Zeeuwen kunnen kunst in bruikleen nemen Burgemeester opent Kwetternest Alstublieft mevrouw hier is uw PZC Stoika Milanova toonde grote klasse in viool concert Beethoven Johannes Passion ten tweede male NOTA OVER ACCOMMODATIE VAN PRINS VAN ORANJE IN GOES 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 APRIL 1973 Diop geschokt melden wij u het plotsolinge overlijden van onze geliefde man en vader .JOOST DE KONING op de leeftijd van 63 Jaar. A. de Koning-von Glinski L. de Koning P. de Koning B. de Koning-Wilfert Breskens, 6 april 1973. Condoleantieadres: Spuiplein 27. Breskens. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 10 april, om 15.00 uur, op de algemene be graafplaats te Breskens. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. herv. kerk. Dorpsstraat, Breskens, om 14.00 uur. Na afloop van de teraardebestelling zal er ge legenheid zijn de familie te condoleren in de aula op de algemene begraafplaats. Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het plotselinge overlijden van onze beste zwa ger en oom JOOST DE KONING te Breskens. op de leeftijd van 63 jaar. Familie Maas-von Glinski Familie Germing-vpn Glinski Familie Riemenschnoider-von Glinski Emilie von Glinski 6 april 1973. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, nog onverwachts, in volle overgave aan Gods H. Wil, mijn lieve man en onze zoon, schoonzoon, zwager en neef EDDY VERSTRATEN, echtgenoot van Judith Dierikx, geboren 5 maart 1948 te Oostburg en overleden in het Dijkzlgtziekenhuis te Rotterdam, op 5 april 1973. IJzendijke: J. Verstraten-Dierikx Joh. Verstraten A. Verstraten-Lammens Oostburg: A. Dierikx A. Dierikx-van Hijfte Sohoondijke: L. Dierikx L. Dierikx-du Puy Fam. Verstraten Faim. Dierikx Fam. Lammens Fam. Van Hijfte IJzendijke, 5 april 1973. Tiivoli 18. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waartoe u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maandag 9 april 1973, om 11.00 uur, in de parochiekerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming, te IJzen dijke. Samenkomst aan de r-k kerk te IJzen dijke. Zondagavond eucharistieviering om 19.00 uur. Zij die bij vergetelheid geen kennisgeving mochten ontvangen, gelieve deze als zodanig te- beschouwen. Dankbaar voor datgene wat ze ons heeft mee gegeven, is na een zorgzaam leven van ons heengegaan, mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma ADRIANA GEERTRUIDA .MEEUWISSE echtgenote van Mattheus Josephus van Leest, op de leeftijd van ruim 81 jaar. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het ziekenhuis Noordpoortplein. Be zoekuur van 17.30-18.30 uur. Woensdag 11 april 1973 zullen wij voor haar zielerust de H. Eucharistie vieren in de paro chiekerk van H.H. Petrus en Paulus te Mid delburg, om 10.30 uur, waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben op de algemene be graafplaats. Heden overleed nog onverwacht mijn lieve man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader CORNELIS JOZIAS SCHIPPERS op de leeftijd van 64 jaar. Kamperland: S. P. Schippers- de Kam Middelburg: M. M. H. Diepen- horst-Schippers L. Diepenhorst Kamperland: K. J. Schippers C. N. A. Swenne en kinderen 's-Heer-Hendrikskinderen: J. A. Schippers F. Schippers- Lokerse en kinderen Amsterdam: M. H. Schippers Amsterdam: P. A. Schippers Kamperland, 5 april 1973. Molenweg 50 a. De crematie zal plaatshebben dinsdag 10 april 1973 om 14.00 uur in het crematorium aan de Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Indien u de overledene de laatste eer wilt be wijzen. wordt u verzocht om 13.45 uur in de ontvangruimte van het crematorium aanwezig te zijn. Na de crematie gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. De plaatselijke commissaris voor de ruilver kaveling Noord-Beveland en haar medewer kers geven met leedwezen kennis van het over lijden van de heer C. J. SCHIPPERS lid van de