MAZDA mus Mosselbedrijf Yerseke moet van gemeenteraad deel gebouw afbreken Evenementen van de Goese middenstand speciaal vöor toerist SS rrico Mej. E. T. Meijaard nam afscheid van de Jan Ligthartschool als het bedrijf niet iïlL afbreken, doet gemeentewerken het •ïeugd VZOS te Yerseke legde turnDroeven af H. LIEVENSE VLISSINGEN 1 EN 2 IN AFDELINGSCONCOURS N0Y0N Tweede plaats voor Berna Kousemaker bij zangwedstrijd ra Na 46 jaar in onderwijs eerder werkzaam in kattendijke activiteiten in juli en augustus Inleiding in 'bedrijfskunde' voor de GMC ellv postma weg BIJ de veste WOENSDAG 30 MEI 1973 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PVDA-ER J. B. KORSTANJE: „GEEF ZE KANS; WE MOETEN DENKEN AAN DE WERKGELEGENHEID" yERSEKE De mosselconservenfa- briek J. van de Plassc-van der Endt in Yerseke moet een deel van het verwa lerbassin op het industrieterrein van Yerseke afbreken. Als daarmee nndaag woensdag geen begin is Itmaakt zal de gemeente Reimers- taal liet moeten doen. Destijds be sloot de raad de rooilijn voor het Industrieterrein op vijf meter te stel len, B. en w. wilden het op twee meier houden. Het verwaterbassin van de firma Van de Plasse ligt enkele meters over de rooilijn. Daar om moet er gebroken worden. prdA-woordvoerder J. B. Korstanje bracht de discussie dinsdagavond tij- dons de raadsvergadering in Yerseke op gang. Hij wees met klem op de werkgelegenheid dit met de afbraak ia gevaar komt. „Over drie weken bigint het seizoen. Er zijn met deze sak twintig tot dertig mensen ge moeid. Geef het bedrijf nog een korte amijn om de zaak op te lossen. Ik oraat nu vooral namens het perso neel Het zou toch verschrikkelijk zijn s!s die mensen brodeloos worden om dat het bedrijf naar elders verhuist. Ik vind dat we toch even moeten denken aan de werkgelegenheid. Daar om zou ik voor willen stellen de termijn te verlengen". Dat voorstel is er uiteindelijk toch niet gekomen, want burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg maakte duidelijk dat de raad destijds een beslissing heeft genomen en dat de procedure nu moeilijk af te,breken is. „De raad zou nu wel kunnen besluiten om de rooi lijn van vijf meter terug te brengen tot twee meter". Overigens bekende mr. Pijl Hogeweg wel slapeloze nach ten gehad te hebben over deze hele .rang van zaken. „Aan de ene kant ga je steeds naar Den Haag om de werkgelegenheid veilig te stellen en aan de andere kant gebeurt dan zoiets. !k heb het er erg moeilijk mee. Maar ja, er ligt een beslissing van de raad en er staat, een illegaal gebouw en daartegen moeten we optreden". De SGP-er W. Koster had geen enkele behoefte aan nog een discussie over deze zaak. „De rooilijn hoort op vijf meter. Dat is de beslissing van de raad. Ook de eigenaar van de fabriek beeft kunnen weten wat de gevolgen van die klandestine bouw waren". De SGP-er wees er verder op dat het bedrijf al acht weken maatregelen had kunnen treffen. „Dat moet nu niet gezegd worden dat de termijn ver- feogd zou moeten worden-omdat over drie weken het seizoen begint". Meld Ook de VVD-er J. Griep wilde geen LEWEDORP Gymvereniging Lewedorp houdt een wandeltocht LEWEDORP De gymnastiekvereni ging Tuleda' uit Lewedorp houdt za terdag 2 juni de jaarlijkse wandel tocht. Startplaats is liet verenigingsge bouw, waar om kwart voor twee de deelnemers voor de vijftien kilometer vertrekken en om twee uur de deelne mers voor de vijf en tien kilometer. De inschrijving start om half twee. Voor iedere deelnemer is er een em bleem. Vorig jaar telde de wandel tocht zo'n honderdzestig deelne mers. KORTGENE Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging Blauwe Doffer' te Kortgene