Protest tegen aanleg Lange Vorstpromenade rtGENDfa Goese sportraad is tegen betaling van politie-toezicht „0CHTMAN" PT* BOEKEN EN PAPIER MARKTBERICHTEN xeeuws VOETBALVERENIGING KL0ETINGE WINNAAR ZAALVOETBALTOERNOOI WOENSDAG 14 FEBRUARI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „GEHANDICAPTEN WORDEN BENADEELD" Goese binnenstad. Middenstand GOES In een tiental winkels in de Ganzepoortstraat en de Lange Vorst in de Goese binnenstad liggen sinds enkele dagen intekenlijsten tegen aanleg van de promenade. Deze protestactie wordt gehouden op initiatief van de Goesenaar C. W. Vervest, die opkomt voor de consumentenbelangen. De heer Vervest zegt: „Voor gehandicapten, als rheumapatiënten en hartpatiënten is het een enorm probleem om straks nog inkopen te gaan doen. Ze kunnen op de promenade niet beschikken over een vervoer middel". VOORZITTER BERKS: „IK ZIE HELEMAAL GEEN PROBLEMEN" Op een bijeenkomst in het Stadskan toor, dinsdag 12 december van het vorig jaar, werd de aanleg van de promenade in Ganzepoortstraat en Lange Vorst officieel naar buiten ge bracht. Een week latei ging de ge meenteraad akkoord met de aanleg van de promenade, die tezamen met de reeds bestaande Deltapromenade van de Goese binnenstad één groot voetgangersdomein zal maken. Enkele weken geleden is begonnen met de voorbereidingswerkzaamheden: aan passing van de gas- en elektriciteitslei dingen in de beide straten. Met de aanleg van de promenade is een totaalbedrag van ruim anderhalve ton gemoeid. Ook de gemeente Goes levert een financiële bijdrage. Onge veer zestig winkeliers moeten het geld bijeenbrengen. Als de uitvoering van plannen naar wens verloopt, kan nieuwe promenade begin april fees telijk in gebruik genomen worden. Als het aan de Goesenaar Vervest ligt, komt de promenade er nooit. Hij vindt de aanleg van de promenade èn het daarmee gepaard gaande inrijver-| bod tussen elf uur 's ochtends en zes 's avonds 'veel te rigoreus'. De Vervest vindt: „Ze moeten er gewoon een doorstroomstraat van maken, zodat er wel degelijk verkeer door beide straten kan komen en een aantal gehandicapte mensen niet on- benadeeld wordt". De Goese- heeft nu in evn aantal winkels in zowel Lange Vorst als Ganzepoort straat lijsten neergelegd, waarop con sumenten adhesie met zijn bezwaren Woensdag 14 februari '73 GOES Prins van Oranje, 20 uur: Globe met 't Sint-Juttemisbal.' HULST R-k lagere techn. school: beroepenexnositie. KLOOSTERZANDE Hotel van Leu- ran, 19.30 uur: voorlichtingsavond be stemmingsplannen gemeente Hontenis- se, KRUININGEN Jeugdsoos Flophou se, 20 uur: gespreksavond over drugs. Spreker de heer R. Visser. MIDDELBURG Bastion, 15-18 en 19-21 uur: bazaar. Noordbolwerk 15, 10 uur: bijeenkomst NVvH. VUSSINGEN Sint-Josephzieken- huis, 20-21 uur: uitzending Rawa. P33583333B0WBB3I39 MIDDELBURG Nederlands Koffie huis, 10-22 uur: tentoonstelling werken ran Piet Bulthuis. Coffeeshop St-John 9-20 uur: expositie ïraiisch werk van Gerard Wieg- mans. Bijksarchief 9-12 en 12T0-17 uur: ten toonstelling 'Geschiedenis als hob- oy.' Connies Griilservice, 10-19 "ur: exposi tie cursisten van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming afdeling Middelburg. SAS VAN