Keuringsdienst gaat kwikgehalte vis meten Conflict kerk 's Gravenpolder nu afgedaan is Rijksweg Souburg gevaarlijk BILT Hogere voor de bijdrage provincie Stichting Zeeland Zes van de zeven streek-VVV's in Zeeland zijn nu 'officieel' 2 Bijdragen van provincie voor zwembaden Goes, Breskens, Tholen BETER ZIEN Belgen schoten niet op beschermde vogels ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 JANUARI 1973 „HOPELIJK DEZE WEEK NOG" MIDDELBURG De statencommissie voor de financiën is het ermee eens, dat de gemeenten Goes, Breskens en Tholen voor uitvoering van hun zwembadplannen elk een provinciale bijdrage krijgen van 15.000,-. De commissie ging maandagmiddag ak koord met een voorstel van g.s. om die bijdragen te geven. In Goes zal een overdekt instructiebad worden ge bouwd, in Breskens en in Tholen komen openluchtbaden. G.s. stellen in een toelichting bij het voorstel, dat. het in alle drie de gevallen gaat, om een streekbelang. De bedragen zullen als de provinciale staten akkoord gaan gegeven worden uit het pro vinciaal ontwikkelingsfonds. De heer I. Flius (ar) vroeg bij de behandeling van het voorstel aandacht voor het feit, dat de drie gemeenten verschil lende aantallen inwoners hebben, wat verschillenden in exploitatie van de baden tot gevolg kan hebben en de heer R. van Ommeren (sgp) zei, dat zijn fractie tegen het voorstel stemmen, als de baden op geopend zullen zijn- f ADVERTENTIE BEGINT BIJ Scbr^dte Sint-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Telefoon 2 cijfers op, waarvan het merendeel ver onder zelfs de Belgische norm van 0.2 ppm ligt. Er zijn echter ook getallen bij als 0.62 voor baarsfilet, 0.81 voor baars, 0.57 voor snoekbaars (alle vangen in het IJsselmeer); 0.45 en 0.91 voor tonijn in blik uit Rusland, Japan en Cuba, 1.26 voor verse tonijn uit Sicilië, 0,21 voor gekookte Zeeuw se mosselen, 0.20 voor gerookte paling uit het IJsselmeer. De kwiligelialtes van in de Noordzee gevangen vis komen zelden boven de 0.1 uit. Een van de uitzonderingen was makreel, gevangen bij het licht schip Texel, met 0-32. De hoogste VLISSINGEN De keuringsdienst van waren te Goes (ressorte rend onder het ministerie van volksgezondheid) heeft appara tuur in bestelling om het kwikgehalte in vis te meten, aldus drs. D. Visser, directeur-scheikundige van deze dienst. De heer Visser deelde mee, dat de apparatuur er al had moeten zijn: „Hopelijk komt ze deze week. nog". De kosten bedragen ongeveer 25.000 gulden. GEMEENTEN ZAGEN GEEN EIGEN TAAK In de keuringsdienstkringen Leeuw den, Haarlem en Utrecht zijn ree..., metingen verricht naar het kwikgchal- te in vis. In het overgrote deel van de gevallen bleek het kwikgelialte laag tot zeer laag te zijn. Zoals hekend bestaat er in Nederland geen officiële norm voor maximaal toegestaan kwikgehalte. Drs. Visser: „Voorlopig baseren we ons maar op de Ameri- kaanse norm van 0.5 milligram per kilogram vis. Er bestaat in Nederland geen preventief toezicht. De noodzaak hiervan is nog niet gebleken". De Belgische Verbruikers Unie gaat uit van een norm van 0.2 milligram per kilogram vis. Van met name Ne derlandse zijde is deze norm aange vochten. Prof. dr. P. Korringa. direc teur ran het Rijksinstituut, voor Visse- rijonderzoek in IJmuiden, bijvoor beeld, gaf als zijn mening, dat de in de Verenigde Staten gehanteerde norm veel te zwaar is. Overigens is de door prof. Korringa uitgesproken vrees, dat de publikaties van de Belgi sche Verbruikers Unie nadelig