133 De 'hangpartij' van de luchthavenkwestie Benno Wild: „Net zo gelukkig als met half miljoen" „Sport Steunt Zonneveld nam afscheid comité Zoimeveldrit" Vragen aan minister over vervoer van gevaarlijke stoffen over Westerschelde nb 6 IN 18 JAAR 161.000- BIJEEN OO ZEEUWSE NÜTSSPMHBAHK met makkelijk in het gehoor liggende muziek Machinefabriek uit Bruinisse vierde zilveren jubileum PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 MAART ltyj INDISCHE NEDERLANDER UIT TERNEUZENBAAN BIJ MTS ZEVEN JAAR VECHTEN HAD RESULTAAT... TERNEUZEN „Temand die een half miljoen in de lotte wint kan onmogelijk gelukkiger zijn dan ik". Benno Wild meent wat hij zegt. Na 7 jaar vechten voor een baan bij het onderwijs Is de 32-jarige Indische Nederlan der uit Terneuzen leraar in tijde lijke dienst aan de mts van zijn woonplaats. Voorlopig tot juli geeft hij Engels, Nederlands en maatschappijleer aan de le en 2e klassen en hij kan er nauwelijks genoeg van krijgen het papiertje waarop zijn aanstelling is vastge steld te bekijken. „Klein is de man, groot zijn uit houdingsvermogen", zegt Benno Wild en dan lacht hij maar weer eens om alle ellende van de voorbije periode. „Ik wil hoe dan ook, weer voor de Idas staan. Daar ben ik voor opgeleid. Het is verschrikkelijk om thuis te zitten. Ik voel me een waardeloos mens", vertelde de heer Wild de PZC vorig jaar en toen volgde het lange trieste relaas over zijn diploma 6-jarige kweekschool dat hij in het Indo nesische Sungaidiat haalde en dat bij zijn komst naar Nederland, in juli '65, niet werd erkend. Wild bad in Indonesië lesgegeven te de mulo. in ons land kwam by nergens aan de slag ln het onder wijs. Het PvdA-kamerlid P. A. Roeii deed een bemiddelingspoging by minister Van Veen van onder wijs, Wild zelf schoot de be windsman aan toen hij vorig Jaar november op verkiezingstoume» in Terneuzen was. Het resultaat; een briefje waarin de bewinds man uiteenzette dat bijvoorbeeld een lts Wild zou kunnen aanstel, len als onbevoegde leerkracht, Mogelijkheden bij het basisonder wijs zag hij niet, maar de mints ter wilde wel bevorderen dat Wild, als hij eenmaal bij een school voor voortgezet onderwijs zou worden aangesteld, in een hogere salarisschaal zou terecht komen dan de laagste, die wette lijk is voorgeschreven. Benno Wild liet het er niet bij zitten- „Toen er kort daarna een vacatu" re was bij de lts in Terneuzen heb ik gesolliciteerd. Dat werd achteraf niets. Een aantal weka geleden belde de mts me zelf op nadat daar een leraar was weg» gaan. Ik heb per 1 maart een tijdelijke aanstelling gekregen", Hij vertelt zich volkomen op rt gemak te voelen in de klas; „ft zal echt proberen mezelf waar'te maken, misschien kan ik dan blij ven". Door bemiddeling van het arbeidsbureau in Terneuzen volgt hij intussen ook een cursus m o Engels. Foto; Benno Wild: „Net zo geluk kig als iemand met half miljoen". BIJEENKOMST IN 'VIJVERVREUGD' MIDDELBURG MIDDELBURG Vrijdagavond werd in de vergaderzaal van de verpleegin richting Vijver-vreugd afscheid geno men van het comité Zonneveldrit, dat na IS jaar succesvol te hebben ge werkt, ophoudt te bestaan. „Zeer spij tig en onbegrijpelijk", noemde de heer C. L. Westerweel. voorzitter van Sport Steunt Zonneveld, dit besluit, maar hij vond overigens toch dat de beslis sing van het comité, dat veel te kampen kreeg met organisatorische moeilijkheden, gerespecteerd moest worden- De heer Westerweel toonde veel waar dering voor het werk dat het Zonne- veldritcomité in al die jaren heeft verricht. „In totaal hebben de 18 rit ten een bedrag van ruim 161.000 opgebracht ten bate van het- gehandi capte kind", zo deelde de heer Wester weel mee. „Ook gezonde mensen heb- Als het om de helpende hand gaat bij de inrich ting van. uw .keuken, bij het bepalen van de tegelvloer in uw woonkamer of de tegelwand in uw badkamer.Pak dan de hand die al sinds 1865 vertrouwen gaf aan duizenden Zeeuwen. ben aan de ritten en de evenementen er omheen veel plezier beleefd. En hoewel het afscheid zwaar valt is er toch weer een lichtpuntje voor Sport Steunt Zonneveld", aldus de voorzit ter, „want inmiddels is er een nieuw orgaan benoemd, dat zal trachten de financiële schade, die door het weg vallen van de inkomsten uit de ritten wordt geleden, zo klein mogelijk te houden: namelijk de loterijcommissie. De scheidende commissieleden hebben aan dit nieuwe comité htm morele steun toegezegd", zo deelde de heer Westerweel de aanwezigen mee. 