Ajax tegen Real Madrid Ajax banger voor zichzelf dan voor Spaanse kampioen RINUS MICHELS: AJAX IS NATUURLIJK VEEL BETER! ZEEUWSE VOETBALCLUBS KOMEN ZONDER TRAINER 'AAN DE SCHANDPAAL..' Ajax-spelers: Cruijff geen aanvoerder meer FC TWENTE MOET EERST NAAR BORUSSIA MÜNCHEN GLADBACH IN SP0RTT0T0 35 WINNAARS Lijsten van WON niet zorgvuldig samengesteld Duizenden Afjakkeren ANDRE WURTH: OP DE BRES VOOR LICENTIES Selectie oranjeteam RINI WAGTMANS DIT JAAR UITGESCHAKELD 8 Dagen kriskras door Nederland PkTERDAO 24 MAART 197J PROVINCIALE ZEEUWSE COUIANT 15 2URICH (ANP) In de halve gnales van het toernooi om de Europa Cup 1 heeft bekerhouder Ajax geloot tegen Real Madrid. De eerste wedstrijd vindt plaats op 11 april in Amsterdam. De an dere halve finale gaat tussen Ju- ventus en Derby County. Hierbij i3 de eerste wedstrijd op 11 april in Turijn. giö] Madrid, de komende tegenstan is van Ajax in het Europacup-gebeu ren is niet alleen een vereniging met Kn grote reputatie, maar ook één van jen geweldige omvang. Niet minder dan 55.000 Madrilenen zijn lid van de 'Koninklijke', die een eigen stadion leeft dat plaats biedt aan 125.000 toe schouwers. Dit stadion, dat in 1947 in gebruik werd genomen, is genoemd naar de man. die nu al 29 jaar het voorzitterschap bekleedt: Santiago Bemabeu. Real Madrid speelde woensdag voor 80.000 toeschouwers (een record voor het seizoen) zijn 101ste Europacup wedstrijd. Daarin werd met 30 ge wonnen van Dynamo Kiev, waardoor na het doelpuntloze gelijkspel in dc ult-wedstrljd de halve finales werd be reikt. Real Madrid heeft deelgenomen aan 16 van de 28 Europese bekertoernooien (voor Europa cup 1 en 2). die tot dus verre zijn gehouden. De Spaanse club won daarbij de eerste vijf uitgaven van de Europa cup 1 en vervolgens nog eens in 1966. Van de 101 wedstrijden, die Real in Europa cup verband speel de, wonnen de Spanjaarden er 64, 24 gingen verloren en 13 maal werd een gelijk spel bereikt. Het aantal doelpun ten in die wedstrijden bedraagt 275 voor en 115 tegen. In deze Europa-cupwedstrijden heeft Real Madrid in totaal 86 spelers opge steld. Gento, de 'eeuwige' linksbuiten werd niet minder dan 88 maal geko zen. De huidige aanvoerder Zoco heeft liet gebracht tot 49 wedstrijden. De beste schutter Is Alfredo di Stefano geweest. Hij maakte 49 doelpunten. Hij en Puskas maakten ook de meeste doelpunten in één wfedstrijd: vier. In de huidige Spaanse competitie staat Real Madrid op de derde plaats met een achterstand van vier punten op het leidende Barcelona. De vertegenwoordigers van Ajax toon den zich zeer tevreden over het resul taat van de loting. Ajax-voorzitter Jaap van Praag klapte ln de handen: „een prachtige loting, de 'koninklijke' van Madrid. Nu haalt Ajax voor de derde maal de Europa cup. Real is niet meer zo sterk als in het tijdperk Di Stefano". De nieuwe president van de UEFA, dr Franchl had over het algemeen een gelukkige hand. Op papier zijn nu drie "grote" finales mogelijk: Ajax—Juven- •us, AC Milan—Leeds en Borussla MUnchen GladbachLiverpool. Antonio Calderon, de secretaris-gene raal van Real Madrid was minder op getogen dan Jaap van Praag: „Het beeft ons niet meegezeten met de lo ting. Ik hoop dat wij geluk hebben ln de wedstrijd. Een ding kan een gewel dige steun voor Real Madrid zijn. na melijk de wetenschap dat wij de Ne derlanders vijf jaar geleden hebben uitgeschakeld. Natuurlijk is dat erg lang geleden en is Ajax aanmerkelijk sterker geworden. Maar bij voorbaat uitgeschakeld voor de finale zijn wij zeker niet". AMSTERDAM (ANP) Ajax kende, rrijdagmlddag nadat de loting voor je halve finales van het toernooi om de Europacup bekend was geworden, pen