dynamo middelburg is geen lid meer van knau-afdeling zeeland POST LAAT ZE WERKEN VAN VROEG TOT LAAT Wegtraining Middelkamp begint weer HOOGOVENATTRAKTIE ALBIN PLANINC HAKT NA DONNER NU OOK DE OUDE NAJDORF IN DE PAN LIEVER MET 6 CLUBS DOOR' Dit iaar 700 JDAG 1» JANUARI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Prestatiebeker 1972 voor Cora Hofman en Piet Vonck GOES De kwartjesaffaire van de Zeeuwse atletiek (de weige ring van de atletiekafdeling van Dynamo '70 Middelburg om per niet-KNAU-lid, dat deelnam aan de prestatielopen, een kwartje te dragen) lijkt tot een defi nitief einde te zijn gekomen. Het levert de Zeeuwse KNAU-afde- jj„g voorlopig wel een verlies „p: want tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Zeeland in Goes (gis teravond in de Landbouw) was Dynamo de grote afwezige. Af delingsvoorzitter Laurens Sim pelaar lichtte de absentie als volgt toe: „Dynamo is geen lid meer van de KNAU-Zeeland. De club uit Middelburg heeft zijn leden niet bij ons opgegeven voor het nieuwe jaar". fANDER WEY ENDEN HAMER im VAN FINALEPLAATS TERNEUZEN Met nog een ronde y spelen in de hoofdklas schaken Z«uwsch-Vlaanderen en overig Zee- bed zijn Anton van der Wey, Zeeuws Jmidtampioen en lid van de Goese schakvereniging en Adrie den Hamer on de schaakvereniging Sas van Gent reeds zeker van een plaats in de finale. Ife andere twee plaatsen zullen wor ds ingenomen door de personen op da tweede plaats in iedere klas. Voor Z^euwsch-Vlaanderen kunnen dat wor den: H. de Ridder uit Terneuzen. Overig Zeeland heeft voor deze plaats »i nog drie kandidaten: Sanders uit lliddel'ourg, Zeeuws kampioen Duve- iat en de eerste-bordspeler van Kam perland Weserweele, allen met twee panter, uit vier wedstrijden en nog ea partij te spelen. In de eerste klas gaat Tholenaar van de Goese schaakvereniging voorop neet vier punten uit vier wedstrijden. Hij wordt op de voet gevolgd door Flissebaalje met drie uit vier en Van de Graaf uit Vlissingen met twee uit drie. Omdat een dubbele ronde wordt gespeeld is er echter nog van alles mogelijk. In deze afdeling heeft Droogers van de schaakclub Vlissin gen zich teruggetrokken. De uitslagen en standen zijn als volgt: Zeeuwsch-Vlaanderen: 3e ronde A. den Hamer - B. Rammelo 10; 4e ronde H. Steffen H de Ridder 1-0: 5e ronde A, den Hamer De heer Simpelaar, die uiteenzette nog zlttng te hebben gehad in de commis sie, die zijn diensten wilde bewijzen in het geschil tussen de Zeeuwse af deling en de Middelburgse club, ver volgde: „Het lijkt mij, dat Dynamo gezien de houding van de club, nooit van plan is geweest een stap in de richting van de andere atletiekclubs in Zeeland te doen, anders had Dyna mo de mogelijkheid voor overleg zeer zeker kunnen aangrijpen. Ze zijn zelfs niet eens zover gegaan om onze brief na de laatste vergadering in het vorige jaar te beantwoorden. De club heeft wel naar het bondsbestuur geschreven, wij hebben er de kopie- en van gehad". De Zeeuwse atleliekvoorzittcr vond, dat de houding van Dynamo de atle tiek beslist niet ten goede is geko men. „Wc gaan dan maar liever met zes verenigingen verder", verzekerde de heer Simpelaar, die verder liet weten er weinig vertrouwen in te heli- hen dat het geld (iets mee dan 400 gulden, ooit nog in de afdelingskas terecht zal komen. „Ik hoop echter wel, dat Middelburg als atletieksteun- punt niet verloren zal gaan voor de afdeling", aldus voorzitter Simpelaar. De vergadering discussieerde nog eni ge tijd over het feit of Dynamo-leden een nieuwe club in KNAU-verband kunnen oprichten en oJ' Dynamo-le den bij andere verenigingen aanslui ting mogen zoeken. Voorzitter Sim- pelaar besloot uiteindelijk om deze vragen door te spelen naar het bonds- bureau. dat in het vorige jaar al de schuld van Dynamo op de afdeling had overgenomen. voor de afdeling Van de kant van de deelnemers was er enige kritek: Zeeuws steratleet Piet Vonck had een mogelijkheid voor wassen cn kle den