Minister Westerterp luisterde naar pro en contra in kwestie afsluiting van Oosterschelde YMZ in beroep tegen lozen afvalwater Shell bij Waarde „Wél omzetdaling in binnensteden door komst MÏRO" Gs: Geen geld voor stichting soc.-cultureel werk Terneuzen MINISTER HOORDE ZES DELEGATIES ALMANAK BUIT 15.000,- BIJ INBRAAK IN SIGARENZAAK TE OOSTBURG Examen Filevorming op rijksweg bii Rilland Raadslid vreest overlast van Delta-Service in Vlissingen-Oost VOOR UW LOGIES 'DE RUYTER' 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 JUNI I973 (ADVERTENTIE) MIDDELBURG Het hele scala van opvattingen over de Oosterschcklckwes. lie Ls zaterdag in de gedeputeerden-zaal van liet grirticgebouw te Middelburg uiteengezet aan de nieuwe minister van verkeer en waterstaat, drs. Th. E. Westerterp. De ontvangst van dc zes verschillende delegaties had duidelijk het karakter van een hoorzitting. De bewindsman luisterde alleen, stelde af en toe een vraag, maar gaf verder geen commentaar. In het algeeen spitsten de gesprekken zich toe op feitenmateriaal cn conclusies, zoals die van de verschil lende kanton dc laatste tijd bij herhaling naar voren zijn gebracht. Er werden accenten gelegd, er waren aanvullingen met recente ervaringen en er werden suggesties gedaan voor de samenstelling 'van de nieuwe deltacommissie. BEWINDSMAN GAF GEEN COMMENTAAR... Als eerste presenteerde zich 's mor gens bij de minister het Zeeuws coör- «Unatlcorgiuin voor natuur-, land- scliaps- en milieubescherming, waarin 23 organisaties met 71.000 leden zijn gebundeld. Van deze kant werd in de eerste plaats de nadruk gelegd op de gevolgen van de watervervuiling door een overmaat aan fosfaten bij een gesloten Oosterschelde in verhouding tot de nu al hoge fosforbelas- t.ing in de open zeearm. Met cijferma teriaal kreeg de minister voorgere kend dat, vooral door lozingen van afvalwater uit het omliggende gebied de fosforbelasting in de Oosterschelde ver uitkomt (met 4 gram per m2i boven die in andere gesloten wateren en dat liet milieuhygiënisch onverant woord is om zonder maatregelen te gen deze lozingen de Oosterschelde af le sluiten. Vertegenwoordigers van het coördinatieorgaan voerden verder aan dat het begrip veiligheid niet absoluut mag worden gesteld, maar dat het gaat om een verantwoorde vei ligheid met een bepaald risico, zoals dat- ook op andere terreinen wordt ge accepteerd. De minister kreeg daar naast uiteenzettingen over de functies die een open Oosterschelde heeft als na tuurgebied, voor de vogelstand, voor de sportvisserij en de recreatie. VISSERIJ Zevibel, de organisatie van Zeeuwse beroepsvissers, spitste de zaak toe op het verlies van de functies voor de mosselcultuur (percelen, verwater plaats en aanverwante handel en be drijven) en kottervis-serij. die de kin derkamer voor de visteelt kwijtraakt. Er werd nog eens op gewezen dat er in de mosselsector direct en indirect 1000 arbeidsplaatsen verloren gaan en dat een jaarlijkse omzet van rond ƒ40 miljoen teniet wordt gedaan. De Zeeuwse kottervissers zien bij afslui ting van de Oosterschelde him be staan in gevaar omdat zij nu er toch al sprake is van overbevissing een visgebied in de zuidelijke Noord zee verloren zal gaan. De georgani seerde vissers drongen er bij de mi nister nog eens op aan de afwikkeling van de schadevergoedingen aan vis sers. die thans al in hun bedrijf zijn getroffen Ore velingen) in betere ba nen te leiden. Voor het geval de Oosterschelde toch zal moeten wor den afgesloten