„Gecontroleerd getij in de Oosterschelde nodig voor visstand" Stichting heeft een tekort aan maatschappelijk werkers LEZERS SCHRIJVEN Streekplan afgestemd op afronding' van de kernen Graauw, Sluiskil, Lamswaarde, Nieuw-Namen, Hoek 7 STAVENISSE KAMPIOEN ACHT ORGANISTEN VERZORGEN CONCERTEN GROTE KERK GOES hoe kunnen wij U zó snel en voordelig de beste bedrijfsgebouwen leveren? TERUG VAN WEGGEWEEST Industriebonden ZATERDAG 24 MAART 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VISSERIJBIOLOOG DR. R. BODDEKE: DEBAT OVER DE TOEKOMST VAN THOLEN NA '78 ST-MAARTENSDIJK „Een gecontroleerd getij van kleinere omvang dan thans pakweg een meter zou voor de vis stand in een Oosterschelde ach ter een deltadam een betere si tuatie opleveren dan welke an dere oplossing met comparti menten en dergelijke ook". Dat verzekerde gisteravond de visse- rijbioloog dr. R. Boddeke van het RIVO de bezoekers van een Oosterscheldediscussie in ge bouw 'Haestinge' te Sint-Maar tensdijk, die daar een antwoord probeerden te krijgen op de vraag 'Tholen, wat is onze toe komst na 1978'. Het was een avond, georganiseerd door de hengelsportvereniging "De Zeebaars', de eilandelijke campinghou ders en sportvisseri,jbedrijven en de plaatselijke middenstandsverenigingen. Overigens bestond ongeveer de helft van de aanwezigen uit leden van de verschillende actiegroepen, die zich met de vraagstukken van de Ooster schelde bezighouden. Bovendien was er van deze kant een duidelijke inbreng in de inleidingen en de discussies: de heer C. van Leeu wen, hoofdonderwijzer te Waarde, be handelde het onderwerp "Veiligheid voor alles' en wijdde ook enige woor den aan de recreatiebelangen en ver der werd met medewerking van de actiegroep 'Oosterschelde Open' een serie dia's vertoond over het milieu van de Oosterschelde, de gevolgen van de afsluiting van de Grevelingen en de vorig jaar in Yerseke gehouden Oos- terscheldedag. Deze diavertoning werd respectievelijk toegelicht door de he ren R. Kleingeld, medewerker aan het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek te Yerseke en de heer J. Kole van de actiegroep. Het vertoon de materiaal kwam in de plaats van een diaserie van de bioloog drs. H. Waardenburg, die het wegens ziekte had moeten laten afweten. Ook burge meester J- E. van Boeijen van Tholen moest in het forum verstek, laten gaan. In zijn plaats trad nu wethou- der J. Moerland op. Verder hadden de organisatoren in het forum opgeno men het PvdA-tweede kamerlid P. A. Roels en dijkgraaf H. van Gorsel het waterschap Tholen. 'Geen illusie' Dr. Boddeke gaf de Tholenaren in afgesloten Oosterschelde zonder getij beweging weinig hoop op visstand van enige betekenis. „Er wordt vaar gesteld als de Oosterschelde is afgesloten u zult mij ais rijksambtenaar niet horen zeggen dat ie niet moet worden afgesloten en we hebben in dam een sluis, dan kunnen we van alles doen. Maar dat is een grote misvatting. In die afgesloten Ooster schelde blijft in de diepe delen zuur stofloos zout water en daaroverheen schuift dan een giftige stroom van Rijnwater. Maak u wat de sportrisse- rij betreft maar geen enkele illusie", aldus de heer Boddeke, die de Thole naren er nog op voorbereidde dat ze geteisterd zullen worden door mug genplagen. „Koopt u maar alvast hor ren. Het ziet er echt niet zo leuk uit. Een Tholen ligt in het centrum van de ontwikkeling". De visserijbioloog wilde zich onthou den van iedere suggestie voor een betere oplossing. Maar hij stelde wel dit