TT ■AGENDAb Kicferc Informatiecentrale Vlissingen draait naar voile tevredenheid Schoollokaal maakte ommetje MARKTBERICHTEN mBEBzsBBsmm Hoechst 2 greep zaalvoetbaltitel Twee auto's van 'Libelle voor T emeuzenaren K'3_a!' svïd DONDERDAG 29 MAART 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 REEDS 79 VRAGEN VERWERKT INFORMATIEPOST IN PAAUWENBURG BLEEK OVERBODIG MIDDELBURG Discussie over 'Samen overleven' in Middelburg gestart MIDDELBURG Ongevei belang- Kroon vernietigt verkeersmaatregel van de gemeente Domburg VLISSINGEN In de eerste negen weken van haar bestaan (26 januari tot en met 23 maart 1973) heeft de informatiecentrale te Vlissingen taal 79 vragen te beantwoorden gekre gen. Voorzitter A. Hoefkens Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn in Vlissingen toonde zich hier over zeer tevreden en zag in deze ontwikkeling voldoende aanleiding om op de ingeslagen weg voort te gaan. „We hadden gemiddeld zo'n 25 vragen per maand verwacht, we kregen er 35", aldus de heer Hoefkens. Vanaf april gaat men minder adverteren voor de informatiecentrale en meer werken met affiches. De informatiecentrale staat elke vrij dagavond van half zeven tot acht uur open voor het beantwoorden van vra gen, op welk terrein dan ook. Men kan daar telefonisch, maar zeer zeker ook mondeling, voor terecht dienstencentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen en in Bachten Poorte te Oost-Souburg. Het Open Hof in Paauwenburg heeft men afgevoerd. Daar bleken in de afgelo pen negen weken slechts negen vragen te zijn gesteld, terwijl tevens bleek dat veel mensen uit Paauwenburg zich rechtstreeks tot Bachten Komme wendden. In Bachten Komme kreeg men in totaal 30 vragen te verwerken en in Bachten Poorte 40 vragen. Het is niet in de eerste plaats de bedoeling dat de mensen van het team dat de telefoontjes aanneemt en de vragenstellers te woord staat, zelf op elk probleem een antwoord kun nen formuleren. Daarom is een uitge breid net van telefoonnummers opge zet en al deze telefoonnummers zijn elke vrijdagavond tussen half zeven en acht uur bemand door deskundigen op velerlei gebied (vertegenwoordi gers van instellingen, organisaties, en zovoorts), naar wie de vragenstellers verwezen kunnen worden. Zo heeft men momenteel contacten met de bejaarden, buitenlandse werknemers, kerken, gemeentelijke overheid, vakor ganisaties, instelling op het gebied van de rehabilitatie binnenstad, mid denstand, politie, recreatie, gehandi capten, maatschappelijk werk, vrou-' wenorganisaties, gezinsverzorging, cul tuur, sport en jeugd. Nieuwe contac ten heeft men inmiddels opgebouwd met met de Federatie van Woning bouwverenigingen. Pogingen om ook de rechtswinkel te Middelburg organisatie van het informatiecentrum op te nemen heeft tot nu toe nog geen resultaat gehad, daar deze instel ling moeilijk bereikbaar bleek op de vrijdagavond. Natuurlijk is de rechts winkel wel bereid om mee te helpen aan de oplossing van bepaalde proble men. Overigens hoopt men wel dat de rechtswinkel in de toekomst ook rechtstreeks op vrijdagavond bereik baar zal zijn. Tot nu toe heeft men op alle vragen een antwoord kunnen geven- Lukte het niet op de avond zelf, dan wist de informatiecentrale toch altijd binnen een week voor een bevredigend antwoord te zorgen. Huiverig De heer Hoefkens heeft overigens wel de indruk, dat er nog altijd mensen Donderdag 29 maart 1973 GOES De Hoogte, 20 uur: reünie gelovigen. Huishoudschool Bergweg, 19.30 uur: voorlichting Hartstichting over voe ding. Prins van Oranje, 19-30 uur: jaarver gadering VW-Zuid-Beveland. MIDDELBURG Gasthuis, 19-45-21 uur: uitzending Rawa. Gouden Poorte, 19.30 uur: voorlichting baggerbedrijf. OOSTBURG Ledeltheater. 