„In december sterke toename werkloosheid te verwachten" Dorpshuis Domburg zal al begin juli '73 geopend kunnen worden Stichting probeert Terneuzen aan een carillon te helpen A Avon DRS. GLAUBITZ NAM AFSCHEID VAN VITRITE B.V. wakheren BURGEMEESTER W0LTERS REIKTE AANTAL BZB-MEDAILLES UIT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 197J nee] zich in stijgende lijn te bewegen. Voor was de verschillende beroeps-1 jroepen voor mannen betreft, blijkt /•ooral de ontwikkeling in de bouw zorgelijk. Vrijwel overal in cle provin ce wordt een verminderde bouwacti- /iteit waargenomen. Ook daardoor is ie afname van de werkloosheid in de louw, dio nog vorige maand kon wor- len geconstateerd, weer geheel teniet tedaan. >e werkzaamheden aan de Vlaktetun* iel en voor de bouw van de raffinude- rij voor Total in het Sloe, oefenen lier wel een remmende invloed uit. In otaal vinden bij deze twee objecten weliswaar ongeveer 450 man emplooi, naar aan de andere kant bieden 2iJ toch weinig opname mogelijkheden >m de werkloosheid aMoende en in unstigc zin te beinvloeden tn de sector grond-, weg-, en water louw is het aanbod op zich met 351 egen 318 per eind oktober en 310 per oer eind november 1971 niet in lijzondere mate toegenomen. Wel dient ichter in aanmerking te worden geno- nen. dat door de aannemers van del tawerken nog vrijwel geen personeel Is afgestoten Dat was vorig jaar al wel het geval zodat in deze werken nog oot. «r,-ir\o;;n<T personeel kan Extra werk Uit de sector grond-, weg- en water bouw zijn rond 45 personen op aanvul lende werken geplaatst, terwijl ook de extra-werkgelegenheidsprogramma's, waar thans reeds rond de 200 werkne mers emplooi vinden, een matigende invloed op de werkloosheid in deze groep heeft. Ook in de metaalnijverheid is sprake van een duidelijke toename van het aantal werkzoekenden. In de loop van november steeg het. aanbod van 314 naar 392 terwijl de vraag daalde van 144 naar 136. Deze vraag vormt in fei te nog maar een fractie van die van november vorig jaar (595). De toename van de werkloosheid in de metaal kan vooral ln de Zeeuwsch- i'laamse rayons worden geconstateerd, lelangrijkste oorzaak daarvan is de, verminderde werkgelegenheid bij kop pelbazen, die onder meer personeel bij fabrieksbouw in België tewerk stelden. Op deze wijze werden rond de zestig >ersonen ontslagen. In de landbouw is opvallend dat het luïdige aanbod kleiner is dan dat van iet vorige jaar. Ongetwijfeld speelt lierbij een rol. dat de handel in agra- ische produkten aanmerkelijk gunsti- :er is dan een jaar geleden. Iet einde van het toeristenseizoen kan luidelijk worden afgelezen uit de cij- eis voor de groep horecapersoneel. 4et 153 ingeschrevenen komt het. aan- >od hier aanmerkelijk boven dat van itad november vorig jaar (110) Oor- :aak hiervan is onder meer dat meer lan tot nu toe gebruikelijk personeel, lat vooiheen in jaarbetrekking was, vordt afgestoten. De toename van het aanbod van r lelijk kantoorpersoneel wordt groten deels veroorzaakt door de inschrijving van jeugdigen. Het aanbod steeg ln november van 168 naar 206. Doordat de toch al zeer kleine vraag nog verder afnam, namelijk van 14 naar 10, zijn de plaatsingskansen bepaald gering. Tenslotte wordt opgemerkt, dat het lanbod van het aantal minder gescliik- ten in november slechts een kleine '.oename vertoonde, van 546 naar 553. Dat deze groep bij een terugslag ln de conjunctuur, al direct 'kind van de re kening' wordl, blijkt al direct uit een vergelijking met de overeenkomstige -naand van het vorige Jaar. Toen was de geregistreerde arbeidsreserve ln de groep minder gesclilkten ruim hon derd lager. Verdien er wat bij voor uzelf WORD AVON CONSULENTE. V U werkt wanneer het u uitkomt. In