GENT Galerie Uilenspie- iel, 9-12 en 13.30-18 uur: expos-Lie toto-litho's van Peter Andringa. HULPCENTRUM Noord- en Mid den-Zeeland te Goes, tel. 01100- 4444. HULPCENTRUM Zeeuwsch-Vlaan deren te Temeuzen, tel. 01150-4444. HULPCENTRUM Tholen en Sint- Phikpsland, tel. 0011. Ook bij verschillende middenstanders in beide straten bestaan ernstige be zwaren tegen de aanleg van de prome nade. Ook zij zijn voorstander van een zogenaamde 'dourstroomstraat'. De anti-promenade-middenstanders spreken in sommige gevallen zelfs van 'broodroof'. Er zijn op dit moment al meer dan tien tegenstanders. Eén van hen is mevrouw F. Verspril- le-Frerichs van bakkerij Versprille- Zij zégt: „Onze Zaak entrouwens ook zaken als een slagerij, een groentehan- del en een stomerette moeten het juist hebben van de mensen, die him auto, fiets of brommer even aan de kant zetten en een brood of iets anders komen halen. Dacht u dat ze voor een broodje van bakker Verspril le minuten gan lopen? Nee toch zeker. Dan gaan ze naar een ander". Mevrouw Versprille is verbitterd als ze zegt: „Ze maken de stad op deze manier dood. Ze hadden ons trou wens best eens door middel van enquête naar onze mening kunnen vragen. Nu is er steeds gesproken alsof alle middenstanders in allebei de straten akkoord gingen met de pro menade, maar zo is het niet. Ze komen aan m'n eten en ik zal me desnoods doodvechten om dat te be houden toevallig". Maar intussen gaat de aanleg van de nieuwe promenade gestaag door. Iedere dag weer pakken werklui de spade op en graven een stukje verder tot meerder glorie van een 'voetgangersdomein' in de Goese binnenstad Vertrouwen De voorzitter van de promenade-com missie, de heer J. Berks, heeft alle vertouwen in een gunstig verloop van de aanleg. Hij zegt: „Er hebben nu 64 mensen ja gezegd, terwijl 9 midden standers niet mee doen- Die mensen beschouw ik gewoon als 'anti's', goed. Er doen de laatste tijd verschillende geruchten de ronde. Zelfs is er sprake van processen en dergelijke". „Dat heb ik voorgelegd aan één van die 9 tegenstanders. Zijn antwoord was dat er absoluut geen proces zal komen. Trouwens, ook van gemeente zijde is mij verzekerd dat alles ge woon doorgaat". De heer Berks ziet OOSTERLAND Gesorekskring OOSTERLAND In de hervormde kerk te Oosterland wordt binnenkort een gesprekskring gevormd die zich een vier- of een vijftal avonden zal bezig houden met het bespreken van verschillende actuele zaken die in de huidige tijd de bijzondere aandacht vragen, voornamelijk in het kerkelijk leven. Personen uit eigen kring zullen deze bijeenkomst leiden, die tevoren hiervoor zijn geïnformeerd door de classicale vormingscommissie te Zie- rikzee. Eén en ander gaat in samen werking met de gereformeerde kerk. Feestelijke bijeenkomst vereniging openbaar onderwijs 'Oosterland' OOSTERLAND De vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Ooster land, omvattende de gemeenten Duive- land en Bruinisse, houdt vrijdagavond een feestelijke bijeenkomst in de 'Conferentiekamer' aan het Torenplein te Oosterland. Deze bijeenkomst be gint om kwart voor acht. Na opening door de voorzitter voert de toneelvereniging 'Op Drift' uit Renesse het blijspel T)e