ZLM hield zich bezig met toekomst van gezinsbedrijf Hagenaar liep na een wilde klopjacht in armen van de politie Westkapelle viert feest rond 750 jaar stadsrechten Brand legt groot deel van camping Nieuwvliet in as „Bejaarde wachtte bijna 3 kwartier op ambulance" 2 ALMANAK Ertsgigant bunkert bij Borssele MAN ONTSNAPTE BH STATION Belgische minister wil vervuiling van de Noordzee aan handen leggen Pleidooi voor democratisering havenschappen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 JUNI 1973 Een beeld van de ZLM-bijeenkomst in Goes. ,ER GAAT NOG STEEDS ENORME LEVENSKRACHT VAN UIT' MR. J. VAN AARTSEN: „INDUSTRIËLE ONTWIKKELING VOORTZETTEN" GOES De buitengewone algemene vergadering van de ZLM heeft zicli woensdagmiddag in 'De Prins van Oranje' in Goes, voornamelijk bezigge houden met het gezinsbedrijf. „Het aantal gezinsbedrijven in Nederland zal de komende jaren zeker afnemen.' Dat terwijl de opbrengst zal groeien. Bovendien moet de ondernemer de ontwikkelingen, met name ook op het technisch vlak precies blijven vol gen. Hij zal op een zeer verstandige en doordachte wijze tewerk moeten gaan", vond professor F. W. J. Kriel- laars, voorzitter van de NCB. Professor Kriellaars sprak over "De toekomst van het gezinsbedrijf in Ne derland'. Hij schetste globaal de mo gelijkheden van een gezinsbedrijf op dit moment, terwijl hij ook stilstond bij de ontwikkelingen op het internati onale vlak. De heer Kriellaars zag de; toekomst van het gezinsbedrijf in Ne derland positief in. „Er gaat nog steeds een geweldige levenskracht vanuit. Op dit moment zie ik dan ook geen enkele ondernemingsvorm, die het gezinsbedrijf kan verdrijven. Over igens moet ik er wel op wijzen dat de boer, die samen met zijn gezin een bedrijf runt altijd bloot staat aan de grote risico's, die daarmee gepaard gaan. En die risico's zijn er, dat is duidelijk", aldus professor Kriellaars. Hij vond ook dat terwille van boer en tuinder èn uiteraard de hele Neder landse economie, op korte termijn begonnen zal moeten worden met de beteugeling van de inflatie. „De boer is nu eenmaal gedwongen om te spa ren. Alleen op die manier kan hij zijn bedrijf aanpassen. Hij moet een rede lijk eigen vermogen hebben. Ons pro gressieve belastingstelsel biedt onze boer echter te weinig mogelijkheden om dat te kweken", zei de heer Kriel laars. Ondanks die nadelige gevolgen voor de boer verwachtte hij niet dat er op korte termijn veranderingen in het belastingstelsel zullen worden doorgevoerd. Een andere opmerking van professor Kriellaars: „De moder ne landbouw zal de nodige ruimte, de nodige armslag moeten behouden. Wanneer er enige beperking noodzake lijk is, in verband met het welzijn in het algemeen, dan moet er voldoende financiële compensatie aan de land bouwer verstrekt worden". Denemarken Ook de Deense landbouwattaché in Nederland, mr..K, Miltkers, ging in op het gezinsbedrijf. Hij sprak over 'Het Deense gezinsbedrijf in de EEG van negen'. Hij merkte op dat in Dene-, marken het gezinsbedrijf overheerst. Hij wees ook op enkele verschillen tussen de Nederlandse en de Deense landbouw. „In Denemarken is de gemengde be drijfsvorm uitgebreider geweest en heeft langer bestaan dan in Neder land. Denemarken als geheel voorziet zichzelf in granen en hetzelfde geldt voor vele bedrijven met bijvoorbeeld varkens, zodat ook de binnenlandse omzet van granen relatief beperkt blijft", zo vertelde mr. Milthers. Over het gezinsbedrijf en de toetre ding tot de EEG zei hij: „Een waarde ring van de gevolgen voor het Deense gezinsbedrijf van de Deense toetre ding tot de uitgebreide EEG is gebon den aan onzekerheid. Denemarken is net binnen en wij weten nog niet hoe de Deense landbouwprodukten zich zullen plaatsen op de markten die nu opengaan". Sinds het eind van