Vakbonden verwijten de directie van Boddaert 'intimidatie' stakers Massagoedhaven in Terneuzen sluitstuk haven voorzieningen Industriebonden in Zeeland roepen de kaderleden bijeen In Middelburg al 135 jaar 'Loterij van vrouwelijk handwerk' met sociaal doel 2 STRANDHOTEL ALMANAK Man (30) bezweken aan verwondingen, opgelopen tijdens storm van maandag Sneldienst Terneuzen-Goes In 1972 minder zeevis in Zeeland voor meer geld PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT DONDERDAG i APWl 19*1 AANTAL WERKNEMERS NOG GEEN LOON GEHAD DIRECTIE: 'VERWIJTEN ONGEGROND* KOUDEKERKE Do Industriebon- den vinden, dat de bedrijfsleiding van de Ijzergieterij en machinefabriek Boddaert NV In lYllddelburg-Koudeker- ke bezig Is stakers van dat bedrijf te 'Intimideren'. Dat werd woensdagmor gen duidelijk tijdens een bijeenkomst met ongeveer vijfenzeventig Boddaert- stakers in hotel "Walcheren' In Koude- kerke, waar men besloot de actie deze week voort te zetten en vrijdagmor gen te beslissen wat men volgende week zal doen. Directeur Ubhlnk ont kende dat er sprake zou zijn van Intimidatie naar de kant van de sta kers. De door de bonden als 'lntimidatiepo- gingon' omschreven- elementen hebben betrelddng op de volgende zaken. tot woensdag hadden acht stakers nog geen loon ontvangen van het bedrijf over de negen dagen, die In maart zijn gewerkt; een aantal stakers heeft over de In maart gewerkte dagen loon gekregen, waarbij voor de loonbelasting de ta bel "bijzondere beloningen' is gehan teerd, zodat het netto-loon over deze dagen aanzienlijk beneden het norma le niveau lag. In een gesprek tussen een vertegenwoordiger van de indus triebonden en de directie is toege dat deze zaak zal worden rechtgetrok ken. De directie zo werd op de etakersvergadering gesteld voerde aan, dat één en ander is gebeurd in de haast, waarmee de lonen moesten worden berekend, terwijl dat normaal in De Steeg (Thomassen) gebeurt. De industriebonden hebben geëist, dat het verschil deze week nog op de banken moet zijn gestort; voorts hebben de bonden de in druk, dat een wijziging in de reiskos tenregeling mede door het van de wog nemen van het personeelsbusje per 1 april nadelig werkt voor de werknemers, die nu staken. De bon den vinden het onjuist, dat over deze zaak is beslist in een periode van stakingen en willen de kwestie na het conflict onmiddellijk met de directie opnemen, en mede in de onderne mingsraad laten bespreken. GEEN OVERMACHT .Dat een aantal mensen nog geen geld heeft ontvangen is geen kwestie overmacht het gaat tenslotte niet om duizenden salarissen maar een stuk intimidatie. We zullen dat onmid dellijk weer opnemen met de directie, tot wier verantwoordelijkheid en ver antwoording de tijdige uitbetaling van lonen hoort", zo werd van de kant van de bonden gesteld, „Het Is niet te accepteren, dat door deze kwalijke zaken mensen gedwongen zouden den weer aan het werk te moeten gaan, omdat ze geen geld voor eten meer zouden hebben". Er werd afgesproken, dat men vrijdag zal bekijken of men met het oog op deze 'intimidatie' tot een verscherping van de actie moet overgaan en of dan maandag 'de ketting voor de poort moet worden gelegd'. Besloten werd in ieder geval de rest van deze week door te staken. „We kunnen nu hele maal niet meer terug, na deze intimi daties", zo werd geroepen. Er werd meegedeeld, dat er in het actiecentrum Driebergen op zal wor den aangedrongen om de stakingsuit- kerlng uit de periode 15-23 maart nog deze week op de giro of de bank te krijgen. Stakers die in een 'noodsitua- Auto in sloot: bestuurder licht gewond VEERE Woensdagmiddag vloog L. v. d. L. uit Middelburg op de Polredijk te Veere met zijn auto uit de bocht en kwam in een naast de weg gelegen sloot terecht. L. moest met enige ge kneusde ribben naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd worden, van waar hij na behandeling huiswaarts