zouden zijn voor de Nederlandse export voor de Zeeuwse vismijnen niet. uitgeko men. Dit blijkt onder meer uit reac ties van wethouder J. J. Vergouwe van Oostburg en wethouder I. Filius van Vlissingen. Zij lieten weten, dat gezien de tijd van het jaar en de omvang van ae aanvoeren de prijzen in de afgelopen weken normaal wa ren. Van de zijde van de gemeenten Oost burg en Vlissingen. die beide vismij nen in beheer hebben, is niet aange drongen op onderzoek naar het kwik gehalte in vis. De heer Vergouwe: ..Gezien de reactie van prof. Korringa lijken de Belgische publikaties over dreven". De heer Filius: .Dat onder zoek is een taak voor de rijksover heid- De gemeente treedt alleen be middelend op tussen anvoer en han del- Ook andere inspecties, bijvoor beeld op ondermaatse vis en op vis, die in een bepaald stadium van kuit-, vorming is, geschieden door rijksamb tenaren". Drs. Visser van de keuringsdienst van waren somt uit de onderzoekresulta ten. van zijn collega's uit Utrecht. Leeuwarden en Haarlem een aantal score leverde in de Kagerpiassen ge vangen aal op: 0.80. Andere op binnen wateren gevangen aal kwam niet ho ger dan 0.18 (Leidscvaart). Puzzels De heer Visser voorziet nog grote juridische puzzels als er metterdaad partijen vis met een te hoog kwikge halte worden aangetroffen: „In eerste instantie zullen we natuurlijk zeker moeten zijn van onze zaak. Dat wil zeggen, dat we zullen moeten herbe- monsteren. Maar hoe het dan verder gaat is nog niet duidelijk. Dat zal in overleg moeten gaan met de inspectie voor de volksgezondheid en de offi cier van justitie. In de warenwet, zijn namelijk geen normen aangegeven. Er is wel een mogelijkheid om waren in beslag te nemen via de gemeentelijke keuringsverordeningen. De bewijslast ligt bij ons als het. gaat om aan te tonen, dat een partij vis in ondeugde lijke toestand is of als deze schadelijk voor de gezondheid is of kan zijn. Dat staat er namelijk over in de keurings verordeningen". DEN HAAG Er zijn geen aanwij zingen dat buitenlanders, niet name Belgen, op beschermde vogels jagen. Minister Boersma (landbouw en visse rij a.i) heeft dit meegedeeld in ant woord op vragen van het Tweede-1 Kamerlid Tuynman (VVD). De heer Tuynman vroeg de minister) inlichtingen over de jachtactiviteitenl van onze Zuiderburen, naar aanleiding van een ingezonden stuk in de Provin ciale Zeeuwse Courant van 19 decem ber j.l. Daarin werd gesuggereerd, dat. Belgische jagers in de omgeving van het Veerse meer op beschermde vo gels hadden geschoten. Voorzover mi nister Boersma heeft kunnen nagaan, werd er bij de betreffende jachtpartij echter gejaagd op meerkoeten, een niet door de wet beschermde vogel soort. Deze watervogels werden afge schoten om landbouwschade te voor komen. Het is naar de mening van de bewindsman dan ook niet nodig maat regelen te treffen om een eind te maken aan de „stroperijen" in vogel- rijke gebieden in Zeeland. INSTALLATIE BURGEMEESTER DUSARDUIJN 10 FEBRUARI STATENCOMMISSIES AKKOORD i» VOOR UITBREIDING VAN HET PERSONEEL PARKEERGELEGENHEID' MIDDELBURG Zowel de staten, commissie vcor de financiën als die voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk, gaan in princi pe akkoord met een voorstel van gede puteerde staten het provinciaal subsi die voor het Provinciaal Opbouwor- gaan Stichting Zeeland te verhogen met 15S.340.