de vijftiger jaren zijn er in Denemarken vele zelfstandige boeren afgevloeid (zonder bedrijfsbeëindigingssteun en dergelijke). In de zestiger jaren ver dwenen ongeveer zesduizend land bouwbedrijven per jaar. Voor de ko mende jaren verwacht men een daling in aantal van minder dan vierduizend per jaar. In 1960 had Denemarken 196.000 landbouwbedrijven van gemid deld zestien hectare. Er zijn nu ruim 130.000 landbouwbedrijven met een grootte van gemiddeld tweeëntwintig hectare en men verwacht voor 1980: 96.000 landbouwbedrijven van gemid deld negenentwintig hectare. Mr. Mil thers stond ook stil bij de melkprij zen, de produktie van rundvlees, het varkensvlees en de produktie van eie ren en pluimvee. Mr. Milthers over het gezinsbedrijf: ,J)e betere prijzen geven de mogelijk heid om het werk op het gezinsbedrijf te verlichten. Dure werktuigen die maar een kort gebruiksseizoen heb ben, kunnen via de loonwerker wor den ingeschakeld en eventueel duurde re grondstoffen kan men in gemakke lijk te gebruiken vormen kopen", pen". Volgens mr. Milthers hebben de geor ganiseerde samenwerkingsvormen geen toekomst in de Deense land bouw. „Het gezinsbedrijf in Denemar ken heeft zich de laatste honderd jaar ontwikkeld op basis van de coöperatie (en de invloed van de coöperatie op de particuliere handel) en zo zal het waarschijnlijk blijven", meende mr. Milthers. Hij wees erop dat in Dene marken de instelling van een bedrijfs- verzorgingsdienst nog helemaal op gang moet komen. En zijn slotconclu- sieè „De Deense toetreding tot de EEG heeft de gezinsbedrijven in ons land opnieuw een kans gegeven. Er is door hogere prijzen en meer zekerheid een basis gelegd voor de nodige investe ringen, voor een verdere ontwikkeling van de toeleveringszijde en van de afzetorganisaties èn voor verlichting van het werk". Keuze .eeuwse Vakantie (3) Al sinds jaar en dag had het echt paar moeder meegenomen naar de camping op Noord-Beveland, maar dit jaar was ze er niet bij. „Is er iets gebeurd met uw moe der", vroeg de vrouw, die al die jaren de caravan naast hen be woonde, voorzichtig. ,JVee hoor", luidde het antwoord, „maar haar hondje is loops en daarom kon ze niet mee". „Oh wat sneu", vond de buur vrouw. ,Jiet was altijd zo'n lief beestje. Is het een mannetje of een vrouwtje?" Algemeen voorzitter van de ZLM, de heer J. B. Becu, had de buitengewone algemene vergadering geopend. Van hem was de opmerking: „De individu ele boer zal zelf een keuze moeten maken ten aanzien van zijn bedrijfs voering in de toekomst. En bij deze keuze zal rekening moeten worden gehouden met verschillende factoren, die we zelf niet in de hand heb ben". En daarbij somde voorzitter Becu een aantal van die factoren op, zoals de vraag of de Deltawet volgens het huidige plan en in het huidige tijd schema uitgevoerd zal worden, „zodat we omstreeks 1980 geen inundatieram pen meer moeten vrezen". „Of zal men Zeeland en West-Noord-Brabant in deze (ten aanzien van de beveili ging en ten aanzien van de erfvijand de zeei in de steek laten", vroeg hij zich af. De heer Becu vroeg zich ook af of tijdig zekerheid kan worden gegeven over het onttrekken van landbouw gronden aan de landbouwproduktie. Hij noemde daarbij de onzekerheid die heerst in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- VLISSINGEN Het Zweedse schip Svealand. het grootste olie-ertsschip ter wereld, zal vanmiddag ten anker gaan in de Schaar van Everingen in de Westerschelde ter hoogte van Bors sele voor het bunkeren van stookolie uit lichters. Het schip is door de werf Eriksberg te Gothenburg opgeleverd meet 152.000 brt. Het heeft een draag vermogen van 275.000 ton, meet 338 meter en heeft een geballaste diep- gang. Eigenaar is de rederij a/b Tir- fing. Examen Aan de hogere economische