Even Kijken greep titel RUYTERSCHOOL EN MAVO WONNE! HAMELINK UIT AXEL 2E IN MOTOCROSS EKE RECORD DEELNEMERS RECREATIESTRIJD: 286 Wandelaars uit Biezeünge wonnen tiende Scheldetocht „Industrie-eiland in zee komt wat meer in zicht" Kuip ers won Wolsink won ook in Valkenswaard 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IR. KRAAYEVELD VAN HEMERT VOOR NIJVERHEID EN HANDEL: KLOOSTERZANDE Zaterdag en zondag heben bijna 450 wandellief hebbers de verschillende trajecten van ADVERTENTIE) de tiende Scheldetocht gelopen. Zater dag was de belangstelling erg groot, maar zondag gingen er mede door het gure weer slechts weinig mensen van start. De eerste dag namen er onge veer 400 wandelaars aan de tocht deel. Negen groepen liepen de vijf kilometer-tocht, acht groepen de tien kilometertocht. en drie groepen de 15 nog 20 lndividuelen mee aan de tocht van 20 kilometer. De wisselbeker ging naar de wandel-1 sportvereniging Biezelinge die de meeste punten behaalde van alle ca- tegoriën. De uitslagen zijn: vijf kilometer: 1 wandelsportvereniging SDO uit Lamswaarde 678: 2 Jonge Zwervers uit Terneuzen 658 punten; 3 Beatrix uit Terhole 652. Tien kiliometer: 1 SDO, Lamswaarde 675: 2 De Vrij buiter, Terneuzen 667; 3 Hontenisse 664. 15 kilometer: 1 Biezelinge 680; 2 Jonge Zwerver, Terneuzen: 3 Hontenisse 662". De organisatie beschreef de belang stelling voor de tweede dag als bijzon der matig. Foto: lnsclirijvlngsdrukte op za terdag. L. Muller in Terneuzen begraven TERNEUZEN Or.der zeer grote belangstelling is maandagmiddag op de algemene begraafplaats in Terneu zen het stoffelijk overschot van de lieer I.. Muller begraven. De heer Muller, in leven directeur van de sleepdienst Muller en van de natuur- stcenhandel De Smïdt en Wijnen in Terneuzen, overleed dinsdag tijdens een vakantie in Frijkrïjk aan een hartaanval. Hij was 59 jaar. Aan de begrafenis ging een rouw dienst in do Goede Herderkerk voor at, geleid door hervormd predikant J. Scholten uit Terneuzen. Op de be graafplaats waren vele tientallen fami lieleden, vrienden en zakenrelaties ver zameld, Onder de aanwezigen bevon den zich burgemeester J. C. Aschoff en oud-burgemeester mr. Tellegen. Aan de groeve werd achtereenvolgens liet woord gevoerd door de heren J. de Zeeuw i vertegenwoordiger van het administratief personeel), R. de Vries (sprekend namens de sleepbootbeman ningen). G. Maassen (uit naam van een aantal zakenrelaties) en de heer J. de Ridder, een zwager van de heer Muller. Diens zoon, de heer W. Muller, bedankte voor de belangstelling- BELANGSTELLING VAN BEDRIJVEN MIDDELBURG „De aanleg van ccn industrieel eiland in de Noordzee komt misschien eind van dit jaar wat meer in zicht, wanneer er mogelijkhe den zijn om alvast rondom een voet daarvoor aan te brengen met de 6(1 miljoen kubieke meter grond, die vrij komt bij het verdiepen van de olie- geul van Rotterdam". Deze voorzichti ge voorspelling deed gistermiddag op een lunchbijeenkomst van Nijverheid en Handel in Middelburg de lieer J. Kraaijeveld van Ilemert, voorzitter van de raad van bestuur van Bos Kalis Westminster Dredging Group NV te Papendrecht, de combinatie die vorig .laar om deze tijd het project lanceerde. De hele studie naar de mogelijkheid om zware industrie en afvalverwer king te verplaatsen naar een eiland