Bezoek van buitenlanders in vijf jaar 24 procent gestegen SUPPORTERS NIXON DRIJVEN ZIJN CRITICI IN HET NAUW Vorig jaar 152.272 woningen gebouwd BESPREKINGEN OVER POLITIEKE OPLOSSING VIETNAM IN SAIGON „Afvallozing Naarden gevaar voor drinkwater" TWEEDERDE NIET-GEPLAATSTE STUDENTEN DOET WEER POGING Vakbeweging wil herziening van schijventarief DINSDAG 6 FEBRUARI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Jongste der wereldmerken, Eerste groepen krijgsgevangenen deze week vrij PARIJS (AFP, DPA, RTR, UPI) De besprekingen over een po litieke oplossing voor Zuid-Vietnam tussen vertegenwoordigers i van de Zuidvietnamese regering en de Vietcong zullen in Saigon worden gehouden. Dit heeft de leider van de Zuidvietnamese dele- j gatie in Parijs, ambassadeur Pham Dang Lam, maandagavond mee- i gedeeld. (ADVERTENTIE) Eerder op de datr had zijn delegatie in het conferentiecentrum aan de Ave nue Kleber in de Franse hoofdstad een voorbereidend gesprek van ruim twee uur gehad met vertegenwoordi gers van de voorlopige revolutionaire regering van Zujd-Vielnam. Het was de eerste maal dat belde partijen rechtstreeks met elkaar spraken der aanwezigheid van Amerikanen en Noordvietnamezen. Deze voorberei dende besprekingen zullen woensdag worden voortgezet. Aan het gesprek in Saigon zal, naar in Parijs is vernomen, vermoedelijk wor den deelgenomen door de Zuidvietna mese minister van buitenlandse zaken, Tran Van Lam, en mevrouw Ngoeyen Thi Binh, minister van buitenlandse zaken van de voorlopige revolutionaire regering. In de Noordvietnamese havenstad Hai- fong heeft een Amerikaanse delegatie onder leiding van schout-bij-nacht Bri an McCaulley maandag met de Noord- vietnamése autoriteiten overleg pleegd over het opruimen van de Ame rikaanse mijnen in de Noordvietname se wateren. De Amerikanen waren per vliegtuig eerst naar Hanoi gereisd. De delegatie zal een uitzetting geven over de Amerikaanse plannen voor het onschadelijk maken van de mijnen in zeven Noordvietnamese havens en in veel kanalen en rivieren die voor de binnenscheepvaart worden gebruikt. Dit is maandag meegedeeld door een woordvoerder van het Pentagon Washington. Schout-bij-nacht McCaulley heeft 5.000 man marinepersoneel en schepen en helikopters tot zijn beschikking voor het opruimen van de mijnen. Dat werk zal zeer zorgvuldig moeten gebeuren om geen mensenlevens in gevaar te brengen. Het zou misschien wel twee maanden kunnen duren voor dit kar wei is voltooid, zo zei Pentagon-woord- voerder Friedheim. Krijgsgevangenen Amerikaanse functionarissen hebben maandag te kennen gegeven dat de eerste groep Amerikaanse krijgsgevan genen die worden vastgehouden in de oerwouden langs de grens tussen Zuid- Vietnam en Cambodja, deze week zul len worden vrijgelaten in het gebied An Loc op honderd kilometer ten noorden van Saigon. Dit gebied ligt ongeveer 15 kilometer van de grens met Cambodja. Ook liet men doorschemeren dat de Verenigde Staten en de Vietcong voor lopig overeen zijn gekomen tot vrij lating in ten minste nog één ander ge bied in de buurt van Saigon en twee gebieden in de Mekongdelta. Eén van de gebieden waar Amerikaanse gevan genen zullen worden vrijgelaten is het ontoegankelijke Oe Minh-woud in de Mekong-delta. Controle commissie De eerste regionale comités van toe zicht op de naleving van de wapenstil stand in Zuid-Vietnam zijn maandag begonnen met de installatie van hun hoofdkwartieren in de zeven sectoren die bij protocol zijn vastgelegd: Hue, Da Nang, Pleiku, Phan Thiet, Bien Hoa, My Tho en Chan Tho. Overigens zijn de commiteés nog niet compleet. De afgevaardigden van nationale bevrijdingsfront zijn nog niet allemaal in Saigon aangekomen en het echte toezicht op het bestand kan dan ook pas over een paar dagen aanvan gen. Vitaal, dynamisch, internationaal! Peter