uw eigen directe omgeving. U presenteert produkten die volledig worden gegarandeerd door Avon, het grootste concern in verzorglngs- en schoonheidsmiddelen ter wereld. Gun uzelf die welkome oxtra verdiensten. Vraag vrijbli|vend inlichtingen aan AVON BENELUX, Vijzelstraat 2-18, mevr./ mej. •oio; Gedeputeerde A. L. van Geesbergen neemt afscheid i i de heer Glavbitz. (Foto PZC) Tien jaar hoofd personeelszaken MIDDELBURG Drs. J- R- Glaubitz, hoofd personeelszaken van de Vitrite Fabriek BV te Middelburg, heeft maandag tijdens een druk bezochte receptie voor de zogenaamde externe relaties ln hotel 'Le Baron Chassé' wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd arscheid genomen1 r van het Middelburgse Iampvoetcnbe- drijf- Vandaag (dinsdag) is er voor ziin mede-personeelsleden in een bijeen komst; op De Vitrite gelegenheid af scheid te nemen van hun 'personeels chef'. Tot de aanwezigen op de recep tie behoorden onder anderen de gede puteerden Van den Bos, Van Geesber gen en Kaland, het gemeentebestuur van Middelburg, vertegenwoordigers uit de werkgeverssfeer en vakbonds bestuurders. alsmede de directie van PPD en Stichting Zeeland. Drs. Glaubitz had, in de tien jaar dat hij in Zeeland bij de Vitrite werk zaam was. onder meer zitting in de regionale raad voor de arbeidsmarkt, de contactgroep bedrijfsleven-onder wijs, de provinciale onderwijscommis sie on was lid van de Zeeuwse stich ting voor beroepenvoorlichting en school- en beroepenkeuzevoorlichting. Daarnaast is hij sinds enkele jaren voorzitter van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap en afdelings voorzitter van de Nederlandse vereni ging van hoofden van personeel, als mede voorzitter van de Stichting Kunstkring. Na zijn universitaire studie (indolo gie) trad de heer Glaubitz in 1939 in dienst bij het binnenlands bestuur in Nederlands-Indië. Tien jaar later, in 1949, stapte hij over naar het bedrijfs leven en werd voorzitter van de vere niging van werkgevers in de haven en aanverwante bedrijven. In 1955 ver trok hij naar Nederland en werd personeelsdirecteur bij het Caltex-con- BURGEMEESTER F. G. SPRENGER: „BEGIN MET REALISATIE VAN LANG GEKOESTERDE WENS" MEVROUW DON LEGDE STEEN DOMBURG Met het leggen van de eerste steen heeft mevrouw M- J- Don-Louisse, echtgenote van wethou der A- Don van Domburg, maandag middag het officiële startsein gegeven voor de bouw van het dorpshuis tc Domburg, Dat gebeurde in aanwezig heid van een groot aantal genodigden in de ballonhal aan de Kanonwei- straat. Na de plechtigheid kreeg me vrouw Don een boeket bloemen uit handen van José Bastiaanse. Op de officiële steenlegging volgde een bijeenkomst in het restaurant van motel "t Groentje', waar de voorzitter van de stichting gemeenschapsbelan gen Domburg-Oostkapelle, de heer A. Labruyère, de rij van sprekers inleid de met het geven van een overzicht van de werkzaamheden, die aan de bouw vooraf zijn gegaan. Hij richtte een woord van dank tot het ministe rie, het college van b. en w. en de r van Domburg en het actiecomité, die hebben geholpen met het geven van financiële bijstand in de stichtingskos ten. De heer Labruyère wees er op dat het een centrum zal worden waar alle verenigingen onderdak zouden kunnen krijgen. „Maar men kan niet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten," aldus de voorzitter. Hij vertel de dat van alle verenigingen een rede lijke huurprijs gevraagd zal worden- Mocht de huur te hoog zijn dan zou men altijd nog bij de gemeente subsi die kunnen vragen, zei de heer La bruyère, die voor het dorpshuis ook een taak weggelegd zag bij het creëe- ren van slechtweeraccommodatle voor de badgasten. Nadat mevrouw Don, die een blijvend aandenken ontving, haar