'Met geen goud' BOUWMATERIALEN Korendijk 20 Middelburg, Tel. 01180-4951 nietZeelands meestunieke showroom, open: elke dag van 9.00-17.30 uur zaterdags van 10.00-12.30 uur ..Het werk van het Zonneveldriteomi- ié is met geen goud te betalen", aldus voorzitter Westerweel. „maar toch heeft het bestuur gemeend het ln die richting te moeten zoeken". Aan de drie oudste leden van het comité, de heren A. van Sabben, voorzitter; J. Arnoldus, secretaris-penningmeester en P. Tilroe. lid. overhandigde de stichtingsvoorzitter onder luide bijval ieder een gouden horloge met de inscriptie 'Sport Steunt Zonneveld 1952-1972'. Voor de heren N. Baljeu en J. Boone was er een tafelaansteker en dc dames Tilroe-van Fraasscn en Wes terweel-Visser kregen een fraaie tafel lamp, voor het 'lichtend' voorbeeld dat ze door het vele werk zijn ge weest. Namens de scheidende comitéleden sprak voorzitter Van Sabben een dank woord waarbij hij een terugblik gaf op de beginperiode, die overigens ook niet zonder moeilijkheden bleek te zijn geweest. In die lange jaren is er een echte vriendenkring ontstaan en de scheidende voorzitter vond het af scheid maar erg zwaar. Een gelukkige bijkomstigheid is volgens hem dat nu een groep jonge mensen het werk zal overnemen, zij het in andere vorm. Maar de heer Van Sabben had goede hoop dat de loterijcommissie, be staande uit de heren W. P. Joziasse, voorzitter; J. Westerweel, secretaris- penningmeester en R. Seits, lid, het werk op goede wijze zal voortzetten. Voorzitter Van Sabben kocht van de nieuwe commissie een vol boekje lo ten, een goed begin voor de 40.000 loten die de commissie in de komen de maanden aan de man wil brengen. Voorzitter Westerweel werd ook nog in het zonnetje gezet voor de 20 jaren trouwe dienst voor Sport Steunt Zon neveld. De heer J. P. le Due sprak woorden van waardering tot zijn voorzitter die hij schetste als een vlot spreker. „In deze kwaliteit heeft hij al vele bedragen bij elkaar weten te praten", aldus de heer Le Due, die voorts stelde dat 'Westerweel en Sport Steunt Zonneveld' een begrip is. Hij bood de voorzitter een rokertje aan. Geneesheer-directeur van Zonneveld, dr. H. Roebers, sprak ook waarderen de woorden en vond dat he'. scheiden de comité evenals de stichting Sport Steunt Zonneveld met 'trots en vol-| (ADVERTENTIE) Op de foto (vlnr): de heren C. Wes. terweel. A. van Sabben. J. Arnoldus en P. Tilroe. doening' op de achterliggende jaren kunnen terugzien. Namens Vijver vreugd had dr. Hottentot een wel komstwoord gesproken. Hij was blij dat hij met. deze ontvangst eens iets kon terug doen. Tot besluit werden de dames van de Zonneveldmedewerkers in de bloemen gezet. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd in gezellige sfeer bijeen- maak meer gebruik van onze uitgebreide service BOUWBOND NVV GOES BEZORGD OVER DE WERKLOOSHEIDSCIJFERS GOES De Bouvvbond-NVV Goes maakt zich ernstig zorgen over de werkloosheid in de bouwnijverheid. De heer J, Schrier, hij verving een door privé-omstandigheden verhinderde voorzitter H. Wijs, toonde zich vrijdag avond in zijn openingswoord vai jaarvergadering van de Bouwbond- NVV in Goes in café 'De Landbouw' duidelijk bezorgd over de werkloos heidscijfers in de bouwvak. De heren J. Zouteweile, H. Wijs en J. Stoel werden door de vergadering bij acclamatie in het bestuur herkozen. Voor de heer