„In december sterke toename werkloosheid te verwachten" 'Het Vrije van Sluis' maakt weg vrij voor groot recreatieplan Stichting probeert Terneuzen aan een carillon te helpen Wethouder Axel installeerde nieuwe jeugdnatuurwachters rr..Vi, Avon_ GEEN OPENBARE BIBLIOTHEEK IN OUDE GEMEENTEHUIS HOEK 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSOAG 12 DECEMBEt 197j J. VAN DER GIJP DISTRICTSBUREAU ARBEIDSVOORZIENING IN ZEELAND): VOORAL IN BOUW EN DE METAAL MIDDELBURG Naar verwacht wordt, zal de werkloosheid In Zeeland In december sterk toenemen. Terwijl het aantal werkzoekenden mannen in deze provincie ln november met notr eens, 350 tot een totaal van 2717 opliep, Is cr geen enkele reden om aan te ne men. dat in deze situatie binnen af zienbare tijd verbetering zal intreden. Integendeel: er moet van worden uit gegaan dat in de loop van de maand januari zoals trouwens vrijwel elk jaar het geval ishet aanbod van per soneel nog verder zal groeien. De hoofdinspecteur-directeur van hel districtbureau voor de arbeidsvoorzie ning, de heer J. van der Gijp, die maandag een en ander meedeelde tij dens de maandelijkse persbijeenkomst noemde met name de sectoren bouw nijverheid en metaal, de laatste vooral in zoverre bij de bouw betrokken",! "verantwoordelijk" voor de toename van de werkloosheid. Voorts is ook in de groepen landbouw- personeel, horecapersoneel en die van losse arlieiders een. zij het dan minde re, groei van de geregistreerde arbeids reserve waar te nemen. De oorzaak moet hier vooral worden gezocht in seizoenomstandigheden. De heer Van der Gijp wijst erop, dat dezelfde sei zoenwerkloosheid ook in de komende tijd in verschillende sectoren van het bedrijfsleven in sterke mate aan de dag zal treden. Dat laatste geldt dan weer met name voor de landbouw, waar bijvoorbeeld binnenkort de bie-| tencampagne, waarin enkele honder den werknemers emplooi vinden, af-, loopt. In een toelichting op de cijfers over de werkgelegenheid wordt de toename met 350 werkzoekenden ln de maand november geen abnormaal verschijn sel genoemd. Zo was de stijging in no vember van het vorige jaar met bijna 500 nog aanzienlijk groter. Het totale beeld in de provincie is echter aan merkelijk ongunstiger geworden, door dat de werkloosheid zich op een aan merkelijk hoger vlak beweegt dan vo rig jaar: tegen nu 2717 bedroeg het to taal ingeschreven werklozen eind no- vem '61 1806. Dc stijging van het aanbod heeft zlcli met uitzondering van Zicrikzee in alle rayons voorgedaan. Daarbij geven vooral de rayons Goes, Oostburg en Terneuzen de toon aan. Met een werk loosheidspercentage van 7.4 procent, steekt Oostburg West-Zccuwsch- Vlaanderen) ver boven de andere ge bieden uit. Op enige afstand volgen Hulst (5.1). Tholen (4.7) cn Middel burg (4,5). Het percentage voor de ge hele provincie Is 4.3 procent tegen een landelijk gemiddelde van 3.3 procent. Procentueel komt Zeeland op het punt van de werkloosheid na Groningen. Friesland en Drente op de vierde, plaats. Vraag Tegelijk met deze stijging van het aan bod, blijft de vraag naar personeel verder dalen. In november was overi gens slechts sprake van een geringe daling in de vraag, namelijk van 476 naar 465. De heer Van der Gijp voegt hieraan toe, dat door de voortdurende vermindering van de behoefte aan per soneel, de vraag op een dusdanig laag peil is gekomen, dat afname nog slechts in beperkte mate mogelijk is. Eind november 1971 werden in Zee land nog 1192 mannelijke personeels leden gevraagd. Ook het aanbod van vrouwelijk perso neel is in de afgelopen maand verder gestegen, namelijk van 522 naar 553. VEEL