bewondering had uitgesproken voor het werk van de stichting voerde burgemeester F. G. Sprenger het woord. „Er is vandaag een begin ge maakt met de realisatie van een wens, die hier lang gekoesterd is," merkte liij op. De heer Sprenger zei verder dat 'dit gebouw in de gemeen telijke voorzieningen een centrale plaats zal innemen. Architect G. Tuta- hof, van het architectenbureau Steen en Tuinhof te Vlissingen, wees op het belang van de ballonhal, waardoor men voor de bouw van het dorpshuls bij slecht weer niet hoeft te verletten. De heer Tuinhof vertelde dat door de aanschaf van de ballon wel wat tijd verloren is gegaan, maar dat die tijd omdat men kan doorwerken in wintermaanden, ruimschoots gecom penseerd zal worden. Aannemer J. Jobse liet zich in dezelfde bewoordin gen uit. De heer A. Klaassen, inspecteur licha melijke opvoeding, noemde het dorps huis een 'schaap met zeven poten,' daarbij wijzend op de vele taken die het gebouw aan de Kanonweistraat krijgt. Als laatste voerde drs. E. W. H- Broekhuis van het provinciaal opbou- worgaan, de stichting Zeeland, het woord. In het dorpshuis komt een ruime ontmoetingshal, waarin een bar met keuken, een garderobe en een ruimte voor de bibliotheek zijn onder gebracht. Vanuit de hal komt men in de grote zaal, die een afmeting krijgt van 10 bij 18 meter. Die zaal kan gebruikt worden voor grote vergade ringen, gymnastiek en enkele binnen sporten. Aan de zaal grenzen een toestellenberging en twee kleedzalcn met douches en toiletten, De kleine vergaderruimte wordt 7 bij 7 meter- Die ruimte is voorzien van een tent dak, wat de akoestiek ten goede komt. Dat is van belang, omdat de muziekvereniging er in zal oefenen- Het gemeenschapshuis is aangepast aan de eisen van de Nederlandse vereniging voor revalidatie, zodat er ook lichamelijk gehandicapten gebruik van kunnen maken. Men hoopt het dorpshuis begin juli 1973 in gebruik te kunnen nemen. Foto: mevrouw Don bij het optakelen van de gedenk steen. (Foto PZC). OEFENKAARTLEESRIT VAN 'DE ZEEUWEN' MIDDELBURG De motor- en auto club 'De Zeeuwen' te Middelburg hield zaterdag een oefenkaartleesrit volgens het systeem ingetekende lijn met bar ricades. Gereden werd in een A-klasse en een B-klasse. De lengte van de rit bedroeg 80 en 65 km. Uitzetters wa ren de heren E. Kupers en J. Schuite- ma uit Vlissingen. De Middelburgse équipe P. Poelman-M. Bruggeman werd winnaar in de A-klasse met 61 strafpunten. In de B-klasse ging de overwinning naar de équipe Roosen- daal-Roosendaal uit Kruiningen met 90 strafpunten. Na afloop van de rit werd gezien het uiterlijk van de uitzetters aan deze rit de naam 'snorrenrally' gegeven. De uitslag was als volgt: A-klas: 1 P. Poelman-M. Bruggeman 61 strafpunten; 2 C. Stolk- J. Koelsenruyter 65; 3 J- Mondeel-B. van Rossum 90; 4 C. Bode-A. Deegens 92; 5 A. Wouters-L. Smit 123; 6 P. de Ruyter-R. Vos 127; 7 A. Dieleman-R. van Spaandonk 138; 8 H. Minnaar-J. Matthijssen 150; 9 L. de Nooijer-N. Grootjans 150; 10 D. Sinke-mevr. Sta ke 152. B-klas: 1 S. Roosendaal-J. Roosendaal 90 trafpunten: 2 mevr. Jansen van Roosendaal-J. Jansen van Roosendaal 91; 3 G. Blaas-Rooze 152; 4 W. Broeks- ma-F. Broeksma 153; 5 Almekinders- mevr. Almektaders 154; 6 A. Maljaars- mej. J. Tramper 154; 7 G Minheere-L. Wouters 157; 8 J. Dusebout- 173; 9 mevr. van Sandijck-D. van Sandijck 195; 10 mevr. Vermeulen-R. Vermeu len 256. Kerstdamtoernooi voor scholieren VLISSINGEN Voor het kerstdam toernooi voor scholieren, dat op 27 en 28 december in het restaurant van de sporthal te Vlissingen wordt gehou den, hebben zich 29 Vlisstagse scholen opgegeven, die verdeeld zijn over vijf groepen. De wedstrijden beginnen bei de dagen 's morgens om 8.30 uur en 's middags om 13-30 