VAN WIELRENNER TOT SPONSOR ADRIE KLAASSE: EERST TEXTIEL SMOKKELEN NU TEXTIEL MAKEN... Dames en amateurs starten vrijdag al in Vlissingen Sponsors JURY Groeiende produktie breigoederenfabriek 'Carla' in Yerseke Soms werken van donderdagmorgen tot zaterdagavond IN HEINKENSZAND, DE BAKERMAT VAN DE RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND, WORDT ZATERDAG TIJDRIT VOOR DAMES GEHOUDEN 'KAPERPRIJS' WAS DE BASIS VOOR ZEEUWSE KLASSIEKER Toeristisch ZEER ZWAAR PARKOERS MET ENKELE HAARSPELDBOCHTEN PRIJZENSCHEMA VOOR DE DAMES V/OENSDAG 30 MEI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT YERSEKE Van wielrenner tot sponsor. Dat kan de 23-jarige Ri- ni Klaasse uit Yerseke zeggen. Vijf a zes jaar geleden was hij in de wielersport een nieuweling met redelijke beloften voor de toekomst: hij won onder meer in Brabant en tijdens zijn militaire dienst in West-Duitsland wedstrij den. Maar na zijn militaire dienst stopte hij met de wielersport, omdat het breigoederenbedrijf Carla hem volledig opeisten. Dat bedrijf werd opgericht door zijn oom Anton Eversdijk, terwijl zijn broer Adrie Klaasse één van de belangrijkste steunpilaren van het bedrijf is. Rini Klaasse: „Ik fiets nog steeds als ik even tijd heb, maar ik kan niet voldoende trainen om weer aan de wed- strijdsport deel te nemen. Daar om hoop ik dat de volkskoersen er meer in komen. Zo'n wedstrijd is maar 60 kilomeier lang en daarvoor hoef je niet zo waanzin nig veel te trainen". Met. recht kan Rini Klaasse nu zeggen: van wielrenner tot sponsor, want het bedrijf Carla is een belangrijke sponsor voor de Ronde van Mid den-Zeeland. 'Carla' stelt prijzen beschikbaar voor de premie- sprints, levert bekers en natuur lijk ook de Zebra-trui. het. tricot voor de winnaar van deze Ronde van Midden-Zeeland. In onder staand artikel een impressie van het ontstaan en de groei van het breigoederenbedrijf 'Carla'. YERSEKE ..De ene dag stond ik nog achter de soepketels en de andere dag goochelde ik met breimachines"... Dat weet de nu 28-jarige Adrie Klaasse, een van de steunpilaren van de brei- en confectiefabriek Carla in Yerseke zich nog als de dag van van daag te herinneren. In de keuken etaleerde deze zoon van een voormalige hakker uit Yerseke ongetwijfeld grote talenten, want als 21-jarige was hij de jongste Nederlandse chefkok ter koopvaardij bij de Rotterdam Lloyd. En toch was hij van de ene op de andere dag van koopvaardijkok veranderd in 'breimees- ter'. Zijn oom Anton Eversdijk (broer van zijn moeder) was na melijk in Yerseke een breigoederenfabriek(je) begonnen en dit bedrijf zat zo dringend om personeel verlegen dat Adrie Klaas se aanvankelijk 'even met verlof' in Zeeland al spoedig niet meer gemist kon worden. Maar het was overigens niet de eerste maal dat Adrie Klaasse met .textiel te maken had. Want men weet het: wie verre reizen doet, kan veel verhalen en zeker een zeeman, die zo ongeveer alle zeven wereld zeeën bevaren heeft. Adrie Klaasse kan dan ook bijvoorbeeld vertellen: „Natuurlijk smokkelde je op de gro te vaart. Sigaretten, maar ook tex tiel, overhemden, lappen stof en bro kaat. Het aardigste was het op de grote lijn Hongkong, Japan, Zuid- Amerika, Noord-Amerika