kon keren. De personenauto was to taal vernield. tie' zitten kunnen zo werd gezegd vrijdag van de bonden een voor schot krijgen. Tijdens de bijeenkomst werd duidelijk gemaakt, dat de bonden na het afbre ken van het overleg deze week weer in de startblokken zijn teruggekeerd. „Het voorstel in het gesprek met prof. Goudzwaard was helemaal niet slecht. Veel mensen hadden hoop, dat het een uitweg uit de impasse zou bieden, maar de werk gevers hebben na raadpleging van de achterban nee gezegd. Daarbij ging het met name om de situatie op 31 december: wij wilden dat ook voor de bijsturing op dat tijdstip een regeling werd getroffen en de werkgevers wil den dat niet vastleggen". Er werd melding van gemaakt, dat. nu ook uitbreiding van de acties in de papier- Industrie, de brouwerijen. Philips en Akzo en dergelijke wordt overwo- MET DE HAND Boddaert-dlrecteur Ubbink ontkende desgevraagd, dat de bedrijfsleiding door allerlei maatregelen stakers in- timiclcerd. „Dc kwesties van de loonuit betaling gebeurt normaal centraal, maar de computeradministratie in De Steeg ligt ook stil. Dat betekende, dat liet voor het bedrijf met de hand moest worden berekend. Om de lonen toch op tijd de deur uit en op de banken te krijgen, hebben we het tarief voor bijzondere beloning bij de loonbelasting toegepast. Dat werkt het snelst. Later kan die zaak dan worden verrekend. Bovendien was cr dc ver wachting, dat dc mensen de afgelopen week weer aan het werk zouden zijn gegaan in verband met het overleg, dat toen gaande was. Daar Is mede op gewacht bij het uitrekenen van de lonen"- De heer Ubbink vond het onbegrijpe lijk, dat een aantal mensen het loon nog niet via de bank of giro heeft ontvangen. „Ze zijn bij ons allemaal tegelijk de deur uitgegaan, zo zei hij. De kwestie van het personenbusje en de reiskostenvergoeding heeft volgens hem niets met de staking te maken. Het busje werd oud en we waren toch van plan het op te heffer v zei hij. Van de kanl van de bedrijfsleiding werd dinsdagmiddag nog gemeld, dat weten geen loon te hebben ontvangen, men bij vijf mensen, die hadden laten oop de betreffende banken had kunnen nagaan dat het daar wel was gestort, stort. vrijdagavond half 8 IN SCHOUWBURG PRINS VAN ORANJE GOES (ADVERTENTIE) AJAX de Europacup I Wij de Zilveren Vork. U het beste toeristenmenu van 1973 in het te Vlissingen. leeuwse Kapper Bleken vroeger tieners en soldaten een hekel aan de kapper te heb ben nu zijn er ook tekenen, die er op wijzen dat bewoners van het dierenrijk dezelfde mening zijn toegedaan. In een advertentie in de krant van woensdag is te lezen dat een acht jarige poedel terwijl hij onder het mes zat bij de barbier schoon ge. noeg kreeg van het geknip. „De poedel is half afgewerkt al leen poten en buik getrimd, grij zig om de bek en begin van staart aanwezig". De hond zal wel worden terugge vonden op de Dam (met een lang. harige teckel). GOES De bestuurders van de drie industriebonden in Zeeland zullen aanstaande zaterdag de kaderleden van de bonden in Zeeland bijeenroepen. Het gaat daarbij enerzijds om een Informatieve vergadering, anderzijds zal worden nagegaan welke acties in welke bedrijven in Zeeland gevoerd kunnen worden in het kader van het deze week opnieuw verscherpte loonconfllct. De bijeenkomst wordt gehouden in De Gouden Poorte' te Middelburg en begint om tien uur. Het besluit de kaderleden in Zeeland bijeen te roepen is woensdagmiddag genomen tijdens beraad van de Zeeuwse districtsbestuurders van de industrie bonden in het- actiecentrum Goes. Bij dat overleg is ook naar voren gekomen, dat het van de kant van de bonden wenselijk wordt geacht, dat tijdens het conflict ondernemingsraadsleden leden van de bonden niet deelnemen aan eventueel overleg met de directies. Voor vrijdagmiddag en vrijdagavond staan vergaderingen op het programma voor de bij Philips Terneuzen aangesloten leden van