Deddo en Hildegonde zijn een paar apart Detail-bedrijven buiten kernen, middenstandsconsuient bezorgd w"' hoort 80-jarige heM Oemoemenoe ECONOMISCHE KRONIEK NOVEMBER EN DECEMBER Veel kans op keuze Ossenisse voor zeehavenontwikkeling SCHOOLKRANT MET PROTEST TEGEN OPTREDEN VS IN VIETNAM Installatie nieuwe nastoor en kapelaan in Zierikzee SOAG 1<5 JANUARI 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT door jacques cats Bericht in de krant van dinsdag: beroemde belgische duiven in verkoop te Zoutelande. „Wij zijn een paar apart", vertrouwt de heer Deddo Gerringa (46) me toe als ik hem spreek over de activiteiten van zijn vrouw als volks rom'anschrijfster en zijn eigen bezigheden als dichter. Nu had ik al bepaalde vermoedens in die richting toen ik kennis nam van de inhoud van het onder de veelzeggende titel 'Altijd lokt de verleiding' (formaat 16 x.24 cm) uitgegeven boek van dit aan de Seisweg in Middelburg wonende echtpaar. Want bij het doorbladeren viel mijn oog onder meer op dit gedicht: het grote nieuws Is uitgelekt Er is een schrijvers-dichterpaar ontdekt ie vrouw kan heel goed fantase ren de man kan mooie gedichten creeren ut wilt u hem met een bezoek vereren Omslag van het boek 'Altijd lokt ie verleiding'. Ingenaaid f 16. dan kunt u beter eerst telefone ren dames en heren want anders treft u hen niet thuis omdat ze ook vaak zijn op reis. Met zo'n artistiek echtpaar wilde ik wel eens kennismaken. Boven dien had het personeelsblad van Hoechst nog maar kort geleden juichend uitgeroepen: 'een dezer dagen is de Nederlandse lezers wereld verblijd met het literaire werk van liet echtpaar Gerringa. Uu zult zeggen: wat Hoechst met het werk van Gerringa. Maar dat is snel uit de doeken gedaan: Gerringa is toevallig Tre- vira-lab medewerker bij Hoechst. Vandaar, dus! „Ik schrijf al negen jaar," vertelt mevrouw W. Hildegonda Gerrin ga Aronds (51). „Ik heb trouwens altijd willen schrijven. Dat is een drang, hè. Maar ik heb het nooit kunnen cultiveren omdat ik steeds met andere dingen bezig was. Eerst schreef ik verhalen, toen novellen en suksessievelijk is dat uitgegroeid tot het schrij ven van romans". „Ik schrijf het liefst volksro mans." zegt mevrouw Hildegonda Gerringa Aronds. „En die worden gezellig en gemoedelijk geschre ven. Af en toe zijn er wel eens een paar droevige zinnen bij, maar voor de rest is het ontspan nend. De mensen uit het gewone volk willen geen moeilijke dingen lezen. Daarom is mijn schrijfwij ze ook ongedwongen. Ik schrijf graag voor mannen en vrouwen uit de arbeidersklasse. En ik zorg er wel voor, dat ze bij het lezen van mijn boeken geen woorden boek hoeven te gebruiken". Me vrouw Hildegonda Gerringa Aronds vroeger schrijvend on der de naam Hedwig Dane heeft over inspiratie niet te kla gen: „Ik heb een doorlopende en uitgebreide fantasie," laat ze me weten. „Maar," zo zegt de mede deelzame schrijfster, afkomstig uit Java, dochter van een Belgi sche moeder en Nederlandse va der, „ik ben erg onderhevig aan stemmingen. Ik heb stemmingen, nou ja'dan ben ik goed op dreef en dan gaat het heel lekker, maar ik heb stemmingen dan doe ik twee of drie dagen niks en ook heb ik stemmingen, dat ik soms iedere dag wat doe. Dan maak ik notities waarvan ik niet- weet of ik ze werkelijk nodig zal hebben." Waarover schrijft mevrouw Hil degonda Gerringa Aronds? Zij zegt: „Ik schrijf over gewone din gen. over leuke dingen humoristi sche dingen, aangrijpende dingen en pikante dingen, zoals in dit laatste boek." Nou valt het met d3t pikante wel mee, zegt de schrijfster sussend.... Als een man een zwoel hóek schrijft is hij vaak grof in zijn bejegeningen, maar ik gebruik daarvoor be schaafder termen. En dat noe men ze tam." Deze uitspraak vraagt om een citaat uit het boek. Op bladzijde 91 lees ik onderaan: Deze overigens verouderde foto bedekt de hele achterzijde van het boek. '..U ziet", zegt mevrouw