Sneldammer Engelvaart overblufte zijn tegenstanders en werd kampioen IN OPENINGSKLASSIEKER DE STER VAN ZWOLLE KEES PRIEM SNELSTE Bayern: weinig publiek JAAP VERHOEK NA EEN BARRAGE MET 3 SPELERS JEUGDKAMPIOEN BRUGGE BIJNA NIET MEER IN TE HALEN Eddy Merckx won eerste etappe van Parijs-Nice DORPSGENOOT KO BLAAS UIT MELISKERKE VOOR 4E MAAL 2E Vlissinger Peter Schunselaar maakte met 3e plaats Walchers succes compleet Ongeslagen Overbluffend Geen doelpunten voor 0FK Belgrado Oude klok kostte Middelburger Jan Baayens de titel Barcelona en Espanol wonnen Engels voetbal Voorbeeldig Uniek Stralend m>NDAO 12 MAART 1973 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT 13 SINT-MAARTENSDIJK Zonder een vonkje spanning in de strijd met zijn negen mede-kandidaten voor de Zeeuwse sneldamtitel heeft de 42-jarige Mariekerkse gemeentesecreta ris J. J- Engelvaart uit Meliskerke zaterdagmiddag in het recreatiecentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk het kam pioenschap veroverd. Evenals drie jaar geleden, toen de Zeeuwse damnestor Jan Blom uit 's-Gravenpolder in Aagte- kerke met een straatlengte (4 punten) voorsprong de titel veroverde, zorgde Engelvaart met 3 punten voorsprong op zijn naaste belager er voor de twee overwinningsbekers uit handen van de Thoolse burgemeester J. E. van Boeijen te kunnen aanpakken. Die naaste belager was Ko Blaas, die op nieuw zijn naam 'eer' aandeed altijd maar als tweede te moeten eindigen (hij deed het al voor de vierde maal) en als we er bij vertellen, dat Ko Blaas ook uit Meliskerke komt dan is duidelijk aangegeven, dat dit Walcherse dorp een voor name rol in het sneldamkampioenschap speelde. Zowel En gelvaart als Blaas is lid van de damvereniging Aagtekerke. Om het Walcherse succes nog completer te maken: de derde plaats was voor Vlissinger Peter Schunselaar, daarna pas volgden de Bevelanders. ..Ik ben pas veertien dagen uit dienst. En daar kreeg je weinig kans om wedstrijden te spelen, zodat Ik nu geen wedstrijdrytme had". Nadat burgemeester Van Boeijen van Tholen de openingszet had gedaan aan het bord van de twee voorzitters: J. J. Ganseman van de Zeeuwse dambonö en V/. A- Boogerd van de Thoolse damclub, togen de 110 deelnemers (onder wie circa 40 jeugddammers) aan het werk in gropen van acht. waarvan de eersten de finalegroep bereikten, de nummers twee de vol gende finalegroep enzovoort. Slechts in één geval had wedstrijdleider Van Akkeren het niet bij het juiste einde met zijn voorspelling wie in de groep van de beste tien terecht zouden ko men. Izaak op 't Hof uit 's-Gravenpol- der werd in grope zes de voet dwars gezet door Zierlkzeeënaar Verton. Alle andere als eerste geplaatsten kwamen zover: de groepen volgend Kees Rijk van Goes. Ko Blaas. Engelvaart, Schunselaar, Jan Blom, A. Kamme- raat van Lammerenburg, Wim Dekker van Goes, A. v. d. Schraaf uit Kapelle en Kees van Rijswijk uit Vlissingen. Evenals de beide vorige malen greep Engelvaart de titel ongeslagen. Nadat liij in eerdere ronden reeds de punten had gedeeld met Blom en Blaas kreeg Schunselaar In de laatste ronde toen Engelvaart dus al kampioen was) nog de kans over de dammer uit Meliskerke te zegevieren. Maar zelfs nu de spanning weggeëbt was bij 12 punten. 3 Poter Schunselaar 11 punten. 