D. Korstanje, hij stelde zich niet herkiesbaar, is nog geen op volger gevonden. De bespreking van de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester leverde geen enkele moeilijkheid op. De vergadering werd besloten met een gezellig samenzijn. DEN HAAG De aanmeldingsplicht van gevaarlijke transporten heeft, als de melding niet wordt doorgegeven aan instanties die, direct betrokken zijn bij calamiteiten, weinig meer effect dan een ander willekeurig ritueel voor de milieugoden. Het staat op één lijn met het voor de reis verwijderen van vrouwen en zwarte katten van boord, zoals men dat in vroeger tijden placht te doen om zwaar weer te voorkomen. Dat stelt het tweede-kamerlid Van der Lek (psp) vast in een serie vragen die hij aan de minister van verkeer en waterstaat heeft gesteld over de reis die de Mathias II vorig jaar december, geladen met 350 ton di-chloor-propaangas en 160 ton ander chemisch afval uit België maakte over de Westerschelde. De heer Van der Lek wil van de minister weten of die bereid is effec tieve organisatorische maatregelen te treffen voor de melding van schepen die met gevaarlijke stoffen aan boord over de Westerschelde varen. De heer Van der Lek herinnert er in zijn vragen aan dat de Mathias II in december vorig jaar zonder loods de Westerschelde opvoer, enige tijd voor anker lag bij Everdinge en, weliswaar met begeleiding van een vaartuig van de rijkshavendienst, maar zonder loods, naar Vlissingen voer. De heer Van der Lek: „Is het waar dat, hoewel de reis van de Mathias II werd aangemeld bij rijkswaterstaat, de dienst loodswezen en waarschijn lijk ook de andere betrokken instan ties aan de Westerschelde niet op de hoogte waren van de reis met deze gevaarlijke lading. Zo ja. moet dan daaruit niet worden geconcludeerd dat er het een en ander schort aan de communicatie tussen de Nederlandse en Belgische autoriteiten en tussen de Nederlandse autoriteiten onder ling?" BOUWBOND CNV BIJEEN ARNEMUIDEN De Hout- en Bouw bond CNV hield haar eerste werkver gadering in 1973 in gebouw De Arne. Districtsbestuurder Reijgersberg hield met behulp van het flanelbord een inleiding over de samenstelling van het loon van de bouwvakker. De avond stond onder leiding van afde lingsvoorzitter Tramper. KUNST ST. JACOBSKERK. VLISSINGEN Het concert dat gisteravond het Am sterdams Philharmonisch Orkest der leiding van zijn dirigent Anton Kersjes in Vlissingen in de Sint Ja- cobskerk gaf, was aangekondigd als een populair concert. „Bij het- volk geliefd; verstaanbaar voor het volk", noteert 'Koenen' bij het woord popu lair. Moet dat nu zo uitgelegd worden dat men zich beperkt tot makkelijk in hel. gehoor liggende muziek uil. de vorige en voor-vorige eeuw? Gistera vond kwam men bepaald niet verder, Of kies!' men de muziek zo, dat velen die thuis reeds op grammofoonplaten hebben. Dan mag men zeggen dat cle pseudo gebeurtenis van de grammo foonuitvoering nu eens vervangen mocht worden door een echte gebeur tenis. Want dal. is een concert van het A. Ph. O. altijd wel. Ook gisteravond werd er bijzonder goed gemusiceerd; ook in het eenvoudige zeer geïnspi reerd, met een verheugende verzor ging van klank en frasering. Dit viel al meteen te constateren in Schuberts 5e symfonie, waarvan vorm noch in houd problemen stellen; Kersjes en zijn mensen realiseerden het werk met blijde inzet, zodat het, volk het kon verstaan en wat dan geen-volk zou moeten zijn. ruim kon genieten, Iets soortgelijks is te zeggen van de uitvoering van liet Trompetconcerti in Es van Joseph Haydn, waarin Dick Jonker de solopartij vervulde, zeer klankrijk een enkele keer misschien te klankrijk te werk gaande. Met goed vakmanschap en uitstekend door het orkest gesecundeerd speelde hij deze bijna-amusementsmuziek. Popu lair in de goede zin. Een zeer harte lijk applaus gaf uiting aan de waarde ring van het vrij talrijke publiek. Na de pauze eer. verdere