Ruim 200 werknemers Clitex in staking Kwikgehalte van het water in WesterscheWe aanvaardbaar wmmi Kamerleden stellen minister vragen over radio-activiteit van Hoechst-slakken „Mensen moeten weten wat er achter de schermen gebeurt" 2 ALMANAK Weer betoging voor dr. Peers in Gent MINISTERS UDINK EN STUYT ANTWOORDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 MAART I973 NAAR AANLEIDING RAPPORT ARBEIDSINSPECTIE ARBEIDSINSPECTIE: „GEEN AANLEIDING VOOR MAATREGELEN" DEN HAAG De tweede-ka merleden mevrouw Epema- Brugman en Roels (pvda) heb ben de minister van volksge zondheid en milieuhygiëne ge vraagd of het; waar is dat in het Sloegebied veel meer radioacti viteit voorkomt dan gemiddeld in Nederland. Zij baseren hun vragen op berichten over metin gen die ter vaststelling van de zogenaamde 'nulnorm' in het Sloegebied zijn verricht door de arbeidsinspectie Breda. De kamerleden willen weten of de minister op de hoogte is van der resultaten van die metingen en of hij die met een deskundige interpretatie aan de kamer be kend wil maken. Verder vragen zij: Is met name gebliion dat de fosfaat-! slakken, afvalprndukt van Iloechst NV in Vlissingen-Oost flink radioactief, zijn? Is de interpretatie van de ïnèfpiKsre- sultaten, gegeven door een bestuurslid van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land (ViYIZ) juist, als zij stelt dat men sen. werkzaam in liet Sloegebied. weg-1 werkers en hoeren, die de fosfnutslak-l ken gebruiken, driemaal zoveel radio activiteit te verwerken krijgen dan in Nederland maximaal toelaatbaar! wordt geacht. Als dat zo is, kan de minister dan meedelen welke hoeveelheden fosfaat slakken de laatste jaren zijn verkocht en op welke plaatsen en in welke mate zij zijn gebruikt or verwerkt. De resultaten van de hier bedoelde me tingen wei-den, zoals gemeld, maandag avond bekend gemaakt tijdens de voor lichtingsbijeenkomst; van de VMZ in verband met de bouw van de kerncen trale, Mevrouw inr. C. Kannegieter re kende tijdens deze bijeenkomst, voor dat een werknemer in het Sloegebied in totaul een stralingsdosis van tegen de -100 millirem kan oplopen. De maxi mum norm die voor de gehele bevol king wordt gehanteerd is 170 millirem per persoon, per jaar. Veiligheidsnormen ..Wie niet met radio-activiteit omgaat, maar behoort tot het werkende deel van de bevolking, mag zo vertelt mij de arbeidsinspectie een dosis heb ben van 500 millirem per jaar. en dit geval ligt dan nog een factor tien lager dan de vijf rem (5.000 milliremdie iemand, die radiologisch werk verricht, per jaar mag oplopen", aldus dr. ir. J. Nijman. directeur van Hoechst Vlissin- gen NV. „Het getal van 170. dat me vrouw Kannegieter noemt geldt voor de gehele bevolking. Dan tel je dus ook de ouden van dagen, de kinderen en de zieken mee. maar die mensen zullen niet zo vaak met de slakken in aanra king komen", aldus de heer Nijman. die vertelt dat de slakken een even hoog 'natuurlijke' radio-activiteit heb ben als het- ert-s waaruit het fosfaat wordt gewonnen. „En er zijn over de gehele werelcl gesteenten, die een ho gere radioactiviteit hebben dan die fos- faaterts. Ik noem bijvoorbeeld het lei steen in het. Zwarte Woud, bepaalde afzettingen in de Zwitserse Alpen en gesteenten in Zweden. Zo wonen Stakers in café 'De Troubadour' te Clinge. STAKING WORDT VANDAAG VOORTGEZET DIRECTEUR DELTOUR 'KAN CONSEQUENTIES HEBBEN VOOR PERSONEEL' CLINGE Ruim 200 werkne mers van de textielfabriek Cli tex te Clinge hebben dinsdag de gehele dag gestaakt. Ook van daag (woensdag) zal er de ge hele dag niet worden gewerkt. Over het aantal werkwilligen verschillen directie en actieco mité van mening. Het actieco mité vertelde, dat er, met inbe grip van het kantoorpersoneel, overdag ten hoogste 60 mensen aan het werk waren. Van die 60 werknemers behoorden er 45 tot het kantoorpersoneel en 15 tot de werknemers in de fabriek. Bedrijfsleider P. Everaert, die alle afdelingen v.