Stier" op, geschreven door Piet Monsinkoff. Aan dit blijspel werken vier dames en vier heren mee. De heer W. Lemson is de souffleur, de regie is in handen van de heer D. Dokman. Tijdens de pauze v,ordt de traditionele verloting gehouden. Na de pauze is de opvoering van het tweede gedeelte van het toneelstuk. Na de sluiting van dit officiële gedeelte volgt een bal. weinig problemen- „Is er iets dan kan altijd even contact opgenomen wor den met de politie, die echt wel ontheffing zal verlenen in bepaalde gevallen. Bruidsauto's en auto's, die een invalide vervoeren, mogen er al tijd in- Korton, voor Lange Vorst en Ganzepoortstraat gelden dezelfde re gels als voor de Lange Kerkstraat, voor de Deltapromenade". Op de foto: Er wordt druk gegraven in de Lange Vorststraat. De voorberei dingen voor de aanleg van de nieuwe promenade, die in april klaar moet zijn. zijn m volle gang 'Euterpe hield jaarvergadering ST. MAARTENSDIJK De muziek vereniging "Euterpe' hield de jaarlijk se vergadering te Sint-Maartensdijk. Bij de bestuursverkiezing waren de heren. M„ van Damme en C. Poot aftredend. Voorzitter Van Damme werd herkozen, maar de heer Poot stelde zich niet meer herkiesbaar. Zijn plaats werd ingenomen door de heer M. Wesdorp. Voorts werd vastge steld, dat de muziekuitvoering op 9 maart zal worden gehouden. Jong- Euterpe zal op die avond voor het eerst meeblazen. Collecte STAVENISSE - Een collecte in de consistorie van de hervormde kerk te Stavenisse voor de hulp aan Vietnam bracht f 780 op. Auto van de dijk ST. ANNALAND Een bestelauto van de firma Van P. uit Oud-Vosse- meer is maandagavond ter hoogte van de boerderij van de heer A. de Wilde van de Oude Zeedijk te St. Annaland gereden en in de sloot terechtgeko men. De cabine werd flink bescha digd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Bisschop H. Ernst bij eeuwfeest kerk van Lamswaarde LAMSWAARDE Op hemelvaartsdag! (31 mei) zal bisschop H. Ernst van 1 Breda de viering van het honderdjarig bestaan van de parochiekerk van j Lamswaarde bijwonen. Onder leiding van de heer F. van Laar. voorzitter van het permanent comité ter her denking van het honderdjarig bestaan van het kerkgebouw te Lamswaarde, kwamen dinsdagavond in 'De Luifel' te Lamswaarde een 25-tal vertegen woordigers van verenigingen bijeen om een programma voor dit eeuw feest op te stellen. Dat feest begint 's ochtends om ne gen uur vanaf de kerktoren met een reveille. Om tien voor tien vertrekken bisschop Ernst pastoor Knipscheer en zo mo-1 gelijk alle uit Lamswaarde afkomst!- :e priesters vanuit de pastorie naar de parochiekerk, begeleid door de mu ziekvereniging 'Vrijheid-Eendracht' uit Lamswaarde en de misdienaars. Voor de kerk zal een erehaag worden j gevormd door deputaties van plaatse lijke verenigingen. Om tien uur vindt een plechtige eucharistie plaats, be geleid door bisschop Ernst, die ook de predikatie zal houden. Aan deze dienst werken "Vrijheid-Endrachten j het plaatselijk koor mee. Om twee uur begint in "De Luifel' een feestmiddag, I waaraan de schooljeugd, het jeugdmu- ziekkorps, de drumband en de muziek- vereniging "Vrijheid-Eendracht' mee werken Aan het eind van de middag is er m De Luifel' een receptie en 's avonds om acht uur begint in hetzelf de gebouw een dansavond. Filatelisten ruiHen zege's in Temeuzen TERNEUZEN De vereniging van postzegelliefhebbers 'Zeeuv.