vast: „Eén ding is nodig om een betere situatie te krijgen: getij. Een getij van ongeveer 1 meter verschil, zuiver zeewater,zal achter een dam niet alleen van belang zUn voor de visstand, maar zal bovendien ook voor zwemmers in de Oosterschelde een paradijsje geven'.' De heer Van Leeuwen spitste in zijn inleiding de zaak toe op het verschijn sel van de dijkvallen in de Ooster schelde. „Het wil er bij mij niet in STAVENISSE Stavenisse is door een 9-0 overwinning op VVC'68 Halsteren kampioen geworden. Vanaf het begin was Stavenisse duide lijk sterker, maar door de zenuwen en ooi. het goede keeperswerk van de gasten bleven voorlopig de doelpunten uit. Na tien minuten was het toch raak toen C. Smits op links was doorgebroken en een niet te missen kans gaf aan W- Biesheuvel 1-0. Hier na bleef Stavenisse steeds meer aan dringen. Zes minuten later maakte C. Smits er zelf 2-0 van. In de 38e minuut scoorde Flip de Rijke na goed doorzetten 3-0 en enkele minuten later volgde van dezelfde speler een goede voorzet die Sies Potappel in staat stelde het 4e doelpunt aan te tekenen Ook werd hiermee de honderd doel punten volgemaakt. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, maar door goed verdedigen van de gasten bleef het voorlopig nog 4-0. Na een kwartier werd het toch 5-0 door Sies Potappel, waarna het in dezelfde minuut 6-0 werd. door Flip de Rijke. Na ongeveer een half uur werd het door dezelfde speler 7-0. Kees Smit maakte er 8-0 van en weer was het Flip de Rijke die er enkele minuten later 9-0 van maakte. Enkele minuten voor tijd werd het bijna nog 10-0, maar de kopbal van aanvoerder M. v. Boppoel ging via de paal buiten, waarna de goed leidende scheidsrech ter Kools voor het einde floot. Hier mee was het eerste kampioenschap van Stavenisse een feit: de ploeg bleef ongeslagen met 105 doelpunten voor en 6 tegen en noe twee wedstrijden te spelen. Van burgemeester J. E. van Boeijen en wethouder van sportzaken C. Moerland kregen de kampioenen bloe men, verder werd er nog een namaak- cup aangeboden, die werd meegevoerd in de feestelijke optocht door Stave nisse de muzikaal opgeluisterd werd door de muziekvereniging Euterpe uit St. Maartensdijk. Gs weigerden goedkeuring voor recreatiestichting VLISSINGEN IN BEROEP TEGEN BESLUIT GS VLISSINGEN B. en w. van Vlissin- gen hebben bij de kroon beroep aan getekend tegen het besluit van gede puteerde staten om goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit de stichting recreatie, ontmoeting en ont spanning op te richten. Volgens gede puteerde staten is het sinds de wijzi ging van de gemeentewet in 1964 niet meer nodig de stichtingsvorm te kie zen om een goede samenwerking te krijgen met het particulier initiatief. Een gemeentelijke functionele com missie, waarin slechts één raadslid zitting behoeft te hebben, is volgens gs een betere vorm- Ter ondersteuning van hun standpunt haalden gs onder meer een uitspraak van de kroon aan waarbij de oprich ting van een nv voor gaslevering in het geding was. Bovendien wijzen gs op de uitspraak van de minister van binnenlandse zaken dat de publiek rechtelijke vorm (een commissie) de voorkeur heeft boven een privaatrech telijke vorm (bijvoorbeeld een stich ting). Gedeputeerde staten zijn van mening dat er in het Vlissmgse geval geen dwingende redenen aanwezig zijn om voor de stichtingsvorm te kiezen in plaats van de commissie. Ben w. van Vlissingen zijn echter van mening dat „hoewel bij de samenstelling van deze commissie