pleitten de Zevibelver- tegenwoord! gers voor voorzieningen "waardoor een zout milieü kan blijven gehandhaafd en waardoor de mossel cultures en mosselverwatering in de Oosterschelde mogelijk zal blijven. STUDIEGROEP De Studiegroep Oosterschelde (de grocp-Locff) pleitte hij de minister voor een interdisciplinair samengestel de nieuwe deltacommissie met niet- ambtelijke leden. Van deze kant werd MIDDELBURG Zes delegaties van "betrokkenen en belanghebbenden' bij de Ooslerschekleproblematiek hebben zaterdagmiddag in Middelburg tegen over minister drs. Th. E. Westerterp van verkeer en waterstaat gezeten 0111 hun standpunt en argumenten toe te lichten. Het was allen bijeengenomen een gezelschap van ongeveer 35 man. Namens het Zeeuws coördinatieor gaan voor natuur-, landschaps- en mi lieubescherming: A. Haanörikman uit Goes, mevr. mr. C. Kanneg-ieter uit Middelburg, drs. C. Bakker uit Kloe- tinge, dr. S. Panna uit Yerseke en C. van Leeuwen uit Waarde. Namens Zevibel, de organisatie van, Zeeuwse Visserijbelangen: A. P. R Rammeloo uit Philippine, M. Siereveld uit Arnemuiden, W. Okkerse uit Brui-, nisse, B. W. Schot uit Zieriksee en P.; Boogerd uit Yerseke. Namens de Stu-' diegroep Oosterschelde: ir. J. Loefi uit Veere. dr. H.. A. Boelmans Kranen burg uit Den Haag, P. K. M. Verwijs uit Yerseke en ir. J. van der Linde uit Breda. Namens de Actiegroep Oosterschelde Open: W. van Dieren uit Edam. K. Slager uit. Kwadendamme, B. van Vhmmeren uit Den Haag, J. Zoeteweij uit Yerseke. J. Kole uit Yerseke. F. Boogaard uit Krahbendijke, A. Ver wijs uit Sint-Philipsland, en dr. R. Boddeke, visserïjbioloog en toege voegd deskundige. Namens de Zeeuwse Waterschaps- bond: A. M. Geluk uit Schuddebeurs, J. B. Becu uit Groede, D. J. Dees uit 's-Gravenpolder, H. van Gorsel uit Tholen en C. P. Zuijdweg- uit Kals. Het college van gedeputeerde staten: mr. ,T. van Aanlsen, Middelburg, A. J. Kaland, Middelburg, J. van den Bos, Tholen, mr. J. P. Boersma, Middel burg, mr. J. P. G. Schlingemann, Goes. J. Stenvert, Teriieuzen en ir. W. de Beijl deskundige, hoofdingenieur-direc teur van de provinciale waterstaat. -eeuwse Slapen Twee stokoude Plannetjes zaten in de patiënten-zitkamer van een Vlissings ziekenhuis rustig te her stellen. De oudste van de twee begon net wat weg te dommelen toen de an der riep. „Opa, je zit te slapen". Het mannetje schrok wakker en antwoordde„Ja, da's dan ok 't enige iva se me nog nie verbojen ebbe". gesteld dat de veiligheid in de kwestie Oosterschelde bij iedereen voorop staat, maar dat het een 'dwaasheid' is daarbij te rekenen met een risicofac tor van overstroming van eens tienduizend jaar, „vooral als je af„ op de gevaren boven ons hoofd, zoals die door de Club van Rome worden voorspeld". De minister werd erop gewezen dat er in feite een inconse quente handeling wordt verricht wan neer de Oosterschelde dicht moet ter wijl de Westerschelde open blijft. Bo vendien werd het nut van de 'super dam' betwijfeld, aangezien er achter het Oosterscheldegebied geen grote bevolkingscentra liggen. Als bezwaar van deze kant kwam dan verder nog dat de verantwoording voor de Oos- MINISTER KOMT NAAR YERSEKE MIDDELBURG Nog in de loop van deze zomer zal minister drs. Th. E. Westerterp van verkeer en waterstaat een oriëntatiebezoelc brengen aan het delta-instituul: voor hydrobiologisch onderzoek in Yerseke. Het Zeeuws coördinat- tieorgaan voor natuur-, land schaps- en milieubescherming sprak er zaterdagmorgen bij de Oosterscheldehoorzitting