in zee is een stuk verder gekomen nu overheid en bedrijfsleven te kennen hebben gegeven dat zij in principe bereid zijn om het project tot ontwik keling te brengen. Er is op het ogen blik belangstelling van de kapt van bedrijven als Shell, Pechiney, BP, Mo bil. de installatie- en scheepswerf- ondernemingen Rijn-Schelde. Pak hoed. de onroerend-goed-maat schappij OGEM, vier grote aannemersbedrijven en de P. O-lines. Samen hebben zij intussen 2 miljoen boven tafel gebracht om het door Bos Kalis technisch uitgewerkte plan op zijn verdere mogelijkheden te onder zoeken. „De economische betekenis van het 'eiland in zee' is intussen aangetoond", aldus gistermiddag de heer Kraaijeveld van Hemert, die zijn gehoor voorrekende dat producerende bedrijven er gemiddeld 100 per vier kante meter grond zullen moeten neertellen. Het project biedt allerlei mogelijkheden, die ook de interesse van de regering hebben en tot mede werking van de kant van het rijk hebben geleid: het eiland in zee kan dienen als averijhaven voor grote schepen die met gevaarlijke ladingen op weg zijn en overal door de haven autoriteiten worden geweigerd; het kan benut worden voor activiteiten die men liever niet meer in de be woonde wereld bedrijft, zoals het, vloeibaar maken van gas; het kan bovendien een functie krijgen als energiebron door er kerncentrales te bouwen. En dan is er nog de functie als overslagpunt voor mammoettan kers in de orde van grootte van 750.000 ton. Rechtsregels Grootste probleem bij de aanleg van een dergelijk eiland in zee is op het ogenblik de keuze van de plaats op het continentale plat en de vragen op het gebied van het internationale recht clie daarbij opdoemen. Zoals uit een toelichting in antwoord op vragen bleek gaat het hier om vraagstukken, die nog wel enkele jaren zullen ver gen voordat er een oplossing komt. En als het gaat over de plaats waar een dergelijk eiland in zee zou moe ten komen is er verder nog de Rotter damse wens om het project zo dicht mogelijk bij het werkgebied van deze havenstad te houden. De heer Kraaije veld van Hemert vertelde de deelne mers aan de lunchbijeenkomst dat er vooral van het buitenland uit veel belangstelling voor het project is ge loond (Australië, Singapore, Zweden, Italië). Op de hamvraag hoe lang liet duurt voordat er werkelijk een dergelijk eiland gebruikgerced ligt zei de top man van Bos Kalis: „Ik voorzie een periode van 5 tot 10 jaar". Bruikbaarheid van vlasvezelzak in onderzoek DEN HAAG (ANP) De stichting verwijdering afvalstoffen heeft van minister Stuvt van volksgezondheid opdracht gekregen een onderzoek in te stellen naar de bruikbaarheid van vlasvezelvuilniszakken, gezien uit mi- lieu-hygïëniscli standpunt. Aldus heeft minister Langman van economische zaken maandag geantwoord op schrif telijke vragen van liet tweede-kamer lid Waltmans (ppr) over dc door dc heer J. Roelol'fzen te Sas van Gent ontwikkelde procédé voor de vervaar diging van biologisch afbreekbare zak ken van vlasvezel. Minister Langman is van mening dat het niet uitgesloten is dat het procédé perspectieven biedt en bij toepassing enige stimulans zal kunnen betekenen voor de Nederlandse vlasindustrie. Ten einde een duidelijk inzicht Ie kunnen verkrijgen in de merites van de vin ding zal de bewindsman van economi sche zaken op korte termijn een eco nomisch-» echnisch onderzoek laten uit voeren. Aan de hand van de uitkom sten van dat onderzoek zal kunnen worden vastgesteld of er aanleiding is het in produktie brengen van de vlas vezelvuilniszak van overheidswege te bevorderen. Het gevraagde onderzoek naar de milieu-hygiënische bruikbaar heid moet met spoed gorden uitge voerd, aldus minister Langman. 