's HEERENHOEK: TRADITIE VAN 25 JAAR VAN STERK BEZETTE WIELERWEDSTRIJDEN PIERRE EIJSACKERS: MICR0F0NIST IS HET VERLENGSTUK VAN DE JURY EUROPESE DAMESTOP HIER OOK AAN START TOERTOCHT VAN 155 KILOMETER DOOR MiDDEN-ZEELAND DEELNEEMSTERS AAN 3-DAAGSE VOOR DAMES Organisatie Comités 's Heerenhoek, Heinkenszand, Kwadendamme en 's Gravenpolder hebben samenwerking over startgelden en uitwisseling van gegevens „Het doet me wel eens pijn dat ik geen betere koersen krijg" BEZETEN VAN DE WIELERSPORT WOENSDAG 30 MEI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 25 '«•HEERENHOEK Toine van de Bunder uit IJzendijke, Wim de Waal uit Axel, Jan Raas uit Heinkenszand, Henk Stander uit Oude Tonge, de Brabanders Kees van Dongen en Ton Deu- slnk en de Rotterdammer Jan Zuidweg! Dat zijn de toprenners die op zondagmiddag 3 juni van start zullen gaan in de Ronde ran 's-Heerenhoek. Daarmee is opnieuw het bewijs geleverd dat het wielercomité van 's-Heeren hoek er weer in geslaagd is een schitterend wielérprogramma samen te stellen. Er staat trouwens veel meer op het programma in 's-Heerenhoek. Voor zitter W. H. Hoogesteger van het wie lercomité kan trots melden: ..Ook de dames gaan weer in 's-Heerenhoek van start en we krijgen hier de volledige Europese top te zien met onderande ren de Franse wereldkampioene Gene- viève Oambillion, met de Italiaanse werelduurrecordhoudster Maria Cres sari, met de Engelse oud-wereldkam pioene Cyril Burton en haar dochter en met de gezusters Keetie en Bella ?e. En dan hebben we ook nog een ■k bezette wedstrijd voor nieuwe lingen, terwijl er tenslotte in 's-Hee- renhoek tussen de bedrijven ook nog een doorkomst iste beleven van een grote karavaan toerfietsers die dan aan een tocht van 150 kilometer door Zeeland bezig zijn. Kortom: voor een entreeprijs van 2 gulden 50 krijgen de mensen op 's-Heerenhoek zondag middag heel wat te zien. kapitalen Het actieve wielercomité van 's-Heer enhoek weet als insiders in d? wieler sport hoe moeilijk het is een sterk bezet rennersveld aan de start te krijgen. De comitéleden steken het niet onder stoelen of banken dat de toprenners duur zijn: steeds moeilij ker wordt het de startgelden die de cracks vragen op te brengen. Comité lid P. L de Kunder uit Ovezande stelt zonder meer vast: „Op koersen in 's- Heerenhoek, die in het verleden zijn verreden, zijn grote amateurs ge weest, die later ook bij de profs indrukwekkende successen hebben behaald. Maar om in de tegenwoordige tijd een amateurkoers te brengen die in -kwaliteit gelijk staat met de koer sen uit de vijftiger jaren, zou men over kapitalen moeten beschikken". Daarom wordt het steeds moeilijker voor de organisatoren van de plaatse lijke criteriums. Als men ingaat op de soms buitensporige startgeldeisen van de renners, brengt ieder comité zich zelf aan de rand van bankroet. Het as domweg onmogelijk om iedere ver trekker 50 gulden reisvergoeding te geven. Maar als er geen toprenners in een koers zitten, wordt het een flop en is een actief wielercomité dat jaren een goed programma bracht in één klap zijn goede naam kwijt bij het publiek. „Dat willen we niet", zegt. men in 's-Heerenhoek terecht en er is dan ook een voortreffelijk program ma gekomen. Startgelden Ook al met het oog op het steeds groter wordende probleem van de startgelden is er een samenwerking tot stand gebracht tussen de wielerco- mités van 's-Heerenhoek, Heinkens