- tot 578.700,- per jaar. De verhoging van de bijdrage is nodig voor uitbreiding van het personeel het opbouworgaan. Naar het oordeel van gs dient men zich in dit jaar te beperken tot uitbrei ding van het personeelsbestand met drie medewerkers: een functionaris ïr de rang van administrateur, die de di recteur bij zijn werk kan assisteren en waar nodig vervangen, een documen talist en een typiste. De Stichting Zee land streeft ernaar op middellange ter mijn dertien medewerkers me'ér te krijgen dan er nu zijn. Men wilde er dit jaar vijf medewerkers bij hebben, maar gs menen, dat het op dit mo ment gewenst is zich te beperken tot aanstelling van drie extra mensen. Gs zullen een functiebeschrijving voor het personeel van de. Stichting laten ver richten om meer inzicht te krijgen in de door de medewerkers vervulde en te vervullen functies. Bij de behandeling van het voorstel tot verhoging van het subsidie in de com missie financiën lieten de heren J. Hoekstra vvd) en C. Th. A. van Water schoot (ppr) weten, dat ze hun stand punt voorbehielden. De heer Van Wa terschoot maakte duidelijk, dat hij eerst meer informatie wil hebben over de uitbreiding en de heer Hoekstra liet weten, dat in zijn fractie nader beraad zal zijn over het voorstel om de bij drage te verlenen. De heer J. Don (pvda) ging akkoord, omdat het gaat om uitbreiding met drie mensen en omdat een functiebeschrijving zal wor den gemaakt. De heer I. Filius (ar) toonde vertrouwen in de gang van za ken bij de stichting. Bij de behandeling van het voorstel vroeg de heer R. van Ommeren (sgp) waarom de Stichting heeft gewerkt aan het verkiezingsonderzoek. terwijl men een tekort aan mankracht heeft. Structuur In de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk werd maandagmiddag de struc tuurnota voor de Stichting Zeeland aan de orde gesteld. De heer Hoekstra vroeg zich af welke functie de beheers commissie voor de Stichting zal krij gen. Hij meende, dat in de structuur nota de indruk gewerkt wordt, dat de beheerscommissie als dagelijks bestuur gaat werken, terwijl het de bedoeling is de zaken van de Stichting zoveel mogelijk door het algemeen bestuur te laten regelen. Overigens stelde de heer Hoekstra, dat- het moeilijk zal zijn een slagvaardig beleid te voeren als men vrijwel alle zaken laat behartigen door een algemeen bestuur met 15 tot 20 le den. Mr. J. L. Osterman (chu) stelde, dat IHiddelbare scholieren zagen toneelstuk van Proloog in Ledeltheater OOSTBURG Ongeveer 400 leerlin gen uit de tweede, derde en vierde klassen van het middelbaar onderwijs hebben maandagmiddag in het Ledel theater te Oostburg het door de to neelgroep Proloog opgevoerde toneel stuk 'Veel groeten, wij maken het best' gezien. In het stuk dat zich afspeelde op een eiland werd op mil de wijze maatschappijkritiek geleverd. Het doel hiervan was om een discus sie op gang te brengen over de ver houdingen zoals die momenteel in de maatschappij liggen. Na afloop van de voorstelling werd in het Ledeltheater door vele leerlingen van de gelegen heid gebruik gemaakt om over het aan de orde gestelde thema met de spelers van Proloog te discussië ren. in de nieuwe structuur van de Stich ting vaagheden zijn. Hij meende, dat het onjuist is als het bestuur van de Stichting dat naar buiten toe alle rechtshandelingen pleegt geen greep heeft op de besluiten, die in de raden genomen worden. Ook vond het hel onjuist, dat de functionarissen van de Stichting geen verantwoordelijkheid schuldig zijn aan de directeur, als liet gaat om hun specifieke bezigheden voor de raden. Gedeputeerde -J. Stenvert maakte dui delijk, dat