uur. Donderdag middag 28 december om 16-00 urn- wordt de finale gespeeld tussen de kampioenen voortgezet onderwijs en lager onderwijs. De winnaar van het gehele toernooi ontvangt de wisselbe ker van de gemeente Vlissingen en de andere kampioen mag de Goedbloed- beker ta ontvangst nemen. Omstreeks half vijf die middag zal wethouder Ch. J. Gillissen Verschage van Vlissingen de prijzen uitreiken. cern, waarna ta 1962 de taaiensitr» ding bij de Vitrite volgde. De heer Glaubitz was op de receptie vergezeld van echtgenote en zoon. MIDDELBURG AKKOORD MET KREDIETEN VOOR GYMNASTIEKLOKALEN MIDDELBURG De raadscommissl# voor onderwijs van de gemeente Mid delburg lieeft zich in de maandagmid dag gehouden openbare vergadering akkoord verklaard met hel verlenen van kredieten voor de bouw van een gymnastieklokaal in het bestemmings plan Dauwendaelc I B en in Prineen- hove. Wethouder M. A. L. Hubregtse gaf da commissie-leden, die overigens geen enkel bezwaar tegen de krediet-verle ning hadden, een toelichting. Hij maakte duidelijk dat de gymnastieklo kalen ta een grote behoefte gaan voorzien en vrijwel constant door de scholen gebruikt zullen worden. Bij de aanleg van een lokaal behoort ook een plein dat groot genoeg Is om er buiten-gymnastiek op te beoefenen. Om ook het houden van buitensporten mogelijk te maken legt men zo'n plein tegen een bestaand schoolplein aan. De heer A. C. Pijneburg vroeg of de mogelijkheid aanwezig is, dat vereni gingen ta de avonduren gebruik ma ken van het gymnastieklokaal, waarop wethouder Hubregtse bevestigend ant woordde. De commissie ging verder akkoord met de verhoging van de subsidie voor school- en beroepskeuze (van ƒ11 naar ƒ12,50) en het verle nen van een krediet van ƒ7400 veer de aankoop van een bestelwagentje en gereedschap voor de onderhoudsmon teur, die regelmatig de scholen 2al bezoeken om technische en andere problemen op te lossen. Met de vast stelling van de vergoedingen voor het kleuteronderwijs, lager onderwijs, vak onderwijs bijzondere scholen en bui tengewoon onderwijs hadden de com missieleden geen moeite. Viswedstrijd van Belgisch Loodswezen VLISSINGEN Zondag hield bet Belgische loodswezen te Vlissingen de zevende hengelwedstrijd voor het kampioenschap van de vereniging bij de eerste dumovergang. De 22 deelne mers vingen behoorlijk wat vis. De uitslag luidde: 1 A. Desitter met 63D punten; 2 Y. Luco met 437; 3 P. Kole met 331; 4 Rik Lingier met 252; 5 A. Kole met 226; 6 Van Kuyk met 188; 7 G. Rammeloo met 156; 8 H. van Geersdaele met 136; 9 mevrouw J. Rammeloo met 126; 10 R. Hamers met. 105 en 11 E. Vermeylen. In de rangschikking voor het kampioen schap van het Belgisch loodswezen blijft R. Hamers aan de leiding voor A. Desitter en J. Roman. In de loop van de maand januari 1.973 wordt de achtste en laatste wedstrijd voor dit kampioenschap gehouden. VEEL ACTIE IN DE KOMENDE MAANDEN J. VAN DER GIJP (DISTRICTSBUREAU ARBEIDSVOORZIENING IN ZEELAND): VOORAL IN BOUW EN DE METAAL MIDDELBURG Naar verwacht wordt, zal de werkloosheid in Zeeland In december sterk toenemen. Terwijl het aantal werkzoekenden mannen in deze provincie In november met nog eens 35[0 tol een totaal van 2717 opliep, is er geen enkele reden om aan te ne men, dat in deze situatie binnen af- zlenbare tijd verbetering zal intreden. Integendeel: er moet van worden uit gegaan dat ln de loop van de maand j Januari zoals trouwens vrijwel elk! jaar het geval is— het aanbod van per soneel nog verder zal groeien. De hoofdinspecteur-directeur van het districtbureau voor de arbeidsvoorzie ning, de heer J. van der Gijp, die maandag een en ander meedeelde tij dens de maandelijkse persbijeenkomst noemde met. name de sectoren bouw nijverheid en metaal, de