en weer te rug naar Hongkong. Dan kocht ik in Hongkong een paar honderd over hemden voor twee Hongkong-dollars per stuk dat was 1,40 ongeveer en in Zuid-Amerika deed ik ze dan van de hand voor drie Ameri kaanse dollars per overhemd. Dan moest je wel eerst de douane omko pen met een slof sigaretten of een fles whisky, maar aan een paar honderd overhemden verdiende je zo toch aardig". „En dan gingen we via Bombay en Calcutta naar Hongkong terug, via India dus. Daar kreeg je voor 1 dollar zoveel roepia's terug dat je ongeveer 7,20 aan Nederlands geld had voor één dollar. Daar kocht ik dan rollen Casmir brokaat en dat verkocht ik dan later weer in Ameri ka. Zo bleef ik mooi draaien met overhemden en brokaat. Ja, eigenlijk zat ik dus al veel langer in de textiel". Adrie Klaasse heeft het helemaal aan zijn oom Anton Eversdijk te danken, dat hij nu permanent in de textiel zit, want de heer Eversdijk is de oprichter van de breigoederenfa briek Carla in Yerseke, die begon nen in een klein pandje aan de Spruistraat nu is uitgegroeid tot een imposant bedrijf aan de Indus trieweg, waar de breigoederenfa briek Carla 2200 vierkante meter in beslag neemt en waar jaarlijks hon derdduizenden kols, spencers, trui tjes, overgooieres enzovoort geprodu ceerd worden. TWEEDE ETAPPE Heel de familie Klaasse maakt nu deel uit van de firma. Voor de oorlog was de heer W. Klaasse (sr) een van de 21 bakkers op Yerseke. In 1967 besloot hij op aandringen van zijn zoon Adrie en zijn zwager Anton Eversdijk zijn bakkerij te sluiten, de ovens er uit te breken en zo ruimte te scheppen voor weer nieuwe breimachines. Dat was in de Noordzandstraat en na de Sprui straat zo ongeveer de tweede etappe van het bedrijf, om even in de wielerterminologie te blijven. Eversdijk: .Destijds waren er 21 bakkers in Yerseke. nu nog maar drie. De tijden zijn wel veran derd". Anton Eversdijk heeft trouwens ook een opmerkelijke ommezwaai in zijn beroep gemaakt: van handelaar in onroerend goed werd hij de com merciële topman van deze breigoe derenfabriek, die hij eerst zelf op richtte. Het verhaal begint al in 1963. Eversdijk: „Bij mijn zwager in de bakkerij in Yerseke kon ik tot midden in de nacht terecht. Nacht vogels waren het. Ik viel er dan ook wel eens midden in de nacht binnen en soms zag ik er ook een politie man die er recht tegenover woonde. Die liep dan wel eens met een enorme bol wol onder zijn arm. In het begin schonk ik er geen aan dacht aan, maar later informeerde ik er eens naar. Toen bleek dat de vrouw van die politieman voor de bijverdienste breigoederen maakte. Van het een kwam het ander en met die politieman en zijn vrouw richtte ik in januari 1964 het breigoederen bedrijf Marjaenine op". Toch liep het eerst op 'een ver schrikkelijk debacle' uit. zoals Anton Eversdijk het nu nog weet te herin neren. Aanvankelijk had de vrouw van de politieman maar één ma chientje, maar ze wist, de heer Evers dijk ervan te overtuigen dat „in deze branche goud is te verdienen als we oveb betere machines be schikken". Eversdijk: „Voor mij was het allemaal volkomen nieuw. Ze maakte alleen kols. Nou, ik wist nog niet eens wat een kol was, zo'n ding om over je hoofd te trekken. Maar ik besloot er in te stappen, ik finan cierde de zaak. We kochten twee vlakbreimachines en twee overlock- machines, nadat we eerst ons licht hadden opgestoken in Brussel, St.