Hildegonda Cerringa-Aronds, „we pakken het weer heel anders aan dan andere schrijvers „In Miranda's ruime slaapkamer ontkleedden ze zich en stonden staande in de volle glorie van hun naaktheid voor de hoge spie gel om hun overrijpe lichamen te bewonderen. Miranda vond de Romein een fors gebouwde man. Hij deed haar aan Julius Ceasar denken en hij had de houding van een ridder uit de Romeinse riddertijd. In haar wellustige fan tasie-verbeelding zag ze hem ge pantserd in een harnas met een helm waardoor ze alleen zijn vu rige ogen zag die haar als het ware wilde verslinden ïn zijn gretig knellende armen." Deddo Gerringa honoreert de uit latingen van mevrouw met in stemmend geknïk en goedkeurend gemompel. Hij moet een groot bewonderaar zijn van haar werk.. En zo hoort het ook. Over zijn eigen werk zegt hij: ..De gebeurtenissen om mij heen brengen mij tot het maken van gedichten- Die gedichten komen uit mijn diepere wezer voort. Ik ben een mens die dieper op de dingen ingaat. En ik bekijk dan ook alles vanuit mijn ge voel." „Ik ben ook protestdichter," ont hult Gerringa. „Er zijn een hoop dingen in de wereld waar ik het niet mee eens ben, weet u wel. En dat verwerk ik dan in mijn gedichten. Dat doe ik op een bedekte manier zodat ik niet in moeilijkheden kom met de justi tie. Maar de uitgever heeft er een stuk of wat geweigerd. Die waren te scherp van taal. Ik heb ook sexgedichten ingezonden, maar die waren weer te bont. Ik heb er nog wel een paar in een bedekte vorm overgehouden. Die konden er nog wel met door, zogezegd." Op de valreep nog even een ge dicht uit de bundel van Gerrin ga Er was eens een minimeisje, die heette Christine ze wilde graag dienen bij de marine de matrozen waren ervoor en riepen in koor kom maar bij ons hoor we houden wel van bloot bij onze vloot doch de admiraal die sprak een andere taal en zei hoe komen jullie erbij, ik wil geen gedonder met een jonge meid in het voor onder Zit het erin dat Hoechst de heer. Gerringa mettertijd zal moeten missen omdat hij zich dan geheel zal gaan wijden aan het schrijven van gedichten? „Och," zegt Ded do, „dat zit er niet in." „Kunst betaalt immers niet." Gisteren werd ik gebeld door Rien Mondeel. die dit keer niet de pet op had van voorlichtingsamb tenaar van de gemeente Middel burg. maar van secretaris van de rugbyclub Oemoemenoe. een van zijn vele andere bezigheden. ..Een dag nadat het nieuwe clubhuis aan de Nieuwstraat deze week in vlammen was opgegaan kreeg een bestuurslid van een men tachtig jaar vijf gulden in handen gestopt", vertelt Rien Mondeel. ..Ze vond het zo zielig voor ons. Misschien zijn er wel meer dames van tachtig jaar die ons over deze financiële tegenvaller heen willen helpen", stelt hij voor. .Maar oOk anderen zijn natuurlijk welkom", zo voegt hij er haastig aan toe. G.s. hebben voor wat betreft de verdere zeehavenont- wikkeling gekozen voor terreinen langs het Baalhock- kanaal. Ten westen van het binnendijkse tracé ban 930 ha ierrein beschikbaar komen. In principe vervalt daarmee het plan Ossenisse (700 ha.) maar als de regering zich niet met de keuze kan verenigen is een meerderheid van g.s. toch voor Ossenisse. Hierop is teel kans, omdat minister Udink, heeft meegedeeld dat de regering niet denkt aan een Baalhóekterrein. In de tweede ovenserie van Fechiney in Vlissingen- Oost, die in het eerste kwartaal van 1974 gereed moet n zullen 150 nieuwe arbeidskrachten tewerkge- worden. Pechiney zal in anderhalf jaar 20 Joegoslaven in dienst nemen teneinde tijd te winnen mi definitief personeel aan te trekken. Intussen is de roll-on-roll-off-kade in Vlissingen in gebruik genomen. De kade is hiervoor in drie maanden met een investering van enkele miljoenen bruikbaar gemaakt. De AKF in Goes heeft dit jaar de ontwikkeling, produktie en verkoop overgenomen van de 'drainmaster- '•draineermachine van Van den Ende in Borssele. Hierbij