13 Niet gevoelig voor strakke discipline VOELING MET ACHTERBAN ESSENTIEEL VOOR PSP-VOORZITTER P. HOOGERWERF VS WAARSCHUWEN HANOI Surinaamse regering weigert te spreken met vakbeweging IRA vecht door g) amro bank X SHV HEEFT INTERESSE IN CO-OP Brits witboek verworpen Ingrijpen als reketten niet verdwijnen Meeste Amerikanen willen betrekkingen met Cuba herstellen VRIJWILLIGERS GEVRAAGD VOOR RH0DESISCH LEGER VAN SMITH Een eigen huis kopen? Amro Woninghypotheek vooru! Gegevens gevraagd over partieel leerplichtigen JATERDAG 24 MAART 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WORMERVEER Paul Hoogerwerf is net 40 jaar ge worden, getrouwd en vader van twee dochters en een zoon. Hij is werkzaam bij een verzekeringsmaatschappij en sinds 1962 raadslid in de ge meenteraad van zijn woon plaats Wormerveer. Lid van de Pacifistisch Socialistische Partij is hij vanaf januari 1958, voor welke partij hij ook van juni 1962 tot de ver kiezingen van 1970 zitting heeft gehad in de provinciale staten van Noord-Holland. Za terdag werd hij gekozen tot voorzitter van de PSP met 2386 stemmen tegen 1809 coor zijn tegenkandidaat Peter Smulders. At vanaf 1969 was hij vice-voorzitter van de }/ar- tl) en in die functie heeft hij vooral de laatste tijd het voorzitterschap regelmatig waargenomen. Op de foto van links naar rechts: Tina. P. Hoogerwerf. Raymond. Francismevrouw Hoogerwerf.van de Pool. WORMERVEER „Toen de samenwerking met de pro gressieve drie, waarbij wij als PSP ook nog de CPN wilden betrekken, afsprong op de weigering van D '66, toen hadden we mijns inziens terug moeten gaan naar de basis. We had den moeten gaan praten over de te volgen weg. Dat is toen niet gebeurd en die discussie gaan we nu voorbereiden. We gaan onze strategie voor het congres van komend najaar bepalen. Voor het eerst in het bestaan van de partij hebben we besloten ons nu eens rustig te gaan voorbereiden op onze koersbepaling". Die basis blijkt essentieel te zijn voor de nieuwe PSP-voorzit- ter Paul Hoogerwerf. Telkens weer komt een gesprek met hem terug op die basis. De voeling met de achterban is voor hem het belangrijkste kenmerk van de democratie. De band met de ba sis is de laatste jaren volgens hem verstoord door de vele ver kiezingen waarop de partij zich moest voorbereiden. „Ik heb het gevoel dat dat ook andere partij en parten speelt en misschien is dat wel de grondoorzaak voor de malaise waarin de Nederlandse politiek op dit moment verkeert", vertelt hij. Op het partijcongres, verleden week zaterdag in Haarlem, be hoorde hij duidelijk 'tot die groep partijbestuurders die een deel van de tot nu toe gevolgde lijn afkeurde. „Maar", vertelt hij. „op het congres heb ik mij niet gedis tantieerd van het politieke beleid van het partijbestuur Het be stuur heeft niet in strijd gehan deld met de mandaten die het van de leden heeft gekregen. Er was een verschil van mening over de vraag hoe ver die manda ten strekten en mijns inziens was dat niet verder dan 29 november van het vorige jaar. de verkiezin gen. Na afkapping van de samen- werkingspogingen met de pro gressieve drie hield dat mandaat voor mij op. Toen moesten we terug naar de basis" Uit de boot Over zijn tegenstrevers van dat moment, de partijleden die toch naar die samenwerking toe wil den, zegt hij: „Na 15 jaar in de partij te hebben gezeten, heeft het mij verbaasd dat mensen die de partij zo goed kennen, niet wisten dat de partij dat niet zou pikken". Hij vindt het jammer dat. zijn collega's, wier uitgangs punten dezelfde zijn, maar die een andere strategie verkiezen, zich niet hebben kunnen neerleg gen bij het besluit van het con gres. Verscheidenen hebben hun functies opgegeven. „Erg spijtig", vindt Paul Hoogerwerf. Hij was het niet helemaal met de gevolgde partijlijn eens en liet dat het congres ook merken. En kele jaren geleden viel hij al eens uit de boot met vier andere par tijgenoten bij de verkiezingen van