- Niklaas en Hilversum. We kochten Japanse garens en we konden begin nen". NU ALLEEN De aanpak was echter te weinig professioneel: soms kon er niet op tijd afgeleverd worden, de verkoop prijzen werden niet scherp genoeg berekend, waardoor ook de samen werking tussen de firmanten minder soepel liep dan wel gewenst was. De politieman werd weer politieman (op het eiland Tholen) en Anton Eversdijk besloot het bedrijf alleen voort te zetten, nu onder naam Carla, genoemd naar zijn dochter. „In feite ben ik op 1 januari 1966 voor mezelf begonnen", weet de heer Eversdijk nog Het was enorm hard aanpakken. -y-mren ren hst breigoederen- bedr':.-: Carla in Yerseke: vlnr de heren Eversdijk en Klaasse sr en Adrie Klaase. (Foto PZC) Eversdijk daarover: „Ik bleef eerst ook nog in onroerend goed doen. We hadden toen al drie meisjes in dienst. Ik woonde nog in Kruinin- gen. Ik kon er niet de hele dag zijn. Maar de machines moesten bijna de liele dag, overdag en "s-machts draai en. Een van de meisjes kwam na zes uur terug tot tien uur. Dan kwam ik tot 1 of 2 uur, maar de zaak moest dan ook weer gereed gemaakt worden voor de volgende morgen, want om vier uur kwan al weer één van de meisjes op. We draaiden toen volop met twee ma chines in de Spruistraat. Er werden toen nog vragen over gesteld' in de raad: Is het b. en w. bekend dat in de Spruistraat een huis aan de wo ningvoorraad is onttrokken en nu een bedrijf herbergt? Maar ook dat liep goed af". Kortom: het was allemaal te veel voor één man juist in die periode verscheen Adrie Kiaasse na acht maanden varen weer op het toneel in Yerseke. En hij was het die aan zijn oom de bevrijdende vraag stel de: wat kan ik voor je doen? Evers dijk: „Ik zeg: 's-nachts de machines laten draaien, dan kan ik een keer slapen". Adrie Klaasse: „Dat. was in september 1966- Ik was net naar Nieuw-Guinea geweest". Eversdijk: „Eerst wist hij er natuurlijk net zo veel van als tien die het ook niet wisten, maar één van de meisjes heeft hem al gauw de zaak uitge legd. Toen kon hij bollen wol en garen opzetten en was hij dus brei- meester". Adrie Klaasse weet het nog: .Paarse kollen waren de eerste produkten die ik afleverde. Paars was toen erg in de mode. Er kwamen zoveel be stellingen dat de achterstand in de produktie in één maand opliep tot 30.000 stuks. Er kwam dus een ma chine bij". Eversdijk: „Op lijd leveren. Dat was belangrijk. Met een klein machine park moesten we ons waarmaken. Als je eenmaal een order niet op tijd zou afleveren, zou je een belang rijke grote klant kwijt zijn. Daar om werkten we dag en nacht door. Het gebeurde wel dat ik op zaterdag avond op visite was. Dan vroeg ik aan die mensen of de telefoon van. de haak mocht, dan stond ik via die telefoon in directe verbinding met de machines. Af en toe luisterde ik dan door de telefoon of de machi nes allemaal nog wel liepen, stopte er een, dan ging ik als de bliksem er naar toe om de zaak weer op gang te brengen. Zo zijn we begonnen". Adrie Klaasse: „Tegen de feestdagen, zo'n maand voor