plaatselijke commissie. Kortgene, 5 april 1973. S. Ji van Langeraad, voorzitter J. J. de Looff, secretaris Bestuur, raad van toezicht, directeur en per soneel van de Coöp. Raiffeisenbank te Wissen- kerke geven met leedwezen kennis van het overlijden van hun secretaris van het bestuur, de heer C. J. SCHIPPERS op de leeftijd van 64 jaar. Gedurende vele jaren heeft hij de belangen van de bank met toewijding gediend. Zijn persoon en zijn werk zullen in dankbare herinnering blijven. Kamperland, 7 april 1973. Veerweg 37. Tot onze grote droefheid ging van ons heen. onze geliefde broer, zwagor en oom JOOST DE KONING op de leeftijd van 63 jaar. Familie Lofcbcv-de Koning Familie Oudkerk-de Koning Familie Van der Vliet-de Koning Familie Van de Maden-de Koning Familie Baars-de Koning Familie De Koning-Stroo Gerrlt De Koning Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van de heer C. J. SCHIPPERS, dijkgraaf van liet waterschap Noord-Beveland. Namens het bestuur en het personeel van het waterschap, C. P. Zuijdweg, wnd. dijkgraaf J. J. de Looff, ontvanger-griffier. Kortgene, 5 april 1973. In diepe verslagenheid en met grote droefheid geven we kennis van het plotseling overlijden van onze zeer gewaardeerde, geliefde leraar en vriend W. M. BELLAART. Directie, docenten en studenten van de Rijks Pedagogische Academie, Middelburg. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, tot mijn grote droefheid, mijn innig ge liefde man, de heer LAURENS MARTINUS ANNOT, op de leeftijd van ruim 74 jaar. L. Annot-van Helleman Middelburg, 6 april 1973. Molenwater 47. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur dagelijks van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 10 april 1973, om 14.15 uur. op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren, in de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Geen toespraken. Onverwachts is van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwd-, grootvader en oom JOHANNES NOUSSEN, in de ouderdom van ruim 77 jaar. Wemeldinge: P. Noussen-Zuidwegt M. M. Noussen J. J. J. Noussen-Servaas Tonnie Jolande Haarlem: J. Lamper M. Lamper-loijenaar Ron Ed - Karin Wemeldinge, 5 april 1973. Nrd. Achterweg 49. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis Sint-Joanna te Goes. Bezoek uur van 15.00-16.00 uur. De begrafenis zal- plaatsvinden op maandag 9 april 1973, om 13.30, op de algemene begraafplaats te Wemel dinge. Vertrek Nrd. Aohterweg 49 om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begra fenis, aan huis. Heden overleed, ons geacht erelid, de heer L. M. ANNOT Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare her innering blijven. Namens bestuur en leden van de personeelsvereniging van het Gast huis te Middelburg, Voorzitter, A. M. van Baaren Secretaresse, J. C. van den Heuvel. Middelburg. 6 april 1973. KUNST ZUIDLANDTHEATER TERNEUZEN Groot technisch vakmanschap en stu wende pure muzikaliteit kenmerkten vrijdagavond de vertolking van Beet hoven's vioolconcert door de jonge Bulgaarse violiste Stoika Milanova, wier kwaliteiten al eerder zijn be loond met teen prijs in het Koningin Elisabeth-concours in Brussel. Ook zonder deze wetenschap en na het beluisteren van haar spel vrijdag avond samen met het Amsterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Anton Kersjes in het Zuidlandthe- ater in Terneuzen dient zich deze conclusie aan: Stoika Milanova's vi oolspel is van grote klasse, niet hele maal gerijpt nog. maar vol zeggings kracht, gebed in een nagenoeg volledi ge beheersing van de materie. Niet dat ze de vele technische problemen vrijwel moeiteloos overwon was het indrukkendste aan haar ver tolking hoewel hij voorbeeld de cadensen in de twee hoekdelen be paald virtuoos waren maar de adem die ze de muziek gaf. Ze her schiep dit rioolconcert vast en stro mend en gaf weer wat in het noten beeld ook wezenlijk