gemist ..Nu moesten we. en dat gebeurt ook meestal elders, meteen uit de modder in de kleren" Ook tc- secretarïs Koos Oggel, een van de mannen die de cross organiseert, kon zich die wens van Vonck Indenken. ..We hebben geprobeerd in restaurant De Banjaard ruimte te krijgen, maar er was geen interesse voor" De orga nisatoren zullen alles in het werk stellen om voor de derde PZC-cross een wasgelegenheid te maken. Voorzitter Simpelaar maakte van de gelegenheid gebruik om allen, die aan de cross meegewerkt hebben, hartelijk te bedanken. Nadat het jaaroverzicht 11)73 was goedgekeurd voorzitter Simpelaar had veel bewondering voor de groei van het ledental „We hebben dit van het ledental „We hopen dit jaar de 700 leden te overschrijden" en voor de vele activiteiten) werden de prestatïebekers 1972 uitgereikt. De ze trofee werd bij de dames voor de vierde maal gewonnen door Cora Hof man van Schelde Sport uit Terneu zen en bij de heren voor de vijfde maal door Piet Vonck van RKHAV uit Hulst. Hoewel beiden hoegenaamd niet te evenaren zijn, signaleerde voorzitter Simpelaar toch goede voor uitzichten. „We hebben nog nooit zo veel talent bij de jeugd gehad als het laatste jaar. Als we die hij elkaar kunnen houden dan hebben we over een paar jaar een bijzonder goede ploeg bij desenioren." Penningmeester Wim Hofman had een primeur: „We hebben in het afgelo pen jaar nog nooit zoveel ontvangen maar ook uitgegeven". Hij meldde verder, dat in de kwartjespot het res pectabele bedrag van bijna 1600 gul den, de PZC-crossgelden daarbij inbe grepen, was terechtgekomen. Voorzit ter Simpelaar: „Ons beleid wordt door deze kwartjes gewoon gericht". Hans Eiikenbroek 1 duel geschorst DEN HAAG (ANSP) Hans Eyken- broek, die zondag in de wedstrijd Sparta Den Haag van scheidsrechter Boosten de gele kaart kreeg, is door de luehtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. De Spartaan kreeg bovendien nog een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd en een boete van 250 gul den. Wassen De voorzitter meldde vervolgens aa.n de clubafgevaardigden, dat de PZC- cross 1000 winst heeft opgeleverd Zesdaagse in Rotterdam gestart In sporttoto 24 winnaars A. den Hamer 3Vj uit 4; 2/3 H. Steffens, H. de Ridder 2 uit 4; 4 W. d; Ridder lVa uit 3; 5 B. Rammelo 0 uit 3. OVERIG ZEELAND Hzofdklas: 3; ronde A. v. d. Wey - Van Eekhout 1-0; 4e ronde Van Wijnen Westenvee- Is Vi-V;; Van Eekhout - Duvekot 1-0; Sanders - v. d. Wey 0-1. Siand: 1A. v. d. Wey 3'/a uit 4; 2/3/4 Sandes, Westerweele, Duvekot, allen 2 uit 4; 5 Van Eekhout lVb uit 4; 6 Van Wijnen luit 4. Eerste klas: «ronde Tholenaar - Flïssebaalje 1-0. Stand: molenaar 4 uit 4; 2 Flissebaalje 3 üjï 4; 3 v. d. Graaf 2 uit 3; 4 Schout 2 Et 4; 5 v. d. Heyaen 1 uit 4. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 25 van het afgelopen wee keinde zijn: Deelnemers: 599.835. Bruto Inleg: 1.386.239,-. Prijzenbedrag: 'ƒ586,379,10. Ie, 2e, 3e prijs en de premie elk 146-594,78. Ie prijs: 24 winnaars, die elk bruto 6.108,10 ont vangen; 2e prijs: 683 winnaars, die per kolom ƒ214,60 ontvangen. 3e prijs: 8298 winnaars, die per kolom 17,60 ontvangen. De premie wordt na het. verstrijken van de reclameter- mijn woensdag 7 februari a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. GOES De renners van de wieler club Theo Middelkamp beginnen za terdagmiddag aanstaande weer met tie wegtraining op een parkoers In de Piet op Zuid-Beveland. Het bestuur van deze wielervereniging heeft kleed- gelegenheid voor de renners gevonden in boerderij Van 't Westeinde. tegen over de ingang van het vliegveld Mid den-Zeeland. Daar gaan de renners ook steeds van start voor hun trai- ningsritten. De renners die naast deze wegtraining de conditie ook op peil willen houden, kunnen op woensdagavond terecht in de gymnastiekzaal aan de J P. Coen- straat in Goes, waar zij samen met de schaatsers kunnen trainen. ROTTERDAM De „gepensioneer de" Peter Post wekt