angst voor de tegenstander. De enige vrees bij de Ajacieden voor de hslve finales was fitheid van de eigen jpelere. Horst Blankenburg bijvoor beeld, thuis met zijn knieblessure uit rustend. zei: „Wat zon ik er tegen die ploeg graag weer bij zijn. Op dit moment ben Ik er echter nog lang niet zeker van over drie weken weer te zijn". Stefan Kovacs dacht ook meer aan zijn eigen elftal dan aan de volgende tegenstander. „Onze eigen blessures Ëjn veel belangrijker dan Real Ma drid. Een gezond Ajax behoeft voor geen enkele ploeg bang te zijn, maar nu valt er nog niets definitiefs te Eggen over het herstel van de gewon de spelers. Als Johan Cruyff al weer m kunnen spelen op 11 april, dan zijn er nog altijd twijfels over Horst Blankenburg en Gerrie Muhren. We zullen een Real Madrid treffen dat zich uitsluitend op deze wedstrijd kan concentreren, terwijl voor ons ook nog competitiebelang op het spel staat. Real immers is nagenoeg kans- bos voor het Spaanse kampioen- jchap. Niettemin mag ik niet klagen over deze tegenstander, het was im mers de wens van alle spelers nog eens htm krachten te meten met Real Madrid, nadat Ajax in 1967 door de Spanjaarden was uitgeschakeld, ^eal is", volgens Sjaak Swart, „een zware tegenstander, zoals elk van de asdere halve-finalisten zou zijn ge weest. Ik heb er echt op gehoopt dat wij nog eens onze krachten met Real zouden kunnen meten. Toen wij zo'n dikke vijf jaar geleden van hen verlo ren, hadden wij een ploeg in opbouw, nu komt Real te staan tegenover het tchte Ajax. Wij hebben een goede lans weer de finale te bereiken, voor de vierde keer in vijf jaar. Een echt bezwaar is niet dat wij Madrid in Amsterdam ontmoeten. Het is eigen lijk net als bij Bayero. Een ploeg als Ajax moet toch in staat zijn in de thuiswedstrijd zich voldoende zeker heid te verschaffen". Net als Swart vond ook Heinz Stuy dat een wensje, wat betreft de loting, in vervulling is gegaan. „Als er een ploeg is waar je mooie wedstrijden legen kunt spelen dan is het wel Real Madrid". „Gemakkelijk is natuurlijk i«n enkele tegenstander. Real zeker ook niet, maar we hebben het niet lek getroffen", oordeelde Barry Huls- Mf. .Derby was minder gunstig ge weest. Die Engelse bewaren we nu naar voor de finale". Johan Cruyff, vrijdagmiddag weer op de behande lingstafel van Salo Muller was tevre den. „Ik ben", zei Cruyff, „echt blij. Helemaal tevreden zal ik pas zijn vanneer ik de zekerheid heb er tegen Heal Madrid weer bij te kunnen zijn". Spion' Henk Groot, één van de man nen die in 1967 als actief speler aantrad tegen het toen schier onver slaanbare geachte Real Madrid zei: „Wij zijn op revanche belust- Ik weet nog weinig van de kracht van de ploeg af maar dat komt straks wel goed. Ik verwacht dat zij typisch Spaans spel spelen, luchtig, verfijnd, minder op kracht gebaseerd. Dat was ook in mijn tijd al zo". Henk Groot was de man die in de tweede wed strijd tegen Real de gelijkmaker van zijn hoofd liet komen. „Of Real ster ker is dan vijf jaar geleden kan ik niet zeggen. Wel weet ik dat Ajax sterker is geworden. Maar je mag ook weer niet zeggen dat Real de zwakste van de vier is. want dan bereik je niet de halve finales in een dergelijk toernooi. Maar wij hebben nu meer routine in de ploeg dan toen. We laten ons nu niet meer intimide ren. Dat gebeurde vijf jaar geleden wel. Alleen de naam Real maakte .toen reeds indruk. Tenslotte zitten er nog vijf man (Keizer, Cruyff, Swart, Suur- bier en Hulshoff) in het elftal dat in 1967 in de eerste ronde van Real verloor. Deze jongens willen ook revanche. We zijn er dan ook v/el content mee. Tegen Derby County krijg je van die harde gevechten, die