Sinterklaas, wordt het helemaal een gekkenhuis. Ik heb het in die begintijd een keer meege maakt dat ik in die periode van donderdagmorgen vroeg tot zaterdag avond laat aan één stuk door zon der één uurtje te slapen heb doorge werkt. We sloegen dus gewoon twee nachten slapen over. Zaterdagavond ging ik naar bed. ik word wakker en zie dat 'net vijf uur is. Lekker vroeg denk ik. maar even later realiseer ik me dat ik toch wel veel geluid op straat hoor voor zondagmorgen vijf uur. Was het zondagmiddag vijf uur". Adrie Klaasse („Ik kan gelukkig met heel weinig slaap soms. als ik 's- nachts gewerkt heb, heb ik al aan één uur genoeg") heeft er al jong rekening mee gehouden, dat hij bij nacht en ontij moest werken. Dat moeten bakkers ook wel eens. Hij volgde de bakkerscursus aan de am bachtsschool in Goes, kwam bij zijn vader in het bakkersbedrijf, behaal de niet avondcursussen alle diplo ma's clie nodig waren en solliciteer de toen bij de Rotterdamse Lloyd als bakker. Eerst was liij bakker op een van de half vracht - half passa giersschepen van de Lloyd. maar binnen dtae jaar was hij de jongste chef-kok van de Lloyd. Zijn speciali teit: rijsttafels en ander Indisch eten. ..Dat doe ik bij wijze van liefhebberij nog wel eens bij ver jaardagen", bekent hij. En zijn vrouw: ..Koken kan hij beter dan ik". De Rotterdamse Lloyd had dan ook liever gezien dat Adrie Klaasse als chef-kok was blijven varen. Om niet opgeroepen te worden voor militaire dienst moest Adrie ook nog geruime tijd over de wereldzeeën zwalken. Aanvankelijk verlengde de Rotter damse Lloyd zijn verlof, maar ten- slote kon het niet langer en v.-erd hij ontslagen, omdat Adrie Klaasse het bedrijf Carla inmiddels niet meer in de steek kon laten. De heer J. Bom, clie de boekhouding van het bedrijf beheert en die ook aan de wieg heeft gestaan van het bedrijf, vond toen de oplossing: „Bij geen enkel arbeidsbureau in Nederland staat een breimeester ingeschreven", ver telt de heer Bom, „wij konden aan tonen dat we onze breimeester Adrie Klaasse niet konden missen en dus hielden we hem uit militaire dienst op grond van persoonlijke onmisbaarheid". Later verscheen ook Rini Klaasse (23). een jongere broer van Adrie op het toneel in de breigoederenfa briek. Ook dat paste voortreffelijk in de ontwikkeling, want Rini had aan de ambachtsschool in Goes een opleiding voor machinebankwerker achter de rug, werkte vervolgens twee jaar aan de machinefabriek bij ae haven, waar hij ook nog lassen leerde en kon derhalve pijlsnel opge leid worden tot onderhoudsmonteur in de breigoederenfabriek Carla. UITBREIDING Inmiddels was ook de voormalige bakkerij in de Noordzandstraat te klein geworden voor het bedrijf. Op aansporing van burgemeester C. Pijl Hogeweg van Yerseke besloot de bedrijfsleiding toen vestiging te rea liseren op het nieuwe industrieter rein. In juli 1968 begon de bouw en nog in december van hetzelfde jaar verhuisde het bedrijf naar de Indus trieweg, waar de uitbreiding nu al zo indrukwekkend is, dat het bedrijf 25 werknemers in dienst heeft: 23 meisjes en 2 mannen. 