raf won pas na penalty's voor kloetinge hollandiatoernooi li Patrijzen moest in de finale de winst laten aan Terneuzen (2-1) Nieuwland won Energie- toernooi van Borsseie SMERDIEK WON HET JAAPT0LH0EK TOERNOOI VAN VV KRABBENDIJKE NORIT, RILLANDIA VERSLOEG MET STRAFSCHOPPEN TERNEUZENSE BOYS OP TOERNOOI VAN AZVV team van zuid molukken stal de show finale met spannend slot m ifimgjimmml van beers won in maarheze "Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit tien verschillende spaarvormen, met 4tot jy^/o rente?" Algemene Bank Nederland Zoetemelk 2 en 3 in Frankrijk Beste teams Keeper Bos Uitslagen Neem gewoon Durex- beter voor beiden. 5INSDAG 12 JUNI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) KLOETINGE De voetbalfor- matie van de in West-Duitsland gelegerde Royal Air Force (de RAF) zal ongetwijfeld geen spijt hebben gehad dat ze afgelopen zaterdagavond aan de voor avond van liet vijftiende Hol landiatoernooi van de vv Kloe- tinge niet deel heeft genomen a3n een openluchtbal. Zeiden de leiders van de vliegers: „De staties in de voetbalsport staan voor ons nummer één. Daarom willen we geen feest vieren voor het toernooi van Kloetinge". En zonder één been op de dansvloer te hebben ge zet wonnen de Britse beroeps vliegers gisteren voor de eerste maal dit toernooi van de Kloe- iingers, waaraan negen elftallen deelnamen. In de finale versloe- nende slotfase niemand minder n ze na een bijzonder span- dan de organiserende vereni ging. Deze finale van twee maal twintig minuten eindigde onbe slist (0-0), waarna ook na twee il vijf minuten verlenging de dubbelblanke stand gehand haafd bleek. Tenslotte verover de het RAF-team de fraaie wis selbeker nadat het over de sterkste zenuwen bleek te be schikken bij het nemen van strafschoppen. Maar al waren Kloetinge-voorzitter Wim Roosdorp en Kloetinge-secreta- is Kees Blomaard dan ook reuze blij, iai hun eerste team de finale bereikt had, zonder dralen gaven ze echter toe, dat het team van de Zuid-Molukken de show gestolen had, met name in de eerste wedstrijd, die de in een natio naal team verenigde Ambonezen uit verschillende Nederlandse clubs tegen Goes speelden. De heer Roosdorp: „Ze snelden toen buitengewoon goed, maar conditioneel zijn ze in de andere wedstrijden wat minder geweest. Ze hadden ook een bijzonder dankbare supportersgroep bij zich, zelfs uit As sen waren er mensen naar ditr Zuid- molukse team komen kijken. En ze streden sportief". Seeretaris Kees Blomaaril had deze Ambonezen in de finale verwacht, sa men met het team van de RAF. Maar de heer Blomaard zat er wel even naast: zijn eigen team bereikte de eindstrijd. De Klnetinge-secretaris meende: „De andere ploegen waren niet minder sterk, dan ik verwacht had, maar Kloetinge heeft zichzelf enorm overtroffen. Ik heb tegen de spelers gezegd, dat mijn voorspelling in de krant, namelijk dat RAF en Zuid- Molukken in de finale zouden komen, alleen door hen gelogenstraft kon wor den en dat is nu gebeurd". Voorzitter Roosdorp zei bij de prijs uitreiking nog: „Meestal hebben we de !r van de beste plaatsen aan de an- "Sterker nog, niet tien maar elf SEVS Joop Zoetemelk. Nederlands In-Me profwirlreniicr. I» zondag in Sen» Frankrijk I in het criterium