4 en 5 Jan Blom en Kees Rijk 20 punten. 6 A- v. d. Schraaf 9 punten. 7 A. Kammeraat 8 punten. 8 en 9 Wim Dekker en Kees van Rijswijk 7 punten en 10 C. Verton, die genoegen moest nemen met slechts 1 punt. De winnaars van de volgende finaiegroe- pen zijn- II D. Davidse van Middel burg. Ill J. Huigens van Zièrikzee, IV Evert Wiskerke van 's-Gravenpolder. V A. de Buck van Lammerenburg. VI C. L. Boot van Zierikzee en VII I. Vinke van Lammerenburg. De strijd om het verenigingskampi- oenschap werd na veel spanning ge wonnen door 's-Gravenpolder, dat 20 veroverde. Daarna volgden: 2 Lamme renburg, 24 punten. 3 Middelburg 21 punten, 4 Zierikzee 20 punten, 5 Aag tekerke 19 punten en 0 Tholen 6 punten. Het heeft er begin vorige week even naar uitgezien, dat Engelvaart zijn kansen zaterdag in Sint-Maartensdijk niet kon verdedigen. Hij had wed strijdleider J. A. van Akkeren van de ilse damclub de Eendracht (die een uitstekende en vlotte organi- zorgde, daarover was iedereen «ns) al voorzichtig op de hoog! dat hij wellicht wegens ziek- kon komen. Engelvaart: r I en dinsdag lag ik met griep op bed. En toen ik vanmorgen me no? niet zo lekker voelde, ben ik met weinig adspiraiies naar Tholen ge- pan. Juist omdat ik me niet favoriet -oelde liep het mee". Inderdaad liep het mee. maar de Mariekerkse gemeentesecretaris start- Ie sterk: reeds na vijf ronden (waarin hij al zijn partijen won) had hij zijn concurrenten op een schier onover- bnisbare achterstand gezet. De enige, e hem op eerbiedige afstand volgde as Ko Blaas, maar toen de beide dammers uit Meliskerke tegen elkaar remise speelde wekte het geen ver wondering, dat Engel-aart reeds een ronde voordat de negen partijen ge speeld waren kampioen was. Het was de derde titel voor de sneldambampi- oen 1973. die ook in 1963 en 1965 zijn naam in de overwinningsbeker liet graveren en vorig jaar tweede werd achter Goesenaar Jan Sinke, die nu rijn titel niet bon verdedigen. Hoewel Engelvaart toegaf, dat je voor zo'n toernooi ook een dosis geluk moet hebben, misgunde niemand hem deze eerste plaats. Goesenaar Wim Dekker: „Engelvaart is verdiend kam pioen geworden en dat is wel eens anders geweest toen hij vorige malen niet over veel geluk te klagen had". Ditmaal slaagde Engelvaart en in met zijn strijdwijze (snel zijn zetten doen en heftig met de handen boven het bord gesticuleren) om de tegenstrft- de sneldamstrijd vreemd kan toegaan gaf Zeeuws kampioen Engelvaart nog is aan door er aan te herinneren, ...j hij twee weken geleden in de strijd om het Aagtekerkse snelle kam pioenschap ook in Ko Blaas zijn voor- BELGRADO (SID) OFK Belgrado, tegenstander van FC Twente In de kwartfinales van het toernooi om do TJEFA-cup, heeft zondag de uitwed strijd tegen Sutjeska Nisj voor de na tional e competitie doelpuntloos afge sloten. De club van Boris Marovic is nu vierde op de ranglijst met 24 pun- ten uit 19 wedstrijden. Eerste is Ve de nieuwe kampioen bïeef hij op zijn If2 Mostar met 28 uit 19 voor Roae - - - - - - - - - Ster Belgrado, dat 27 uit 19 heeft. clubs speelden in Mostar tegen ger Peter Schunselaar de man, die de hoede: Engelvaart stond Schunselaar meeste kans op de titel maakte", liet niet meer dan een remise toe. de dammer uit Meliskerke weten. De eindstand in de