school, economisch-juridische richting, te Rot terdam slaagde de heer G. N. A. Roovers uit Middelburg. ren ten aanzien van de aanleg van het Baalhoekkanaal en de industrievesti ging dèar of bij Ossenisse. Een andere opmerking van de ZLM- voorzitter: „Gedurende dertig jaar is het in orde brengen van de waterbe heersing in West-Noord-Brabant opge houden omdat mogelijk het Schelde- Rijnkanaal dat gebied zou doorkrui sen. Het resultaat is geweest dat een ander tracé is gekozen, namelijk de Eendracht. Dergelijke dingen moeten we nu proberen te voorkomen"- De commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen. herhaalde de opmer king, die hij een dag eerder had geuit tijdens de CBTB-bondsdag in Vlissin- gen: „Zeeland is een agrarische pro vincie en zal dat ook blijven". Mr. Van Aartsen verheugde zich erover dat de landbouw zo duidelijk is mee gegaan met z'n tijd. „Gevolg van de mechanisatie was natuurlijk wel dat het aantal arbeidsplaatsen terugliep. Het provinciaal bestuur heeft daar mee rekening gehouden. Daarom is vele jaren terug ook begonnen met het stimuleren van de vestiging van industrie. Er zijn nu mensen die de schijn willen wekken dat Zeeland al leen maar meer bestaat uit industrie. Dat is een pertinent onjuiste voorstel ling. Het is en het blijft een agrari sche provincie". Voortsezel Mr. Van Aartsen vond bet uit het oogpunt van welvaart belangrijk dat; dc industriële ontwikkeling wordt 1 voortgezet- „Uiteraard met inachtne-l ming van en ik word er bijna moe; van, zo Vaak moet ik het weer zeggen; de nodige voorzorgsmaatregelen.; De mensen, die zeggen dat de provin- j cie die voorzorgsmaatregelen niet neemt, die hebben het alweer! De buitengewone alegemene vergade- j ring in "De Prins van Oranje' was een1 onderdeel van de ZLM-dagen, die woensdag begonnen. Vanochtend donderdag om tien' uur wordt op Noord-Beveland de ZLM-tentoonstelling "Delta'73' geo pend. Die duurt tot en met zaterdag. SCHADE ONGEVEER f 50.000- NIEUWVLIET Een brandende sigarettenpeuk is waarschijnlijk de oorzaak van een brand die in de nacht van dinsdag op woensdag een groot deel van de kantine van camping Zonneweelde te Nieuwvliet heeft verwoest. De brand werd omstreeks half een ontdekt door een van de campinggastcn, die onmid dellijk de eigenaar, de heer N. Bolijn waarschuwde. Deze slaagde er in om met behulp van enkele brandblusapparaten het vuur meester te worden. Bar. meubilair, een deel van de achterwand, de drank en de sigarettenvoorraad waren toen reeds in vlammen opgegaan. De inmiddels gearriveerde brandweer van Oostburg kon alleen maar meer behulpzaam zijn bij het naar buiten brengen van de smeulende resten. De schade wordt geraamd op 50.000. De inboedel was niet verzekerd. NA POGING TOT DIEFSTAL GOUDEN RINGEN (f 10.000,-) BIJ JUWELIER MIDDELBURG: MIDDELBURG De Middelburgse politie heeft woensdagmiddag na een wilde klopjacht van een uur in de Oosterscheldestraat de 24-jarige Hagenaar F. F. F. kunnen grijpen die in de juwelierszaak van Van de Ree op de Markt had gepoogd om een tableau met 105 gouden ringen ter waarde van tienduizend gulden weg te nemen. De man werd in zijn vlucht achtervolgd door zes politiemannen in drie surveillance-auto's en liep uiteindelijk in een brandgang bij de Oosterscheldestraat zonder verzet te bieden in de armen van twee agenten nadat hij in de omgeving was opgejaagd. De eigenaresse van de juwelierszaak meldde dc poging: tot diefstal tegen half vier en kon de politie een vaag signalement opgeven. De man zei in de winkel een horloge te willen kopen en werd betrap', toen hij het tableau in een koffertje stopte. Hij sloeg op BRUSSEL (ANP) De Belgische minister van verkeer, Anseele, heeft, hi antwoord op schriftelijke vragen uit het parlement, gezegd dat binnen kort van hem een