ran de Polvinultlpliee als tweede gefiniivht achter Luis Oram. Deze I» Frankrijk woonachtige Spanjaard was In de tweede van de 23 ronden ontsnapt en had een voor het veel te iaat reage rende peloton onoverbrugbare voor sprong opgebouwd. Aan de finish, na 153 kilometer, bleek Ocana 3.13 minu ten sneller dan Zoetemelk, de winnaar van vorig jaar, en de Fransman Cyril- le (iulmard UitslagJ Ocana ue 153 km :n «.01.30, mard <F:a» z.t.. Thevenet <Fra) op 3.35. Toie I Fra i op 3.25. 6 Julicn 'Frai op 3.30, 7 Van Impe 'Be! i op 9 rel in <Frnt z.t.. 30 Moneyron (Fni) z.t. Zoetemelk is als derde geëindigd in een criterium in de Franse plaats Martigues. De overwinning was ook hier voor de Spanjaard Luis Oca- dere deelnemende clubs gelaten, maar ditmaal hebben we tegen elkaar ge zegd, dat we nu maar eens wat moes ten laten zien". Overigens hadden de thuisspelers wel een klein beetje het geluk aan -hun kant: in hun poule waren ze namelijk als tweede geëindigd achter RAF. ter wijl ze het Duitse DJK Opladen achter zich lieten. In de tweede poule werd Arnemuiden eerste voor het NATO- team uit Mons en het Duitse Tus Baerl, terwijl in de derde poule Zuid-Moluk ken eerste werd voor Goes en SK Voer de, ook uit Duitsland. Nadat poulewin- naars RAF en Arnemuiden tegen elkaar hadden gespeeld (10 voor de vliege niers) moest de derde poulewinnaar (Zuid-Molukken) uitkomen tegen de beste tweede uit de drie poules en laat dat nu Kloetinge zijn. En laten die Kloetingers nu 0—0 gelijkspelen tegen het duidelijk stoom afblazende Molukse team en laten de zaterdag vierdeklassers zelfs de strafschoppen het beste nemen Daardoor kregen de paar duizend be zoekers dus een finale tussen Kloetinge en de RAF en een strijd om de derde plaats tussen Zuid-Molukken en Arne muiden. Het werd één van de betere partijen, temeer omdat bier de beste elftallen van het toernooi aan het werk waren. In het Molukse team waren drie Jong Ambonspelers opgesteld, namelijk Bert Pcntury, Paul Tclussa en Arie Pentury. Feyenoord had Nanloby uit geleend aan het team, Titaley kwam van SC Fortuna en van de le klasser ASC uit de Drentse hoofdstad Assen kwam aanvoerder Johnny Sumero, één van de uitblinkende spelers van dit toernooi. Vooral nadat in de eerste wedstrijd tegen Goes na rust Paul Telussa in bet veld gekomen was rolde Zuid-Moluk ken als een wals over de Canzestad- ploeg heen en hadden de Ambonezen; in korte tijd de 10 achterstand via j Sumero, Nanlohy, Tahamata en Supa- sepa omgetoverd in een klinkende 4 1 overwinning. Zoals gezegd was de strijd tussen Ar nemuiden en Zuid-Molukken bijzonder aantrekkelijk, omdat beide teams goed voetbal speelden. Voor ons was deze strijd de finaleIn de eerste helft kreeg Arnemuiden een goede kans voor een treffer nadat Rinus van Belzen vanuit zijn eigen defensie ver de 'vij andelijke' verdediging was binnenge rukt, in de tweede speelhelft maakte Titaley voor het Molukkenteam het winnende doelpunt. Tahamata schoot daarna nog tegen de linkerpaal. In de finale tussen Zeeuwen en Engel sen hadden de voorgaande drie wed strijden duidelijk hun tol aan inspan ning geëist. Vooral voor rust was hel een wat matte vertoning met een af wachtend Kloetinge (al kwam het soms gevaarlijk uit