Binnenstad van Goes kreeg er nieuwe Zeeland-promenade bij Belgische vakbonden willen leveringen Clitex indammen „Over affaire Clitex is laatste woord ook ii a afsluiten cao niet gesproken" STAKERS HEBBEN ERNSTIGE KRITIEK OP BELEID CLITEX zeearn LEDER IN HET VOORJAAR ROOVERS-VILISSiNGEN ALMANAK NEDERLANDSE BONDEN: 'BESMET WERK' AFWIJZEN 2 PROVINCIAL! IIÏUWJI COURANT IATSRDAO 7 APRIL 197J STAKING STEEDS GRIMMIGER; WOORDVOERDER VAKBONDEN: BELGEN VINDEN DE STAKING TE LIEF CLINGE Dl- staking l»lj liet textiel bedrijf Clitex te Clingc krijgt een steeds grimmiger karakter. Beide par tijen <le werkwi linen en de directie en de stakers hebben hun stellin-l Ken betrokken. Onderbandelen schijnt np dit moment geen enkele zin meer te hebben. De vakbonden en het actie comité willen wel praten maar dan alleen op basis van eigen eisen. De directie schuift alle verantwoordelijk heid uf op de overkoepelende organi satie Fenctex (Federatie Neder andse Tecticlbedrijvcn). Met andere w den: het zit muurvast. Er is in ieder geval niets meer te merken van de wat speelse sfeer die er rond de eorstc stakingsdagen hing. Werkwilligen worden nu op de aan plakborden als 'ratten' afgeschilderd en er gaan stemmen op om harder te gaan optreden. Vooral de Belgische werknemers (40) vinden dat er veel te lief wordt gestaakt. I-Iel; is bekend; bij een staking in België gaat het er aanmerke ijk harder aan toe en wordt er niet geschroomd de vuisten te gemiken. Plet actiecomité weet het nog binnen de perken te houden al moet een van hen wel toegeven dat enkele stakers de laatste dagen te vi. zijn gegaan. ..Dat is echter niet voor publicatie bestemd" laat. hij weten. Bovendien wordt het doel waarom wordt gestaakt een rechtvaardiger inkomensverdeling door de lange duur van de staking een beetje naar de achtergrond gedrongen. Het perso neel is duidelijk in twee groepen ver deeld: stakers en niet-stakers. Beide Misstanden Eén van de hoofdmannen van de staking. Bennie Warnier; ..Er komen nu allemaal misstanden naar voren. De mensen zijn veranderd. Vroeger schikte iedereen zich in zijn lot. Dat is nu afgelopen. De stakers zijn een stuk zelfbewuster geworden. Ze willen in de toekomst opening van zaken en ze eisen dat iedereen weet hoeveel de ander verdient. Nu is dat omgeven met een waas van geheimzinnigheid. Het komt regelmatig voor dat iemand hetzelfde werk als zijn kameraad doet maar veel minder verdient. Dat wis ten ze echter ze f niet omdat ze him mond moesten houden. Maar dat is nu uitgekomen. De stakers zijn soli dair en hebben elkaar verteld over hun salaris. Dat. is voor velen een grote schok geweest.". Ooit een woordvoerder van de vak bonden verklaarde dat de affaire Cli tex nog niet afgelopen is na afsluiten van een cao. „Dc hele Inter ne situatie en de verschillen in de beloning zullen bekeken worden. Daar ihet laatste woord nog niet over gesproken". Poort grslole/i bet kamp van de werkwilligen schijnt, de stemming niet erg best te zijn. Dc poort is echter voor iedereen behalve de werkwilligen herme tisch gesloten zodat men moet afgaan op de schaarse gegevens die dc directie en dc werkwilligen ver strekken. Het is wel duidelijk dat ongeveer de belft van het mannelijke 'Je moest altijd je mond houden' 'Heel anders dan in Rotterdam CLINGE Het is na vier we ken staken bij liet textielbedrijf Clitex te Glingv wel duidelijk: de strijd is in volle gang. De meeste stakers kunnen nauwelijks pre cies vertellen waarom ze het werk hebben neergelegd maar de verbeten gezichten tonen wel aan dat ze vinden dat er voor een goede zaak wordt gestreden. Vooral de houding van de men sen in het 'witte boord' (het kantoorpersoneel) wordt ge kraakt. Enig begrip is cr wel voor de werkwillige fabrieksar beiders en de chefs. De mense lijkheid van algemeen directeur J. Deltour wordt zelfs algemeen geprezen. •R.