'Carla' is nu in het bezit van de modernste apparatuur, onder meer een zogenaamde Jaquard. een rond- breimaehine, waarop onder meer de gecompliceerde Noorse truien gefa briceerd kunnen worden. Fabriek en garenloods nemen 2200 vierkante meter in beslag (ongeveer 50 bij 41 meter). In gebouwen (ƒ400.000) en machines (ruim ƒ800.000) zijn nu al meer dan 1.2 miljoen geïnvesteerd. De produktie is nu voor 70 procent afgestemd op kinderkleding. Enkele produktiecijfers: 300.000 trujtjes per jaar, 200.000 kollen per jaar, 100.000 spencers per jaar. Adrie Klaasse: „Wc hebben eens in één jaar 500-000 bollen gemaakt" Eversdijk: „Het machientje waar mee we begonnen zijn. staat er nog altijd". Adrie Klaasse: „Het is een museumstuk waar we trots op zijn en dat we in ere houden". En Rini Klaasse: „Ik blijf er aan werken om het draaiende te houden". Toch zul len er ongetwijfeld in Yerseke nog vele nieuwe breimachines blijven bijkomen, want de bestelling, voor vele 10-000 stuks tegelijk, blijven binnenkomen. Maar onder het motto 'wie het klei ne niet eert. is het grote niet weert' heeft het bedrijf Carla nu ook een winkel op Yerseke geopend waar artikelen die kleine foutjes hebben (zogenaamde R-keus) worden ver kocht. Eversdijk: „We verdienen er zo toch nog meer aan. dan via verkoop aan marktkooplieden". HEINKENSZAND De bakermat >an de Kondc van Midden-Zeeland ligt in reite in Heinkenszand. Daar werd in de vijftiger jaren de beroemde en bijna legendarische 'Kaperprijs' verreden, een wielerkoers, die voortreffelijk georga niseerd werd door de onlangs overleden heer A. G. Verhuist, nog altijd ge noemd als Zeelands beste vvielerorganisalor van de afgelopen halve eeuw Verhulst was op den duur niet meer tevreden met een plaatselijke ronde. Later (in 1955) organiseerde hij samen met het wielercomité van Terneuzen en het wielercomité van Koewacht een Ronde van Zeeland en tenslotte creëer de hij uit het niets de internationale Ronde van Midden-Zeeland, dip in 1959 voor het eerst werd gehouden. Dc perfecte organisator Verhuist maakte er onmiddellijk een doorslaand succes van en direct al kreeg de Ronde van Midden-Zeeland een enorme naam in de vaderlandse wielerwereld. Er was slechts één schaduwzijde: Verhulst was inmiddels naar Goes verhuisd en daarmee verloor Heinkenszand zijn wielerevenement. Voor de wielerminnaars in Heinkens zand zijn nu inmiddels ae betere tij den al weer aangebroken, vooral ook dankzij het feit, dat in dit dorp Wim Jeremiasse, inmiddels een van de top- juryleden van de KNWU, woonachtig is. Min of meer op zijn eentje organi seerde hij enkele wielerrondes van Heinkenszand voor nieuwelingen en de laatste jaren is zijn initiatief over genomen door een actief wielercomi té, dat in 1971 en 1972 sterk bezette amateurkoersen in Heinkenszand or ganiseerde. Renners als Fedor den Hertog (zowel in 1971 als in 1972 aan de start). Kees Priem, Roy Schuiten. Aad van den Hoek en de vrijwel volledige formatie van Trico Noble waren in Heinkenszand te zien. Voorzitter Lou Moelker van het wie lercomité van Heinkenszand moet toe geven: „Dat hadden we natuurlijk ook te danken aan het feit dat Wim Jeremiasse zo veel relaties in de wie lersport heeft". En secretaris Ad Mol van het wielercomité vult aan: „Wim Jeremiasse is een goede vriend van Piet Liebregts, de ploegleider