de drie bonden. Nu de voorstellen voor de Philips-cao zijn afgewezen, zullen de leden over het verloop van de onderhandelingen worden geïnformeerd. Acties zullen bij Philips alleen in concern-verband uitgevoerd kunnen worden, zo werd van de kant van de bonden gezegd. De ploegenwerkers bij Dow Chemical in Terneuzen hebben zich woensdag morgen voor meer dan 75 procent geconformeerd aan de beslissing tijdens de ledenvergadering van dinsdagavond om de Dow-directie een ultimatieve brief te sturen in verband met liet verloop van de onderhandelingen en zo nodig tot actie over te gaan. Ook nu was meer dan 75 procent van de bezoekers van elk der drie bonden vóór een dergelijke stap. Nog nader bekeken zal worden wanneer de brief naar de Dow-directie zal uitgaan. Dan is er een antwoordtermijn van drie dagen. GOES Woensdag is de heer S. Kos ter (30 jaar) uit Krabbendijke in het ziekenhuis Bergzicht te Goes bezwe ken aan zijn verwondingen die hij tij dens de storm van maandag opgelo pen had. De heer Koster probeerde samen met een collega op het moment dat de storm toenam, de golfplaten dakbedekking van de loodsen van zijn werkgever, het lóondors- en tractor- servicebedrijf M. Weststrate, met zand zakken te verzwaren. Daarbij viel hij en kwam op een vier meter lager ge legen betonvloer terecht. In uw blad van 31 maart Jl. over de sneldienst Terneuzen - Goes staan waarschijnlijk als gevolg van het sa menvatten van een lange discussie te Axel enkele onjuistheden. 1- Het niet-stoppen van de dienst Ter neuzen - Goes aan station Kruiningen- Yerseke houdt verband met de con cessieverlening welke berust bij de Commissie Vervoersvergunningen te 's-Gravenhage. 2. De buspassagiers uit Zeeuwsch- Vlaanderen behoeven niet eerst door té rijden naar Goes, maar moeten overstappen aan de Veerhaven te Kruiningen, terwijl de doorgaande dienst Zeeuwsch-Vlaanderen - Goes juist bedoeld is om zonder overstap pen zowel een spoorstation als Goes te bereiken. 3. Integratie van ZVTM en SBM zou financiële voordelen bieden. Over aan koop van de aandelen sprak één van de leden van de PVDA die indertijd bij de besprekingen was betrokken. 4. Niet alleen SBM is verliesgevend, ook ZVTM is dat. 5. De heer Van Poelje achtte het'rede lijk dat het rijk een rentevergoeding zou geven op de gelden die de Provin cie Zeeland en NS zouden moe ten uit geven om het gehele aandelenkapitaal van SBM in handen te krijgen. TERNEUZEN Plaats waar de zwaai- kom van de haven komt. DAMESGEZELSCHAP ZET TRADITIE VOORT: OP 11 APRIL WEER IN STATENZAAL ABDIJ MIDDELBURG De 'Loterij van vrouwelijke handwerken en ande re voorwerpen' in Middelburg be staat 135 jaar. Het damesgezel schap dat zorg draagt voor het voortbestaan van deze zo typisch negentiende ecuwse instelling Is er bijzonder trots op de loterij ten behoeve van sociale doelein den ook in de al eindweegs ge vorderde twintigste eeuw nog te kunnen organiseren. Ofschoon enigermate met de veranderende tijden is meegegaan, is het oor- spronkelljke karakter van de 'vrouwelijke handwerken' onaan getast gebleven. Éénmaal per jaar worden de in verschillende damesclubs vervaar digde handwerken en de andere geschonken of gekochte voorwer pen. als van ouds in de statenzaal van het Middelburgse abdijcom plex. tentoongesteld en verkocht of verloot. In vroeger jaren betrof het uit sluitend een loterij. In de zestiger jaren is het accent steeds meer komen te liggen op de verkoop. Vandaar de nieuwe naam: 'Bazaar en loterij'. Dat is een van de overigens moeiteloos aanvaarde veranderingen. Een zekere veran dering is ook te merken in de samenstelling van het gezelschap. De secretaresse van 'de handwer ken'. mevrouw H. A- S. F. Scho- rer-Teding van Berkhout, zegt daarover: „Sinds de oprichting in 1838 en zeker tot aan de tweede wereldoorlog was de belangrijk ste opzet van onze 'club', dat dames uit de gegoede burgerij en ook