- van Aarden een 24-Jarige spoö Ier gaat nauwelijks in op de eisen van de vakbonden. Wel .maakt hij dankbaar van de gelegenhéid ge bruik om kritiek te spuien op het kantoorpersoneel en de sfeer bij het bedrijf waar hij nu ongeveer anderhalf jaar werkt. Van Aar den: „Er zijn er die op het kan toor een grote mond hebben ge had tijdens de eerste dagen van de staking. Nu lopen diezelfde heren het vuile werk te doen. Kunnen ze eens zien wat de ge wone man moet doen om zijn geld te verdienen." De uit Rotter dam afkomstige Aarden („ik ben weggegaan voor de luchtveront reiniging") merkt tevens op dat de sfeer bij Clitex «altijd beneden peil is geweest. Hij krijgt met die opmerking onmiddellijk bij val van zijn 18-jarige verloofde Paulien Kamerman die als pluk- ster bij Clitex werkt. „De werk sfeer is waardeloos. De meisjes van het kantoor hadden ook mee moeten doen. Ze voelen zich ho ger dan ons. Als ze een keer in de fabriek moesten zijn dan lie pen ze verwaand met de neus omhoog. En ze zijn hier allemaal als de dood voor de chef. Moet je in Rotterdam komen. Daar zeggen ze alles tegen de baas, Niet onbeschoft of zo, maar in goede harmonie worden de pro blemen opgelost. Hoer moet ie dereen zijn mond houden. Toen ik hier als 17-jarig meisje kwam verdiende ik evenwel als een meisje van 19 jaar dat hetzelfde werk deed. Dat mocht ik echter niet vertellen." Ook de 52-jarige wever A. Claus (36 jaar onafgebroken werkzaam bij Clitex) heeft heel wat kritiek op het beleid: „Ik ben al die jaren hetzelfde gebleven. Ik ben helemaal niet vooruitgegaan zo wel in rang als in centen niet. Dat is schandalig. Zet er maar bij dat ik een getuigschrift in de textielbranche heb behaald. In "mijn loonzakje heb ik het echter niet gemerkt. Ook bij de andere stakers staat de, naar hun me ning. slechte arbeidssfeer bij Cli tex centraal in de gesprekken die voornamelijk aan de toog van het actiecentrum "De Troubadour' worden gevoerd. De 37-jarige Belg Evert Vermeu len (15 jaar werkzaam bij Cli tex): „Het ging altijd over de lonen omdat we maar gewone werkmensen zijn. We werken voor een rechtvaardige zaak." Zijn landgenoot Th. Stevens (ver ver) staakt uit solidariteit met de kameraden: „Ik mag niet kla gen over mijn loon- Ik ga als de eisen van de vakbonden worden ingewilligd er niet op vooruit. Toch sta ik er helemaal achter. We zijn als werkmensen één." kantoorpersoneel momenteel in dc fu-i afsluiten van een cao nog niet ver- brii-ksliul te vinden Is. clwenen zullen zijn. Daarvoor is het Een van de kantoorbedienden die lie-1 conflict te diep en zijn er te veel ver zijn naam niet wil noemen: „Er| persoonlijke zaken opgerakeld. Actie- ■rken inderdaad mensen van het] leider Bennie Warnier: „Het gaat om kantoor Jn de fabriek. Maar wat moet je? De vakbonden hebben de werksta kers voor het. maken van de stalen voor de komende voorjaarscollectle teruggetrokken. Ze hebben toen men sen aangezocht, die dat kunnen. Ik kan dat niet. Nu pas merk je hoe ontzettind weinig je eigenlijk kan. Er