samenhangt. Ge rijpte solisten als Krebbers en Fran- cescati zijn in staat Beethoven's viool concert te plaatsen in een subtieler kader. Deze weergave van de jonge Bulgaarse liet de kracht en klaarheid van het werk zonder omwegen tot leven komen. Anton Kersjes leidde het orkest in een gedegen totaalklank, op details niet helemaal goed afge werkt, maar in grote lijnen fraai aansluitend op de solopartij. Een ver tolking die het talrijke publiek tot grote geestdrift bracht. Het Amsterdams Philharmonisch Or kest opende het concert met de ou verture tot de Rosamunde-balletmu- ziek van Schubert. Hier en daar ont sierd door een slordige attaque van de violen bereikte het orkest een peil van fris en soepel musiceren. In de uitvoering na de pauze van het symfo nisch gedicht Don Juan van Richard Strauss onderscheidde het ensemble zich door een aanpak en uitwerking die aan de twee ondertonen van deze boeiende orkestratie van een theatraal gegeven simpele kracht en flodderi ge melodramiek volledig recht lie ten wedervaren. Anton Kersjes' lei ding was niet te nadrukkelijk maar duidelijk gericht op het na een gede gen voorbereiding in stand houden van de primaire onbevangenheid. Van uit dezelfde instelling klonken tot slot drie Slavische dansen van Dvorak, een wei-gekozen en wel-gespeelde afron ding 'die de dankbaarheid van het publiek vervolmaakte. v.d.D. ST. JACOBSKERK, VLISSINGEN Gisteravond vond in de Sint-Jacobs- kerk te Vlissingen een uitvoering plaats van de 'Jóhannes-Passion' van Joh. Seb. Baoh. Over de uitvoering in Hulst heb ik in deze krant jl. maan dag al uitvoerig geschreven. De konin klijke zangvereniging Tot Oefening en Ontspanning' uit Middelburg gaf dit tweede buiten-gebeuren, omdat men momenteel in eigen huis (verbouwing concert- en gehoorzaal) niet terecht kan. Ik heb me wel eens afgevraagd uit welk oogpunt men naar deze uitvoe ring toe gaat. Een kleine enquête leerde het volgende: In eerste instan tie komt men voor de muziek zelf, het gewoon ondergaan en zich inleven in deze, nog altijd prachtige klank combinaties, die Joh. Seb. Bach enige honderden jaren geleden op papier zette. Er waren ook enige mensen, die voor één of meerdere solisten in de eerste plaats kwamen en daarnaast, verscheidene personen die muziek en tekst als één geheel zagen. Ieder op zijn eigen wijze heeft in de Sint- Jacobskerk (uitstekend bezet) kunnen genieten van wederom een gloedvolle vertolking van deze Passie-muziek, waarbij het orkest zich in ieder geval beter aansloot dan in de Hulster Basi liek. Erna Spoorenberg (sopraan) en Mari anne Dieleman -(alt) brachten ook nu weer hun moeilijke aria's met een warmte die weldadig aandeed. De in gewikkelde rit-men werden moeiteloos genomen, waarbij men het zangtechni- sche geen moment uit het oog ver loor. Bernard Kruysen, bas in de Christus- partij vond ik persoonlijk mooier dan in Hulst. Hij gaf hier deze partij op een sobere, doch in dringende wijze gestalte. Robert Holl, die de basaria's zong heeft mij wederom ontroerd door zijn prachtige, warme basstem. Naast de goed gezongen aria's waren vooral ook de zogenaamde kleine par tijen bij hem juist in goede handen. Willy van Hese, tenor (evangelist) ook nu weer een boeiend verteller werd constant gevolgd door Tijn van Eyk, orgel (als altijd betrouwbaar.) Rest mij nog over Jo Ivens en zijn Tot oefening en Uitspanning' te ver tellen. Wanneer men kort achter el kaar twee uitvoeringen van eenzelfde koor hoort (zij het dan in verschillen de plaatsen) treft men onwillekeurig enige vergelijkingen. Was de uitvoe ring in Hulst reeds goed te noemen, deze In Vlissingen overtrof eerstge noemde. De koorproloog: „Herr, un- ser Herrscher" zat gegoten en daaruit, voortbouwend werd in een verder ver volg het altijd moeilijke 'Ware dieser nicht ein Ueheltater' met een geladen heid en expressie gebracht die goed aandeed. Jo Ivens leidde