wel de adel een deel van hun vrije tijd ten nutte maakten van de armen. Vooral in de vorige eeuw was er onder een deel van de bevolking, ook in een stad als Middelburg, nog sprake van een schrijnende armoede. Zeker na de oorlog hebben wij eigenlijk het woord 'arm' niet meer in de mond genomen. De opbrengsten van de loterij en later ook de bazaar ging niet meer naar de armenzorg maar naar de moder ne sociale instellingen. Tegelijker tijd stelde ook ons gezelschap zich meer democratisch op. We zochten de deelneemsters aan ons werk niet meer uitsluitend en strikt in de elitaire kringen van de stad". Toch gaat deze nivellering weer ook niet te ver. De gedachte die wel eens werd geopperd om voor hetzelfde doel een vereniging op te richten werd vrijwel direct weer verworpen. Een vereniging zou namelijk inhouden dat vrij wel iedereen lid zou kunnen wor den, Dat is naar de mening van de dames in dit geval niet wense lijk. Zij willen graag steeds zelf bepalen we er in hun kring bij komt. Lidmaatschap gescheidt dan ook op basis van uitnodiging. Wie wordt uitgenodigd heeft na tuurlijk wel het recht om voor sviy 't /s/a+Y" In het kleine maar goed verzorgde archief van de 'Loterij van vrouwelijke handwerken en andere voorwerpen' in Middelburg zijn vele ook voor de plaatselijke geschiedschrijving interessante documen ten te vinden. Terug te vinden is ook wat de bestemming was van het elk jaar ingezamelde geld. De inhoud van dit briefje luidt: „Ontvangen namens de directie der loterij van vrouwelijke handwer ken en andere voorwerpen de somma van f 239.46.5 de laatste 5 geeft een halve cent aan, red), zijnde het Vt gedeelte der zuivere opbrengst dezer loterij. Middelburg 15 februari 1862". Het ontvangstbriefje is getekend door de penningmeester der Vereeni- ging tot het bezoeken der armen'. Uit het vermelde bedrag en de opmerking dat het hier nog maar om een kwart van de totale opbrengst ging. blijkt tevens dat omgerekend naar de huidige geldswaarde de burgerij in die dagen bij tijd en wijle bepaald met krenterig was. e eer te bedanken. Directrices Mevrouw Schorer voelt zich om meer dan een reden, sterk verbon den met de loterij van vrouwelij ke handwerken en andere voor werpen. Niet alleen is zij al 23 jaar secretaresse en borduurt zij zelfs al sinds 1935 voor de verlo ting en de verkoping maar waren het ook twee zusters van haar echtgenoots overgrootvader, die samen met enkele andere dames in 1838 het 'onderonsje' vormden. Zij vormden de 'directrices' die alle werk gezamenlijk deden. Een gewoon bestuur met een pre sidente. secretaresse, penning meesteres enz. kende men tot een aantal jaren geleden eigenlijk niet. Men hield het steeds bij de 'directrices'. Deze dame» merzamelden de handwerken en stimuleerden ook het vervaardigen er van. De An dere voorwerpen' sloegen niet op de laatste plaats op schenkingen door "heren,' bijvoorbeeld een doos chocolade, terwijl ook de medewerking via giften van de Middelburgse neringdoenden steeds op hoge prijs werd ge steld. Prijzen voor de loterij konden bovendien, dat is trouwens ook nu nog zo, uit de opbrengsten van legaten worden betaald. Uit het met zorg bewaarde ar chief, nu onder de hoede van secre taresse mevrouw Schorer, is nog tot aan de eerste jaren na te gaan welke instellingen geld of goederen gingen nooit recht- streeks naar behoeftjgen een deel van de loterij opbrengst'Icre- gen toebedeeld. Vele van die Instel lingen zijn al slttds lartg verdwe nen zoals de "Moederlijke Welda digheid' en de 'Commissie Loon naar Werk' terwijl bijvoorbeeld de "Vereniging tot het bezoeken der armen' een langer adem had. MevTonw Schorer: „Toen wij in 1935 na3r Middelburg kwamen bestond die vereniging nog". In 1938 werd met een uitgebreide tentoonstelling in de woning van de commissaris der koningin het eeuwfeest van de vrouwelijke handwerken gevierd. Twee jaar later, in 1940 