laatste vooral ta zoverre bij de bouw betrokken", "verantwoordelijk' voor de toenanie van de werkloosheid. Voorts is ook in de groepen lanöbouw- personeel, horecapersoneel en die van losse arbeiders een. zij het clan minde re. groei van de geregistreerde arbeids reserve waar te nemen. De oorzaak moet hier vooral worden gezocht, in seizoenomstandigheden. De heer Van der Gijp wijst erop, dat dezelfde sei- zoenwerkloosheid ook in de komende tijd in verschillende sectoren van het bedrijfsleven in sterke mate aan de dag zal treden. Dat laatste geldt dan weer met name voor de landbouw, waar bijvoorbeeld binnenkort de bie tencampagne. waarin enkele honder den werknemers emplooi vinden, af loopt. In een toelichting op de cijfers over de werkgelegenheid wordt, de toename met 350 werkzoekenden in de maand november geen abnormaal verschijn sel genoemd Zo was de stijging in no vember van het vorige jaar met bijna 500 nog aanzienlijk groter Het totale beeld in de provincie is echter aan merkelijk ongunstiger geworden, door dat de werkloosheid zich op een aan merkelijk hoger vlak beweegt dan vo rig jaar: tegen nu 2717 bedroeg het to taal ingeschreven werklozen eind no- vem '61 1806. De stijging van bet aanbod heeft zich met uitzondering van Zlerikzee ln alle rayons voorgedaan. Daarbij geven vooral de rayons Goes, Oostburg en Tcrneuzpii de toon aan. Met een werk loosheidspercentage van 7.4 procent, itcekt Ooslburg West-Zeeuwsch- riuandcren) ver boven de andere ge ileden uit. Op enige afstand volgen luist (5,1), Tholen (4,7) en Middel- uirg (4.5). Het percentage voor de ge ide provincie Is 4.3 proeent tegen een •indelljk gemiddelde van 3.3 procent. ?roccntucel komt Zeeland op het punt van de werkloosheid na Groningen, "riesland en Drente op de vierde. i laats. ,'egelijk met deze stijging van het aan- >od. blijft de vraag naar personeel verder dalen. In november was overt- tens slechts sprake van een geringe daling ln de vraag, namelijk van 476 naar 465. De heer Van der Gijp voegt lieraan toe, dat door de voortdurende vermindering van de behoefte aan per soneel, de vraag op een dusdanig laag oeil is gekomen, dat afname nog ilechts in beperkte mate mogelijk is. Hind november 1971 werden in Zee and nog 1192 mannelijke personeels- eden gevraagd. lok het aanbod van vrouwelijk perso- leel is in de afgelopen maand verder es tegen, namelijk van 522 naar 553. Seizoeninvloeden waren hier eveneens ien belangrijke factor. Zo waren er .tijgtagen in de groepen horecaperso- ïeel, van 100 naar 115, winkelperso neel, van 51 naar 55, terwijl er ook •prake is van afvloeiing van vrouwe- 'ijk personeel in de sectoren landbouw in algemene dienst. Oe vraag naar vrouwelijk personeel is ivenals bij cle mannen aan een voort- lurende daling onderhevig. In novem ber 1971 was er volgens de gegevens can het districtsbureau ta Zeeland nog len vraag naar 835 vrouwelijke ar- ieidskrachten terwijl per ultimo no vember 1972 dit aantal al tot 467 was teruggelopen. fn dit beeld maakt overigens de groep vrouwelijk kantoorpersoneel een gun stige uitzondering. Niet alleen daalde het aanbod in de afgelopen maand van 151 naar 136 maar bleek ook de vraag naar vooral jeugdige kantoorperso- Voor tien en vijftien jaar dienst In burgerzaal van stadhuis MIDDELBURG In de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis reikte burgemeester drs. P. A. Wolters maan dagmiddag de zogenaamde vrijwlUi- gcrsmedailles uit aan personeelsleden van verschillende bedrijven en instan ties in de Zeeuwse hoofdstad voor tien of 15-j3rige dienst bij de bedrijfs- zelfbeschermingsorganïsaties (BZB). Burgemeester Wolters sprak tot de aanwezigen van een feestelijk gebeu ren dat hij zowel voor dc gemeente als