een PSP-eerste-kamerlid. Maar daaruit mag niet worden afgeleid dat hij het „enfant terri ble" van de PSP zou zijn. „Ik ben nu eenmaal wat minder gevoelig voor een strakke discipline. Dat past niet in onze partij. Ik ben meer gevoelig voor datgene wat cr aan de basis leeft. We moeten terug en de draad weer opvatten. Ik kan zonder die basis niet werken". „Wij hebben opdracht gekregen leiding te geven aan de discussie. Er wordt nu een uitgebreid werk plan opgesteld, met veel confe renties over thema's die ons ter harte gaan. Hopelijk wordt dat bekroond op het congres eind van het jaar met een goed pro gram. Een program dat een stuk van de partij is en niet van het partijbestuur". Het partijbestuur heeft volgens hem een eigen ver antwoordelijkheid en het kan po litiek opereren, omdat er aan de inhoud van de steliingname niet is getornd. „Het beteltent niet dat we extremer links of minder pa cifistisch zijn We hebben volop de gelegenheid om elke activiteit te ontplooien". Hoewel het een stuk nachtwerk extra zal betekenen, blijft hij toch raadslid in de gemeente Wormerveer. Het liefst zou hij zijn gestopt en wanneer de raad de gewone rit moest uitdienen zou hij er ook zijn uitgestapt, maar in dit geval ligt het anders- „We zitten hier met die Ontwik- kelingsraad (een samenwerkings orgaan van de zeven Zaange- meenten ter voorbereiding op de samenvoeging tot Zaanstad red en zijn commissies. En .het is maar tot het einde van het jaar. Tegen de tijd dat een ander zou zijn ingewerkt, zou hij er alweer uit moeten". „Het zal wel gaan", vindt Hoogerwerf. „Ik heb een brok ervaring. Ik zit er nu tien jaar in en pak alleen de zeer essentiële zaken. Ik ga niet over iedere lantaarnpaal meepraten. Dat wil niet zeggen dat ik dat werk on derschat, integendeel, het is uiter mate belangrijk, maar ik vind het niet de taak van de PSP zich daar druk over te maken". Waar de PSP zich wel druk over moet maken is de social is sche samenleving waarnaar men streeft. „Wij moeten steeds die impulsen aan de arbeidersbewe ging blijven geven om tot die socialistische samenleving te ko men. We moeten voortdurend als voorhoede-partij opereren er; stof aandragen om die maatschappij hervorming te bevorderen. We hebben, geloof ik. ook historisch blijk gegeven die taak te ver staan. Kernpunt op het congres was zaterdag dan ook niet of we moesten samenwerken, maar hoe, met wie en waar naartoe". Dat de basis daarin niet voldoende is betrokken in het verleden wijt hij ten dele aan tijdgebrek- Acties Wel van politiek belang voor hem zijn buiten-parlementaire ac ties. „In een democratie horen parlementaire en buiten-parle mentaire acties. Beide vind ik even belangrijk. Vooral de laatste jaren zien we dat er een versnel ling is opgetreden in het parle mentaire gebeuren, juist door buiten-parlementaire acties. Voor waarde daarvoor is wel dat het langs democratische weg gaat. Ik vind het erg belangrijk de burger bij de politiek te betrekken. Juist op dat terrein waar zijn interes ses en belangen liggen". LOS ANGELES De 39-jartge Sharif Btshara Sirman fmidden) broer van de veroordeelde moor denaar van Robert Kennedy. Sir- han. werd in Los Angeles het ge rechtshof binnengeleid door twee politiefunctionarissen. Sirhan zit Stakers ingelicht over 'ernstige situatie' PARAMARIBO (ANP) De centrale stakingsleiding in Surina me heeft vrijdag haar 'grote verbazing en verontwaardiging' uit gesproken over de manier waarop het overleg met de regering donderdag is verlopen. Vanaf de aanvang van het gesprek weiger den de regeringsvertegenwoordigers categorisch te antwoorden op argumenten die naar voren werden gebracht door de vakbe weging. Volgens een door de vakbeweging uit gegeven communiqué hebben de rege ringsvertegenwoordigers verklaard aat rij niets meer te zeggen hadden, aan gezien de afwijzende standpunten van de regering al vaststonden en deze door argumentatie niet zouden kun nen worclen