zand, Kwadendamme en 's-Gravenpol- der. Voorzitter Hoogesteger van 's- Heerenhoek daarover: „Met deze vier comités hebben we een grens voor de startgelden vastgesteld. Daar houden we ons aan. De renners die met deze reisvergoeding het niet eens zijn moe ten dan maar wegblijven". Overigens is dat niet het enige punt voor een samenwerking tussen wieier- comités. Voorzitter Hoogersteeger is Het actieve organisatiecomité van de wielerronde van 's Heerenhoek. Geheel rechts Wim Hoogesteeger. Foto PZC) realist genoeg om vast te stellen, dat er in het verleden al vaak genoeg een samenwerking tussen wielercomités in Zeeland is stuk gelopen: „Wij lopen met deze vier comités dan ook niet ai te hard van stapel. Wel is het zonder meer zo, dat we nu alle vertrouwen in elkaar iiebben. Vier weten meer dan één. We wisselen allerlei ervarin gen en gegevens uit, waardoor ieder comité weer gemakkelijker kan wer ken en we hopen dat er in de toe komst nog eens een groter project waar we met alle vier de comités achter staan uit zal groeien. Maar we zijn bewust niet onmiddellijk met al lerlei grote plannen op tafel gekomen, omdat we in Zeeland voorbeelden ge noeg hebben dat zoiets tocii vaak mislukt. We moeten eerst volledig op elkaar kunnen vertrouwen en dan gaan we plannen maken'-. ast het evenement steunt. „Heel de be volking werkt mee", zegt. voorzitter Hoogesteger. „we houden bijvoorbeeld een inzameling langs de deur en ik heb niemand ontmoet die niets gal. Een enkel ander comitélid heeft mis schien 1 of 2 keer zijn neus gestoten Voor het comité gaat er ook veel tijd in zitten om de advertenties voor het programmablad bij elkaar te krijgen. De toeschouwers krijgen namelijk voor de 2.50 entreegeld ook nog een gratis programmablad. Supporters Verdere zaken die door het comité geregeld moeten worden zijn onder meer: het parkoers verzorgen, onthef fing aanvragen voor het afsluiten van het. circuit, plaatsen van dranghekken, geluidsinstallatie, het blad 'Wieler sport' inlichten logies verzorgen voor een aantal deelneemsters bij de da mes, veel praten over reisvergoedin- gen. zorgen voor tenminste 20 mede werkers voor afzetting van het par koers en heffen van de entreegelden, zorgen voor kleedgelegenheid voor deelnemers en deelneemsters, b en w uitnodigen, raambiljetten, juryleden, EHBO, ophalen van de premies en zorgen voor de proviandering van de medewerkers. Het wielercomité krijgt overigens veel steun van de supportersvereniging van Jan Raas (70 leden). Voor haar hulp krijgt deze supportersvereniging dan weer een bijdrage voor haar kas. „Als je ziet hoeveel werk er moet worden verzet voor het organiseren voor een wielerkoers, dan is het droevig dan de animo bij de renners niet wat groter is", stelt comitélid Kees Raas vast. Maar bij de pakken neerzitten doet het wielercomité van 's-Heerenhoek allerminst. Integendeel: er wordt ni al weer gedacht aan tw ee koersen pei jaar. Het programma start om 12J30 uu. met een wedstrijd voor nieuwelinge: over 50 kilometer Rinus Verboom ui Ellewoutsdijk is de streekfavoriet lr. deze race. maar hij zal moeten af re kenen met sterke rivalen als Tonny Veerman uit Temeuzen. Aif Verschuu- ren uit Axel, Wim Hoonders uit Hein kenszand. Frans Verstraete uit Phllipi- ne en tal van andere concurrenten uit Zeeland en Brabant- Dames Om 2 uur gaan (reeds voor de 8e maal)de dames van start voor een wedstrijd over 45 km. Voor de twee