rekening kan worden gehouden met een ruime vertegen woordiging van het particulier initia tief, het bezwaar blijft bestaan, dat dergelijke commissies door de bewo ners terecht worden gezien als een onderdeel van de plaatselijke overheid waardoor voor de eventuele medewer king van particuliere zijde niet te overwinnen weerstanden blijven be staan", aldus b. en w. die van mening zijn dat in dit geval een stichting de geëigende vorm is. dat rijkswaterstaat met allerlei nieu we methodieken en materialen, die: bij de bouw van de dam in de monding worden toegepast niet ook de dijkvallen afdoende zou kunnen tegengaan." Volgens hem zou het bovendien nog mogelijk zijn om voor noodgevallen een soort van dijk- vallenbestrijdingsdienst in het leven te roepen. Het werd na de pauze in Sint-Maar tensdijk weer een roerig uurtje Oos terscheldediscussie, waarin met name het PvdA-kamerlid nogal eens het mikpunt van de leden van ae actie groepen v/as. Conclusie uit de zaal tenslotte: „Het enige nut van dit soort discussies tussen deskundigen aan de ene kant en aan de andere Vlissingen begint dit jaar aan bouw van 949 woningen VLISSINGEN B. en w. van VILssIn- gen verwachten dat dit Jaar aan de bouw van complexen van In totaal 949 woningen zal worden begonnen: 29K woningwetwoningen (eenge/inv huizen). 216 woningwetwoningen (mcergezinshulzen), 270 premiecorpo- ratlewoningen. 100 premie-verkoopwo ningen plan-WeaterzIcht), 30 premie- verkoopu oningen t plan-Schoonen burg) en 35 ongesubsidieerde wonln-j gen. B, en w. verwachten dat alt jaar nog1 kan worden begonnen met de bouw flatwoningen op de hoek Spuistraai- Scherminkelstraat Volgens he: college Zal het aantal van de in 1969 voor de periode 1969 tot en met 1973 geplande woningen; (2500) worden bereikt. In 1972 hari| men reeds de 2275 bereikt. Van de momenteel in aanbouw zijnde wonin gen zullen er dit jaar waarschijnlijk 100 a 150 gereed komen. Volgens het woningbouwprogramma voor 2973 moeten er 503 woningen gereed komen, voor volgend jaar heeft men 676 woningen gepland, voor 1975 verwacht men 602 woningen enl 610 woningen moeten in 1976 gereed komen. Volgens een nota aan de gemeente raad, waarin deze gegevens zijn ver meld. zal het contingent premie-ver huurwoningen van dit jaar worden f ADVERTENTIE/ kant, die elkaar geen hand willen gebruikt voor het plan van dc- woning- geven, is dat ze nog troebeler worden stichting v:. - - r.zen 1952 aan de Spui- dan ze al zijn. Scherminkelstraat. Ook reeks promenaieconcerlen Benia Kousemaker in Holland Festival GOES In het komende seizoen wordt in de Grote Kerk in Goes traditiegetrouw een aantal orgel concerten gegeven. De orgelcom missie engageerde acht organis ten. Het eerste concert wordt gegeven door Bram Beekman. Het vindt plaats op maandag 23 april (tweede paasdag). De overi ge concerten zijn stuk voor stuk op zaterdagavonden. Op juni concerteert Arie Keij- zer; op 30 juni komt Adré Ver woerd naar de Grote Kerk- Beide organisatie zijn hoofdleraar aan. het Rotterdams Conservatorium. Op 14 juli verzorgt de Zeeuwse organist Stoffel Gunst een con cert. gevolgd door Charles de Wolff, de dirigent van de Neder landse Bach Vereniging, on 28 juli. Op 11 augustus concerteert Henk Klop, de bezitter van de Prix d'Excellence voor orgelspel. Op 25 augustus treedt Gustav Leon- hardt op. Leonhardt is een be kend Bachkenner en -vertolker. Het laatste concert van het sei zoen is op 6 oktober. Dan speelt Jan Jongepier, winnaar van het improvisatieconcours in Haarlem. De zogenaamde promenadecon certen worden gegeven op de dinsdagmiddagen 10. 