in Mid delburg zijn teleurstelling over uit dat de minister tot nog toe een bezoek aan dit wetenschappelijk instituut van de Nederlandse Aca- lemie van Wetenschappen had ver zuimd. Vooral omdat het delta instituut zich bijzonder intensief met het milieu van de Oosterschel de in al zijn facetten bezig houdt werd de bewindsman verzocht ook dit onderzoekwerk in zijn oriëntatie te betrekken. De minis ter' zegde meteen toe op deze uit nodiging er waren medewer kers van het instituut in de depu tatie te zullen ingaan. terschelde-afsluiting de afgelopen ja ren van de een naar de ander is doorgeschoven en dat nu uiteindelijk /aterschappen ermee worden 'op- ACTIEGROEP De Actiegroep Oosterschelde Open minister Westerterp weten dat liet vanwege de milieubewustheid in Ne derland in de komende vijl' jaar poli tiek niet meer haalbaar zal zijn 0111 nog door te gaan met een Ingreep als de afsluiting van de Oosterschelde. Een visserijdeskundige, toegevoegd aan de actiegroep, voorspelde dat de kwaliteit van het water in een afgeslo ten Oosterschelde ongeacht bijstu ringen desastreuze invloed zal heb ben op alle leven in het water. Voor de sportvissers in Nederland (1 op de 3 inwoners beoefenen die sport) zal een van de laatste recreatiegebieden verloren gaan. Aan de minister werd nog gemeld dat persoonlijk onderzoek in de Grevelingen had aangetoond dat ondanks alle andere berichten hier een voorbeeld van een 'kapot gebied' ligt. Rondom een afgesloten Oosterschelde zal volgens de actie groep vast en zeker ook sprake zijn van een permanente muggenplaag- Men tekende van deze kant bezwaar aan tegen een 'commissie van wijze WATERSCHAPPEN Dc Zeeuwse Watcrschapsbond bracht in de middaguren met klem naar voren dat het voor de verzekering van het voortbestaan van heel ZuidwesL Nedei'land van het grootste belang is dat de afsluiting van de Oosterschelde zo snel mogelijk wordt doorgezet. In het gesprek met de minister werd van de kant van de waterschappen een toelichting gegeven op het vorig jaar augustus verschenen rapport Chef. blauwe boek') van de Zeeuwse water schappen en de Zeeuwse landbouw. In dat rapport kwam men tot de conclu sie dat de gevaarlijke rivierarm Oos terschelde snel moet worden afge damd in verband met de wankele situatie van de bestaande zeewerin gen. Met recente uitslagen van peilingen voor de kust en vloedmerkhoogten onderstreepten de waterschapsverte genwoordigers deze opvattmg nog eens. Verder gaven zij als hun wens te kennen dat het belang van de waterschappen in de nieuwe deltacom missie tot zijn recht moet kunnen komen. dat verzekeren wij U algemeene zeeuwsche verzekering maatschappij n.v. middelburg tel. 01180-8000 GED. STATEN Het college van gedeputeerde staten van Zeeland sloot de rij van deputa ties met de minister en het baseerde zijn opvatting op de vorig jaar sep tember in de provinciale staten aan vaarde moties. Daarin werd gevraagd om het onderzoek naar de milieuhy giënische consequenties van de afslui ting met kracht ter hand te nemen, maatregelen voor te bereiden om die gevolgen tegen te gaan, maar daarin werd tevens gesteld dat elke vertra ging in de afsluiting van de Ooster schelde onverantwoord genoemd moet worden. G.s. voerden aan dat aan een Vechtpartij in Terneuzen: ruit hotel sneuvelt TERNEUZEN Een vechtpartij tus sen een inwoner van Antwerpen en een Terneuzenaar in de Nieuwstroat in Terneuzen heeft zondagmiddag de ruit van een hotel gekost. De Belg, Ch. H. M, J., en F. J. uit Terneuzen raakten slaags, nadat ze woorden hadden ge-. kregen in bar 'Al Capone'. Bij de vecht-1 alternatief van dijksverhoging en - partij sneuvelde een ruit ter waarde v 1"'°" van 1.200,van hotel De Milliano. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Auto gestolen in Axel AZEL In de nacht van zaterdag zondag is in Axel een auto gestolen. De wagen die geparkeerdd stond op de markt is eigendom van een Amster dams verhuurbedrijf. De gestolen wa gen is een vierdeurs Fiat 124, kenteken 71-52-XH, kleur geel. De politie stelt een onderzoek in. verzwaring weer andere bezwaren kle ven. Het provinciaal bestuur liet we ten dat het volledig staat achter on derzoekingen naar compartimentering van de Oosterschelde en doorlaatwer- ken in de afsluitdam. Bovendien werd, van deze kant hij de minister aange drongen de plannen voor een mossel-: verwaterplaats in een zout bekken j achter de dam niet te bagatelliseren.! aangezien-met het verdwijnen van del mosselcultuur uit Zeeland 1000 ar-| beidsplaatsen gemoeid zijn. Het college van g.s. liet weten dat het provinciaal bestuur uitgaat van de deltawet, zoals die er ligt. Het college vroeg de minister naar de mogelijkheid van een vertegenwoordiging in de delta commissie. 'STAD EN LANDSCHAP' KOMT TERUG OP CONCLUSIES: VLISSINGEN Het is lang niet zeker, dat de vestiging van de Miro in Vlis- singen geen omzetverlies zou betekenen voor de winkels en bedrijven in de binnensteden van Vlissingen cn Middelburg. Met deze conclusie is het Rotter damse bureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving 'Stad en Landschap' bv teruggekomen op eerdere conclusies, dat de ÏYIiro-vestiging geen omzet verlies voor de plaatselijke middenstand zou betekenen. 'Stad en Landschap' zegt nu te twijfelen aan de reperesentativiteit van de informatie, die het bureau door de plaatselijke middenstandsvertegenwoordi gers is gedaan. Uil een onderzoek is bovendien gebleken, aldus het bureau, dat er in beide binnensteden van een omzetverlies sprake is. De verstrekte infor matie zal nu alsnog cijfermatig worden getoetst. Het bureau komt daarom voorlopig terug op de in het rapport 'Zelfbedienings warenhuizen en hun invloed op het kooppatroon' samengevatte conclusies over de gevolgen van een Miro-vestiging voor de binnensteden van Middelburg en Vlissingen en Leeuwarden. De conclusies ten aanzien van Walcheren worden opgeschort in afwachting van een nader in te stellen kwantitatief onderzoek, zo heeft 'Stad en Landschap' meegedeeld. OOSTBURG Inbrekers hebbrn w de nacht van zaterdag op zondags ongeveer 15.000,- aan goederen buit gemaakt uit de sigarenzaak van firma Dhaenens in Onstburg. jj,. ben aan de achterzijde van het mm een deurslot geforceerd en zijn v, binnengekomen. Uit de sigarenhïn4,i zijn voornamelijk sigaretten cn sin. reltenaanstekers meegenomen. De k braak is vermoedelijk omstrek, kwart over één gepleegd, want een 1» veel liclit uitstralende elektrische klok was op dat tijdstip buiten werIn gesteld. De eigenaar ontdekte de inbraak it, dagmorgen. Adjudant J, L. J, Mark» se van de Oosbburgse rijkspolitie deel. de mee dat een aantal voorwerpen, waaronder een tableau met gouden aanstekers, ongemoeid is gelaten, D» gestolen aanstekers zijn van vooral in Duitsland gangbare merken. Na de melding van de inbraak heeft de rijkspolitie een speuractie ia™ enkele campings langs de Vfelt Zeeuws-Vlaamse kust gehouden, die geen resultaat opleverde. De polüs heeft wel vingerafdrukken gevoste maar het is nog niet zeker of'd® van de inbrekers dan wel van es* naar of winkelpersoneel zijn. De teè nische recherche uit Den Haag s vandaag, maandag, een nader ond zoek in. Men vermoedt, dat de dad met de situatie ter plaatse teh zijn geweest. Aan de 'Scheldemond' te Vlissingen zijn vc het eindexamen hbs-A geslaagd' ra.