vloog op zaterdag 26 mei met 282 duiven mee bi een concours vanuit Corbeil met als resultaat: 1 en 2 L. de Fouw; 3 gebr. Versluis; 4 J. Branderhorst; 5 en 7 J. J. Verwey; 8 C. Bouterse; 9 H. C. Verburg; 10 comb. Schrier-Clement. Hoogste snelheid 1151 meter per mi nuut. De volgende personen wonnen een beker: 1 C. Bouterse met 1061,1 punten; 2 S- M- Branderhorst met 984.9 pnt; 3 H. C. Verburg met 887,1 pnt. discussie meer- Ilij was over de bele kwestie een paar maal 'tot laat in de avond' gebeld door mensen van buiten de regio. „Nu willen ze de schuld bij de raad leggen cn dat gaat me ge woon te ver. Het is ook pertinent onjuist. Er heeft iemand iets gedaan tegen de voorschriften en nu moet er ook opgetreden worden met de veror dening in de hand. Voor ons heeft deze zaak verder afgedaan", zo vond liet WD-raadslid. Mr- Pijl Hogeweg besloot de discussie met de woortlen- „Ik hoop dat het bedrijf zo mogelijk nog vanavond maatregelen zal treffen, Niemand heeft behoefte aan moeilijkheden". Enkele mensen van de mosselconser- venfabrielc verlieten toen boos de raadzaal. Later werd van de kant van het bedrijf verklaard dat men niet van plan is om vandaag woeru te beginnen met breken. Dat wordt dan een taak voor gemeentewerken. De gemeenteraad ging dinsdagavond verder onder meer akkoord met voor stellen tot vaststelling van een veror- KRABBENDIJKE YERSEKE Vorige week werd door een groot aantal jeugdleden van de gymnastiekvereniging WZOS' uit Yer seke jeugdturnproeven afgelegd voor het behalen van 't insigne in de A-, B- en C-klas. De eisen hiervoor omvatten een wandelmars. oefeningen aan di verse turntoestellen en springen. Het geheel stond onder leiding van de directeur, de heer Van Boven, die daarbij werd geassisteerd door een groot aantal leidsters. Als juryleden waren aanwezig mevrouw Scheepe en de heer Van der Molen. Dat er door de jeugdige gymnasten flink was geoe fend blijkt wel uit de einduitslag want voor de A-klasse slaagden 31 meisjes en jongens, voor de B-klas 24 meisjes en jongens en voor de C-klas 20 meisjes en jongens. Totaal aantal ge slaagden 75. Afgewezen geen. Beno digd aantal punten om te slagen Maximum 50. De uitslag luidde: Meisjes A-klas: A. A. Minnaard 39.5 C. J. Lindenberg 39.0, J. A. Paauwe .83-0, J. D. .Timmerman 38.0, J. Goeree 37.0, M. J. Hollestelle 36.5, C. van Wallenburg 36.5, J. J. van Stee 36:0, J. C. Verhaart 35.5, W. K. M. Stobbelaar 35.5, M. J. van Hijfte 35.5, J. L. Schipper 34.5, J. J. Bom 34.5, J. F. Wesdorp 34.5. A. C. Versohuure 34.0, C. A. Louwerse 31.5, P. P. de Koeyer 31.5, W. C. van der Jagt 31.5, D. Koeman 30.5, M. Zoeteweij 34.5. B-Mas: Van der Lijke J. S. Harinck M. 40.0, J. N. van de ïgaard 39.0, J. M. I. Moerland M. de Koeyer 37.5, E. Koster 36.5, A. H. J. de Bue 35.5, W. P. Dekker 35.5, W. M Zuidweg 34.5, D. J. Weststrate 34.5, M. C. de Jonge 34.0, C. Padmos 33.0, M. Zoeteweij 33.0, L. van den Berg 31.5. Meisjes C-klas: W. C. Timmerman 43.5, J. H. van Anrooy 38.0, J. T. Sonke 37.5, H. N. Rijkse 37.5, L. Koster 35.5, J. W. F. Stobbelaar 35.5, M. J. Paauwe 35.0, J. J. Koster 35.0, A. Zoeteweij 35.0, T. G. Hoogstrate 34.5, C. A. Ridderhof 34.5, P. Munre 33.0, P, M. Robèr 31.5. Jongens A-klas: M. J. Timmerman 41.0, Van Ysseldijk P. 40.0, W. M. Pe- kaar 39.5, B. J. de Winter 39.5, S. A. Bruinooge 36.0, C. W. de Keijzer 36.0, M. J. Pekaar 36.0, A. F. Meirink 34.5, ■J. C. Sinke 34.0, J. H. Rijnhout 32.5. Jongens B-klas: Zoeteweij W. J. 44.0, Lindenberg I. A. 42.5, J. K. Marteijn 38.0, J. C. Poleij 37.5, P. C. van der Jagt:37.0, P. M. Ph. Bogert 34.5, J. J. Robèr 32.0, C. E. A. Danker 30.0, K. J van Ysseldijk 375, M. Bal 35.0, J. D. van der