ACTIE IN DE KOMENDE MAANDEN STREVEN NAAR 'ECHT EN GOED CARILLON' TERNEUZEN De plannen om in de Willibrordustorcn in Terneuzen een carillon te bouwen hebben maandaga vond vaster vormen aangenomen door de oprichting van een stichting, die de benodigde gelden bijeen moet zien te brengen. In aanwezigheid van een tiental nieuwe bestuursleden passeer de de stichtingsacte notaris Everaert te Terneuzen, waarna voorzitter J. den Toonder de actieplannen voor de komende maanden ontvouwde. Het nieuwe bestuur besloot maandag avond in de burgerzaal van het stad huis in Terneuzen om te proberen een zo goed mogelijk carillon te kopen en voorlopig geen streefbedrag vast te stellen. Om zoveel mogelijk geld ln te zamelen heeft men een groot aantal acties in petto. De stichting is van plan om behalve het bedrijfsleven (al eerder om steun gevraagd) ook over heidsinstanties aan te schrijven en mogelijk ook het actie-comité Terneu zen (ACT) in te schakelen. Verder gaat de oud-papieractie gewoon door, zal men propaganda maken met een reizende beiaard en zal voor de kinde ren in Terneuzen een ballonwedstrijd worden gehouden om het carillon in het zonnetje te zetten. Tot nu toe heeft de werkgroep een bedrag van bijna 4000 gulden bij elkaar gekregen. In het maandag gekozen bestuur heelt onder andere ook zitting mevrouw Moerdijk, die nu de carillons in Hulst en Axel bespeelt. Zij toonde zich in de eerste vergadering direct al een fel voorstandster van een 'echt en goed carillon.' een idee dat moeiteloos door de vergadering werd overgenomen. Overigens bleek ondanks het enthousi asme van het kersverse bestuur niet iedereen even gelukkig te zijn met de carillon-plannen. Enkele bewoners uit de Lange Kerkstraat hebben al bij voorbaat bezwaar aangetekend. Beroep schoolbestuur Overslag tegen vergoeding ongegrond AXEL De kroon heeft een beroep ongegrond verklaard van de stichting r-k schoolbestuur te Overslag, gemeen te Axel, tegen de beschikking van de staatssecretaris van onderwijs waar bij voor de na de appellante uitgaan de school voor gewoon, .lager onder wijs van de Dorpsstraat 35a te Over slag de vergoeding van 1971 is vastge steld op 279.15 per leerling- Het schoolbestuur had berekend 328,50. De stichting voerde in beroep aan, dat met het bedrag, zoals dat is vastge steld, de school niet kan worden geëx ploiteerd, zoals het van de appellante kan worden verzocht. De kroon is het eens met. de staatssecretaris dat deze school door haar relatief gering aan tal leerlingen in bijzondere omstandig heden verkeert. Terecht is dan ook het door de raad van de gemeente Axel vastgestelde vergoedingsbedrag verhoogd. De raad heeft voor instand houding van het gebouw 11-476,- vastgesield, terwijl de appellante uit gaat van 14.276. De kroon is van oordeel, dat de staatssecretaris bedragen ter zake van door schoolbestuur genoemde posten recht voor verslag zij vatbaar heeft geacht en dat ƒ279,15 toereikend moet worden geacht voor de redelijke behoeften van de in 't geding zijnde school. ZEEUWSE SCHILDER HUGO METSERS OOGST SUCCES OP FRANSE EXPOSITIE "aMTENS De kunstschilder Hugo Metsers uit Sint J3nsteen oogstte suc ces tijdens de zesde internationale tentoonstelling in het 'Musée de Plcar- die' te Amiens (Frankrijk). Reeds bij de opening op 4 november bleek het werk van Hugo Metsers op te vallen bij dat van de 160 deelnemers uit 28 landen, waaronder voor de eerste maal inzendingen uit Vietnam en Rus land. Zijn werken waren in het midden van de grote zaal geplaatst tegenover die van de Franse schilder Bernard Buf fet. Vrijwel alle buitenlandse inzendin gen werden