popularisering. Niets eigentijds, niets Nederlands, niets dat voort zou vloeien uit de vele contacten met de Russische muziek die het A. Ph. O de laatste tijden heeft gehad. Twee opera-aria's, gezon gen door de formidabel goede bariton Jan Derksen. operazanger die in ons land geen emplooi heeft, het in Duits land geweldig doet en juist is terugge keerd van een succesvolle tournee door Rusland. Nu is een van haar verband losgemaakte aria een stuk muziek dat het geheel van orkestspel en directie moet hebben en dat was bij de aria uit Verdi's. Un ballo maschera dik in orde. Bij de overbe kende Cavatine uit "De barbier van Sevilla' van Rossini werd dat wel wat te popuiair naar mijn smaak. Maar succes had Derksen ermee, dat. moet gezegd. Dat losmaken van zijn functie was ook opmerkelijk bij het ballet uit Gcunods Faust. de Walpurgïsnacht. Deze muziek is zozeer voor het ballet geschreven, dat ze zonder dat alleen maar als weliswaar boeiende klanken overkomt. Kort geleden nog hadden we het genoegen in de KVO te Antwerpen een opvoering van dei Faust te zien door de Waalse opera. Plet 'Ballet ds Wallonië' danste de heksensabbat in zo'n treffende moder-l ne orgie, dat de muziek een totaal i ander effect kreeg, dan het eigenlijk I wat zoetsappige werk ook nu maakte. I Toch zeggen we graag dat het alle» maal prachtig klonk en dat het tot een enorm sluitstuk werd gemaakt,) waarvoor dan ook veel applaus werd! gegeven. v. M. BRUINISSE Met een geanimeerde en druk bezochte receptie in hotel "De Grevelingen' heeft de machinefabriek P. Maaskant en Zn. uit Bruinisse vrij dag het vijfentwintig-jarig bestaan ge vierd. Tijdens deze receptie kregen de firmanten van tal van kennissen en relaties bloemen en geschenken aan geboden. 's Avonds was er een diner voor het personeel. Bij de machinefa briek in Bruinisse zijn dertig mensen werkzaam. De firma Maaskant heeft, ook in Stellendam een vestiging. Daar werken zevenentwintig mensen. De kwestie van de tweede nationale luchthaven heeft in het ingewikkelde schaakspel tussen economische betekenis en ruimtelijke ordening in de breedste zin van het woord op het ogenblik nog alle trekken van een "hangpartij'. De spelers hebben zich na de eerste verplichte zetten teruggetrokken om zich naarstig te heraden op het slot van de match. En dat zal voorlopig nog wel even op zich laten wachten. Er zit heel wat vast aan het antwoord 'op de vraag: moet het de Markerwaard of West-Brabant worden? Intussen zetten steeds meer mensen zich achter het schaakbord om de partij mee te spelen. Bij het gezelschap dat er al geruime tijd mee bezig was heeft zich afgelopen week gevoegd een 'werkgroep luchthaven en welzijn West-Brabant'. Een club op bouw-' en vormingswerkers uit het gebied, dat bij de vestiging van een groot vliegveld in de regio Steenbergen - Dinteloord rechtstreeks onder de aanvlieg- en vertrekroutes komt te zitten. De werk groep heeft een nota geproduceerd, die niets meer en niets minder pretendeert clan informatie te geven over de voordelen en nadelen van de vesti ging van een luchthaven en die is bedoeld om de discussie onder de bevolking op gang te brengen. De samenstellers grijpen bij hun aanpak nogal hoog. Zij spreken zelf geen voorkeur uit, maar aan het eind van de nota maken ze wel een balans op van de voordelen en nadelen. En daarbij wordt dan deze opmerking gemaakt: naar welke kant de balans zal doorslaan (voor of tegen) zal afhangen van u". Daarmee wordt dan een soort van referen dum onder de bevolking aangekondigd. De indruk dat het tot een zo zwaar tellende rechtstreekse opiniepeiling in de streek zelf zal komen, wordt nog versterkt als de opstellers van het stuk met de nadrukkelijke waarschuwing komen dat ieder zich bewust moet zijn van de verstrekkende gevolgen van een vliegveld voor de streek. Er wordt dan namelijk een wat merkwaardige opsomming ge maakt: „openbare instanties, provinciale