de maal wordt, deze wedstrijd gehou den in samenwerking met de Neder landse Dames Wielren Club en in samenwerking met het organisatieco mité van de Ronde van Midden-Zee land en het wielercomité van Hein kenszand. Daarmee wordt op Zuid- Beveland een uniek damesprogramma gebracht. .De financiële offers die dat ran ons vergt, hebben we er graag voor over", aldus voorzitter Hoogeste- Tenslotte starten om 3-30 uur de ama teurs voor een race over 100 km. Vooral jongens als Jan Raas, Wit kam en De Kunder zullen graag voor eigen pulbiek willen winnen. Tussen de koers voor de dames en de wed strijd voor amateurs is er de door komst ran de toerrenners nog te zien. Kortom: er is zondagmiddag in 's- Heerenhoek spectaculaire wielersport te beleven. Chiel Haas. organisator van een 155 kilometer lange toertocht door Midden- Zeeland. (Foto PZC) Al 25 jaar MIDDELBURG Rond de 14e Ronde van Midden-Zeeland is een internationale 3-daagse voor dames te beleven. De deelname aan dit evenement is zo groot (onder meer de wereldkam pioene en oud-wereldkampioe nen) dat deze dameswedstrij den in feite de Ronde van Mid den-Zeeland in belangrijkheid overvleugelen. Voor de dames staan de volgende evenementen op het programma: vrijdagmiddag 4 uur criterium over 50 km. in Vlissingen (start en finish op de Vredehoflaan). zatei-dagmorgen 9 uur individuele tijdrit in en rond Heinkenszand over 12,3 km. (start en finish bij de nieuwe sporthal). vrijdagmiddag 4 uur Deltarit van Middelburg naar Go.es over 74 km. zondagmiddag 2 uur criterium over 45 km. in 's-Heerenhoek (deze wedstrijd is een onderdeel van een groots opgezette wielermiddag in •■'s-Heerenhoek waaraan ook nieuwe lingen en amateurs deelnemen). De deelneemsters aan deze evenemen ten zijn (de voor de namen geplaatste nummers zijn de rugnummers die de dames tijdens de wedstrijden zullen dragen): TALIE 1 Maria Cressari 2 Carmen Mengaldo 3 Morena Tartagni 4 Tosca Argentin WEST-DUITSLAND 5 Christa Gnob 6 Doris Matleu 7 Ingrid Peeson 8 GiselaRöhl ZWEDEN 9 Aase Wosager 10 Solvey Carlson 11 Elisabeth Hölund 12 An Petterson 13 Marja Huhtiniemie 14 Eva Johansson FINLAND 15 AstaForseii 16 Irma Jussilla 17 Rietva Mykkanen ENGELAND 18 Buryl Burton 19 Denise Burton 20 Josie Randell 21 Margareth Gordon-Smith FRANKRIJK 22 Geneviève Gambillon 23 A. Chabrone 24 J. Bost: 25 S. Junal 26 R. Cahard 27 E.Camus BELGIE 28 Linda Rombou 29 RenèGanneau 30 MariëtLaenen 31 Christine Goemiie (België rijdt alleeen 1 en 2 juni). De Nederlandse ploegen zijn: DRINKWAARD: 32 Bella Hage, Den Haag 33 K. v. Oosten-Hage, Kloetinge 34 N. Streef Nw. Lekkerland 35 A. Riemersma. Slappeterp KETTING 36 Tr. v. d. Plaat Geldermalsen 37 W. Kwantes, Zaandam 38 Gr. Donker Krommenie 39 H. de Jongh Apeldoorn SKOL INTERNATIONAL 40 C. Bron Den Helder 41 Dr. Baerends, Doetinchem 42 B. van IJken Baarn 43 Th. van Gassel Drunen. CONMANET 44 C. Fridsma Uithoorn 44 K. Vos Rotterdam 46 I. van Homoet, Alblasserdam 47 H. Jongenelen, Sprundel ESMI 48 C. Oosterwaal Vlijmen 49 T. Fopma Huins 50 M. Sijm Andijk 51 B. Huizinga Rotterdam INDIVIDUEEL 52 Gr. Bosch Apeldoorn 53 G. Obbing Waalre 54 R. Houkes Utrecht 55 G. E. Brouwer-Hoekstra Amsterdam 56 A. Pekel Leeuwaarden 57 A. Koeman Axel 58 A. de Lang Apeldoorn 59 J. de Bruin Streefkerk 60 M. Brinkhof! Zaandam 61 A. de Boer Wanneperveen 62 J. de Boer Wanneperveen 63 B. v- d. Akker-van Driel Schijndel 64 A. Vriend Heiloo 65 