kosten meer kracht. Juventus speelt dat ongenuan ceerde Italiaanse spel. Nee, ik geloof wel dat we het niet slecht hebben getroffen", aldus Groot. Piet Keizer, één van de spelers die in 1967 behoorde tot het Ajax-elftal dat toen niet verder kwam dan de eerste ronde: „Ik ben gelukkig. Ik geloof dat we er ook de meeste kans tegen heb ben. Ik zie tegen Real veel minder op dan tegen die wedstrijden met Bayem München. Real is een ploeg die je laat voetballen. Dat hebben we graag. Ik heb echter het gevoel dat wij kwalita tief iets sterker zijn. Ik ben dan ook erg optimistisch over het resultaat". Johnny Rep, over wie steeds maar weer geruchten gaan dat hij volgend seizoen de rood-witte kleuren van Fei- jenoord zal gaan verdedigen: „Ik vind deze loting wel gunstig. Het lijkt mij de minst moeilijke tegenstander. Zo denken alle jongens er over. Ik heb het idee dat Real iets is afgezakt vergeleken bij vroeger. Die overwin ning op de Russen zegt me niet zoveel. Ik had het veel erger gevon den als we Derby hadden geloot", zegt Rep die ook niet zonder letsel is teruggekeerd uit de olympische arena ran München. Rep heeft namelijk een dikke linkerenkel opgelopen na een botsmg met Barry Hulshoff. Hoe opti mistisch Rep is, wordt duidelijk geac centueerd door zijn laatste woorden: „Derby ontmoet ik liever in de finale in Belgrado". Ger Mühren, voorlopig vier dagen ab solute rust voorgeschreven wegens zijn gekwetste kniebanden en daarna nog twee weken niet voetballen, deel de de mening van zijn ploeggenoot. „Ik had Real het liefst van de drie. Je AMSTERDAM Nadat Johan Cruijff vrijdagmiddag nog eens uitvoe rig zijn motieven had uiteengezet waarom hij maandag met de Ajax- selectle weigerde mee te vliegen naar München, hebben de Ajacieden hun standpunt bepaald waarmee ze het bestuur, technische- en medische staf zaterdag tegemoet zullen treden in de affaire-Cruijff- De spelers zijn tot de conclusie gekomen dat zij niet de aangewezen personen zijn om recht te spreken in deze zaak. Als er sancties genomen dienen te worden, dan moet het bestuur dat maar doen. Tenslotte moeten zij met z'n allen verder en zal er ook in de toekomst met Cruijff, die zich tijdens het gesprek nogal timide gedroeg, weer geld verdiend moeten worden. Te meer daar de meeste spelers wel ontvankelijk bleken voor Cruijffs verklaringen heeft de selectie, die Cruijff in München nogal scherp veroordeelde, haar standpunt ook sterk afgezwakt. Wel vindt men dat Cruijff niet langer aanvoerder kan blijven. De spelers hebben Cruijff indertijd zelf als opvolger van Piet Keizer gekozen en zijn dus ook in staat om hem weer af te zetten. Als nieuwe aanvoerder wordt aan Ruud Krol gedacht, hoewel in deze richting nog geen enkele beslissing genomen is. ZURICH (ANP) In de halve finales van het toernooi om de UEFA-cup lootte FC Twente tegen de Duitse club B'-'-oia MönpT,™ oiadi'-'-h rr mRaat van de loting is: Borussla Mörchen Gladbach - FC Twente. Live- Pool Tottenham Hotspur. -Nu komen we in de finale", was het 'etste commentaar van Jupp Heyn öes, toen hij het resultaat van de lo ting van de UEFA-cup vernam. Dr Ariemio Franchi, de pas gekozen pre öfient van de UEFA, had in hotel St Gotthard voor de Duitsers de meest lev/enste teeenstander getrokken: Ff wente. Bij de vertegenwoordigers v® de Duitse oud-kampioen zag men Jkchts tevreden gezichten. Bert Vogts jad liever tegen Liverpool of beker- «wder Tottenham Hotspur gespeeld: jös Nederlanders zijn gevaarlijk. Ik ze reeds dikwijls op het. tv-scherm raaen bekijken". Trainer Wedsweiler straalde en was vol vertrouwen: „Ook al spelen we eerst thuis, dit moeten we kunnen halen" Als 'spion' in