werden alle activi teiten stilgelegd. Een van de rede nen daarvan was het als gevolg van oorlogshandelingen uitbran den van de abdij, waarin elk jaar tentoonstelling en loterij worden gehouden. Na 1950 toen het werk weer werd opgevat bleek het provinciaal bestuur opnieuw be reid om de zaal kosteloos ter beschikking van de dames te stel len. Er is overigens nog een andere sterke binding met de 'provincie'. Sinds vele jaren is "per tradite de echtgenote van de commissa ris der koningin presidente van het gezelschap. Die functie wordt nu dus vervuld door me vrouw C. van Aartsen-Snoep. Verblijieni Het aantal dames dat voor de bazaar en de loterij handwerken vervaardigt is in de laatste jaren nog aanmerkelijk gegroeid, name lijk tot ongeveer honderd, ver deeld over verschillende 'clubs'. De bazaar en loterij in het l-35e jaar van het bestaan van het gezel schap toont, op 11 april van 's morgens half elf tot 's middags half vier in de statenzaal niet alleen weer een uitgebreide col lectie handwerken, waarvan een deel als loterijprijs, andere prij zen zoals een theeservies en een fraaie pop in Zeeuwse kleder dracht maar krijgt bovendien een éxtra caohet door het uitstallen van handwerk uit de vorige eeuw terwi jt de -handweefster mevrouw B- van de Bosch uit Middelburg bovendien een demonstratie in spinnen en weven zal geven. De opbrengst van verkoping en lo terij gaat ook nu weer naar in stellingen, die zich op sociaal ter rein bewegen zoals Humanitas, de diaconieën, de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers, het Leger des Heils enz. In totaal gaat het om een tiental instellingen. Mevrouw Schorer: „Men zegt ons wel eens: Het sociaal werk, dat jullie doen is toch uit de tijd. Daar wordt dan aan toegevoegd dat al die sociale instellingen al in ruime mate door het rijk enz. in ruime mate worden gesubsidi eerd. Dat laatste weten wij na tuurlijk ook wel. Wij gaan .echter door met onze handwerken om dat de opbrengst van onze vrije tijdsbesteding voor degenen, die dat het hardst nodig hebben, juist dat verblijdende extraatje kan betekenen". PROJECT VAN 10 MILJOEN GULDEN MOET OVER ENKELE MAANDEN WORDEN UITGEVOERD TERNEUZEN „De massagoedhaven is naar mijn mening het be langrijkste werk dat er de laatste vijf jaar in Terneuzen wordt uit gevoerd. Als hier in 1975 de eerste schepen afmeren betekent dat een enorme verbetering van onze concurrentiepositie ten opzichte van Gent. Dan kunnen alle schepen, die het kanaal Gent-Terneuzen bevaren ook hier afmeren". Directeur W. H. Blok van het Havenschap Terneuzen' was woens dag een voldaan man: in de benedenzaal van het Terneuzense hotel 'Rotterdam' besteedde het havenschap de aanleg van het sluitstuk van de havenvoorzieningen in Terneuzen aan: een massagoedhaven, 13l/a m diep en met een kade van 500 m. IN 1975 EERSTE SCHEPEN Over 3 jaar kunnen hier tegelijkertijd drie schepen van 60.000 ton gelost en geladen worden. Het havenschap koos uit een voorselectie van 10 aan nemersbedrijven de Hollandsche Be- tonmaatschappij uit Rijswijk, laagste inschrijver voor een bedrag van ƒ9.420.000 het rijk heeft Inmiddels al toegezegd 5 miljoen te willen bijdra gen. Wanneer rond juni de aan de massagoedhaven starten krijgt i het havenschap Terneuzen opnieuw een troef in handen in de scherpe concurrentie met Gent. De heer Blok: „We zitten nu aan een omzet van 51 miljoen ton goederen, over vijf jaar reken ik op 8 a 9 miljoen ton". De massagoedhaven zal gebruikt worden, door de Terneuzense overslagbedrijf1 Ovet en De Meijer, die nu nog zijn aangewezen op de Zevenaarhaven voor het. overladen van kolen, mest stoffen, ertsen en ruwe mineralen. Terreinen De grond die bij de aanleg van de haven vrijkomt wordt gebruikt voor het omliggende industrieterrein van ongeveer 11 ha. Deze 'vlakte' hoort bij de ongeveer 100 ha die het haven schap in Terneuzen straks beschik baar heeft