20 uur: film Alices Restaurant SOL'BURG Bacntenpoorte, 9.30- 10.15 en 10.15-11 uur: mensendieck. TERNEUZEN Nederlandse her vormde kerk, 20 uur: zang en muziek avond. VLISSINGEN Britannia, 14 uur: bridge en canasta. BERGEN OP ZOOM Molstraat, 14- 17 en 19-21 uur: tentoonstelling wer ken Martha van Meurs-de Jonge. GOES De Vrijbuiter: tentoonstel ling werken Henny' van Zunde, Frans Dirkse en Reinier de Munck. Museum Noord- en Zuid-Beveland, 10- 12 en 13-30-17 uur: tentoonstelling "Met prent het oude Beveland her kend'. HULST Meubelzaak Morris: exposi tie schilderijen van Reimond Kimpe. KLOETINGE De Verfmolen, 19-22 uur: expositie pentekeningen en plas tieken van Henny van Zunderen. KORTGENE Galerie Les Deux Cha- peaux, 9-12 en 14-17.30 uur en Galerij Opus 2 9.30-12 en 14-17 uur: expositie olieverfschilderijen en aquarellen van Mies Callenfels-Carsten. MIDDELBURG Nederlands Koffie huis, 10-22 uur: tentoonstelling werken van Piet Bulthuis. Coffeeshop St-John. 9 uur: expositie grafisch werk van Gerard Wiegmans. Connies Grill-service, 10-19 uur: expo sitie sohilder- en tekenclub 'De Kui perspoort'. SAS VAN GENT Galerie Uüenspie- gel, 9-12 en 13.30-18 uur: beeldhouw werken en schilderijenexpositie Miems van Citters- BERGEN OP ZOOM Roxy, 18.45 en 21.15 uur: Turks fruit, 18 jaa.r. GOES Grand, 20 uur: Turks fruit, 18 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Turks fruit, 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Turks fruit. 18 jaar. zijn die er wat huiverig tegenover staan om hun vragen aan de informa tiecentrale voor te leggen- Daarom verklaart hij nadrukkelijk, dat alle vragen volkomen vertrouwelijk wor den behandeld. Bovendien zijn aan het stellen van de vragen in het geheel geen kosten verbonden, waar ook nog wel eens misverstanden over bleken te bestaan. De opbouw van de informatiecentrale is van dien aard. dat men een aantal van zo'n 100 vragen per avond zou kunnen verwerken. Nauw betrokken bij het informatiewerk zijn verder de( activiteitencommissie Paauwenburg, het opbouworgaan Souburg en het: wijkcomité Ritthem. Uit de gestelde vragen is, volgens de heer Hoefkens, wel gebleken, dat de rehabilitatie van d© binnenstad voor veel Vlissingers een moeilijk pro bleem vormt. Hij pleitte er dan ook voor, dat het gemeentelijk beleid meer open zou zijn, bijvoorbeeld, datj ook de agenda's en de stukken van de commissievergaderingen makkelijker! voor het publiek toegankelijk zouden zijn. De heer Hoefkens denkt hierbij aan vaste informatieposten van de gemeente, terwijl hij het ook wense lijk zou achten wanneer de jaarlijkse informatiegids van Vlissingen niet al leen aan de nieuwe inwoners, maar aan alle ingezetenen zou worden toe gezonden. Met enige trots vertelt de heer Hoefkens tenslotte, dat van ver schillende zijden belangstelling is ge toond voor dit unieke Vlissingse -initi atief. INTERNATIONAAL LOODSEN VOETBAL TOERNOOI 18 EN 19 APRIL TE VLISSINGEN VLISSINGEN Op 18 en 19 april wordt te Vlissingen het zevende inter nationaal loodsen voetbaltoernooi ge houden. Loodsenelftallen uit Neder land, België en Duitsland strijden in deze twee dagen om het bezit van de wisselbeker (nu nog in het bezit van Amsterdam). In 1966 werd in Vlissingen voor de eerste keer een internationaal loodsen voetbaltoernooi gehouden. Het enthou siasme voor dit sportief evenement sloeg in Nederland zeer goed aan en had tot gevolg dat deze competitie achtereenvolgens voortgezet werd in Terneuzen, Oostende. Rotterdam, Am sterdam en Delfzijl. Voor de tweede maal draagt de loodsen voetbalvereni ging uit Vlissingen zorg voor