-as afgelopen en alle werk willigen had genoteerd, kwam met geheel andere cijfers voor de dag. Hij had geconstateerd, dat er overdag 103 mensen aan het werk waren geweest van wie 63 in de fabriek. Het aantal stakers klopte met de gegevens van bet actiecomité: bijna 200 overdag en dat getal werd met de stakers van de avondploeg overschreden. De stakers kwamen 's middags in het leeuwse Boeken De v)élgestelde man, die in een Zeemos-Vlaams dorpje een villa heeft gebouiod, kwam tot de ont dekking dat de inrichting van zo'n woonhuis veel met zich mee brengt. Omdat hij een goede indruk wilde maken op de gasten, die hem zou den bezoeken, meende hij dat een goedgevulde boekenplank daarbij toel zou helpen. De man had echter in het verle den weinig tijd gehad om- te lezen en zijn bibliotheek bevatte slechts een- weinig vakliteratuur. Tijdens de boekenweek kwam hij op hel idee tien meter boeken te bestellen. De winkelier voldeed aan het ver zoek. Hij leverde er zelfs een halve meter gratis bij. De villabezitter vraagt zich nu al leen af wal hij met de elf Aafjes boeken moet doen. actiecentrum He Troubadour' te Clin ge bijeen om het beleid voor de komende dagen uit t.e stippelen. Ver schillende vakbondsbestuurders en en kele leden van het actiecomité spra ken daar de ruim 150 stakers toe. Voorzitter van her. actiecomité, de heer Bas, merkte op dat de staking en de prikacties. die in het verleden zijn gehouden, een groot succes zijn ge weest. Vanuit de vergadering werd de houding van het kantoorpersoneel af gekeurd. De heer Ras memoreerde dat ze via een dagblad hadden laten weten dat ze geen gelegenheid hadden gehad om zich tijdens de prikacties solidair te verklaren met het fabrieks- personeel. Volgens de heer Ras. die werd bijge staan door een aantal werknemers, is gebleken dat het kantoorpersoneel, met uitzondering van een man, niet solidair is met de stakers. Districtsbe stuurder van het NKV. A. van Gilst, belichtte de landelijke situatie en spoorde aan tot onderlinge solidari teit. Districtsbestuurder van de industrie bond NVV, J. van Dijk. wilde var: aanwezigen weten of ze bereid waren om ook woensdag te blijven staken. Eerst werd gevraagd of de aanwezi gen wilden doorgaan met staken en hierop gingen verscheidene handen de lucht in. De handen gingen niet om hoog bij de vraag of de staking moest worden beëindigd. Ook waren er vol gens het. actiecomité, bij monde van de heer Ras, geen twijfelaars. Uit die stemming trok de heer Van Dijk de conclusie dat de aanwezigen door wilden gaan met staken en hij vertelde dat het actiecentrum in Drie wegen toestemming had gegeven om nog een dag te staken. Kloosterzande Vervolgens voerde districtsbestuurder van het NKV, Th- H. M. Ackermans, het woord. Op vragen van de aanwezi gen deelde hij mee. dat ook het filiaal in Kloosterzande (waar ruim 30 men sen werken) bij de actie betrokken zal worden, zodat vandaag het gehele bedrijf, met. uitzondering van de ad ministratie, stil zal liggen. Een van de leden van het actiecomité, de heer A. Warnier, was er over verbaasd dat zo veel ongeorganiseer den aan de staking meededen. Hij schatte dat nog geen 50 procent van de in totaal 340 werknemers (met inbegrip van het kantoorpersoneel en de werknemers in Kloosterzande) lid is van een vakbond. Volgens de heer Warnier staan ook de Belgische bon den volledig achter de wensen van de vakbond 0111 een, naar hun mening, rechtvaardiger inkomensverdeling te bewerkstelligen. De beide Belgische bonden, de socialistische vakbond de ABW en de christelijke vakbond ACV. zijn, volgens hem, volledig soli dair met de stakers. Er werken onge veer 35 Belgen bij Clitex, die volgens de heer Wa.rnier allen staken en geld krijgen van hun Belgische bonden, De stakers die nog geen lid waren van de vakbond zijn in de loop van ae dag door hun collega-stakers over gehaald om zich te laten inschrijven als lid van een