Enschede bij de 20 zege van FC Twente op OFK Belgra do loofde Weisweiler de strijdlust van de Nederlanders Sceptisch was ster speler Günter Netoer: „Wie de laatste vier van een Europacuptoernooi be reikt. mag men in gp.sr> geve' onder schatten" Netzer wees daarbij op de 3—1 nederlaag, die FC Twente in de Kuip nog wel aan Feyenoord toe bracht. Maar hij voegde er aan toe: ..Bert Vogts kan zijn Engelsen nog krijgenin de finale wel te ver staan". Twente's vertegenwoordiger bij de lo ting in Zürich, Erik Mulder, was even eens verheugd: .Dat is een prachtig geschenk voor de voetballiefhebbers in het grensgebied. Het zullen twee wedstrijden zonder favoriet worden" kunt dat vooraf nooit zeggen, maar ik had er wel in stilte op gehoopt. Juventus is geslepener, geraffineerder, Derby speelt dat echte Engelse krachtvoetbal. Moeilijk te bestrijden. Die mannen blijven komen. Ja. ik zie het wel ziten tegen Real". Ger Müh ren, enigszins bijgelovig zoals zo vele topsporters, zegt dan: „Weet je ik heb een voorgevoel dat Juventus in de eindstrijd komt. Waarom? Dat kan ik zo niet zeggen. Maar ik wist ook dat we Bayem MUnchen zouden ontmoe ten. Ik heb al zo'n half jaar een speldje van Bayem op mijn jas en dan speel ik ook een keer tegen die club. En nu heb ik gezien dat mijn autosleuteltjes aan een hangertje van Juventus zitten. Dus die komen we dan tegen in de eindstrijd, ais Ajax tenminste de finale haalt". Allerwege optimisme dus bij de geha vende Europese kampioen, die echter snel bezig is de nare herinneringen aan München uit te bannen. Of zoals Piet Keizer het filosofisch uitdrukte: „Ze zeggen wel eens dat. geld de arbeid verzoekt, dan zeg ik nu na die wedstrijd tegen Bayem het resultaat verzacht de ellende". Loting Europa Cup II ZURICH (UPI) De loting van de halve finales van het toernooi om de Europacup II had als resultaat: Milan - Sparta Praag; Leeds United - Haj- duk Split. EUROPA CUP-DATA ZURICH (RTR) De wedstrijden voor de halve finales zullen alle plaatsvinden op 11 en 25 april. De finale van de Europacup I is op 30 mei in Belgrado, die van Europacup II op 16 mei in Saloniki. De data voor de finales van het UEFA-cuptoer- nooi zijn 9 en 23 mei. DEN HAAG (ANP) De cijfers van de midweekse toto 36. waarin de Europacupwedstrijden werd gespeeld, zijn: aantal deelnemers 420.186; inleg ƒ795.000,-; prijzenbedrag ƒ336,385.-; Ie prijs, 35 winnaars, die elk bruto ƒ2402,- ontvangen; 2e prijs. 703 win naars, die elk 119,50 ontvangen; 3e prijs, 8255 winnaars, die elk 10,10 ontvangen. De premie ten bedrage van ƒ84.071,- wordt na het verstrijken van de recla metermijn op woensdag 10 april a.s. bij loting toegewezen aan een der winnaars van de le prijs- Een elftaltoto (archief) van Real Madrid. tegenstander van Ajax in de hal. - Eut,fi da. Remon. Tourino. De Felipe Verdugo, Grande en aanvoerder Zoco. Knielend vlnr Amar.cio. FSanr.Oa na. Velaquez en Grosso. BARCELONA Wie kan met meer deskundigheid een prognose geven voor de komende Europa-Cupduels tussen Ajax en Real Madrid dan Ri- nus MIchels, trainer van FC Barcelo na? De oud-Ajaxspeler en -trainer kent Real Madrid en Ajax als z'n broekzak. worden, blijft de kansfactor belang rijk; en voetbal fs toch in zekere zin een kansspel. Als Ajax in deze ronde hetzelfde met Real zou kunnen doen als met Bayern München, dan zijn ze klaar. Maar dat is nog niet helemaal zeker. Overigens, waar wordt de eer houdt zich goede verstandhouding met Spaanse voetbal wat op de vlakte, getuige zijn reactie op de loting: ..Kijk, voor mij bestaat er geen twij fel dat Ajax op dit moment de sterk ste voetbalploeg ter wereld beeft. Maar het blijft voetbal en het zijn maar