PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BONN WERPT DAM OP TEGEN DOLLARSTROOM „Amerika's geloofwaardigheid in de wereld werd versterkt" „Te laat voor Zeeuwsch-Vlaanderen, verdeelde meningen in bedrijfsleven" Stakingsonlusten in Paramaribo Prijsstijging 1973 rond acht procent HOGE DRUK MET MIST Vandaag in de krant... Opvolger Cabral VOORZITTER DE VOSKAMER VAN KOOPHANDEL, IN JAARREDE: Lange weg 216e jaargang - no. 29 Zaterdag 3 februari 1973 Dertig procent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN ,ujl„r Irtctlei P. «in dn K, Scherphui! en W. P. de Pegler. Hoofdredectle. C. A. de Kok. Abonnemenltprljt ƒ27,35 per kwerteel, Irenco per poll 29.7S per kvrtrteel. Bur. Villi., Wolilr. 56-60, tel. 5144 (b.g.g. edv. 011B6-SB4, exp. 2751, red. 01184-4799. Middelburg, Merkt 51, tel. 7651 (b.g.o. red. 2078/3162, edv. 6248). Goei, Grote Merkt 2, tel. 614' 12. tel. 4457 Zlerlkxee, red. tel. 3346, edm. tel. 2094. Huilt, Sleemtroet 6, tel, 4058. Adv.prIJ» 50 cent per mm. Mln.prlH per edv. 7,50 Ingeionden mededelingen 21^ k teriet. Alle edv.pr.iren NA GROTE NEDERLANDSE EN WESTD UITSE STEUNAANKOPEN DEZE WEEK (Van onze weerkundige medewerker) Het centrum van een van de oceaan afkomstig liogedrukgebicd eal dit weekeinde ons land berei ken, met droog en rustig weer en mist in de nacht en ochtend. In het binnenland komt daarbij lich te vorst voor, met overdag tem peraturen van rond vijf graden. Met deze ontwikkeling volgt fe bruari dezelfde lijn als januari. De depressies die wel actief zijn in de buurt van IJsland, breken door via Scandinavië naar Noord- Rusland. In Midden-P.usland tot bij Polen vriest het 15 tot ruim 20 graden. Sneeuw van betekenis viel er vrijdag in het zuiden van Oostenrijk. Door het Rhonedal waait een koude mistral. Door de grote activiteit van de hogedruk- gebieden houdt de winter voorlo pig een opvallend droog karakter, want tot heden in deze eeuw is de periode vanaf 1 december al leen in 1933 en 1964 nog iets droger geweest. BONN, NEW YORK, AMSTERDAM (DPA, RTR, ANP) Het Westduitse kabinet heeft vrijdag avond in een spoedzitting van een uur besloten het kapitaalverkeer onder streng toezicht te stel len. Het kabinet heeft een aantal maatregelen genomen op grond van paragraaf 23 van de wet op de buitenlandse economie. Voortaan moet de Bundesbank vooraf toestemming geven voor de aankopen van Westduitse aandelen door niet-ingezetenen van de bondsrepubliek, evenals voor de opneming van leningen en soortgelijke kredieten in het buitenland. Ook is toestemming vereist voor buitenlandse investeringen in West-Duitsl and. Het kabinet besloot verder zo spoedig moge lijk een wetsontwerp in te dienen dat voorziet in verhoging van het bedrag dat Westduitse on dernemingen die leningen in het buitenland willen opnemen renteloos bij de centrale bank moe ten deponeren van vijftig tot 100 procent van 'het geleende bedrag. De gespannen toestand op de devie zenmarkten heeft ook beleggers in goud weer in actie gebracht. Op de Londen se goudmarkt werd vrijdag de g9udprijs vastgesteld op 67.25 dollar bieden- 67,75 dollar laten per troy ounce (31,1 gram). Het lid van de Europese commissie (Zie slot pagina 3 kolom 1 Het Westduitse kabinet besloot voorts een eind te maken aan de bijzondere betalingsvoorwaarden voor impor teurs. Dat systeem droeg ook bij tot de dollarstroom naar de bondsrepu bliek. Buitenlandse ondernemingen zullen geen geld meer in de bondsre publiek kunnen brengen via hun West duitse dochtermaatschappijen. De maatregelen worden maandag van kracht. De Westduitse maatregelen komen na dat de voornaamste valutamarkten de wereld aan de rand zijn gebracht van een nieuwe crisis. Na maatrege len begin deze week in Italië en Zwitserland om de deviezenmarkt af te romen door reserves en monetaire voorraden te isoleren van de stroom kortlopend kapitaal, is