„ Anja de Blieck en de heer B. de Ko ning. „SUBSIDIËRING EERDER TAAK VAN GEMEENTE" VERDEELDHEID IN STATENCOMMISSIE VOOR DE FINANCIËN Middelburg de verschillende MIDDELBURG Gedeputeerde sta ten voelen er niets voor, subsidie te verlenen aan de in finauciële moeilijk heden verkerende Centrale stichting voor sociaal cultureel werk Terneu- MIDDELBURG Tijdens de afwik keling van het weekeinde verkeer op rijksweg 58 is zondagmiddag nabij Ril- land-Bath een file ontstaan, die zich pas laat in de nacht heeft opgelost. De file bij Rilland ontstond omstreeks vier uur. Ook was er sprake van file vorming bij Kapelle-Biezelinge en op de Grevelingendam, maar deze losten zich eerder op de avond op. De lengte van de file bij Rilland varieerde van 5 tot. 6 kilometer. De meldkamer van de rijkspolitie sprak van een weekeinde met druk verkeer, maar zonder ernstige onge vallen, Bromfietster aan been gewond bii botsing HULST De bromfietster L, van K. uit St-Jansteen liep zaterdagmiddag omstreeks 12.40 uur een verwonding aan liet been op, toen zij op de krui sing van de Zandstraat en de Carmel- weg te Hulst werd gegrepen door een personenauto, bestuurd door M. I. M. uit St-Jansteen. Mejuffrouw Van K. werd overgebracht naar het St-Liduina- ziekenhuis te Hulst, maar kon na. be handeld te zijn naar huis terugkeren. Het, ongeluk gebeurde toen de brom- fietster de Zandstraat wilde overste ken en daarbij geen voorrang verleen de aan de van rechts komende auto. De schade was aanzienlijk. zen. Ze hebben dit geantwoord op vragen uit de statencommissie voor financiën, die verdeeld is over het voorstel tot afwijzing van een verzoek van de stichting. Eén van dc argumen ten van gs, is dat het verlenen van subsidie precedenten zou scheppen. Bovendien, zo meent het college, is de stichting geen provinciale instelling voor jeugd- en jongerenwerk, zodat iiier eerder een (aak voor de gemeen te Terneuzen zou liggen. Gs delen op vragen uit de commissie mee. dat een lening a fonds perdu mogelijk is, maar dat deze om boven genoemde redenen niet zal worden 1 verstrekt. Ze vinden dat moet worden vastgehouden aan de taakverdeling tussen rijk, provincie en gemeenten met betrekking tot de subsidiëring van het. jeugd- en jongerenwerk. Ook de in de commissie genoemde provin ciale subsidieregeling jeugd- en jonge renwerk en buurtwerk kan volgens gs niet worden toegepast. Hoewel de stichting na de gemeen tei ij ke herindeling werkzaam is in ver schillende kernen van de gemeente Terneuzen, kan niet worden gespro ken van een bovengemeentelJjk belang dat de stichting zou behartigen, aldus het college. De stichting onderscheidt, zich met de werlczaamheden niet van 'n soortgelijke instelling in gemeenten met meer dan één kern, menen gs. Zelfs als sprake zou zijn van een bovengemeentelijk belang, dan nog hoeft volgens de bestaande Tegels de subsidie niet van de provincie te ko men. Oplossing „GEGEVENS OVER VERLEENDE VERGUNNING WAREN ONVOLDOENDE" „AFVALL0Z1NG IN DE WESTERSCHELDE NIET LANGER VERANTWOORD" MIDDELBURG De Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland is bij de kroon in beroep gegaan tegen de aan Shell Nederland Chemie te Moerdijk ver strekt vergunning