gens heb ik best begrip voor de stakers en hun eisen. Ik kan me echter ook de moeilijke positie van de directie indenken. Je staat ergens tussen twee vuren in". Hij geeft tevens toe dat de sfeer niet erg plezierig is. .De laatste dagen ga ik met knikkende knieën naar het bedrijf. Waarom moet dat nu alle maal zo hard gaan. Is er dan geen overig mogelijk", vraagt hij zich wanhopig af. Ook andere werkwilligen zijn niet ge lukkig met, de situatie. Het. vernieti gende applaus dat donderdagmorgen op hun hoofden neerdaalde heeft meer indruk gemaakt dan ze op het eerste gezicht willen toegeven. Spanningen Het kan niet anders: de staking oorzaakt. spanningen bij hunzelf en bij hun gezin. Spanningen die na het ADVERTENTIE NAPPAJASJES 225,— SUÊDEJASJES 195,— PANTALONS 150,— LANGE ZELKE 7 een principiële zaak. Zelf ga ik er op achteruit als de eisen van de bonden worden ingewilligd Toch sta ik achter j de jongens. We strijden met zijn allen voor een rechtvaardige zaak. Het. :s een klassenstrijd. Ik ben zelf de enige van het kantoorpersoneel die mee doet- Er zijn echt wel collega's van me die alle reden hebben om met ons solidair te zijn. Ze doen het niet omdat ze zich eigenlijk verheven voe len boven de gewone werkman. Het kost de directie geen cent meer als ze tegemoetkomen aan onze eisen. Als het kantoorpersoneel vandaag solidair zou zijn met ons dan wordt er mor gen een cao afgesloten. Het is duidelijk: zowel de stakers als de directie willen dat er zo snel mogelijk een cao wordt afgesloten. De heer Warnier: „Die staking kost het bedrijf honderd duizenden gul dens. We gaan echter door net zo lang totdat een cao wordt afgesloten". BURGEMEESTER MR. F. G. A. HUBER KNIPTE LINTEN DOOR OPROEP TOT INTENSIEVERE SAMENWERKING GOES Het Goes? centrum heeft er een promenade bil. Burgemeester mr. F. G. A. Huber knipte vrijdagmiddag In gezelschap van tientallen midden standers en vertegenwoordigers van de gemeente een lint door bij het be gin van de Ganzepoortstraat. Hij deed hetzelfde aan het einde van de pro menade, in de Lange Vorststraat. De toespraken, die eerder tijdens de bij eenkomst in hotel "De Korenbeurs' werden gehouden, hadden één ding gemeen: de sprekers legden stuk voor stuk de nadruk op het belang van samenwerking tussen de Goese mid denstanders in het centrum. Burgemeester mr. F. G. A Huber woon de slechts een gedeelte van de ope ningsbijeenkomst van de nieuwe Zee landpromenade (in de Lange Vorst straat en Ganzepoortstraat) bij. Hij was getuige van het in gebruik nemen van de nieuwe rotatiepers bij de PZC in Vlissingen. Waarnemend burgemees ter drs. J. Dijkgraaf nam, tot de komst van de burgemeester, de honneurs waar. De bijeenkomst in de 'Korenbeurs' werd geopend door de voorzitter van de promenadecommissie, de heer J.1 ADVERTENTIE -eeuwse Trap De opbouwcommissie Souburg begint haar vleugels steeds verder uit te slaan over de samenleving en wordt daarbij niet gehinderd door bescheidenheid in het ont wikkelen van activiteiten en het vermelden van resultaten. Afgelopen week was er toeer een vergadering, waarin van alles uit de hoek werd gehaald. Men is nu weer bezig met de organisatie van een sportweek rondom de ope ning van het wijkcentrum in het voormalige raadhuis aan de ila- naalstraat. De evenementen zullen zich voo een deel op het sportveld af speler. Zei de voorzitter in het vuur va zijn toespraak: „En dan richte we het programma zo in dat v de