RINIWAGTMANS: IK HEB MIJN GELD GOED BIJEENGEHOUDEN amro bank „Vijf jaar nog, dan bestaat er geen profcoureur meer" NU AL LEGENDARISCH ALS EEN DER GROOTSTE DALERS MIDDELBURGSE TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VOOR 1973 Kampioenschap tafeltennis van Walcheren RECREATIEVE ZWEMSTRIJD Nieuwe KNVB- scheidsrechters Okker naar kwartfinale Een eigen huis kopen? Amro Woninghypotheek vooru! I I Uitnodigingen voor turnsters STRAFFEN BETAALD VOETBAL China wil lid worden van IOC 13 SINT-WILLEBRORD Voor de deur staat een roomkleurige Mercedes, het voorfront van de woning (die hij met hulp van de ware supporter zelf bouwde) is opvallend breed en van binnen mag het huis gezien worden. In de praathoek van de kamer zit Rini Wagtmans op leer. Al.fhij televisie kijkt ge beurt dat in kleur en zijn vrouw heeft in de keuken het com fort zoals dat in folders wordt aangeprezen. De wielersport gaf Rini Wagtmans (26) wat hij als bakkersknecht van St- Willebrord nooit had kunnen bereiken, maar echt rijk zegt hij is hij van de koerserij niet geworden ook al verdiende hij vorig jaar bijvoorbeeld bij Kees Pellenaars een salaris waar de gemiddelde directeur zich innig tevreden mee toont. „Maar rijk...", zegt Wagtmans, „neen, dat kun je me niet noemen. Ik hoef niet bang te zijn dat ik dood ga van de honger, maar rijk is iets anders. Rijk is: nooit meer hoeven werken en dat kan ik me niet permitteren. Ik moet straks neveninkomsten hebben. Je zou hooguit, kunnen zeggen, dat ik ais wielrenner genoeg geld verdiende om het goed te kunnen hebben, maar dat is meer mijn verdienste als spaarder dan het gevolg van enorme inkomsten. Als ik gewild had, zou ik makkelijk een huis van een ton hebben kunnen bouwen, maar ik hield me altijd voor ogen: als er nou eens iets voorvalt, hoe moet dat dan met die hypotheek? Dat dacht ik bij alles wanneer het ging om investeringen. Ik heb mijn geld goed bijeen gehouden". in Frankrijk. Dik driehonderd gul den per stuk. Ik zeg tegen die vent in m'n beste Frans: weet ,je wat .ji.i moet doen: die dingen In de vuil nisbak gooien. Mijn gezondheid koop je niet. Zo heb ik duizenden guldens laten liggen. Maar spijt...? niet". FREIE Vaststaat in elk geval dat Rini Wagtmans financieel beduidend welgestelder uit de wielersport had kunnen stappen wanneer zijn licha melijke constitutie dat had toegela ten. De wat frêle coureur, met een aangeboren bronchitis, is nooit be stand geweest tegen een vol sei zoen van grote activiteit. En zo kon het tot verbijstering van voor al de managers gebeurcij, dat Wagtmans het na de Tour de Fran ce meestal kalm aan ging doen. In het commercieel denkend wereldje van de wielersport zijn dat altijd verpletterende momenten geweest want, als vergaarbak voor publici teit levert een goede ronde van Frankrijk immer stapels aantrek kelijke contracten op voor het cri teriumprogramma na de Tom. Rini Wagtmans, hoe zeer in trek ook, verkoos over het algemeen de rust als er werkelijk veel geld viel te verdienen. „Mijn gezondheid ging boven alles. Ik was altijd vroeg uitgereden. Dan voelde ik dat mijn lichaam geweld zou wor den aangedaan en dat had ik er niet voor over. Nooit. Toen ik pas prof werd. ik geloof dat het na mijn eerste Tour was. kwam er een manager bij me met een pak van 22 contraeten voor criteriums Vlak voordat Rini Wagtmans vorige week werd opgeno men Ln het Ignacluszieken- huis in Breda had een GPD- verslaggever een interview met deze uitgeschakelde prof- renner. In St-Willebrord kreeg Wagtmans niet vol doende rust: van