zijn tien werknemers betrokken. Van den Ende tal de activiteiten in de machinebouw en constructies rerder uitbreiden. De AKF zal 22 werknemers ontslaan het oog op de sluiting van de draaierij wat weer een gevolg is van de slechte situatie in de chemische industrie. De Zuid Chemie in Sas van Gent gaat een nieuwe wavelzuuffabriek bouwen, die medio 1974 de huidige installatie moet vervangen. De capaciteit wordt verdub beld: 180.000 ton. De investering bedraagt 9 min. Op een terrein van 46 ha. ten noorden van Hoedekensker- he zal zich een aardappelverwerkenae industrie vesti gen. Ook vorig jaar is deze vestiging reeds ter sprake geweest, maar toen waren er moeilijkheden met de wateronttrekking. De Kon. Mij de Schelde gaat een stoomketel bouwen (stoomproduktie 590 ton per uur) de conventionele centrale bij Borssele. De order ■Pt 25 min. Voor Aardenburg werd in de vesti ging van de Veneco een nieuw confectiebedrijf aange- "gd, maar later bleek dat hiervan werd afgezien. Zelzate (13 .000 inwoners) kan onmiddellijk starten de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie bij het kanaal Gent-Temeuzen. De plannen zijn geba- op 30.000 inwoners. G.s. stellen de staten voor de uitvoering van de wet op de verontreiniging van oppervlaktewateren in handen te geven van de water schappen waardoor het beheer ten aanzien van de hoeveelheid en de kwaliteit zullen samenvallen. Ten aanzien van het plan tot vestiging van een regionaal winkelcentrum op Walcheren wijst het pro vinciaal bestuur het Vlissingse project Lammerenburg af- Het belangrijkste argument is dat de functie van de binnensteden wordt aangetast. In Zierikzee is een Hemavestiging geopend met een vloeroppervlakte van 560 vierkante kubieke meter. Het postorderbedrijf Nee- kermann in Hulst gaat volgende maand uitbreiden. Er zijn voorts plannen tot nieuwbouw bij St-Jansteen. Het personeelsbestand kan dan toenemen van 160 tot 250 man. Over enkele jaren zullen er. 500 mensen werk vinden. Het grossierbedrijf Cok te Kapelle gaat nauw samenwerken met Zuneka te Halsteren en wel op het terrein van de levensmiddelenindustrie in ZAV. Neder land. Er blijft plus minus 200 man werken. De spoorwegen namen de beslissing dat de los- en laadplaats in Terneuzen en Sas van Gent voorlopig nog niet zullen worden opgeheven. Zij zullen nog minstens Hen jaar worden gehandhaafd. Het havenschap Temen- ren zal nu voor ongeveer 1 min. spoorwegwerken iQ73 zal de <vêi«wë oost-west verbinding op Noord-Beveland geheel gereed zijn. De totale weg is 19 km. lang en 19 nln kosten. De halfhoge brug bij de PZEM-centrale over het kanaal door Walchererf kan in 1975 gereed zijn. De kosten belopen 12,3 min. Het aanvankelijke plan voor een hoge brug beliep ƒ22 min. Er staan diverse stedelijke rond- en ontsluitingswegen op stapel. In Hulst is de rondweg rond de stad aanbesteed. De geprojecteerde ringbaan in Goes gaat de gemeente 1,7 min. kosten. Zij vormt een verbin ding tussen de woonwijken ten westen en ten oosten van Goes. In deze stad wordt voorts een versterkte vorm van eenrichtingsverkeer ingevoerd- Middelburg trok een krediet uit van 2,7 min. voor de aanleg van het eerste deel van een ontsluitingsweg langs het centrum. De totale kosten bedragen 8,5 min. De sluiting van de Oosterschelde zal worden uitge voerd door de combinatie Dijksbouw Oosterschelde, die ook de afsluiting van het Brouwershavense Gat ver zorgde. G.s. schreven een brief aan de minister van verkeer- en waterstaat waarin zij him verontrusting uitspraken over de vertraging van de dijkverzwaring langs de Westerschelde. G.s. willen als streefdatum 1982 en niet 1985. Een studiecommissie is tot de conclusie gekomen dat er per provincie hooguit drie hoofdwaterschappen gevormd moeten worden- Algemeen In de afgelopen tien jaar is het aantal zelfstandige ondernemingen in Zeeland teruggelopen van 9402 tot 7682. Het aantal filialen nam