Endt 34.5. E. H. Lamper 34.5, A. S. Bruinooge 34.0. J. D. Verschuure 33.5, M. J. M. Rijk 32.5, M. J. de Koeyer 32.5, A. J. J. Bart 32.5, A. Ch. Verwijs 305. Jongens C-klas: J. D. Koeman 34.5, J. Zoeteweij 38.5, C. M. Zoeteweij 37.0, J. Koster 36.5, C. M. Zuidwegt 35.0, C. Bal 35.0. Meisjes A plus C: Neels 34.0 punten. Duivenrubriek Winnende duif Lie- 138 km per uur BIERVLIET Een afdelingsconcours winnen is al geen kleinigheid, doch tegen 2462 duiven de eerste twee winnen en aan de 29ste prijs er reecis vijf in cle klok le hebben is een prestatie, die niet rap zal worden nagedaan. Dit lukte de bekende kampioen L. A. Lievense uit Vlissingen op bet afde lingsconcours vanuit bet rayon van de bond van zaterdagvliegers. En het ging vreselijk hard de eerste duif van Lievense haalcle een gemiddelde van 138 km per uur, hetgeen lang niet alle jaren voorkomt. Uitslag: L. Lievense Vlissingen 1, 2, 19, 23 en 29; J. Jonkheer Middelburg 3; comb. Schrier Kortgene 4; L. Meer man Arnemuiden 5 en 7; L. de Fouw Kortgene 6; A. Marteijn Arnemuiden 3; P. Alcbreghtse Vlissingen 9; D. de Groes Arnemuiden 10; W. Daane en Zn Vlissingen 11; M. van Zweeden Vlissingen 12; J. Duynkerke Bors: 13; C. de Ridder Arnemuiden 14; Bakker Goes 15. Rayonoverwinnaars: Rayon A (446 duiven): Jan Wesdorp Zierikzee met 33ste. Rayon B (240 duiven): I. Vermeïj St- Phiiipsland met 165ste. Rayon C (met 805 duiven) vense met 1. Rayon D (538 duiven); comb. Schrier Kortgene met 4 Rayon E (304 duiven): A. Kruysse Krabbendijke met 21. Rayon F (129 duiven): C. Comelissen Zaamslag met 56. Het aantal duiven was door het slech te verloop van de voorgaande vlucht heel wat geringer. Wedvlucht door bond van zaterdagvliegers MIDDELBURG Zaterdag hield de afdeling Zeeland van de bond van zaterdagvliegers een wedvlucht vanuit Corbeil. Er werd deelgenomen met 2760 duiven. De uitslagen waren: ray on A: 1 en 2 Westdorp; 3 Van de Maas; 4 Van Nouden; 5 Krijger. Ray on B: 1 en 2 Priem; 3 Mil; 4 Polder man; 5 A. Moerland. Rayon C: 1 Scheele; 2 Daane jr; 3 combinatie Meerman; 4 M. de Nooyer; 5 Hui- bregtse. Rayon D: 1 en 2 Mondeel; 3 en 4 L. de Fouw; 5 Huizen. Rayon E: 1 Kuijsse: 2 Oele; 3 en 4 Neels; 5 De Koeijer. Rayon F: 1 en 2 A. Scheele; 3 Zeegers; 4 A. Scheele; 5 W. de Put ter. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE dening tot het behoud van de schoon heid van de dorpskommen binnen de gemeente, tot wijziging van de veror dening die de vergoedingen aan de vrijwillige brandweer in Reimerswaal regelt, om de huurprijs voor de vuil nisstortplaats Krabbendijke te verho-j gen van ƒ651,tot ƒ911,40, om del huurprijs voor een deel van het lia-1 venterrein in Yerseke (waar een fri- tuurihrichting is geplaatst) te verho gen van 250,tot 500,per jaar en om de voormalige vlilnisstort- plaats te Vlake te verkopen. Dat gaat gebeuren bij openbare verkoop. HOEDEKENSKERKE Hoedekenskerke won en verloor in Naaldwijk Het eerste en het tweede elftal van de sportvereniging Hoedekenskerke dernamen met vrouwen, verloofden en supporters een reis naar Naaldwijk. Het eerste elftal speelde een aantrek kelijke wedstrijd tegen het in de eer ste klas spelende sportvereniging Naaldwijk II. Na het beginsignaal van de niet zo sterk leidende scheidsrech ter ging het spel over en weer met voor beide doelen goede kansen. Door een mistrap van L. Uitterhoeve kwam de Naaldwijk-ploeg op 1-0. Dat was ook tevens de ruststand. Al spoedig in de tweede helft keek Hoedekenskerke tegen een 2-0 achterstand aan. Hierna ging Hoedekenskerke nog meer op de aanval spelen, wat resulteerde in een doelpunt van K. de Meester die alleen doorging: 2-1. Even later kreeg D. Olivier de kans