17, 24, 31 juli en 7 augustus. De orgelcom missie zal daarvoor een aantal jongere organisten uitnodigen. Intussen is ook bekend geworden dat de Zeeuwse sopraan Berna Kousemaker op zal treden in het kader van hel Hollandfestival. Zij werkt mee aan een concert in de Grote Kerk in Gouda. Dat concert wordt gegeven door de Nederlandse Bach Vereniging onder leiding van Charles de Wolff. Berna Kousemaker ver tolkt de sopraanpartij in een Bac'n-cantate. OP SCHOUWEN-DUIVELAND EN ST. PHILIPSLAND NIEUW KANTOOR IN ZIERIKZEE OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN INITIATIEF JONGEREN PROVINCIALE STATEN VLISSINGEN Twee stuilrntrn van de Kijks Pedagogische Academie te Middelburg hebben het initiatief k«>o-| men om Jongeren Provinciale Staten (JPS) op te richten. Daartoe hebben deze twee studenten, W. Mlllenaarj (pvda) en Joop Fllkwcert (chu), een brief geschreven aan de veertien pro-j vinciale organisaties van de politieke partijen, die ln de tweede kamer zijn vertegenwoordigd. Wim Wïllenaar. die het Idee lanceerde, vertelde, dat hij van veel leden van provinciale staten reeds positieve re acties heeft gekregen. In eerst® in stantie heeft hij samen met Joop FUfcweert contact opgenomen met twee statenleden, die als docent werk zaam zijn aan de Rijks Pedagogische Akademie, de heren H. Eversdljk (chu> er. mr. drs. A- J. M. Visser (pvda). Deze bleken een Initiatief tot oprichting van een jongeren provincia le staten te willen steunen. In de brief aan de politieke partijen stellen del initiatiefnemers, dat 'een 'meedenken' over de toekomst van Zeeland van veel belang Ls'. Zij menen, dat een jongeren provinciale staten wellicht een middel is om een aanal jongeren daadwerkelijk bezig te laten zijn met de Zeeuwse politiek- Of de oprichting zal doorgaan, wat de functie moet zijn. hoe de partijen moeten zijn vertegenwoordigd zal worden bespro ken tijdens een eind april-begin mei te houden vergadering, waarvoor van al le aangeschreven partijen twee leden jonger dan 21 jaar zijn uitgenodigd. PROPAGANDATOER VOOR SINAASAPPES UIT MAROKKO IN ZEELAND MIDDELBURG/VLISSIN G E N Acht in groene blazers en broekpakken ge stoken jongedames, die momenteel liet land doortrekken met het propa geren van de Marokkaanse sinaasap pel deden gisteren Middelburg en Vlis singen aan. In beide plaatsen werden I zij ontvangen door de burgemeester 1 en stonden bezoeken aan bejaarden en ziekenhuizen op het programma. In de morgenuren werden de meisjes, allen Leiase studentes, op het stad huis in Middelburg verv/elkomd door burgemeester drs. P. A. Wolters, die> in een kort toespraakje vergelijkingen zag met de reeds jaren bekende kaas meisjes- ,Jn beide gevallen worden goede proaukten gepropageerd", aldus drs. Wolters. die zijn vrouwelijk be zoek als tegenprestatie een kleine at tentie aanbood. Vervolgens trok het gezelschap, dat, de propaganda voert- namens het Ma-I rokkaanse regeringsbureau voor han-| dels- en exportbevordering, naar dej kleuterschool aan het Bachtensteene, terwijl verder het Leger des Heils een' voorraad Maroc-sinaasappels. onder welke naam de Marokkaanse citrus-1 vrucht op de markt wordt gebracht,! ontving. In Vlissingen werden de sinaasappel meisjes ten stadhuize ontvangen door burgemeester drs. Th. Westerhout, wet houder G. J. Janse en secretaris J. W. Peters. De dames werden in het stad huis rondgeleid en deelden sinaasap pels