toe van 100 tot 189. Er is dus sprake van een concentratie. De gemeente Axel heeft voor 1973 een begrotingstekort van 1,5 miljoen. Voor een beroep op het gemeentefonds zullen verschil lende belastingen moeten worden opgetrokken. Axel zal jaarlijks 100 a 150 huizen moeten bouwen. Hel verpleegtehuis Ter Valcke in Goes wordt uitge- oreid met een verzorgingshuis voor bejaarden die dagelijks hulp nodig hebben. De capaciteit is 36 bewoners. In Colijnsplaat is een bejaardenhuis geo pend van 42 eenpersoonskamers en drie flats voor ?chtparen en een kleine ziekenafdeling. De ziekenhui zen in Terneuzen en Sluiskil (400 bedden) gaan samenwerken. Men gaat onderzoeken of er één zieken- luis moet komen. In Middelburg is een tweede (ballon-) sporthal in jebruik genomen. Diversen 9 Bijna driemaal zoveel Zeeuwse havo-leerlingen zou den een hogere beroepsopleiding volgen als er mogelijkheden waren. Bovenaan staat een leraren- dagopleiding, als tweede een heao (enquête hts, Vlissingen). In Goes werd de nieuwe christelijke nijverheids school geopend (400 leerlingen), Er is een particulier plan voor een tweede jachtha ven aan de havenmond te Kamperland (312 ligplaat sen). In Brouwershaven is begonnen met de aanleg van een jachthaven (283 ligplaatsen). 9 1-Iet. diepvriesbedrijf Breslcens heeft in januari een uitbreiding gereed (van 30 naar 50 werknemers). Het bedrijf startte een half jaar geleden. De vismijn in Breskens zal niet worden uitgebreid, gezien de ontwikkeling in de Zeeuwse visserij wereld (weinig concentratie). De veilingen van Goes en Krabbendijke e.o. gaan nauw samenwerken. Er komt een toporgaan. De ruilverkaveling Kapelle - Wemeldinge is aangeno men (3547 ha). Uit het tweede werkgelegenheidsprogramma van sociale zaken krijgt Zeeland 20 miljoen. Drs. M. C. Verburg. Examens Aan de Zeeuwse Visserij school Vlissingen slaagde met lof voor examen voor het eerste gedeelte stuurman zeevisvaart de heer W. Cop- poolse te Nieuwland. Aan de Zeeuwse Visserij school te Vlissingen werd de verklaring Radar cursus behaald door' de heren J. M. Walhout, J. Albregtse, P. J. de Baare, A. P. de Munck en J. A. Fenijn, allen te Breskens; P. Meulmeester te Arne- muiden. H. Bout te Colijnsplaat en B. van Belzen en J. C. Klip te Vlissin gen Te Amsterdam slaagden voor het exa men sociale economie de heren G- Vis uit Oud-Vossemeer en A. Verweys uit St-Philipsland. (Slot van pag. 1) sulent is Hulst. „Daar heeft men hui ten de wallen in de ,aren '63-'64 een groot bedrijventerrein gecreëerd. De problematiek zoals men die nu kent, was toen nog niet bekend. De bedoe ling was vestiging van stuwende be drijven voor de werkgelegenheid, maar door de bestemming "bedrijven' was alles erop mogelijk", zegt de heer Korstanje. „Nu heeft een meubelzaak er zelfs 40.000 vierkante meter winkel ruimte, terwijl anderen bijvoor beeld een textielhandel er deuren hebben geopend. Plaatsing van witte pompen gaat hand in hand met een dergelijke ontwikkeling, tot schade van de bonafide handel. Het huidige In Zeeuwsch-Vlaanderen Niet alle leerlingen waarderen inhoud OOSTBURG De gezamenlijke re dacties van alle schoolkranten van Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen hebben maandag op de scholen een krant verspreid, waarin wordt gepio- testcerd tegen het Amerikaanse optre den in Vietnam. De krant komt voort uit een initiatief van leerlingen van de rijksscholengemeenschap Koningin )\>)helmina te Oostburg. De schoollei ding van deze school werkt de ver spreiding van de krant niet tegen, maar legt er de nadruk ou dat de krant niet van de school uitgaat. Ook /.al de schoolleiding de in de krant aangekondigde cöllecte in de klassen r.iet verbieden. De rector van de scholengemeenschap, drs. H. P. Waalwijk, gaf desgevraagd du volgende reactie: „De krant komt enkel en alleen voort uit een initiatief van de leerlingen. Ook de adviseur- van de Phoenix, de