-sch-Vl aan tieren' heeft maandag een druk bezoch te ruilavond gehouden. De bijeenkomst vond plaats in café De Vriendschap' in Temeuzen. De ruilavonden zijn iede re maandag van de maand om half 8. RENFSSs1 UITVOERING VAN 'LUCTOR ET EMERGO' TE RENESSE RENESSE Zaterdag gaf het fanfa rekorps uit Renesse 'Luctor et Emer- go' de jaarlijkse uitvoering voor dona teurs in het dorpshuis te Renesse. Onder leiding van de directeur, de neer J. H. Blom, werd omstreeks half acht het programma geopend met de mars Military Escort van H. Bennett. Daarna was het woord aan de voorzit ter, dc heer J. A. Kouman. Hij verwel komde alle aanwezigen in het bijzon der het erelid de heer C. Dorreman. mevrouw Scholder, echtgenote van de vroegere erevoorzitter, de beide wet houders van Westersc'nouwen, de he ren Hoogerhuis en Steur met hun dames en de afgevaardigden van het korps Witte van Haamstede. De vere niging telt op het mor :nt 50 werken de leden. De heer Kouman dankte de onderdirecteur de heer L. de Feiter voor het vele werk dat hij verrichtte ..en de heer A. J. Padmos voor het opleiden van de tamboers en bood hen een presentje aan. De heer K. Janse werd gehuldigd omdat hij 55 jaar muzikant is. Hij ontving een oorkonde van de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen. Zijn echtgeno te kreeg een boeket bloemen aangebo den- Na de woorden van de voorzitter was het de beurt aan de muzikanten, die een gevarieerd programma brach ten. Het tamboerkorps van A. J. Pad mos speelde twee nummers Goose- step van S. Egberts en Variant van A. van Veluwen Het programma werd afgesloten met de mars Happy End van A. Knappert. In de pauze werd een verloting gehouden. Na de pauze werd door de toneelvereniging van Renesse 'Op Drift' De Stier uit Cali- fornie,' een blijspel in drie bedrijven van Piet Mossinkoff opgevoerd. De avond werd afgesloten iet een bal onder leiding van Kees Schell en zijn varianten. De uitvoering zal zaterdag 17 februari nog een keer worden herhaald en dan zal de avond ook toegankelijk zijn voor niet dona teurs. VERIKZEE Jaarvergadering van fruittelers op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE Donderdag houdt de Nederlandse Fruittelers Organisatie afdeling Schouwen-Duiveland in het I 'Huis van Nassau' te Zierikzee de, algemene Jaarvergadering. De agenda vermeldt onder moer een bespreking van het Jaarverslag van 1972. Hierin wordt ook het weer in 1972 bespro-1 ken. In het begin van dat Jaar was het mooi en zonnig, de zomer is. donker en koud geweest, wat de lage kilo-opbrengst in de hand heeft ge-| werkt. De pluktijd verliep daarentegen buitengewoon gunstig door het fraaie herfstweer. In het fruittelcrsgebiedj Schouwen-Duiveland viel weinig hagel.i uitgezonderd op enkele bedrijven in| le Westhoek, die flinke schade hebbenj geleden. Hier en daar vallen er nog' wat bedrijven af door 'plaatselijke ruilverkavelingen, het gebrek aan op-, volgers en de recreatie zal ook nog wat bedrijven doen verdwijnen- Voorts wordt een bestuursverkiezing gehouden. Aftredend en