BUITENLAND BINNENLAND 25 1972 OUDJAAR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 ZATERDAG 30 DECEMBER 1972 Vietnam stond ook in 1972 In het middelpunt van de belangstelling. De bombardementen door de Amerikaanse luchtmacht op Noord-Vietnam werden in verhevigde mate hervat (foto 1) toen de speciale afgezanten Kissinger (foto 8, links) en Tho (rechts) niet tot een akkoord konden komen. Onder de Vietnamese bevolking vielen veel slachtof fers (foto 2). In Europa werd de EEG uitgebreid met Engeland, Ierland en Denemarken. Heath tekende het ver drag voor Groot-Brlttannië (foto 4). President Nixon bracht bezoeken aan China (foto 5) en Moskou. Later in het jaar werd hij herkozen door het Amerikaanse volk. In Noord- Ierland ging de burgeroorlog onverminderd voort met schiet partijen en bomaanslagen (foto 6). Tijdens de Olympische Spelen sloegen Palestijnse terroristen toe: twee Israëlische sportlieden werden gedood tijdens de bezetting in het dorp, later kwamen negen anderen plus vijf Palestijnen en een agent om toen Duitse schutters probeerden de gijzelaars te bevrijden (foto's 7 en 8). Ook in het afgelopen jaar vielen er In Nederland weer veil doden in het verkeer, onder andere bij een kettingbotsing op de rijksweg Rotterdam - Breda (foto 1). Een kabinetscrisis was het gevolg van het uittreden van de DS'70-ministers De Brauw (foto 2) en Drees (foto 3) uit het kabinet-Biesheuvel. Ook in de bedrijven was het rumoerig door het grote aantal sluitingen e ontslagen. De werknemers van Enka in Breda bezetten het bedrijf toen de directie een reorga nisatie aankondigde (foto 4). Een golf van emotie sloeg los toen minister Van Agt van justitie voorstelde de drie oorlogsmisdadigers, die in Breda gevangen zaten, vrij te laten. Overal werden demonstraties gehouden (foto 5) en de minister moest toegeven. Ons land bleef niet gespaard voor echte en onechte bommen. In februari werden de gascompressiestations van de Gasunie in Ommen en Ravcstein opgeblazen (foto 6). Ook de natuur sloeg meerdere malen hard toe. Eerst in augustus een windhoos op Ameland en in november een enorme ravage door een storm die heel Nederland teisterde. Bossen werden vernield, hulzen beschadigd en vele schepen kwamen in moeilijkheden, zoals de Chinese Wan Chun, die bij Bakkum op de kust i iverd geworpen (foto 7).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 25