ongezuiverd afval water te lozen in de Westerschelde. De VMZ wil, dat de aan Shell ver strekte vergunning ongezuiverd afval- weigerd, omdat het bij Waarde ge loosde afvalwater de Westerschelde naar haar mening ontoelaatbaar ver ontreinigt. Bovendien heeft dc vereni ging bezwaren tegen de procedure rond het verlenen van de vergunning aan de Shell. In het beroep wijst de VMZ er op dat in het in 1968 gesloten Convenant tussen de minister van verkeer en waterstaat, de staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezondheid, g.s. van Noord-Brabant, de b. en w.'s van de omliggende gemeenten van het in dustriegebied Moerdijk en het indu strieschap Moerdijk duidelijk is vastge legd, dat bij de industrievestiging in Moerdijk de in de hinderwet en ande re wetten aangegeven mogelijkheden uitputtend zullen worden toegepast. De VMZ vindt dat de opvattingen over het lozen van ongezuiverd afval water sinds 1968 aanzienlijk zijn ge wijzigd en dat er sindsdien ook regels en wetten zijn gekomen op dit gebied, zoals het Europees handvest voor het water en de wet verontreiniging op pervlaktewateren. De VMZ meent dat de partners in het Convenant zich niet aan die gewijzigde opvattingen, regels en wetten kunnen onttrekken. De vereniging meent verder, dat het ter inzage leggen van de stukken van de verleende vergunning onvoldoende is geweest. Ze vindt het onjuist, dat geen gegevens zijn verstrekt over de beoordeling van hel, te lozen afvalwa ter en over de getroffen interne voor zieningen voor de hoeveelheden te lozen afvalstoffen. De VMZ dringt er in het beroep op aan, een nieuwe termijn van ter inzage legging van de stukken mogelijk te maken, zodat een inzicht in alle gegevens kan worden verkregen. Argumenten Verder bestrijdt de VMZ de ten in de vergunning waarin wordt toegelaten dat de Shell ongezuiverd afvalwater op de Westerschelde loost. Als argument- wordt gebruikt dat de 'relatieve betekenis van de toeneming van de vuillast enerzijds en de belan gen van het bedrijf anderzijds' de lozing van afvalstoffen toelaatbaar maakt. De VMZ is het met die argu mentatie niet eens, omdat de wetge ving er thans juist op is gericht om „Bovendien wordt met het verlenen van de vergunning een begin gemaakt met een ongezuiverde afvallozing op de Westerschelde, die zal worden op gevoerd tot een hoeveelheid van onge veer 1 miljoen inwonerequivalenten", aldus dc VMZ, die het verder onaan vaardbaar vindt dat liet belang van het bedrijf voorrang zou hebben ho ven het milieu. De vereniging wil een 'gelijkwaardige afweging van belan gen'. waaruit naar haar mening zal blijken dat liet lozen van niet gezui verd afvalwater niet langer verant woord is. De VMZ vindt dat overwogen moet worden in hoeverre zuivering van het afvalwater van Shell Chemie alsnog mogelijk is en of niet op zeer korte termijn moet worden begonnen met de bouw van een zuiveringsinstallatie bij Waarde. Inmiddels zoekt het bestuur van de stichting volgens gs nog steeds naar een oplossing om uit de financiële, problemen te komen. Indien daarover nog nadere gegevens beschikbaar ko men, zullen die nog voor de statenver gadering van 25 juni aan de commis sie worden kenbaar gemaakt. De ge- VLISSINGEN Het Vlissingse raadslid' J. M. Bannink (D'fi(i) vraagt zich af of de vestiging van Delta- Sevicc in Vlissingen-Oost geen bedrei gingen met zich mee brengt als stanko- verlost en explosiegevaar- In schrifte lijke vragen aan hel college van b en w stelt de heer Bannink onder meer. dat