eerste finale-groep Maar de 21-jarige Scheldestadbewoner luidt: 1 en Zeeuws sneldamkampioen schudde wat mistroostig zijn hoofd: J. J. Engelvaart 15 punten, 2 Ko Blaas strijden. ;n SINT-MAARTENSDIJK Jeugd-snel- dumlcampioen Jaap Veerhoek /rechts/ feliciteert seniorlcampioen Engelvaart met zijn titel. (Foto PZC MADRID (UPI) De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de eerste divisie van de Spaanse voet balcompetitie werden gespeeld zijn: Ovieöo - Valencia 3-1. Betis - Coruna 2-0. Espanol - Granada 2-1, Bilbao - Barcelona 0-1, Real Socieci&d - Atletico Madrid 0-1. Malaga - Las Paknas 0-1. Celts - Gij on 3-0, Real Madrid - Zana- goza 0-0. De stand aan de kop is:!. Espano'. en Barcelona 34 punten uit 24 wedstrij den; 3. Real Madrid en Atletico Ma drid 31 uit 24; 5. Malaga 25 uit 24; 6. 24 uit 24. FRANSE BEKER SINT-MAARTENSDIJK Opmerke- lijk spannender dan bij de senioren was de strijd om de Zeeuwse jeugd- sneldamtitel. Er was de strijd om de Zeeuwse jeugdsneldamtitel. Er was zelfs een beslissingstoernooitje nodig tussen vier met 12 punten op de hoogste plaats geëindigde jongelui, een unicum in de strijd om een damkampioenschap. Het was uiteinde lijk de 17-,jarige kantoorbediende Jaap Veerhoek uit 's-Gravenpolder. die zijn eerste sneldamkampioenschap behaal de vóór Piet Francke uit Lammeren burg, Jaap Rotte uit Middelburg en Jan Boone, eveneens uit Lammeren burg. Zeeuws jeugdleider Evert Wis kerke: „De vereniging Lammerenburg heeft slechts vier jeugdspelers, maar er zitten er toch twee bij de beste vier van Zeeland". De onfortuinlijkste deelnemer temid den van deze vinnig strijdende jonge lui was ongetwijfeld Jan Baaijens uit Middelburg. Op het moment, dat deze Middelburgse speler in zijn partij te gen Piet Geelhoed uit 's-Gravenpolder in volkomen gewonnen stelling (hij stond vijf schijven voor...) dacht nog verdrietig vast. Er Is nog nen door Bert Verton uit Zierikzee, maar een troost voor Jan Baaijens: derge lijke gebeurtenissen maken het toer nooi alleen maar attraktiever Door de winst van Jan Baaijens op Jaap Veerhoek kwamen Piet Francke. Jan Boone en Jaap Rotte op gelijke hoogte met de man uit 's-Gravenpol der. In de harrage begon Veerhoek met een zege op Rotte, terwijl Franc ke en Boone remise speelden. Daarna blunderde Rotte tegen Francke, ter wijl Veerhoek met veel geluk van Boone won. Veerhoek won in de be slissende partij grandioos van Franc ke. terwijl Rotte de derde plaats voor zich opeiste door Boone te verslaan. Veerhoek besloot de beslissingsronde met 6 punten, Francke behaalde 3 punten, Rotte 2 punten en Boone 1 punt. Opvallende prestaties werden in dit toernooi geleverd door Jan Boone en Jaap Flikweert uit Zierikzee. De eindstand bij de jeugd was: 1 Jaap Veerhoek van 's-Gravenpolder. 12 pun ten, 2 Piet Francke van Lammeren burg 12 punten, 3 Piet Rotte van Middelburg 12 punten, 4 Jan Boone van Lammerenburg 12 punten, 5 Jan groep III door Rinus Schrijver uit Gravenpolder en groep IV door Kees van 't Hof uit Sint-Annaland. PARIJS (AFP) De uitslagen van de eerste wedstrijden voor de kwartfina les van het toernooi om de Franse voetbalbeker zijn: FC Paris - Nantes 2-4, Ni mes - Reims 2-1, Lyon - Bordeaux 34), Sochaux - Red Star 3-1, Montlucon - Avignon 0-4, Marseille - Lille 