de indruk mo menteel meer te moeten afzien dan tijdens de felste jachten. Wedstrijdlei der bij een Zesdaagse. Post weet wat' het betekent. Hij was als actief cour- reur nooit de gemakkelijkste en de keren dat hij met rode wangen naar de wedstrijdleider stapte zijn talrijk. Peter Post is nu zelf het doelwit. Hij kreeg in de uren voor de start van de derde zesdaagse in het Sport paleis Ahoy te doen met Leo Duin dam. De Westlander vond het bedrag waarvoor hij ingetekend had eigenlijk te laag en klopte bij Post aan. ..Eer-', presteren, dan eisen", kreeg hij te horen- „De Lange" was hard als wiel renner, Post de wedstrijdleider is niet anders. Zegt Gerben Karstens: „Post is hard. Ik heb hem als wedstrijdlei der meegemaakt in de zesdaagse van Londen. Je moet fietsen. Ik hou graag van een geintje. Zes dagen fietsen aiaak je duf. Er moet wat gein ge maakt worden. Bij Post krijg je er de kans niet voor. Ferdinand Bracke is tijdens de zesdaagse mijn maat als er gein geschopt moet worden. Maar wat doet Post. Hij formeert een koppel Karstens-Bracke. We kunnen nu niets uithalen want of Ferdi of ik moet rijden. We zijn nooit samen in de baan". De activiteiten van Post gaan ver der dan het toezicht houden van het spel van de ronden nemen en ronden verliezen. Peter Post praat met de pers, lacht vriendelijk tegen de ruim aanwezige sponsors. Peter Post ont ruimt ook als het nodig is het mid denveld. Supporters hebben de plaats ingenomen van de sponsors en hun gasten. Wedstrijdleider Post verzoekt hen weg te gaan. Hij kan een pak slaag krijgen. Pas als Eddy Picters Graafland wegens zijn verdiensten voor het sportpaleis de twaalf koppels op weg gestuurd heeft komt Peter Post tot rust. Eerst dan heeft hij gelegen heid een blik op de tribunes te wer pen. Circa 2000 toeschouwers. Een teleurstellend aantal. Ach ee. De eer ste avond in de zesdaagse trekt nooit. Ook niet als je een Eddy Merckx onder je deelnemers hebt. Hij is de trekpleister en zodanig werd lüj voor gesteld Merckx reed als enige alleen een ereronde. De show in de eerste uren van de zesdaagse werd gestolen door Renë Pijnen en Leo Duindam. De beide Nederlanders brachten de toeschou wers van enthousiasme op de stoelen. De koppelkoers wonnen zij met een ronde voorsprong op onder andere Merckx-Sercu. Merckx geklopt, het volk wilde best juichen. Zegt Merckx zelf: „De men sen verwachten van mij eenzelfde su perioriteit als op de weg. Dat kan natuurlijk niet. Het is voor mij onmo gelijk eenzelfde machtsvertoon op de baan te demonstreren" daarmee de woorden van Peter Post bevestigend. Hij zei: Duindam en Pijnen zijn ba- slist niet minder dan Sercu-Merckx. Posts eis dat de jnners van de eerste tot de laatste minuut werken kwam ook duidelijk naar voren. De twaalf koppels kregen achtereenvol- gens temporonden, koppelkoersen, derniewedslrijden en diverse sprints af te werken. Kortom werken van de eerste tot de laatste minuut. Voor Gerben Karstens geen bezwaar: „Ik vind dit prettiger dan de zesdaagse waar je 145 uur moet rijden, 's Mid dags wordt er toch nauwelijks ge fietst. Je slentert maar wat rond. Nu ben je steeds bezig. Ik vind het alleen een grote flauwekul dat we het sport paleis niet mogen verlaten. Waarom mogen we 's middags geen luchtje scheppen in de stad- In Londen deden we dat ook. Hier staat in je contract dat je het sportpaleis niet mag verla ten. Post wil het zo". En zijn wil is tot dinsdagavond twaalf uur wet in het Rotterdamse sportpaleis. De stand was gisteravond (er waren nog geen premiepimten te verdienen): 1. Duyndam-Pijnen (Ned.); op één ron de: 2. Merckx-Sercu (Belg.); Bal (Ned.)-Verschueren (Belg.); Gilmore (Aus.)-Janssen (NedO; Fritz-Kemper (W.-Dld.) en Loevesijn-De Wit (Ned.); op twee ronden: 7. Balk-Stam (Ned.); Bugdahl (W-Dld.)-Alain van Lancker (Fra.); Van Linden-Stevens (Belg.); Bracke (Belg.)-Karstens (Ned.); Cardi- Morbiato (It.); op vier .onden: 12. Van Leeuwen (Ned.)