de druk op de dollar verhevigd. De dollarstroom ver- VAKBONDEN VERONTRUST PARAMARIBO (ANP) De toe stand in Paramaribo is naar het schijnt vrij rustig, hoewel er melding is gemaakt van hard handige schermutselingen tus sen stakers en oproerpolitie. In de Domineestraat kwamen sta kers en niet-stakers bijeen, waarna enkele winkelruiten sneuvelden en vuilnisbakken werden leeggegooid. De winke liers hebben uit voorzorg hun za ken gesloten en deuren en ra men geblindeerd. Berichten over de omvang van de sta king zijn nog steeds schaars. Van re geringszijde is vernomen, dat het to taal aantal stakers bij de overheids diensten wordt geschat op 10 procent. Overval Een gewapende man heeft vrij dagmiddag een roofoverval ge pleegd op het postkantoor te Clinge. Met de betrekkelijk kleine buit verdween hij in de mistige bossen tegenover het kantoor (pagina 2) Zwartboek De fractie van PvdA-PPR in de gemeenteraad van Borsele is al lerminst gelukkig met de proce dure, die is gevolgd bij de vesti ging van de To tal-raffinaderij. Ze stelde er een uitvoerig 'zwart boek' over samen. (pagina 4) Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 4, 5, 7, 11 en 12. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 9. Sport op pagina 13. Radio en tv op pagina 27. Financieel nieuws op pagina 24. paff. 18 t pag. 17: 'Over Jacques Prince' is de titel van een post- huum portret van de vo rige week overleden teke naar - kunstschilder lustrator. 19: Het probleem van werkloosheid Zeeuwsch-Vlaander en wordt op deze tivee pa gina's uitvoerig behan deld. pag. 21: Dr. mr- drSchuurman Stekhoven over de eutha- nasiezaak-P ostma; Stemmen uit de kerken, pag. 25: Gesprek met majoor De Haas van de luchtmacht staf over geluidshinder door straaljagers: Letterkundige Kroniek van Hans Warren, pag. 23: Sclmken. dammen, bridge, en puzzel. Over het totale aantal stakende vak bondsleden is niets bekend. Eén dou aneambtenaar heeft zich intussen weer op zijn werk gemeld. De telefoonverbindingen met het bui tenland zijn weer enigszins hersteld. Voordat de staking zou ingaan, hebben de wachtdoende ambtenaren telegram men naar o.a. Amsterdam en New York verstuurd met de mededeling dat tijdens de staking de verbinding verbroken zou zijn. Het telegraafver- keer blijft gestoord. De stakers hebben de apparaten onklaar gemaakt door vitale onderdelen te laten verdwijnen en enkele onderdelen om te wisselen, waardoor het, een hele uitzoekerij om de juiste aansluitingen te ma" Ook schema's zijn verdwenen, in band hiermee zijn enkele aanhoudin gen gedaan. De vakbonden in Suriname willen tot het uiterste gaan. Dit zou kunnen in houden dat maandag als de particulie re bonden gevolg zullen geven aan het stakingsparool, de levering van water en elektriciteit wordt gestaakt. Twintig bestuurders en kaderleden van de stichting ontwikkelingssamenwer king van de drie vakcentrales hebben vrijdag in een brief aan het overlegor gaan van NVV, NKV en CNV bezorgd heid uitgesproken over de arbeidson rust op de Antillen en in Suriname en geruchten over oefeningen rine die intimidatie tot doel zouden kunnen hebben. De briefschrijvers vragen het overleg orgaan zich zo spoedig mogelijk op de hoogte te stellen van de feitelijke si tuatie en na te gaan in hoeverre de Nederlandse vakbeweging eventueel door middel van acties zo nodig de vakbeweging in Suriname en op de Antillen steun kan verlenen. CONAKRY (RTR/ANP) De bevrij dingsbeweging van Guinee-Bissao en de Kaapverdisclie Eilanden (paigc) heeft Aristide Pereira aangewezen als opvolger van de vermoorde secreta ris-generaal dr. Amilcar Cabral. Vol gens een communiqué van de PAIGC geldt de benoeming van Pereira tot de eerstvolgende zitting van de P.AIGC- raad. legde zich vooral naar West-Duitsland, waar de afgelopen week meer dan een miljard dollar door de centrale bank uit de markt moest