gewijzigd. „Hoewel de vakbeweging op het onverantwoorde lijke van deze houding bij herhaling beeft gewezen en de gespreksleider de vergadering schorste om zich met de regering hierover te beraden, bleef de regeringsdelegatie weigeren haar standpunten toe te lichten. Eveneens werd geweigerd in te gaan op de argumenten van de vakbeweging en maakte de regering geen gebniik van de spreekbeurten die haar door de voorzitter werden gegeven", aldus het communiqué. De regering verklaarde nadrukkenjk bij monde van premier Sedney dat UTRECHT De SHV in Utrecht is de belangrijkste gegadigde om de bij na failliete boedel van Co-op over te nemen. Er zijn vrijdag in Utrecht tussen de beide concerns besprekin gen gevoerd over overname van het levensmiddelenconcern Co-op door liet handelsconcern Steenkolen Handels vereniging- Co-op (de bedrijfsnaam is ontleend aan het woord coöperatie) verkeert in zulke grote financiële moeilijkheden, dat de werkgelegenheid voor 6.000 van de 8.000 werknemers verloren gaati als niet nu een redder verschijnt die het bedrijf, of althans een groot deel ervan, overneemt. Als de ontslagen doorgaan, zullen zij volgens mr. W. Mazzola, gedele geerd commissaris van Co-op Neder land, voor het grootste deel in de provincie Utrecht vallen. Zelfs al zou Co-op Nederland worden overgeno men. dan moet toch rekening worden gehouden met een ontslag van 700 a 1000 werknemers. Hoe ernstig de situ atie is, blijkt uit het verzoek aan de banken om Co-op uitstel van betaling te verlenen. De banken hebben de organisatie toch nog wat ademtocht gegeven, nu de SHV bezig is Co-op over te nemen. TK Naast de SHV zijn volgens een woordvoerster van dit concern nog andere gegadigden om Co-op over te nemen. Wellicht is dat o.a. Albert Heyn. De SHV kocht enkele jaren geleden De Gruyter op en houdt zich bezig met, de vestigingen van Makro's, winkels voor de groothandel, waar de particulier soms ook wel terecht- kan. Zuidmolukkers DEN HAAG (ANP) Het kabinet heeft vrijdag besloten een wetsont werp naar de raad van state te zen den, dat de rechtspositie regelt van in Nederland wonende Molukkers, die niet het Nederlanderschap bezitten. De bedoeling van dit wetsontwerp is de Zuidmolukkers te behandelen als Nederlanders om hun inpassing in de Nederlandse maatschappij te bevorde ren. Zij verkrijgen geen kiesrechten en kunnen niet worden verplicht in militaire dienst te treden. alle argumenten die nu en ook bij verdere gesprekken naar voren zou den worden gebracht de door de rege ring ingenomen standpunten niet zou den kunnen wijzigen. Uiteindelijk achtten de vertegenwoor digers van de arbeiders het nutteloos nog langer tegen de zwijgende rege ringsvertegenwoordigers te praten. Besloten werd de voorzitter van de vergadering, mgr. A. Zichem, te vra gen of hij onder deze omstandigheden een zinvol gesprek nog mogelijk acht te. Na lang aandringen besloot de voorzitter namens de commissie van goede diensten aan de vergadering mee te delen, dat de commissie het niet langer mogelijk achtte de ge sprekken tussen de regering en de vakbeweging voort te zetten. De com missie vroeg de partijen desondanks vertrouwen aan haar te blijven schen ken aangezien zij ook nu nog wilde trachten nuttig te zijn bij het zoeken naar een oplossing uit de precaire sociale situatie, waarin Suriname 3e vakbeweging wenst wederom haar afkeer uit te spreken over deze nieuwe taktiek van de regering, die duidelijk gericht was op het verbre ken van de besprekingen, daar geen zinnige verklaring gevonden kan wor den voor de trieste aanblik van drie zwijgende ministers aan zulk een be langrijke onderhandelingstafel. De vakbeweging heeft vrijdag de stakers uitgebreid ingelicht omtrent de ontsta ne ernstige situatie. Knelpunten De stakingsleiding van de centrale van landsdienaren heeft een bulletin uitge geven waarin als belangrijkste knel punten in het overleg tussen regering en vakbeweging worden genoemd: - de volmacht gegeven aan de poli tie; - de betaling van de stakingsdagen, waarbij de regering zegt 'no work, no 'pay'; - het wetsontwerp ter regeling de arbeidsverhoudingen. Rotterdam heeft te weinig tandartsen ROTTERDAM (ANP) In Rotterdam zijn 110 practizerende tandartsen. Dat komt neer op één tandarts per 5900 mensen. Het landelijk gemiddelde ligt op één tandarts per 4000 mensen en ook dit wordt al te gering geacht. Op basis van deze cijfers constateert het gemeentebestuur van Rotterdam dat de Maasstad er relatief slecht voor staat. In de wijk IJsselmonde waar 37.000 mensen wonen, is de situatie al geruime tijd onhoudbaar, omdat er maar twee tandartsen zijn. Volgens het gemeentebestuur bestaat er enige hoop, dat zich binnenkort een derde tandarts in IJsselmonde zal vestigen. VIER ROTTERDAMSE ARTSEN VOOR HET MEDISCH TUCHTCOLLEGE ROTTERDAM (ANP) Twee Rotter damse huisartsen en twee specialisten van het academisch ziekenhuis Dijk- zigt in de Maasstad zullen zich op donderdag 5 april voor het medisch tuchtcollege in Den Haag in een open bare zitting moeten verantwoorden naar aanleiding van de klacht die het Rotterdamse echtpaar Westdijk tegen hen heeft ingediend- Volgens het echtpaar hebben deze me dici de slechte lichamelijke conditie van hun 20-jarige zoon Jan onvoldoen de onderkend met als gevolg dat de jongeman op 13 juli van het vorig jaar overleed in een huis. dat hij samen met drie vrienden in Rotter dam had gekraakt. Het is de eerste keer dat één der zes medisch tucht colleges in ons land openbare zitting houdt. Jan Westdijk overleed, zo is bij sectie door dr. J. Zeldenrust komen vast te staan, aan een ernstige infec tie van de luchtwegen. Het echtpaar, dat de zaak via de Naarden.se arts jurist dr. mr- W- Schuurmans Stekho ven aanhangig heeft gemaakt bij het medisch tuchtcollege, beroept zich on der andere op een verklaring van een Rotterdamse politie-arts, die gezegd zou hebben dat hun zoon 'zeker wel 50 procent overlevingskans had gehad, als hij goed behandeld was". De officier van justitie in Rotterdam, bij wie de ouders ook een klacht hadden ingediend, besloot vorig jaar geen strafvervolging in te stellen om dat er volgens hem onvoldoende aan wijzingen in de richting van 'dood door schuld' waren. DUBLIN (RTR, UPI) De mi-j litante voorlopige vleugel van| het verboden Ierse republikein- se leger (IRA) heeft het Britse vredesplan verworpen en be kendgemaakt dat het de strijd zal voortzetten. In zijn eerste officiële verklaring over het dinsdag bekendgemaakte Britse witboek zegt de IRA dat het voortdu ren van de aanwezigheid van Britse troepen in Noord-Ierland geen andere keus openlaat dan de strijd voort te zetten. De IRA twijfelt aan de oprech te bedoelingen van Engeland nu be kend is geworden dat het zijn militai ren met uit Noord-Ierland zal terug trekken. De IRA beschuldigt het Brit se leger ervan dat het voortgaat de rooms-katholieke gemeenschap te kwellen en katholieken zonder vorm van proces gevangen te houden. „Met het oog hierop heeft het Ierse republikeinse leger geen andere kans dan het gewapende verzet voort te zetten", aldus de verklaring van de IRA. De verklaring slaat de hoop op een spoedig einde van de guerrilla, die in de afgelopen vier jaar meer dan ze venhonderd mensenlevens heeft gekost, de bodem in. De Britse regering hoop te dat de rooms-katholieken aan 1 nieuwe plan zouden willen meewerken nu zij daaarin de verwijdering van enkele elementen van de oude protes tantse overheersing had aangekon digd. Gematigde rooms-katholieke lei ders hadden al te kennen gegeven dat zij het Britse plan een kans wilden geven. De leider van de grootste rooms- katholieke partij in Noord-Ierland heeft vrijdag gezegd dat hij het be sluit van de IRA-provisionals ten 7 ste betreurt. Gerry Fit, leider van de Sociaal-Democratische Partij (SDLP) verklaarde dat deze stap de hoop de overgrote meerderheid van rooms-katholieke