113.000,- VOOR BIJNA 5 HA LAND KWADKNDAMME in café "s Lands Welvaren' te Kwadcndamme is maan dag op gerechtelijk bevel een perceel bouwland en boomgaard aan de Vrou- wenweg te Hoedckcnskcrke geveild van 4.81.70. hectare. Het stuk grond bracht 113.000 gulden op. Een stuk weiland van 1.17.50 hectare bracht 16.500 gulden op, en een huis met schuur en een daarachter gele gen boomgaard van 51 are, eveneens aan de Vrouwenweg te Hoedekensker- ke. samen 36.500 gulden. De veiling, waarvoor grote belangstelling be stond, werd geleid door notaris G. F. Giele te Goes. Voorts werden geveild een loods en een bungalow met' garage te Kwaden- damme. Deze brachten respectievelijk 13.100 gulden en 77.778 gulden op. Veel woorden van waardering BIEZELINGE De kring Zeeland van het Nederlands genootschap voor fysiotherapie heeft zaterdagmiddag ve le goede wensen in ontvangst mogen nemen. Dat gebeurde tijdens een in restaurant 'De Caisson' te Biezelinge gehouden receptie ter gelegenheid van de viering van het vijfentwintigjarig bestaan. Niet alleen werd de kring een verdere goede vaart toegewenst, ook de waar dering werd niet onder stoelen of ban ken geschoven. Dokter B. ter Bals, die sprak namens de Zeeuwse stichtiing voor revalidatie en de curatoren van het Zeeuws opleidingsinstituut zei veel respect te hebben voor de werkers van het eerste uur. Hij wees er op, dat de integrale geneeskunde veel ra- kingsvlakken heeft met de fysiothera peuten en zei dankbaar te zijn, dat er zoveel voor de zieke mens wordt gedaan. Hij wees er verder op, dat de fysiotherapie steeds meer in de be langstelling komt te staan, wat zich volgens hem manifesteert in een gro ter wordend ledental. De problemen die er bij de opleiding zijn geweest zullen, volgens dokter Ter Bals, spoe dig opgelost zijn en hij eindigde met de hoop uit te spreken dat de banden tussen de kring en het opleidingsinsti tuut steeds steviger mogen worden. Oud-burgemeester J- L. Dregmans, die als voorzitter van het curatorium van het Zeeuws opleidingsinstituut zijn felicitatie uitbracht, zei te hopen dat DINSDAG 10 APRU 1973 Kapitein-ter-zee Ph. S. Niemeijer - cdt Schelde - verlaat de dienst VLISSINGEN Kapitein ter 'zee Ph. S. NlcmelJer. commandant der mart tleme middelen Schelde en comma» dant van de marinekazerne te Vlissin gen. verlaat 27 juli de dienst. Hij draagt het commando over aan kapt teln luitenant ter zee vlieger A. H. li. Hagcdoorn. die momenteel eerste offi cier van het marine vliegkamp j> I Valkenburg is- De heer Niemeijer trad in 1945 dienst van de marine als seiner I oorlogsvrijwilliger- Na een verkont I officiersopleiding in Engeland weri hij in 1946 tot officier benoemd. To: I 1959 diende de heer Niemeijer bij c> onderzeedienst. Hij voerde oncfe: I meer het bevel over Hr.Ms. O 2( I Hr.Ms. O 21, Hr_Ms. Tijgerhaai e. Hr.Ms. Walrus- De scheidende corn- man dant was ook gezagvoerder va.