-Mountford (VS). Na de eerste drie kwartier, die don derdagavond werd afgewerkt van de amateur zesdaagse, is de stand in de kopgToep: 1. Jan Breur-Gerrie Knete- man: op een ronde: 2. Genie van Ger- wen-Wim van Helvoirt; 3. Roy Schui ten-Janus van Tol. (Door Tim Krabbé) 1VIJK AAN ZEE De carrière van (en lopgrootmeester verloopt over ket algemeen volgens een vast pa troon. Voor zijn 20ste heeft hij al gole successen behaald, meestal het landskampioenschap en de internatio nale meestertitel, kort na zijn 20ste behaalt hij het grootmeesterschap en niet veel later breekt hij door naar de wereldtop. Verschillende Hoogoven- deelnemers hebben die ontwikkeling doorgemaakt: Hort. Ljubojevic, An- dersson, Balasjov en Tal zijn voor beelden. Aibin Planinc is een heel ander I=val. Iets meer dan drie jaar geleden was hij nog volkomen onbekend Toen «gon hij, als 25-jarige, ineens groot- meestertoemooien te winnen. De ma nier waarop hij dat deed moet voor zijn landgenoten, de vertegenwoordi gers van de „Joegoslavische school" (oegonnen door Vidmar, en nu geper sonifieerd door Ivkov, Trifunovic en Panna; sterke grootmeesters die hun inzicht echter voornamelijk gebruiken 'oor het vermijden van alle risico's), ?an verademing zijn geweest; Planinc Week gespecialiseerd in heksenketels, rilde, boeiende partijen, gekenmerkt door onverschrokkendheid. Ondanks f'Jn grote successen in het begin heeft «et tot enkele maanden geleden ge duurd voor Planinc tot grootmeester werd benoemd. Toen dat gebeurde, verklaarde hij zichzelf tot beroeps schaker. In Wijk aan Zee is Iiij tot nu toe de trote attractie. Zijn vernietiging van Donner, eergisteren, in 22 zetten, over troefde hij gisteren, in de derde ron do, door nu zelfs Najdorf in nog minder zetten, 19 te verslaan. Het een juweeltje van praktisch schaak. Najdorf had ten ere van Naj dorf de Najdorf-variant van het Sicili ans gespeeld, maar tegen de prakti sche problemen die Planinc hem stel de was hij op geen stukken na opge wassen. Planinc's doorbraak op de 13e zet met e4-e5 zal niet in alle varianten correct zijn geweest, maar na ander halve misstap ging Najdorf gewoon mat. Opmerkelijk was de uiterst origi nele manoeuvre van Planinc die zijn loper naar h7 dirigeerde; daar bleek hij enkele zetten later een vitaal veld aan de ongerocheerde zwarte koning te ontnemen. Planinc veroverde die koning en daarmee meteen ook de gedeelde leiding in het toernooi. Zelden zal Najdorf zo van het bord geveegd zijn als gisteren, maar het is wel duidelijk dat hij achteruit gaat. Twintig jaar geleden was hij nog een der voornaamste kandidaten voor het wereldkampioenschap, en speelde hij eèn match tegen Reshevsky om wie zich de sterkste speler van het Westen mocht noemen; nu is hij geen top- grootmeester meer. Twee jaar geleden won hij in het Hoogovertoernooi geen enkele va,n zijn 15 partijen; wel ver loor hij er vijf. De eerste Nederlandse overwinning is eindelijk binnen: Bert Enklaar be haalde hem. Hij deed dat in een reprise van de dramatische partij die hem vorig jaar die fenomenale eerste plaats in de meestergreep bracht. Voor het ingaan van die laatste ronde had de jonge Hongaar Ribli 12 uit 14 en Enklaar 11 uit 14, Maar Enklaar versloeg met zwart Ribli in die laat ste partij, waarmee de Hongaar met een ook zijn recht op een plaats in de grootmeestergroep verspeelde. Het toernooicomité nodigde hem daar toch voor uit, waarschijnlijk omdat het anders zo zielig voor hem zou zijn. En gisteren verloor Ribli weer met wit van Enklaar. Al snel maakte hij een fout die hem een pion kostte, terwijl hij met een volkomen gedepla- ceerd paard bleef zitten. Hij had wel wat compensatie, maar wat hij met steeds meer hout brandend trachtte te houden werd door Enklaars oplet tendheid nooit meer dan een smeu lend vuurtje; toen dat was uitgebrand liet hij zich uit balorigheid nog mat zetten ook. Ook Zuidema won. Lang had hij tegen Langeweg een drukstelling, en bij het