dit toer- Alle deelnemers worden gehuisvest in het internaat 'Onze Vloot' te Vlissin gen. Tijdens deze twee dagen wordt, naast het voetbaltoernooi ook een vollybaltoernooi afgewerkt. Voor de dames staat donderdag 19 april een dagtochtje op het programma. Don derdag na de finale van het voetbal toernooi wordt in grand hotel Britan nia een rijsttafel gehouden. Daama is er een feestavond met muziek, dans en showorkest The Drifting Five. Filmwedstrijd 'Shot '68 VLISSINGEN He', was dinsdaga vond even na acht uur toen de heer Hintzen, voorzitter van de 'Smalfilm- groep Shot '68', de jury, de deelne mers en belangstellenden welkom heette voor de jaarlijkse filmwed strijd van de groep. In afwijking van voorgaande jaren werd de bijeen komst nu gehouden in de kantine van het stadhuis te Vlissingen. In een vlot tempo werden de elf films zonder storingen vertoond. Voor het eerst waren alle films voorzien van een min of meer bijpassende geluidson dersteuning. Het was voor de juryle den bestaande uit de heren H. Dert, J. de Heer en A. Oosthoek geen gemak kelijke taak een genuanceerde keuze te maken, omdat het gehalte van films over het algemeen goed v Heti geheel beantwoordde aan de ver wachtingen van de jury. Op de geluids- ondersteuning was nog wel het mees te aan te merken. Over het algemeen te hard en hier en daar een verkeerde keuze. Bij de e'ën sprong het idee uit, bij de ander het camerawerk. De beste film volgens de jurybeoordeling kreeg bovendien nog een extra ver melding voor het goede gebruik van het geluid. De juryuitslag was no. 1 de heer P. J. Kampman met 'Nitropetramine', no. 2 de heer J. T. H. C. Schepman; no. 3 de heer R. E. Kampman. Het publiek kende de wisselprijs toe aan het trio J. Hintzen. J. Koolwijk en I. van de Buuse met hun filmpje 'Brandenburg'. Voor de "kijkers' hadden de firma Bikker en de Technische Bibliotheek Zeeland een welvoorziene boekenexpo- sitie ingericht van foto- en filmlitera tuur. B. en w. Vlissingen zien weinig in weren vrachtauto's uit binnenstad VLISSINGEN B en w van Vlissin gen zien weinig heil in een suggestie van raadslid A van de Maas (rpcu) om grote vrachtauto's uit de binnen stad van Vlissingen te weren. Het college meent, dat dit in de praktijk een moeilijk haalbare zaak is. terwijl door de ontheffingen die ongetwijfeld zullen moeren worden verleend, het HULPCENTRUM Noord- en Mid den-Zeeland te Goes. tel. 01100-4444. HULPCENTRUM Zeeuwsch-Vlaan- deren te Terneuzen, tel. 01150-4444. HULPCENTRUM Tholen en Sint- Philipsland, tel. 0011. Officiële publikatie MIDDELBURG De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de door de gemeen teraad in zijn vergadering van 24 juli 1972 vastgestelde bestemmingsplannen Griffioen II, Kousteensedijk e.o. en Zanddorp door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluiten van 13 maart 1973, respectievelijk no's 1605/291. 4e afd .r.o., 1628/293. 4e afd. r.o. en 1620/ 292, 4e afd. r.o. zijn goedgekeurd Genoemde besluiten van gedeputeerde staten liggen met de bestemmingsplan nen, ingaande 2 april 1973, gedurende een maand ter gemeentesecretarie (ka mer 15) voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende bo venstaande termijn bij de kroon be roep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de genen, die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de wet op de ruimtelijke ordening tot- gedeputeerde staten hebben gewend. De beroepschriften moeten worden ge richt aan H. M. de Koningin en kun nen worden ingediend bij de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening te 's-Gravenhage. Middelburg. 