Stuyvesant - rijke geurige tabak en... het Miracle Filter Peter Stuyvesant, U geniet zoveel meer! T DEN HAAG In tegenwoordig heid. van prins Clausenige minis ters en kamerleden en tal van an dere genodigden heeft mevrouw dr M. A. M. Klompé maandagmiddag tijdens een plechtigheid in de Kloosterkerk in Den Haag de ten toonstelling 'Rijk, arm geen ver houding' geopend. Mevrouw Klompé verheugde zich over het toenemend begrip, dat in Nederland bestaat voor de nood zaak van ontwikkelingssamenwer king met de arme wereld. ..Dit groeiend begrip komt tot uiting in allerlei initiatieven, waarvan deze door het Institute of Social Stu dies georganiseerde tentoonstel ling er één is". HAARLEM (ANP) De lozing van chemische afvallen van de chemische fabriek Naarden in de grond (tussen 200 en 600 meter diep) kan bezwaren opleveren voor de drinkwatervoorzie ning in Noord-Holland en de zuidelij ke IJsselmeerpolders. Dit hebben ver tegenwoordigers van drinkwaterbe drijven en deskundigen van de rijks dienst IJsselmeerpolders maan meegedeeld op een hoorzitting Haarlem. HERLEVING VAN HET MCCARTHY-ISME (Van onze correspondent tegendeel blijkt het geval te zijn- Niet alleen onderneemt het Witte WASHINGTON Een vrede mag dan bereikt zijn in Vietnam,; k? maar vrede tussen hen die in de Verenigde Staten voor en tegen' in een juist perspec-ief te plaatsen, de oorlog waren, is er allerminst. Gesteund door het Witte Huis "aan^door0 op zijn de supporters van president Nixon er nu op uit diens critici z')n persconferentie enkele dagen ia- ter te spreken over de moed van zajn! in het nauw te drijven. Hun aanvallen hebben m korte tijd een atmosfeer gecreëerd, die overeenkomsten begint te vertonen met de communistische heksenjachten van wijlen senator Joseph McCarthy. supporters om tegen het oordeel var. „de zogenaamde betere vertegenwoor ciigers" (lees: linkse) van de nieuws media in, in zijn Vietnanj-beleid te blijven geloven. Daar bleef het niet. Nixon's „eervolle vrede" is voor de conservatieven een rechtvaardiging aan het worden voor hun jarenlang ge koesterde wrok tegen de progressieve re en links-radicale elementen van de Amerikaanse samenleving die zich te gen de oorlog verzetten. In deze stem ming van hovaardig gelijk (,J always told yon so") is een klimaat ontstaan, dat niet alleen ten kqste kan gaan van j phogressieve ideeën en programma's maar zelfs ten koste van carrières. Deze ontwikkeling was na afloop' van een oorlog die Amerika aan de rand van interne chaos bracht. bij. Op dezelfde persconferentie legde ae president er nog een uitdagend schepje bovenop. Hij voegde de jour nalisten toe. dat zij er uiteraard van van de Democratische Partij geduren de de afgelopen verkiezingen) noemde Clark Clifford, president Johnson» laatste minister van defensie, als ty pisch „voor een groep mensen die de positie van dit lar.d (Amerika; in Vietnam gecompromitteerd" zou heb ben. Deze mensen, aldus Colson. wens ten een 'oneervolle vrede". Tot deze groep rekende hij de senatoren Ful- bright, George McGovem. Frank Church en Edward Kennedy. Colson had ook een naam voor ze bedacht: ,De uitverkoop-brigade". Goliwater Ongeveer tegelijkertijd werd door de aartsconservatieve senator Barry Gold water een pamflet ui omloop ge- zouden kokhalzen om zijn term „eer- bracht over Vietnam, dal volgens insl- volle vrede" op te moeten schrijven aan te nemen dat president Nixon daarop doelde, toen hij in zijn rede. waarin het akkoord werd aangekon digd, zei dat er nu een tijd aanbrak om de nationale wonden te hele". Het Dit jaar zelfde procedure als 1972 UTRECHT Van de 1019 jon gelui die vorig jaar vanwege de studentenstop door de universi teiten werden afgewezen, heb ben er al 674 (tweederde) laten weten dit jaar een nieuwe po ging te zullen doen om toegela ten te