bond. In het actiecen trum werd daar vrij druk gebruik van gemaakt. De leden van de vakbonden krijgen geld uit de stakingskas, de anderen moeten het zonder salaris doen. Aderlating Voor het. bedrijf kan de staking een gevoelige aderlating betekenen; Direc teur J. Deltour vond het een trieste zaak dat. via stakingen de rentabiliteit van het. textielbedrijf in gevaar ka:i komen. Het is de eerste staking die het bedrijf treft. De heer Deltour: .Als de stakingen lang doorgaan kan het consequenties hebben voor het personeel. Het is voor ons momenteel een belangrijke tijd. We moeten onze stalen gereed maken voor het komen de zomerseizoen. Als de staking nog veel langer doorgaat, dan kan dat wel eens betekenen dat er bestellingen worden geannuleerd. Je moet niet ver geten dat. we een kwetsbaar bedrijf zijn". De lieer Deltour vestigde er de aan dacht op dat bij niet met de stakers kan onderhandelen omdat het een delijkeaciie is. Clitex is aangesloten Amerika al generaties lang mensen op de bergen, waaruit wij ons erts betrek ken. Die mensen worden dus jaar in jaar uit. de gehele dag aan dezelfde straling blootgesteld waar men bij ons hooguit acht uur per dag mee wordt, geconfronteerd". 'Niet onder de indrnk' Dr J Stumphius. bedrijfsarts van de Koninklijke Maatschappij "De Schel de'; „Ik ben bepaald niet onder de in druk van de waarden, die men bij Hoechst heeft aangetroffen. Het is ei genlijk ook niets nieuws. Iedere delf stof heeft een bepaalde concentratie van radio-activiteit. Zo verspreiden de ouderwetse op kolen werkende elek- triciteitscentralen ook flinke hoeveel heden radio-activiteit. Het. is dus ei genlijk al jaren en jaren aan de gang. Het zijn echter toch minimale hoeveel heden. Ik kan echt. niet zeggen dat wat daar bij Hoechst is gevonden zo ge vaarlijk is." aldus de heer Stumphius. die vertelde dat de arbeidsinspectie toestaat dat iemand, die niet gekeurd' is bij radiologisch werk een dosis van 1500 millirem oploopt. Voor iemand, die wel gekeurd is mag deze dosis op lopen tot 5 rem (5.000 millirem) per jaar. „Bij calamiteiten als er bij voorbeeld iemand gered moet worden dan gaat men rustig tot 25 rem en dan gebeurt er ook nog niets. De men sen worden pas ziek bij zo'n honderd rem als die in één klap wordt toege diend. Bijvoorbeeld bij bestralingen in verband met kanker. Dan worden zul ke doses wel toegediend", aldus de heer Stumphius. Mevrouw mr. C. Kannegieter van de VMZ: ..Voor de normale bevolking is er een maximum van 170 millirem per jaar en als wo de cijfers van dit rap port bezien dan blijkt dat, de mensen die constant met. die slakken bezig zijn jaarlijks het dubbele oplopen. Het lijkt mij dan juist, dat een be stuur van de VMZ deze ciifers bekend maakt. We hebben een stuk informatie verschaft en het ligt onder anderen aan de minister wat er met deze in-1 formatie gebeurt.". Mevrouw Kannegie ter is overigens wel van mening dat het besmettingsgevaar van de slakken niet onderschat mag worden. „Die slakken worden onder meer gébruikt voor dijken. Daardoor kan het water extra worden besmet en dus ook de vissen, die daar in zwemmen. Als wij die vissen opeten dan betekent dat de zoveelste dosis radio-actieve straling. Die besmetting is cumulatief. Het ver dwijnt niet meer en als we ons be denken dat als norm wordt gehan teerd dat een man voor zijn dertig ste Jaar niet meer dan vijf rem mag oplopen dan zien we dat iemand, die regelmatig met die slakken bezig is. deze dosis al binnen vijftien jaar haalt." Onderzoek In een persbericht zegt. de directie van Hoechst dat de arbeidsinspectie al in 1968 in samenwerking met de inspec tie volksgezondheid, een onderzoek naar de radio-activiteit van de Hoechst-slakken heeft ingesteld. In 1972 is het verschijnsel in samenwer king met. de universiteit van Utrecht en de technische hogeschool van Karlsruhe (Duitsland) nogmaals on derzocht. ..Daarbij is men tot de con clusie