negen uur 's morgens tot ver in de avond was er bezoek en rin kelde de telefoon. Daarom kon de 'volstrekte rust', die de artsen hem voorschreven, alleen gevonden worden in een ziekenhuis. In dit artikel vertelt Wagtmans zijn ver haal. Wat Rini Wagtmans in zijn zesja rige beroepsrennersloopbaan op bouwde aan marktwaarde, dankte hij meer aan zijn spectaculaire manier van rijden, dan aan klin kend succes. Hij werd meer de stuntman van het peloton dan (ook al kwam hij tot een respecta bele erelijst) de grote winnaar die hij beloofde te zijn toen hij als top-amateur in 1967 overging naar de profs en zijn Tour-debuut maak te met. een vijfde plaats. Wagt mans leek een mengeling te zijn van de clowneske neef Wout en de successen bij elkaar harkende Jan Janssen, maar dat laatste bereikte hij nooit. „Dat heb ik altijd geweten", zegt hij nu. „Ik kende mijn beperkte mogelijkheden, daar ben ik voor mezelf altijd erg nuchter in ge weest. Ik wist dat ik minder kon dan de mensen dachten. De klasse van Jan Janssen had ik nu een maal niet. Binnen mijn' bereik lag alleen een constante gang, met in cidentele resultaten, naar het eind van mijn carrière die ik op mijn dertigste jaar had gepland. Dan wilde ik iets bereikt hebben waar op ik mijn toekomst kon bouwen. Die kans lag voor mij vooral in het verzamelen van publiciteit en reclame. Het leverde me uitsteken de contracten op. Ik heb mijn mogelijkheden goed uitgebuit". SENSATIES De herinnering daaraan- blijft historisch. Rini Wagtmans trakteer de de wielersport op sensaties die met wisselend succes ontvangen werden. Hij haalde zich de toom van het peloton op de nek door tijdens een solo-vlucht ln de Tour pardoes in een zijstraat te schieten en stiekem achter aan te sluiten bij de groep die een feile jacht op hem maakte, hij verwierf een on verwoestbare roem als daler op levensgevaarlijke cols. De vaart waarmee Wagtmans zich naar be neden drufde laten vallen was zo angstaanjagend dat ronde-volgers op de motor hem bij herhaling moesten laten gaan en Tour-baas Lévitan, die wat dat betreft toch wel wat heeft meegemaakt, met de schrik nog op zijn gezicht de cere monies aan de finish leidde. Alleen in St. Willebrord keken ze er niet zo van op, want als school jongetje presenteerde Wagtmans zijn lef in de goot van de kerkto ren. Die durf maakte hij in de wielersport tot zijn grootste speci aliteit door op zijden bandjes van twee of drie millimeter als een steen van de bergen te rollen, harder dan wie ook en met een doodsverachtende snelheid van te gen de negentig kilometer per uur. Een onwaarschijnlijke drift voor een renner die zo waakte over zijn gezondheid. „Die risico's", meent Wagtmans, „neem je onbewust. Als echt ge vaarlijk heb ik het nooit ervaren, maar ik geef toe dat het link was". Zijn beheersing van het dalers- werk, glorieerde in de meest venij nige bochten waar hij zo fel door scheerde, dat zijn ploegleider Ton Vissers eens zei: „Toen ik langs kwam stonden de mensen nog met de handen voor hun ogen". Van een onverantwoord risico wil Wagtmans echter niet horen. „Ik leefde met mijn fiets. Wij kenden elkaar. Ik ben dikwijls in een houding van zeventig graden door een bocht gedraaid. Eigenlijk kun je dat alleen maar dat moet je dan nog durven ook op een motor. Op de fiets ben je je evenwicht eerder kwijt. Ik kon het. omdat ik me zo op die fiets instel de, omdat ik totaal geen last had van hoogtevrees, maar vooral om dat ik zoveel experimenteerde. Op de fiets kon ik alles". LEGENDARISCH Het peloton heeft het geweten. In