worden genomen. Gisteren moest volgens in gewijden ruim 600 miljoen dollar worden gekocht. EEG-overleg Sinds donderdag staat de Westduitse regering in nauw contact met de regeringen der overige EEG-landen. Vooral Nederland is naast West-Duits- land kwetsbaar voor speculatieve druk op de dollar. Engeland en Zwit serland werken met een 'zwevende' koers waarbij vraag en aanbod de koers bepalen die buiten de internati onaal overeengekomen grenzen mag liggen. In Frankrijk, Italië en België kent men de zogenaamde gesplitste wisselmarkt: daar wordt de 'financië le' koers in tegenstelling tot die voor handelstransacties bepaald door vraag en aanbod. De Nederlandsche Bank heeft deze week voor in totaal 275,: miljoen gulden aan dollars moeten kopen. Woensdag kocht de bank miljoen dollar, donderdag 2,9 miljoen en vrijdag het vrij forse bedrag van 82 miljoen dollar. Op de Newyorkse wisselmarkt gaf de koers van de dollar gisteravond een lichte verbetering te zien. Dat gebeur de nadat- de Europese wisselmarkten waren gesloten. Deze verbetering wordt toegeschreven aan de steunaan- CENTRAAL PLANBUREAU: DEN HAAG (ANP) Het centraal planbureau verwacht voor dit jaar een prijsstijging van 8 a 8,5 procent. Dit staat in een nadere in formatie over de vooruitzichten voor 1973, die vrijdag aan de tweede kamer is toegezonden. De loonstijging zal ruim 13,5 procent bedra gen, 1 a 2 procent minder dan eerst is aangenomen. Het reëel besteedbare loon zal niet omhoog gaan door de stijging van de belas tingen en de sociale premies. - Het centraal planbureau stelt, dat de geringere groei van de afzet tot uitdruk- kopen ran de Europese centrale ban- j king komt in 'n nu minder grote produktiestijging. Op zich genomen wordt Wer ken. ook de federale reserve bank, ae door de uitbreiding van de werkgelegenheid afgeremd. Hiertegenover staat dat c f e. "^n z0lJ- de arbeidsduurverkorting en de vakantieverlenging groter uitvallen dan eerder maïk hebbenhfg^riSd^gen Sar" werd v00rzien- °nder deze omstandigheden, aldus het centraal planbureau, om- n£koersvandeWkwlf3170 De staat een minder grote verbetering van de arbeidsproductiviteit en blijft een guktaTde Frawe^mrSële toS I ^scheiden daling van de werkloosheid mogelijk, en het pond sterling gaven een lichte I Het Planbureau heeft aangenomen dat de selectieve investeringsheffing niet vóór is ontstaan na de door Rhodesië toege- daling te zien. 1 aPri! wordt ingevoerd en dat. er een restrictiever monetair beleid komt. paste economische blokkade. PEKING De Chinese partijvoor zitter Mao Tse-Toeng heeft in Pe king de Noordvietnamese minis ter van buitenlandse zaken. Nguy en Trinh (rechts) en de Noord vietnamese onderhandelaar bij de Parijse besprekingen. Le Due Tho (midden), ontvangen. ZAMBIA SLUIT GRENS MET RHODESIË HERMETISCH AF LOESAKA (REUTER) Zamblaanse troepen hebben donderdag reeds de grens met Rhodesië hermetisch afge sloten. Hiermee is een einde gemaakt aan het doorgangsverkeer van blanke reizi gers die tot nog toe nog de grens kon den oversteken ondanks de blokkade die op 9 januari door Salisbury is in gesteld. De Veiligheidsraad der Verenigde Na-: ties is er vrijdagavond mee akkoord' gegaan een uit vier leden bestaande commissie naar Zambia te zenden ten einde daar de Situatie op te nemen die NIXON IN „STATE OF THE UNION" WASHINGTON (Reuter) President Nixon heeft het Ame rikaanse volke vrijdag gezegd dat de vrede met ere die, naar hij zei, in Vietnam is bereikt, de geloofwaardigheid van de Ver enigde Staten in de wereld en het geloof in hun bereidheid plechtig aangegane verplichtin gen na te komen, heeft ver sterkt. In een jaarlijkse State of the Union- boodschap aan het congres zei hij: wij zijn door een van de moeilijkste perioden uit onze gescWedenis gegaan zonder overgave aan wanhoop en zon der onze idealen als volk te onteren- „Een Amerika