herkiesbaar' zijn de heren J. Klompe en J. van de Velde- Na de pauze houdt ir. H. Sytstra een inleiding over de fruitteelt in het algemeen. De vergadering be gint 's avonds om half acht. SINT -ANNALAND Jaarvergadering Veilig Verkeer ST. ANNALAND De afdeling St. Annaland van "Veilig Verkeer Neder land' houdt vrijdagavond óe jaarver gadering in de zaal van de heer N. Burggraaf aan de Voorstraat. De ver gadering begint om 19.30 uur. Zaterdag in veiling te Bergen op Zoom Toernooi georganiseerd door VV 'Krabbendijke' KRABBENDIJKE Voetbalvereni ging Kloetinge is zaterdag winnaar geworden van het zaalvoetbaltoernooi dat de voetbalvereniging "Krabbendij ke' in de veiling Bergen op Zoom hield voor C-pupillen. In groep B behaalde Kloetinge samen met Krui- ningen I een gedeelde eerste plaats. Via het nemen van strafschoppen moest nu een beslissing worden geno men, waarbij Kloetinge eerste werd. In groep A eiste Rillandia de eerste plaats op. In een spannende finale konden geen van beide teams een beslissing forceren, en moesten genoe gen nemen met een 1-1 gelijkspel. Ook nu weer bleek Kloetinge bij het ne men van strafschoppen de sterkste te zijn, en kwam uiteindelijk als toer- nooiwinnaar uit de bus. In totaal namen ruim honderd voetballertjes, verdeeld over 12 teams, aan dit toer nooi deel, die in twee groepen van zes teams een halve competitie speelden. Uitslagen groep A: Krabbendijke I - Kruiningen II 1-0; Nieuwland I - Ril landia I 1-1: 's-H. Arendskerke II - Yerseke I 0-2; Krabbendijke I - Nieuwland I 3-0; K uiningen II - 's-H. Arendskerke II 1-0; Rillandia I Yer seke I 4-0; Krabendijke i - 's-H. Arendskerke II 6-1; Nieuwland I - Yerseke I 4-0; Kruiningen H Rillan dia I 0-1; Krabbendijke I Yerseke I 3-0; Kruiningen II - Nieuwland I 0-0; Rillandia I - 's-H. Arendskerke H 2-0; Kruiningen II Yerseke I 0-0; Krab bendijke I - Rillandia I 0-1; Nieuwland I - 's-H. Arendskerke II 40. Uitslagen groep B: Cortgene I 's-H. Arendskerke I 1-0; Kloetinge I Krab bendijke II 3-1; Kruiningen I MOC I 0-0; Cortgene I - Kloetinge I 2-2; 's-H.- Arendskerke I - Kruiningen I 1-3; Krabbendijke II MOC I 0-7; Cortge ne I - Kruiningen I 0-5; Kloetinge I MOC I 1-0; 's-H. Arendskerke I Krabbendijke II 0-0; Cortgene I MOC I 1-0; 's-H. Arendskerke I Kloetinge I 0-8; Krabbendijke II Kruiningen I 0-4; 's-H. Arendskerke I MOC I 04; Cortgene I - Krabendijke II 2-0; Kloetinge I - Kruiningen 11-1. Eindstand groep A: 1 Rillandia I 9 punten; 2 Krabbendijke I 8 punten; 3 Nieuwland I 6 punten; 4 Kruiningen II 4 punten; 5 Yerseke I 3 punten; 6 's-H. Arendskerke II 0 punten. Eindstand groep B: 1 Kloetinge I 8 punten; 2 Kruiningen I 8 punten; 3 Cortgene I 7 punten; 4 MOC I 5 punten; 5 Krabbendijke II 1 punt (na strafschoppen); 6 's-H. Arendskerke I 1 punt. Tot slot speelden de nummers 6 uit groep A en B om de 11e plaats, de nummers 5 om de 10e plaats, enzovoorts. De uitslagen van deze wedstrijden waren: 11e en 12e plaats: 's-H. Arendskerke I - 's-H. Arendskerke II 1-1 ('s-H- Arendskerke I wint na strafschoppen); 9e en 10e plaats: Yerseke I Krabbendijke II 2- 1; 7e en 8e plaats: Kruiningen H MOC I 0-2; 5e en 6e plaats: Nieuw land I - Cortgene I 0-0 (Cortgene wint na strafschoppen); 3e en 4e plaats: Krabbendijke I - Kruiningen I 1-2; le en 2e plaats: Rillandia I - Kloetinge I 1-1 (Kloetinge wint na strafschoppen). Eindstand: 1 Kloetinge I; 2 Rillandia 50-55 <2—19. 