A. Kole Goes 66 M. Geelkens Stein. Het wielercomité van 's-Heerenhoek bestaat nu al weer 25 jaar. Aanvanke lijk werden de koersen op 's-Heeren hoek georganiseerd door het toenmali ge oranjecomité. Later werd het werk overgenomen door de wielersuppor tersclub. Die wielersupportersclub had toen alle reden van bestaan, want 's Heerenhoek bezat in die tijd vele coureurs van naam: Kees Oosthoek, Jan Westdorp. Kees Raas, Ferdinand Boonman om er enkele te noemen. Maar onafwendbaar kwam er ook een moment dat er geen renners van naam op 's-Heerenhoek meer waren en dat had tot logisch gevolg dat de wielersupportersclub werd ontbonden. Wat overbleef was het wielercomité. In de periode dat het dorp nog over sterke renners beschikte voelde het comité het als een erezaak om twee wedstrijden per seizoen te organise ren. Enkele keren was daar ook een profwedstrijd bij met onder meer als winnaars Jan Westdorp en Wim van Est. 's-Heerenhoek heeft in de afgelo pen 25 jaar vele grote renners gezien. Als winnaars konden onder meer wor den gehuldigd: Wout Wagtmans, Thijs Roks, Koen Niesten, Kees Priem (die onmiddellijk nadat hij de Ronde van Midden-Zeeland had gewonnen een dag later ook in 's-Heerenhoek zege vierde), Wim van Est en Jan West dorp. Maar ook kleurrijke renners als Jan Nolten (die in de Tour de France de wereld verbaasde door zijn klimca- paciteiten) en Hein Tarzan' van Breenen scheerden door de straten van 's-Heerenhoek. Twee koersen Hoewel het niet meevalt om een sterk en groot rennersveld aan de start te krijgen, is het wielercomité van 's- Heerenhoek toch optimistisch genoeg om nu al weer plannen te maken voor twee koersen per seizoen. „We hebben nu weer een renner van naam naast de deur wonen, te weten Jan Raas. Ook zijn er opkomende renners als Kees Witkam en Leen de Kunder. Het zal de prestaties van deze renners stimuleren als ze voor eigen publiek gelegenheid krijgen vaak aan de start te komen", zo is de mening van het actieve comité. Een goed draaiend wielerrcomité heeft heel wat mankracht nodig en het comité van 's-Hecrenhoek bestaat dan ook uit 9 man: voorzitter W. H. Hoogesteger, secretaris J. L. de Jonge, penningmeester P. L de Kunder, waar- nemend-voorzitter C. Raas, P. de Vos, C. Koens. RL Traas. C. Boonman en C- de Winter. In het organiseren van een wielerronde gaat een berg tijd zitten, want reeds in januari be gint het comité met bij elkaar komen voor de koers in begin juni. Iedere week wordt er vergaderd en in de maand vlak voor de koers wordt er zelfs meer dan eenmaal vergaderd. Terecht is het comité er trots op dat vrijwel de gehele bevolking enthousi- GOES Het organisatiecomité van de Ronde van Midden-Zeeland bestaat uit: voorzitter H. de Moet, Goes; secretaris C. Overkleeft, Middelburg; penningmeester H. Simons, Middel burg en de leden P. Scheers, Middel burg; E. Bauer, Middelburg; A- Hen drikse. Middelburg en F. Bal, Vlissin gen. De dameswedstrijden worden me de georganiseerd door de Nederlandse Dames Wielren Club en Arjaan de Schipper uit Kapelle, lid van de sport- i de KNWU. Dit beeld zal zaterdagmiddag weer te zien zijn vn de Ronde van Midden-Zee land. Renners op jacht naar de ereplaatsen. GOES Na de 'echte' Ron de van Midden-Zeeland op zaterdagmiddag aanstaande wordt zondag nogmaals een Ronde van Midden-Zeeland verreden. Dan staat de pres tatie- en toertocht Midden- Zeeland op het programma. Chiel Raas uit Goes