besluiten van de raden, die van essentieel belang zijn voor het be leid van de Stichting, ook door he: Stichtingsbestuur moeten worden SAS VAN GENT De nieuw be noemde burgemeester van Sas Gent, drs. W. R. V. Dusarduijn zal zaterdag 19 februari officieel worden geïnstalleerd. Dit gebeurt tijdens een buitengewone openbare raadsvergade ring die begint om 10.39 uur. Waarne mend burgemeester wethouder W M. Colscn zal drs. Dusarduijn de ambtsketen omhangen. De zaterdagmiddag is gereserveerd voor kennismakingsrecepties in de he le gemeente. Volgens de wens van de nieuwe burgemeester worden deze ge houden in de verschillende kernen, en wel om 14.00 uur in Westdorpe (voor malig gemeentehuis), om 15.15 uur in Philippine r vml gemeentehuis), 16.15 uur in Zandstraat en om 17.00 uur in Sas van Gent (gemeente huis). LEDENVERGADERING LCC-WEST NEDERLAND IN ZIERIKZEE ZIERIKZEE Het land- en tuinbouw- coöperatiecentrum West-Nederland houdt donderdag 22 februari in res taurant Mondragon te Zierikzee een algemene ledenvergadering. Op programma staan onder meer be stuursverkiezingen. Van de Zeeuwse bestuursleden zijn de heren H. C. van der Maas uit Kats en C. Minderhoud uit Domburg aftre dend en herkiesbaar. Eveneens her kiesbaar is voorzitter ir. A. W. Luit- jens uit Bergen op Zoom. Na het huishoudelijke gedeelte houdt de voor- goedgekeurd. Waar raden binnen hur.^tter van de "hoofddirectie eigen werkterrein blijven, hoeven hun besluiten alleen ter kennisgeving aan het stichtingsbestuur te worden door gespeeld. De heer Stenvert: „Men is naar een nieuwe vorm toegegroeid. Er is gekozen voor een tussenvorm, waar bij de raden een zekere zelfstandigheid hebben en waarbij ze toch zijn opgeno men in het geheel. Men verwacht, dat de Stichting en de raden in deze vorm beter zullen functioneren". De heer K. Schouten (d'66) liet weten, dat hij te gen vertegenwoordiging van statenle den in het bestuur van de Stichting is, onder meer omdat de Stichting onaf hankelijke adviezen moet kunnen ge ven en omdat opeenstapeling van func ties moet worden tegengegaan. Beide statencommissies gingen vlot ak koord met een voorstel f 25.000,- te ge ven voor uitbreiding van het gebouw van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. De heer Sten vert zette uiteen, dat ook van het mi- nisterie 25.000,- verwacht wordt, mo gelijk a fonds perdu, zoals ook de pro vinciale bijdrage is. In de commissie financiën "ging men akkoord met een voorstel 20.055,- te geven voor interne verplaatsing van de technische bibliotheek. De heer Schou ten vroeg of niet alleen van de Konink lijke Maatschappij 'De Schelde' maar ook van andere industrieën een bijdra ge voor de technische bibliotheek kan worden gevraagd. Tie Schelde' geeft voor de interne verplaatsing net zo'n bedrag als de provincie. de centrale Raiffeisen-Boerenleenbank dr. A. J. Verhage, een inleiding over Te structuur van de grote (centrale) landbouwcoöperatie'- De vergadering begint 's middags om twee uur. EINDUITSPRAAK ALGEMEEN COLLEGE MEDEDELINGEN IN KERKEBLAD 'S-GRA VENPOLDER In de jongste aflevering' van 'Het Klankbord', mededelingenblad voor de hervormde gemeenten in Zuid-Beveland-West, doen kerkeraad, kerkvoogdij en nota belen van de hervormde gemeen te in 's-Gravenpolder voor de laatste maal mededelingen over de troebelen die de gemoe deren in de gemeente de laatste jaren danig hebben bezig gehou den. De problemen lagen, zoals gemeld, onder andere op het vlak van financieel beheer, kerk