afbreken bezat hij een schone pion meer, maar het direct oorzakelij ke van het verband lussen die twee zaken was ver te zoeken. Dat eindspel overigens, waar ze de tweede zitting mee ingingen, ïcek als twee druppels water op het beroemde eindspel uit de 34e matchpartij tussen Aljechin en Capablanca, in 1927. Dat was toen de laatste partij, en de zuivere winstvoe ring van Aljechin leverde hem het wereldkampioenschap op. Zuidema won ook, zij het niet het wereldkam pioenschap. Tal kon zijn eerste plaats niet ver dedigen, oindat zijn partij wegens ziekte werd uitgesteld. Dat hoeft zijn aanhangers niet de schrik om het hart te doen slaan, want het was niet Tal, maar zijn tegenstander Szabo, die ziek was. Grootmoedig stemde Tal toe in een eigenlijk onreglementaire ver schuiving naar zaterdag, de eerste rustdag- De uitslagen zijn: Grootmeestergroep: Hort (Tsj)-Ree (Ned) 1-0, Ljubojevic (ZSl)-Andersson (Zwe) Vs-Va, Hartoch (Ned)-Vasjoekov (Rus) 0-1, Zuidema (Ned)-Langeweg (Ned) 1-0, Planinc (ZSl)-Najdorf (Arg) 1-0. Balasjov (Rus)-Donner (Ned) Va-Va, Szabo (Hon)-Tal (Rus) uitgesteld, Ribli (Hon)-Enklaar (Ned) 0-1. 1/4: Hort, Planinc, Wasjoekow, Zuide ma 2; 5/6: Tal en Szabo l'/a 1 uit gesteld; 7/10: Balashow, Enklaar, An- dersson. Ljubojevic lVa; 11/16: Har toch, Ribli. Donner. Ree. Najdorf, Lan geweg 1. Meestergreep: Adorjan (Hon-Reicher (Roe) 1 v-1'?, Knrajica (ZSD-Antunac (ZS1) 1-0, Gerussel (WDl)-Ferenc Por- tisch (Hon) V2-V2, AUa Koesjnir (Rus)- Quinteros (Arg) 0-1, Hecht (WDD- Markland (GBr) 1-0. Van der Weide (Neö)-Badnarski (Pol) Va-Va, Sax (Hon)-Van Scheltinga (Ned) Va-Va, Ghitescu (Roe)-Nijdam CNed) 1-0; af gebroken partijen uit de tweede ronde: Van Scheltinga-Van der Weide Va-Va, Bednarski-Hecht 0-1. De stand na drie ronde is: 1 Hecht 2Va pnt, 2. Ghitescu. Sax en Ferenc Portisch 2 pnt, 5 Quinteros l'/a pnt (uit twee partijen), 6 Antunac. Gerusel, Van der Weide, Van Scheltinga en Rei- cher 1 Va pnt, 11 Kurajica 1 pnt (uit twee partijen), 12 Adorjan, Alia Koesj nir, Beclnarski en Markland 1 pnt, 16 Nijdam Va pnt. Zonetoemooi dames: Borislava Bori- sova (Bul)-Jubica Zivfeövic (ZS1) 1-0, Pepita Ferrer (Spa)-Milunka Merlini (Fra) 1-0, Krystyna Radzikowska (Pol)- Corrie Vreeken (Ned) afgebr., Inge Kattinger (Oos)-Carla Wettstein (Zwi) Va-Va, Dorren O'Siochru (Kier)-Jane Hartson (GBr) 0-1, Rie Timmer (Ned)- Ursula Wasnetsky (Pol) afgebroken, Katja Jovanovic (ZSl)-Maria Ivanka (Hong) Va-'/a, Elisabeth Polihroniade (Roe)-Suzanna Teodorescu (Roe) afge broken. Anna Laakmann (WDl)-Rosa Pihajlic (ZS1) 1-0. Stand na 3 ronden: 1 Ferrer 2Va: 2 Radzikowska 2 1 af gebr.; 3/6 Jovanivic, Ivanka, Hartson, Zivkovic 2: 7/9 Brisova, Polihroniade, Wasnetsky l'/a 1 afgebr.; 10 Laak mann lVa; 11/12 Teodorescu, Vreeken 1 1 afgebr.: 13 Kattinger 1; 14 Tim mer 1 a 1 afgebr.; 15/16 Wettstein, O'Siochru Va; 17 Merlini 0 afgebr.; 18 Pihajlic 0. Olympia II Vlissingen II: Vila» HSD Olympia II. Jongens 13-15 Jaar poule A: Middelburg - Oiympla I; n I: Got- Hympla I- BETAALDVOETBAL - Middelburg II: Mldd jen II HSD; Mldd. n I HSD. - Olympia I; Goes 11 en Vlissingen I - R«P bur* II burg I EREDIVISIE: Excelsior Sparta, FC Den Haag MVV. FC Den Bosch AZ'67; FC Twente - Haarlem; Ajax - ?C Amsterdam; Telstar Go Ahead Eagles; NAC - PSV; FC Groningen NEC; Fcijenoord FC Utrecht- EERSTE DIVISIE: PEC Zwolle - Wagenlngen. Dc Graafschap Cambuur, Roda JC - Volendam. Heracles FC VVV. Fortuna Vlaardingen - Fortuna SC. Volewijc- kers SVV, Willem II Helmond Sport, Veendam Eindhoven. Heerenvecn HVC, Vitesse - FC Dor drecht. ZAIERDAGVOEÏBAL (landelijk) MIDDELBURG Meeuwen moet zaterdag voor en met de steun van het eigen publiek de vergissing van afgelopen zaterdag goedmaken (een 1-3 voorsprong werd toen uit handen gegeven en tenslotte moest men nog net genoegen nemen met 4-4). Op eigen veld krijgt de zaterdagtweedeklasser nu een kans om zich weer in de top te nestelen, want met een overwinning op het