wethoder van openbare we ken een trap kunnen laten g< ven De activiteiten van de Opboui commissie zijn heus veelzijdig. VLISSINGEN.OOST De staking bij Scheldepoort: 'erehaag' van stakers voor werkwilligen, (foto PZC). OOK FRANSE BEDRIJVEN WORDEN BETROKKEN BIJ DE STAKINGSACTIES CLINGE De Belgische vakbonden zullen alles in het werk stellen om de produktïe bij Belgische textielbedrij ven voor het Clingse textielbedrijf Clitex in te dammen. Zoals bekend is het na een onderzoek vast komen te staan dat verschillende Belgische en Franse bedrijven productiestoffen aan Clitex leveren, zodat de appret van dit bedrijf kan blijven draaien- De vak bonden vinden dat besmet werk en hebben daarom contact opgenomen met de Belgische collega's. Volgende weèk zal er een gesprek gehouden worden tussen de Neder landse. de Belgische en de Franse vakbonden waarbij ook het leveren van "besmet' werk aan de orde zal komen. Ook de vier Franse bedrijven zullen er dan bij worden betrokken. De Belgische bonden zullen zo snel mogelijk contact met de leden en de directies van de vijf Belgische fabrie ken de namen wil men nog niet bekend maken) opnemen Ze zullen dan eisen dat de productie voor Clitex direct wordt gestaakt en als dat niet het geval -s zal er worden overgegaan tot hardert. acties. Woordvoerder van de drie Nederlandse industriebonden, I- van Dijk van de NVV Industrie bond. vond bet niet onmogelijk dat ele bedrijven dan worden plat ge- •gd- e heer Van Dijk deelde tevens mee U de bonden de afgelopen dagen >bben onderzocht of de productie :or Clitex tijdens de stakingsdagen toegenomen. Dat bleek bij vijf edrijven in België en bij vier bedrij en in Frankrijk het geval. Het gaat ver wat er "extra" aan CliteS wordt! aleverd. De gewone contracten tus-l ?n Cliex en Franse en Belgische I bedrijven mogen van de vakbonden gewoon worden afgewerkt. De heer Van Dijk: „Er is gebleken dat het Belgische bedrijf II Adam in Eek- lo voor 100 pet werkt voor Clitex- Enkele weken geleden stonden ze nog op de rand van het faillissement. Het is nog opmerkelijker als men bedenkt dat 11 Adam niet eens tot het concern Tiberghien behoort'.' Er werd tevens meegedeeld dat ook het vrachtvervoer van de Belgische bedrijven naar de Clitex aan banden gelegd zal worden. Ook bij deze actie werken de Belgiwche vakbonden mee. Al deze maatregelen zijn bekeken tij dens een gesprek in het gebouw van de christelijke textielcentrale in Gent, waarbij van Nederlandse zijde de dis trictsbestuurders H. Guichelaar (In dustriebond CNV), en J. van Dijk (Industriebond NVV) aanwezig wa ren. De heer Th. Ackermans (Indus triebond NKV) was verhinderd. Ook namen er leden van het actiecomité aan het gesprek deel. Van Belgische zijde waren er verschillende vak bondsbestuurders van het ABW (het socialistisch getinte algemeen Belgisch Vakverbond) en de ACV (het christe lijk vakverbond) present. Volgens de heer Van Dijk zijn de onderhandelingen in een uitstekende sfeer verlopen: „Ze gaven meteen hun medewerking- In eerste instantie was het bij hun niet bekend dat er "be smet" werk werd verricht bij Belgi sche bedrijven". 