restauratie en positie van de in middels vertrokken predikant J. Kluiver. Vogens de kerkeraad c.s. is gebleken dat de sporen van de gebeurtenissen nog niet helemaal verdwenen zijn en met het oog op het aantrekken van een nieuwe predikant vinden raad, voogdij en notabelen dat minder ge wenst. Daarom publiceert men in het kerkblad alsnog de einduitspraak van. het algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen in de Nederlands hervormde kerk. Als belangrijkste conclusies ran het algemeen college van toezicht worden genoemd: de gebezigde methode van afschrij ving ran de restauratiekosten ge tuigt van een goed beleid van het college van kerkvoogden: op geen enkele wijze is gebleken dat gelden bestemd voor de restauratie aan him bestemming zijn onttrokken; het gebezigde systeem van over boeking ran posten heeft geen en kel nadelig gevolg gehad: de door de kerkeraad ingebrachte bezwaren zijn ongegrond bevoa den. De drie colleges van de 's-Gravenpoi- derse gemeente erkennen deze con clusies. In de einduitspraak wordt verder aandacht besteed aan de com municatiestoornis tussen kerkeraad er. kerkvoogdij, die als een van de oor zaken van de ontstane moeilijkheden wordt aangemerkt en waarin beide partijen tekort geschoten zijn. „Wij menen, dat door publikatie vsn de gegevens aan alle bij het conflict betrekken personen die toch alle gedurende een reeks van jaren nat beste weten hun krachten aan om gemeente hebben gewijd recht 1 doen wedervaren", aldus de raa_ voogdij en nolabelen. „Wij hopen aai. thans een ieder bereid zal zijn, orn in een geest van broederlijke eensgezind heid samen te arbeiden aan de c bouw van onze gemeente". Beroep Overigens heeft ds. J. B. Duk uit Hoo- gezand onlangs voor een beroep v de gemeente 's-Gravenpolder bedankt, Het beroepingswerk gaat daarom do en in de eerstkomende weken zuil weer enkele predikanten bezocht wi den. Scriba M. J. Huissoon weigerde mar dagmiddag iedere informatie. „Gt commentaar", luidde zijn reactie. I weigerde eveneens om aan de redactie van de PZC een exemplaar van 'Hei Klankbord' te verstrekken. Inbraak bij transportbedrijf te Terneuzen TERNEUZEN Zondagnacht hebben onbekende daders een inbraakie bij het transportbedrijf SBS aan de in dustrieweg te Terneuzen gepleegd. Uit de kantoorwagen werd een geli kistje met. een bedrag aan kleingeld, groot 33.66. gestolen. De inbrekers verschaften zich toegang to: de te toorwagen door het openbreken v de deur. MET INSTALLATIE DAGELIJKS BESTUUR STICHTING STREEK-VVV WALCHEREN WACHTEN IS OP 00ST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN MIDDELBURG ïu Middelburg is maandag liet dagelijks bestuur van de stichting Streek.VVV Walcheren geko zen en geïnstalleerd, waarmee het Zeeuwse VVV-wezen, met uitzondering van het gebied Oost-Zeeuws-Vlaande ren. streeksgewijze is georganiseerd. De installatie in Middelburg, in 'De Brasserie' gebeurde door de voorzit ter van de provinciale VVV, mr. H. Bruin. Zei euwse Wassen Zeer ijverig waste een inwoner van Middelburg laatst zijn auto Staande op het trottoir had cle man een kant van het voertuig al geheel met schuimende middelen behandeld en vervolgens grondig afgespoeld. Zijn vrouw maakte hem er op at tent dat de wagen Joutief gepar keerd stond en om een bekeuring te voorkomen zette de hoofdste- deling haastig zijn auto met de neus naar de goede kant. De man plaatste zijn emmertje sop op de rijbaan en ging verder met de wekelijkse wasbeurt. Toen hij eenmaal tevreden aan zijn kopje kofjie zat te lurken viel hei hem op dat de vierwieler slechts aan een kant opvallend glom. Hij was namelijk met zijn em mertje naar de straatkant gelo pen, maar vergeten dat zijn auto 'inmiddels ook w~s omgedraaid. Slot van pa§. 