-, Hr.Ms. Rotterdam. Met ingang van j oktober 1970 werd hij commandant der maritieme middelen Schelde cr. commandant van de Vlissingse mari nekazerne. j de kring zal blinken in góud en ook zal schitteren in diamant en dat e: nog veel in het belang van de zieke medemens gedaan kan worden. 3n deze geest sprak ook dokter H. A. Roebers, geneesheer-directeur van hen Zeehospitum 'Zonneveld' te Oost-kape!. Ie. Volgens dokter Roebers is er in Zeeland nog grote behoefte aan fysio therapeuten. Hij had ook goede hoop op een intensivering van de reeds goede contacten. Gelukwensen mocht de kring ook in ontvangst nemen var. de 78-jarige ere-presidente van ci» kring Rotterdam, mejuffrouw W. de Haas. die als docente ook verschillen de oud-leerlingen terugzag. De eregast zei zich bij de oprichting we! eens afgevraagd te hebben waar men de moed vandaan haalde. Volgens haar staat Zeeland in de medische wereld goed aangeschreven. Ongerust was spreekster niet over de toekomst, ofschoon zij opmerkte, dat er door de steeds grotere eisen het in de toe komst er niet eenvoudiger op zal worden. Met de wens dat de kringle den hun vak niet alleen als bedrijf, maar ook voor het mensdom zullen blijven zien, besloot zij haar geluk wensen, Alle sprekers werden door voorzitter R. Smet uit Terneuzen niet een dankwoord beantwoord. Tot hen die het lcringbestuur kwamen felicite ren behoorde ook mejuffrouw M. van Meurs uit Eindhoven als secretaresse van het Nederlands genootschap van fysiotherapie, alsmede afgevaardigden van de provinciale vereniging 'Het Groene Kruis.' de BOSK-Zeelana en de studentenvereniging ZOF van he'. Zeeuws opleidingsinstituut te Kou^e- kerke. Receptie in "De Caisson" Biezelinge FYSIOTHERAPEUTEN VIERDEN JUBILEUM VAN ZEEUWSE KRING MIDDELBURG Zaterdag is in de sporthal te Middelburg liet jaarlijkse toernooi gehouden van de Middelburg se bedrUfsvoileybalvereniging. Dertig teams uit heel Zeeland, verdeeld over 3 dames po i;le3 en 3 herenpoules na men aan dit sportevenement deel. Bij de dames werd het een complete Hulsterse aangelegenheid. Vanaf de halve finale waren enkel teams uit Huls.t in de strijd, waarvan Mavo uiteindelijk de sterkste was. Zij wonnen de finale met 2-0 van Clitex en namen de wisselbeker over van Spar ta uit Middelbands dat in de voor ronden reeds werd uitgeschakeld. Bij de heren ging de finale tussen De Ruvterschool en Gemeente Middel burg. Het werd een bijzonder spannen de eindstrijd. De Ruyterschool zege vierde in de eerste set met 15-8 maar in de tweede set kwam Gemeente Mid delburg goed terug en won met 15-4. Een derde set moest- de beslissing brengen en hier toonde De Ruyter school over een goede conditie te be schikken. Zij wonnen de set met 15-3 en werden winnaar bij de heren. In de halve finales had De Ruyter school reeds de winnaar van vorige jaren. Provincie, met 2-1 uitgeschakeld. Gemeente Middelburg versloeg in de halve eindstrijd Watneys uit Hulst met 2-0. Bij de dames plaatsten zich voor de halve finales Morres, Mavo. Ly- beert Verstraete en Clitex (beste twee de in de poules). Mavo plaatste zich voor de finale door een 2-0 zege op Morres en Clitex won met dezelfde cijfers van Lybeeri- Verstraete. In de voorronden werden twee sets van 11 punten gespeeld, de halve eind strijd werd gespeeld "best of three' van 11 punten en