de Tour van 1971 maakte Wagt mans zich als daler legendarisch door vanaf de top van Orcières Merlette te demarreren, daarmee zijn kopman Eddy Merckx weg trekkend van de toen gele trui dragende Luis Ocana. Een stunt die tweehonderd kilometer duurde en zo'n vaart in de karavaan joeg dat een uur eerder dan voorzien, werd gefinisht. „Vanaf dat mo ment", signaleert Wagtmans met grote voldoening, .nebben ze het vertrek nooit meer op de top van de Merlette gehouden". De acrobatische gaven van de wit gelokte Willebrorder schitter den op de meest onverwachte mo menten, „maar altijd" wenst hij te benadrukken, „als het echt kon. Ik deed het alleen op rustige ogen blikken, nooit in finales. Dan was ik bloed-serieus. Maar op kalme momenten... ja, dan wilde er nog wel eens wat gebeuren". Zijn grootste truc, een uniek nummer in de koers, w-as het al rijdend tussen de frame-buizen doorkruipen: rechts naar onderen, linies bovenkomend. Andere specia liteiten: het volledig omdraaien en liet achterstevoren fietsen. Met. alle gevaren vüur de kwelsbare wieier- benen. ondernam hij humoreske streken tot het randgebeuren. zoals het kruipen op een bakfiets en het klimmen in telefoonpalen. Zijn ver- klaring voor die daden: „Ik zag soms van die trieste gezichten. Als of ze weet-ik-wat hadden meege maakt. Dat wilde ik doorbreken, die somberheid. Verdomme, dacht ik dan, lach toch eens". SCHILDERDEN Privé is Rini Wagtmans altijd opvallend anders geweest. Het wil de. avontuurlijke en explosieve dat zijn wielerbestaan kenmerkte, bleek buiten de koers een vals beeld van zijn karakter, want dat is rustig en bovenal filosofisch van inslag. Hij mijmert graag over de zin en de waarde van wat hij zoal ontdekt en legt die beschouwingen tijdens vrije uren, waar hij er nu meer van krijgt dan hem lief is. vast in schilderijen. Het werkstuk waar hij het meest aan hecht, is de vertolking van zijn gevoel over het negatieve in de mens. „Ik snap dat niet. Men bouwt op, men breekt af. Er zijn zaken mensen die een bedrijf stichten en liet dan even makkelijk verkopen. De goede dingen worden dikwijls zomaar afgedankt". Vandaar dat Wagtmans een figuur tekende die de zon plukt, in zijn binnenste de geneugten verwerkt en het ten slotte afdankt als zijn ontlasting. In december 1969 openbaarden de moeilijkheden zich al. Hier wordt Wagtmans onderzocht door dr. M. H. G. Jessem in verband met ademhalingsklachten in de Zes daagse van Amsterdam. Hij gaf zijn creatie daarom als titel: „Soleil, rien, merde". Aan het schilderen, tekenen en lezen wil Wagtmans meer aandacht gaan besteden dan hem als wiel renner lukte en bovendien nam hij zich voor een boek te gaan schrij ven over de diepere menselijke achtergronden van de wielrenner en zijn sport. „Geen boek met rotzooi over de wielrennerij, maar een uitleg aan het publiek over de persoon van een wielrenner. Wie is hij, wat doet hij. hoe denkt hij. Ik heb daar zo mijn gedachten over en die val ik uiten. Niet om er geld aan te verdienen, maar om een boodschap over te bren gen" VERDWIJNEN In zijn overpeinzing van het vak dat hij noodgedwongen opgeeft, is Rini Wagtmans tot de conclusie gekomen dat de beroepswieler sport binnen niet al te lange tijd verdwijnt. „Ik denk nog een jaar of vijf, dan is het gebeurd", voor spelt hij met grote zelfverzekerd heid. „Vijf jaar nog, dan bestaan er geen prof-coureurs meer. Die boot is al lang aan het vergaan. Je kunt het zien aan de bundeling van grote krachten in de verschillende merkenploegen. De besten moeten bij elkaar 1: rui pen om