van de toerafdeling van de wieler club Theo Middelkamp ver wacht dat in deze toertocht over 155 kilometer tenmin ste 200 deelnemers van start zullen gaan. Chiel Raas weet zich nog als de dag van gisteren te herinneren „vorig jaar hadden we in de Midden-Zeeland-toertocht al 140 deelnemers en het succes was toen zo groot dat er nu ongetwij- deelnemers en het succes was toen zo groot dat er nu ongewtij- feld meer deelnemers aan de start zullen komen". Ook is er nog een andere reden die doet vermoeden dat er zondagmorgen half tien in Goes een enorm pelo ton toerrenners ran stam zal gaan. Chiel Raas: „Het district Zuid-West van de NRTU (Neder landse Rij wlel-Toer-Unieis het best georganiseerde district. Wij maken ook deel uit van dat dis trict en we hebben vee', contacten met andere toerclubs. Wij hebben ook deelgenomen aan toertochten in Brabant en er zuilen nu zeker meer Brabanders komen dan vo rig jaar". dubs die met grote groepen teor- rijders zullen komen zijn onder meer: de Pedaleurs uit Bergen op Zoom. de toerclub Kruisland, Brabantia uit Roosendaal, de Bi don uit Wouw, de toerclub Hulst, de trimclub Koewacht. Chiel Raas verwacht trouwens ook veel individuele deelnemers („niemand behoeft lid te zijn van een club") uit heel Zeeland. En natuurlijk komt de toerclub Middelkamp (de afdeling telt ongeveer 50 le den) zelf ook met een groot eskadron aan de start- Chiel Raas wil er nog eens na drukkelijk op wijzen, dat er be slist geen snelheidswedstrijd van wordt gemaakt. Het tempo wordt rustig gehouden. De prestatie ligt in de fikse afstand: 155 ldlomter. Er zijn dan ook voorrijders Raas: ,jk rij zelf voorop omdat ik de route precies ken- Er rijdt trouwen?, ook nog em auto met zwaailichten voorop, zodat er rnt-v mis kan gaan- Verder is er nog een répara: iewagtn in de "koers' en bij het vertrek uit en de aankomst in Goes is er politiebe geleiding. Ook de VUaatagse politic zorgt vanaf café Huvers bij Weet- duin, vervolgens door VILrsingen tot aan de doorkomst door Sou burg voor begeleiding". De start is 's ochtends om 9.30 uur bij het station in Goes, waar ook kan worden ingeschreven. Voornamelijk over parallelwe gen langs de grote weg gaat het eerst, naar Noord-Beveland. via Kortgene en Geersdijk komen de deelnemers op de route door het natuurgebied langs het Veeree Meer en vervolgens bereikt het peloton om 10.50 uur de Ban- jaard. Via de Veersemeerdam. Vrouwe polder en Oranjezon passeert het wielergezeLschap om 11.35 uur Domburg, Daarna gaat het verder langs de kust, maar voornamelijk over B-wegen naar Zoutelande. waar de fietsers om 12.07 uur arriveren. Bij Westduin (café Hu- vers) wordt 45 minuten gerust om de inwendige mens te ver sterken. Met politiebegeleiding gaan de deelnemers om 13.15 uur weer op weg: naar Vlissingen. over de gehele boulevard, via de Keersluis naar Souburg en naar Middelburg-Zuid, waar het inmid dels 13.55 uur is geworden. Daarna zet het peloton koers naar Nieuw-tlf S&Jooêlana. ver volgens door de Quarlespolder en via Nieuwdorp naar de Sloeweg. die overgestoken wordt voor een tocht langs Hoechst en de kern centrale- Om Borsocle hoen rijdt het gezelschap naar 's-Heeren hoek 'aankomst 15.15 uur» waar zondagmiddag wielerwedstrijden worden gehouden en waar de toerrenners over het criterium- parkoers rijden tussen de wed strijd voor dames en de wed strijd voor amateurs in- Vervolgens gaat het weer in de richting