worden. Als zij bij het toe wijzen van de plaatsen voorrang zouden krijgen en die tactiek zou ook de komende jaren ge volgd worden, dan doet zich al vrij spoedig de situatie voor dat een complete jaargang gediplo- VOORAL STIJGING AANTAL OVERNACHTINGEN VAN AMERIKANEN DEN HAAG (ANP) In de pe riode van 1966 tot 1971 is het ho: telbezoek van buitenlandse gas ten met 24 pet gestegen Lol 2.234.000, aldus een studie van het CBS over het vreemdelin genverkeer in ons land, gepubli ceerd in de sociale maandstatis- tiek. Dit betreft het totaal aantal geregistreerde aangekomen bui tenlandse gasten. Het aantal overnachtingen is minder sterk gestegen. In 1971 was het aantal overnachtingen van buitenlandse gas ten 16 procent hoger dan in 1966. Tot deze stijging hebben vooral gasten uit de VS bijgedragen. Hun overnachtin gen stegen van 701.000 tot 1.048.000, dat is met 50 procent. Alhoewel de toeloop van Amerikanen gedurende 1969 en 1970 in 1971 is verminderd, steeg hun aandeel in het totale aantal overnachtingen van ruim 14 tot rond 19 procent. De toeneming van het aantal over nachtingen van Duitse gasten met on geveer 2 procent, bleef ver beneden de gemiddelde stijging. Niettemin neemt Duitsland met 28 procent in 1971 (32 procent in 1966) nog v weg de belangrijkste plaats. Het aandeel van Engelsen, Schotten en Ieren in het totaal aantal o nachtingen is teruggelopen van procent in 1966 tot 14 procent in 1971. Het aandeel van Frankrijk, België en Luxemburg is nagenoeg gelijk geble ven, ondanks een uiteindelijke stijging van het aantal overnachtingen in 1971 van resp. 24 en 22 procent ten opzich te van 1966. Ruim 60 procent van het totaal aantal hotelovernachtingen van buitenlanders vindt in de vier grote steden plaats. Amsterdam neemt met 44 procent van het nationale totaal een zeer bijzonde re plaats in. In de periode 1966-1971 is het aantal overnachtingen van Nederlanders in hotels nagenoeg gelijk gebleven. Over het bezoek aan kampeer- en aanverwante bedrijven deelt de studie van het CBS mee dat het bezoek van Nederlandse gasten in de periode 1966-1971 met 17 procent is gestegen. Voor de buitenlanders bedroeg de toe name 15 procent. Wat de overnachtin gen betreft, bleef de stijging der bui tenlandse overnachtingen verder ach ter bij die van de Nederlanders nl. 11 procent tegen 23 procent De gemiddelde verblijfsduur per be drijf steeg voor Nederlandse gasten van 7,4 dagen in-1966 tot 7,8 dagen in 1971. Voor buitenlanders werd een lichte daling geconstateerd van de gemiddelde verblijfsduur per bedrijf namelijk van 6,1 naar 5,9 dagen. Kamperen De landen België en Luxemburg, West- Duitsland en Engeland, Schotland en Ierland leverden in 1971 88 procent van het totaal aantal buitenlandse overnachtingen op campings en aan verwante bedrijven. In 1971 kwam 76 procent van de buitenlandse overnach tingen voor rekening van West-Duits- land; In 1966 was dat 83 procent. Het toerisme is wat de kampeer- en aanverwante bedrijven betreft een vooral Nederlandse aangelegenheid; 86 procent van de geregistreerde over nachtingen stond in 1971 op-naam van Nederlanders tegen slechts 14 procent door buitenlanders. Van de buitenlan ders zijn het vooral de Duitsers die een rol van betekenis spelen. Meer dan 3A van de buitenlandse overnach tingen waren overnachtingen door gasten uit West-Duitsland. De belangrijkste toeristische gebieden voor de buitenlandse kampeerders wa ren in 1970 de Noordzeebadplaatsen (57 procent) en de Waddeneilanden (18 procent). In overig Nederland werd ruim 19 procent van de over nachtingen geregistreerd. De voorkeur van de buitenlanders voor de afzon derlijke toeristische gebieden is in de periode 1965 -1970 nauwelijks gewij zigd. Uit de resultaten van de enquête van 1970 blijkt dat de buitenlandse over nachtingen op de Waddeneilanden