0-1, Saint Etienne - Aries 3-0, Guingamp (amateurs) - Rou en 0-5. BRUSSEL (BELGA) Met nog ze- ven wedstrijden te spelen kan Club Brugge het Belgische voetbalkampi oenschap (bijna) niet meer ontgaan. Dc ploeg van trainer Leo Canjeis won LONDEN' (LPI-RTR) Het toptrio uit de Engelse League ls de zaterdag ongeschonden doorgekomen. Liver pool won op eigen veld van Ipswich, dat op eigen veld in tien wedstrijden niet was verslagen (1-2) en Leeds United kwam op Eiland Road tot een zeilde score tegen het steeds verder wegzakkende E verton. In de s taart- groep werd Manchester United weer middenin de problemen gedrukt door Birmingham City. dat zelf door zijn overwinning met 3-1 wat uit de zor gen raakte. Van de andere staartploe- gen veroverden Crystal Palace. West Bromwich en Sheffield United ieder een winstpunt in thuiswedstrijden. Ipswich Town, vierde op de rang-ijst. heeft tegen Arsenal met geweldige overgave gevochten voor zijn laatste kampioenskans. Het volgepakte sta dion, 33.000 toeschouwers, had maar kort vreugde aan het openingsdoel punt van Trevor Whymark, want der tig seconden later (42e minuutmaak te John Radford gelijk. Na een hands bal van Allan Hunter mocht Alan BaE halverwege de tweede periode van de strafschopstip vuren. Hij maakte rijn vijfde doelpunt uit esn penalty in dit over een zee viel zijn vlaggetje. Jan Baaijens was te overbluffen. Dat het vooral in het slachtoffer geworden van een iet wat ouderwetse klok, die in tegenstel ling tot de moderne klokken een keep je heeft in het midden van het baant je, waarover het vlaggetje moet val len. Terwijl Jan Baaijens dacht over het gehele baantje te kunnen beschik- ;an tijd te beschikken Baaijens van Middelburg 11 punten, 6 naamste tegenstander had. „En toen ken, had hij maar een halfje tijd. kwam ik er niet aan te pas. Toen lag Blaas 3 punten op me voor". Ook nu dus zag Engelvaart zich niet als de favoriet. „Voor mij was Vlissin- ZWOLLE Cees Priem wint de finish ven de Ster van Zwolle, de openings, klassieker van het wielerseizoen. Hij icordt gevolgd door Evert Diepeveen. H'ieger Vlot, Gerrit Kamper en Arie En dan te weten, dat Jan Baaijens op 11 punten totaal eindigde. Met een moderne klok in zijn partij tegen Geelhoed was de Middelburgse jeugd speler op 13 punten uitgekomen, een tje meer dan de vier jongens, die nu gelijk eindigden Een onnozele Mok kostte Jan Baaijens de sneldamtitel. „Bovendien was ik de enige, die van Jaap Veerhoek gewonnen heeft", stel de Jan Baaijens tegelijk wat trots Jaap Flikweert van Zierikzee 10 pun ten, 7 Martin Boogert van 's-Graven polder 7 punten, 8 Renee Nijsse van 's-Gravenpolder 6 punten, 9 en 10 Piet Geelhoed van 's-Gravenpolder en Ri nus van der Wielen van Zierikzee 3 punten. Finalegroep II werd gewon- RIJSBERGEN Jan Raas uit Hein- kenszand is in Rij-sbergen tweede ge worden in een wielerwedstrijd voor amateurs over 100 km. Roy Schui ten won de wedstrijd, waarin Toine van den Bunder uit IJzendijke der de werd. PONTHIERRY (AFP) Zoals ver wacht heeft Eddy Merckx al op de eersle dag van Parijs-Nice de leiders trui veroverd. Deze etappewedstrijd naar de zon begon namelijk in Pont- hierry met een korte individuele tijd rit over een bochtig en geaccidenteerd parkoers. In dit soort ritten is Merckx al