15,10-50; Wil grot 27. Tot* AARMmXTKRMIJNMARKT 13 februari apr11: 13-2 5 KKAOBCHDIiKK 47; goudrenet 11. tl; 83. 65 67—78, 60 56-61; wlnstoo I 60 117. 70 93—116. 65 71 -86. 60 53-68. lil 51. 65 50; wlnterrtetpeer. I: 65 88. 60 51. 70 54 60 25. b 8 luca» t: 75 46. 65 67, 60 33-34 50 22, II* 70 2S. 60 21, SO 1 conference 1 65 82. 60 87—M. 55 73—75, 65 78-83. 66 85-81. 55 U-f.ó. 50 47 -51 33-38. n*: 60 «7. 50 55. 45 17; icroet wit *5,10. rood 40.50; totale aanroer hard 7.030 colli. VEILING STAVENISSE 13 februari. Uien middel 1 40mm opwi «4.73. aanvoer 16 ton. „PRINCIPIEEL ONJUIST" I; 3 Kruiningen I; 4 Krabbendijke I; 5 Cortgene I; 6 Nieuwland I; 7 MOC I; 8 Kruiningen II; 9 Yerseke I; 10 Krabbendijke II; 11 's-H. Arendskerke I; 12 's-H. Arendskerke II. In de kantine reikte na afloop de veilingmeester van de veiling Bergen op Zoom, de heer F. Vermeeren, de prijzen uit. In totaal werden 36 wed strijden gespeeld, waarbij 94 doelpun ten werden gescoord. Kloetinge was met 16 goals het produktiefste team, terwijl Rillandia en MOC het minst gepasseerd werden, zij moesten slechts 2 tegendoelpunten Evenals de vorige toernooien was de leiding van de wedstrijden in handen van de heren J. Kaat uit Krabbendij ke, J. Maas uit Kruiningen en J. Winter uit Hansweert. „PROFIJT BEGINSEL ONJUIST" GOES Het algemeen bestuur van de Goese sportraad vindt het 'onaan vaardbaar' dat het gemeentebestuur van Goes kosten In rekening brengt voor politietoezicht tijdens sporteve nementen. De kosten wordeh Sinds en kele maanden 'aan derden' in rekening gebracht. Tijdens een dinsdagavond in hotel-restaurant De Korenbeurs' te Goes gehouden vergadering, besloot de raad eenstemmig om een duidelijk en bondig negatief advies aan het college van burgemeester en wethou ders te geven. De korte discussie over het politietoe zicht tijdens betaling werd aangekaart door bestuurslid H. W. Hoogerland. „Waarom moet dat per se betaald wor den?", informeerde hij. .Jk heb daar ernstig bezwaar tegen. De heer Hoo gerland wilde weten of de gemeente politiekosten op de een of anc wijze aan de verenigingen terugbe taalt, bijvoorbeeld via een subsidie. Ook de andere bestuursleden van de sportraad waren tegen. G. W. Snel: „Er zijn heel wat evenementen die niet door kunnen gaan als bedragen aan de politie moeten worden be taald". Het felst tegen was sportraad- voorzitter J. H. Roose (wethouder van sport). „Het profijtbeginsel uit strekken tot de diensten van de justi tie en politie is voor mij principieel onaanvaardbaar. We moeten .een heel duidelijk afwijzend advies géven", al dus de heer Roose. De ene keer zu men de kosten van de reservepolitie moeten betalen cn de andere keer van het beroepskorps en misschien wel een deel var het salaris van de hoofd inspecteur". Bestuurslid G. J. van Welbergen (raadslid voor de wd) sloot zich volledig bij de woorden van de heer Roose aan. De raad zal schriftelijk het standpunt aan b. en w. meedelen. De sportraad ging akkoord met het instellen van enkele commissies. Voor