voor de werkgevers een bijzonde re zaak vond. „Het is een goede zaak dat de bedrijfszelfbescherming in Mid delburg ln de belangstelling staat". In zijn toespraak memoreerde de bur- P. Minderhoud viert jubileum als chauffeur Streekvervoer MIDDELBURG De heer P Minder houd uit Westkapelle viert vandaag, dinsdag, het reit d3t hij 25 jaar gele den als chauffeur in dienst kwam van de Stoomtram Walcheren, thans Streekvervoer Walcheren. Maandag morgen werd aan dat jubileum reeds op feestelijke wijze aandacht besteed op het hoofdkantoor van het streek vervoer te middelburg. Namens de directie sprak de heer J. P. L. van Manen de jubilaris toe. Hij overhan digde hem ook de enveloppe met Inhoud. Mevrouw Minderhoud kreeg een bloemetje. De heer Van Manen wees er ta zijn toespraakje op. hoe de omstandighe den waarin het streekvervoer moet plaatsvinden in 25 jaar zijn veran derd. De gehele instelling van het vervoer wijzigde zich, van een onder neming gericht op winst, tot een in stelling waar het maatschappelijk nut centraal staat. Het openbaar vervoer onderging intussen ook technische verbeteringen. Vlak na de oorlog, de heer Minderhoud kwam op 12 december 1972 in dienst reed men met omgebouwde vrachtwagens. De directeur prees de heer Minder houd om zijn plichtsbesef en zijn collegialiteit. Hij wees tevens op zijn inbreng ta de ondernemingsraad, waarvan de heer Minderhoud maan dag precies 9 jaar lid was. De heer L. Vader sprak namens de personeelsver eniging en bood de jubilAris een ca deau-bon aan. De jubilerende chauf feur ontving voorts het getuigschrift en bijbehorende versierselen van de maatschappij tot bevordering van nij verheid en handel. De heer Minderhoud werd op 21 sep tember 1918 ta Westkapelle geboren. Hij werd, als vele Westkapellenaars. dijkwerker. Vervolgens werd hij chauffeur en kwam daarna ta dienst van de rijkswaterstaat. Op 12 decem ber 1947 trad hij ta dienst van het streekvervoer Zijn echtgenote was ta klederdracht bij de huldiging aanwe zig. De heer Van Manen sprak er zijn spijt over uit. dat zij waarschijnlijk een van de laatsten is die zich ta de fraaie Walcherse dracht kleedt. gemeester de BZB-oefening van de verschillende Philips-bedrijven die on langs op het bedrijfscomplex van de Vitrite Fabriek in Middelburg werd gehouden. Hij vroeg zich daarbij af of het niet mogelijk zou zijn ta de Middelburgse situatie in gecoördi neerd verband BZB-oefentagen te hou den. Drs. Wolters onderstreepte het belang van de BZB door te wijzen op de vele risico's binnen de bedrijven die met het ingewikkelder worden van de maatschappij toenemen. Tenslotte prees hij de aanwezige BZB-werkers, van wie aantal vergezeld werd door echtgenote op de getoonde inzet 'deze vrijwillige zaak'. Vervolgens speldde de burgemeester aan de wegens 10 Jaar dienst onder scheidenen de medaille op en overhan digde hij de 'vijftienjarigen' de but ton, terwijl hij allen in het bezit stelde van de bijbehorende oorkonde. Namens de onderscheidenen sprak de directeur van de Vitrite Fabriek, ir. G. Kranen een dankwoord, waarbij hij wees op het feit dat calamiteiten zich nooit aafikondigen en men altijd at tent moet blijven. De heer Kranen benadrukte de noodzaak van handha ving van het ledenbestand, „want de zaken worden steeds ingewikkel der". Hij toonde zich echter verheugd over de deelname van veel Jongeren bij de recente oefening op het Vitrite-com- plex. Ir. Kranen nodigde de aanwezi gen van de kleinere bedrijven en orga nisaties in dit verband uit eens te komen kijken bij een volgende oefe ning. Vervolgens werd een tcast uitge bracht op de onderscheidenen. De heer J. M. v- Eek Poppe, coördina tor BZB spreidtagsdiensten en vesti gingen van Philips reikte later nog een