de kost te kunnen verdienen. Het gaat steeds slechter en er komt een tijd dat die sport helemaal stil staat, dan is het gebeurd". „De reclame-mogelijkheden zitten aan een plafond. Anders kan ik niet uitleggen dat men bij het voetbal tien gulden of meer betaalt om zes kwartier sport te zien en anderhalve gulden voor een hele middag wielrennen amper wordt opgebracht. Ik heb er dikwijls over gedacht wat er zou kunnen gebeuren om de prof-wielrennerij weer populair te maken en dan geloof ik dat de enige oplossing een groep is zoals de tennissport die kent. Een vast circus dus. Eén grote wielerploeg als het wa re". .Die tennissers hebben dat goed gezien. Wat zij brengen houdt alle facetten van top-bercepssport in: zwaarte aan inspanning en show. Er moet meer show komen in de wielersport, want laten we wel we zen dat verlangen de mensen en niks anders. Zo'n tenniscircuit is in feite show, maar het gaat niet helemaal ten koste van de sport en dat bedoel ik. Wielrennen is voor het publiek al lang geen sport meer en zo heb ik het trouwens zelf ook altijd ervaren. Alleen in de Tour, daar voelde ik me echt sporter. Voor de rest van het jaar zag ik mezelf als een showman. Daar moeten de mensen die het in de wielrennerij voor het zeggen hebben, meer rekening mee gaan houden. Anders is het binnen vijf jaar gebeurd. Dat weet ik ze ker". PETER HEERKENS BIGGEKERKE In het verenigings gebouw in Biggekerke worden zater dag de Walcherse tafeltenniskampi oenschappen voor senioren georgani seerd door Big Smasli. Er zijn al bijna 100 inschrijvingen binnen en daaruit blijkt dat het een spannende strijd gaat worden- Voor het kampioenschap in de over gangsklasse heren enkel zijn 10 kandi daten ingeschreven maar het lijkt dat. J. Meyer en J. Kleinepier, beiden van Big Smash, de meeste kansen hebben. A- van Gilst van Middelburg Zuid gaat. waarschijnlijk bij het heren enkel eer ste klasse, waarvoor 16 inschrijvingen binnen zijn. met de eer strijken Tus sen de 24 deelnemers aan de strijd voor het kampioenschap van het he ren enkel t.weede klasse springen de namen van P. Boon van 't Zand en E. de Poorter van Middelburg-Zuid eruit, als de grote kanshebbers. T. Derks van B. Smash en H. Rijkse van 't Zand zullen uit de 19 deelnemers aan de strijd om de titel van het heren enkel derde klasse waarschijnlijk als de gelukkigen naar voren komen. H. van Veen van St.-Laurens en L Sï- monse van Big Smash zijn kansheb bers voor de titel in het heren enkel vierde klasse- Het kampioensteam van het heren dubbel eerste, tweede en overgangsklasse zal waarschijnlijk of het Big Smash-duo J. Meyer-J. Kleine- pier of het MZ-duo A. v. Gilst-C. de Voogd zijn. Het tweetal H. Rijkse en K. Pirson van 't Zand zal bij het heren dubbel derde en vierde klasse het meeste gevaar op gaan leveren- De strijd om de titel van het. mixed dubbel zal waarschijnlijk uitgevochten worden tussen K. Jakobsen-K. de Buck en E. Jakobsen-J. Meyer- De aanvang is 9.30 uur. pxe - sport - pxe - sport - pxc VLI5SINGEN De recreatieve zwemploegen van Luctor, de Ganze. de Stormvogel en Zeelsndla zullen zaterdagavond in het overdekte zwem bad te .Middelburg «Ie competitie voortzetten. Aan de leiding in dere rnmpetltie gaat de Stormvogel A ploeg uit Vlisslngen. gevolgd door Luctor uit Middelburg, de Ganze uit Goes en de Stormvogel B-ploeg. Dc twee best geplaatste teams zullen op 12 mei in Temeuzen uitkomen tegen de twee bestgeplaalsle ploegen uit Zeeuwscb-VIaanderen met als inzet de Zeeland-cup. Vorig jaar waren de Stormvogel A- en B-ploeg