de finale eveneens "best of three' maar van 15 punten. Aan het einc nn het toernooi, dat een vlot ver loop reft- gehad, reikte burgemeester drs. -- A. Wolters van Middelburg de prijzen uit. In een kort toespraakje sprak de heer Wolters zijn waardering uit voor de organisatoren van het toer nooi. Voorts haalde de burgemeester nog het uitvallen van de tweede sporthal aan, wat een strop betekent voor ve le sportverenigingen. Op korte termijn zal echter worden getracht de zaak weer in ordete krijgen, zo zei de Middelburgse burgemeester, die ver volgens de prijzen aan de aanvoerders van de winnende teams overhandigde. De voorzitter van de Middelburgse be- drijfsvolleybalvereniging, de heer W. G. de Korünk, dankte tot slot van het toernooi scheidsrechters, kantinebe heerder, EHBO-afdeling Middelburg en alle deelnemers voor hun inzet voor het vlotte verloop! en de sportieve strijd in dit jaarlijkse sportevenement. EKE (B) Het gelukte alleen Kees Hamelink om in de eindrangschikking tijdens dc motorcross op het zware zandcircuit in het Belgische Efce, in de voorste gelederen te komen. Alle andere Axelaars moesten door pech met mindere plaatsen genoegen ne men. Na de start van de eerste manche van de nieuwelingen 250 cc was het Hanielink die de kop pakte, op de hielen gezeten door de sterke Belg André Seymortier, Wim van Bruggen nam de 3e plaats in, Johan Schelle- man op de 8e plaats, Ko Walhout 15e en Ilans Kolijn lfie. Hamelink kon ook nu niet de sterke Belg achter zich houden en moest hem in de 2e ronde voor laten gaan. In de 8e ronde gelukte het Hamelink weer om voor Seymortier te komen maar ook nu van korte duur, zodat Hamelink op de 2e plaats eindigde. Van Bruggen kwam ondanks een val partij in de 2e ronde sterk terug en eindigde op de 5e plaats, terwijl Schelleman enkele plaatsen geklom men was en op de 6e plaats eindigde. Hans Kolijn en Ko Walhout werden ondanks verschillende valpartijen res pectievelijk 13e en 14e- Ook bij de '2e manche was het Kees Hamelink die de kop nam, wederom op de hielen gezeten door Seymortier, di'e nu na 1 ronde de kop nam. Van Bruggen kwam op de 8e plaats door, Kolijn 10e en Walhout 12e. Schelleman die in de eerste ronde vele concurrenten passeerde, na een slechte start, werd in de touwen gere den, waardoor de gaskabel van zijn machine beschadigd werd, en hij weer vertrok nadat de rest er: al een ronde op had zitten- Ook deze manche gelukte het Hame link om voor Seymortier te komen die in het mulle zand een duikeling had gemaakt, al was het weer maar voor 1 ronde, om weer als 2e te finishen. Hans Kolijn en Ko Walhout die het nu aanmerkelijk beter deden werden nu 7e en 9e. Van Bruggen die halverwege de strijd CARCASSONNE (AFP) De Neder landse wielrenner Hennie Kuiper, die rijdt in Westduitse dienst, heeft maan dag de tweede etappe gewonnen van de tour de l'Aude, een wedstrijd in het zuiden van Frankrijk. De Olympi sche kampioen-op-de-weg was in de laatste van de 193 lun van Quilla-n -naar Bram juist iets sneller dan de Fransman Pierre Martelozzo, Diens landgenoot Bernard The ven et behield de leiderstrui. VALKENSWAARD (ANP) Gerrit Wolsink, vorige week succesvol tij dens de grote prijs van Frankrijk, heeft zondag met Maico een internati onale motorcross in de 500 cc klas in Valkenswaard gewonnen. Evenals Frans Sigmans kwam hij over de twee manches lot drie punten: een eerste en een tweede plaats, maar de totaal- tijd van Wolsink was beter. De uitslagen zijn: Eerste manche (15 x 3,5 km.): 1 SigmanS, 2 Wolsink, 3 Van Erp, 4 Van Loon, 5 Polsvoort. Tweede manche: (15 x 3,5 km). 