uit aan het gemeentepersoneel. De meisjes brachten ook een bezoek aan het bejaardentehuis Ter Reeae ziekenhuis Bethesda-St. Joseph, waar eveneens sinaasappels werden uitge reikt. W. een kwestie van rationeel bouwen, al vanaf 20 - de kuub. De moeite van het informatie aanvragen is vlug terug verdiend: ARMCO GENERAL STEEL CONTRACTORS B.V V Schiedam, postbus 44, telefoon: 010 - 260562' ZIERIKZEE De protestantse stich ting voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland zit om maatschap pelijk werkers te springen. „Een ont wikkeling in de richting van het maat schappelijk opbouwwerk is voor ons nauwelijks in zicht. We kunnen alleen nog maar het werk doen, dat op ons afkomt." Dat zei ds. L. de Wit, voor zitter van de stichting, vrijdagmiddag hij de ingebruikname van het nieuwe kantoor van de instelling, aan de Nieu we Bogerdstraat in Zierikzee. De stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging op Schou wen-Duiveland en Sint-Philipsland voortgekomen uit een fusie tussen ge reformeerde en hervormde instellin gen heeft op dit moment de be schikking over twee maatschappelijk werkster en een stagière. Een aantal, dat volgens voorzitter De Wit, vol strekt ontoereikend is. Helemaal pes simistisch was hij echter niet. Ds. De Wit sprak de hoop en verwachting uit, dat het team binnen niet al te lange tijd kan worden uitgebreid met enkele maatschappelijk werkers. Op een bijeenkomst in de zajl van de gereformeerde kerk in Zierikzee vond ds. De Wit het nieuwe pand een 'warm en gezellig huis, waar iedereen zich op z'n gemak zal voelen. Vergeleken met wat we vroeger hadden, zijn we in een paradijs beland." En dat 'para dijs' bestaat dan onder meer uit een receptie en afdelingen voor de gezins- Spreekbeurt Woensdag 28 maart houdt ds. H. v. d. Post. hervormd predikant van Berg ambacht, een spreekbeurt in gebouw Trefpunt te Yerseke, op uitnodiging van de gereformeerde bond in de hervormde kerk. De bijeenkomst be gint om half acht. hulp, maatschappelijk werk, directie en administratie. Tot voor kort moest de stichting noodgedwongen gebruik maken van drie panden, waardoor de verschillende diensten verspreid lagen. Hoewel voorzitter De Wit duidelijk in zijn nopjes was, maakte hij er geen geheim van dat het op langere termijn wenselijk is. dat de stichting nog meer ruimte krijgt. Daarna opende de heer De Wit het kan toor, door een enorme sleutel in ont vangst te nemen. In die sleutel zaten vier boeketjes verborgen. Deze werden overhandigd aan ds. Tiemersma, ds Assendorp, de heer Van den Ouden en mevrouw Coumou, als beloning voor het werk dat zij voor de instel ling hebben verricht. Zichtbaar resaltaat Drs. H. W. Hietkamp, hoofd van het bureau Zeeland van het ministerie van CRM, noemde het in gebruik genomen pand het 'zichtbare resultaat van de eenwording van de hervormde en ge reformeerde instellingen'. De heer Hietkamp ging vrij uitvoerig in op de vorm en de organisatie van maat schappelijke instellingen, die fuseren. Drs. Hietkamp constateerde dat lande lijk gezien steeds meer instellingen sa mengaan. Zeeland blijft niet achter. In 1969 waren er in deze provincie nog 29, nu zijn het er 11. De heer Hiet kamp sprak de verwachting uit, dat dit aantal nog zal dalen. Samenvat tend zei hij: „De uitbouw naar gro tere eenheden loopt voorspoedig." Verder kwamen er vrijdagmiddag fe licitaties van dominee Tiemersma en de heer Meiresonne namens de fede ratie van samenwerkingsorganen. De directeur van de stichting, de