gemeenschap op vre de de bodem inslaat. SAIGON (UPI, RTR) De, Amerikanen hebben vrijdag la-1 ten weten dat zij zich het recht voorbehouden in te grijpen alsj de Noordvietnamezen de twee luchtdoelraketbatterijen niet weghalen die zij op de voorma lige Amerikaanse basis Khe Sanh hebben neergezet. De Amerikaanse generaal Wickman liet deze waarschuwing horen op een bijeenkomst in Saigon van de gemengde militaire commissie. De Noordvietname zen hebben nog niet op deze waarschuwing gereageerd. Zowel de Verenigde Staten als Noord- Vietnam weigeren de impasse te door- breken rond de vrijlating van de Ame- rikaanse krijgsgevangenen. De hoop is nu wel erg klein geworden aat alle resterende Amerikaanse krijgsgevange nen dit weekeinde in Hanoi zullen worden vrijgelaten. Het geschil is toegespitst op zeven Amerikaanse militairen en twee bur- j gens die in Laos worden vastgehouden en een Canadese gevangene die in een cel van de communistische Fathet Lao verblijft. Washington eist dat de ge vangenen in Laos op hetzelfde mo ment hun vrijheid terugkrijgen als de nog resterende Amerikaanse krijgsge vangenen in Hanoi. Het Amerikaanse opperbevel heeft de terugtrekking van j de Amerikanen uit Zuid-Vietnam stop- j gezet tot de communisten hiermee in stemmen. De Noordviet.namese woord- voerder luitenant-kolonel Bui Tin zei vrijdag dat zijn regering "bereid is j de Amerikaanse gevangenen zondag vrij te laten. Maar op voorwaarde datj de Amerikanen de terugtrekking vanl hun troepen op dezelfde dag voltooi- Tijdens de bijeenkomst van de mili taire commissie heeft de Amerikaanse delegatie de tegenpartij laten weten dat 'er geen vergissing over het Ame rikaanse standpunt kan bestaan'. Bri gade-generaal Whickham vertelde dat Henry Kissinger het standpunt in ja nuari duidelijk naar voren had ge bracht toen hij zei dat 'de Amerikaan- -e krijgsgevangenen die in Laos en Voord-Vietnam worden vastgehouden in Hanoi zullen worden vrijgelaten". De Noordvietnamezen zeggen dat ze nog 107 krijgsgevangenen vasthouden terwijl de Vietcong er nog 32 heeft. De Verenigde Staten hebben nog 6300 militairen in Zuid-Vietnam en op 1000 na moeten ze voor volgende week woensdag zijn teruggehaald. Van die 1000 blijven er 825 geaccrediteerd bij de militaire commissie, 50 bij het bu reau van de militaire attaché en 159 als veiligheidsmensen bij de Amert- NEW YORK (AFP) Volgens een pelling van het instituut Louis Harris waarvan het resultaat donderdag in de New York Post werd gepubliceerd, wenst 51 procent van de Amerikanen, dat de diplomatieke betrekkingen met Cuba worden hersteld- Van de onder vraagden verklaarde 33 procent zich tegen een dergelijke stap, In 1971 was 61 procent tegen herstel, van de relaties met Cuba en 21 pro-! cent voor. Advertentie in blad van Max Lewin HAARLEM „Iets voor flinke kerels?" Deze vraag wordt per advertentie gesteld in het ultra rechtse blaadje 'De Vrije Pers". Hij is gericht tot 'vrijwilligers voor dienstname bij de bestrij ding van terrorisme in Rhode- sië'. De „flinke kerels" worden gezocht door het vrijwilligerslegioen Rhodesië onder lieden die als officier, onderof ficier of in mindere rang gediend hebben bij de Nederlands etrijdkrach- ADVERTENTIE i Bij het kopen van een eigen huis doemen vaak ingewikkelde vragen en problemen op. Niet alleen smeken vaktermen om uitleg, zoals het verschil tussen k.k. en v.o.n., erfpachtscanon, overdrachtsbelasting, enzovoort. Maar vooral ook de mogelijkheden en de grootte van de hypotheek zijn vragen van de eerste orde, Is hypotheek mogelijk? Hoeveel? Hoeveel kost dat per maand? Wat zijn de fiscale mee- en tegenvallers? Welke hypotheekvorm is in een bepaald geval de meest geschikte? Het verdient aanbeveling om in ieder geval informatie in te winnen bij een van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Want er is een In vele vormen, dus tal van mogelijkheden. Om te beginnen zou u onderstaande coupon kunnen invullen en opzenden. U ontvangt dan een handig vraagbaakje over allerhande zaken die het kopen van een eigen huis meebrengt, getiteld „Het kopen van een eigen huis", plus informatie over de Amro Woninghypotheek. En wie door d:' rr.edivXi onderzoek kom!, wordt „gunstige financiële voor- waarden" om in zuidelijk Afrika het onwettig» regime Smith met de wapens te steu nen. Gevraagd naar «-n rear-tie ant- woordde de 3ritse ambassade in Den Haag aat hierop geen officieel com ments.