jaren onverslaanbaar en zo ook nu. Hij legde de 7.2 kilometer af in 9 mi nuten en 42.1 seconden, 12.4 seconden sneller dan de Fransman Charly Grosskost, die toch ook bekend staat als een tijdrltspeclallst. De derde plaats was voor de Deen Mortensen met 9.58.7. Vlak achter Mortensen be zette Raymond Poulidor, de winnaar van Parijs-Nice in 1972, de vierde plaats met 10.00.5 minuten. Eddy Merckx heeft zijn bedoelingen dus duidelijk gedemonstreerd: revan che nemen voor vorig jaar, toen hij door de 'oude' Poulidor in de laatste etappe, een bergt ij drit. uit de gele trui werd gereden. Poulidor was in Pont- hierry toch niet ontevreden: „Op zo'n kort circuit is tien minuten voor mij een goede tijd". Hij deelde voorts de mening van Louis Ocana (9e met 10.03.9), die stelde dat een achterstand van zo'n twintig seconden nog niet beslissend hoeft te zijn. Rene Pijnen was de beste Nederlander. Met een tijd van 10.04.3 belandde hij op de van wie men, gezien zijn recente pres taties veel vernacht, twintigste met 10.24.3. De uitslag is: 1. Eddy Merckx (Belg.) 9.41.1; 2. Grosskost (Fr.) 9.54.5; 3. Mor tensen (Den.) 9.58.7; 4. Poulidor (Fm.) 10.00.5; 5. Van Springel (Belg.) 10.02.7; 6. en 7. Delisle (Fr.) en Gon zales Linares (Sp.) 10.02.9; 8. Hosiers (Belg.) 10.03.4; 9. Ocana (Sp.) 10.035; 10. Pijnen (Ned.) 10.04.3; 14. Zoete melk (Ned.) 10.10.9; 20. Tabak (Ned.) 10.24.3; 28. Duyndam (Ned.) 10.315; 84. Vianen (Ned.) 11.07.03; 98. Kuiper (Ned.) 11.18.5. De uitslagen zijn als volgt; Birming ham-Manchester United 3-1; Crystal Palace-Wolverhampton Wanderers 1-1; Ipswich Town-Arsenal 1-2; Leeds United-Everton 2-1; Leicester City- Derby County 0-0. Liverpool-South ampton 3-2; Manchester City-Coven try City 1-2; Newcastle United-Stoke City 1-0; Sheffield United-West Ham United 0-0; Tottenham Hotspur-Nor wich City 3-0; West Bromwich Albion- Chelsea 1-1. De stand in de Engelse eerste divisie is: Liverpool Arsenal Leeds United Ipswich 33 20 8 5 34 20 8 6 31 18 8 5 32 15 10 7 Everton 31 Sheff. United 32 Crystal Palace 31 Stoke City 3! Manch. United 32 Norwich 32 W. Bromwich 31 ZWOLLE Cees Priem is ontegen zeggelijk de meest weerbarstige cou reur die ploegleider Piet Liebregts ooit onder zijn hoede heeft gehad. De 21-jarige Zeeuw, die onmiddellijk ns een „gedwongen" Olympia's ronde van Nederland overstapt naar de categorie der beroepsrijders, wenst zijn eigen weg te bepalen. Zijn visie op de wielersport, maar veel meer nog de zelfstandige manier waarop hij een seizoen indeelt, heeft in het verleden al heel wat weerstanden opgeroepen. Zoals bijvoorbeeld bij wegcoach Joop Middelink, die in enkele gevallen zelf tevergeefs een beroep op hem deed bij de ploegsamensteDing voor een buitenlandse etappekoers- Ook als toekomstig professional zal Cees Priem niet van die lijn afwijken. Liebregts verduidelijkt: „Ook straks bij de profs wil Priem alles langzaam, in zijn eigen tempo opbouwen. Nie mand kan hem dat uit zijn hoofd praten. Daarom heeft hij ook bewust gekozen voor een kleine ploeg en is hij niet ingegaan op aanbiedingen van enkele grote sponsors, zoals verschil lende mensen hem geadviseerd had den. Maar hij wil niet het risico lopen na een of twee seizoenen op straat te worden geschopt omdat hij onvol doende uitslagen