bezoekende Excelsior uit Maassluis is daar alle leans op. Programma: Zwaluwen VI. - Spijkenisse; SSC'55 - RVVH, Meeuwen - Excelsior M (14.30 uur); Good Luck Wit Zwart; SC Voorne - Arnemuiden; Zuidland - NSW. Programma: Woudrichem Rillanaia; Tem. Boys - NOAD (15.00); WHS - Nivo Sparta (15.00); Allena - Roda Boys: Dinteloord - Smerdiek en PTT Hoek. Vierde klas: BWR Yerseke; WN - Chrislandia; Kapelle VCK (15,00); Tholense Boys - Wissenkerke (15.00); Wolfaartsdijk Kloetinge (15.00); Krabbendij- ke - AZVV (15.00). ZAIERDAGVOEÏBAL (zeeuws) MIDDELBURG In de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie kan leider Nieuwland rustig toezien hoe de belangrijkste concurrent Zaamslag het er bi] WIK afbrengt. De Schouwse ploeg heeft nogal tegen slag gehad de laatste wedstrijden, zodat met een beetje geluk Zaamslag toch wel op de beide punten beslag zal weten te leggen. Programma: le klas: Arnemuiden 2 - Veere I (15.00); HeLnkenszand I - Colijnspl Boys I (15.00); Nieuwaorp I Sluis I (15.00); Waarde I - Meeuwen 2 (15.00); Wemeldinge I - 's-Heer Arendskerke I (15.00); WIK I - Zaamslag I. 2e klas A: Bevelanders I - Oostkapelle I; Bruse Boys I - Cortgene I; Middelburg 6 - Duiveland I; Serooskerke 1 - Arnemuiden 3; SKNWK I - VCK 2. 2e klas B: Borssele I - Wolfaartsdijk 2; Hoedekensker- ke I - Tern. Boys 2; Kloetinge 2 - SSV I; Rillandia 2 - Apollo I; Spui I Kruiningen I- 3e klas A: Wissenkerke 2 - SKNWK 2; ZSC I - Mevo 2. 3e klas B: Arnemuiden 4 - Serooskerke 2; Oostkapelle 2 - Vlissingen 7. 3e klas C: Kloetinge 4 - 's-Heer Arendskerke 2; Kruiningen 2 - Heinkenszand 2; SVD I - GPC 3; Wemeldinge 2 - Apollo 2. 3e klas D: AZVV 3 - Kapelle 2; Tem. Boys 3 - Steen 4; Zaamslag 2 - Krabbendijke 2. 4e klas A: Duiveland 2 - ZSC 2; Mevo 3 - DFS 3; Wolfaartsdijk 4 - SKNWK 3. 4e klas B: VCK 4 - Meeuwen 4; Veere 3 - Domburg 4. 4e klas C: Heinkenszand 3 - Borssele 3; Nieuwdorp 4 - GPC 4; Nieuwland 3 - Veere 2. 4e klas D: Apollo 3 - Hoedekenskerke; SSV 4 - Kloetinge 6. 4e klas E: Apollo 4 - Waarde 2; Krabbendijke 3 - Kruiningen 5; Kruiningen 4 - Kloetinge 5. 4e klas F: AZVV 4 - Hoek 4; Cadzana I - Tem Boys 5; Hoek 3 - Oostburg 4. Z0NDAGV0EÏBAL (landelijk) VLISSINGEN Na vorige week knap van Rood Wit uit gewonnen te hebben krijgt Vlissingen zondag opnieuw een zware tegenstander: RKVVU. Als Middel burg nu NOAD in Tilburg weet te bedwingen kan de topplaats voor Vlissingen inzet worden Het programma luidt: TWEEDE KLASSE B: Goes - Axel; NOAD - Middelburg; RKTVV - VCW; -Bavel RAC; Dongen - Baronie; Vlissingen - RKVVU; Terneuzen - Rood Wit W. DERDE KLASSE D: NSV - METO; DOSKO - Noormannen; Vogelwaarde - RCS; Vosmeer - HVV'24; Cluzona - Hontenisse; Bres- kens - MOC'17. VIERDE KLASSE G: BSC - Grenswachters; Steenbergen - Oudemolen; Roos endaal - DIVO; Zierikzee - SVC; ODIO - VES'35. VIERDE KLASSE H: Steen Sluiskil; Clinge - Zeeland Sport: Zeelandia - Koewacht; Domburg - Biervliet; Com Boys - Hans- weertse Boys. RES IE KLASSE: UNA 2 - NAC 3; TSC 2 - Brabantia 2; Veerse Boys 2 - Woensel 2; TOP 2 - Vlissingen 2; Geldrop 2 - RBC 2; RKC 2 Best Vooruit 2. RES. 2E KLASSE B: Vlissingen 3 Roosendaal 2; Internos 2 - VOAB 2; RKTVV 2 - Rood Wit W 2; Middelburg 2 - Baronie 2; RCS 2 WVO 2; Terneuzen 2 - NOAD 2. RES. 3E KLASSE D: Steen 2 - Terneuzen 3; DOSKO 2 - Goes 2; Breskens 2 - Zeelandia 2; HVV'24 - Axel 2; ME7TO 2 - MOC17 2. Z0NDAGV0E1BAL (zeeuws) MIDDELBURG Het Is lang niet ondenkbaar, dat Jong .Ambon zijn leiderspositie in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal weer versterkt. Zelf moeten de Middelburgers te sterk worden geacht voor Aarden- burg, terwijl wij nummer twee, Philippine, een zeer zware middag in Schoondijke voorspellen, waarbij we zelfs een gelijkspel al een hele prestatie vinden- Programma: le klas: Jong Ambon I - Aardenburg I (14.30); Hoofdplaat I - Robur I (14.00); Walcheren I - IJzendijke 1 (14.30); Graauw I - Patrijzen I (14.00); Luctor I - Ria W I (14.30); Schoondijke I - Philippine I (14.30). Res. le klas: Vogelwaarde 2 - RCS 3; Middelburg 3 - Walcheren 3: Zeel. Sport 3 - Vlissingen 4; Noormannen 2 - Breskens 3; Axel 3 - Hontenisse 2; Zierikzee 2 - Com Boys 2. 