heer J. Stoutjesdijk, prees tenslotte de goede verstandhouding die er bestaat tussen het bestuur en de medewerkers. „En dat geeft, goede moed voor een toe komst, die niet zo makkelijk zal zijn." FotoHet nieuwe kantoor van de pro testantse stichting voor maatschappe- lijk werk en gezinsverzorging in Zie rikzee, dat vrijdag officieel in gebruik werd genomen. (Foto PZC) Nadat dhr. Hubregtse zich lange tljt' om welke reden dan ook, van com mentaar op voctbalgebeurtenissen ha onthouden, bracht de PZC van dor derdag 22 maart Jl. weer één zijner ingezonden stukken, onder het hooi 'De derby'. Uit hetgeen wat betrokkei schrijver hier naar voren brengt blijkt ook nu weer dat hij zijn roi ping gemist heeft- HIJ had traine moeten worden, voornamelijk belas met het uitvinden van tactische con cepten voor belangrijke wedstrij den. Op uw gepubliceerde visie moge ik dan ook het volgende aan- c.q. opmer ken: 1. In het betreffende artikel wordt o.a. de vraag gesteld waarom Keerse- meeckers er uit gehaald werd, im mers, aldus dhr. Hubregtse, „dit was de man die Schoenmakers moest storen en niet Wijgman". Nu kan ondergetekende de wedstrijd slechts gedeeltelijk hebben kunnen zien. maar van de bovenaangehaal de storing, door Keersemeeckers is mij. behalve bij comers voorzetten niets gebleken. Hierme de wil ik niet zeggen dat betrokke ne heeft gefaald- Nu werd na veer een kwartier spelen in de tweede helft Keersemeeckers uitge wisseld voor Krant, dus een mid denvelder voor een voorhoedespe ler. Wanneer ik bovengenoemde wisseling in het licht van uw sto ringsactiviteiten bekijk, was deze vervanging bedoeld om Schoenma ker: a. Reeds in een vroeger stadium storen, waarin een speler Krant, maar niet zoals u stelt Wijgman zijn nut al in diverse wedstrijden heeft bewezen. b. Door een goaltjesdief. wat Krant nu eenmaal blijkt te zijn, in de onmiddellijke nabijheid van Schoenmaker te plaatsen, zal deze speler zo weinig mogelijk uit het centrum der verdediging durven komen, om zodoende zijn aanval te versterken. 2. Ook uw volgende zin blijkt weer van weinig voetbalinzicht. Immer u stelt dat de V.C. Vlissingen-linker- vleugel lam speelde. Betrokken lin kerspits kan volgens uw mening enkel in oefenwedstrijden goed spe len gaarne zie ik dan ook eens, een opbouwend ingezonden stuk van u tegemoet maar in de desbetreffende wedstrijden had de-' ze speler m.i. tot taak om veelvul dig naar binnen te trekken. Hier door scoorde hij ook het winnende doelpunt, om zodoende zijn directe tegenstander met zich mee te trek ken, waardoor linkeracht-erspeler Fagg veelvuldig een vrije ruimte voor zich zou krijgen, wat ook diverse malen zo bleek te zijn. 3. ,De thuisclub ging zoals gewoonlijk I weer vertragend spelen. Daar kani men nog eens 'mooi het schip mee ingaan', is de volgende zindsr.ede uit het aangehaalde artikel. Ook dit j moet ik bestrijden. Immers; weet een elftal na een verkregen voor sprong op een zodanige manier te.' zodoende klasse is dit wel? Als Ik in dit raam me' alleen het eerste team bekijk, maar ook dc lagere elftal len. zoals het 2e en 3e team. waar in diverse spelers staan opgesteld die vorig Jaar nog bij de junioren uitkwamen, moet ik toch wel tot een opmerkelijke conclusie komen- Immers het tweede team staat bo venaan de ranglijst in de reserve eerste klasse, terwijl hel rceerve- team van b.v. RBC. het le elftal ta nota bene onbedreigd lijstaanvoer der in de le klasse E. moet vech ten om aan degradatie te ontko men. Dan het 