om de gelijkmaker te scoren en benutte die dan ook 2-2. Dat was ook de eindstand. Het tweede elftal van sportvereniging Hoedekenskerke speelde tegen sport vereniging Naaldwijk in en verloor met 9-2. Doelpuntenmakers voor Hoe dekenskerke waren F. Velkers en een eigen doelpunt van een der Naaldwijk- spelers. WEMELDINGE PvdA vergaderde In het dorpshuis te Wemeldinge hield Kaas met ster-allures ntetvergeten...Frico eten GOES Berna Kousemaker, afkom stig uit Goes, is tweede geworden in de finale van de twaalfde internatio nale zangwedstrijd 'Wie wordt opera ster 1973' in Antwerpen. Voor deze wedstrijd hadden 34 vocalisten inge schreven. Bij eerste selectie bleven 13 zangers over voor de halve finale en voor de finale nog negen. Onder hen waren twee Beigen. De rest bestond uit Nederlanders. De Nederlandse co loratuurzangeres Marianne Blok uit Amsterdam behaalde de eerste prijs- De sopraan Berna Kousemaker werd vooral geprezen om haar 'all round' vocalistische en muzikale eigenschap pen. De tenor Bert Maas uit Leiden werd derde. V oetbaltoernooien Krabbendijke KRABBENDIJKE De voetbalvereni ging Krabbendijke organiseert deze week twee toernooien. Donderdag (he melvaartsdag) wordt een toernooi ge houden voor C- en D-pupillen. In de C- groep speelt: Krabbendijke C I, een gecombineerd elftal van Krabbendij- ke-Waarde. MOC C I en Yerseke C I. In de D-groep speelt: Krabbendijke DJ I, Kruiningen D I, MOC CD I en Yerseke D I. Het toernooi begint, om elf uur. Omstreeks vijf uur vindt de prijsuitreiling plaats. Zaterdag wordt een toernooi gehouden voor het twee de elftal. Aan dit toernooi wordt., naast Krabbendijke II, deelgenomen door Bevelanders I, Hoedekenskerke i bevelanden COLIJNSPLAAT Tentoonstelling LOS geopend Zaterdagmiddag heeft de voorzitter van het bejaardenhuis 'Rustoord' te I Colijnsplaat, de heer M. Nljasen, de1 opening verricht van een tentoonstel ling van werkstukken vervaardigd door de Zuidbevelar.dse amateurs- groep LOS. De heer Nijssen memoreerde In zijn I openingswoord hoe enkele jaren gele i den de tekengroep is opgericht onder de naam Palet maar uiteenging en ieder lid naar eigen inzicht verder activiteiten gingen ontplooien. Hieruit is een kerngroep gevormd die verder ging met tekenen onder de naam LOS. „Wij vinden het prettig een deel i va_n uw werkstukken hier in de recre I atiezaal te mogen tentoonstellen en I hopen er onze medewerking te geven i dat de naam LOS in de komende I weken vastigheid mag krijgen doorj uitbreiding van uw tekengroep", aldus de heer Nijssen. De werkstukken, vc-r-1 vaardigd door Tineke Minnaar. C'. j Kraal:, M. van Iwaarden en J. Th-1 Wondergem, zijn dagelijks te bezichti-1 gen (uitgezonderd zondag) 's morgens van 11-12 uur en 's middags van 15.30- 18.30 uur. De expositie duurt tot en met 16 juni. Naast de tentoonstelling zijn in de hal stands te bezichtigen van fraaie hand werken die door de bewoners van "Rustoord' zijn vervaardigd in het ka der van het Welfare-werk. •UW MPÜlf MOMCKSTVOORUW Showroomadres: Blezellngst-sti: Kapclle - Telefoon (01102) 120' Bejaardenreis ge een leueiivergaue--- -*• ring. Na een algemene beschouwing; I, Oostkapelle I en V,aarae i. door de voorzitter van de afdeling, de heer G. van de Linden en de jaarver slagen gaf de voorzitter van de ge meenteraadsfractie in de Kapelse raad, de heer M. de Jager, een over zicht van het werk in de gemeente raad. De gemeenteraadsverkiezingen en statenverkiezingen 1974 waren on derwerp van het daarop gevolgde ge sprek als inleiding over de te houden actie hiervoor. De aftredende be stuursleden G. van de Linden te We meldinge. voorzitter, A. Vlasblom se cretaris-penningmeester en