het geheel met een geheel eigen wil, waar noch orkest nog koor aan voorbij konden. Volgzaam in zijn handen werden ge zongen vaak kleine paarlen. Het slot koor ('Ruht wohl, ihr heiligen Gebei- ne) gaaf gezongen, gaf de aanwezigen gelegenheid ter overdenking. Op deze prachtige melodie waarvan de slot woorden zijn: 'Und ferner keine Not umschliesst, macht mir den Himmel auf und schliesst die Holle zu', zouden de gedachten uit kunnen gaan naar een- goede vriend, die men pas heeft verloren en waarvan men hoopt, dat de hemel voor hem openstaat. Ruht Wohl. Deze Johannes-Passion werd met een expressief koraal (Ach Herr, lass dein lieb Engelein) besloten- A. L. UITLEENCENTRUM IN GOES OFFICIEEL GEOPEND CENTRUM MOET BELANGSTELLING 'AANWAKKEREN' GOES Het Zeeuwse uitleencentrum voor beeldende kunst in Goes heeft vrijdagavond het eerste lid kunnen boeken: gedeputeerde A. L. van Gees- bergen. Daarvoor had de gedeputeerde het centrum, dat is ondergebracht in het museum voor Zuid- en Noord- Beveland aan de Singelstraat, officieel geopend. Hij deed dat met de wens: „Ik hoop, dat zeer velen de weg naar dit centrum weten te vinden, en dat zij het weer verrijkt met geleend of aangekocht werk van onze beeldende kunstenaars ter verfraaiing van hun woon-, leef- en werkmilieu zullen laten." Tijdens de openingsbijeenkomst waar voor bijzonder veel belangstelling be stond (niet alleen vanuit het Zeeuwse kunstwereld maar ook van daarbui ten), herinnerde de gedeputeerde er aan, dat het initiatief van een uitleen centrum in Zeeland afkomstig was van de Zeeuwse culturele raad. De aanleiding daartoe was, dat maar een klein publiek in aanraking komt met het werk van beeldende kunstenaars. De voornaamste oorzaken zijn de drempelvrees van het publiek ten op zichte van expositiegelegenheden, een verkeerd beeld van kunst bij het pu bliek, het ceremonieel rond tentoon stellingen en de mening dat kunst duur (dus weggelegd voor een kleine koopkrachtige groep) is. De heer Van Geesbergen citeerde de commissie beeldende kunsten van de Zeeuwse culturele raad: „Er mag van worden uitgegaan, dat bij een deel van de bevolking belangstelling be staat voor beeldende kunst en het verwerven daarvan. De werking van de aankoopsub.sidicregelingen en de ervaringen van enkele bestaande uit leencentra rechtvaardigen deze veron derstelling. De bedoeling van het uit leencentrum is, op deze belangstelling in te spelen en deze gToter te maken door een aantal drempels tussen kunst en publiek weg te nemen." Niet uit de lucht De gedeputeerde vertelde dat het initi atief van de culturele raad niet zo maar uit de lucht is komen vallen. „Elders in het land bestond daarmee al de nodige ervaring." In de eerste plaats noemde de heer Van Geesber gen de stiichting beeldende kunst Am sterdam, die al vijftien jaar en met toenemend succes een uitleencentrum exploiteert en de stoot heeft gegeven tot de oprichting van een ander bloei end centrum: dat in Haarlem. De heer Van Geesbergen stipte nog even aan, dat het provinciaal bestuur aanvankelijk wat heeft aangekeken te gen het voorstel van de culturele raad. „Er werd aan de provincie een nogal zware financiële medewerking gevraagd voor een zaak met een toch wel zeer experimenteel karakter. Want het is natuurlijk de vraag, of het optimisme van de initiatiefnemers overigens gegrond op goede resul taten met name in Amsterdam en Haarlem ook voor Zeeland gerecht vaardigd is. Ik kan u verzekeren," aldus de heer Van Geesbergen, „erg blij te zijn dat het provinciaal bestuur uiteindelijk toch het besluit heeft wil len nemen, dat dit experiment moge lijk maakt." In de pas Volgens de gedeputeerde loopt Zee land met dit uitleencentrum 'goed in dé pas met één van de wensen, die 'onlangs zijn geformuleerd door de Beroepsvereniging van beeldende kun stenaars 69 (BBK-69)." De heer Van Geesbergen citeerde weer: „Er moe ten