voor 99 procent op naam stonden van de gasten uit West-Duitsland. In de Noordzeebadplaatsen was dit even eens in hoge mate het geval (80 procent van de buitenlandse overnach tingen). Sinds 1966 is het aantal overnachtin gen op kampeer- en aanverwante be drijven door Nederlanders met 21 procent gestegen; het grootste deel van de stijging 17 procent, vond reeds in 1967 plaats. De overnachtingen van de buitenlanders stegen met 11 pro cent. De procentuele groei ten opzich te van 1966 is bepaald niet even groot voor de afzonderlijke toeristische ge bieden. Met name de voo" Nederland se kampeerders nog steeds belangrijk ste toeristische gebieden, de Noord zeebadplaatsen en de Veluwe en Velu- werand, verliezen belangstelling. In 1970 was er ten opzichte van 1966 sprake van zowel een relatieve als absolute daling van het aantal Neder landse overnachtingen. Werd in deze gebieden tezamen in 1966 nog 52 pro cent van de Nederlandse overnachtin gen geregistreerd, in 1970 was dit percentage gedaald tot 41. Deze daling kwam vooral overig Nederland ten goede. De sterkste procentuele groei van het aantal Nederlandse overnachtingen wordt geconstateerd in de Hondsrug (plus 110 procent) en Zuid-Limburg (plus 78 procent). Absoluut gezien zijn deze twee gebie den in het totaal echter van minder groot belang Van de belangrijke toe ristische gebieden boekten na 'overig Nederland' alleen de Waddeneilanden een procentuele groei van het aantal Nederlandse overnachtingen die lag na 1.000.000 beneden het niveau van 1967- Iets dergelijks wordt ook gesig naleerd voor de Waddeneilanden, waar het totaal aantal geregistreerde overnachtingen in 1970 500.000 bene den het niveau lag van 1968. .-rezen en er was dan ook reden om maar. zei hij. het 'was dan toch maar |js de waarheid. Het leek wel, zei hij. alsof zij die altijd zo de mond vol hadden over het beëindigen van de oorlog nu de meeste kritiek hebben; op het bereikte akkoord, en deze critici waren het dan in ieder geval niet die de nationale wonden wensten; te helen. „Wij wel", voegde Nixon er nog aan toe. In de daarop volgende dagen wer den congresleden, journalisten, en ex- regeringsfunctionarissen door verschil lende Republikeinse zegslieden ervan beschuldigd met hun kritiek het beëin-; digen van de oorlog vertraagd te hebben, dat zij valse geruchten in omloop hadden gebracht over een JONGEN DRINKT LOOG UIT FLES FRISDRANK GRONINGEN (ANP) Zondagmid- dag is in het academisch ziekenhuis te Groningen ter observatie opgenomen een 17-jarige jongen, die loog heeft gedronken. Het loog zat in een flesje Fanta frisdrank dat de jongen zondag ochtend had gekocht in een buurt huis in Groningen. Toen de jongen thuis kwam en niet goed werd heeft zijn moeder de poli tie ingelicht. Na onderzoek in samen werking met de keuringsdienst van waren bleek het flesje loogrestcn te bevatten. Deze zijn vermoedelijk ach tergebleven nadat het flesje door de flessenspoelmachine was gegaan. Pas na vijf dagen kan men constateren of de jongen schadelijke gevolgen zal hebben van het drinken van het loog. De heer G. Steen, directeur van de Noord Nederlandse Bottel Mij, waar het bewuste flesje Fanta vandaan komt, verklaarde dat hij van de art sen van het academisch ziekenhuis te Groningen vernomen had dat er 14 procent loogresten in het flesje gevon den waren. De heer Steen ontkent ten stelligste dat deze oplossing in de flessenspoelmachine gebruikt wordt. meerden van de middelbare scholen afgewezen moet wor den, omdat uitgeloten van vori ge jaren alle studieplaatsen al bezet hebben. Wat bijvoorbeeld de medicijnenstudie betreft zou dat al in 1976 of 1977 het geval zijn. Deze mededelingen deed drs. Van Norden van het „Centraal bureau aan melding en plaatsing" zaterdag in Utrecht tijdens een vergadering van de Academische Raad. De