wetsontwerp is te verwachten dat het storten van afval stoffen in de Noordzee aan banden legt. Dat wetsontwerp zal zijn geba seerd op het multinationaal regionaal verdrag van Oslo, dat in 1972 door België is ondertekend. Als het komen de wetsontwerp wordt goedgekeurd zal er geen enkel produkt meer in zee mogen worden gestort zonder vooraf gaande toestemming van de overheid. Uit het ministeriële antwoord blijkt overigens dat er op dit moment nog heel wat 'vervuilers' in de Noordzee aan het werk zijn. Zo brengt het m.s. ■Falco' van de rederij Vola uit Rotter dam momenteel nog iedere dag 1000 ton afval, via het Kanaal Gent-Terneu- zen, naar de Noordzee. Het transpor teert vanuit Langerbrugge afvalwater dat voor 15 procent bestaat uit onge bonden zwavelzuur, zeven procent ij- zsrsulfaat en zes procent vaste stof fen, naar de Noordzee. Via de Schelde brengen twee Belgi sche; schepen, de 'Boom' erj de 'Bla- ton' van do NV Transbank in Antwer pen, om de veertien dagen 500 ton afvalwater, bevattende 98,5 delen wa ter en 1,5 delen giftig fenol naar zee, Het Belgische schip 'Wadsy tanker' van de firma NV Ahlers in Antwerpen brengt dagelijks 1000 ton afvalwater naar de Noordzee vanuit Antwerpen. Dit afvalwater bevat 22 tot 25 procent zwavelzuur en voorts ijzer, alumini um, magnesium, titaan, vanadium en chroom. De Nederlandse gist- en spiritusfa briek in Brugge laat een onderlosser uit Brussel om de veertien dagen ongeveer 140 ton afval dat 35 procent droge stoffen (kieselguhr en organi sche stoffen) bevat naar de Noordzee brengen. Bovendien, aldus de minister, is bekend dat nog een aantal schepen bepaalde afvalstoffen naar zee bren gen, zonder dat bekend is om welke stoffen het gaat. De politie, die bij de achtervolging geen signalen gebruikte, ging van de veronderstelling uit dat de dader geen Middelburger was en zocht het spoor onmiddellijk in de richting van het spoorwegstation. In die richting was hij ook gevlucht. Dat bleek een schot in de roos te zijn. De toen vermoe delijke dader werd op het perron gesignaleerd, maar hij nam snel de benen waarbij hij dwars over de spoorrails sprong. De politie raakte toen het spoor bijster, maar signaleer de hem later opnieuw op de Nieuwe Vlissingseweg waarna hij werd opge jaagd en uiteindelijk in de Ooster scheldestraat in de val Liep. Hij was ongewapend. De politie hoefde geen geweld en wapens te gebruiken. De straat was met politiewagens afgezet. In het in de juwelierszaak aangetrof fen koffertje vond de politie behalve het waardevolle tableau mer, de gou. den ringen ook een nieuwe cassette recorder aan ter waarde van bijna vijfhonderd gulden die de Hagenaar even tevoren bij de firma Van 't Westeinde op de Markt had ont vreemd. Daar had men de diefstal nog niet ontdekt. F. is ingesloten in het politiebureau. De officier van justitie beslist van daag of hij zal worden voorgeleid, DEN HAAG (ANP) Het PPHfe merlid Waltmans is van oordeel da' uitvoering moet worden gegeven san de democratisering van de haven schappen. Hij heeft minister Wester terp (verkeer) gevraagd om wettelijk vast te leggen dat de gemeenteraad in plaats van het college van burgemees ter en wethouders een vertegenwoor diger benoemd in de raad van bestuur van een havenschap. Benoemingen voor de raad van bestuur moeten zijns inziens geschieden door de pro vinciale staten en niet meer door de gedeputeerde staten. RAADSLID AXEL STELT VRAGEN ZIEKENHUIS TE SLUISKIL: „WIJ REDEN DIRECT UIT" AXEL Volgens het raadslid P- T. A. M. R. Apcrs (gemeentebelangen) van Axel heeft op 13 juni een bejaarde man die onwel geworden was bijna drie kwartier op straat gelegen voor er een ambulance van het Elisabetli- zlekenliuis in Sluiskil arriveerde. Hij vraagt burgemeester M. K. van Dijke schriftelijk om deze zaak