heeft gereden. En ongelijk heeft- hij zeker niet. Want waar zijn ze gebleven, talentvolle cou reurs als Beugels en Steevens? Reeds als amateur hebben die jongens te veel zware wedstrijden moeten rij den". De Ster van Zwolle, de traditionele opening van het klassieke wegseizoen bij de amateurs, paste ook eigenlijk helemaal niet in het voorbereidings schema van Cees Priem. „Maar bij Frisol wilden ze graag een vroeg succes hebben. Die mensen hebben erg veel voor mij gedaan en daar moet je dan wel iets tegenover stel len", sprak Cees Priem, wiens over winning natuurlijk voorbeeldig past in het kader van zijn overgang naar de profs. „Maar het is tegelijk wel een van mijn laatste klassiekers. In Noord-Holland en de Baronie kom ik nog aan de start, maar daarna geloof ik het wel. Die klassiekers zeggen mij niets". Vandaar ook, dat Cees Priem zaterdagmiddag nogal gelaten reageer de op zijn spurtzege op de Zwarte- Waterallee. Een uur later bekende hij ook eer lijk: „Een overwinning in een Neder- landse klassieker sla ik beslist niet hoog aan. In de meeste klassiekers krijg je toch nauwelijks een beeld van de krachtsverhoudingen. Een jongen als Koersen bijvoorbeeld, van wie ik een paar nur geleden het bestaan zelfs niet wist, werd vanmiddag acht- 8te, maar als hij In België één kilome ter kasseien moet rijden, verdwijnt hij ver in de achterhoede. Daarom koers ik ook veel liever in België. In die wedstrijden krijg je tenminste de kans om zo'n jongen als Koersen eraf te rijden". Beschouwt het overgrote deel van de Nederlandse amateurs Olympia's ronde van Nederland als het onbe twiste hoogtepunt van elk seizoen, ook daarover denkt Cees Priem aan zienlijk gematigder. Zijn komende aanwezigheid in deze zevendaagse etappekoers draagt zelfs een gedwon gen karakter. „Had het aan mij gele gen, dan was ik eerder overgegaan naar de profs. Maar Frisol wilde per se eerst Olympia's ronde rijden. Ik ben niet erg kapot van dat idee, want met. profwielrennen heeft die ronde eigenlijk niets te maken. Krijg je op het beslissende moment een lekke band, dan ben je gelijk kansloos voor de eindzege. En dat is toch een hoogst abnormale zaak", morde de winnaar van twee jaar geleden. Een risico, dat de topamateurs za terdag in de uitzonderlijk zonnige en windstille Ster van Zwolle eveneens liepen- Siechts vijf coureurs haalden de eindstreep niet en dat is voor Ster- begrippen een unieke situatie. Van de traditionele afvalslag was zaterdag aan ook geen sprake. Amsrel-ploeglei- der Herman Krott sprak later zeker niet ten onrechte van een waardeloze koers, waarin met uitzondering van de slotkilometers niets schokkends ge beurde- Slechts de finale leverde enke le boeiende aspecten op. Zoals de moedige vluchtpoging van Roy Schui ten, die echter totaal geen steun on dervond van de toen reeds totaal uitgeputte Jan Bakker hij arriveer de met een achterstand van vijf minu ten ais laatste in Zwolle zodat de Zandvoortse coureur niet uit de klau wen kon blijven van het jagende pelo ton. De in amateur kringen onbeduidende Egbert Koersen legde in Kampen (na 136 kilometer) de grondslag voor de beslissende ontsnapping. Eerst waren het de bij een valpartij betrokken Fedor den Hertog en Wieger Vlot die attent reageerden, vervolgens kreeg dit trio