Raad, het overlegorgaan van de gezamenlijke universiteiten en hogescholen, was bij een onder meer om de minister te adviseren over de selectie van eerste jaars studenten. Ondanks ae mogelijke consequentie, zoals hierboven genoemd, besloot de Raad t<*:h te adviseren dit jaar voor rang te geven aan de afgewezen kan didaten van vorig jaar. Als reden werd aangegeven dat dit jaar minder aanmeldingen zullen plaatsvinden dan normaal, aangezien de 5-jarige hbs verdwenen is en haar opvolger, het 6- jarige atheneum, nog maar in een beperkt aantal plaatsen kandidaten af levert. Een tweede advies van de Raad vraagt de minister een klein percenta ge (bijvoorbeeld 3 procent) van de beschikbare studieplaatsen te reserve ren voor moeilijke gevallen en buiten landse studenten. Een ministeriële werkgroep had de Raad in die rich ting aanbevelingen gedaan, omdat af wijzing „voor sommige aspirant-stu denten wegens bijzondere persoonlij ke omstandigheden een zeer harde beslissing zal betekenen". Voor het overige vond de Academi sche Raad dat de selectiemethode van vorig jaar gehandhaafd moet worden; dus: rechtstreekse toelating van wie minstens 7,5 gemiddeld op zijn ein dexamenlijst heeft en loting voor alle andere kandidaten. Minister Van Veen had voorgesteld deze methode te fijnen. Hij wilde dat kandidaten met minstens 8 voor scheikunde en na tuurkunde en minstens 7 gemiddeld voor alle examenvakken direct ge plaatst zouden kunnen worden voor medicijnen, diergeneeskunde en tand heelkunde. De Raad wees dit voorstel van de minister af. omdat men met -zo' verfijning al gauw de indruk zou wekken het eens te zijn met de uit gangspunten van de selectie en dié indruk wilde niemand van de leden veld zien winnen; integendeel. „Het voor '72-73 toegepaste systeem bete kent niet meer dan een noodoplos sing, die zo spoedig mogelijk vervan gen moet worden door een werkelijk verantwoorde en goed gefundeerde wijze van selecteren", aldus de Raad. Daartegenover stelde prof. dr. R. A. de Moor (van de bovengenoemde mi nisteriele werkgroep) dat zo'n verant woorde selectiemethode nooit gevon den zal worden. „Het is onmogelijk", aldus prof. De Moor, „om van tevoren aan te wijzen wie goede studieresulta ten zal behalen en dus toegelaten moet worden, en wie niet". De Raad kwam zaterdag niet tot een besluit wat betreft maatregelen voor eerstejaars studenten met een onvolledig eindexamen. De minister vindt dat de universiteiten daarvoor niet verantwoordelijk zijn, maar veel leden van de Raad zeiden zich niette min verantwoordelijk te voelen. ders in het Witte Huis werd s'eid. Daarin was te lezen:'..Geduren de vier moeilijke jaren stond Richard Nixon vrijwel alleen in de hoofdstad van het land. terwijl pietluttige, klein zielige mannen hem geselden over Amerika's betrokkenheid bij Vietnam. Geen enkele president is meer bloot gesteld aan constante, niet aflatende bestokingen". Het vredesakkoord is voor deze mensen een vrijbrief geworden voor vergelding, niet voor de verzoe ning die het Witte Huis in het voor uitzicht stelde. Dat is ook de beteke nis van president Nixons onverzoenlij ke uitspraak over de dienstweigeraars die liever het land ontvluchtten dan dat zij deel verschil van mening tussen presidentoorlog v.aarin zij niet geloofden. Zij Nixon en dr. Henry Kissinger, en dat zij meningen vormden over de kerst- bombardementen zonde- de feiten te kennen. Enkele dagen geleden werd kenne-i lijk met instemming van het Witte Huis één van Nixon's staf-assistenten. Charles Colson, op een televisiepro gramma losgelaten, waar hij zei dat de kritiek op de oorlog de onderhan delingen in Parijs hadden belemmerd. Als er steun van beide partijen was geweest voor het beleid van de presi dent, zei hij, „denk ik dat de oorlog veel eerder beëindigd zou zijn ge weest". Colson (die overigens genoemd wordt in verband met de door het Witte Huis geleide politieke sabotage UTRECHT (ANP) De vakbeweging wil, dat op korte termijn de nadelen van het nieuwe schijventarief in de loon- en inkomstenbelasting voor be paalde groeperingen ongedaan worden gemaakt. Aldus "Ruim Zicht', het officiële or-; gaan van het NKV. dat in dit verband de grote en onvolledige gezinnen noemt, weduwen met. kleine kinderen die uitsluitend een uitkering van de sociale verzekering ontvangen, de wer kende jongeren en het werkende ge-1 huwde vrouwen uit gezinnen met een laag gecombineerd inkomen. De vakbeweging wordt sinds de invoe ring van het nieuwe schijventarief! overstroomd met afkeurende reacties. Voor verschillende groepen pakt het' zo onvoordelig uit, dat velen on danks de loonsverhoging van 1 janua-| ri minder loon hebben dan in december. In plaats van een recht vaardiger lastenverdeling te bewerk stelligen zoals staatssecretaris Scholten had aangekondigd, heeft het nieuwe systeem tot gevolg dat juist veel lager' betaalden en sociaal zwakkeren zwaarder worden belast, aldus het: NKV. kunnen niet vergeven worden, zenl Nixon. en als ze welkom zijn in een ander land, laat ze daar dan maar blijven. Tom Wicker, de columnist van de New York Times, die zich al jaren heeft verzet tegen de oorlog, schreef onlangs: „Het is dus misschien juist, zoals de president vermoedt, dat zij die tegen de oorlog zijn nu „de min ste bevrediging" ervaren van de over eenkomst die zo breekbaar in stand wordt gehouden. Blij zijn dat de ellen de voorbij is. is niet hetzelfde als er trots op zijn dat de oorlog werd gevoerd en betzelfde kan misschien gezegd worden van de manier waarop Nixon er een eind aan heeft gemaakt ,Jiog één zo'n vrede en we overle ven het niet". Een debat over de noodzaak van de „tapijtbumbardementen" in december, of de oorlog niet sneller beëindigd had kunnen worden, of de bereikte vrede wel de „eervolle vrede" is die president Nixon voor ogen staat een dergelijk debat kan, tenminste in de vorm van een tweespraak, een helende functie hebben. .Maar het Wit te Huis geeft er de voorkeur aan de critici nu eens en voor altijd in het ongelijk te stellen en hen liefst, de mond te snoeren. Als dat niet het geval was, zou het Witte Huis er ook nooit in hebben toegestemd om presi dent Nixon kandidaat te laten stellen voor de Nobelprijs voor de vrede gebaar van monumentale onge- jegens de internationale re actie die Nixons Yietnam-beleid jaren lang heeft opgeroepen. Het kenmerk van de vertwijfelde jaren van het McCarthvisme. toen iedere liberaal automatisch verdacht was en even automatisch dus niet vaderlandslievend, was de onverdraag zaamheid jegens de oppositie- Dit dreigt ook bet kenmerk te worden van deze naoorlogse periode. Met ingang van 1 juni is aan da mr. H. W. Bioemers op zijn verzoek, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend als commissaris der koningin in Gelderland, zo heeft het van binnenlandse zaken CBS: in '72 begonnen aan 156211 woningen DEN HAAG (ANP) In 1972 zijn 152.272 woningen voltooid. Al dus de definitieve cijfers van het CBS. Van dit aantal bedroeg de hoeveelheid bijzondere wooneenheden (voornamelijk bejaardenwo ningen) 20.964. In 1972 zijn 156.211 woningen in aanbouw genomen. In de maand december 1972 werd volgens de definitieve gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek met de bouw van 11.536 woningen begonnen tegen 12.735 in de maand december van 1971. Het aantal voltooide woningen bedroeg in december 1972 15.751 tegen 15.448 in de overeenkomstige maand van 1971. Eind december 1972 waren 156.872 woningen in aanbouw (te weten 103.947 eengezinshuizen en 52.925 woningen in meergezinshuizen) tegen 153.848 ultimo december 1971.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 9