finalisten doch het ziet er nu niet naar uit dat de Stormvogel B- ploeg het dit jaar haalt. Het staat nu nog op de 4e plaats en ls dus bijna kansloos voor de finale- De VUssin- gers zullen er echter alles op zetten om de opgelopen achterstand in de nog komende wedstrijden in te lopen. Deze wedstrijden, die meestal door de vele deelnemers met grote inzet en geestdrift worden gezwommen, wor den georganiseerd door de zwemvere niging Zeelandia uit Reimerswaal. De wedstrijden voor de Zeeuws- Vlaamse competitie worden zondag middag door de Bruinvis uit Sas van Gent in het overdekte zwembad in Zelzate georganiseerd. Hier gaat de Schelde uit Temeuzen aan de leiding gevolgd door ZIJ uit IJzendiJke en de Braakman uit Hoek MIDDELBURG De KNVB-afdelIng Zeeland heeft de afgelopen twee we ken weer een flink aantal nieuwe scheidsrechters In de gelederen kun nen opnemen. Twee cursussen tot opleiding tot scheidsrechter werden afgesloten. De cursus in Zierikzee, onder leiding van docent, de heer W. Broekhoven, lever de vier scheidsrechters op, te weten de heren J. de Vlieger, J. den Haan, C Elenbaas en J. Folmer- De cursus in Middelburg stond onder leiding van docent, de heer B. Leijnse. Hier konden de volgende heren als scheidsrechter worden begroet: H. Ridderbos, J- de Meulmeester, J. Krottje, L. Westerbeke, P- Hollebrand- se, J. Wagenaar. E. de Vries. J. van de Woestijne, G. Schaalje, J. Goedege- buure, J. van Belzen, J. Lekatompessy. J. Servaas, P. van Raan, J. de Bruyn en mejuffrouw C. van Kleef. Op de examenavond was ook de scheidsrecntersvereniging Walcheren actief, want deze COVS-groep (COVS is de Centrale Organisatie van Voet balscheidsrechters) kon zijn 100e lid inschrijven. MIDDELBURG Op 8 avonden in april worden in de sportzaal aan de Rotterdamse KA*: te Middelburg de Middelburg** Ufeltmüvkamptoen- schappen 1973 verspeeld. Vnjdag b* ginnen dett* kampioenschappen, geor- ganlseerd door de actieve tafeltenntv verenidm; Middelburg-Zuid. Op die avond wordt het mixed-dubbelspel ge speel d De kampioenen van het vorig jaar Hans v. d Voorde-Joke Roelse zullen het bijzonder moeilijk krijgen tegen Koen de Vries-Christa Slinger en Peter Kersten-Jeanne de Waal, al len van MZ. Op 9 april komen de tweede klasser* achter de tafel. Voor dc titel ln deze klas worden als kanshebbers getipt £d de Poorter en Henk Meulmeester. De volgende dag wordt het dubbelspel 3e en 4e klas verspeeld. H Rijkse K. Pirson ('t Zand; en Smet-Vogel (St Laurens i zullen in deze klas hoge ogen gooien. In de damesklas die op vrijdag 13 april zal worden verspeeld valt moei lijk te voorspellen wie de titel zal grijpen. Waarsahljnijk zal Joke Roe'.- se van MZ heel hoog eindigen. Het klapstuk van het toernooi ls ongetwij feld de strijd om de ereplaatsen in de eerste klas. Zo goed als zeker zullen de landelijke Junioren van MZ de dienst gaan uitmaken. Jan Baronner van het Zand is wel een zeer gevaar lijke outsider. Deze klas wordt ver speeld op maandag 16 april. Op 20 april komen de derde kiassers aan de beurt. Voor de titel in deze klas worden Klaas Pirson ('t Zand.i en Karei Smet (St-Laurens." getipt De deelnemers aan het. dubbelspel le en 2e klas komen 24 april in actie. HOUSTON (UJ'l) Na een verbit terd gevecht heeft Tom Okker zich geplaatst voor de kwartfinales van het 50.000 dollartoernool van Hous ton- HIJ versloeg de Rus Alexander Metrevell met 6-7, 7-6 en 6-2 en komt nu uit legen de Nieuw-Zeelander Bri an Fairlie. De Nederlander beklaagde zich na afloop over de kwaliteit van de ballen, waarmee gesieeld