de schoolsportevenementen werd een commissie ad hoe ingesteld, bestaande uit de heren J. Zwartepoorte, H. W. Hoogerland, C. J. Jansen, J. H. de Ridder en mevrouw L. Kraak. Voor het uitgeven van een sportperiodiek en het samenstellen van een sporta genda (voorlopig in het gemeenteblad 'Samenspel') werd een commissie, be staande uit de heren G. W. Snel, J. Korteweg en A. de Kok gevormd. Een andere commissie zal zich bezighou den met de sportbevordering, inclusief de propaganda. Daarin komen te zit ten de heren A. Heyens, R. F. Dr man. J. P. J. Ruissaard en G. Driessen. De raad besloot verder, in afwijking van het advies van het dagelijks be stuur aan de handbalvereniging "He rin gman' een subsidie toe te kennen van 350 voor het organiseren van de handbalwedstrijd Haringman-Slavia Praag. Het d.b. had 175 voorgesteld. Zwembad De raad hield zich uitvoerig bezig met de vraag of er bij het openluchtzwem bad 'Ganzebad' verlichting moet ko men. De zwem- en poloclub 'De Gan- ze' had daar om gevraagd. Oud-voor zitter C. J. Bal gaf vanaf de publieke i tribune (want die mag meepraten) een uiteenzetting over de noodzaak voor deze verbetering van de trai-1 ningsaccommodatie voor deze snel groeiende vereniging (in 1972 netto: ledenwinst 52). De raad nam de sug gestie over om te bekijken of er een verplaatsbare installatie kan komen: in de winter voor de ijsbaan in Goes Zuid en in voor- en najaar voor het openluchtbod. in aanleg geschikt te maken voor waterpolowedstrijden. Zoals gemeld heeft de KNZB een aanbod gedaan van een renteloze lening van een ton om het bad groter te maken dan gepland. Wethouder Roose zette uit een dat de extra kosten die dat met zich meebrengt door de gemeente niet op te brengen zijn. Deze week nog zal een uiterste poging worden onderno men om alsnog 'een gaatje' te vinden, i De heer Roose achtte de kansen1 overigejis minimaal. Het zou het enigeI voor polo geschikte overdekte bad in| Zeeland en West-Brabant worden. De: Goese poloclub speelt nu de wedstrij den in Rotterdam en Dordrecht.! Aan het begin van de vergadering kregen ongeveer 30 cursisten uit han-i den van de heer Roose het diploma' van de cursus 'Algemene basisoplei-1 ding". Zes kandidaten moesten worden! afgewezen. De wethouder prees de i cursisten voor hun inzet en moedigde hen aan om deel te nemen aan de vervolgcursus 'Jeugdleider" Namens 'net provinciaal opleidingscen trum deelde de heer A. Martijn com-; plimenten uit aan ae gemeente Goes voor het herhaal del i.k organiseren; van de cursus. Met name sportambte naar De Ridder kreeg van de heer Martijn lof toegezwaaid. Over veer tien dagen start een opleiding voor jeugdleider en in september een cur sus basisopleiding. De sportraad ging akkoord met het advies om voor het hoofdveld van het sportpark 'Het Schenge' dug-outs aan te schaffen. De raad deed de suggestie om voor andere verenigingen die een dergelijke accommodatie aanvragen materiaal en bouwtekening ter be- schikking te stellen. De namen van de dertig geslaagde I cursisten van de basisopleiding lui-1 den: P. J. de Bourgraaf Oudelande. C. J. Heijboer Goes, M. G. den Herder- Torbijn 's-GravenpoIder, W. Bemijnse Oudelande, A. P. Weststrate