gezelschap van Hassink, Nini den Hertog, Kamper, Nooren, Van de Kruys, Diepeveen en Priem, die zich in deze hoogst boeiende slotfase ver zekerd wist van de steun van de broers Den Hertog. Alert reageerde de Zeeuw echter zelf op de vertwijfelde demarrages van Arie Hassink, die zich later aan de finish zal beklagen over het onregelmatige sprintverloop, waarvan de eerste coureur ten slotte het slachtoffer werd. Hetgeen Cees Priem onmiddellijk zal beamen. Een woedende Hassink: „Ik lag in winnende positie, maar Priem drukte mij tegen de trottoirband, zodat ik prompt kansloos was voor de over winning". Een troostende Gerrie Kne- teman, zijn in deze Ster uiterst strijd lustige ploegmakker van het volledig op de aanval ingestelde Amstel, meen de echter: „Ach, een onverwinning in zondag zijn ultwwlKtrijd tegen Union Si. Gillis (2-0) en heeft nu vijf punten voorsprong op zijn naaste achtervol gers. Standard Luik en Racing White- Op b' bij Cerkel Brugge kwam Standard niet verder dan 2-2. Racing, dat uit met 3-0 van FC Luik won, kwam daardoor naast Standard op de tweede plaat*. Anderieeht raakte, door een gelijkspel tegen FC Dic*t, weer Iets verder achter. Bij Club 3rug«e speelde deze zondag de Nederlander Ruud Gee.s een grote rol. Na amper 25 seconden opende hij do score en in de 7(ifc minum zorgde hij ook voor het tweede doc'.punt- Ook Racing Whi te dankte weer veel aan zijn Neder landse gastarbeiders. Wletse Vcenstra en Eddy Koens namen tweederde van de score (3-0) teger. PC Luik voor hun rekening. Tto de 78e minuut heeft Standard Lurk nog alle kans gehad om Ctrkei 3rugge te verslaan. Toen maakte doelman Christian Plot veel voudig international, de wellicht grootste blunder uit zijn carrière. Bij een zacht rollcrtjc- van Vanhaecke tastte hij mi-s: 2-2. De uitslagen: Cros sing - L:'-r j- 0-5. Beerschot - Beringen 1-0. KV Mechelen - Sint Truiden 1-1. Berchem - Antwerp 1-0. FC lurlk - Racing White 0-3, Union St. Gillis - FC Brugge 0-2. Cerc'e Brugge Standaard Luik 2-2, FC Diest - Anderiectat 04». De stand aan kop is (alle clubs speelden 23 wedstrijden). 1. FC Brugge 35 punten, 2. Standard Luik en Racing White 30. 4. Anderlecht 28. 5. KV Mechelen en Beerschot 27. 48 60—35 48 48—3! 44 56—33 40 46—33 9 8 14" 26 29—33 9 8 15 26 33—47 7 11 13 25 33—39 8 8 15 24 45-45 7 10 15 24 32—53 8 8 16 24 2748 7 8 16 22 28-45 deze openingsklassieker heeft toch nauwelijks waarde. De zwakste cou reurs konden zich zelfs gemakkelijk in het peloton handhaven. Een bewijs hoe gemakkelijk deze koers was". Joop Middelink deelde die mening: „Door het mooie weer van de laatste weken (Priem bijvoorbeeld reed 2000 kilometer meer dan andere jaren, red.) hebben de amateurs zich erg goed kunnen voorbereiden. Nu het weer vandaag bovendien uitzonderlijk goed was, gebeurde er niets opzienba rends. Deze Ster van Zwolle kan daar om ook onmogelijk ais een eerste test worden beschouwd- Daarvoor hadden de renners het veel te gemakke lijk". Voor de stralende Piet Liebregts waren het zaterdagmiddag zaken van ondergeschikt belang. Frisol, dat een aanzienlijk betere eenheid vormt, dan de experimentele ploeg van vorig jaar. had zijn winnaar en daarop had Liebregts vorig jaar vergeefs gewacht. De drie weken durende voorbereiding in het Spaanse Alicante had zijn rente opgeleverd. „En zaterdag in de Ronde van Noord-Holland schuiven we Louis Westrus naar voren", sprak Liebregts strijdlustig. „Vandaag hebben wij hem bewust niet ingezet, omdat v.