aan de orde te stellen bij liet ziekenhuis bestuur en 'op andere daartoe geëi gende plaatsen.' De bejaarde man werd woensdag avond 13 juni om 18.35 uur gevonden in de Burchtlaan in Axel. Een toeval lig passerende EHBO-er belde het cen traal alarmnummer 4444 en vroeg om een arts en een ambulance. De ambu lance arriveerde rond 19.15 uur. „Deelt de burgemeester de opvatting dat dergelijke, helaas vaker voorko mende, voorvallen mede uit oogpunt van gezondheidszorg, koste wat bost, in de toekomst vermeden dienen te worden?" vraagt de heer Apers. die verder informeert of burgemeester Van Dijke het met hem eens is dat er haast gemaakt moet worden met een districtsgeneesbundige en gezondheids dienst, waarover onder voorzitter schap van Axels burgemeester een nota is uitgebracht. Het GB-raadslid wil weten hoe lang zo'n dienst op zich kan laten wachten. men alle schuld aan het te Iaat arrive ren van de ambulance. Mejuffrouw Schelstrate van de ambulancedienst ,X>ie wagen is op de eerste alarmmel ding uitgereden. Wij zijn een van de weinige ziekenhuizen waar de telefo niste een ambulance kan uitsturen. Dat is ook in dit geval gebeurd: zodra het telefoontje binnenkwam zijn we weggereden. Ik weet natuurlijk niet in hoever er vertraging is opgetreden bij het. doorgeven van de melding, aan ons ligt het pertinent niet." HET WEER IN EUROPA Bordeaux, zwaar bewolkt 18 ptóen Brussel, regen 21 Frankfurt, zwaar bewolkt 28 Genivc, regenbui 23 Helsinki, half bewolkt 21 LnnsbrUck, zwaar bewolkt 28 Kopenhagen, onbewolkt 18 Locarno, onweer 22 Londen, regen 13 Luxemburg, regen 21 Madrid, half bewolkt 27 Malaga, zwaar bewolkt 24 MaUorco, licht bewolkt 30 München, zwaar bewolkt 21 Nice, zwaar bewolkt 26 Osi'onbewolkt 26 Parijs, zwaar bewolkt18 'Geen schuld' Bij het Elisabethziekenhuis ontkent' OP 28 EN 29 SEPTEMBER COMITÉ BEZIG MET VOORBEREIDING WESTKAPELLE Dit jaar heeft Westkapelle 750 jaar stadsrechten. Dat moment wil men in het dijkdorp niet zonder meer voorbij la ten gaan: er worden op het ogenblik voorbereidingen getroffen om op 28 en 29 september een luisterrijk, historisch opgezet feest te organiseren. Een comité is bezig te proberen een reeks festiviteitei. op 28 en met name 29 september rond '750 jaar stadsrechten gestalte te geven. Voorzitter is gemeentese cretaris W. J. K. Dieleman en hi.i wordt terzijde gestaan door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Moermond, mevrouw Dekker-Geldof, mevrouw Alewijn- se-Slabber en de heren K. Ga- briëlse, J. Lous en F. P. Domini- cus. Een definitief programma is er nog niet, maar de opzet is op vrijdag 28 september een geza. menlijke, interkerkelijke herden kingsdienst te houden, op zater dag 29 september het historische gebeuren zélf te reconstrueren en een historische optocht door het dorp te laten trekken. Zevenhonderdvijftig jaar stads rechten. De geschiedenisbronnen geven aan, dat Westkapelle ze in 1223 kreeg, in navolging van Mid delburg, dat enkele jaren eerder stadsrechten verkreeg. Het ge beurde door de graaf van Hol land, Flores IV in de voor Zee land zo woelige periode waarin •er tussen de Graaf van Holland en de Graaf van Vlaanderen voortdurend meningsverschillen ontstonden over het grondbezit letoorrechl In de tijd, dat Westkapelle stads rechten kreeg was er juist een tijdelijke overeenkomst gesloten tussen de Graaf van Holland en de Gravin van Vlaanderen, waar bij de eerste het beheer over het grondgebied kreeg, terwijl de op brengst en de lasten van het gebied tussen beide partijen zou den worden verdeeld. De Graai van Holland nu maakte van de gelegenheid gebruik om tegen de zin van de grafelijkheid van Vlaanderen de bevolking voor zich te winnen: zo gaf hij giften aan de abdij van Middelburg, en voorrechten aan plaatsen, die in opkomst