gekomen dat. de maximale do sering- radio-activiteit per persoon, die direct op de slakkenberg werkt, niet hoger is dan ongeveer 100 milli rem per jaar. Geconcludeerd werd dat tegen h6t gebruik van slakken bij we gen en dijken geen bezwaren beston den", aldus het persbericht. „Het is jammer dat wij het betreffen de rapport niet hebben. We kunnen de resultaten dan ook niet beoordelen. Dat. wil niet zeggen dat ik de metin gen voor dat rapport in twijfel trek, hoewel onze metingen andere uitkom sten geven. Het kan echter best zijn dat die metingen goed zijn en de on ze fout. maar zelfs dan blijven we onder het maximum", aldus de heer Nijman. Ir. C. Frankfoort. hoofdinspecteur-di recteur van de arbeidsinspectie in Bre da. deelde mee, dat de cijfers in het rapport nog geen aanleiding hebben gegeven tot het nemen van maatrege len. SOUBURGSE VROUW DOOD NA VAL UIT RAAM -.Tengevolge van een val DIJKGRAAF STAAL VAN HULSTER AMBACHT Graanwse Kreek 'NEEMT DAN VEEL ONZEKERHEID WEG' VOGELWAARDE „De proble men hopen 2ich op. Je kunt niet meer ongestoord je gang gaan. Er gebeurt veel achter de scher mer. waar je niets van weet. Er moet open kaart worden ge speeld waardoor cr zekerheden komen voor de Oost-Zeeuws- Vlaamse bevolking". Dijkgraaf W. P. J. Staal van het waterschap 'Hulster Ambacht' heeft veel zor gen die allemaal verhand lioudcn met de eventuele aanleg van het Baalhoekkanaal en het aanwijzen van een industrieterrein ln Oost- Zceuwsch-Vlaanderen. Door die onzekerheden worden er reeds jaren kapitaalswerken die hoog op het prioriteitenlijstje van het waterschap stonden, uit gesteld. Bovendien is het onmoge lijk om plannen op langere ter mijn te maken omdati het Baal hoekkanaal en een industrieterrein bij Ossenisse of langs het Baal hoekkanaal alle plannen kunnen doorkruisen. De heer Staal geeft enkele voorbeelden van kapitaals- werken die reeds jaren in de Ijskast zijn gestopt op bevel van rijkswaterstaat en de overheid. Op 23 september 1971 zou het verhogen van de uiterst wrakke dijk tussen Paal en Kruispolder over een afstand van ongeveer drie kilometer worden aanbe steed. De kosten werden geraamd op vijf miljoen gulden- Twee we ken voor de aanbesteding kreeg de heer Staal in Den Haag te horen dat het werk moest wor den uitgesteld in verband met de aanleg van het. Baalhoekkanaal. Dat zou immers een overbodige uitgave betekenen. De heer Staal wil die beslissing niet voor zijn verantwoording nemen omdat hij van mening is dat. de huidige situatie levensgevaarlijk is. Hij licht het toe: „Het is een heiè zwakke plaats. De dijk is daar in 1953 ook bezweken. Het is onver antwoord om het zo te laten". Een ander voorbeeld is de weg van Kloosterzande naar Graauw die reeds jaren aan verbetering toe is. Tot op heden toe is dat steeds uitgesteld. Ook hierin speelt de aanleg van het Baal hoekkanaal een grote rol. De ge meente Hontenisse heeft deze weg aan het waterschap overge dragen omdat' ze het. niet in her vijfjarenplan mochten opnemen. Het waterschap heeft nu ge vraagd om de weg in het kader ran de DACW werken te mo gen opknappen maar ook dat is tot op dit moment niet toege staan. Voor de heer Staal, die aan deze voorbeelden nog wel een rijtje kan toevoegen, zijn de beslissingen van rijkswaterstaat en de regering niet altijd even duidelijk. Het gemaal bij De Paal mocht een aantal jaren geleden toen er reeds sprake was van een Baalhoekkanaal. wel worden ge bouwd. Dat gemaal zal als hec kanaal er inderdaad komt, en de heer Staal twijfelt daar niet aan, afgebroken moeten worden en dat betekent een kapitaalsverlies van vijf miljoen gulden Kop Walsoorden Door gesprelcken met Belgische bestuurders is bi.j de heer Staal de indruk gewekt (lat het niet bi.j het aanleggen van het Baalhoek kanaal zal blijven maar dat de Belgen meer van plan zijn. Hij denkt daarbj aan het afsnijden van de kop van Walsoorden door middel van ren kanaal zodat de