twee wedstrijden...." „Vergeet niet dat er in de Europa cup onder de vier laatst overblijvende elftallen geen zwakke meer zijn; dat bestaat eenvoudig niet Wanneer er dan slechts twee wedstrijden gespeeld wille van een ste wedstrijd gespeeld?" In Amsterdam op 11 apriï- „Nou. dat is een voordeeltje voor Real Kijk maar naar de laatste ron de, tegen Dynamo Kie7. Dank zij hun sterke verdediging en het bewonderens waardige werk van de keeper Gar cia Remon, wisten ze het in Odessa te klaren op een 0-0 gelijkspel. En bij de die jongens een kans krijgen, dan pakken ze die ook. want dan staan ze moreel enorm sterk". „In kwaliteit Is de huidige Real- ploeg minder ruim. zeker wat dc aanval betreft. Maar zij hebben een heel speciale eigenschap: als het echt erom gaat. dan spelen ze opeens veel beter dan normaal. Niet alleen in de Europacup, maar ook in de Spaanse competitie merk ik dat. In de door slaggevende wedstrijden komt er iets over die ploeg. Ik noem dat de psy chologische factor, waardoor ze plot seling boven hun normale kracht uit spelen. En daar moet Ajax terdege rekening mee houden". „Als Real in de wedstrijd in Amster dam dank zij de verdediging en de keeper het op een goede stand ziet te houden dan krijgen ze bij de thuis wedstrijd in Madrid een reële kans. En zoiets kan gebeuren: laten we nie: vergeten dat Ajax indertijd tegen Ben fica thuis ook met 0-0 eindigde; en Real is sterk in de verdediging". Uw mening over de verschillende spelers van de Real-ploeg? „Tja. ik wil liever geen namen noe men. Per slot van rekening zit ik nu in Spanje. Maar goed. dc zaak staat zo: tie keeper is uitstekend en de verdediging is heel goed. Daarmee zijn ee trouwens tot aan deze ronde doorgestoten. Dc- aanval is minder geblazen. De middenvoor kan gevaar lijk zijn. vooral met zun kop; ook de buitenspelers kunnen voor een goede wedstrijd zorgen". ..Neem die Amancio: een goede spe ler, hoewel misschien met meer zoals vroeger. Die Jongen moet het nu min der van zijn regelmatige prestaties hebben, dan wel van zijn „momen- *en": en in die momenten is hij dan ook een groot voetballer. Ook de rest van de ploeg is sterk, maar niet regelmatig of groots te noemen. De lichamelijke conditie van het elftal was bij die laatste wedstrijd tegen Dynamo bijzonder goed, dat was trou wens een van de redenen waaraan z:j ,.un overwinning te danken had den". - Dus wie geeft u de meeste kans? „Het wordt al met al een werkelijk Interessante ontmoeting. Mijn opinie !s natuurlijk dat Ajax veel beter is. Maar als je sterker bent, wil nog niet zeggen (lat be je iukt dit uit le drukken in de doelpunten, en daar gaat het per slot van rekening om. Kijk, in een competitie van pak-weg tien wedstrijden zou er voo.- mij niet de minste twijfel bestaan dat Ajax .'.t-al in de pan zou hakken. Maar met slechts twee wedstrijden staan de za ken ander-*: dan neint-n de „normale" factoren af en de kansfactor neemt toe- Ik wens Ajax veel geluk". VLISSINGEN 'Aan de schandpaal'.... Dat is de titel van een rubriek in "De oefen- meester', het orgaan van de WON, de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland. In die rubriek worden regelmatig voetbal trainers genoemd die zonder licentie voetbalclubs trai nen. Opmerkelijk is daarbij het grote aantal Zeeuwse clubs, die zouden trainen zonder een 'gerechtigde oe- fenmeester'. André Wurth uit Kapelle, be stuurslid van het rayon Zeeland- West-Brabant van de WON, wil de strijd aanbinden tegen deze situatie; „Er zijn voldoende wél gediplomeerde trainers in Zee land", zegt de heer Wurth. In een van de laatste nummers van De Oefenmeester' worden onder meer als niet-gerechtigde trainers