schoolkrant van 'Koningin Wilhelmina' het PPR staten lid C. Th. A. van Waterschoot, heeft ruet meegewerkt aan het tot stand komen van de krant". Wel wordt in de krant de rede afge drukt die de heer Van Waterschoot vrijdag namens de Pvda, PPR en D '66 hield tijdens de Vietnam-betoging in Vlissingen. en waarin hij opriep tot een boycot van in Amerika vervaar digde goederen. „Ik wist pas dat de krant zou verschijnen toen hij ge drukt was", aldus de heer Van Water schoot. Niet op alle scholen is de krant overigens al uitgedeeld. Rector P. J. W. Boeren van de Janseniussnholenge- meenschap te Hulst heeft de krant doorgegeven aan de leerlingenraad, die dan verder maar moest beslissen wat er mee gebeurde. Mary-Lou van Lierop. leerlinge van de vierde klas en lid van de leerlingenraad, vertelde dat de krant nog uitgedeeld moet worden. „Wij vonden echter dat ae zaak in het schrijven te eenzijidg is belicht. Daar om overwegen wij om de versprei ding van de krant te begeleiden met een stencil, waarin ook eens de ande re kant van de medaille wordt ge toond". aldus de vertegenwoodigster van de leerlingenraad. De heer Boeren is het overigens niet eens met de vergelijking Nixon-Hitler in de krant. Deze twee politici worden m de krant naast elkaar afgebeeld. .Voor mensen die zelf de tweede wereldoorlog hebben meegemaakt kan aat wel eens verkeerd overkomen" aldus de heer Boeren. In de krant zelf staan vele foto's onder meer van de Vietnam-demon- stratie in Vlissingen. Verder is er in de krant een verslag opgenomen van een zendelingenhulp, die een jaar in Vietnam werkzaam is geweest. Eén van de Phoenixredacteuren vraagt zich in een artikel af wat hij van de VVD moet denken. „Bijna alle politie ke partijen waren op ie demonstratie in Vlissingen aanwezig, behalve de VVD en DS '70. Zij zijn nu werkeiljk zo naïef of steunen z'j het Nixon- beleid", zo vraagt hij zich af. Ondertussen is gebleken dat ook op de rsg Koningin Wilhelmina me; alle leerlingen de inn oud van de krant waarderen. Vanu t een v-erde klas is ht< idee geopperd om te komen met eer aantal stencils of een pamflet onder de titel Actie v >ir Vrede'. De jongeren willen daarin een algehele vrede in Vietnam, zonder te benadruk ken wie er 'fout is', propageren De 'a'te.rnatieve' groep vindt dat de tekst var. de krant die ze maandag in henden kregen te eenzijdig de zaak belicht. Het is de bedoeling dat het! geschrift vandaag, dinsdag, op de school wordt verspreid. dienstverleningsapparaat. Dat onder zoek is volop aan de gang. .Met de basisgegevens zal zo verwacht de heer Korstanje bij het opstellen van streekplannen rekening gehouden kunnen worden met ongeweste vesti- gigen aan de buitekanten van stad en dorp. gemeentebestuur kan als men dat zou willen er r.iets aan doen e\ en- min als aan vestiging van een groot levensmiddelenbedrijf (2000 vierkante meter) op weer een ander bedrijfster rein. Dat doet allemaal veel afbreuk aan de binnenstad. Soortgelijke be drijven in andere gemeenten zien met lede ogen aan dat dit in Hulst alle maal maar mogelijk is en spreken van concurrentievervalsing. Alleen: er is geen enkele schuldige aan te wij- Als vijfde voorbeeld noemt de rijks consulent de ontwikkelingen in Zierik zee. ..Daar is een grote textielhandel gekomen op het industrieterrein. Hei ging om een vestiging in een bestaand gebouw en men kon er niets aan1 doen. Bovendien gaat een zeer groot winka'bedriji zich legaal buiten' de wallen vestigen. Ook aat zal cr-nsu menten naar buiten doen trek ken", vertelt de heer Korstanje. Gunstig Er zijn in Zeeland ook nog voorbeel den van hoe i.et wel moet Hel Geere- plan in Middelburg komt daarvoor in aanmerking bij de consulent „Dat i> direct verbonden met de binnenstad en op legale wijze ontstaan. Het is ook voor de consument buitengewoon belangrijk, omdat in het winkelappa raat van Walcheren het grootwinkel bedrijf naar summier