29 maart- 1973. De burgemeester voornoemd, drs. P. A. Wolters. effect betrekkelijk gering zal zijn „Voorts zullen ter plaatse niet beken de transportbedrijven daarmee voor problemen worden geplaatst, die van te voren moeilijk zijn te overzien," aldus b en w. Ook verwacht men niet, dat de betreffende bedrijven, gelet op de kosten, vrijwillig bereid zullen zijn tot het overladen van de aan te voeren voorraad van grote en kleine vrachtauto's op een terrein buiten de stad. VLISSINGEN Het team van Hoechst 2 is zaalvoetbalkampioen worden van de tweede klasse B en promoveert nu naar de tweede klasse A. Die beslissing viel woensdagavond in de Vlissingse sporthal in een wed strijd tegen Walcheren 3 die door Hoechst met 5-1 werd gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. De doelpun ten van Hoechst werden gemaakt door: Piet van Eikeren (2x), Jo Mal- jers. Roet Roskam (oud Vlissingen speler) en Jan de Nooijer. Het Wal- cheren-doelpunt kwam van Huib Daane- VAN ONZE ADVERTEERDERS Drogisterij Luitwieler heropend VLISSINGEN Na een grondige verbouwing opent drogisterij Luitwie ler aan de Lange Zelke te Vlissingen vandaag (donderdag) haar deuren weer voor het publiek. Woensdag avond was er voor genodigden gelegen heid om de geheel vernieuwde zaak te bezichtigen. Door het magazijn bij de winkel te trekken is de verkoopruimte (nu 150 vierkante meter) bijna anderhalf keer zo groot geworden. Dit gaf de heer Luitwieler de gelegenheid de indeling veel ruimer van opzet en veel doelma tiger te maken. De afdeling verf en behang is aanzienlijk uitgebreid. In de voor deze branche apart ir/erichte hoek kan men op zijn gemak uit zo'n 300 verschillende behangetjes zijn keus doen. In het midden van de zaak werd een verlaagd plafond aange bracht. Daaronder werd een 'mid- shop' ingericht waar een keur aan artikelen in de cadeau-sfeer ligt uitge stald. Ook d drogisterij- en parfume rieafdeling werd uitgebreid. In de win kel heeft de heer Luitwieler nu ook een afdeling 'reformfood'. Men gaat daar het gehele assortiment van VNR voeren. De gehele verbouwing heeft drie we-, ken in beslag genomen. De parfume rieafdeling heeft men een week lang moeten sluiten, terwijl voor verf en behang winkelruimte in de Walstraat was gehuurd zodat, voor wat deze artikelen betreft, men de verkoop niet langer dan twee dagen heeft moeten staken. Voor de receptie, die woensdagavond in verband met de opening werd gege ven, bestond bijzonder veel belangstel ling. Vrienden, relaties en familieleden kwamen de heer en mevrouw Luitwie ler met hun vernieuwde zaak felicite ren. Vele bloemen en bloemstukken gaven een extra feestelijk tintje aan deze opening. Ter gelegenheid van deze heropening heeft drogisterij Luit wieler vele openingsattracties en ope ningsaanbiedingen. ARNEMUIDEN Landbouwersinspan in Arnemuiden publiek verkocht ARNEMUIDEN Onder grote be langstelling is woensdagmiddag op de hofstede "Nieuwerkerke* aan de Oude Rijksweg te Arnemuiden een landbou wersinspan publiek verkocht. De verkoping door notaris P. Krepel uit Middelburg vond plaats wegens vrijwillige bedrijfsbeëindiging. Het rundvee. 31 stuks vaarzen, bracht in totaal 41.000 op. De opbrengst per vaars varieerde van 960 tot 1575. De lijst van de verkochte artikelen vermeldde nog een lange reeks land bouwwerktuigen, zoals aardappelrooi ers, molens, bascules, bietennetten. motoren, een olietank enzovoorts. Als antiek te beschouwen artikelen, onder meer paardenhoofdstellen en een boterkarn, brachten behoorlijke prijzen op, terwijl andere zaken zoals ruiters voor het optasten van land- bouwprodukten, voor één gulden per vijftig stuks werden verkocht. Een opvallend grote belangstelling bleek er tenslotte van