genoemd: 'w Groede door Van Gemert, Vogelwaarde door Van de Meijden, Terhole door Saman, Hansweertse Boys en Yerseke door Van Eijkeren. Ria Westdor- pe door Van de Abeele en Philip pine door Peime". We kunnen echter niet aan de indruk ontkomen dat deze en an dere lijsten van trainers-zonder- licentie hoogst onzorgvuldig zijn samengesteld. André Wurth merkt zelf al op: „Yerseke wordt natuurlijk ten onrechte genoemd. Daar is wel een trainer met licen tie aan het werk: Willem Re- jack". Om enkele andere voor beelden te noemen: de Vlissinger Jan van Gemert, zeer actief in het Vlissings zaalvoetbal, is al lang niet meer verbonden aan Groede. Jan van Eijkeren van Hansweertse Boys heeft een D- diploma en is inmiddels ock geen speler meer van deze club- Van de Abeele traint Ria Westdorpe niet meer, maar traint nog wel op als begeleider van het eerste- Kortom: de lijsten van De Oefen- meester' zijn op zijn minst aan vechtbaar. Niettemin zijn er inderdaad met name in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland nog al wat clubs te vinden die niet de beschikking hebben over een trai ner-met-licentie. Een voorbeeld is de derde klasser HW uit Hulst waar Willy Kramer als oefen- meester optreedt. Kramer is be zig zijn D-diploma te halen, maar voor een derde klasser is een G diploma vereist. Een woordvoer- ANDRE WURTH der van HVV deelde ons mee: .Willy Kramer stopt er binnen kort mee. Hij zal zich alleen nog bezighouden met de training van de jeugd. Maar het is hier m Zeeuwsch-Vlaanderen niet gemak kelijk een trainer-met-licentie te vinden. Als u er een weet, houden wij ons aanbevolen". Dat blijkt inderdaad de grote moeilijkheid. De laatste jaren is er een toenemende interesse voor de diploma's voor oefenmeester, maar in de praktijk blijkt het met name in Zeeuwsch-Vlaande ren en op Schouwen-Duiveland toch vaak moeilijk om trainers te vinden, temeer ook omdal voor een derde klasser als HW al pen trainer met een C-diplom? vereist is. Ook André Wurth ziet de moei lijkheden wel: „Als bijvoorbeeld een club als WIK uit Dreischor een trainer uit Zuid-Beveland of Walcheren zou aantrekken, zou dat per jaar alleen al aan reis kosten enkele duizenden guldens per jaar kosten. Dat kan zo'n club vaak niet betalen. Wij willen echter graag onze medewerking verlenen om zo mogelijk regio naal een trainerseursus tot stand te brengen". André Wurth is zelf ook afkomstig uit Schouwen-Dui veland (Zierikzee) evenals bij voorbeeld trainer Van Aken van Middelburg. André Wurth, die zelf in het bezit is van een B-diploma, traint mo menteel geen voetbalclub. Wel traint hij drie maal per week de korfballers van Swift in Middel burg. André Wurth vindt het wel 'een lachertje', dat sommige be sturen van voetbalclubs zelfs een trainer met een B-diploma eerst een trainingsdemonstratie willen laten geven_ alvorens ze hem aan stellen. „We worden door een zeer deskundige examencommis sie geëxamineerd. Dan mag je toch niet verwachten dat een wil lekeurig bestuur van een voetbal club het beter weet. Het B-diplo ma is toch een garantie dat er een vakman aan het werk is. Het is niet moeüijk om voor zo'n demonstratietraining even een oe fening in elkaar te draaien waar iedereen zeer enthousiast over is. Maar het gaat er om dat een trainer in staat is een heel sei zoen of langer voldoende variatie m de training te houden. Welnu, daar staat het diploma dan ga rant voor". André Wurth verder: „Nu worden er vaak trainingen gegeven door zogenaamde oefenmeesters, die de spelers die aan hen zijn toe vertrouwd afjakkeren, terwijl ge diplomeerde trainers, die veel geld in hun opleiding hebben ge stoken, werkeloos langs de kant