M. Ver- merris eveneens uit Wemeldinge, bene vens de Kapelse bestuursleden M. J. de Jager en L. Burger werden allen herkozen. PvdA vergadert Op dinsdag 5 juni houdt de afdeling Kortgene van de PvdA een ledenverga dering in T)e Korenbeurs' te Kortge ne. Hierin zal de gemeenteraadsfractie verslag doen van het beleid in het afgelopen jaar. Verder bevat de agen da bespreking congresvoorstellen, kie zen afgevaardigde naar dit congres pn verslag van de gewestelijke vergade ring. Tenslotte zal de vorming van het nieuwe kabinet en wat daarmee in verband staat met de leden worden besproken. De vergadering begint om half acht. Voetbaltoernooi voor B-junioren KRABBENDIJKE Zaterdag houdt ae voetbalvereniging "Krabbendijke' een toernooi voor haar B-junioren. Ei- wordt gespeeld in twee groepen, een groep B 1- en een groep B2-elftallen. In elke groep speelt men een halve' competitie. Deelnemers zijn: groep 1: 's-Heer-Arer.dskerke BI; Krabbendijke BI; Waarde BI; Wolfaartsdijk BI en Yerseke BI. Groep 2: GPC B2; Kloe- tinge B2; Krabbendijke B2; Wolfaarts dijk B2 en Yerseke B2. Het toernooi begint om elf uur. Omstreeks vijf uur vindt de prijsuitreiking plaats. Schoolreisje De leerlingen van de drie laatste klas sen van de christelijke basisschool "De Hinkelinge' te Krabbendijke hadden maandag hun jaarlijkse schoolreisje onder leiding van het onderwijzend personeel. Uitgewijfd door vele moe ders vertrok om negen uur de bus richting Brabant, waar een bezoek werd gebracht aan "De Efteling'. In de bossen bij Breda werden verschillende spelletjes gedaan en tot slot werd nog een speeltuin in Bergen op Zoom Het bestuur van het Centraal Comité Bejaarden te Colijnsplaat had voor maandag een reis georganiseerd voor de bejaarden naar het ontspannings oord Bobbejaansland in België. Be gunstigd door mooi weer werd om half acht gestart onder leiding van de voorzitter, de heer Jac. Pouwer en met medische begeleiding van mejuf frouw N. Kloosterman. De eerste stopplaats was bij de Raaiberg, waar na in Baarie-Nassau nog een uurtje werd doorgebracht. In het ontspan ningsoord Bobbejaansland werd naar hartelust gebruik gemaakt van de wa terfietsen en bootjes. Hoogtepunt van de dag was de bijwoning van de njk gevarieerde show van Bobbejaan Schoepen met. een bezetting van aller lei artiesten. De warme maaltijd werd eveneens in Bobbejaansland gebruikt. In opgewekte stemming vertrok men om vijf uur uit België. Voor een verfrissing werd nog eenmaal gestopt bij de Arena. Omstreeks aait uur arriveerde men ir. de beste stemming terug in Colijnsplaat- VVV NAM AFSCHEID VAN' MEDE-OPRICHTSTER VAN! QOESE AFDELING GOES Tijdens de landelijke jaar- j vergadering van de UVA' in Baarn is afscheid genomen van mevrouw T- Gaarland, mede-oprichtster van de i UVV-afdeling in Goes. Mevrouw Gaar land is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Na haar vertrek uit Goes is zij als hoofdbestuurslid in Amsterdam werkzaam geweest, waar i ze commissie-lid secretaresse voor bet bejaardenwerk was. In Goes was ze een actief lid, wat j vooral tot uitdrukking kwam tijdens I de rampdagen in 1953. Mevrouw Gaar-1 land is op 24 mei met pensioen ge gaan. GOES .Mejuffrouw E. T. Meijaard heelt dinsdagavond afscheid genomen, van de Jan Ligthartschool aan de Bergweg in Goes. Zij verlaat de; school na ruim twintig Jaar wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Voordat mejuffrouw Meijaard naar Goes kwam heeft ze 25 jaar les gegeven aan dc lagere school in Kattendijke. Veel lovende woorden en cadeaus Heten dinsdagavond op de afscheidsreceptie, die het gemeentebe stuur van Goes en de oudercommissie van dc Ligthartschool haar aanboden, er