waren, zoals West-Capel. Die bevorrechte steden werden bolwerken van de graaf van Hol land. waarop hij bij een eventue le gewapende confrontatie met de gravin van Vlaanderen een beroep kon doen. De rechten zelf kwamen erop neer, dat de stad West-Capel zelfstandig recht kon spreken, dat er een schutterij onderhouden mocht worden ter bescherming van de bevolking en als verplichtingen golden onder, meer, dat aan de graaf boetes moesten worden betaald en krijgslieden geleverd in tijd van oorlog. Zoals gezegd: de voorbereidingen om ter herdenking van '750 jaar stadsrechten' een feest op te zet ten zijn in volle gang. Op 29 september wil het comité het moment laten herleven, waar op de stadsrechten werden ver kregen. Daartoe zal die zaterdag 's morgens de vloot van de Graaf van Holland op de rede van Westkapelle liggen, er zullen zo is dc opzet saluutschoten weerklinken, de graaf, zijn gema lin en het gevolg zullen ontvan gen worden door de Baljuw van West-Capel en bij een van de stadspoorten zal de stadssleutel aan de schepen (de raad) worden aangeboden, waarna de stadsrech ten zullen worden aangeboden. Oud-Westkappelaars Er wordt voorts gedacht aan het oplaten van ballonnen en duiven en het zingen van oude liederen 'ouwerwèsse', zeggen ze in Westkapelle met begeleiding van OKK. De bedoeling is, dat in het programma ook wordt opge nomen een reünie van oud-West- kappelaars, die door het gemeen tebestuur in het verenigingsge bouw Westkapelle Herrijst' wor den ontvangen. Voor do middaguren denkt het comité aan een historische op tocht door het dorp, waarbij men de verenigingen wil inschakelen. Opzet is, dat de meest markante elementen uit de geschiedenis van Westkapelle in beeld worden gebracht. Zo denkt men aan het moment, waarop Willibrord een afgodsbeeld omver werpt en door de tempelwachter wordt be- ireigd; de haringvangst: de de gradatie van Westkapelle (1452), (oen het werd verkocht aan Heer Hendrik van Veere; het bezoek van Karei V aan West-Capel (1540), die het slaan van de eer ste staketsels zag voor de nieuwe dijk: de Franse tijd; de armoede in de tweede helft van de negen tiende eeuw; de verwoesting in ie Duitse tijd: de recreatie. In de avonduren denkt het comi té aan een lampionoptocht een taptoe en tot besluit een vuur werk boven de Kreek. Stockholm, onbewolkt 22 Wenen, onbewolkt 23 ZUrlch. scheel bewolkt 20 Las Pnlmas, halt bewolkt 2i> de bist verwac GELEIDELIJK OPKLARINGEN In bet noorden en noordoosten on In- ter op de dag ook elders zonnige pe rioden, maar ook bier en daar een bui- Zwakke tot matige wind, eerst uit uit eenlopende richtingen, later uit noor delijke. Maximumtemperatuur circa 23 graden, maar aan zee enkele gra den lager. STRAND VERWACHTING De storing, die woensdag met regen ran Zeeland naar Luxemburg trok, wordt gevolgd door een belangrijke verbetering. Geleidelijk aan meer op klaringen en een matige NO. wind. Temperatuur overdag 18 a 20 graden, zeewater 15 graden. Vooruitzichten: droge lucht met zon en stijging van temperatuur. De vooruitzichten voor vrijdag en za terdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: vrij warm zomerweer. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor vrijdag: aantal uren zon: 7 tot 16; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal: max. temp., van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 7 tot 16; min. temp.: omstreeks normaal: max. temp.: 0 tot 5 graden boven nor maal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: ju procent. Normalen voor 20 tot 25 juni: min. temp. max. temp- Den Helder 13 Vlissingen 13 Eelde 10 20 Vlv. Zuid-Limburg 11 21 De Bilt 11 21 Gem. over Nederl. 12 ZON EN MAAN 22 juni zon zon maan maan op onder op on«™ 04.19 21.04 23.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2