door him eigen ambassa des verzorgd, maar Metsers nam indi vidueel deel aan deze tentoonstelling. De tentoonstelling was voor Metsers een aansluiting op de twee tentoon stellingen die in Hulst ter ere van zijn 70ste verjaardag zijn gehouden. FAZANT OP BEZOEK BIJ ST-BAVO-BAS1SSCHOOL OOSTBURG Maandagmorgen 1 een ruit met een oppervlakte van ruim 2,60 vierkante meter van de rk basisschool St. Bavo te Oostburg ge broken. doordat er een fazant tegen aanvloog. De rondvliegende glasscher ven hebben de enige op dat moment in het lokaal aanwezige leerlingen niet gewond. De fazant werd gedood- T entoonstelling 'De Eendracht' TERNEUZEN De postdaivenliou- dersvereniging 'De Eendracht' te Ter neuzen hield een tentoonstelling waar 203 duiven te bewonderen waren. De uitslag is als volgt: oude doffers: 1 H. F. Koch en zn; 2 J. Wisse en zn; 3 J. Geelhoed. Jonge doffers: 1 J. Geelhoed; 2 C. Jonkman; 3 C. Willemsen. Jaarling doffers: 1 F. de Bakker; 2 A. Vantricht: 3 gebroeders Van de Veeke. Oude duivinnen: 1 A. de Meijer; 2 J. de Graaf; 3 T. Noliet- Jaarling duivin nen: 1 J. de Graaf; 2 J. de Graaf; 3 C. Willemsen. Jonge duivinnen: 1 J. Wis se en zn; 2 H. T. Koch en zn; 3 A. de Meijer. Schoonste doffer: eerste prijs: H. T. Koch, schoonste duivin: A. de Meijer, Mooiste stand: J. Geelhoed, 558173 punt. De keurmeesters waren P. Antheunis en P. d'Hont, ait Terneuzen. HOOG EN LAAG WATER -F NAP NAP uur cm uur cm uur cm uur Woensdag 13 december 1972 E K 13.06 Vlissingen 6.29 163 19.07 171 0.29 137 Terneuzen 6.55 179 19.36 187 0.55 149 13.32 Zierikzee 7.31 121 20-09 146 1.22 111 13.39 Hansweert 7.27 195 20.09 206 1.27 164 14.02 Wemeldinge 8.01 145 20.32 169 1.28 125 13.55 Seizoeninvloeden waren hier eveneens naar vooral jeugdige kantoorperso- een belangrijke factor. Zo waren er! neel zich in stijgende lijn te bewegen, stijgingen in de groepen horecaperso- Voor was de verschillende beroeps- neel, van 100 naar 115, wlnkelperso-j neel, van 51 naar 55, terwijl er ook! sprake is van afvloeiing van vrouwe-) lijk personeel in de sectoren landbouw en algemene dienst. De vraag naar vrouwelijk personeel is evenals bij de mannen aan een voort durende claling onderhevig. In novem ber 1971 was er volgens de gegevens van het districtsbureau in Zeeland nog een vraag naar 835 vrouwelijke ar beidskrachten terwijl per ultimo no vember 1972 dit aantal al tot 467 was teruggelopen. In dit beeld maakt overigens de groep vrouwelijk kantoorpersoneel een gun stige uitzondering. Niet alleen daalde het aanbod in de afgelopen maand van 151 naar 136 maar bleek ook de vraag Aanrijding met flinke schade te Sas van Gent SAS VAN GENT Maandagmorgen om half tien kwamen op de provincia le weg in de Zandstraat te Sas van Gent twee personenauto's, bestuurd door mevrouw A. A. L. van V- uit Sas van Gent en D. J. de K. uit Middel burg. met elkaar in botsing. Mevrouw A. A. L. van V. wilde in de Zandstraat een erf van een landbouwer oprijden. De achteropkomende De K. wilde haar met grote snelheid passeren, moest echter uitwijken voor een te genligger, en kwam in aanrijding met de auto van mevrouw Van V Aan beide auto's ontstond flinke schade. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. Bijeenkomst bejaardenliond De afdeling Schoondijke van de Ne- donderclagavond een vergadering in donderdagavond een vergaering in de bejaardensociëteit aan de Dam- straa;. De heer De Graaf, afgevaardigde van de bond zette uiteen hoe de bond functioneert en wat er zoal voor de bejaarden wordt en kan worden daan. De heer Tessink, die hierna een cause rie hield, behandelde meer de sociale aspecten, terwijl de laatste spreker, de heer Verduijn de nieuwe wet op de bejaardentehuizen en de wet hulp aan bejaarden aan de orde stelde. De heer K. Buyze. voorzatter van de afdeling Schoondijke sloot hierna de vergadering. B. en w. Oostburg rondgeleid in nieuwe ziekenhuis OOSTBURG B. en w. van Oostburg hebben in het afgelopen weekeinde met hun dames een bezoek gebracht aan het nieuwe ziekenhuis in Oost burg. Het gezelschap werd in het nieuwe gebouw ontvangen en rondge leid door de economisch directeur drs. Vogels. Bij de rondleiding was ook een delegatie van het ziekenhuis bestuur aanwezig. Toneeluitvoeringen Onder regie van de heer L. Goethem zal de toneelvereniging "De Schelde- galm' uit Kloosterzande vrijdag en zaterdag het toneelstuk "De lokroep van het leven' door R. Feenstra op voeren. De opvoering zal beide dagen plaats vinden om 19.30 uur in zaal Van Leuven te Kloosterzande. groepen voor mannen betreft, blijkt vooral de ontwikkeling in de bouw zorgelijk. Vrijwel overal in de provin cie wordt een verminderde bouwacti viteit waargenomen. Ook daardoor is de afname van de werkloosheid in de bouw, die nog vorige maand kon wor den geconstateerd, weer geheel teniet gedaan. De werkzaamheden aan de Vlakte-tun nel en voor de bouw van de raffinade rij voor Total in liet Sloe, oefenen hier wel een remmende invloed totaal vinden bij deze twee objecten weliswaar ongeveer 45U man emplooi, maar aan de andere kant bieden zij toch weinig opname mogelijkheden om de werkloosheid afdoende en in gunstige zin te beinvlocden. In de sector grond-, weg-, en water bouw is het aanbocl op zich met 351 tegen 318 per eincl oktober en 319 per per eind november 1971 niet in bijzondere mate toegenomen. Wel dient echter in aanmerking te worden geno men. dat door de aannemers van del tawerken nog vrijwel geen personeel is afgestoten. Dat was vorig jaar al wel het geval zodat in deze werken nog wel een afvloeiing van personeel kan worden verwacht. Extra werk zeeuwsch- vlaanderen rADVERTENTIE Uit de sector grond-, weg- en water bouw zijn rond 45 personen op aanvul lende werken geplaatst, terwijl ook de extra-werkgelegenheidsprogramma's, waar thans reeds rond de 200 werkne mers emplooi vinden, een matigende invloed op de werkloosheid in deze groep heeft. Ook in de metaalnijverheid is sprake van een duidelijke toename van het aantal werkzoekenden. In de loop van november steeg het aanbod van 314 naar 392 terwijl de vraag daalde van 144 naar 136. Deze vraag vormt in fei te nog maar een fractie van die. van november vorig jaar (595). De toename van de v/erkloosheid in de metaal kan vooral in de Zeeuwsch- Vlaamse rayons worden geconstateerd. Belangrijkste oorzaak daarvan is de verminderde werkgelegenheid bij kop pelbazen. die onder meer personeel bij fabrieksbouw in België tewerk stelden. Op deze wijze werden rond de zestig personen ontslagen. In de landbouw is opvallend dat het huidige aanbod kleiner is dan dat van het vorige jaar. Ongetwijfeld speelt hierbij een rol, dat de handel in agra rische produkten aanmerkelijk gunsti ger is dan een jaar geleden. Het einde van het toeristenseizoen kan duidelijk worden afgelezen uit de cij fers voor de groep horecapersoneel. Met 153 ingeschrevenen komt het aan bod hier aanmerkelijk boven dat van eind november vorig jaar (110). Oor zaak hiervan is onder meer dat meer dan tot nu toe gebruikelijk personeel, dat voorheen in jaarbetrekking was', wordt afgestoten, De toename van het aanbod van man nelijk kantoorpersoneel wordt groten deels veroorzaakt door de inschrijving van jeugdigen. Het aanbod steeg in november