welks woord wordt geloofd-en welks kracht wordt geres pecteerd is noodzakelijk voor de voortduring van vrede en begrip in de wereld. Nixon verwierp beweringen van zijn critici dat Wj de oorlog te lang heeft laten duren en dat Wj de gijzelaar van president Nguyen Van TWeu van Zuid-Vietnam was geworden. „De vrede met ere die wij in Viet nam hebben bereikt heeft deze funda mentele Amerikaanse geloofwaardig heid versterkt". „Wij moeten de komende jaren zo handelen dat deze geloofwaardigheid zal blijven bestaan en daarmee de stabiliteit in de wereld waarvan zij zo'n onontbeerlijk deel uitmaakt. Nixon week van de traditie af door niet persoonlijk voor het congres te verscWjnen maar zijn gedetailleerde uiteenzetting over zijn programma's de noodzaak voor een sterke defensie en vermindering van de regeringsuit gaven in het binnenland schriftelijk aan te bieden. Nixon zei dat het land gezond en vol beloften is en dat het 1973 econo misch sterk, militair veilig en. belangrijkste van alles, na een lange, en beproevende oorlog in wede is! ingegaan. Het landbouwschap ziet het terug-: dringen van de inflatie als een van de; belangrijkste taken van het komend) kabinet, zo heeft het landbouwschap verklaard in een brief aan kabinets-i formateur mr. Burger. 'ONMISKENBARE ACHTERUITGANG' TERNEUZEN „Het is voor Zeeuwsch-Vlaanderen te laat. De neerwaartse lijn voltrekt zich onmiskenbaar". Dit constateer de de voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen de heer F. de Vos in zijn vrijdag uitgesproken jaarrede. Hij vroeg zich daarbij af of de hui dige ontwikkeling niet voor een belangrijk deel aan hetT bedrijfs leven zelf is te wijten. „Vrijwel nergens komt Zeeuwsch- Vlaanderen eensgezind voor de dag. De meningen lijken verdeeld, ook in zaken waarover men het in feite eens is, zoals het terugdringen van de schrijnende werkloosheid en de voort zetting van de ontwikkeling van het gebied. Het ontbreken van een ge meenschappelijk standpunt maakt het de overheid Wet eenvoudig om een beleid te voeren". Toch kon de heer De Vos weinig waardering opbrengen voor het beleid van de rijksoverheid. Het beëindigen van de steunmaatregelen voor de pro vincie Zeeland (de investeringspremie regeling) betekent voor Zeeuwsch- Vlaanderen met zijn hoge werkloos heidspercentage een ernstige terug slag. De inspanningen om de ontwikke ling van het gebied op gang te bren gen kregen Werdoor een zware klap. De kamervoorzitter vond in dit band het effect van een investerings heffing in de randstad Holland van geen betekenis. Oeververbinding Meer eenstemmigheid constateerde de: heer De Vos bij het pleidooi voor dei vaste oeververbinding. De verbinding: zal naast de economische voordelen I als belangrijk neveneffect het isole ment van Zeeuwsch-Vlaanderen ophef fen, psychologisch van onschatbare waarde. De voorzitter van de kamer van koop handel drong aan op een spoedige beslissing. De bouw van de vaste oeververbinding zal ook een groot stuk werkgelegenheid (over vijf jaar voor 700 mensen) opleveren. Op provinciaal niveau moet aandacht worden besteed aan het definitieve streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. De heer De Vos: „Ik ben een voorstander van inspraak, maar wan neer door de lange procedures de besluitvorming niet tot stand komt moet de provinciale overheid haa verantwoordelijkheid aandurven e sneller tot een besluit zien te komen' Om zuiver economische redenen heeft de voorzitter van de KvK een geringe voorkeur voor een koppeling van de vestiging van nieuwe industrieterrei nen met de aanleg van het Baalhoek-i kanaal- Maar zo'n koppeling mag niet tot vertraging leiden en het laat zich| nu aanzien dat de totstandkoming van het Baalhoekkanaal nog wel ge ruime tijd zal vergen. En de heer De Vos vond het dan toch weer niet verantwoord om met de ontwikkeling van nieuwe industrieterreinen