hel voor bedrijven die zich bezig houden met het .schoonmaken van schepen minder aantrekkelijk wordt om in het Rijnmondgebied te opere ren in verhand met de vele klachten van stankoverlast- ..Het toelaten van deze bedrijven diient. met grote zorgvuldigheid te worden omgeven en in bedrijfstelling niet t.e worden toegestaan vóórdat a,lle benodigde vergunningen zijn afge geven, speciaal die ingevolge de wet op de luchtverontreiniging en de wet veron t reini ging oppervl alctewate ren aldus de heer Bannink. Naar aanlei ding hiervan stelt het raadslid de volgende vragen: „Is uw college niet van mening uat vestiging van een bedrijf dat zich onder meer belast met het schoonmaken van tanksche pen, zodanige bedreiging (stankover last en explisiegevaar) met. zich kan meebrengen dat het besluit tot. vesti ging niet alleen een overeenkomst tussen het Havenschap Vlissingen- Oost en dit bedrijf mag zijn, doch minstens een aangelegenheid is die ook door het gemeentebestuur van Vlissin gen dient te worden goedgekeurd? Kan uw college erop toezien dat dit bedrijf geen activiteiten op het gebied van het schoonmaken van schepen in Vlissingen-Oost gaat uitoefenen alvo rens de vereiste vergunningen ver leend zijn? Deelt uw college dc mening dat de aanwezigheid van een bedrijf, dat zich belast met het schoonmaken van sche pen, waaraan explosiegevaar verbon- deu is, niet gewenst is in het Sloege- bied met het oog op de nabijheid van een NATO-munitïe-opslagplaats cn een kernenergie-installatie?". meent© Terneuzen heeft over de Hoii- diteitsmoeilijkheden van de sticht met ae provincie contact opgencroa Gs zien als mogelijke oplossing ie. verlenen van een rekening coürar: door de gemeente Terneuzen. (ADVERTENTIE) HOTEL RESTAURANT Vlissingse Nieuwendijk 31, Vlissingen. Bij oude vissershaven, in het centrum van Vllssmgea, op 2 minuten vam de bonk vard. Telefoon 01184-3579. Prima keuken. Parkeergelegenheid. HET WEER IN EUROPA Athene, zwaar bewolkt 26 fn Barcelona, licht bewolkt 26 pi Berlijn, zwaar bewolkt 22 fn Brussel, zwaar bewolkt Gcnève. Jicht bewolkt Helsinki, half bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Kopenhagen, half bewolkt Lissabon, onbewolkt Locarno, zwaar bewolkt Londen, half bewolkt Madrid, licht bewolkt Malaga, zwaar bewolkt Mallorca, zwaar bewolkt Mllnchcn, geheel bewolkt Nice, licht bewolkt Oslo. hall bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome. licht bewolkt Wenen, ZUrlch. ZONNIGE PERIODEN Flinke zonnige perioden, l3tcr wee' toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Orenrf gend matige westelijke wind en m3H' miuntemperaturen van 17 graden aan zee tot 24 graden in het zuidoosten en oosten van het land. n woei» ie regen Vooruitzichten voor dinsdag ei dag. Perioden met zon, ook af cn i en gematigde temperaturen. Weersvoorauitzichten in cijfers gen deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: omstreeks normaal: max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van n stens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: su procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van n stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: w procent. STRANDWEERSVERWACHTING De komende dagen zal het strandweg licht wisselvallig zijn. Vandaag droos met aanvankelijk zonnige perioden- J tige zeewind. Temperatuur: 1' a graden. Zeewater: 15 graden. ZON EN MAAN 19 juni zon zon maan op onder op 04.19 21.03 23.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2