m PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DR. GOUDZWAARD LEIDT EERSTE METAALGESPREK Nieuwe lampvoetenfabriek van Vitrite met volledig produktieprogramma 'Informateur' bij Hoogovens Miljoenenschade na brand in Rotterdam Den Uyl dreigt op zes punten met kabinetskwestie Roofoverval op girokantoor in Amsterdam Vandaag in de krant... Prof. Goudzwaard Iers leven voor de dood? 216e jaargang no. 73 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 27 maart 1973 Spotprijs voor boter Pagina 9 Vtldt, K kh„c kValflr. 56-60. Ml. 5144 Ir.ncï (-,■ f21 (Van onze redactie economie) DEN HAAG Prof. dr. B. Goudzwaard leidt dinsdag het eerste gesprek tussen alle bij de cao-me taal betrokken partijen. De taak van prof. Goudzwaard, die een verzoek inmiddels heeft ingewilligd, ls noch die van arbiter, noch die van bemiddelaar. Hij is gespreksleider en kan ervoor zorgdragen dat het gesprek over en weer zakelijk wordt gevoerd. De centrale organisaties van werkgevers en werknemers verwachten dat de nieuwe onderhandelingen in de metaalindustrie zullen leiden tot be ëindiging van de thans plaatsvindende stakingsactiviteiten. Prof. dr. B. Goudzwaard heeft de za ken voor de heropening van het me- LAATSTE AMERIKANEN VRIJ een druk programma afwerken. Om half negen ontvangt hij in het gebouw i I I 1 van de Sociaal-Economische Raad een A I t I t w-v -m* -n *~rr delegatie van de Nederlandse Centrale l\ BZ |4 fl If ft Pil I |J .^•J fjf I IJ van Hoger Personeel. Om 9.00 uur ont- X AVIVV/ A VI- 111 vIJIl. vangt hij de onderhandelingsdelegatie van de metaalwerkgevers, verenigd in de FME, om 9.45 uur gevolgd door de AI7AV delegatie van de drie industriebonden. VIVPr MPVM nWllriT deünieBLHPendeNBT-°m 11211 elf VF T X/X. W-Ki-L vla hoopt prof. Goudzwaard zover te zijn, dat hij alle partijen om de tafel kan hebben om definitief het cao-gesprek SAIGON (RTR/AP) De militaire onderhandelaars in Saigon te kunnen heropenen, hebben maandag overeenstemming bereikt over de vrijlating van Ook het overleg bij Hoogovens de laatste Amerikaanse krijgsgevangenen in Vietnam en Laos en vatto£dsb«umd2!n IfroogSl de algehele terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Zuid- Vietnam. Dit heeft een voorlichtingsman van Vietcong bekendge maakt. De 32 Amerikaanse gevangenen die door de Vietcong worden vastgehou den zullen dinsdagavond hun vrijheid terugkrijgen. Woensdagochtend volgt in Hanoi de vrijlating van de negen Amerikanen die door de communisti sche Pathet Lao in Laos krijgsgevan gen zijn gemaakt, en Noord-Vietnam zal de resterende 107 Amerikanen woensdagavond en donderdagochtend in vrijheid stellen. Als tegenprestatie rullen de ongeveer 6.000 Amerikaanse militairen die nog in Zuid-Vietnam verblijven donderdag volledig zijn te ruggetrokken. De vrijlatingen en de terugtrekking vallen hiermee nog juist binnen de limiet van 60 dagen die in het be standsakkoord is neergelegd. De im passe over de vrijlating en de terug trekking, die vier dagen heeft ge duurd, werd maandagavond doorbro ken tijdens een bijeenkomst van de delegatieleiders van de gezamenlijke militaire commissie die toezicht moet houden op de naleving van het be stand. De Vietcong en de regering in Saigon zijn er ook maandag niet in geslaagd AMSTERDAM (ANP) Twee gewa pende mannen hebben maandagmid dag een roofoverval gepleegd op een agentschap van het gemeentelijk giro kantoor in de Tweede Hugo de Groot straat in Amsterdam. De twee man nen, die de kraag van hun coltrui over het gelaat hadden getrokken, kwamen dit in een sigarenwinkel ge vestigde agentschap binnen en deden een greep in de geldla- Zij vluchtten met een donkergroene ■Rover', die kort na de overval in de Zaagmolenstraat werd aangetroffen. De auto bleek in Amsterdam te zijn gestolen. Hoeveel geld de overvallers