aanwezig is. Geereplan is een voorbeeld van een gunstige ontwikkeling" Hc-ewel het plan in feite buiten de ctoor de heer Korstanje geschetste ontwikkelingen op industrieterreinen staat, wil hij ook een mening gevenmeg m u over Lammerenburg in Vlissingen.' Zij zullen de parochie ongedwongen te- „Er is de stelling van de rijksplanolo- gemoet treden", aldus dr. Blommerde. gische commissie in het 'paarse boek', Namens de collega's wenste as. H. van dat Middelburg hoofdcentrum moet der Heuvel. Nederlands hervormd pre- worden. Bovendien 7.iin lot ri11c.verredikant te Nieuwerker'.: dr- oee^relM'.-en ZIERIKZEE Tijdens een plechtige eucharistieviering zaterdagavond in de St. Willibrorduskerk te Zierikzee is ka pelaan A. C. W. Loonen geïnstalleerd als pastoor. Hij volgt pastoor Deursen op, die op 1 januari met pensioen is gegaan. De heer Loonen was reeds eni ge jaren als kapelaan werkzaam in Zie rikzee. In dezelfde dienst deed pater V. van der Reyt os-b. zijn intrede als kapelaan. Voor de plechtigheid w erden allereerst de benoemingsbrieven van monseigneur H. Ernst bisschop van Breda voorgelezen. De installatie werd vericht door dr. A. Blommerde. deken van Zeeland. In zijn toespraak merkte de deken op, dat net niet toevallig is dat juist de heren Loonen en Van der Reyt de Zie- rikzeese parochie gaan leiden. .Deze twee mensen, die voor dit ambt heb ben gekozen zijn voor deze taak geroe pen. omdat ze eenvoudig en open zijn. worden. Bovendien zijn tot dusverre geen economische gegevens beschik baar gesteld waaruit zou blijken dat drie winkelcetra naast de bestaan de binnensteden van Middelburg en Vlissingen op Walcheren mogelijk zijn". De rijksconsulent geeft toe dat de rijksoverheid weinig macht heeft om de gang van zaken te veranderen. Wel is er vorig jaar augustus een brief door de minister van' ruimtelijke or dening en de staatssecretaris van eco nomische zaken aan gemeenten en provincie gestuurd waarin gewezen wordt op een 'bedenkelijke ontwikke ling'. De heer Korstanje heeft in Zee land aan de momenteel 15 gemeentelijke commissies voor het midden- en kleinbedrijf een brief ge stuurd waarin hij vraagt na te gaan of er in de gemeente terreinen zijn met de bestemming 'handel industrie'.1 „Ik heb in die brief ook gevraagd aan te dringen op wijziging van de be stemming. zodanig dat de detailhan delsbedrijven zich er niet meer kun nen vestigen", verduidelijkt de consu lent. Hij hoopt dat er in de toekomst ook een provinciale commissie voor het midden- en kleinbedrijf zal ko men. .Den dergelijke commissie kan op dit gebied zeer veel doen". Landelijk zit men inmiddels niet stil: de overheid lieeft drie instituten op dracht gegeven om een onderzoek in te stellen naar de planologie van het dikant te Nieuwerkerk de geestelijken alle goeds voor de toekomst. Bovendien nodigde hij kapelaan Van de Reyt uit deel te komen uitmaken van het interkerkelijk predikanten con vent. Daan-oor waren pastoor Loonen en ka pelaan Van der Reyt toegezongen door leerlingen van de roos-katholieke basis school. Tijdens een receptie boden ve len hun gelukwensen aan. Onder hen bevond zich burgemeester Th. H. de Meester. Aan het slot van de installa tieplechtigheid spraken de kersverse kapelaan en pastoor een dankwoord. Overigens zal kapelaan Van de Reyt niet voortdurend in Zierikzee ziïn. De ene week vertoeft hij in het. klooster bij Brugge, de andere week in de Zie- rikzeese parochie. Lezing 'Arne' over zeilwedstrijden MIDDELBURG De watersportvere niging Ame te Middelburg belegt op vrijdag 26 januari een bijeenkomst in gebouw De Schakel. Tijdens deze bijeenkomst die begint om acht uur, zal ae heer A. Pels uit Gouda een lezing houden over de olympische zeilwedstrijden en over de Tall ships race', de parade in Kiel van de laatste grote zeilschepen. De heer Pels zal ook een aanta! dia's vertonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 7