werd. „Te hard, waardoor het erg moeilijk is ze binnen de lijnen te houden". Voor Okker is een goede prestatie in Houston van groot belang. Hij staat momenteel zesde in de B-groep. Alleen de nummers één ot en met vier kwalificeren zich voor de WCT-fïnales, welke volgende maand in Dallas wor den gehouden. Da eerste ronde. De overige drie ma ken elk nog een kans op een tweede toernooizege. Arthur Ashe had in de tweede ronde drie tiebrakers nodig tegen zijn dubbelspelpartner Roscoe Tanner. De eerste verloor hij met &- 10, de tweede en «ierde won hij met 7- 2. Naast Okker maakt ook de titelhou der Ken Rosewall nog een kans zich bij de laatste vier te plaatsen- De Australiër heeft nog geen toernooi op zijn naam gebracht en staat vijfde in de rangschikking. Hij versloeg woens dagavond zijn ianagenoo Dick Creaiy met 6-3 en 6-4. In de kwartfinales komen tegen elkaar uit: Okker - Fair lie; Riessen - Kodes; Stolle - Zednik; Ashe Roewail.. (ADVERTENTIE) Bij het kopen van een eigen huis doemen vaak ingewikkelde vragen en problemen op. Niet alleen smeken vaktermen om uitleg, zoals het verschil tussen k.k, en v.o.n., erfpachtscanon, overdrachtsbelasting, enzovoort. Maar vooral ook de mogelijkheden en de grootte van de hypotheek zijn vragen van de eerste orde. Is hypotheek mogelijk? Hoeveel? Hoevee! kost dat per maand? Wat zijn de fiscale mee- en iegenvallers? Welke hypotheekvorm is in een bepaald geval de meest geschikte? Het verdient aanbeveling om in ieder geval informatie in te winnen bij een van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Want er is een In vele vormen, dus tal van mogelijkheden. Om te beginnen zou u onderstaande coupon kunnen invullen en opzenden. U ontvangt dan een handig vraagbaakje over allerhande zaken die het kopen van een eigen huis meebrengt, getiteld „Het kopen van een eigen huis", plus informatie over de Amro Woninghypotheek. Graag ontvang ik de brochures „Het kopen van een eigen huis" en „Amro Woninghypotheek". Duidelijk favoriet üjn PeUT Krater. MZ en Han» t. d ncr 'MZ en Zt het toernooi vind; wanneer dc vierde niinwijsnjren dat meer dan 180 i I Woonplaats: Kan in open envelop ongefrankeerd verzonden worden aan Daane-Amro Couponburo, Pr„ Antwoordnummer 3333, Amsterdam W U. DEN HAAG (ANP) Door de goede pre*talies van rie .Ncclerlandv turn ster* tijdens dc Olympische Spelen in Miinchen ontvangt liet KNGV gere geld uitn«>digingeii om turnsters uit te zenden na.-ir sterk bezette internatio nale toernooi«ti in het buitenland Het tumcchtp&ar A.ns cn C r Smul ders. zojuist teruggekeerd van een zal op 13 en 14 april a.s deelnemen aan de 'al champion com pet ion' in de Wembleypool in Londen. Am Smul- ders van Gcrwen. nam ook in 1973 deei aan dit toernooi voor kampioe nen. Zij eindigde toen ais tweede. De talentvolle turnsters Jeanette van Ra» vensteln (14 Jaari en Marzo Vel«-ma (17 jaar) zullen op uitnodiging van de Rusissche turnbond van 61: april in Riga deelnemen aan ©en internatio- naai toernooi Beide turnsters zijn lid van PSV-Elndhoven. Jeanette van Ra- venstijn er, Linda Toorop (17 jaar. De Halter. Alkmaar) zullen op uitnodi ging van de Roemeense turnbond van 21-16 april uitkomen in een internatio naal toernooi :n Boekarest. DEN HAAG (ANP) De tuehtcom- missie betaald voetbal van de KNVB heeft deze week elf speler» gestraft met een schorsing «-n ol een boete. De straffen gaan in op 5 april. De elf spelers zijn' Haarlem: P. A. Wetzel voor een bin dende wedstrijd. voorwaardel:;k uitge sloten, zulks met een proeftijd van een jaar. alsmede een geldboete opge legd van 150. Sparta: H. P- v. d- Velde uitgesloten voor een bindende wedstrijd, alsmede voor een bindende wedstrijd voor waardelijk uitgesloten zulks met een proeftijd van een jaar Fortuna VI: F. F. Fiers een be.