hebben meegenomen is niet bekend. De directie van het gemeentelijk giro kantoor wil geen bedragen meer be kend maken. Egypte PRESIDENT Sadat van Egypte heeft gisteren ook het premier schap op zich genomen. Het Egyp tische kabinet is drastisch gewij zigd.... (Pag. 3) Boter DE EEG-COMMISSIE staat voor een moeilijke beslissing nu Rus land heeft aangeboden voor een spotprijs de Europese boterberg op te kopen.... (Pag. 9) Terug PROF. DR. W. F. De Gaay Fort man, van de Nederlandse sectie van de koninkrijkscommissie is te ruggekeerd in Nederland na de vergadering op Curacao (Pag. 9) Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2,4,5 en 7. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 9. Sport op de pagina's 10 en 11. Radio en televisie op pagina 13. Financieel nieuws op pagina 15. overeenstemming te bereiken over een agenda voor de onderhandelingen die de verkiezingen in Zuid-Vietnam moeten voorbereiden. Vertegenwoordigers van beide partij en zijn gedurende meer dan twee uur bijeen geweest maar hebben voorna melijk aanvallen op elkaar uitgevoerd. Het voornaamste struikelblok bij het overleg is de aanwezigheid van de Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam. Het bericht dat de communisten en de VS nu overeenstemming hebben bereikt over de vrijlating van de laat ste Amerikaanse krijgsgevangenen en het terugtrekken van de laatste Ame rikaanse militairen kwam pas nadat de bijeenkomst was afgelopen. De Verenigde Staten en Noord-Viet nam hebben inmiddels aanzienlijke vooruitgang geboekt bij de besprekin gen over de na-oorlogse Amerikaanse hulp aan Hanoi. Men heeft besloten een gedetailleerde studie te beginnen over de Amerikaanse bijstand die over de komende vijf jaar naar ver wachting meer dan 2500 miljoen dol lar zal heiopen. Aan het slot van de vijfde bijeenkomst van de gezamenlij ke Amerikaans-Noordvietnamese eco nomische commissie maandag in Pa rijs zei Hanoi's minister van financiën Viet Chau: „Het bewijs dat we aan zienlijke vooruitgang hebben geboekt is dat we besloten hebben de zaak nu over te laten aan deskundigen die woensdag bijeen zullen komen". Hij voegde er aan toe dat de volledige delegaties volgende week maandag weer zullen vergaderen. GEWELDDADEN IN ULSTER BELFAST (RTR) In Noord-Ierland zijn maandag enige gewelddaden ge pleegd. waarbij echter geen doden of gewonden vielen. Er werd onder meer een raketaanval gedaan op een politie bureau. Voorts werden drie Britse le gerposten beschoten. Tenslotte werd ook een bom tot ontploffing gebracht. Deze gewelddaden volgden op een be kendmaking van een leider van het verboden Ierse republikeinse leger (IRA). David O'ConnelI, die in een vraaggesprek met een Engels persbu reau verklaarde dat de IRA de strijd zal voortzetten, zolang de Britten niet aan drie voorwaarden hebben voldaan. Allereerst zouden de bewoners van de twee delen van Ierland zelf over htm toekomst moeten kunnen beslissen. Voorts zou Engeland een datum moe ten bekendmaken voor de terugtrek king van zijn troepen uit Noord-Ier land. Tenslotte zouden de Britten alle gevangen leden van de IRA moeten vrijlaten. (Van onze redactie economie) DEN HAAG Prof- dr. B. Goudzwaard is buitengewoon hoogleraar in de statistiek aan de Vnje Universiteit te Amsterdam. Vanaf 1959 was hij economisch medewerker aan de Dr. Kuyper- stichting. In 1966 werd hij weten schappelijk medewerker van de ARP-tweede-kamerfractie en op 23 februari 1967 werd hij voor deze partij kamerlid. In 1971 stelde hij zich niet meer herkies baar als kamerlid, omdat hij aanvankelijk een hoogleraarsfunc- tie in Canada zou aanvaarden. Naderhand werd hij benoemd aan de Vrije Universiteit. hebben overeenstemming bereikt over een mogelijke opdracht aan een infor mateur, die de uitgangspunten zal moeten opstellen om het