Nieuwdorp. Heinkens zand (over de Kraaaijedijk), rich- 'ing Nisse, Ovezance. Kwaden damme. langs de Biezelingsedijk naar restaurant De Caisson en tenslotte via Kapelle naar Goes, waar de aankomst om 17.10 uur is gepland. Wie er aan deel wil nemen kan vlak voor de start bij het station in Goes inschrijven- TERNEUZEN Wat een scheidsrechter voor het voetballen betekent, is in feite een jurylid bij het wielrennen. Ook hij bepaalt of er bepaalde spelregels niet worden overtreden en neemt als dat gebeurt daartegen maatregelen. Jury leden zijn ook even onmisbaar als een scheidsrechter. Zonder hen zou het vrijwel onmogelijk zijn om wielerwedstrijden te organiseren of men zou na afloop dikwijls genoegen moeten nemen met wanorde. Om de vergelijking met een voetbalscheidsrechter door te trekken: ook zij zijn vaak de gebeten hond in de ogen van renners en supporters. Want vele wielrenners hebben de ge woonte om precies te weten op welke plaats men is geëindigd, zeker als men met een grote groep renners tegelijk op de finish komt aanstormen. Dan we ten ze precies hoeveel ze waren en wie er net voor of net achter hen was. Ziet de jury het anders, vaak terecht, dan komen de protesten los. Daarom: wie wil dit alles op zijn vrije dag rond zijn hoofd hebben? Toch zijn er, gelukkig, ieder jaar opnieuw weer mensen die jurylid wil len worden. Eén van die velen is ook Pierre Eijsackers uit. Temeuzen. Als taak in de jury heeft hij de functie van microfonist. Hij is de man die de premies aankondigt, die vertelt wie er op kop ligt en hoever ze voor zijn. kortom: hij praat de wedstrijd aar, elkaar en brengt het publiek en ren ners van de stand van zaken op de hoogte. Maar hij is op de eerste plaats jurylid en daarover bestaan nog wel eens misverstanden. Velen denken dat de microfonist een zelf standig werkend man m een wieler wedstrijd is, niets is echter minder waar. Pierre Eijsacker: „Er zijn ook comités die denken dat ik belang rijker ben dan een gewoon jurylid die op de wagen zit te schrijven. Dat is falikant fout. Ik ben jurylid maar omdat ik niet kan schrijven zoals de jongens op de wagen en zij misschien niet kunnen praten ben ik microfo nist- Ik ben als het ware een verleng stuk ran de mannen op de jurywagen. Rlaar zij zijn net zo belangrijk als Aan Pierre Eijsackers vroegen wij waarom hij jurylid is geworden. „Op de eerste plaats natuurlijk niet voor het geld. Met de vergoeding die je krijgt heb je net de reiskosten eruit. Maar gewoon omdat ik bezeten ben van de wielersport. Je zou het mis schien een ziekte kunnen noemen. Al les wat met wielrennen te maken heeft boeit me en als ik tijd heb sla ik geen wedstrijd over. Het boeit me iedere keer weer. Toen ik nog in Rotterdam woonde was ik lid van de "Rotterdamse Leeuw' en daarvoor was ik een paar keer speaker bij rollen- wedstrijden. Toen vroeg de consul of ik er iets voor voelde om jurylid te worden, maar dan uitsluitend als mi crofonist- In 1970 ben ik officieel jurylid geworden". Nog regelmatig fungeert Pierre Eijsackers als micro fonist bij wielerwedstrijden in de Randstad. ..Daar is ae sfeer rond wielerwedstrijden anders dan hier. Men denkt in Zeeuwsch-Vlaanderen maar al te dikwijls dat men alleen hier verstand van wielerwedstrijden heeft, maar niets is minder waar. Als men hier een wedstrijd met 80 ver trekkers heeft is dat een groot ren nersveld. daar zijn wedstrijden met meer dan honderd