3e elftal, Di* speelde afgelopen zondag tegelijkertijd met het. le team op de velden aan de Irislaan en haalde hierbij een alles zeggende 64) overwinning op RKTVV 2. wiens eerste team in dezelfde klasse speelt als Vlissin gen 2. Over rijpheid gesproken! Bij een eventuele promotie moet men niet alleen naar de kwaliteiten van het eerste team kijken: welke spe lers beeft men nog achter de hand is even belangrijk. Immers bij af wezigheid van eerste-elftaLspelerrs. in zoverre hiervan gesproken kan worden bij een selectlegroep van een twintigtal spelers, moeten deze vervangen worden, zonder dat dit kwalitatief grote problemen ople vert. Dat de V.V. Vlissingen. bi ver houding met rijn tegenstanders, over minstens gelijkwaardig reser vemateriaal beschikt, is door de aangehaalde resultaten van bet 2e en 3e elftal wel gebleken. De voor- en tegendoelpunten van het eerste team beziend, moet ik ook wel tot een tegenstrijdige me ning komen dan dhr. Hubregtse. Hieruit blijkt namelijk dat de VCV op NOAD na. de meeste doelpunten voor gescoord heeft, terwijl het aantal tegentreffers tot een mini mum is beperkt. (12 uit 19 wed strijden). Bij een eventuele promotie van de Vlissingers, wat ik voorshands niet wil aannemen daar de af te leggen weg nog lang is. staan over het algemeen de 'goede supporters', zoals dhr. Hu bregtse er één van schijnt te zijn, op de eerste rang Wat uw roeping betreft moge Ik r.oz aanmerken, dat gezien de vele trai nersvacatures en -wisselingen, de tijd nu rijp is. Wanneer uw solhcitatie aanvaard wordt, wat ik voor u ten zeerste toe zal juichen, zijn wij ook van uw afbrekende kritieken ver schoond. Immers wie ae bal kaatst moet hem terugverwachten. A. Goosens. Jan de Priesterstraat 11, Oost-Souburg. Dc laatste tijd worden de acties van de industriebonden te veel vertroebeld. Een van de punten, naast de drie kern punten, is bv. om de vrijwillige ziekte kostenverzekering via de cao te rege len. Over dit pur.t. wat voor ae beamb- tengroepen telt. wordt niet gepraat. Dat de industriebonden een mengvor- ming van centen en procenten wilden aanvaarden wordt verzwegen. Iedereen die een beetje kan rekenen, kan ook begrijpen hoe men aan 250.- per procent komt. Ook iemand van 25 000,- en hoger voorsprong ie consolideren moe: per jaar krijgt die 250.-, van koop- men dit ook toepassen, alhoewel krachtvermindering voor die groep is dit voor het publiek minder aan trekkelijk mag zijn. Dat de vc. Vlissingen hier nog niet mee he schip is ingegaan, blijkt wel uit het feit dat van de 18 gespeelde wed strijden er slechts 3 verloren gin gen, welke niet te wijten waren aan vertragend spel. Mocht men onverhoeds toch een keer de boot ingaan, moet men het afwegen te gen de keren dat het we! gelukt is, dan blijft er te allen tijde positieve marge over. 1. Wanneer Vlissingen nog niet rijp is voor de eerste klas. welke clusie u enkel trekt uit deze wedstrijd dit schrijft u indirect immers zelf wil ik u vragen welke vereniging in deze tweede Slot van pagina 1 kemen in Gost-Zeeuwsch-Vlaanderen leeg lopen en dat houdt in dat het voorzieningenpeil in die kernen steeds minder wordt. Iedere kern, zo wordt opgemerkt, heft het liefst een eigen dokter, een school en een aantal win kels- Van de 54 kernen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hebben er momenteel 33 minder dan 500 inwoners. Voor school is een limiet van voor een winkelapparaat 1500 inwo ners en voor een dokter 2500. Met de hand heeft men een vijftal, centraal in de streek gele gen kernen uitgezocht, die momenteel nog vrij levenskrachtig zijn, die als opvangcentra voor die kleinere kernen moeten dienen. In de rest van de kernen zal naar de mening van de planologische dienst de komende jaren weinig gebeuren. Procedure Als alles naar wens verloopt, kan het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen begin 1975 rond zijn. Het concept-voorontwerp gaat eerst naar gedeputeerde staten die vervol-. gens toestemming geven om het plan ir. 