aan diep vaarwater nog langer te wachten. Vervoer van de busdienst Temeuzen-Goes w langs net station Kruiningen-Yerseke om aldus het overstappen te voorko men. De heer De Vos suggereerde de ZVTM de mogelijkheid daartoe te on derzoeken Een kritische opmerking had de heer De Vos over de wachtaccommodatie bij de bushalten, met name bij het postkantoor en de Westsluis in Ter- neuzen en aan het station in Hulst. Hij wees op de noodzaak tot verbete ring van de accommodatie. Tevreden was de kamervoorzitter over de verbeteringen in het open baar vervoer, zoals de late ritten en de avondretours van de ZVTM. In de loop van 1973 zal de busdienst Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Breda wor den verbeterd door een gelijkmatiger verdeling over de dag van de drie retourritten. In de diensten ten oosten van de lijn Perkpolder-Hulst zullen evenwel beperkingen moeten worden I ingevoerd. Uit- gesprekken met regel-1 matige gebruikers is gebleken dat er behoefte bestaat om een omlegging Milieu Sprekend over het milieu zei de heer De Vos dat het hem was opgevallen dat de oppositie tegen de industrie steeds wordt gevoerd door mensen wier inkomsten bomen uit de secun daire beroepen. „Ik heb begrip voor brui bezorgdheid". aldus de KvK-voorzitter. „maar zij I moeten zich realiseren dat ook hun (Zie slot pagina 11 kolom 1j f^antlijK De president belooft goede betrekkin gen met het congres, maar maakt het ook duidelijk niet te zullen toegeven aan druk van het congres tegen zijn plannen om het mes te zetten in veel programma's van wijlen president Johnsons 'great society'. Op welke! punten wordt bezuinigd maakte Nixon: eerder bekend in zijn begrotingsover zicht. „Het antwoord op veel van de binnen landse vraagstukken waarvoor wij staan is niet hogere belastingen en'; meer uitgaven. Het is minder verspil ling. meer resultaten en grotere vrij heid voor de individu", aldus Nixon-1 Nixons doel: de belastingen in be-| dwang houden, de inflatie blijven con-| troleren, de economische groei bevor deren. de produktiviteit verhogen, del buitenlandse handel aanmoedigen, het! agrarisch inkomen hoog te houden, het kleine zakenleven te helpen en het- bevorderen van betere relaties tussen; werknemers en werkgevers. Nixon zegt aan het slot de komende weken meer boodschappen aan het congres te zullen zenden over zaken als economie, natuurlijke en menselij ke hulpbronnen, gemeenschapsontwik keling en de buitenlandse en defensie- presi de»# 1/^ycJvl week laten weten dat hij onmiddellijk om Amerikaan- se militaire steun zal vragen als de Noordvietnamc-zen zich niet aan he: bestand houden Een opmerking, die er op duidt dat het evenwicht in Indo-China nog altijd uiterst wankel is, aan beide zijden is het wantrouwen groot. Wat Thieu betreft zal hij niet aantelen om te pogen de Verenigde Staten opnieuw in een oorlog te betrekken als hij zich bedreigd voelt door het noorden. De vraag is nu in hoeverre Washington bereid is op een dergelijk verzoek in te gaan: zou Amerika een hervatting van de strijd durven riskeren Uit Amerikaanse berichten en com mentaren valt af te leiden, dat vrijwel niemand in Washington op dit ogenblik aan een verdere interven tie in Zuid-Vietnam gelooft. Kissinger zei donderdag voor de t.v. kort na Thieu's verklaring vertrouwen te hebben in de militaire kracht van Zuid-Vietnam. Een eventuele militaire dreiging uit het noorden zou het zeker kunnen afslaan, aldus Kissinger. Een hernieuwde Amerikaanse interventie zag hij dan ook niet zo snel opdoemen. Zijn verklaring sloot aan bij uitlatin gen. die hij kort tevoren ten overstaan van congresleden had gedaan. Voor hen had hij nog eens Nixons Vietnam- politiek uiteen gezel: de teneur van zijn betoog kwam er op neer, dat de Amerikanen nu eens en vooral uit Zuid- Vietnam weg waren en dat de huidige regering er niet aan dacht