de defensie) en een met lange ballen Engels aanvallend RAF-team. Na rust leek Kloetinge de zaken wat energieker te gaan aanpak ken, maar er waren geen afwerkers aanwezig. Al ver voor tijd kon men rustig op 00 gokken. Ook de verlenging bracht daar dus geen verandering in. Vijf spelers van elk team mochten nu pe nalty's nemen en dat werd een bijzon der enerverende gebeurtenis: Kloetin ge leek aanvankelijk kansloos maar dankzij keeper Bos dwongen de Zeeu wen een tweede ronde af In de eerste ronde was Kees de Mol begonnen met te missen, Kees Katsman scoorde, maar Kees Kleppe knalde tegen de paal. Intussen hadden ex-prof Riley (één van de betere Engelsen), Stan- bridge en Trevor raak geschoten, zo dat de stand 13 was. Johan Holle- ii.crji Kees Kleppe flinr.^i tan Kloetinge in duel met RAF-aanval- ler Trevor tijdens de finale van het 15e Hollandiatoernooi. (Foto PZC) stelle schoot raak, waarop Eddy Bos de penalty van Sime overtipte: 23. Leo Slabbekoorn schoot beheerst raak (33). waarna RAF-speler Gadsby met de laatste penalty de zaak voor zijn ploeg in handen had. Opnieuw een schitterende reactie van keeper Bos: het schot spatte via zijn linkervuist over de lat. Weer een ronde penalty's, maar wie nu zou missen zou uitgeschakeld zijn. Het was snel gebeurd: Engelsman Rilev schoot beheerst raak en Leo Slabbe-1 koom miste na enige onenigheid met scheidsrechter Machïelse over de plaats waar de bal vanaf de stip ge schoten moest worden. Ook ditmaal werd het Hollandiatoer nooi weer een volledig succes, ondanks het feit. dat de Duitse deelneming niet het niveau had, dat dit Kloetingse toernooi gewoon is. Op dit punt wer den de Belgen (vooral SK Beveren) toch wel duidelijk gemist! Kloetinge had dit jaar ook de medewerking van enkele sponsors: Jan Luijck uit Goes, IFA Nederland, de Goese bar Con-ma- net en de PZC. Voorzitter Roosdorp reikte na afloop de prijzen uit. Kloe- tinges aanvoerder Henk Houtekamer speeldé tijdens dit toernooi zijn laat ste wedstrijd. den 4I; poule II: Arnc-muiden - NA TO 30; Arnemuiden - Tus Baerl 3-- 0: NATO Tus Baerl 10: poule III: SK Voerde - Goes 00; Zuid-Molukken i - Goes 41; Zuid-Molukken - SK Voer de 0—0. RAF (eerste poule I) - Arnemuiden: 'eerste poule II) 1-0; Zuid-Molukken (winnaar poule III) Kloetinge 'de! beste tweede) 0—0 (Kloetinge wint na I strafschoppen): Opladen 'nummer 3. poule I) - Baerl (nummer 3 poule JI) 40: Baerl - Goes (nummer 3 poule III) 03; Opldane - Goes 12. NATO (nummer 2 poule II) - Voerde (nummer 2 poule III) 0—1. Om de derde plaats: ZuidMolukken - Arnemuiden 10. Finale: RAF - Kloetinge 0—0, ook naj verlenging, RAF wint na strafschop pen. Einduitslag: 1 RAF West-Duitsland: 2 Kloetinge: 3 Zuid-Molukken; 4 Arne muiden: 5 FK Voerde (Mühlheim): 6 NATO 'Mons>: 7 Goes; 3 Fortuna Op laden en 9 TUS Baerl (bij Duisburg). De uitslagen van het Kloetingse toer nooi zijn: poule I: Kloetinge - RAF 1—2; DJK Opladen - RAF 01; Kloetinge - Opla- (ADVERTENTIE) BORSSELE Nieuwland, pas gepro moveerd van de eerste klas van de afdeling Zeeland naar dc vierde klas KNVB heeft zaterdag het Energietoer- nooi (naar de vlak daarbij gebouwde kerncentrale genoemd) in Borsseie ge wonnen. De ploeg van de organiseren de w Borsseie belandde op