aantal buttons en een schildje van zijn bedrijfszelfbeschermingsdienst uit. Onderscheiden voor tien jaar BZB- dienst werden de heren J. den Rooyen (huis van bewaring), A. Geensen, L. A- Jongepier, M- J- Zandee (allen, arron dissementsrechtbank), G. J- Eiff (Rijksverkeersinspectie), J. M. den Engelsman, A. P. Jobse, Th. W. Len- ttag, A. Tevel, en B. Wondergem (Al len Vitrite). Onderscheiden voor 15 jaar BAB- dienst werden de heren G. van der Vlugt (Rijksverkeersinspectie), D. van der Heljdt, I. J. Poortvlie\ H. van de Vijver en J. Zwemer (allen Vitrite). De heren P. L- Slabber (PTT), M- de Smit commandant mobilofoonwagen verbindingsdienst BB) en G- Ovaa (brandwacht vrijwillige brandweer Middelburg) waren niet op de bijeen komst aanwezig om hun onderschei dingen in ontvangst te nemen. Kerstbij eenkomst in Zuiderbaken MIDDELBURG De afdeling Middel burg-Zuid van de NCVB houdt maan dag 18 december ta samenwerking met de gereformeerde vrouwenvereni ging Zuid. de hervormde vrouwen groep Zuid en de zangvereniging "De Zuiderzangers' een kerstbijeenkomst ;n het Zuiderbaken. Op deze bijeenkomst, die 's avonds om acht uur begint, zijn naast de leden en donateurs ook de bejaarden uit Middelburg-Zuid welkom. HOOG EN LAAC WATER NAP uur cm uur cm Woensdag 13 december 1972 EK Vlissingen 6.29 163 19.07 171 0.29 137 13.06 171 Terneuzen 6,55 179 19,36 187 0.55 149 13.32 183 Zierikzee 7.31 121 20.09 146 1.22 111 13.39 146 Hansweert 7.27 195 20.09 206 1.27 164 14.02 197 Wrtneldinge 8.01 145 20.32 169 1.28 125 13.55 166 Het nieuwe bestuur besloot maandag avond ta de burgerzaal van het stad huis ta Terneuzen om te proberen een zo goed mogelijk carillon te kopen en voorlopig geen streefbedrag vast te stellen. Om zoveel mogelijk geld ln te zamelen heeft men een groot aantal acties ta petto. De stichting ls van plan om behalve het bedrijfsleven (al eerder om steun gevraagd) ook over heidsinstanties aan te schrijven en mogelijk ook het actie-comité Terneu zen (ACT) ta te schakelen. Verder gaat de oud-papieractie gewoon door, zal men propaganda maken met een reizende beiaard en zal voor de tonde ren in Terneuzen een ballonwedstrijd wórden gehouden om het carillon in het zonnetje te zetten. Tot nu toe heeft de werkgroep een bedrag van bijna 4000 gulden bij elkaar gekregen. In het maandag gekozen bestuur heeft onder andere ook zitting mevrouw Moerdijk, die nu de carillons in Hulst en Axel bespeelt. Zij toonde zich in ae eerste vergadering direct al een voorstandster van een 'echt en goea carillon,' een idee dat moeiteloos door de vergadering werd- overgenomen. Overigens bleek ondanks het enthou» asme van het kersverse bestuur nl« iedereen even gelukkig te zijn met ae carillon-plannen. Enkele bewoners uit de Lange Kerkstraat hebben sl "U STREVEN NAAR 'ECHT EN GOED CARILLON' TERNEUZEN De plannen om ln de Willibrordustoren to Terneuzen een carillon te bouwen hebben maandaga vond vaster vormen aangenomen door de oprichting van een stichting, die de benodigde gelden bijeen moet zien te brengen. In aanwezigheid van een tiental nieuwe bestuursleden passeer de de stichtingsacte notaris Everaert te Terneuzen, waarna voorzitter J. den Toonder de actieplannen voor de komende maanden ontvouwde. NVvH maakte excursie door Kuiperspoort MIDDELBURG De Nederlandse vereniging van huisvrouwen afdeling Middelburg hield vorige week onder leiding van de adjunct-directeur van gemeentewerken, ir. J. Snoey, een rondleiding door de Kuiperspoort. De heer Snoey gaf hierbij een uiteenzet ting over de restauratie van de voor malige pakhuizen, die volgend jaar worden betroliken door het instituut voor kunstzinnige vorming en de mu- -'"ircnhnnl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4