1 blijft voor de weggebruikers. Verdub beling van de rijksweg zou bijzonder welkom zijn". Ir. Vos: „Vroeger werd verdubbeling van het stuk rijksweg tussen Nieuw en Sint-Joosland gecorreleerd aan de Vlissingse veerhaven. Voor de wegen bouwers van rijkswaterstaat is daar nu als nieuw element bijgekomen het plan voor de half hoge brug bij Vlissingen. Het ziet ernaar uit, dat de rijksweg 58. als de half-hoge brug wordt gebouwd, ook een weg d; heen wordt". Verder heeft men bij de plannenmakerij voor de rijksweg te maken met de plannen van Middel burg voor de aanleg van de Schroe- weg, die een verbinding tussen de stad en Vlissingen-Oost moet vormen. En er is de vraag, wat er in de toekomst met de Vlissingse veerhaven zal gebeuren: wordt er een nieuwe veerhaven aangelegd, of wordt de be staande haven aangepast. Die kwestie van de veerhaven houdt dan weer verband met de plannen voor de vas te oeververbinding over en onder de Westerschelde. Over al deze vragen wordt studie gemaakt. Duidelijk is, dat verdubbe ling van de rijksweg tussen Nieuw- en Sint-Joosland nog een aantal jaren zal duren. Adjudant Heïj: „We blijven zitten met grote gevaren. Óp 23 juli 1971 kwa men zes mensen om het leven, op twee september 1972 werden twee mensen gedood dat waren fietsers, die de rijksweg overstaken en op 9 januari van dit jaar werden weer twee mensen gedood. Reken je daar- hiJ met het aantal gewonden en de Deze ging hierbij uitvoerig in op de nieuwe structuur waardoor men in het bijzonder de propaganda-activitei- ten hoopt te bundelen en coördineren om zo tot een eigen promotioneel beleid te komen. Mr. Bruin stelde daarbij echter voor op, dat ten behoeve van de lokale toeristische informatie en met n; en meer nog ten behoeve van receptie een wijdvertakt plaatselijke WV-wezen behouden moet blijven. Verder is het de bedoeling dat de streek-VVV's de plaatselijke VVV's in de betrokken streek ter zijde staan om zo de receptieve activiteiten van de plaatselijke WV's te verbeteren en het deelnemen aan interregionale, pro vinciale of nationale activiteiten te bevorderen. ,De regionalisering van het VVV-we- zen kan tot een meer overzichtelijke gebiedsindeling en tot een efficiënt werkende structuur leiden. Een derge lijke concentratie maakt het mogelijk om werkzaamheden, die een meer centrale aanpak eisen uit te voeren en maakt haar diepstbaar aan de schaal vergroting van. het toerisme", aldus mr. Bruin. Als een ander aspect dat tot. de nood zakelijke oprichting van streek-WV's heeft geleid noemde de voorzitter van de provinciale Zeeuwse VVV de verza kelijking van het WV-wezen, waarbij de heer Bruin aantekende dat het amateurisme, wat lange tijd de van het werk is geweest, zeker ge handhaafd kan blijven op het beleids niveau. Doortastend Ten aanzien van de reorganisatie, die in geheel Nederland wordt doorge voerd constateerde mr. Brum een snel en doortastend inhaken van Zeeuwse zijde. De elders gevolgde opbouw, met voor iedere streek-VVV een eigen ap paraat wees hij van de hand. „De bijzondere geografie van deze provincie heeft tot gevolg gehad dat wij hier tot zeven streek-VVV's zijn gekomen. Het is naar ons oordeel niet reëel om uit te gaan van de zeven organisaties met evenzoveel