1 Wolsink, 2 Sigmans, 3 Van Erp, 4 Van Loon, 5 Wade. Eindklassement: 1 Gerrit Wolsink (Ned.) met Maico 3 pnt, 2 Frans Sigmans (Ned.) met Yamaha 3 (slech tere toüaaltijd dan Wolsink), 3 Tini van Erp (Ned.) met Maico 6, 4 Willy van Loon (Bel) met CZ 8, 5 Brian Wade (G-B) 'met Husqvarna 12. Van de Vlissingse motorsportvereni ging De Uitlaat waren zes renners naar Valkenswaard gekomen, Alle zes waren zij gestart bij de 250 cc junio ren (totaal 60 motoren). Vijf van de Vlissingse crossers bereikten de finale van 30 starters. De uitslag van de 250 cc junioren luidt: 1 Jan van de Brom, Amersfoort, 2 Frans Boudewijns. Zwijndrec'nt, 7 Dick de Kundert, Ka- pelle, 8 Sjaak Meuimeester, Vlissin- gen, 9 Lou Murre, Nieuwdorp. 10 Jan Kodde, Vlissingen, 16 Wim Matthijssen Middelburg. Jan Berendsen was in de eerste met een defecte koppeling uitgevallen. De uitlaat bracht ook nog een zijspan in de strijd. Jil van Wezel uit Middel burg (met bakkenist Sjaak Verluis) bracht het niet verder dan de series (motorpech). met een defecte motor de strijd moest staken, werd nog geklasseerd als 22e, terwijl Schelleman nog 19e werd. In de eindstand werd Seymor tier le. Kees Hamelink 2e, Plans Ko lijn 8e, Ko Walhout 9e, Johan Schelle man 14e en Wim van Bruggen 15e. Bij de senioren was het weer Johan Scheele die in eerste instantie de lakens leek uit te gaan delen, dit was dan ook wel het geval geweest wan neer hij in de eerste manche zijn carburateur niet verloren had. Scheele had op dat moment in eerste stelling al een voorsprong op zijn naaste concurrenten. Wat Scheele in de eer ste manche niet gelukte verwezenlijk te hij in de 2e manche, nu nam hij direct de kop om deze niet meer af te staan en zijn tegenstanders op meer dan een halve ronde achter zich te laten en liet zo zien dat hij ondanks alles toch de sterkste was. In de eindrangschikking werd Scheele 12e. ZUEDZANDE Even Kijken is In de tweede klas dames volleybal kampi oen geworden door een gemakkelijke 0-3 overwinning op WIK. Een gecon centreerd spelend Even Kijken gaf het technisch zwakkere WIK geen en kele kans zodat Even Kijken de titel op overtuigende wijze kon binnenha len. OVC zag de 2-0 voorsprong op Savok 2 door zwak spel verdwijnen en Savok kon zelfs in de beslissende set via 11-15 een verdiende zege beha- MIDDELBURG De zwemvereniging Zeel an dia uit Reimerswaal stond za terdagavond in het overdekte zwem- baif te Middelburg voor een geweldige krachtproef. Voor de door deze club georganiseerde recreatieve zwemwed strijden hadden zich maar liefst 286 deelnemers aangemeld- Dit betekende een absoluut Zeeuws record- Dat aan een dergelijk zwemfeest heel wat or ganisatie vastzit is te begrijpen. Om dat de vele deelnemers ook nog een groot aantal supporters meebrachten was het Middelburgse zwembad eivol. Jammer was het dat door de zwakke geluidsinstallatie in het bad de wed strijden moeilijk op gang konden ko men. De nieuwe zwemvereniging Onderdak uit Zieiukzee had voor het eerst inge schreven voor deze wedstrijden