renners aan de start een normale verschijning. Be grijp me goed, het is geen verwijt". Het wielrennen is Pierre Eijsackers als het ware met de paplepel bijge bracht. Tot aan zijn zestiende jaar woonde hij in de Burgemeester Geil- straat in Temeuzen. De straat waar toen ieder jaar het wielergebeuren van Temeuzen plaats vond. „Dat Scheldecriterium vroeger in Temeu zen was iets aparts. Toen bestond het dat duizenden mensen uit Temeuzen en omgeving kwamen kijken Daar ben ik bgzeten geworden van de wie lersport. Als de koers er was ging ik regelrecht van school op mijn plaats je op de tribune zitten en daar kwam ik niet meer af. Zo'n parcours heb ik nog maar zelden gezien, maar zoals met zoveel is ook dat verloren ges gaan. Rlaar volgens mij zou het nu weer realiseerbaar zijn. .Ris Iemand garant zou staan zou ik het aandur ven om daar opnieuw een koers te gaan organiseren". Waaruit blijkt, voor velen zal het nieuws zijn. dat Pierre Eijsackers een geboren Temeuzeroaar is. Na een af wezigheid van bijna twintig jaar is hij twee jaar geleden weer in zijn ge boorteplaats teruggekeerd. Schaduw In Zeeland werkt Pierre Eijsackers tot nu toe in de schaduw van de in het rak stilaan vergrijsde Wim Hen driks. Met zijn vijfentwintig jaar erva ring is Hendriks de meest bekende verschijning op het wielergebeuren. toch ziet Eijsackers collega Wim Hen driks niet als een concurrent. .Na tuurlijk "iet, dat kan helemaal niet. De consul bepaalt welke microfonist er wordt aangewezen. Maar ik heb ae laatste tijd wel wat weinig wedstrij den gehad en dat valt me een beetje tegen. Dan krijg je het gevoel dat men alleen wedstrijden mag doen waar Wim Hendriks niet naar toe wü. Ik heb dat al eens bij de consul ter sprake gebracht en are geeft me aan gelijk. Ik zou ook best eens één van de betere wedstrijden hier willen doen maar daarvoor krijg ik geen kans. Dat doet me wel eens pijn". Dan vertelt Pierre Eijsackers hetgeen vorig jaar tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is voorgevallen. „Voor die wedstrijd was ik aangewe zen als microfonist en Wim als assis tent-wedstrijdleider. Wat gebeurt op de dag van het ver trek? Eén van de sponsors wil per se Wim Hendriks als microfonist vanwe ge zijn zakelijke belangen en Pierre Eijsackers kon naar huis. Ik ben ook naar huis gegaar. en op dat moment neem je je stellig voor ermee te stoppen. Maar nog diezelfde middag ben ik gaan kijken. Ik kon het thuis niet houden omdat ik wist dat er in Temeuzen een wielerwedstrijd was. Maar dat voorval heeft me erg aange grepen. De andere dag heeft Wim Jeremiasse me aangeboden om bij hem in de wagen mee te gaan. Be grijp me goed, ik heb niets tegen Wim Hendriks of wie dan ook. Ieder een heeft zijn eigen manier van wer ken. maar ik pas ervoor om ieder wielercomité o: wat dan ook te gaan verwelkomen. Ik sta er als jurylid en niet anders". Het is één van de rede nen waarom Pierre Eijsackers zich niet wil doei voorkomen als de mi crofonist van de PZC. Tal van door de PZC gesponsorde atletiekevenemen- ten werden van commentaar voorzien door Pierre Eijsackers. ,Jk deed dat graag en de mensen komen steeds terug maar het is niet omdat toevallig de PZC sponsor was. dat doet me niks. Maar het is leuk werk en eens :ets anders dan ■wielerwedstrijden. Maar het wielrennen staat wel op de eerste plaats, dan pas andere everyy meuten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 25