van Fri- sol- Daarom hadden we vorig jaar Het wielercomité van Heinkenszand. dat verder bestaat uil. penningmeester Adrie Janse, materiaal beheerder Frans Pieters en adviseur Wim Jeremiasse. is ook nauw betrokken bij het wieier- programma rond de Ronde van Mid den-Zeeland: zatermorgen wordt in en rond Heinkenszand een individuele tijd rit voor dames gehouden. Vanzelf sprekend: alle dames die deelnemen aan ae Deltarit van Middelburg naar Goes zullen ook starten in Heinkens zand. zodat men in deze plaats ook wereldkampioene Geneviève Cambilü- on (Frankrijk), wereiduurrecordhoud- ster Maria Cressari 'Italië;, oud- wereldkampioenè Cyril Burton 'En geland) en de Nederlandse topren- sters Keetie en Bella Hage te zien krijgt. Het 12.3 kiiometer lange parkoers is een schitterende toeristische route ende boomgaarden is zo schitterend. dat het jammer i--. dat de meisjes op de fiets zo'n haast hebben. De start van de tijd rif (die om klok slag 9 uur zaterdagmorgen begint) ligt op de l.3an van f$arhe«.lein voor de sporthal De Stengr. terwijl de finish is te zien op de Kraaiendijk, achter de sporthal. De route ziet er als volgt uit: Laan van IJarbcstein, mr. dr. Meslaan, Hurgronjestraat. Oostergul- testraat. Rembrandslraat. Clara's Pad (via de rijbaan). St-Pielc-rspolderdiJk, Weslhofxrzandweg. Baaredorpescweg. Noordhoekeweg. SSnoutskerfc.sezjinil- weg. Gerbemesseweg. Dorpsplein. Paul Krugerstraat. Grotedijk. Kruisc-wegje, Stenevate en Kraaiendijk. Penningmeester Adrie Janse stek vast: „Financieel komt er nog al wat - voor kijken om zo'n rit voor dames te organiseren. We krijgen het hele rensterveld weliswaar in ae schoot geworpen, maar er zijn toch nog ai zijn ƒ250 «ten 220.- op tafel leggen voor een koffie- maaltijd in de sporthal en we storten 25.- in de kas van de padvinders, die ons met de praktische organisatie hel pen. We hebben wel een paar spon sors het zoetwarendistributie'oe- drijf Van Melle en Verduijn uit Goes, garage Clara uit Heinkenszand er. landbouwwerktuigenfabriek Cappon uit Heinkenszand maar we wilden geen beroep doen op de middenstand van Heinkenszand omdat we dat al doen bij onze traditionele amateur- koers in begin augustus". Voorzitter Moelker wijst er ook nog op. dat het wielercomité veel mede werking krijgt van de rijkspolitie- Kortom: dankzij deze tijdrit voor da mes komt de wielersport in Heinkens zand weer meer in de belangstelling. VLISSINGEN Op een zeer zwaar. 25U0 meter lang parkoers is vrijdag avond in Vlissingen letterlijk op de vooravond van de Ronde van Midden. Zeeland een wielerwedstrijd voor amateurs te beleven. Op ditzelfde par koers gaat vrijdagmiddag om vier uur het internationale damesgezelschap van start. Om zes uur beginnen de amateurs aan hun race. Breda. 37 H. van Weert Leende. 38 H. Wolfs Veghel. 39 T. Verhezen Bergen op Zoom. 40 H. Lelieveld Amsterdam. 41 J. Lelieveld Amsterdam. 42 T. Hui zen Kloetinge. 