2e klas A: Biervliet 2 - Hontenisse 3: Oostburg I - Hoofdplaat 2; Aardenburg 2 - Terneuzen 4; HW 3 - SDO I; Groede I Ria W 2; Oostburg 2 - Hulsterloo I. 2e klas B: DFS 2 Lewed. Boys I: Dreischor I Patrijzen 2: Zeelandia 3 - Domburg 2; Renesse I Zonnemaire I. Lewed. Boys 2 Luctor 2. 3e klas A: Axel 4 - Com Boys 3; Koewacht 2 - Sluiskil 2; Hulsterloo 2 Clinge 2; SDO 2 - Vogelwaarde 3; Hontenisse 4 - HVV 4; Graauw 2 - IJzendijke 2; Steen Terhole I. Com Boys 4; Philippine 2 Vogelwaarde 4; Groede 2 Schoondijke 2; Terneuzen 5 Olympia I Het programma Dames: M:ddcll Vlissingen I; Vlissingen I; VI Heren: Vhv\!n; Oiympla I - Mid MICROKORFBAL MIDDELBURG Na vorige week van zijn Zeeuw** rivaal Tjnba te hebben gewonnen krijgt Swift In de microkorfbalcompetlllc weer een lastige tegrnvtander: bet op de tweede plaats achter Suilt staande Kinder dijk. liet volledige programma is: landelijk microkorfbal. le klas B: za. 20 Swiit - Kinderdijk. Middelburg, 17.10 uur: Excelsior VES 2c klas I): za. 20. 1 HKC - Snel: ADO Vriendenschaar; Animo Thor, Middelburg. 16.00 uur. 3e klas I): za 20/1 Avantt SOO: Zuidwester» Maassluis, Vlissingen, 19.30 uur. Reserve Hl C: za. 20/1 GKV 2 - Vriendenschaar 2. Afdeling Zuid-West. rayon Zeeland. Senioren I A: 20/1 Ondo I Swlft 4. Middelburg. 18 20 uur; Blauw-Wlt Togo I. Goes, 20.00 uur; Luctor I - Tjoba 3 Terneuzen. 19.00 uur- Senioren I B: 20/1 BKC Togo 2. Oostburg, 16.00 uur. Senioren 2 A: 20/1 Blauw-Wit 2 Volharding; 19/1 Animo 4 - Ondo 2; 19/1 Animo 3 Seolto 2. Senioren 3 A: 20/1 Swlft 5 - Zuidwesters 2. Senioren 3 B: 20/1 Olympia Togo 3; Zaamslag - Tjoba 4. Senioren 4 A: 20/1 Swlft 6 - Tjoba 5; Blauw-Wit 2 - Animo 5. Junioren I A: 20/1 Seolto - Ondo I; BKC Swlft I. Junioren I B: 20/1 Blauw Wit - Togo I. BASKETBAL VLISSINGEN Deze week spelen Matador en Mara thon Termeulen weer voor de landelijke basketbalcom- petitie, Matador tegen BC Utrecht met redelijke winst kansen en Marathon tegen O en O uit Rotterdam en er wordt ook In dit geval verwacht dat Marathon In staat is deze wedstrijd le winnen. Programma: Middelburg: 7.01): H.J. I Saints-Matador, D.j. SSGM - Matador. D.j. BV Souburg-Scheldemond II. 8.00 dam. Dynamo Matador III, h. III bv Souburg II - Marathon II, hjll Dynamo - bv Souburg. 9.00 h.II Saints II M. rie Ruyter, h.I Saints Marathon, h.II bv Souburg I - ZOF. VOLLEYBAL VLISSINGEN In de landelijke volleybalcompetitie krijgt het Huls terse IVatneys/Taktika zaterdagmiddag bezoek van het sterke Sarto. Het kan een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd worden, waarin de Ilulsterse dames indien zij spelen als vorige week tegen Bek- kerveld moeten kunnen winnen. De dames van Ma rathon krijgen in Vlissingen bezoek van Activia. De VlissLngse dames hebben de beste winstkansen. Het programma luidt: Tweede divisie C dames: Watneys/Taktika-Sarto (19 uur). Rust Roest-LVC, Sic Pugno-Dynamo, Marathon- Actvia (15.15 uur). Mavok-Bekkerveid III. Derde divisie F dames: Karanoi II-Bermi/VIG, Concor- dia-AMVJ/R II, LVC II-ZVC. R3dius/MVC-Kikkere, Be Fair-PSV. Derde divisie F heren: Bouwlust/O II-Be Fair. LVC- Scheldesport. Sic Pugr.o II-EVVC, Sliedrecht Sport- Punch, Radius/MVC II-Flits, Olympus-Kroon/Asam. BADMINTON VLISSINGEN De uitslagen 111 het programma van de Zeeuwse badmintoncompetitic luiden als volgt: In de afgelopen wedstrijd week werden de volgend» wedstrijden gespeeld ie klas: Wings I - Jong Ambon I 4-4. 2e klas: Marathon 3 - Pluumpje I 1-7; Avanti 4 - Avanti 3 1-7; Wings 3 Wings 2 2-6. 3e Idas A: Sjuttul I Zuidzande 7-1: Astroïden 3 - Avanti 6 4-4; Marathon 5 - Houck 2 2-6; Terneuzen 2 - Pluumpje 3 3-0; Houck 2 - Pluumpje 3 5-3. 