'den lande' te verspreiden. Dit jaar wordt het concept in allerlei commis sies besproken. Het gaat naar de provinciaal planologische commissie en naar de streekcommissie- Het wordt nog behandeld in gedeputeerde staten, in de commissie advies en bijstand van de staten, in de verschil lende gemeenteraden en colleges van, b. en w. en in andere instanties. Het is nog niet duidelijk of de bevolking via hoorzittingen zich over het ont- werp-streekplan mag uitlaten. Zoals bekend gaan er stemmen op om die! schrappen omdat men van mening is dat de stem van de bevolking via de streekcommissie is gehoord. Dat over leg moet allemaal dit jaar gebeuren. Vervolgens word: de tekst aangepast aan de te verwerken reacties en gaat het naar de commissie van adries en bijstand. Daar is ongeveer twee maan den mee gemoeid en de PPD denkt dat deze fase in februari 1974 afge rond kan zijn. Vervolgens wordt het definitieve plao klaargemaakt en dat kan in april 1974 klaar zijn. Tenslotte moet de wettelijk voorgeschreven vaststel!ingsprocedurel week zijn, misschien over twee we- - - .VV.ÖWWJiCÏWi ÜC .O -J t heanngen van net prograatma te Tan acht maanden in acht genomen i ken' dus geen sprake. Wat betreft de macht van de industrie bonden, dit is een sprookje, waardoor men de aandacht van de werkelijkheid wil afleiden. Het is de FME die door zijn advies aan haar leden om hun compromisvoorstel te aoeii uitbetalen, de industriebonden in het harnas hebben gejaagd. Een compromis waar alleen nog over te praten viel bij de werkgevers. Ter wijl over normale zaken als de voor stellen van de werknemers werd ge zegd .als je dit aanvaard, komen ze volgend jaar of de treinen niet van kleur kunnen veranderen". Wanneer de heer Bakkenist praat op een vergadering over eenzijdige con cessies. vragen wij ons af: Welke? De industriebonden waren en zijn nog steeds bereid om te overleggen maar dan we! dat hun redelijke eisen ook aan bod komen. Iedereen praat over het veranderen van inkomensverhoudingen. Maar als het er dan op aankomt schuift men net zolang, zodat er dan weer niets ge beurd. Ook het gekat op Groenevelt doet het zeer goed! Het zou toch verschrikke lijk naïef zijn om te denken, dat Groe nevelt het CNV en NKV in zijn macht "neef;. Deze bonden kunnen best hun Rinrt^nlz-rvvf eigen boontjes doppen. Daar hebben ulliildlUUI l ze de industriebond NW niet voor nodig. Deze argumenten heeft men al leen nodig om de solidariteit van de werknemers kapot te maken. Namens het bestuur van de industriebond NW, afdeling Goes, en enige kaderleden van de industriebonden CNV. NKV en NW, werkzaam bij de AKF te Goes. C. Quinten, Goes. worden. Als alles naar wens verloopt is het plan in januari 1975 afgerond. Gedeputeerde mr. J. P. Boersma, be last met onder meer zaken de ruimte lijke ordening betreffende, deelde des gevraagd nog mee het ontwerp-streek- plan zeer binnenkort ten provinciehui- ze te verwachten. „Het kan volgende

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 7