overleg met een redelijke kans op succes te kun nen hervatten. Het comité „representativiteit werk gevers- en werknemersvakverenigin gen" heeft maandagavond in een ver klaring er bij de premier, de minis ters van sociale en economische za ken en de centrales van werkgevers- en werknemersverbonden op aange drongen ervoor te zorgen dat een eventuele bemiddelaar in het metaal conflict alle zich voor het overleg aandienende organisaties van werkge vers en werknemers bij zijn werk zaamheden betrekt, Het comité con stateert dat de bestaande onrust en spanning in de arbeidsverhoudingen mede te wijten zijn aan het uitsluiten van representatief georganiseerde groeperingen van werkgevers en werk nemers, die zich voor overleg aandien den. Het besluit weer om de tafel te gaan zitten kwam na een weekeinde en een dag vol beraad. Maandag was het wachten op de werkgevers, die veel tijd nodig hadden om hun ja woord te geven. Het nieuwe contact wordt het eerste sedert de onderhan delingen op 7 februari werden ge staakt. Voornaamste verschilpunt was de eis van de industriebonden de uitkering van de prijscompensatie aan een maximum te binden- Twee andere punten, waarover par tijen nog niet geheel tot overeenstem ming waren gekomen, zijn de wens van de bonden de werkingssfeer van de cao uit te breiden tot het hoger personeel en het voorstel van de werknemers om loonsverhoging in centen uit te keren. Maar op deze twee punten leek nog wel enige over eenstemming mogelijk. Het felst botsten de meningen over de kwestie van de prijzentoeslag. De industriebonden wilden een maximum stellen voor deze vergoeding van f 250 per procent bijsturing. Maar de FME, gesteund door de centrale werkgevers organisaties VNO en NCW wilde daarover beslist nieti praten. Inmid dels zijn vorige week, in aparte onder handelingen met de „categorale" Con tactgroep Werkgevers Metaalindustrie hogere bedragen genoemd: f 300 a f350. Het Hoogovenconflict was intussen uitgebroken als eerste van de acties, die de bonden ondernamen. Het werd gesteund door acties bij vele bedrij- (Zie slot pagina 3 kolom 2) beide meisje* voor een feeatj volgens voor var. bestemming i ;den de mllllali en zorgden er i c op de pla komen ln ROTTERDAM Een kortsluiting in een vorkheftruck is gistermiddag de oorzaak van een grote brand op de Rotterdamse Heijplaat geweest. Een loods met chemicaliën, kunstharsen en metaalwaren veranderde in luttele minuten in een vuurzee, waarboven een verstikkende, roetzwarte rookkolom opsteeg, die tot in Den Haag werd waargenomen. De brandweer moest net vuur vrij spel geven en kon alleen de intonaams verhinderen. Schade bij de bedrijven Metallurgica en Stuwadoorsbednjf Deltapoort: tussen de 13 en 15 miljoen gulden. In de loods werden vanwege de brandbare artikelen elektrische vorkheftrucks gebruikt. Om kwart over twee schoot een steekvlam uit de wagen van de 35-jarige Willem Kortenberg. De kunstharsen vatten meteen vlam en Kortenberg rende voor zijn leven. Het vuur breidde zich zo snel uit, dat de brandweer enkele minuten later aanwezig al voor een onmogelijke taak stond. Hoofdcommandant Van der Vussen: „Gelukkig was de rest van het personeel gaan schaften, anders waren er rampen gebeurd". Met 70 man, vier blusboten. 20 stralen, een aantal waterkanonnen en veel lichtschuim kreeg men een uur na het alarm de zaak onder controle. Zes uur later brandden de resten van de loods en de opslag nog als een fakkel. Pas van morgen was men het vuur in alle opzichten meester. 