geen twijfel over bestaan dat men ervan overtuigd is dat mejuffrouw Meijaard in haar bijna 46-jarige on- derwijscarriêre haar sporen zeker heeft verdiend. De voorzitter van de oudercommssie. de heer J. A. M Lenshoek, wees er in zijn openingswoord op dat mejuf frouw Meijaard haar leerlingen steeds twee dingen heeft meegegeven: „Niet alleen het onderricht, maar ook op voeding". Namens de oudercommissie hood hij de vertrekkende onderwijze res een stofzuiger aan. Eerder op de dag had mejuffrouw Meijaard van haar leerlingen een fraaie armband ten geschenke gekregen. De tweede spreker was wethouder J. 'ii. Roose van onderwijs. Hij vond het jammer dat zo weinig leden van het college van b. en w. het afscheid van mejuffrouw Meijaard konden bijwo nen, maar iedereen had verplichtingen elders. De heer Roose moest zelfs trouwens ook voortijdig weg in ver band met een vergadering. Hij wees erop dat een flink aantal Goesenaren bij mejuffrouw Meijaard ln dc klas heeft gezeten. Voor al haar werk <-n haar grote inzet bracht hij haar dank van het gemeentebestuur over. De inspect rice voor het lager onderwin in de inspectie Goi-s. mevrouw dn W. P. Bouwman, bracht in haar r'.ort' toespraak naar voren da! de persei van mejuffrouw Mekaard ook builen Goes bekend was geworden. Zij dank te de scheidende onderwijze." voor d'- prettige samenwerking. De heer Lou werse uit Kapellc. oud-hoofd van de lagere school in Kattendijke. wilde met in herhalingen vallen. ..Jk heb zoveel gezegd bij uw afscheid in Ka- tenöijke. twintig Jaar gcl<-icr.". Hu wenste mejuffrouw Meijaard een we: verdiende rust toe. .Jr. het begin zal het wel even wennen zijn aan de stilte", aldus de heer Louwerse. .maar kom dan maar eens bij ons langs in Kapelle- Slaande trom Wedvlucht Uitslag van de wedvlucht op Coroeii gehouden door "De Postduif' uit We meldinge: 1 G. Feleus, 2 en 9 A. A. Klap, 3 en 8 C. Lamper, 4 J. Vleugel, 5, 6 en 10 M. Beenakker, 7 H. v. Stel. YERSEKE Rommelmarkt De rommelmarkt die zaterdag werd' gehouden op het plein bij de Neder-; landse hervormde kerk te Krabbend!j-j ke en die werd georganiseerd door de; hervormde jeugdraad ten bate van! het plaatselijke jeugdwerk, heeft bru-l to 1412,73 opgebracht. CROSS, AUTORALLY, MOSSELMAALTIJD, VUURWERK, POPFESTIVAL EN MARATHON GOES De Goese middenstandscen- trale heeft een uitgebreid programma samengesteld, dat afgewerkt wordt in het kader van de toeristische dagen. Er is plaats ingeruimd voor een grote toeristentally. het klapstuk van de toeristenrally, het klapstuk van rally, waaraan naar wordt verwacht zo'n vier a vijfhonderd auto's met bestuurder meedoen, is er een massa le mosselmaaltijd op de Grote Markt. De rally plus mosselmaaltijd wordt gehouden op zaterdag 28 juli. Een speciale commissie van de Goese middenstandscentrale heeft het pro gramma voor de toeristische dagen in elkaar gezet. Eind vorig jaar al werd begonnen met de voorbereidingen. De commissie staat onder voorzitter schap van de heer H. Kampman. Hij zegt over de organisatie: „We wilden de zaak gewoon grootser opzetten dan voorgaande jaren. Daarbij zijn we er vooral vanuit gegaan dat we Goes moeten verkopen als koopstad, als koopcentrum". Eén van de 'oudere rotten in het vak' de heer J. Berks over de commissie: ,De evenementen, die zij op touw hebben gezet zijn werkelijk af. Het werd er niet zo bijzonder veel aan de beloven stuk voor stuk succesnum mers te worden. In andere jaren toeristische dagen gedaan. Ik geloof' dat met de inbreng van deze jongere GMC-ers een nieuwe impuls is gege ven". Met de organisatie van de toeristische dagen is een totaalbedrag van 12.000,- gemoeid. Van de gemeente Goes is een