt. ADVERTENTIE i van uw brieven documenten diplomas belastingformulieren boeken en tijdschriften enz. geheimhouding verzekerd foto harry verschuren bv ^osterhout^^^niddelburx^__ HJLVERSIM Min of meer vrr- rawnd hebben zowel de Hongaar Szabo ah de Kus Geiler in de 1 Ie rn laatste ronde van het AYROtwhsak toernooi geen enkrlr moeite meer gedaan dit toernooi alleen te winnen: ze speelden beiden snel remise en wonnen bet dus samen. Stilzwijgend afgesproken misschien, maar daar kan geen In-zwaar tegen bestaan. Va» de twee winnaars is de 57-jarige Sza bo de meest verrassende: hij was zeker geen favoriet, maar benadrukte nu zijn opvallende wederopstanding van de laatste jaren. Toch zal hij ook In volgende toernooien geen favoriet i zijn: zijn leeftijd geert hem het pretti ge en blijvende voordeel dat men hem niet helemaal serieus neemt. Ook Timmanlvkov was vrijdag vrij snel remise toen de spelers machte loos stonden tegen eikaars elementai re matdreigingen en in zetherhallng moesten berusten, maar de ronde was I toch nog interessant door een meesle pend gevocht tussen Poloegajewski en Ljubojevic. Deze twee grootmeesters, i die in respectievelijk negatieve en po-1 sitieve zin naast Szabo het toernooi de meeste glans verleenden, speelden vrijdag nog 76 zetten en negen uur lang. tot ze ten slotte, op het moment dat men de prijsuitreiking dan maar zonder hen wilde beginnen, remise gaven. Ljubojevic was de beste speler var- de vier jongeren, hij was zeker met zijn boeiende, scheppende maar toch ook praktische stijl de interessantste speler van het toernooi en het is goed vast te stellen dat als hij in de vijfde ronde legen Szabo mat in drie had uitgevoerd in plaats van het over het hoofd te zien en zelf te verliezen), hij in plaats van de Hongaar de eerste plaats met Geiler zou hebben ge deeld. Jan Timman is laatste geworden, op afstand nog wel. Echt een verras sing kan je dat niet noemen; net zo min als het een verrassing zou z:jn j geweest als hij een grootmeesterresul-1 taal had behaald. Dat heeft vee', te maken met het feit dat de gangbare I definitie van ..goed kunnen schaken" in Timmans geval niet helemaal op-1 gaat. Met wat hij van schaken weet en begrijpt stuurt hij ook in zijn partijen aan op zo interessant moge lijke stellingen in plaats van op zo goed mogelijke, en hij slaagt er veel minder goed in can Ljubojevic om daarbij de praktische waarde van die stellingen in het oog te houden. Trou- j wens. Timman vindt zelf helemaal Stand na 14 ronden: 1 Szabo. Geiler 3 Ljubojevic SM), 4'Anderwon f>' i. 5/ Saz, Ivkov, Poloe- gajevskl 6. 8 Timman H MADRID (RTR) Atletico Bilbao heeft de Spaanse voetbalbeker gewon nen. Dc Noordspaanse club versloeg vrijdagavond :n dc finale in Madrid Castcllon met 2—0. Bij de rust was de stand 1—0. BERGEN OP ZOOM In het kader van de derde Delta Week werd glste- vrijdag) de race Yerseke - Ber gen op Zoo Tol de Zeelandhrue werd scherp aan de wind gezield en op de terugweg naar Ber gen op Zoom waren het afwisselend halve en viordewiml.v rakekn. De uitslagen luiden: lOR-kh a IV Havt VII 'VIII: 1 Tequ- J. Verhaven. 2 Maybe P. Dekker. 3 Betlatriz T. Ponjé. Rond en platbodem: Schuimer P. J. N"eelt je Jacoba. A. A. Tazclaar. EINDHOVEN (ANP) De eredivisie- clubs De Graafschap en PSV hebben vlak voor het aflopen van de transfer periode nog voor een opzienbarende ruil-overeenkomst gezorgd. Oeki Hoe- kema van PSV gaat naar de eredivi siedebutant. Gerrie Deykers, de spits- speler die voor De Graafschap in de Thomas leidt in avondzesdaagse LEIDEN (ANP) De Brit Grant Thomas, die in Philippine woont, heeft vrijdagavond in Leiden de vier de etappe van de avondwielerzesdaag- se gewonnen. Hij heeft in de algeme ne rangschikking een voorsprong van zeven punten op de Nederlander Bas Hordijk. De uitslag van de vierde etappe: 1 Thomas 'GB', 2 Hordijk. 