's Middags zijn een tijdlang koolmonoxyae dampen ontsnapt, maar volgens de brandweer in een geringe concentratie. ah! lijn ARP EN KVP BESLISSEN VANDAAG DEN HAAG Het kabinet-Den Uyl zal de kabinetskwestie stel len als het geen medewerking van de kamermeerderheid krijgt om de defensie-uitgaven te ver lagen, de grond te onteigenen tegen gebruikswaarde, de colle gegeldverhoging terug te schroe ven, de huurliberalisatie af te schaffen, de formateur recht streeks te laten kiezen en Suri-l name en de Antillen onafhan kelijk te maken. Dat heeft de kandidaat-premier de fractielei- i ders van KVP en ARP laten we ten in een gesprek dat hij maan-1 dag onder leiding van kabinets formateur Burger met hen had. Den Uyl was door de formateur uitgenodigd de heren Andriessen (KVP) en Aantjes (ARP) een nadere toelichting op zijn plannen te komen geven. De kamerfracties van KVP en ARP beslissen dinsdag of zij Burger het1 groene licht zullen geven. Ze heb ben maandag geen „zekerheden" meer gevraagd op het gebied van program ma en zetelverdeling. Blijkbaar gaat het hen slechts nog om de vraag of zij een kabinet-Den Uyl al of niet zullen kunnen gedogen. Den Uyl, maandagavond na afloop van het gesprek bij Burger: ..Ik kan uiteraard niet verlangen dat een ka mermeerderheid het hele programma van een minderheid aanvaard. Dat zou onredelijk zijn. Daarom zal terughou dendheid worden betracht met het stellen van de kabinetskwestie. Maar we moeten wel een redelijk deel van het progressieve programma „Keer punt 1972" kunnen realiseren. Het gaat ook om de sfeer waarop het kabinet tegemoet wordt getre den" Volgens Den Uyl. die zijn kansen nog steeds op 50 procent schat, is door de confessionele fractieleiders op geen enkele manier geprobeerd eisen te stellen of tot onderhandelin- gen te komen. Hij sprak daarover zijn waardering uit. .Men begrijpt hoe de posities zijn", aldus de kandi daat-premier, die zich er wel van bewust toonde dat er nogal wat pun ten zijn waartegen de beide fracties zitten aan te kijken. Hun ja en amen is daarop volgens hen echter niet in alle gevallen nodig. Den Uyl karakteriseerde het ge sprek bij Burger als ..concreet en zakelijk Het heeft volgens hem over er. weer aan de verwachtingen vol daan. Over een negental punten, dat in Keerpunt 1972 niet nader is uitge werkt. heeft de socialistische fractie leider desgevraagd zijn zienswijze ge geven. Daaronder is onder meer de kwestie van de gezondheidszorg en de abortus, waarvoor Den Uyl heeft ver wezen naar de conclusies die Burger in het begin van zijn formatie na (Zie slot pagina 3 kolom 4) MIDDELBURGS BEDRIJF NU OOK 'OVER' HET KANAAL OPENING DOOR PRINS BERNHARD MIDDEL-BURG Als prins Bernhard op woensdag 25 april in het nieuwe fabriekscomplex van de Vitrite Fabriek (Vitrite Works) BV op het groot in dustrieterrein in Middelburg op de 'officiële knop' drukt wordt tegelijkertijd een volledig pro duktieprogramma van lampvoe ten op gang gebracht. Deze produktie wordt in de ko mende anderhalf jaar steeds ver der opgevoerd totdat, naar ver wacht einde 1974, het astrono mische bedrag van zevenhon derd miljoen stuks per jaar wordt bereikt. De jaarproduktie van de nieuwe vesti ging, aangeduid als de Vitrite II, zal dan één derde vormen van het totale jaarresultaat van de Middelburgse lampvoetenfabriek. Het accent in deze produktie van ongeveer twee miljard stuks blijft dus rusten op de 'oude' fabriek aan de Maïsbaai, nu aange duid als Vitrite I. De vestigingen aan beide zijden van het kanaal door Walcheren vormen intussen geen twee van elkaar onaf hankelijke produktie-eenheden. Vitrite I kan niet zonder Vitrite TT en omge-' keerd. Zo vindt de 'glasvoorbereiding' plaats in de toren aan de Maïsbaai. In de toren op het bédrijf spreekt men van de "batch' worden de oude flessen, glazen potten enz. in kleine stukjes gebroken, gereinigd en met andere stoffen gemengd. Deze grondstof is bestemd voor de glasiso latie aan de onderzijde van de lamp voet. Vitrite II wordt over de weg met dit belangrijke produkt bevoor raad. Voor een ander minstens even belang rijk onderdeel in het produktieproces de afval-waterreiniging is de oude fabriek weer volledig aangewe zen op het nieuwe bedrijf. Bij de gebouwen op het groot industrieter rein is een waterzuiveringsinstallatie gebouwd die. uiteraard, direct is aan gesloten op Vitrite II, maar via een persleiding ook op het bedrijf aan de andere zijde van het kanaal. De pers- liedingen, één dient als reserve, vor men te zamen met hoogspanningska bels, 'stuurstroomkabels' en zelfs een telefoonkabel, de 'navelstreng' tussen de twee vestigingen van de Vitritefa- briek. 