tenminste twintig bruikleencentra voor beeldende kunst komen." Oede- puieerde Van Geesbergen rekende uit, dat dit- één centrum op 650 000 inwo ners betekent „Met dit cijfer al* uitgangspunt loopt Zeeland met haar ruim 316.000 inwoners dan zelfs stevig in de pas. Men zou kunnen stellen dat de actieradius van dit centrum zich uitstrekt tot over de provinciegrenzen heen. In dit licht bezien, opent de vestiging van dit centrum hier in Goes voor de toekomst misschien nog bijzondere perspectieven." De heer C. J. Buurman, voorzitter van de stichting Beeldende Kunst Zeeland, vertelde in zijn welkomstwoord dat er ongelooflijk veel werk in de stich ting van het centrum is gaan zitten. „Het is niet in een handomdraai tot stand gekomen." De heer Buurman sprak zijn dank uit aan het adres van de mensen en instanties die zich voor het centrum (dat wordt beheerd door mevrouw G. van de Heuvel) hebben ingezet. Hij toonde zich verheugd met de provinciale subsidie 40.000) en met het feit dat is gebleken dat de staten sympathiek tegenover deze zaak staan en het werk willen steu nen. Ook richtte de voorzitter van het SKBZ een woord van dank aan het bestuur van het museum. „Wij hebben gezocht naar een goede woongelegen heid en hebben die hier gevonden." De heer Buurman meende dat) er bijna geen betere plaats denkbaar zou zijn. „Goes is een geografisch centrum en het gebouw ligt uitermate gunstig." Tenslotte sprak burgemeester mr. F. G- A. Huber van Goes zijn felicitaties uit. Nadat heti officiële gedeelte achter de rug was. konden de vele genodig den een kijkje nemen in het nieuwe uitleencentrum voor beeldende kunst. AANDACHT VOOR VERNIELINGEN HULST* Burgemeester P. J. G. Molthoff heeft vrijdagmiddag de kleu terschool 't Kwetternest' aan de Dul- laertstraat te Hulst geopend. Hij deed Reimerswaal-festival muziekverenigingen is in Hansweert De besturen van alle in Reimerswaal gevestigde muziekverenigingen zijn bijeen geweest in 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen. Besloten werd elk jaar in de maanden augustus of september een zogenaamd Reimerswaal-festival te organiseren, in een van de kernen van Reimerswaal waaraan alle zes muziekkorpsen zullen medewerken. Na loting werd vastgesteld, dat dit voor 1973 Hansweert zal zijn en wel op zaterdag 25 augustus. De organisa tie zal bij de in de kern gevestigde vereniging berusten, dus ditmaal bij de harmonie 'Scheldegalm'. Aan dit festival zullen niet minder dan 250 muzikanten uit geheel Reimerswaal medewerken en ook nog als één korps optreden. De gezamenlijke korpsen hebben hiertoe een bijdrage gevraagd aan het college van b. en w. van Reimerswaal. Verder kwamen nog diverse punten ter sprake waar onder de subsidieregeling, mede in verband met de stijging van kosten van materiaal, uniformen en salaris sen van dirigenten. Men besloot dan ook bij het college van b. en w. een onderhoud aan te vragen. Stoffel Gunst organist in 'Orgelsymfonie' GOES De bekende organist Stoffel Gunst, docent, aan de Zeeuwse Muziek school, zal de orgelpartij spelen in symfonie nr. 3 van C. St. Saens, opus 78, de zogenaamde 'orgelsymfonie'. Dit werk zal vrijdag 13 april worden uitgevoerd door het Amsterdams Phil harmonisch orkest in de Grote Kerk te Goes. Rode Kruis vergadert Het bestuur van het Nederlandse Ro de Kruis, afdeling Sas van Gent houdt donderdag 12 april as. de algemenej ledenvergadering in hotel "De Zwaan'i te Philippine. De aanvang van de bijeenkomst is om 20.00 uur. dit door het onthullen van een beeld houwwerk van pastoor Gielliet uit Breskens in de tuin van de nieuwe school. Overigens is de school reeds enkele 'weken geleden in gebruik genomen en zijn er 74 leerlingen ondergebracht in de tweeklassige school in het bestem mingsplan Hooghuis. De school 'valt onder de stichting katholiek onder wijs Hulst. Deze stichting heeft vier kleuterscholen en twee basisscholen onder haar-hoede.