'SOLIDARITEIT' Een woordvoerder van de Belgische vakbonden, Heirbout van bet ACV, verklaarde gisteren voo- de BRT dat hij vol goede moed is over de afloop van de acties die de komende dag ten venvachten zijn. „Door de internationale vakbondssoli- dariteit zijn we verplicht om leverin gen aan Nederland te verhinderen. Als het mogelijk is gaan we er nog dit weekeinde iets aan doen". Ook hij zinspeelde er op dat er eventueel hardere acties te verwachten zijn als de directies niet van plan zijn op de ideeën van de bonden in te gaan. Hij was er zeker van dat de Belgische werknemers zich achter het standpunt van de bonden zullen scharen. Overigens wordt de staking volgende week nog voortgezet. Het ligt in de lijn der verwachting, zo deelde de heer Van Dijk mee, dat er nog harder tegenaan wordt gegaan. „Er is geen weg terug. We gaan door tot het bittere einde". De staking wordt inderdaad harder. Op de borden hangen nu biljetten waarbij de werkwilligen worden afge schilderd als ratten en ook aan de buitenkant van het actiecentrum "De Troubadour' te Clingé kan men zien dat er weinig waardering bestaat voor de werkwilligen- Een woordvoerder van het actiecomité en de vakbonden: „Ze dachten dat we niet meer verder konden. We beginnen pas. De acties worden nog scherper". De stakers maken zich vooral boos op de kantoormensen die nu in de fa briek werken om de produktie draai ende te houden: „Dat is een vorm van onderkruiperij. Ook na de staking zul len ze hiervan de gevolgen ondervin den. Niemand verplicht ze om de taak van de stakende werkmensen over te nemen", zei een woordvoerder van de vakbonden. BODDAERT De stakers van de ijzergieterij machüiefabriek Boddaert in Koude- kerke-Vlissingen hebben vrijdag bes' ten in Ieder geval volgende we maandag en dinsdag door te gaan met hun actie. De industriebonden en het actiecomité vonden het zaak de stakers opnieuw te consulteren, nu deze week is besloten om de actie bij Thomassen In De Steeg op te hef fen. Zoals bekend diende de staking bij Boddaert een toeleveringsbedrijf voor Thomassen vooral ter onder steuning van die actie. Men besloot door te gaan en te bekijken in hoever re deze stap ertoe bijdraagt dat de produktie in De Steeg wordt gestag neerd. SCHELDEPOORT SCHELDEPOORT.Zoals gemeld heb ben de sakers van de Scheldepoort- werf in Vlissingen-Oost vrijdagmorgen vroeg voor de poort gedemonstreerd- Een soortgelijke actie tijdens de sta king in de Vlissingse binnenstad enke le keren Is gehouden. Tussen zeven uur en half acht vormden enkele honderden stakers voor de Schelde- poortwerf een haag. en onthaalden de werkwilligen op handgeklap en boe geroep. Er werden daarbij geen inci denten gemeld. 90 IE Intussen hebben de industriebonden hun ultimatieve brief aan Dow verzon den. In afwijking van de brieven aa andere bedrijven, waar de cao-onder handelingen zijn afgebroken, is in het schrijven van de Dow-directie inge gaan op de ontwikkelingen tijdens het cao-overleg van deze week, Daarbij is er melding van gemaakt, dat de bon den 'met grote verontwaardiging' ken nis hebben genomen van het directie- schrijven aan de werknemers, waarin werd meegedeeld tot welke verander ingen in de Dow-cao de directie be reid was. De bonden schrijven, dat alles er op wijst dat dit schrijven van tevoren is klaargemaakt en stellen, dat het overleg van de Dow-directie deze week derhalve 'een schijnverto ning is geweest, een belediging voor de bonden, die de verhouding niet ten goede is gekomen'. De bonden laten I weten het een gelukkige zaak te vin den, dat de werknemers zich door dit schrijven niet hebben laten 'manipule-1 Berks sr. Hij ging stap voor stap de geschiedenis van de 'Zeelandpromena de', beginnend bij een beleidsnota van de gemeente, nog