de laatste plaats. Er werd een hele competitie gespeeld in wedstrijden van tweemaal vijftien minuten tussen de teams van Nieuwland, Borsseie, Zeeland Sport, Ileinkenszand en Yerseke. Borsseie begon goed tegen Heinkens- zand. Door een penalty brachten de gastheren in de laatste minuut de stand op 2-1. Nieuwland bleek de sterkste tegen het ook vierde klas spelende Yerseke (2-0). Zeeland Sport,, de ploeg die weer wordt getraind door A. W. Smits kwam goed in het veld en bezorgde Borsseie de eerste nederlaag: 1-0. In een leuke wedstrijd werden de punten gedeeld door Hein- kenszand. Ook tegen Zeeland Sport kwam Yerseke niet tot winst, het werd een gelijkspel: 1-1. Het verschil tussen de latere winnaar Nieuwland en de verliezer Borsseie bleek in totaal drie punten te zijn 13- 0). Ook in de sleutelwedstrijd Zeeland Sport - Nieuwland viel geen beslis sing: 0-0. Borsseie moest ook tegen Yerseke de winst laten gaan, zij het in de laatste minuut: 1-0. Heinkens- zand won ran Zeeland Sport waar door beide ploegen op de tweede plaats eindigden. Na strafschoppen werd Heinkenszand echter gedirigeerd naar de derde plaats. Na afloop reikte voorzitter J. C. Mey ers van Borsseie de prijzen uit. Hij maakte ondermeer bekend dat de prijs voor de minst gepasseerde kee per naar Nieuwland ging maar dat daarbij enige problemen rezen omdat Nieuwland twee keepers in het veld had die geen van beide een bal door hadden laten gaan. Er werd overeen- gekomen dat de Nieuwlanders onder elkaar gaan uitmaken wie van de twee de beker mag behouden- Voorts maakte Meyers bekend dat het café Ruimzicht in 's-Heer-Hendrikskinderen een aantal' trainingspakken beschik baar heeft gesteld voor het hele eer ste elftal van Borsseie. Op 18 augus tus bestaat de vereniging Borsseie 15 jaar en ter gelegenheid daarvan wordt er een wedstrijd georganiseerd tussen het elftal van 1958 en dat van 1973. j op dezelfde dag wordt een junioren- toernooi gehouden. De eindstand luidt: 1 Nieuwland. 2 Zeeland Sport, 3 Heinkenszand, 4 Yer seke, 5 Borsseie. MAARHEZE (ANP) Jos van Beers heeft de ronde van Maarheze voor profwielrenners gewonnen. In de eind sprint was Van Beers juist iets snel ler dan Harry van Leeuwen en Wim Keileners, die resp. als tweede en derde over de eindstreep kwa- Opmerkelijk was dat Van Beers als enige Kela-rijder in de kopgroep opge wassen bleek tegen de gebundelde kracht van de Canada-Dry-renners Van Leeuwen en Keileners, die tot kort voor de finish ook nog de steun hadden van ploegmaat Wim Prinsen. Tn de laatste kilometer reed Prinsen lek en arriveerde daardoor als laatste. Ben Koken, die als lid van de Canada- Dry-ploeg vrijwel zeker was van deel neming aan de Tour de France, kwam in de elfde ronde vrij ernstig ten ral en moest per ambulance naar een ziekenhuis worden vervoed. De dameswedstrijd leverde een over winning op voor de Zeeuwse Keetïe Van Oosten-Hage, die een voorsprong had van 1.12 minuut op Truus van der Plaat, Mini Brinkhof en Willy Kwan- tes. Uitslag profs: 1 Jos van Beers (Vosse- laer) de 100 km in 2.17.51 uur, 2 Harry van Leeuwen 'Den Haag) z-i„ 3 Wim Keileners 'Born) z.t., 4 Jan Ser- penti (Axel) op sec., 5 Ben Jan broers (Amsterdam) z.t., 6 Jan Kre kels (Born) z.t., 7 Harm Ottenbros (Hoogerheidé) z.t., 8 Cees Koeken (Achtmaal) z.t., 9 Ger Harings (Sib be) z.t., 10 Cees Zoontjens (Tilburg) z.t-. Dames: 1 Keetie Van Oosten-Hage (Kloetinge) de 40 km in 1-02.32 uur, 2 Truus van der Plaat 'Geldermalsen op 1.12 min., 3 Mini Brinkhof! (Zaan dam) z.t., 4 Willy Kwantes (Zaan dam) z.t. 