'Recycling' In het afvalwater dat naar de installa tie wordt gevoerd bevinden zich on der meer zouten en vooral ook een aantal metaalverbindingen. Een deel van deze stoffen zijn afkomstig uit de "beitserijen', de afdelingen in beide bedrijven waar de lampvoeten worden schoon gespoeld. Bij Vitrite is men om twee redenen bijzonder ingeno men met deze nieuwe reinigingsinstal-' latie. Terwijl tot voor kort het afval-1 water verdund in de Maïsbaai. moest worden geloosd kan nu 'schoon' worden gewerkt, hetgeen uit. j milieuhygiënisch oogpunt een belang-1 rijke verbetering betekent. Boven-! dien wordt bij de lozing nog een tweede nog maar recent gewonnen gezichtspunt in praktijk gebracht, dat van de 'recycling' (het weer in een bruikbaar produkt omzetten van af val) Een gespecialiseérd bedrijf 'wint' uit het afvalwater van de Vitrite al dus weer nikkel, zink en koper. Het proces van de 'recycling' is voor de nu tachtig jaar oude fabriek toch ook weer niet nieuw. Ook de flessen die in de toren worden gebroken vormen afval. De Vitrite Fabriek werkt zelfs mee aan een glasinzame lingsactie tan een Vüssings waren huis. De inkoopafdeling sloot daar voor een speciaal contract. De op brengsten komen ten goede aan aller lei instanties, onder meer op het ge bied van de milieuzorg. De nieuwe produktie-eenheid op het groot industrieterrein wordt bediend' door rond de hondertwintig werkne-i mers- Toch is met het in gebruik, nemen van deze fabriek slechts een kleine uitbreiding van het personeel nodig. Het merendeel van het perso neel komt namelijk over van de vesti ging aan de Maïsbaai. De gewenste capaciteitsuitbreiding is door de be drijfsleiding gezocht en gevonden in de toepassing van sneller lopende ma chines, doelmatiger werkmethoden enz. Een deel van de machines is nog afkomstig uit de oude fabriek waar de ruimte bijzonder krap was gewor den. Deze laatste omstandigheid vorm de trouwens de belangrijkste drijfveer van de Vitrite directie om een nieuw produktiebeörijf aan de andere zijde van het Kanaal door Walcheren te vestigen. Uitbreiding Nadat nog in de zestiger jaren op het bestaande terrein, grenzend aan de Loskaöe, een grote hal kon worden gebouwd met mechanische werk- (Zie slot pagina 4 kolom 1 koelen bloede werden vermoord. Ging het om belangrijke militairen, die «leu- tclposten in het Britse l«.tt«*r in Ulster bezetten 7 Geen sprake van: het betrof mannen, die ln administratieve en semi-medificha functies werkzaam wa ren. Ze waren niet ln uniform gekleed die avond, maar hadden er desondanks geen geheim van gemaakt, dat ze tot het Britse leger behoorden Dat was het enige dat hun vanuit een Iers standpunt bezien kon worden ver weten. Dat echter was blijkbaar een voldoende reden om hen neer te schie ten Voor een dergelijk meedogenloos werk zijn kennelijk meisjes beschik baar. getraind om hand- en spandien sten te verlenen. In de bezettingsjaren in West Europa "nebben zich eveneens bloedige tafe relen afgespeeld: :ri de bezette ge bieden aarzelde de illegaliteit niet om zo nodig leden van de bezettende macht t.