-e bang waren dat er te veel op het wiel van de winnaar van vorig jaar zou wor den gereden. En dan hebben we na tuurlijk Fedor den Hertog nog, die zó vroeg in het seizoen beter in vorm is dan ooit". De uitslagen zijn als volgt: 1. Cees Priem (Goes) 150 km in 3.27.24; 2. Evert Diepeveen (Utrecht); 3. Wieger Vlot (Wanneperveen); 4. Gerrit Kam per (St. Pancras); 5. Arie Hassink (Neede); 6. Wim Noorden (Tollebeek); 7. Fedor den Hertog (Ermelo): 8. Eg- bert Koersen (Emmeloora); 9. op 3 seconden: Nidie den Hertog (Ermelo); 10 op 36 seconden: Jan van Katwijk (Oploo). MüNCHEN (SID/DPA) De schok van Amsterdam heeft voor Bayern tot In München doorgewerkt. Een uur lang speelde de kampioenskandidaat in de Bundesliga tegen het door in vallers ernstig verzwakte Eintracht Frankfurt een zwakke partij. In de laatste 25 minuten echter haalden doel punten van Breitner en de schitterend spelende Franz Beckenbauer de ploeg uit de impasse: 3-1. Concurrent Fortuna Düsseldorf werd ook twee punten rijker tegen MSV Duisburg. 2-1. maar de overwinningen- reeks van Borussia Munchen-Gladbacb werd afgebroken door Kickers Offen bach. Met een wedstrijd meer gespeeld heeft Bayern zeven punten voorsprong op Fortuna en negen punten op het trio Wuppertaler SV (0-1 bij Werder), FC Köln 3-3 tegen Hannover) en Bo russia Mönchen-GIadbach. Aan de staart van de ranglijst greep Rot Weiss Oberhausen zijn in wezen laatste kans op behoud van een plaats in de Bundesiiga. Mede-degradatiekan didaat Schalke werd me: 2 verslagen. Roi Weiss ligt nu nog een punt achter op HSV. twee op Schalke en Hertha en drie op Hannover en Werder. In het Olympisch stadion van Mün chen waren slechts 16.000 toeschou wers komen kijken naar het duel tus sen Bayern es Eintracht Frankfurt. Zij zagen dat de kampioensploeg, zon der de geblesseerden Müller en Hoff mann. volkomen van slag af was. Wel iswaar had Bayern een duidelijk veld- overwicht. maar dat was minder een eigen verdienste dan een gevolg van de tactiek van de Frankfurters, die met hun gedevalueerde ploeg uiterst verdedigend speelden. De uitslagen zijn als volgt; Bayern München-Eintracht Frankfurt 3-1; VFL Bochum-VFB Stuttgart 3-1: Kickers Offenbach-Borussia Mönchen- GIadbach 2-1: Rot Weiss Oberhausen- FC Schalke '04 2-1; Fortuna Düssel dorf-MSV Duisburg 2-1Werder Bre- men-Wuppertaler SV 0-1. FC Kaisere- lautem-Hamburger SV 2-2; Eintracht Braunsc'nweig-Hertha BSC Berlin 2-lj FC Köln-Hannover SV 96 3-3. De stand in de Bayern Fortuna Wuppertaler SV FC Köln Borussia Kickers MSV Duisburg Kaiserslautera Stuttgart Bochum Eintracht F. Eintracht B. Werder Br. Hannover 96 Her.ha BSC Schalke '64 Hamburger Rot Weiss Bundesliga is: 24 18 2 4 38 23 12 7 4 31 23 11 7 5 29 23 11 7 5 29 24 13 3 8 29 24 11 6 7 28 24 9 8 7 26 24 8 9 7 25 24 11 2 11 24 23 9 5 9 23 23 9 3 11 21 24 8 4 12 20 23 6 6 11 18 23 6 6 11 18 23 6 5 12 17 24 6 5 13 17 24 5 6 13 16 24 6 3 15 15 66-23 50-35 42-27 48-34 61-44 45-39 43-34 40-42 46-44 33-44 38-39 26-39 27-33 33-48 32-51 31-45 3347 32-58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 13