de zijde van Zeeuws-Vlaamse landbouwers nog voor de eggen te bestaan. Onderhoud van rijkswegen op Schouwen ZIERIKZEE Rijkswaterstaat, Zee land te Middelburg heeft het onder houd van de rijkswegen in de dienst- kring Zierikzee op Schouwen-Duiveland met bijkomende werken in 1973 voor 254.400 gegund aan aannemingsbe drijf v/h M. v. d- Velde Zn te Bruinisse. stellenden. in hoofd/aak PvdA Mrn. hebben zich woensdagavond 'n Dr Gouden Poorte' te Middelburg brra den over enkele onderdelen van het discussieprojekt 'Samen overleven', dat landelijk Ik opgezet door de drie progressieve partijen en in Middel-1 burg was georganiseerd door de plaat selijke PvdA-af deling. In drie gespreksgroepen werd eg de thema's inkomenspolitiek en welzijn aan de orde gesteld Bij de nabespre king mondde dit uit ln een discussie over de noodzaak van inkomensnivel- lering. In grote lijnen was het meren-1 deel van de aanwezigen hiervan over-, tuigd, hoewel kanttekeningen werden geplaatst bij het principe van volledig1 gelijkgeschakelde lonen. Eerder was vanuit een van de groe-! pen naar voren gekomen, dat niet het recht op arbeid, maar het recht op! inkomen doel moet zijn in onze maat schappij. De gespreksgroep, die ne"' thema welzijn behandelde, was tot. dei conclusie gekomen, dat voor de huidi-| ge onvrede naast een reeks andere oorzaken „de huidige kapitalistische structuur als grote boosdoener moet, worden gezien" Een ver doorgevoerde democratisering, waaraan vooral van! uit het onderwijs zal moeten worden j gewerkt, zag men als een belangrijk middel om het nu levende onbehagen terug te dringen. Meditatie-avond in Engelse Kerk Vanavond (donderdag) wordt in de En gelse kerk. achter het stadhuis, te Mid delburg de eerste van drie meditatie avonden gehouden, die zijn voorbereid en worden uitgevoerd door werkgroe-1 pen van Nederlands hervormde, gere formeerde en katholieke huize. De dienst van vanavond (donderdag avond) begint om zeven uur en duurt tot ongeveer half acht. Medewerkenden zijn- pastoor J. Hendrikse. de heer J. Suurmond en de heer J. Spek. De me- ditalie-avonden, die vooral ten doel heb- ben, de evangelische boodschap te be-| trekken op de mens van vandaag en; zijn problemen, worden door stereofo-j nische muziek opgeluisterd. KSO-schietbaan voor rijkspolitie in Middelburg MIDDELBURG Het district Middel burg van de rijkspolitie heeft in het gebouw aan de Groenmarkt in Middel burg de beschikking gekregen over een baan voor kamerschietoefeningen (kso) Op deze baan wordt met behulp van een insteekioop geschoten met patro nen van een zeer klein kaliber Ook de afstand van de baan is beperkt, ongeveer zes meter. Er wordt gescho ten op schijven. De baan is ingericht in een lange gang op een buiten gebruik zijnde boven verdieping in het gebouw. Voor het- schieten met scherpe muni tie maakte het personeel van de rijk spolitie gebruik van de overdekte schietbanen van de gemeentepolitie in Middelburg en Terneuzen. Tot woensdagmiddag was er gelegen heid om op het stadhuis in Middel burg bezwaren in te dienen tegen een voor de kso-baan benodigde hinder wetvergunning- Er werd echter geen enkel bezwaar ingediend. Asfaltering gedeelte Langevielesingel MIDDELBURG In verband met as- laltering van het wegdek wordt het ge deelte van de Langevielesingel. tussen het Zanddorp en de Seissingel, vanaf 29 maart tot en met 6 april geduren de werkuren overdag voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers, in de richting Zanddorp gesloten ver klaard. Het verkeer in de richting Seissingel kan normaal doorgang vinden. Buiten de werkuren kan het verkeer in beide richtingen van dit gedeelte van de Lan gevielesingel gebruik maken. Gedurende de werkuren zal er boven dien voor beide zijden van de weg een stopverbod gelden. Het verkeer in de richting Zanddorp zal in deze periode tijdens de werk uren via de binnenstad worden omge leid. Waar nodig wordt deze route met borden aangegeven. D.