's-HEERENHQEK Net op het nip- pert.je, in de finale tegen Terneuzen heeft de vv Patrijzen uit 's-IIeeren- hoek de zege van het eigen toernooi moeten laten gaan. Tot dan toe had den de gastheren alle drie wedstrijden jin de voorronden gewonnen. Achter eenvolgens hadden Arnemuiden 2. 's. Hecr-Arendskerke. en Heinkenszand alle drie met 1-0 in het stof moeten bijten. Het tweede team van Terneu zen had alleen een gelijkspel toege staan aan Luctor (0-0) maar had daarna van Nieuwdorp en Walcheren met beide keren 1-0 gewonnen. In ae finale tussen Patrijzen en Ter- neuzen ging de overwinning, zoals trainer Chris de Nooi.ier uit Vlissin- gen het zei naar de ploeg die de beste conditie had. Het eerste team van Patrijzen, waarvan de gemiddelde leeftijd ongeveer 20 jaar bedraagt, kon qua conditie niet op tegen Ter- neuzen terwijl bovendien de zenuwen voor ae gastheren ook meer mee speelden dan bij de Zeeuws-Vlamingen. Al in de eerste helft van de twee maal dertig minuten nam Patrijzen een voorsprong via Peter Boonman die uit een vrije trap van ongeveer 40 meter keihard inschoot (1-0). In de tweede helft was de pit er bij de Patrijzen duidelijk uit en het was ook daardoor dat een blunderende keeper Sjaak van de Dries kort na rast in vijf minuten tijd twee ballen doorliet, een van Jan de Block en een van Ben Stadhouders. In de strijd om de der de en de vierde plaats was Arnemui den duidelijk sterker dan Luctor 3-0. Arendskerke moest in een doelpuntrij ke wedstrijd de overwinning en de vijfde plaats laten aan Nieuwdorp (3- 4). Voor Heinkenszand was alleen de laatste en achtste plaats weggelegd. Het Vlissingse Walcheren was sterker en won met 2-4. Na afloop reikte voorzitter Gerard Eijssens van Patrij zen de prijzen uit. De pouleuitslagen luiden: poule A: Patrijzen-Amemuiden 1-0; Arenaskerke-Heinkenszand 0-0: Ar- nemuiden-Heinkenszand 3-0: Patrijzen- Arendskerke 3 O: Arnemuiden-Arends- fcerke 3-1: Patrijzen-Heinkenszand 1-0. Poule E: Terneuzen-Luctor 0-0; Nieuw dorp-Walcheren 11: Luctor-Walcheren 1-1: Temeuzen-Nieuwdorp 1-0: Luctor- Nieuwdorp 1-1; Terneuzen-Walcheren 1-0. Een beeld uil de Irijd tussen Patrijzen (in het wit) en Heinkenszand. KRABBENDIJKE Na een bijzonder spannend toernooi is de voetbalvereni ging Smerdiek er maandag in Krab bendijke in geslaagd dc Jaap Tolhoek- beker te veroveren, een wisselbeker die door de vv Krabbendijke beschik baar is gesteld als herinnering aan de vorig jaar overleden penningmeester van de vereniging. Niet alleen uit het oogpunt van sportiviteit mag dit toer nooi geslaagd genoemd worden, de spanning was ook volop aanwezig: met nog twee wedstrijden te spelen waren er voor alle vijf deelnemende clubs nog perspectieven voor de eer ste plaats. Op dat ogenblik was de mogelijkheid aanwezig dat alle deelne mende clubs namelijk een gelijk aan tal punten zouden hehalen. nadat Breskens tegen Zierikzee geen twijfel aan zijn bedoelingen had