3 Kroon, 4 Evens (GB), 5 Van Leeuwen, 6 Hof stede. Algemeen klassement: 1 Thomas 24 punten; 2 Hordijk 17 pnt; 3 Reehorst 15 pnt: 4 Moore (GB) 14 pnt: 5 Kroon 13 pnt; 6 Van Leeuwen 11 pnt. VITESSE EN BELTMAN GINGEN UIT ELKAAR ARNHEM De Arnhemse eerste d: visieclub Vitesse za! het contract me' manager Wim Beitman voor het ko- i mende seizoen niet verlengen. De laat- ste tijd traden er spanningen op tussen het bestuur en Beltman, wiens plan I een jeugdvoetbal in te maat in Arnhem te stichten om redenen van financiële aard niet kon worden verwezenlijkt, j Vitesse zal trachten op korte termijn I een nieuwe manager aan te trekker.. VLISSINGEN Aantaande dinsdags-1 vond houdt Zeeland Sport een presta- j tie":oopDe start is op het strand van Dishoek en ae aanvang is om 19.00 uur. Het parkoers loop: over he: strand naar Zoutelande. Voor Zoute-1 lande worden de duinen overgestoken en gaat het langs de landzijde terug naar Dishoek. De totale lengte is 7 1 km. Deelname is voor iedereen mogelijk j en deelnemerskaarten zijn vanaf 2 juli verkrijgbaar bij café Duinlust te Dis j hoek, waar op dinsdag 3 juli ook he: secretariaat gevestigd is. Eind! tl gelopen transferperiode heeft PSV zich een volledig nieuwe voorhoede aangeschaft: Rene van de Kerkhof, de Zweedse kopspecialisi Ralf Edstroem en Gerrie Deykers. Ook Willy van de Kerkhof is 'voorin' inzetbaar, doch komt ook op andere rechter plaatsen in het elftal' tot zijn recht Jan van Keveren tekende bij voor zeven jaar EINDHOVEN Doelman Jan van Beveren heeft zich voor een periode van zeven jaar verbonden aan de Eind- hovense eredivisieclub PSV. De Inter national heeft vrijdagmiddag het con tract ondertekend. Huvzen 14e KLOETINGE De militaire wielren ner Tonnie Huyzen uit K.'oetinge is veertiende geworden :r. de eerste etappe van rie Ost-Schweizerische Runafahrt. De Zeeuwse renner kreeg tevens de prijs voor de meest strijd lustigste renner. Voor deze etappe over 140 km verschenen 85 renners aan de start van wie er later 25 de VAN PAGEE WERD ZEVENDE KIEL Zeiler Hans van Pagee uit Middelburg met zijn 470 is gisteren (vrijdag) zevende gewor den in de wedstrijden van de Kieier Woche. Hij staat nu op ment. Ondanks een goede wind moesten Van Pagge met fokkenis- te Hannie Dekker na een tijd in een betere pos:'ie te hebben gele gen toch genoegen nemen met een zevende plaats. Ditmaal wend de Fransman Bouet winnaar. De puntvershillen zijn echter zeer ge ring zodat voor Van Pagee nog goede kansen liggen om bij de eerste tien te komen. LONDEN (ANP) Nu wat Nederland betreft de enkelspelen verleden tijd zijn en de dames in de dubbels op elk aar kunnen steunen, ging het ineens veel beter in het Wimbledontennistoer- nooi. Alle drie de damesdubbels die waren toegelaten, wonnen hun partij en voor de eerste ronde: de West duit- se Katja Ebinghaus en Trudy Walhof 6-1 6-1 van Oaile de Rou'oin en Flo rence de Guedy (Frankrijk). Ada Bak ker en Marijke Schaar met 6-3 6-4 van de Amerikaantjes Susan min ford en Laury Tenny en Francoise Durr en Betty Stoeve met 6-1 6-3 van het an dere Amerikanse combinatie Bostrom en Stap. De Wimblcdonkampioenschappen De uitslagen zijn: Heren enkelspel, derde ronde:Metre- veli (Rus)Cooper (Austr) 62 63 61, Nastase (Roem)Sakai (Jap.- 75 62 64. Connors (VS)Simp son (Nw. Zeel) 62 61 62. Feaver (GB)—Walthall (VS) 7—5 6—1 9—8. Davidson (Austr)Ewert (Austr) 6 1 64 36 63, Pohmaim WDld) Simpson (Nw. Zeel) 46 75 63 6i, Mayer S)Zedmx (Tsj-S1-) 6—2 3—6 7—5 7—5, Mukerjea (Ind)— Perkins (Austr) 9—8 6i 64. B. McKinley 'VS)—Holmes (Austr) 62 36 75 75. Fassbender (WDld) Keidie (Austr) 6—2 5—7 4—6 7—5 1513, Baranyi (Hong)—Austin (VS) 2—6 5—7 6—3 64 64. Mitton ZAf)— Jouber. (Fra) 46 8—9 6—4 6—1 9—7. Dames enkelspel, derde rondc:tK>oi- agong (Austr)—Turnbull (Austr) 64 61. Wade GB»Teeguarrien (VS) 62 63. Evert (VS)Heldman (VS) 6—3 6—1. Court 'Austr)—La, than (VS) 62 63. Melville (Austra- Pretorius (ZAf) 61 61. Morozo- va (Rus)—Williams (GB) 7—5 63, King 'VS)—Harris (Austr) 6—2 6—3, Coles (GB)—Moor (GB) 6—2 6—1, Michel (VS)Sandberg 'Zwe> 61 60. Hogan (VS)Navratilova (Tsj. SI.) 6i 65. Casais (VS)—Preta (VS) 75 5. Durr Fra)Krotsji- na (Rus) 626 60, Young (Austr)Blachlord 'GBi 75 46 60. Kemmer (VS)Ziegenfuss 'VS) 39 6i 63. Bentzer <Zwe)New berry (VS) 6—1 4—6 6—3, Hunt (Austr)—Schailau (VS) 6—2 6—3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 13