- gemeente beloolde aan d< belemmeringen voor dege voor korte tijd het centrum burg bezoeken tegemoet n door de langparkecrders uit gedeelte te weren- De kroon ziet niet in. of er zo Ja ln, hoever een vlotte doorstroming van; het verkeer ter plaatse met deze maatregel zou zijn gediend, aangezien niet is te verwachten dat de nuttige rijbaanbreedte zou worden verruimd. Ook is niet gebleken op grond van welk, aan een verantwoorde afwikke ling van het, verkeer ontleend belang tot een maatregel als deze zou moe ten worden overgegaan, aldus de kroon. Samengestelde wedstrijd ruitervereniging 'Se-ros' SEROOSKERKE <W) Zaterdag! zijn op het terrein van manege 'Del Eendracht' te Serooskerke wedstrij den verreden om de 'Comprackbeker Ruitervereniging 'Se-ros' organiseerde deze samengestelde wedstrijd, die be- stond uit dressuur, cross en springen De heer T. Olsmeijer. Jureerde. Bij de dressuur moesten alle ruiters en ama-j zones dezelfde rijproef afleggen, rij proef L. Eerste hierbij werd Chris: Gabriëlse met Rex. 2e Lenic Meijer* met Pourquoi Pas. 3e Jan Sars met Marco. 4e Martin van de Berg met Jehan Due de Normandie en 5 Rino Gelok met Irc-ne. De cross bevatte 16 hindernissen. Negen ruiters moesten hierin worden gediskwalificeerd, voor al de strobalenhindernls vormde nog al eens het grote struikelblok. Eerste in de cross was Wout Oostendorp met Jehan Due de Normandie in een tijd van 3 min. 22 sec.. 2e Jan Sars met Marco 3 24. 3e Louise van de IJssel met Richard 3.27. 4 Jan de Visser Selene 4.12. 5 Bram Maljaars met Wer velwind 431. 's Avonds werd begon nen met de springwedst rijden. Het parcours bestond uit 6 hindernis sen 6 sprongen en bevatte voor de finish een moeilijke scherpe wen ding naar rechts. Er kwamen slechts 5 ruiters in de barrage. Ir. deze; springwedst rijd werd le Chris Ga briëlse met Rex. 2e Bram Maljaars met Wervelwind. 3 en 4 Marjan de Ncoijer met Prescott Bonzo en Woutl Oostendorp met Jehan Due de Nor- mandie. 5e Robby van de IJssel met Padóy. De winnaars van de bekers en! medailles werden berekend naar plaatsingspunten. Winnaar van deze samengestelde wedstrijd werd Chris Gabriëlse met Rex en een totaal van 45 punten; 2e Jan Sars met Marco .39. i 3e Martin van de Berg met Jehan Due; de Normandie 36; 4e Wout Oosten-1 dorp met Jehan Due de Normandie j 33V;; 5 en 6 ea. Robby van de IJssel met Paddy en Jan de Visser met Selene ieder 32. Mevrouw Boot uit Vlissingen reikte de prijzen en bijbe horende linten in de foyer van ae manege uit. TERNEUZEN Twee Terneuzenaren hebben de afgelopen wee': hun deelna me aan een prijvraag van het dames weekblad Libelle bekroond gezien met j een niet te versmaden prijs. Bij de familie J. de Fouw aan de Rozen-i straat werd woensdag een auto thuis bezorgd- Een kleinere uitgave van dat automerk gaat in de loop van volgende de week naar J. van Looy aan ae! AbeelstraaO in Terneuzen. Eeide prijs-1 winnaars hadden hun beste beentje; voorgezet bij het oplossen van door Libelle voorgeschotelde puzzels. j BLOEMENVEILING LI SM 545. kwal. 480- melk. en kalfkoeien: groter, vit k-roo:, ro«l*. rrxetlljk ot me en lammeren: ruimer. welljks prljCioodend; ?!tórtr« tig. iets vaster, s^ehtxeugen: te stijf. duur. r. ZWIJVMtlXJIT -i ZOUTELANDE Pretfestival van Raio-bank ZOUTELANDE Zaterdag werd door de Rabo-bank te Zoutelande een grandioos pretfestival voor de jeugd