staten, ge deputeerde staten, gemeentebesturen, het bedrijfsle ven, de dienst verlenende sector, de middenstand, agrariërs en zeker niet op de laatste plaats de gehele bevolking van West-Brabant zelf". Om het initiatief van de nu plotseling naar voren getreden werkgroep van West-Brabantse wel zijnswerkers goed te kunnen plaatsen is het nodig om na te gaan hoe het heïe vraagstuk van de tweede nationale luchthaven op het ogenblik in de beleidsvoorbereiding ligt. De demissionaire minister van verkeer en waterstaat Udink heeft het begin dit jaar bij de installatie van de adviescommissie als volgt getypeerd: „Hei gaat hier om een projekt met een onmiskenbaar nationaal karakter, waarvan de uitkomst bepalend kan zdjn voor het toekomsti ge gezicht van omvangrijke delen van ons land. De regering vindt dat de beslissing over een nieuwe tweede luchthaven slechts op grond van een gede gen vergelijkend onderzoek verantwoord is. Maar het wetenschappelijk opgezette onderzoek heeft niet ten doel een keus uit de verschillende alternatieven te maken. Het onderzoek moet alleen de gegevens verschaffen op grond waarvan een politieke keuze kan worden gemaakt". Begrijpen we de nieuwe werkgroep goed, dan vindt zij „de Westbrabantse bevolking als eerste geroepen is om haar oordeel te geven over de vraag of die luchthaven gewenst is of niet". En om die bevol king daarvoor rijp te maken speelt de werkgroep iedere geïnteresseerde een bepaalde hoeveelheid in formatiemateriaal over de hele luchthavenkwestie in handen. We leggen hier even de nadruk op het feit dat het slechts een bepaalde hoeveelheid is. Weliswaar laat de nota de keus aan de lezer, geeft zij geen voorkeur aan, maar met het aangedragen materiaal wordt toch duidelijk in een bepaalde richting gewerkt. Het staat er ook vrij openhartig: „het rapport legt een duidelijk accent op de maat schappelijke en de milieu-aspecten, die in de thans bekende studies hoogstens in algemene termen worden genoemd. Tot een beoordeling in meer technische zin acht de werkgroep, die de nota samenstelde zich niet competent". In eigen woorden hebben de samenstellers uit de Westbrabantse wel zijnssector hiermee meteen de zwakte van hun toch wel pretentieuze stuk aangegeven. De nota behandelt het probleem slechts gedeeltelijk, meent op basis daarvan alle voordelen en nadelen in de schalen van een balans te kunnen leggen en laat het De aanpak van deze "bijdrage tot meningsvor ming' over een zo vitale en zo veelomvattende kwestie als de vestiging van een tweede nationale luchthaven is weinig rationeel. Er hebben zich hier spelers in het subtiele schaakspel gemengd die toch echt. wel tot de beginnelingen gerekend moeten worden. Bovendien wordt de zaak wel heel erg eng regionaal benaderd- In het rijtje voordelen en nadelen van de vestiging van een groot vliegveld bij Steenbergen - Dinteloord worden verschillende be kende argumenten aangevoerd. Voordelen voor de werkgelegenheid, ontsluiting; nadelen als die van geluidshinder, opoffering van bekeken NADER BEKEKEN ^bekeken recreatiegebieden en open ruimte. Op ccn lijn daarmee worden dan als sociale en psychologische nadelen gezet: „Meer kans op vereenzaming. Tegen gestelde behoeften van nieuwkomers en West-Bra banders brengen spanning. Totale verandering van het cultuurpatroon, minder 'vertrouwd', waardoor men zich ontworteld kan voelen. Hierdoor vlucht in ziekten, drank, drugs en onbekende klachten". Het maakt allemaal een wat 'gezochte' indruk. En als dat het geval is bij de opsomming van de nadelen, dan is het niet onwaarschijnlijk dat bij het rijtje voordelen ook een methode is toegepast die nauwelijks serieus genomen zal kunnen worden. Wie de bevolking van een gebied, dat kandidaat staat voor de vestiging van een tweede nationale luchthaven, werkelijk keuzebewust wil maken moet anders te werk gaan. Die mag bepaalde aspecten van het probleem niet onaangeroerd