3e klas B: Jong Ambon 2 - Avanti 5 5-3; Terneuzen 4 Terneuzen 3 0-8; Marathon 4 - Jong Ambon 2 3-5. Voor de week van 20 t/m 26 januari aanstaande staan op het programma: Ie klas: Jong Ambon I - Avanti 2 op 20 Jan. en Terneuzen I Rillandia I op 21 januari. 2e klas: 20 Januari Marathon 3 - Wings 2; 22 Januari Avanti 4 Astroïden I; 23 januari Avanti 3 - Zierikzee I; 24 januari Pluumpje I - Houck I. 3e klas A: 20 januari Astroïden 2 - Sjuttul I en Marathon 5 - Avanti 6; 21 januari Terneuzen 2 - Sjuttul 2; 25 januari Houck 2 - Sjuttul 2. 3e klas B: 26 januari Marathon 4 - Avanti 5. ZAALHANDBAL 3e klas B: Terhole 2 Breskens 4; Clinge 3 Graauw 3; IJzendijke 3 Oostburg 3. 3e klas C: Goes 3 - Domburg 3: Vlissingen 5 - Middel burg 4; Jong Ambon 2 - RCS 4; Zeel. Sport 4 - Walcheren 3: Zeelandia 4 - Kwadendamme I. 3e klas D: I-Iansw Boys 2 Zeelandia 5: Patrijzen 3 - Zeel. Sport 5; Middelburg 5 Vlissingen 6; Kwaden- 0||fèRV damme 2 Noormannen 3- iwjvju 1 3e klas E: Patrijzen 4 Robur 3: Luctor 3 - Goes 4; Vlissingen 9 - Dreischor 2; Hansw. Boys 3 - Zierikzee 3. Hoofdklas dames: geen wedstrijden vastgesteld. Hoofdklas heren: Raak/Swift-Sittardla, ST Meteoor- Attila. Olympia H. Raak/Swift-Aalsmeer V en L, Sit- tardia-AHC '31. Eerste klas heren: EMM-WLC/DES, Esca-Hellas. Swift H-Swift R, Hermes-PSV. Tweede klas: Harmgman-Dongen, Were Dl-Intemos, Walcheren-Olympus, Fortuna-Voit. Tweede klas D dames: Dongen-EBHV, RHV-Olympu», EMM-Volt. Were Di-Break Out. Afdeling le klas neren: GSC-Fortuna II. Afdeling le klas dames: Zeeland Sport-GSC, Marathon- Walcheren II. Sporthal Vlissingen: 9.05 uur MA2 Walcheren II - Olympus II; 9.52 uur MA1 Olympus I - Walcheren I; 10-39 uur MA2 Marathon II - EMM II; 11.26 uur D3 Olympus III - EMM II; 12-21 uur MP2 Marathon n - Hontenisse; 13.00 uur Dl Olympus II - Hontenisse; 14.00 uur 2e klas D. Heren Walcheren - Olympus; 15.12 uur Hl Olympus II - Walcheren II; 16.19 uur Dl Zeeland Sport - GSC I; 17,16 uur H3 Olympus V - GSC III: 18-23 uur Dl Walcheren II - Marathon I: 19.20 uur HJ1 Walcheren I - Olympus I; 20.17 uur H2 Zeeland Sport I - .Olympus III. Sporthal Middelburg: 9.22 uur MP1 Walcheren I - Marathon I; 9.59 uur DJ2 EMM II - Walcheren II; 10-46 uur MA2 Walcheren III - DHC; 11.33 uur D2 DHC Walcheren III; 12.28 uur MP1 Olympus I - EMM I; 13.05 uur DJ1 EMM I - Olympus I: 14.00 uur le klas 3 Heren EMM WLC-DES: 15.15 uur 2e klas D Dames EjtLM - Volt; 16.17 uur MA 3 EMM I - Marathon I; 17.04 uur DJ2 Zeeland Sport I - Olympus II; 17.51 uur H2 Marathon II - EMM II. Sporthal Bergen op Zoom: 1235 uur HJ1 SIOS - Fortuna I; 14.00 uur 2e kl33 D Heren Fonuna - Volt: 14.12 uur DJ1 Fortuna I - Marathon I; 16.00 uur Hl SIOS - Delta Sport; 17.07 uur D3 Fortuna I - Schelde Sport II. Sporthal Zierikzee: 11.27 1 12.14 uur Delta Sport II Sporthal Oostburg: 12.00 uur DJ3 Operatie 71 - Walcheren III; 12.47 uur MP2 Operatie '71 - Walcheren II; 14.11 uur JP Operatie '71 - Walcheren I; 14.48 uur Operatie '71 Walcheren I Sporthal Goes: 12.45 uur Hl Volharding - Marathon I; 14.00 uur 2e klas D Heren Haringman - Dongen; 15.12 uur H3 Haringman II EMM III; 16-19 uur JP GSC I - EMM I: 16.56 uur HI GSC I - Fortuna II, 18.03 uur MA 1 GSC I Fortuna I; 18.50 uur HJ2 GSC II - Delta Sport. r DJ2 Delta Sport I - DHC; Sporthal Terneuzen- 13.00 uur DJ3 Schelde Sport - Sluiskil; 13-47 uur D2 Sluiskil - GSC; 14.04 uur D2 Schelde Sport I Zeeland Sport II; 15.01 uur H3 Sluiskil SIOS II; 16.08 uur H3 Schelde Sport II - Olympus IV. ZAALHOCKEY MIDDELBURG Het jeugdprogramma zaalhockey voor zaterdag luidt: Jongens 13-15 jaar poule B: Middelburg II - HSD; MIDDELBURG De Eerste Zeeuwse Rugby Club 'Oemoemenoe' speelt zondag n.» zijn laatste thuiswed strijd voor de competitie. Om 14.00 uur wordt op het sportpark aan de Breeweg te Middelburg de strijd aangebonden tegen het derde team van de Haagscbe Rugby Club. In Den Haag werd met 37-6 verloren. De Oemoe.T.enoespelers zijn dan ook gebrand op een revanche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 15