georganiseerd- Hiervoor was een ar tiestengezelschap waaronder de beken de Indiaan Kluk KI-uk naar het vereni gingsgebouw Middendorp gekomen- Wegens de grote belangstelling wer den twee voorstellingen gegeven, waarin door de kinderen enthousaist werd meegezongen, geroepen en ge goocheld. Doodstil werd het in de zaal toen de goochelaar Ben Ali Ko bran dende batten in zijn mondstopte en, daama een regen van venken uitblies. Het pretfestival werd georganiseerd na een fotopuzzelwedstrijd in ver band met de opening van <e neiu- we bank. De prijzen voor deze wed strijd waaronder een fiets en een stereo-pick up werden za terdag uitgereikt. 94-86. mdiji :a 48-56, iia 3SAS. *j*iott«n bi- raap IA 118-141. 1IA 33-115. «pnutcn fijn IA Sk-IM. IIA 25-103. JAD «-1M. ID 1SS-1K. IID TT 145. uien tmcAoonrf 11M, witlof TA US-IB, IIA 1281». IB 144-1K. HB 81-140. aanvoer 44 ton. Gold. Del BO-op 94-88, 71-80 72- 98 70-75 08-96 65-70 58-75. 60-05 53-63, Winston 64-84. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer. Op de markt van maandag 25 maart en dinsdag 27 maart 1973 werden totaal aangeroerd 5884 dieren, gespecificeerd alt volgt: «.Isebtrun. deren 906, gebruik*vee 642. gratkalveren 62, vette kalveren nuchtere kalveren 3674. paar. den 9, veulen» 4. varken» 266, vrhipen of lam. meren 222. weide ot zulgiumneren 45, bokken ol geiten 37. Prijsnoteringen. Slachtvee 'ln gulden» p kg ges!, gewl) stieren le kwal 6.60-7.00, 2e kwil 625-645, vinnen le kwal 6-60-7.05, 2e kwal 5.75-6.15. koelen le kwal 5.05-6 45, 3e kwal 550- 5-90, 3e kwal 5.35 5.40. worttkonen 5.35-540; 'p'kg lev. gew): nuchtere slachtkalveren 137- 1.70, slachtvarken» le kwal 3 123.15. 3e kwal 3.11-3.12, 3e kwal 3IS-2.I1. sJacbtZKsgeo 2.79. 3JO. aware varkens 2.94 3.00. Geörulksree. Be- leren: korter, redelijk. koeien ruimer, lui en duur. dsuztto; gr&tkxlve- ralader. willig, ongewljr.zd: vtete fcalve- geen neeertng; nuchtere kalveren: kleiner. groter, redelijk, v (ADVERTENTIE) de. onnavolgMre.fb&t imiteren eciaie franse SOUBURG In enkele uren tijd is woensdag de kleuterschool 'Kleuter- droom' te Oost-Souburg uitgebreid met een lokaal. Deze vlotte realisatie was mogelijk dankzij een verrijdbaar lokaal, dat in gebruik was geweest bij de Marnixschool in West-Souburg. In twee delen werd het lokaal woensdag overgebracht naar de Zuiderzeestraat. Het. was aanvankelijk ae bedoeling van de Vlissingse politie om dit ver voer in de vroege ochtend, voor het losbreken van de verkeersstroom, te doe» plaatsvonden, maar de dichte mist wierp roet in het eten. Daarom werd tussen zes uur en half acht volstaan met het overbrengen van de twee delen naar het Mamixplein, waarbij de scherpe draai van de Noordbeekseweg naar dit plein de enige moeilijkheid in het gehele tra ject vormde. Het vervoer naar Oost- Souburg over de Keersluisbrug waarmee om half elf werd begonnen, nam slechts een half uur in beslag. Het eerste deel was vijf meter breed: en zo'n tien meter lang. het tweede deel, dat in het begin van de middag i wa. Enige tijd geleden hebben bewoners I van Oost-Souburg een handtekeningen I actie gevoerd, om daarmee te protes- teren tegen de wachtlijsten die er I voor de kleuterscholen bestonden. Met dit verrijdbare lokaal hoopt het gemeentebestuur nu voor enige ver lichting te hebben gezorgd. He: lokaal wordt dinsdag 24 april, na de paasva kantie. in gebruik genomen. (Foto PZC). De Sfykerp3lcrcitoenoi... debroekpakmsdeschsenea... dedirekteursschowen de ijzersferke school schoener.. !n 15 kleurkombinaties lml>.FMNK4Q> A'<Um,0U-8ll4S1 Verkrijgbaar bij ROOVERS Winkelgalerij Lange Delft Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 5