- liquideren. Over het alge meen is dat in beperkt* mate gebeurd: de represaillemaatregelen van de Duit sers waren in dc meeste gevallen zo wreed dat elke actie grondig moest worden overwogen voordat ze kon worden uitgevoerd. De nazi's aarzelden niet hele dorpen ui*, te moorden. In Tsjecho-Slowakijc Lidice repre saille voor de moord op Heidrich, in Frankrijk Orsdour. in ons land Putten, gevolg van de aan slag op Rauter We hebben ons afge vraagd of hetzelfde als wat nu ln Ier land is gebeurd in die jaren ook ls voorgekomen, name lijk het weglokken 'met behulp van enkele meisjes» van militairen zonder enige 'combattante' functie om hen daarna neer te schieten. We geloven met dat de georganiseerde illegaliteit in West-Europa tot dergelijke daden is overgegaan. In het algemeen was er in hun acties een duidelijk verband tussen daad en direct doe!: er werd niet zinloos gemoord. De gebeurtenis van vrijdagavond maakt ln alle scherpte duidelijk hoe de haat in Noord-Ierland heerst. De rooms-katholieke Ieren ha ten hun protestantse landgenoten en beschouwen'de Britten als een immo rele en kwellende methoden toepas sende bezetter. Omgekeerd bestaat er bij de protestanten van Ulster een felle afkeer van hun rooms-katholieke mede-christenen. In het verhelderende boekje dat Volkskrant-correspondent Peter Brusse enige maanden geleden over Ulster schreef (Ulster. God Beter Het) wordt een protestantse vrouw geciteerd, die over de zwangere Bema- dette Devlin zei: „In haar buik groeit de duivel". Haat is voor kinderen iets normaals, schrijft Brusse. het beko gelen met stenen van soldaten is een ritueel van gelijke betekenis als de kerkgang. ..Nu ga ik even naar de mis, rotzakken, maar daarna zal ik je raken", zei een jongetje. Het 'soldaatje pesten' zag hij als zijn heilige plicht, Brusse vertelt hoe hij ergens in Ulster op een grote grijze muur de volgende woorden zag geschilderd: Ts er leven vóór de dood 7' Twijfel aan het leven vóór de dood: het is de werkelijkheid van Ulster 1973. Jonge meisjes daarginds be schouwen zichzelf vermoedelijk als een soort Jeanne d'Arc wanneer zij een flirt beginnen met Engelsen met als enige doel hen te doen neerschieten. Dat is de sfeer in een land. waar sinds eeuwen haat en vooroordelen als grote verdiensten zijn gekoesterd. In een strijdlied van de protestantse Oran gisten in Ulster wordt gezongen dat de 'Oranjeman' slechts op zijn bijbel en op zijn geweer vertrouwt. Een Ier se vrijheidsstrijder uit de twintiger jaren ter dood veroordeeld schreef in zijn afscheidsbrief: "Wie voor Ierland sterft heeft geen gebed nodig'. Zo geloofde hij in zijn goede zaak: God was bij voorbaat met hem. In Noord-Ierland heersen Anno Domini 1973 bittere middeleeuwse toestanden. Het ziet er echter niet naar uit, dat ze snel kunnen worden verbeterd: god vrezende extremisten aan beide zijden overtuigd van hun dodelijk en zin loos gelijk gaan voort het leven in Noord-Ierland tot een hel te maken. Zij zorgen er wel voor dat er geen leven is vóór de dood. HANDELSEISEN VS AAN EEG GENEVE (RTR) Deskundigen zul len een oordeel uitspreken over de Amerikaanse eisen voor vergoeding van de schade die de Verenigde Sta ten op handeLsgebied hebben geleden van de uitbreiding der EEG. De voornaamste onderhandelaars van de VS en de EEG, Herbert Propps en Paul Luyten, hebben hiervoor maan dag overeenstemming bereikt tijdens hun tweede gesprek in het kader van de geheime besprekingen over schade vergoeding tussen de negen landen van de gemeenschap en een aantal landen erbuiten, zo heeft een Ameri kaanse woordvoerder meegedeeld. De schade die de VS en andere landen zeggen te hebben geleden is het ge volg van de verhoging van invoerrech ten op bepaalde proaukten door Enge land, Ierland en Denemarken na hun toetreding tot de gemeenschap op 1 januari van dit jaar. De eisers willen dat er een verlaging van invoerrech ten op andere produkten tegenover wordt gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 1