er terug t« keren. De moeilijkheid van de Ameri kaanse politiek op cyt stuk van zaken is mede gelegen in het overtuigen van president Thieu. dat deze nu zijn zaken zelf behoort te- regelen zonder hulp van Washington. Thieu verzet zich daar voortdurend tegen, zijn recente verklaring is daarvan een voorbeeld. Bovendien speculeert hij kennelijk op bepaalde tegenstellingen in de Verenig de Staten. De verhouding tussen Washington en Saigon is namelijk niet alleen een kwestie van buitenlandse poli(i'-k, maar raakt allerlei binnenlandse ver houdingen. me: name die van de repu blikeinse partij. Binnen die partij is sprake van een vrij grote groep con servatieven. die zien kritisch opstelt tegenover het buitenlandse beleid van Nixon. Deze conservatieve republikei nen vinden dat de president te veel aan de communistische machthebbers toegeeft. Dezelfde groep denkend in termen van de koude oorlog had destijds kritiek op de reis van de pre sident naar China en vooral op diens loslaten van Taiwan. De rechtervleugel was evenmin ingenomen met het be zoek van de president aan Moskou, men vindt in het algemeen dat hij uitverkoop houdt en dat de communis tische wereld daarvan profiteert. Nixons beleid wordt onvermijdelijk mede bepaald door wat in deze sector van zijn partij wordt betoogd: hij zal zich niet van deze vrij machtige groep willen vervreemden. Vermoede lijk was daarin de oorzaak gelegen van Nixons besluit om vice-president Agnew zeer onlangs een bliksembe zoek aan Saigon te laten brengen. Agnew heeft immers het volledige vertrouwen van de republikeinse rech tervleugel toen hij naar Saigon ging, begrepen de conservatieven in Washington dat hij Thieu bemoedi gend zou toespreken. In de weinig plooibare Agnew hebben zij meer ver trouwen dan in de briljante intellec tueel Kissinger. Dit alles heeft overigens wel geleid tot een ondoorzichtig beeld. Zo werd uit Saigon gerapporteerd dat Agnew aan president Thieu de verze kering had gegeven dat deze niet bang hoefde te zijn: als de Noordvietname- zen na de wapenstilstand toch nog zouden aanvallen, zou Amerika zo nodig bijspringen. Kissinger daaren tegen beschouwt dit als een louter theoretische mogelijkheid: in het t.v.- interview van donderdag was hij na melijk uiterst optimistisch over de houding van Hanoi. Het eigenaardige met dit soort verklaringen is. dat Kis singer sprekend voor de Ameri kaanse t.v. zijn woorden in feite aan het adres van Hanoi richt, in de geest van 'Geef s.v.p. géén aanleiding, zodat wij er buiten kunnen blijven". En omgekeerd sprak Thieu toen hij via zijn staatstelevisie zinspeelde op hernieuwde Amerikaanse interventie eigenlijk tot de Amerikaanse con servatieven in Washington: "Laat ons niet in de steek, de communisten zijn niet te vertrouwen'. Dat wilde hij blijkbaar zeggen. In Zuid-Vietnam moet nu een inter nationale controlecommissie enige orde proberen te scheppen. Orde ook op eigen zaken, want binnen de commissie zal het evenwicht vermoe delijk ook wankel zijn: Canada en In donesië behoren tot de nier-commu nistische en Polen en Hongarije tot de communistische landen. Tegenstel lingen zitten er bij voorbaat in. Uit alles kan worden afgeleid dat nog een lange, lange weg moet worden afge legd vóórdat het werkelijk vrede in Vietnam zal zijn. een weg met vele obstakels. Vermoedelijk is het oprui men daarvan aanzienlijk moeilijker dan het voeren van een oorlog. MEISJE OVERLEDEN DOOR ZUURSTOFGEBREK DEN HAAG (ANP) De 17-jarige Marion Pijpers ls donderdagavond tij dens het wassen in een nlet-geventi- leerde keuken in haar ouderlijke wo ning in de Dirk Hogenraadstraat in Den Haag door verstikking om het leven gekomen. Een 15-jarig zusje trof haar dood in de keuken aan. Het bleek dat de geiser aanstond en dat ook voor de verwarming de gasoven brandde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 1