laten liggen. Die moet de discussie met de deskundigen aandur ven en niet uitsluitend afgaan op citaten uit bijeen- geveegde rapporten. Het is weinig zinvol om een zo pretentieus stuk op tafel te brengen, dat" aan de ene kant mankementen en onvolledigheid constateert, in alle tot nu toe verschenen rapporten, verwijten maakt over falende informatie en vervolgens in één adem een brok kennis van het probleem eenvoudig weg bekend veronderstelt. De samenstellers van de nota vermelden dat zij adviezen hebben ingewonnen bij het PPR-kamerlid dr. M. van Huiten te Lelystad en bij het Brabants provinciaal opbouworgaan in Tilburg. Daarmee houdt het op. Waarom niet ook adviezen van de commissie-Falkenhagen of de com- missie-Seghers, groeperingen van deskundigen die rich met veel facetten van het probleem tweede nationale luchthaven hebben ingelaten? Het aange voerde materiaal had dan misschien tot een werke lijk brede opinievorming kunnen leiden. Waarom niet de overwegingen van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant in de hele luchthavenkwestie aangeroerd? In een stuk dat de bevolking van West- Brabant tot een uitspraak moet verleiden mag de belangenafweging van het Bossche bestuurscollege toch eigenlijk niet ontbreken. Vrij goedkoop maakt de Brabantse werkgroep zich ook af van het probleem om een alterna tief aan te geven voor de vestiging van een tweede nationale luchthaven. De Markerwaard, zo wordt weinig origineel gesuggereerd. Op de persconferen tie in Steenbergen werd toegegeven dat het een verschuiving van de moeilijkheden was. Maar bij die constatering bleef het wel. Of om met het rapport van de werkgroep te spreken: „De vraag of er in Nederland een tweede nationale luchthaven moet komen is van een heel andere orde". De werkgroep 'Luchthaven en welzijn West-Brabant' heeft een taktiek ontwikkeld om de opinie van de bevolking van het betrokken gebied "hard' te ma ken. „Wat gaat er met uw mening gebeuren? Is uw mening over de mogelijke vestiging van een tweede nationale luchthaven werkelijk zo belangrijk? In dien u zich uitspreekt en indien iedereen rich uitspreekt kan er langs de meningen van de West- Brabanders moeilijk heengegaan worden". Als alge mene stelling bijzonder interessant. Maar van de verantwoordelijke politicus, die straks zijn keuze zal moeten maken, mag dan tevens verwacht wor den dat hij ook even natrekt- op welke manier de opinievorming onder 'de bevolking' van westelijk Brabant is tot stand gekomen. Waarschijnlijk zal diezelfde politicus dan tot de ontdekking komen dat die opinievorming in het hier gestimuleerde geval op even zo weinig volledigheid is gebaseerd als in bet rapport van de West-Brabantse werkgroep wordt verweten aan allen die zich tot nu toe met net hele vliegveldvraagstuk hebben bezig gehouden. Slechts op een enkele plaats in het rapport kan de werkgroep zich los maken van het denkbeeld dat het zwaartepunt van de keus in de vliegveld- .ïwestie bij de bevolking in het betrokken gebied ligt. Op een gegeven moment wordt namelijk dit gezegd: „Binnen zeer korte tijd worden er heel inde re eisen aan West-Brabant en zijn bevolking gesteld. Er is geen tijd om de ontwikkelingen op langere termijn te overzien en te begeleiden. Indien ile keus voor een tweede nationale luchthaven op West-Brabant valt moet vanuit de welzijnszorg een /oorwaardenpakket worden samengesteld. In dit pakket zullen eisen ten aanzien van gemeenschaps voorzieningen en leefbaarheid moeten worden opge- ïomen". Wanneer de Westbrabantse welzijnsbevorderaars in leze richting werken zullen ze niet het verwijt krijgen dat ze zich maar voor een deel in de hele kwestie hebben verdiept en zullen ze vast en zeker heel wat minder risico lopen om in de "hangpartij' van het schaakspel over de tweede nationale lucht haven schaakmat te worden gezet. KEES VAN DER MAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 30