43 J. Deijkers Oud- Gastel. Deze wedstrijden worden seerd door het wielercomité Walche- ren met medewerking van het Vlis- s:r>gs Actie Ponds. GOES De sponsors, die de Ronde van Midden-Zeeland en de wielerwed strijden voor dames mogelijk maak ten, zijn: Provinciale Zeeuwse Courant. Trico Noble Aardenburg. Ketting Metaalwa ren Didam, Skol Bierbouwerijen Bre da. Caballero Haarlem, Carla breigoe deren Yerseke, Amstel Heineken Brou werijen Amsterdam, Con-Ma-Met P. v. d. Linde Goes, Gebr. Cok BV te Kapelle. El Toro, J- Luyk Goes, Natio nale Nederlanden Verz. te Rotter- damBouwmat. Filaar. Constructicbe drijf Adriaanse. Krijger Tours, Spor- thuis Pieters, Juweliers'oedrijf Fabery de Jonge, Camping Anna Friso. Gara ge van Strien VW, Kledingbokser Goes, Huijzen Verz. Kloetinge. Toyota de Jonge Goes. Frisol Drdrecht. Drinkwaard Ridderkerk, V. Dijke's Ca ravancentrum. Esmi Rolschaatsen, Delbana horloges. Reisbureau Rouw, Gemeente Nw. Borsele. P. Rentmees ter. J. Middelink. De Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie en de WC 's Heerenhoek, Heinkenszand en het Co mité Ronde van Midden-Zeeland als mede het beschikbaar stellen van de volgauto's door WC 's Gravenpolder en Datsun garage J. Walhout te Goes en de bezemwagen door Joka tran sportbedrijf. Jurybenodigdheöen zoals papier, pennen en dergelijke werden ter beschikking gesteld door Boekhan del Nieuwdorp te Kapelle. Het parkoers ziet er als volgt uit: start op de Vredehoflaan (bij het bejaardentehuis). President Roosevelt- laan, Multatulilaan, Van Wooelderen- laan, Zandweg, oprit Kenau Hasse laarstraat. achter het Strandhotel lanks. Strandweg, Julianalaan. Con- stantijn Huïjgenslaan, Vondellaan en weer Vredehoflaan. waar ook de fi nish ligt. Voor een criterium is dit een uitzon derlijk zwaar parkoers, omdat de ren- sters en renners komend vanaf de Zandweg een haarspeldbocht moeten maken om de oprit naar de Kennau Hasselaarstraat op te rijden. Dat bete kent dat de coureurs vrijwel vanuit stilstand aan deze klim moeten begin nen. Boven aan de oprit moeten de deelneemsters en deelnemers onmid dellijk een haarspeldbocht naar links maken. De dames moeten dit par koers van 2500 meier -20 keer rijden (50 km) en de amateurs moeten de 2500 meter 40 keer (100 km) afleggen. Om vier uur zal burgemeester ars T. J. W'esterhout van Vlissingen het startschot geven voor de wedstrijd van de dames. Voor de deelneemsters bij de dames zie de lijst van deel neemsters aan deze internationale wedstrijden voor dames elders in dit wielernummer. In deze wielerronde van Vlissingen gaan de volgende ama teurs van start -de nummers voor de naam zijn de rugnummers die de renners tijdens de koers zullen ara gent: 1 B. Broers Oudenbosch. 2 J. Berghe- ge Roosendaal, 3 P. van Beurden Diessen, 4 A. v. d. Bunder IJzendijke, 5 A. Carron Den Hout. 6 J. Courtin Heinkenszand. 7 J van Dijk Ulven- hout. 8 J. Drijóijk Ovezande. 9 K. Fiktorie Bergen op Zoom, 10 P. Fran ken Oosterhout. II B. Geer.se St. Philipslanö. 12 A. Gevers Schijr.del. 13 P. Gödde Koewacht. i4 J. Harinck 's-Heer A'otskerke. 15 O- Hellomons Roosendaal. 16 W. van Helvoirt Til burg. 17 J. Huijps Ossendrecht. 18 M. Jongenelen Oudenbosch. 19 T. Kraus Oudenbosch. 20 L. de Kunaer Ovezan de. 21 J. v. d. Linde Leende. 22 is Souburg. 23 M. Metsen Roosen daal, 24 B. Musters Steenbergen. 25 J. Merrienboer Klundert. 26 J. Rovers Roosendaal, 27 P. Schouwenaars Ou denbosch, 28 C. Spaans 's-Gravenpol- der, 29 W. van Steenis Hoogbolkland, 30 A. Stoutjesdijk Bergen op Zoom. 32 H. Sianöer Oude Tonge. 