eens langs. „Het bleek ons dat de aanleg en financie ring van een promenade een haalbare kaart was. Daarna hebben we contact gezocht met de gemeente en dat bleek een juiste beslissing. Onze plannen pasten goed in de verkeersplannen, die bij de gemeente lagen", aldus de voorzitter van de promenadecommis sie. Hij bracht speciale woorden van dank uit aan het adres van wethouder L. H. de Leeuw en de heer A. G: Ize- boud, chef afdeling algemene zaken van de gemeente. „De wijze waarop zij ons tegemoet traden was gewoonweg formidabel", zo vertelde de heer Berks. Woorden van dank richtte hij ook tot de werk lui, die de promenade hebben aange legd. Middenstander Berks verder in zijn openingswoord- „De Zeelandpromena de wordt bevolkt door niets dan jon-| ge middenstanders. Het zit eigenlijk propvol met jongere mensen. Ik, die ruim vijftig jaar in het vak zit, zou tegen die jongere mensen willen zeg gen: Je hebt nu een apparaat dat klinkt als een klok, maak er een mooi geheel Samenwerk ing Straatvoorzitter J. van der Wouw de Lange Vorst legde ook de nadruk op de verdergaande samenwerking tussen de middenstanders In de Goese binnenstad. Aan het adres van de ge meente zei de heer Van der Wouw: „Ik hoop dat we op korte termijn nog eens een gesprek kunnen hebben de toekomst van de Goese binnenstad. Hij noemde het 'jammer' dat er tegen werking Is gekomen tegen de aanleg van de promenade. „Maar ja, je kunt het nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken", zo meende de straatvoor- zïtter van de Lange Vorst. Zijn collega van de Ganzepoortstraat, de heer L. Walder, wilde ook graag attenderen op de goede samenwerking, die er de laatste twee jaar is gegroeid tussen de beide straten, die nu de aan leg van een promenade hebben gefi nancierd. „Het is duidelijk dat wij met z'n allen meer kunnen bereiken", zo merkte de heer Walder op. De heer J. Fabery de Jonge, voorzitter van de Deltapromenade kwam tot de conclusie dat, vergeleken met een tal jaren terug, de instelling va mensen heel anders is. „Er worden nu rustpunten gezocht. Vroeger dacht men dat een goede winkelstraat een straat was. waarin veel auto's terecht kon den. Nu is een goede winkelstraat straat waar dé klant z'n rust kan vin den. Je zou eigenlijk niet moeten spre ken van 'een aansluiten' van Lange Vorst en Ganzepoort, maar van ontsluiten", meende de heer Fabery de Jonge. Ook hij noemde het goed en gezond om te komen tot een zekere Coasters beschadigd bij aanvaring op rede Vlissingen VLISSINGEN In de nacht van donderdag op vrijdag tegen drie uur zijn twee coasters op de rede van Vlissingen beschadigd bij een aanva ring. De Nederlandse coaster Wisten' liep daarbij een gat op boven de wa terlijn; de Duitse coaster Wisten' liep een flinke deuk op. De 'Visten (689 brt) lag op de rede van Vlissingen voor anker. De Hka' (499 brt) komende van Bremen op weg naar Antwerpen, wilde t eens voor anker gaan. Door de vloed- stroom werd het schip tegen de 'Vis ten' aangedreven. ROETUITWORP KETELS PZEM-CENTRALE BOVEN DE NORM VLISSINGEN Bij metingen in de rookgaskanalen van vier ketels van de PZEM-centrale te Vlissingen is geble ken, dat de roetuitwerp bij drie ketels in vergelijking met de daarvoor ge bruikelijke norm te hoog was. Het Centraal Technisch Instituut TNO heeft op 1 en 2 februari 1972 metin gen verricht'. Het rapport over deze metingen zal worden behandeld door de Vlissingse raadscommissie voor