subsidie van 1000,- af komstig. De rest van de kosten moet worden gedekt uit de opbrengst van de evenementen zelf. Op 7 juli starten de toeristische dagen. Dan is er om één uur 's middags een spectaculaire autorallycross. Zo'n cross is al ver schillende malen met enorm succes Plaats van handeling is ook dit keer weer een groot braakliggend terrein in de Goese Polder bij de televisieto ren. Op 12 juli is er op de Grote Markt een rommelmarkt. Daaraan zullen zo'n vijftig middenstanders medewer king verlenen. Zij leveren hun restan ten uit de zaak, inruilapparaten en dergelijke. De rommelmarkt begint om twee uur 's middags en duurt tot negen uur 's avonds. Om half tien is er ter afsluiting 'n groot vuurwerk, ook weer op een terrein in öe G< Polder. Joplestival Op 20 juli is er een popfestival. Plaats van handeling is het eilandje in De Veste bij de Oostwal. Daar zal een immens podium worden opgebouwd, waarop vier Bevelandse popgroepen een optreden zullen verzorgen- Dat festival begint om half acht Op 28 juli is cr de toeristenrally. Startplaats is de Apparaten en Ketel Fabriek (AKF), de rekenkamer is gehuisvest in Slot Ostende en de finish is op het evenemententerrein. De deelnemers aan de gezelligheidsrit, maar ook de inzittenden van de auto's krijgen na afloop een mosselmaaltijd aangeboden, die onder andere wordt verzorgd door Zealand's Roem uit Yer seke en de firma Schoesters, die voor de groente zorgt. De mossels worden op de Grote Markt gekookt. De orga nisatoren verwachten zo'n tweedui zend mensen bij die mosselmaaltijd. De rally begint om één uur 's mid dags. Om half negen worden ue prij zen uitgereikt. De organisatie van de rally is in handen van MAC "De Beve landen'. Op 4 augustus w ordt de reeks toeristi sche dagen afgesloten met een halve marathon, die om vijf uur begint op de Grote Markt. De marathon voert over een deel van de wallen en door de Goese binnenstad. De organisatie berust bij AV '56. Naast de activitei ten van de Goese middenstandscentra le zijn er deze zomer ook tal van andere activiteiten- Met de informatie over de toeristi sche dagen zullen die activiteiten, meestal op cultureel gebied, worden aangekondigd in een speciale GMC- zomerkrant, die eind juni uitkomt. De oplage van deze krant bedraagt 20.000 exemplaren, die worden verspreid op campings in de i 'oij de boekhandel. GOES De heer B. B. Vierdag heeft dinsdag in "De Prins van Oranje' te Goes voor zo'n vijftig belangstellenden een inleiding gehouden over de fiscale en juridische aspecten bij de opvolging in het bedrijf, de overdracht van be drijven en vererving en oprichting van een b.v. De avond was georganiseerd! op initiatief van de GMC. De eerste; helft van de avond benutte de beer! Vierdag om in grote lijnen de belang-; rijkste facetten van de onderwerpen i te bespreken. Al tijdens deze uiteen- i zetting was er gelegenheid om te inte- j rumperen en te discussiëren. Na ae pauze werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld persoonlijke vragen en problemen naar voren te brengen. Na afloop dankte GMC-voorzitter C. Linsen de heer Vierdag voor zijn uit eenzetting en overhandigde hem na mens de GMC een boek over de stad Goes. In zijn openingswoord zei de voorzitter onder meer: „Mag ik bij een gelegenheid als deze een oproep rich ten tot alle collega's om ae belangstel ling voor en het meedenken met de vele belangrijke problemen te verrui men. Wij dachten, dat de overwegend passieve houding van vele onderne mers ook uit eigen belang moet ver anderen in een meer actieve houding. Speciaal wil ik wijzen op de grote be langen. die op dit moment voor de Goese ondernemers op het spel staan. Niet