staan"- Hij wijst er nadrukkelijk op dat het niet een prediken is voor eigen parochie, maar dat het voetbal in Zeeland alleen om hoog gestuwd kan worden als alle clubs gediplomeerde trainers aan het werk hebben". Ongetwijfeld zal de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Zee land dan ook de beste bedoelin gen hebben met de rubriek 'Aan de schandpaal maar de WON moet wel zorgvuldig nagaan of inderdaad alle met name genoem de voetbalclubs werken met een niet gerechtigde trainer. De KNVB stuurt regelmatig brieven aan clubs, waarvan vermoeo wordt dat zij een trainer-zonder licentie hebben. Maar vaak is er bij de clubs niet alleen sprake van onwil, maar vooral van on macht, omdat er geen goede trai ner in de buurt te vinden is. De financiën zijn ook hier vaak een doorslaggevende factor". ENSCHEDE Niet minder dan vijf spelers van FC Twente maken deel uit van de selectie voor het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag in Wenen een vriendschap pelijke wedstrijd speelt tegen Oosten rijk. Nadat aanvankelijk Jan Jeuring, Theo Pahlplatz, Piet Schrijvers en René van de Kerkhof al waren aange wezen, kwam vrijdagmiddag Iaat bij FC Twente het bericht binnen, dat voor de enige plaats in de 16 man tellende selectie die nog open stond, Willy van de Kerkhof werd uitgeno digd. Het is voor het eerst dat de broers Van de Kerkhof, dié wel al deel uitmaakten van Jong Oranje, in de A- groep zijn opgenomen. Jeuring maakt zijn rentree nadat hij in november 1971 voor het laatst was gekozen. De overige elf geïnviteerde speiers zijn: Haan, Hulshoff. Keizer. Krol en Suur- bler (allen Ajax). Mansveld fFC Den Haagj. De Jong, Van Hanegem en Schneider fallen Feyenoord i. Bro- kamo (MVVj en Van Beveren (PSV). De equipe vertrekt dinsdagmorgen van Schiphol naar Oostenrijk en keert donderdag terug. SINT WILLEBRORD Rini Wagt- mans zal dit seizoen zo goed als zeker niet meer koersen. De Utrechtse speci alist prof. Biersteker heeft hem laten weten dat hij opgenomen moet wor den in een ziekenhuis en dat het genezingsproces zeker in totaal enkele maanden zal duren. Wat hij precies mankeert, is Wagtmans nog niet mee gedeeld. Ploegleider Ton Vissers van Canada Dry-Gazelle ziet zich door de tegen slag die Wagtmans trof, voor flinke problemen geplaatst. „Ik moet er re kening mee houden", zegt hij, „dat ik mijn kopman niet kan inzetten voor de Tour de France. Hoe ik dat pro bleem moet oplossen weet ik niet. want waar haal je in deze tijd van het seizoen een groot renner van daan?". .Jk wil bij Olympia's Tour eens Jong Ambon begint 2 uur MIDDELBURG De voetbal wed strijd Jong Ambon Graauw begin: zondagmiddag reeds om twee uur. Zoals bekend kan Jong Ambon in deze ontmoeting reeds kampioen wor den. BORUSSIA WIL OP 10 APRIL SPEEN MOENCHEN GLADBACH (SID. ANF Borussia Moenchen Gladbach hee FC Twente kort na de loting b Zürich gevraagd de eerste wedstrijt voor de halve finales van het toemoo om de UEFA-cup reeds op 10 anril en niet op 11 april te spelen. De Duitse clubleiding verzocht dat aan mr. Erik Mulder, die voor de FC Twente in Zürich was. De Twentse club heeft echter nog geen beslissing genomen. Men zal het Duitse voorste: waarschijnlijk zaterdag in Enschede oesprekea. kijken of er goede amateurs over willen naar de profs en daarbij reken ik vooral Fedor den Hertog. Die zou ik graag willen hebben. Karstens trou wens ook. Met hem ben ik in onder handeling". (ADVERTENTIE) Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. En als extra plussen: recht op 't kopen van voordelige koppeling- kaartjes voor bijna alle NS-vakanrielagtochten. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 15