laten be staan en deze wedstrijd met 1-0 In de voorlaatste wedstrijd had Smer diek alle moeite met Kruisland, dat uiteindelijk toch met 1-0 het hoofd moest buigen, waarmee Smerdiek zich van de andere ploegen afzonderde. Alleen Krabbendijke kon nu nog ge lijk komen met de ploeg uit St. Maartensdïjk, maar moest daarvoor dan wel de volle winst tegen Breskens behalen, en dat was voor de tricolo res nu juist iets te veel. Wat ook van beide kanten werd geprobeerd, geen van beiden slaagde er in de kansen die er toch wel waren, te benutten, zodat een doelpuntloos gelijkspel het eindresultaat was. Voorzitter Bmjze reikte na afloop de prijzen uit. waar na mevrouw Tolhoek de wisselbeker aan de toemooiwinnaar overhandigde. De uitslagen waren. Smerdiek - Krab bendijke 0-0; Zierikzee - Kruisland 1-0;. Smerdiek - Breskens 2-1: Krabbendij ke - Zierikzee 0-0; Kruisland - Bres kens 2-1: Smerdiek - Zierikzee 1-1; Krabbendijke - Kruisland 2-1; Zierik zee - Breskens 0-1: Smerdiek - Kruis land 3-0; Krabbendijke - Breskens 0-0. Eindstand: 1 Smerdiek 6 punten; 2 Krabbendijke 5 punten; 3 Zierikzee 4 punten; 4 Breskens 3 punten; 5 Kruis land 2 punten. Jammer dat van de drie scheidsrech ters, aangesteld door het district Zuid I er slechts één aanwezig was, terwijl bovendien van de drie scheidsrechters uit Noord- en Zuid-Beveland voot het toernooi van het tweede elftal er niemand aanwezig was. waarvan er wel twee hadden afgebeld. Dankzij de cheidsrechtersvereniging Schouwen- Duiveland. die op verzoek van de organiserende vereniging voor drie .scheidsrechters zorgde, zijn beide toernooien arbitraal niet in de mist gegaan.' AXEL Een spelmoment uit de wed strijd tussen AZVV en Hontenisse tij dens het toernooi van AZVV. AXEL Strafschoppen hebben zater dag in Axel beslist wie winnaar werd van het toernooi dat was georgani seerd door AZVV. In die finale ston den twee zaterdag-derdeklassers. Ril- landia en Terneuzense Boys. teven- over elkaar. eBide ploegen hielden el kaar uitstekend in evenwicht al was Terneuzense Boys in die finale iets sterker. Na tweemaal vijftien minuten voetbal was het nog altijd 0-0. Het was Rillandia. dat uiteindelijk de strafschoppen iets beter nam en daar door de wisselbeker van de Belgische club Kemzeke overnam. Merkwaardig genoeg speelde Rilland!:-, zijn eerste wedstrijd van het toernooi tegen Kemzeke. Door twee doelpunten van Wim Lobbezoo, hij speelde voor het laatst bij Rillandia vanwege zijn vertrek naar de Bredase eredivisie club NAC. won Rillandia met 2-0. Ook Terneuzense Boys legde in de eerste wedstrijd ae basis voor zijn finale plaats. Het moest tegen AZVV lange tijd met de rug tegen de muur. maar het was uiteindelijk Boys-rechtsbuiten Peter Simons die met een droge knal zijn ploeg naar de winst schoot. Een prestatie van formaat leverde Zaam- slag. cie enige afdelLngspïoeg van het roe.T.coi. Het won de strijd om de derde en de vierde plaats met 1-0 van Sluiskil. AZVV won var. Kemzeke me: l-'j eindigde aaarcc-jr als vijfde, terwijl een teleurstellend Hontenisse uiteindelijk beslag legde op de zeven de plaats door van Corn Boys te winnen. AZW kan terugzien op een uitstekend georganiseerd en i toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 11