-.sping gegeven terwijl bovendien besloten werd een nog lopende voorwaardelij ke straf van een bindende wedstnjd, hem 22 februari 1973 opgelegd, in stand te doen houden. Eindhoven: L. A. Mennen een eerste boeking gegeven, alsmede Ingaande 5 april 1973 uitgesloten voor een bin dende wedstrijd en een geldboete op gelegd van 100. NAC: A. Bakker voor een bindende wedstrijd voorwaardelijk uitgesloten zulks met een proeftijd van een jaar alsmede een geldboete opgelegd van ƒ150. Helmond Sport: P. Maturbongs uitge sloten voor vier achtereenvolgende bindende wedstrijden, alsmede een geldboete opgelegd van f loü. SC Cambuun H. v. d- Vlag uitgesloten voor een bindende wedstrijd alsmede een geldboete opgelegd van 100, Roóa JC: H. Th. Offermans voor een bindende wedstrijd voorwaardelijk uitgesloten, zulks met een proeftijd van een jaar. alsmede een geldboete opgelegd van 1C0.— Veen dam: J. Blijnam. De rjch'.com missie besloot op 5 april 3973 een lopende voorwaardelijke uitsluiting van een bindende wedstrijd hem 6 augustus 1972 opgelegd, om te zetten in een onvoorwaardelijke. Dit impli ceert, dat betrokkene in aansluiting op de uitsluiting, hem 29 maart 1973 opgelegd, is uitgesloten voor een bin dende wedstrijd. Heerenveen: R. H. Alberda uitgesloten voor een bindende wedstrijd, alsmede een geldboete opgelegd van 125,— PEKING (RTRl De volksrepubliek China wil weer lid worden van de international Olympische beweging. Dit heeft een woordvoerder van een Westduitse delegatie in China maan dag in Peking verklaard. De Westduit se delegatie staat onder leiding van Willi Daumc, vicevoorzïtter van het internationaal Olympisch comité. In gesprekken met Chinese sportofficial» leerde Daume, dat China aan de Olympische spelen wil meedoen, op voorwaarde dat Taiwan wordt uitge sloten. China verliet de Olympische beweging in 1953 uit protest tegen het feit dat Taiwan lid mocht blijven. De toelating van China zal hoogstwaar schijnlijk worden besproken op de vergadering van het IOC in oktober in Varna (Bulgarije). Naast het lidmaat schap van Taiwan is er overigens voor China nog een belemmering om in de Olympische gelederen terug t<« komen. Een land moet namelijk lid zijn van tenminste zes internationale sportfederaties. China is slechts lid van drie federaties (tafeltennis, ijs hockey en schaatser.). Westduitse UEFA-jeugd verslaat Polen met 1-0 WROCLAW (SIS) Het Westduitse UEFA-jeugdelftal heeft in Wroclaw ge wonnen van Polen met 1-0. Het was een wedstrijd in voorrondegroep zes van het jaarlijkse L EFA-toernooi. In deze groep komt ook Nederland uil- Het winnende doelpunt kwam van Kör'oe! (F.intracht Frankfurt), die tien minuten na rust een strafschop in schoot- Er waren 15.000 toeschouwers. De overwinning van de Duitsers :s voor Nederland niet ongunstig, boe- wel het vrijwel uitgesloten moe', wor den geacht dat de oranjeploeg van Ar.e de Vroe; tot de eindronde in Italië doordringt. De wedstrijden te gen West-Duitslar.d leverden gelijke spelen op (0-0 en 1-1) en van Polen werd in Veenóam verloren met 1-2. Op 11 april wordt de ontmoeting Polen - Nederland gespeeld, waarna dan nog Duitsland Polen volgt. De stand in groep zes is nu West-Duitsland 3 1 2 0 4 2-1 Polen 2 10 12 2-2 Nederland 3 0 2 1 2 2-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 13