32 K. Toïhoek Yerseke. 33 K. de Vrieze Goes. 34 W. Westdorp Heinkenszand. 35 C. Witkam 's-Heerenhoek, 36 L. v. d. Wiel GOES De jury voor de Ronde van Midden-Zeeland en de 3-daagse dames- wedstrijd ziet er als volgt uit: wedstrijdleider W. N. Jeremiasse. Heinkenszand; ass. wedstrijdleider C. Delbresinne. Roosendaal. voorz. weds:r.comm. J. Burm. Hulst: secr.- wedstr.comm. J- v. Oosten. Pijnacker: wedsir.comm. A. v. Oosten. Hoek. aankomstrechter R. Kint. Terneuzen. comm. R. Carpentier. Ossendrecht; ccmm. J- Dhanis. Hulst; comm. J. Hartman. 's-Gravendëel; comm. op motor G, v. d. Enden. Monster; comm. op motor B- Kouwenhoven. Monster: tijdwaamemer H A. v. Velt- hoven. Poeldijk: microfonist w. Hen driks. Hulst; alg. reserve P. Tijmers- ma. Spijkenisse. Jury 3-daagse internationale dames- wedstrijden Vlissingen, Delta-rit. Mid- delburg-Goes, Heinkenszand en 's- Heerenhoek: Wedstrijdleider juryvoorzitter J. Moerdijk. "s-Gravenpolaer: secretaris wedstrijdcomm. J. Kieöoom, Breda: aankomstrechrer J. Volwerk, Kapelle; tijdwaamemer P. v. cL Perre. Breda, microfonist P- Eysackers. Terneuzen; commissarissen W. v. Gelder, Breda: commissarissen P. Pieters, Heinkens zand: commissarissen J- Franse, Kwa- dendamme: commissarissen L. Koot- stra, Vlissingen: commissarissen P. Raaijmakers. Middelburg; algemeen instructie W. N- Jeremiasse. Heinkens zand. C-OES Het prijzenschema voor de dameswedstrijden zien er als volgt uit: ie etappe individueel dagklasse- ment 1 juni te Vlissingen aangeboden" door het Comité Ronde van Midden Zeeland, 200.- te verdelen in Ie 30; 2e ƒ27.50: 3e ƒ25: 4e '22.50: 5e 20; 6e ƒ15: 7 12,50; 8e ƒ10; 9e 7,50; 10e 5: en aan tot de 15e plaats 5. 2e etappe 2 juni tijdrit te Heinkens zand 200 aangeboden door WC Hein kenszand Zelfde verdeling a's te Vlis singen. 2 juni Deltarit Middelburg - Goes 3e etappe 310 te verdelen in: ƒ35 .'30 ƒ25 .'20 17,50' 17,50 ƒ15 7 15 '12,50 .'12.50 f 10 10 ƒ10 ƒ10 ƒ7,50 '7.50 ƒ7.50 ƒ7,50 ƒ7,50 .'7,50 ƒ5 5 f 5 5 5 ƒ5. 3 juni 's Heerenhoek 4e elappe: 200 aangebo den door WC 's-Heerenhoek. Zelfde verdeling als le en 2e etappe. Puntenklassenent: leidster ƒ10 per etappe- Trui puntenklassement leid ster: aangeboden door Toyota-garage. De Jonge Goes en Ovezande. Leiders trui. Algemeen klassement leidster: aangeboden door Breigoederenfabriek Carla Yerseke. Dagpioegenkiassemen:; te verdelen in 3 prijzen per dag. te weten .'35: '20. 20 totaal ƒ75 per dag dit 3x totaal 225. Dagploeger.- klassement: werd aangeboden door Nationale Nederlanden Verzekeringen te Rotterdam. Algemeen Individueel eindklassement: aangeboden als de Grote Prijs Ei-Toro plus bloemen en beker eveneens door Jan Luyks El- Tcro bar. Individueel eindklassement zelfde prijzen bedrag als het prijzen schema van de 3e etappe de Deltarit met de zelfde verdeling. Totaal ƒ310. Eindpuntenklassement: Trui plus be ker Toyota de Jonge. Eindploëgenkias- sement: Alle ereprijzen aangeboden door de PZC. Carla Yerseke, Delbana horloges, Esmi rolschaatsen er. Skol bierbrouwerijen. Landenrangschik king: Alles ereprijzen (bekers). To taal p rij zenbedrag 1485.-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 23