Goes. J. Korstanje Goes, J. Brasser 's-H. Hen drikskinderen, M. Waterman-Poortvliet Waarde, J. de Schipper 's-H. Kinderen, G. A. Verrijzer Goes, P. J. de Wild Wolphaansdijk, G. G. J. Menheere Kwadendamme, C. M. A. Dommisse Nieuwdorp, A. A. Witte Nieuwdorp, H. A. Menheere Kwadendamme. E. R. i Steendijk-Steur Kamperland, D G. K. M. Damsté - Bardie, Kortgene. H. Ensing, 's-Heer-Hendrikskinderen. E. Pannenborg Goes, S. op 't Hof Wemel- dinge, L. M. A. de Jonge Baarland, A. C. W. Hannewijk-Lammers Heinkens- zand, J. Sonke Yerseke. J- Goedege- bure 's-H.-Arendskerke. N. Bouwman 's-H. Hendrikskinderen. J. J. van Da-, len 's-H.-Arendskerke. J. Delhez Goes, W. Buys Souburg, D. Buvs-de Rijke Souburg, M- F. T. de Punöer Kwaden-1 damme. VEILING ZMUNÜKKCHT art: prei «4 56. boerenkool 10*;». 19-29. gromeZool 47 rodekool 33- i AI 12S US. All 72 1». BO «0». A 5(172. B 60-67, C 3! 35. D 76111. VEILING SINT ANNALAND 13 februari. 47 ton uien mat: 47 fctaitt I 44.42. 1000 tl dr.eUngen *3JA. Voetballende stamgasten Het zogenaamde wilde voetbal heeft ooi: in Oud-Vossemeer zijn intrede gedaan en wel m de vorm van een elftal stamgasten uit cafe 'Saparof'. aat onder de naam VVS in hgt veld komt Zaterdag speelde men een wed strijd in Steenbergen tegen een elftal van de "Marina Bar', welke wedstrijd met 3-2 door de Saparof Boys werd gewonnen- Bij de rust stond men nog met 2-1 achter maar de Vosmeers© ploeg bleek over de beste conditie te beschikken en won met als beste schutter Bram Keyzers. Zaterdag 24 februari wordt de revan chewedstrijd gespeeld. Het B-team van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging 'Krijt op Tijd' was afgelopen week te gast bij de Oud- Vossemeerse biljartvereniging "Nooit Gedacht' voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd in de zaai van de heer Saparof. Na een gelijk opgaande wedstrijd trok "Krijt op Tijd' met 9-7 aan het langste eind. De persoonlijke resultaten waarbij de namen var de spelers van 'Nooit Gedacht' net eerst staan vermeld wa ren ais volgt: Rien Goedegebure Toon Brusselaar 1-1; Wim Saparof - Leo Havermans 2-0; Jan Duine - An dre Aamoudse 2-0; Leo Vroegop - Wim de Leeuw 0-2, Jan Voormeulen - Jaap Rijstenbil 0-2; Kees Vroegop-Rien Goudswaard 0-2. Ko Geuze - Leen Vroegop 0-2; Piet Steyns Henk van Daaien 2-0. Het A-team van "Krijt op Tijd' speelde tevens nog een aantal competitie-wedstrijden: Theo van der Logt - Adrie Ligtendag 0-2; David Polderman - Frans Hommel A. zn. 2-0; Frans Hommel J. zn. - Kees Timmer mans 0-2; Herman Zeeman - An toon Verhees 0-2. Han van Daalen - Piet Hommel 0-2. Voor tie competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging 'de Poedelaars' werden in de zaal van de heer Joep de Reus zes westrijden gespeeld met het volgende resultaat: Bram van Poortvliet - Piet Moerland 2-0; Jan Heyboer - Rinus Boogaatt 0- 2: Nico de Ronde - Leen Klippel 0-2; Peter Timmermans - Rien Pipping 2-0; Nico öe Ronde - Rinus Boogaart 2-0; Jan van Gorsel - Nico de Ronde 0-2. Bofissecié ,,'f jËtwcfljuijs" W EEKMENU: Zeeuwse vissoep gebakken paling of gebakken zwezerik met ham en tomatensaus ijsje met nougat Telefoon 01110-2336

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 21