het geen ook duidelijk was te merken. In Zierikzee wordt door vele mensen hard en met enthousiasme gewerkt om aansluiting te krijgen bij de rest van Zeeland. Vooral bij de estafettes werd er geweldig aangemoedigd. De inzet van deze wedstrijden was een plaats in de finale voor de Zee land-cup waarvoor zich in totaal 4 ploegen kunnen plaatsen waaronder twee teams uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor Luctor uit Middelburg was er alles aan gelegen om de Stormvogel B-ploeg te weerstaan hetgeen hen is gelukt). Alleen in de Stormvogel A- ploeg moest zij haar meerdere erken nen. De eindstand was: 1 Stormvogel A 246 pnt; 2 Luctor 203 pnt; 3 Stormvo gel B 195 pnt; 4 Onderdak 147 pnt; 5 Zeelandia 118 pnt; 6 De Ganze 118 pnt; 7 Stormvogel C 89 pnt. Met nog een ontmoeting op 6 mei te Vlissingen voor de boeg zijn Stormvogel A en Luctor nagenoeg zeker van een finaleplaats. De stand in de competitie luidt: 1 Stormvogel A, Vlissingen, 802,5 pnt; 2 Luctor, Middelburg 671,5 pnt; 3 Stormvogel B, Vlissingen, 596,0 pnt, 4 De Ganze, Goes, 554,5 pnt; 5 Stormvo gel C, Vlissingen 424,5 pnt; 6 Zeelan dia, Reimerswaal, 418,0 pnt. De zwemvereniging Onderdak neemt aan deze competitie niet deel. De uitslagen waren: 25 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar: 1 Inge Walhout, de Ganze. 20.2; 2 Margreta Kuipers. Zeelandia. 20,7; 3 Jacqueline Noordhoek, Zeelandia, 21.8. 25 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1 Ad Hagesteijn Onderdak, 17,9; 2 Marco Speelman, Onderdak, 19,2; 3 Hans Caljouw, Luctor, 19,7. 25 meter vlinderslag meisjes onder de 12 jaar: 1 Lisanne Stokx, Stormvogel, 22.0; Lyanneke de Koene, Stormvogel, 22.0; Annet Wiegel, Luctor, 22.0. 25 meter vlinderslag jongens onder de 12 jaar: 1 Johnny Joossens, Luctor, 21,5; 2 Kees Ingelse. Luctor, 22,1; 3 Herman Offringa. Luctor, 22.5. 50 meter schoolslag meisjes onder de 14 jaar: I Evelien de Nood, Luctor, 43.0; 2 Mattie Minnaar. Stormvogel, 44,2; 3 Karin Oostdnga, Stormvogel, 44,5. 50 meter schoolslag jongens onder de 14 jaar: 1 Peter Pruijssers, Stormvogel, 43.9; 2 Peter Romkes, Luctor, 44,0; 3 Sal Cracau, Stormvogel, 44,4. 25 meter vlinderslag meisjes 14 jaar en ouder. 1 Marjan Pieterse, Luctor, 17,2; 2 Anita Bracke, Stormvogel, 17,8; 3 Mie- ke van de Post, Onderdak, 20,3. 25 meter vlinderslag jongens 14 jaar; en ouder: 1 Idserd Bakker, Onderdak, 15,4; 2 Arian Bakker, Onderdak, 15,5; 3 Erik Kuipers, Zeelandia 15.5. 3 x 25 meter wisselslag estafette meisjes onder de 10 jaar: 1 Stormvogel B, 1.18.2; 2 Stormvogel A, 1.19.4; 3 Luctor. 1.21.8. 3 x 25 meter wisselslag estafette gens onder de 10 jaar: 1 Stormvogel A, 1,07.0; 2 Onderdak, 1.10.2; 3 Luctor, 1.13.0. 4 x 25 meter wisselslag estafette meisjes onder de 12 jaar: 1 Stormvogel B 1.16,7; 2 Stormvogel A, 1.28.8; 3 Luctor. 1.33 4 4 x 25 meter wisselslag estafette gens onder de 12 jaar: 1 Stormvogel A. 1.25.4. 2 Luctor, 1.27.5; 3 Stormvogel C. 1.30.1. 50 nieter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 Carola Kesteloo, Stormvogel, 38.2; 2 Karin Meeusen, Stormvogel, 39,4; Liesbeth Streefkerk, Stormvogel 40.1. 50 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 Johnny Wolff, Stormvogel, 32.3; 2 Peter Pruijssers, Stormvogel 33.2; 3 Bouke Dieleman, Stormvogel, 35,8. 