- Voorzitter W. J. M. Vroome vertelde dat er plannen zijn om de gemeente dit jaar medewerking te vragen voor de realisering van een geïntegreerde kleuter-basisschool in het bestemming splan Moerschans. Het is de bedoeling dat er in Moerschans ruim 1000 wo ningen komen. De heer Vroome vroeg de burgemeester aandacht te besteden aan de vernielingen en diefstallen om en in de scholen te Hulst- Volgens hem gaat daii de laatste tijd de perken te buiten. Hij zag een oplossing: een zo hoog mogelijke om heining. De huidige omrastering van één meter vond hij in ieder geval aan de lage kant. Hij pleitte voor een verhoging tot anderhalve meter. Burgemeester Molthoff, die daarna aan het woord kwam, toonde zich ook bezorgd over de vernielingen die in zijn gemeente aan overheidsmateri- aal worden aangebracht. De heer Molt hoff geloofde echter niet dat een hoge omheining dieven en kwajongens terug zou schrikken. Hij gaf de heer Vroome de raad om de school 's nachts goed in 't licht te zetten en zodat de jongelui wat meer schrikken. De heer 'Molthoff vond de nieuwe school een sieraad voor de omgeving. Tevens voerde inspecteur voor het. kleuteronderwijs in Zeeland. H. Ver boom het woord. Aannemers zjn de gebroeders Van Troost uit Graauw en architect Frans Boessens. In april verwacht Toneelzaal aanpassen GOES Eind deze maand zal een no ta uitkomen over de gewenste aanpas sing van de toneelaccommodatie van de Prins van Oranje in Goes. In die nota zullen behandeld worden de to neelvoorzieningen enerzijds en de in richting van de zaal anderzijds. Wet houder J. P, Lindenbergli kondigde dit vrijdagavond aan tijdens de vergade ring van dc Goese culturele raad. De heer Lindenbergh deed dit naar aanlei ding van de opmerkingen, die de werk groep 'Toneel en Dans" van de culture le raad had gemaakt bij het Cultuur plan '72 van de Zeeuwse Culturele Raad. Énkele leden van deze werkgroep licht ten toe dat Goes wat toneel-accommo datie betreft ver achter loopt bij bijv. Middelburg en Terneuzen. „Juist om dat we hier zo'n slechte accommoda tie hebben, kunnen we hier bepaalde toneelgezelschappen niet laten optre den", aldus dr. H. Buyssen, de secre taris van de werkgroep Toneel en Dans'. „Die attracties gaan dan weer naar andere plaatsen, waardoor het ni veau van de in Goes komende manifes taties lager komt te liggen". Een ander lid van deze werkgroep hamerde erop dat er meer repetitieruimte voor to neelgezelschappen moet komen, waar-j bij men onder meer dacht aan de zol der van het Oude Manhuis. Dit bleek wegens geluidsoverlast van en voor de in het Oude Manhuis gevestigde mu ziekschool niet haalbaar te zijn. Het lid van de culturele raad P. van Belzen vond dat de verslaggeving van hetgeen in de werkgroep 'Instrumen tale en Vocale Muziek' over het cul tuurplan is gezegd nogal scherp over komen door de korte verslaggeving. Hij gaf nog een toelichting op het functioneren van de muziekschool. De heer Menken vertelde iets over wat de gemeente zou kunnen doen voor de beeldende kunstenaars, waarbij hij dacht aan aankoopsubsidies, speciale tentoonstellingen en het inschakelen van de kunstenaars bij bijvoorbeeld stadsplanning, architectuur, de aanleg van speelplaatsen en parken ep derge lijke. De culturele raad ging ermee akkoord dat aan b. en w. wordt voorgesteld om vijftienduizend gulden beschikbaar te stellen voor de viering van het ambts jubileum van koningin Juliana in sep tember. Wethouder Lindenbergh licht* te nog toe dat het bedrag per kem nog niet precies vaststaat. „In overleg met de verschillende oranjeverenigingen zullen we tot een exacte verdeling trachten te komen", zo zei hij. De wet houder vond dat er ook vanuit de burgerij een bijdrage verwacht mag worden. Met het voorgestelde pro gramma van zomeractiriteiten kon da culturele raad akkoord gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 36