levensgevaarlijke platen bij Hans- weert kunnen worden vermeden. De heer Staal licht het toe: „Er zal bij Baalhoek een sluis worden gebouwd met een drempeldiepte van 18 meter. Die sluis zou ge schikt moeten zijn voor schepen van 100.000 lot 125.000 ton. Maar momenteel kunnen er alleen sche pen tot. hoogstens 60.000 tor. via de Wesferschelde naar Antwer pen. Dat. weet iedereen. Waarom gaan ze dan een dergelijke sluis bouwen? Schepen Cools van Ant werpen heeft tijdens een bijeen komst, toen da3r verschillende malen naar werd gevraagd, laten doorschemeren clat in de roe komst wellicht de kop van Wals oorden zal worden doorsneden". De dijkgraaf van het Hulster Am bacht heeft zich overigens nog steeds niet neergelegd bij de keu ze van een binnendijks kanaal. Hij vindt dat in strijd met alle logioa. De heer Staal: „Met wie je er ook over praat, iedereen is heti er bijna over eens dat het land van Saeftinghe niet te be houden is. Waarom moeten ze dat kanaal dan toch binnendijks graven? Dat is voor mij en voor iedere boer volslagen onduidelijk. Ze maken er een boel tam-tam van dat, er een 300 ha moet wijken voor het kanaal terwijl er nu hele gehuchten moeten den afgebroken". Ook dc vervuiling van de Graauw.se Knx'k en d<- velschil lende poldersloten door rioolwa ter van de gemeente Hulst is een zaak. die hoewel losstaande van de onzekerheid in Zet-uwsch- Vlaanderen, bij de heer Staal niet erg lekker zit. Zoals bekend loost de gemeente Hulst zijn rioolwa ter ongezuiverd in cie polderslo ten en daarna komt het water in de Graauwsc Kreek terecht. In het verleden ging het gemeentelij ke afval vla de buitenvest naar de Otheense Kreek. Door het ge reedkomen van werkzaamheden in het. kader van de ruilverkave ling Kieldrecht gaat het rioolwa ter nu juist de andere kant op, De heer Staal; „Wal moet je er togen doen. De gemeente Hulst -noet ook op een of andere ma nier zijn vuil kwijt, en de land bouwers willen een goede water beheersing. Nu botsen do belan gen. Er wordt Jaren over zuiver ingsinstallaties gepraat en er is niets gebeurd. De hele zaak van die waterverontreiniging moet nu maar eens goed worden aange pakt. Maar zoals het er nu naar uitziet zal heti wel weer enkele jaren duren voordat er iets wordt gedaan. Ik ben er een voorstander van om alles in één keer goed aan te pakken. Je gaat toch ook geen huis in vijf keer bouwen, Dat maak je in één keer SOUBURG uit een raam o van haar woning te Souburg is dins dagavond in het. ziekenhuis te Vlisïn- gen overleden de 54-jarige mevrouw E. M. Goedegebuure-Tavenier. Mevrouw Goedegebuure was 's och tends bezig met de schoonmaak, toen zij bij hel ramen zemen aan de achter zijde van haar woning uit een 4*/: me ter hoog raam viel en terecht kwam op een betonnen stoep. Omdat me vrouw Goedegebuure alleen thuis was en er achter haar woning geen andere bij de Fenetex (Federatie Nederlandse woning staan werd liet ongeval pas Tn Gent wordt- zaterdag 24 on de eef-ste verdienW I een nat'onalc betoging tegen de me» J g! arrestatie van de Belgische vrouwe- ïng te Souours js dins- nar(s dr. Willy Peers Intussen tijde lijk op vrije voeten en voor erken ning van het recht op abortus gehou- Textielbedrijven). De onderhandelin gen tussen werkgevers en, werknemers worden op hoger niveau gevoerd. De heer Deltour: ..Tk sta machteloos. Jk moet gewoon afwachten wat er gaat gebeuren". opgemerkt, toen de dochter om half twaalf arriveerde. Na hulp van een dokter werd mevrouw Goedegebuure onmiddellijk naar het ziekenhuis te Vlissingen overgebracht. Daar over leed zij in de loop van de avond. De manifestatie, waarvoor ook belang- stelling uit Nederland wordt ver wacht-, zal worden bijgewoond door dr. Peers. Het is de bedoeling dat de gynaecoloog wordt ontvangen door de socialistische schepen (wethouder) van Gent. De betoging start aan de BurggraverJaan en er is een bijeen komst op de Kouter. (ADVERTENTIE) HOME-BEST •KAPE11E HOME BEST VOOR UW BMCNHUIS Showroomadres: Biezelingsestraat 2 Kapelle - Telefoon 01T 02-1200 IN ALGEMEEN LAGER DAN 1 MICROGRAM PER LITER (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG Het kwikgehalte van het Westerscheldewater is aanvaardbaar. Dat hebben de ministers Udink van verkeer en waterstaat en Stuyt van volksge zondheid en milieuhygiëne ge antwoord op vragen die het tweede-kamerlid Roels (pvda) in november van het vorige jaar stelde. Bij onderzoek van hel; water van de Westersohelde worden in het alge meen kwikgehalten lager dan 1 micro gram per liter aangetroffen. Slechts bij uitzondering vindt men gehalten tussen de 1 en de 1,5 microgram. De hoogste, zeer onlangs gemeten waar de bedraagt 2,7 microgram. Deze waarden liggen gemiddeld lager dan die voor het Rijnwater te Lobith. De ministers maken in hun ant woord duidelijk dat eenmaal, bij een oriënterend onderzoek in het Wester scheldewater. de monsters ter hoogte van Bath, een kwikgehalte van 6.9 microgram werd geconstateerd maar dat deze waarneming niet door ande re metingen kon worden beves tigd. De bewindslieden: „Op een mede naar aanleiding van de genoemde waarneming door de inspecteur van volksgezondheid en milieuhygiëne ln Zeeland georganiseerde bijeenkomst;, waarbij onder andere aanwezig waren deskundigen van het staatstoezicht op de volksgezondheid, van het. laborato rium van de afdeling milieu-onderzoek van de Deltadienst, van het RIZA, van het RIV en van het Delta-instituut voor hydro-biologisch onderzoek werd deze eenmalige uitzonderlijke bepaling dan ook als niet relevant schouwd". Misverstand De ministers zetten uiteen dat. be richten over een kwikgehalte van 0.8 milligram (800 microgram dus) in de Westerschelde berusten op een 1 verstand. Een particulier laboratori um. dat onderzoek deed naar de kwa liteit van het afvalwater dat via de kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen wordt geloosd, vergiste zich. Het ging niet om 0,8 milligram maar om 0,8 micro gram kwik per liter. Dat laatste getal Ter nadere informatie zetten de ministers aan het eind van hun ant woord uiteen, dat het water van de Westerschelde, evenals dat van andere rijkswateren in Nederland door veel vuldig bemonsteren nauwkeurig op kwaliteit wordt onderzocht. Ook worrit met steeds grotere intensiteit lozingen gecontroleerd en er wordt met de wet verontreiniging oppervlak tewateren in de hand handelend opge treden als er een alarmerende situatie wordt aangetroffen, zo verzekeren de heren Stuyt en Udink. Mr. J. van Aartsen opent museumlijn door Zuid-Beveland GOES De stichline Stoomtram Goes-Borssele opent zaterdag 7 april de toeristische museumlijn door (ie Zak van Zuid-Beveland. Daarvoor komt de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen naar Goes. Ook de hoofddirecteur van de Nederlandse Spoorwegen maakt de opening van de museumlijn moe- Tijdens de openingsplechtigheid zullen de directeuren van de suikerfabrieken in Breda, Roosendaal en Zevenbergen de door hun bedrijven geschonken stoomlocomotieven officieel overdra gen aan functionarissen van de SGB. BEWOLKT Op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden. Zwakke tot malie? met wolkenvelden. Zwakke tot matige mum temperatuur rond 6 graden. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: Slechts hier en daar wat regen en m male temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot. 7, min. temp.: omstreeks normaal, max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 7, min, tmep.: omst,reeks normaal, max. temp.: omstreeks normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kant op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voor 12-16 maart- min. tem. max. temp. Den Helder 2 7 Vlissingen 2 8 Eelde 0 7 Vlv. Z.-Limburg 1 9 De Bilt 1 9 Gem. over Ned. 1 8 14 maart ZON EN MAAN onder 1842 jnder 8447

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2