-;' kon worden gegeven. Da kans bestaat overigen* dat ook m andere landen soortgelijke adverten ties zijn gezet- Het tweede-kamerlid Van der Spek van de PSP beschouwt „dit soort, activiteiten als komend uit de ultrarechtse hoek die vermoedelijk wel goed zullen vallen bij verdedigers van het kolonelsregime in Griekenland en dergelijke". He: blaadje De Vrije Pers waarin de ad verten'ie is verschenen noemt zichzelf ook De Stem van de Zwijgen- de Meerderheid- Hoofdredacteur van het blad :s Max Lewin cue vorig Jaar in conflict raakte me: de hoofdredac teur van het Utrechts Nieuwsblad, drs. M. L. Snijders. Deze noemde de Vrije Pers een „fascistisch" blaadje waarop de heer Lewin een aanklacht wegens belediging en laster indiende. De Utrechtse officier van justitie mr. J. C. van den Berg zag a! van vervol ging omdat zo schreef hij onder meer in een brief aan de heer Lewin. het hier „niet gaat om een nie: verder gemotiveerde beledigende kwalificatie maar om een met duidelijke argumen ten gestaafde beoordeling van uw blad aan de hand van daarin versche nen publikaties"- De Vrije Pers heette vroeger .Rechts Pront" oftewe! ..Het onafhan kelijk en nationaal orgaan van da stichting Nieuw Rechts" De heer Le win verklaarde gisteravond tegenover ons dat hij wel contact heeft gehad met de ronselaars maar dat hij toch niet precies kon zeggen wie ze waren. „Het waren twee blanke Rhodesiërs", aldus de heer Lewin., die daaraan toevoegde, ,4at het keurige heren wa ren die voortreffelijk Engels spraken", Volgens tie heer Lewin wordt de wei* vingsactie met grote omzichtigheid ge voerd, ook al omdat de .flinke kerels" hun Nederlanderschap automatisch verliezen als zij in vreemde krijgs dienst treden, zoals dat officieel heet. De beide ronselaars zijn nu elders in Europa aan het wenen, aldus de heer Lewin, die meedeelde dat ze over enkele maanden terugkomen om de resultaten In Nederland te beoorde len. Graag ontvang ik de brochures „Het kopen van een eigen huis" en „Amro Woninghypotheek". Naam:j Adres:j Woonplaats:I Kan in open envelop ongefrankeerd verz- den I worden aan Daane-Amro Couponburo, PZC2 Antwoordnummer 3333, Amsterdam W H. DEN HAAG (ANP) De onderwijs, commissie uit de tweede kamer heeft minister Van Veen gevraagd gegevens te verstrekken ter voorberei ding van de openbare commissiever adering over de Invoering van de tweede dag voor gedeeltelijk leerpljch- tige vijftien jarige werkende Jongeren. Deze vergadering wordt op 29 ma3rt gehouden. De commissie wil rich op de hoogte stellen van de resultaten van de en quêtes. die hei ministerie hield bij da vormingsinstituten naar de mogelijk heden om de partiële leerplicht verder uit te breiden en bij de gemeenten naar de aanwezigheid van leegstaande lokalen voor het vormingswerk. De commissie wil ook voor de vergade ring met minister Van Veen weten, hoe de regering het bepaalde in het centraal akkoord voor invoering van de tweede vormingsdag voor 15-jari- gen uitvoert en welke argumenten de regering voor haar standpunt heeft. De commissie informeert voorts r.aar het aantal 35-jarigen, dat op 1 augus- tus onder de gedeeltelijke leerplicht valt, naar de gevolgen van doorvoe ring van de tweede vormingsdag voof het aantal personeelsleden en lokalfr teiten, naar het extra aantal voe* mingswerkers. waarover op 1 augu» tus kan worden beschikt, en naaj extra faciliteiten voor her- en bfjscbo Hng.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 13