voor nieuwe bedrijven. van goederen, 623,9 ha voor bedrijven en 2 ha voor overheidsgebouwen. Directeur Blok wil wel toegeven dat wat hem betreft Terneuzen al aanzien lijk eerder van voldoende havenac commodatie voorzien had moeten zijn. „Het duurde even voor er een havenschap was en voor we de finan ciering rond hadden en dat gaf vertra ging", legt hij uit. Toen het havenschap er eenmaal was is er stug doorgewerkt aan het verbe teren en uitbreiden van de voorzienin gen: er werd een roll-on-roll-off haven in gebruik genomen en de verlenging van zuidelijke kanaalhaven en Zeven aarhaven is in oktober voltooid. Het nieuwe havencomplex ligt tussen zuid elijke kanaal en roll-on-roll-off-haven in- Voor de aanleg zijn 116 weken gereserveerd. De aannemer moet ver der de tot mine vervallen vroegere staalfabriek al gedeeltelijk opgebla zen tijdens de opening van de roll-on- roll-off-haven met de grond gelijk REDER L. MULLER UIT TERNEUZEN IN FRANKRIJK PLOTSELING OVERLEDEN TERNEUZEN Tijdens zijn vakantie in de omgeving van Reims (Noord- Frankrijk) is dinsdagavond plotseling overleden aan een hartaanval de heer L. Muller uit Terneuzen. De heer Mul ler, die 59 jaar werd, was directeur van de Sleepdienst en rederij Willem Muller te Terneuzen en van de natuur steenhandels firma De Smidt en Wy- De overleden heeft in het verleden een actieve rol gespeeld in het vereni gingsleven te Terneuzen. Zo was, hij bestuurslid van de voetbalvereniging Terneuzen en actief in het werk rond zeilclub en jachthaven. Voorts behoor de de heer Muller tot de oprichters van de Terneuzense muziekschool. Hij maakte ook deel uit van de Rotary. De begrafenis vindt maandag plaats op de algemene begraafplaats te Ter neuzen. VLISSINGEN In de drie Zeeuwse aanvoerhavens voor de zeevisserij Breskens, Colijnsplaat en Vlissingen werd vorig jaar 702.801 kg vis aangevoerd, De verkoop leverde 1.697.852 gulden op. De opbrengst was daarmee aanzienlijk hoger dan de aanvoer, vergeleken met 1971. Toen werd in de drie havens 730.917 kg aangevoerd, terwijl de opbrengst in totaal op 1.264.168. In Breskens daalde de aanvoer van 331.080 kg in 1971 naar 313.821 kg vorig jaar. De guldenopbrengst steeg van 499.929 naar 798.667. In Colijns plaat was de aanvoer eveneens lager dan In 1971: een dalihg van 162.548 kg. Ook de opbrengst daalde: van 254.026 naar 193.953. In Vlissingen stegen aanvoer en opbrengst. De aan voer in 1971 237-289 kg bedroeg 281.563 kg, terwijl de opbrengst steeg van 510-213 naar 795-323. Zagerspitters speelden 'verstoppertje' GOES „We spelen verstopper tje'. Dat zei een zagerspitter, die woensdag door de Goese politie met nog een 'collega' uit een rietkraag bij Wolphaartsdijk werd gehaald. Met zijn vijven waren de mannen op de slikken bij het Goese Sas ontdekt, bezig met hun verboden karweitje. Toen zij de politie zagen aanko men, gingen zij aan de haal. Twee vluchtten er in de richting. De politie wist dit tweetal in het Wolphaartsdijkse aan te houden. NU EN DAN REGEN Veel bewolking met nu en dan reg«- Matige tot krachtige aan de kud tijdelijk nog harde tot stormachtip zuidwestelijke wind. Maximum temi* raturen rond 9 graden. Koud weer met enkele regen-, hagel of nate sneeuwbuien. Weersvooruitzichten in cijfers gerei* deld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 7; min. temp: omstreeks norma. 7; min. temp: omstreeks norma- max. temp: 0 tot 5 graden onde normaal; kans op een droge perioc van minstens 12 uur: 60 procent; kal op een geheel droog etmaal: 30 pk1 cent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 W 7: min. temp: van ongeveer normal tot 4 -graden onder normaal; roai temp: 1 tot 6 graden onder normaal kans op een droge periode van mi» stens 12 uur: 60 procent; kans op geheel droog etmaal: 30 procent. ZON EN MAAN 6 april Zon op 06.04 onder 19Ü Maan op 06.59 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2