volksgezondheid en milieuhygiëne tij dens de donderdagavond 12 april te houden vergadering (aanvang half acht). Tijdens deze vergadering zal tevens worden besproken het IPO- rapport inzake het onderzoek naar de luchtverontreiniging in het Sloegebied gedurende de periode 3 november 1971 tot 1 november 1972. vorm van samenwerking tussen verschillende straten. Ook de heer A. Korstanje, rijksmid- denstandsconsulent van het bureau midden- en kleinbedrijf en toerisme in Zeeland noemde de nieuwe promenade 'een aanwinst, niet alleen voor Goes, maar ook voor Bevelanti en heel Zee land." „Ik ben verschillende keren gebeld door mensen, die meenden schade te ondervinden van de nieuwe promena de. Ik vind dat we daarop voorshands nog niet in moeten gaan. Over een Jaar moeten we de boeken er nog maar eens op nazien", aldus de heer Kor stanje. GMC-voorzitter C. R. M. Linssen: „De ze aanwinst van ons centrum in de vorm van een nieuwe promenade is een uitermate belangrijke injectie voor het levend houden van Goes als cen trumgemeente. De consument mag vandaag de dag de volle aandacht op eisen van de ondernemer. De onder nemer moet voor honderd procent de verlangens en wensen van de consu ment volgen". De GMC-voorzitter vond „dat één van de belangrijkste onder delen voor het verzekeren van e goede toekomst voor ons centrum e.„ optimale inzet van het hele Goese be drijfsleven is." En de slotwoorden van GMC-voorzlt- ter Linssen: „Laten we gezamenlijk als middenstand, samen met ons gemeen tebestuur verder streven naar een Goes met de gezelligste binnenstad van ons land. U weet het nu. Goes heeft alles in zich om dat te worden." Samen gedaan Waarnemend burgemeester drs. J. Dijkgraaf vond .dat we het samen heb ben gedaan'. „U ziet het, er valt best samen te werken met de overheid", zo constateerde de loco-burgemeester, „U hebt nu niet alleen een promena de maar bovendien een mooie verza meling speciaalzaken." En burgemeester mr. F. G. A. Huber: „U heeft doorgezet als promenadecom missie. Tegen de oppositie, die ook met mij heeft gesproken, heb ik gezegd: Wacht nu even. Ik ben er bijna zeker van dat het allemaal wel goed zal gaan draaien en als de kassa extra gaat rinkelen, hoop ik ook dat de tegen standers dat zullen willen erkennen." En tenslotte ontboezemde mr. Huber: „Ik vind het best leuk om een rondje te kunnen maken door de Goese bin nenstad op volledig veilige promena- Foto: Mr. Huber knipt het lint door: de Zeelandpromenade is geopend. (Foto PZC). (ADVERTENTIE) RESTO - VROUWENPOLDER diners partijen - koffietafels 01189-1900-1965 Het gehele jaar geopend ONBESTENDIG Wisselend bewolkt met af en toe buien, waarvan sommige met hagel of natte sneeuw. Krachtige tot harde en langs de Waddenkust tijdelijk storm- achtige noordwestelijke wind. Maxi mum temperaturen rond 8 gra den. Aanhoudend koud met enkele buien. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 8; min. temp.: 0 tot 5 graden onder 8; min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; max, temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 40 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 1 tot 8; min. temp.: 8 tot 5 graden onder normaal: max. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 30 procent. 8 april ZON EN MAAN Zon op 06.00 onder 19.25 Maan op 08.44 onder 01 14 ZON EN MAAN Zon op 05.57 Maan op 09.56 onder 19.27 onder 02.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2