alleen plaatselijk, maar in het he- le Zeeuwse gebied, zoals stadsrecon- 1 structie. de hulp van centrales op indi- j vidueel bedrijfseconomisch gebied en j op het terrein van gezamenlijke belan gen. Ds. Coenraad viert zilveren jubileum GOES Ds. J. W. Coenraad, die van 1956 tot 1961 hervormd predikant was in Goes, en thans in Den Haag staat, viert op 6 juni zijn 25-jarig ambtsjubi leum. De heer Coenraad werd on 3 november 1920 geboren te Ubbergen. waar zijn vader predikant was. Na zijn kandidaats in 1948 ging hij ais vlootpredikant naar het voormalig Ne- derlanósch Indië, waar het Nederland se leger toen bezig was met de politi onele acties tegen de inheemse bevol king. Ds. Coenraad vertoonde voor zijn catechisanten wel films over zijn Indonesische tijd. waarop hij zelf te zien was in een met mitrailleur uitge ruste jeep. Als vlootpredikant bezocht ds. Coenraad ook Korea en Japan. In 1951 nam hij een beroep aan naar Hall. vanwaar hij in 1956 naar Goes vertrok. GOES GOES Mejuffrouw Eily Postma, hoofdleidster van De Veste aan de Keizersdijk in Goes, legt op 16 juni haar functie neer. Ze heeft zeven jaar in het club- en buurthui; gewerkt. Mejuffrouw Postma is benoemd tot adjunct-directrice ran het gezinsver vangend tehuis De Kamemelkshoeve van de stichting De Bevelanden van Philadelphia, dat momenteel op de hoek van de Lindenstraat en de Popu- herenstraat in Goes-Zuid wordt ge bouwd. In haar laatste werkweek bij De Ves te zal mejuffrouw Postma afscheid nemen van de verschillende clubs, waarmee ze zich heeft beziggehouden. Donderdag 14 juni vindt in de Veste een afscheidsreceptie plaats, die om vijf uur begint. Tijs-Jan Duym. sinds 1 maart werk zaam bij De Veste, neemt de taak van mejuffrouw Postma over. Hij wordt dan teamleider van de drie bij De Veste werkende welzijnswerkers. „U wilde eigenlijk met stille trom vertrekken, maar dat hebben wij niet toegestaan. Wij vonden dat u met slaande trom moest vertrekken", begon de heer L. C. Broer, hoofd'van de Ligthartschool z:jn toespraak. Aan ae hand van een taalles van de vierde klas somde hij een jumtal eigenschap pen van mejuffrouw Meijaard op: trouw, plichtsbesef, verantwoordeiijk- heidsgevoei, collegialiteit en oprecht heid. „Ik had niet gedacht dat u bi*: tot uw 65ste jaar zou volhouden. I.' stapt als een triomfator de school uit. zoals een toreador de arena verlaat", aldus de heer Broer, die bij deze woorden heel toepasselijk de mars van de toreadores uit Carmen van Bizet liet horen. Hij bood zijn ver trekkende onderwijzeres een foto vim haar en haar leerlingen een weet on.- de deurbel aan. Na een kort dankwoord ran mejui frouw Meijaard werd het officiële ge deelte van het afscheid besloten- T.j- aens de daarop volgende receptie kwa men vele ouders en oud-leerlingen me juffrouw Meijaard nog de hond druk ken. (ADVERTENTIE J aehtenji'lriilampïn koo.hErro-.-.erie gescheiden remsysteern goUagd veiligheideglas In de voorruit— slechts f 7999.- had u niet gedacht hè... Imp. tevens dealer voor Oen Hm 3 eA: AUTO PALACE - DE BlNCKHORST B.V. POSTBUS 148 DEN HAAG BINCKHOaSTLAi.N 3:2-222TEL. AUTOBEDRIJF 'CLARA' Clara's Pad 22 Tel. 01106-1745 Heinkenszand off. Mazda-dealer GARAGE HOEBEKE off. Mazda-dealer Hoofdweg 35-37 Rilland-Bath telefoon 01135-360 Dealer voor Zeenvsch-Vlaanderen AUTOBEDRIJF DE OUDE Mr. F. J. Haarmanweg 56 Terneuzen teL 01150 - 5755. b.gg. 4273 GARAGE VOERMAN Paardenmarkt 15 Hulst tel. 01140 - 2104 off. Mazda-dealer AUTOMOBIELBEDRIJF GEBR. VAN FRAASSEN ZN. Mazda-dealer voor Walcheren afd. verkoop: Pres. Rooseveltlaan 768 Vlissingen tel. 01184-6679, 01185-1900

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 35