uitvoeren de apparaten, compleet met personeel en kantooruitrusstïng. Het zou abso luut on-economisch en in feite ook onhaalbaar zijn om een dergelijke situatie na te streven", aldus de pro vinciaal voorzitter. Tien mensen kwamen sinds 23 juli 1971 om het leven op het laatste stuk van de rijksweg 58. het gedeelte tussen Nieuw- en Sint-Joosland. Op de 23ste juli 1971 toerden zes mensen gedood bij een frontale botsing op de rijksweg ter hoogte van de afslag naar Oost-, Souburg. Foto PZC). enorme materiële schade, die bij el kaar is ontstaan in de afgelopen ja ren, dan moet je concluderen, dat er verbetering moet komen". Jaarvergadering van PvdA-Vrouwen- kontakt VLISSINGEN Het gewest Zeeland van het vrouwencontact in de Partij van de Arbeid houdt dinsdag 30 janua ri in "De Prins van Oranje' te Goes de jaarvergadering, die om tien uur be gint. Zowel de penningmeesteresse, me vrouw H. W. de Leeuw-Walrave, als secretaresse, mevrouw L. A. Ivens-van der Wiel, aanvaarden geen nieuwe kandidatuur. Het bestuur stelt me- brouw C. Struijk-van der Linden kan didaat voor het penningmeesterschap. Het financieel verslag sluit met een saldo van ƒ287,32 en de begroting is sluitend met een nadelig saldo van ƒ317,68. Volgens mr. Bruin moeten de streek- VVV's cle praktische uitvoering ven hun taak daarom zoveel mogelijk op dragen aan een kantoor met voldoen de ervaring. Mr. Brifin sprak daarbij de hoop uit dat dit het bureau van de provinciale vereniging zal .zijn, waar bij hij echter benadrukte dat de streek-VVV's op dit punt een autono me en anders luidende beslissing kun nen nemen. Uitbouw Aan het slot van zijn betoog wenste de voorzitter de streek-VVV Walche ren een vruchtbare samenwerking met alle plaatselijke verenigingen toe en nauwe samenwerking en overleg met het bedrijfsleven om op Walcao en tot een verdere uitbouw van hs toerisme en de recreatie te komen. Als voorzitter van de Walcherss streek-VVV, waarin momenteel alle plaatselijke verenigingen behaira Veere en Westkapelle zitting hebben, werd gekozen mr. A. van Fraassen uit Vlissingen. Deze sprak in antwoord op de installatierede van mr. Bruin de hoop uit dat r n bij de intensivering van het vreemdelingenverkeer ce ideële doelstelling („Toerisme is een paspoort voor de vrede") niet uit bet oog zal verliezen. Bij afzonderlijke verkiezingen werden tot. leden van het dagelijks bestuur gekozen de heren H. Bimmel uit Dom burg, A. M. den Hollander uit Oostka- pelle, J. Meyers uit Zoutelanae, C- P- J. A. van Tilburg uit Middelburg. L Marijs uit Serooskerke en P. J. Kam; bier uit Koudekerke. Hiermee werd voldaan aan het statutair vereiste mi nimum van zeven bestuursleden. LATER REGEN Eerst nog enkele opklaringen en hier en daar mist. Geleidelijk toenemende bewolking, gevolgd door regen. Over wegend matige wind tussen zuidwest en zuid. Max. temperaifcuran ongeveer 6 graden. Overwegend droog met ongeveer nor- male temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp- van ongeveveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp.: om streeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal70 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min temp: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: max. temp-: om streeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pr cent; kans op een geheel droog f maal: 70 procent. ZON EN MAAN 24 januari Zon op 08.32 Maan op onder 17.13 onder 10.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2