50 meter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Anita Bracke, Stormvogel 41.0; 2 Mieke van de Post, Onderdak, 41.1; Yvonne Murk, Luctor 43,4. 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ouder. 1 Idserd Bakker, Onderdak, 37,5; 2 René de Bart. Stormvogel, 40.0; 3 Jan van de Velde, Onderdak, 40.1. 6 x 25 meter vrije slag estafette meisjes 12 jaar en ouder: 1 Stormvogel A. 1.41-9; 2 Stormvogel B. 1.49.1; 3 Luctor, 1.52.7. 6 x 25 meter vrije slag estafette jongens 12 jaar en ouder: 1 Onderdak A. 1.30.0; 2 Stormvogel A, 1.33.5; 3 Oaerdak B, 1.39.8. len. Kikkers 2 hebben het Hoek tame lijk moeilijk gemaakt maar in vijfde set kon Hoek de overwinning veilig stellen. Savok 2 stond geen enkele set af aan Scheldesport 2 eu won daardoor met 3-0. 1-Iet duel lus sen Marathon 3 en Ardito 2 werd in de tweede set beslist. Deze spannende set werd met 17-15 door Marathon 3 gewonnen, waarna de weerstand van Ardito gebroken was en Marathon de zege in de volgende set kon veilig stellen. EVVC/M 2 behaalde een regel matige 3-0 overwinning op EVVC/M 3. Marathon 4 was vooral technisch de mindere van Wiska en verloor daar door met 0-3. Dames le klas: Pzem dwong EWC/M tot eén vijfde set, maar moest toen het onderspit delven waardoor EVVC/M met 3-2 kon zegevieren, i dito heeft geen moeite gehad met i zwak spelende Scheldesport en won verdiend met 0-3. Heren le klas: In de eerste set nam Savok een voorsprong tegen OVC via 14-16, maar de thuisclub kwam goed terug en boog de achterstand om in een 2-1 voorsprong. Hierna zakte OVC weer wat weg en kon Savok via twee maal 10-15 het matige duel in hun voordeel beslissen. Marathon stond slechts een set af aan EWC/M 2 e won verdiend met 3-1. Heren 2e klas: SSV verraste Scheldes port 2 in de eerste set door deze met 3-15 te winnen, maar in de volgende sets kwam het technische en aanval lend verschil tussen de twee ploegen naair voren en kon Scheldesport ge makkelijk met 3-1 zegevieren. IJVC 2 heeft het matig draaiende Even Kij ken aardig wat moeilijkheden be zorgd. Even Kijken kon het goed spelende IJVC pas in de vijfde set bedwingen. Heren 3e klas: OVC kon niet op tegen het sterkere De Sterre en verloor met 0-3. WIK 2 heeft in een spannend duel met 3-2 gewonnen van het technisch zwakkere Nivoc. Uitslagen: Heren le klas: OVC -Savok 2-3 (14- 16, 15-6, 15-11, 10-15, 10-15; Marathon EWC/M 2 3-1 (15-8, 15-7, 13-15, 15-11). Dames le klas: EWC/M - PZEM 3-2; Scheldesport - Ardito 0-3. Heren 2e klas: Scheldesport 2 - SSV 3-1 (3-15, 15-4, 15-3, 15-2); IJVC 2 - Even Kijken 2-3 (15-9, 4-15. 10-15, 15-13, 9-15). Da- mes 2e klas: OVC Savok 2 2-3 (15-3, 15-8, 9-15, 8-15, 11-15); Kikkers 2 - Hoek'69 2-3; WIK - Even Kijken 0-3 (2-15, 7-15, 6-15); Savok 2 - Schelde- port 2 3-0 (15-9, 15-10, 15-10); Mara- THON 3 - Ardito 2 3-0 (15-8, 17-15, 15-6); EWC/M 3 3-0 (15-6, 15-2, 15-8); Mara thon 4 - Wiska 0-3 (3-15, 11-15, 9-15). Heren 3e klas: OVC 2 - de Sterre 0-3 (3-15, 5-15, 12-15); WIK 2 - Nivoc 3-2 (15-2, 11-15, 7-15, 16-14,16-14). Stand heren 2 Ardito I EGVC 2 Wiska CLvZ Ruitersch. Ovisa EWC/M 3 Ardito 2 Heren 3e klas: De Sterre WIK I Nivoc WIK 2 OVC 2 VCG Idas (Wal/Bev): 20 19 57-15 3 19 15 49-19 3 18 12 42-28 24 19 10 41-33 20 15 7 26-28 14 18 4 18-48 15 3 14-38 16 0 10-48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 10