van 168 naar 206. Doordat de toch al zeer kleine vraag nog verder afnam, namelijk van 14 naar 10, zijn de plaatsingskansen bepaald gering. Tenslotte wordt opgemerkt, dat het aanbod van het aantal minder geschïk- ten in november slechts een kleine toename vertoonde, van 546 naar 553. Dat deze groep bij een terugslag in de conjunctuur, al direct 'kind van de bening' wordt, blijkt al direct uit vergelijking met de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Toen was de geregistreerde arbeidsreserve in de groep minder geschikten ruim hon derd lager. Parallelweg Oostburg- Schoondijke gaat 3 januari open OOSTBURG Op 3 januari gaat zonder feestelijk vertoon de paral lelweg tussen Schoondijke en Oost burg open. Deze ruim 4 kilometer lange verbinding is speciaal bedoeld voor hel langzaam verkeer, al kunnen ook fietsers en bromfietsers er bruik van maken. Het aannemersbedrijf Offringa begon in juli met het werk aan de nieuwe weg, die 5 meter breed is. Het project kost ƒ767.400. Wanneer de weg open is, krijgt het langzaam verkeer een afzonderlijke route: tractors en ander landbouwma- teriaal is verplicht om van de verbin ding gebruik te maken. Nieuwe vleugel voor kantoor van 'Vrije van Sluis' OOSTBURG Het. kantoor van het waterschap 'Het Vrije van Sluis' aan de Brouwerijstraat in Oostburg is aan uitbreiding ioe. Volgens dijkgraaf J. B. Becu is de kantoorruimte te krap geworden en overweegt het water schap om er een nieuwe vleugel bij te bouwen. DuivenlentoonsteUing De postduivenhoudersverenigingen 'De Reisduif' uit Graauw en "De Postduif' uit Lamswaarde hielden in het lokaal bij de heer P- de Caluwé een duiven- tentoonstelling, waarbij 138 duiven vielen te bezichtigen. Keurmeester was de heer J- Danckaert uit Sint- Jansteen- De uitslagen luidden: oude doffers: 1 en kampioen P. Moortha- mer; 2 A. de Block; 3 P. Moorthamer; j oude duivinnen: 1 en kampioen: van Vliembergen; 2 Jos van Laere; Th. Bisschop; jaarlingen doffers: 1 en kampioen: P. Moorthamer; 2 P. Plat- jouw; 3 Ant. de Koster; jaarlingen duivinnen: 1 en kampioen: E. Mat- thyssen; 2 J. van Denderen; 3 gebrs. De Koster; jonge doffers: 1 en kampi oen: J. Pardon; 2 J. van Denderen; P. Platjouw; jonge duivinnen: 1 kampioen: D. Moorthamer; 2 P. Plat jouw; 3 H- van Campen. Verdien er wat bi) voor uzelf WORD AVON CONSULENTE. U workt winnaer hat u uitkomt. In uw ulgsn directe omgeving. U prc»enle«rt proflukten die volledig worden gegnrnndeord door Avon, hel grootste concern In vorzorglngs- on vftcsA schoonheidsmiddelen tor wereld. a verdiensten. Bibliotheek werkt aan oplossing Enquête over aardgas in buurtschappen HOEK Wethouder drs. R. C. E. Barbé (culturele zaken) van Terneu zen ziet geen mogelijkheden om in de benedenruimten van het vroegere ge meentehuis van Hoek een openbare bibliotheek onder te brengen. Ook na verbouwing voldoet het gebouw niet aan de eisen van de bibliotheekwet en dat houdt tevens in, dat er voor deze vestiging geen subsidie kan worden gegeven. Verder is het een 'groot probleem' om aan bevoegd personeel te komen. De openbare bibliotheek in Terneuzen is overigens wel aan het werk om een andere oplossing te realiseren, verzekerde de wethouder het 'Contactorgaan Hoek', dat een ge sprek heeft gehad met b. en w. van Terneuzen. Het contactorgaan gaat binnenkort bewoners van de buurtschappen Boe- regat, De Knol en Wulpenbek polsen over een aansluiting op het aardgas- net. Deze enquête wordt alleen ge houden bij bewoners die permanent in één van de buurtschappen verblij ven. De gemeente Terneuzen zal met de resultaten in de hand bekijken of de PZEM benaderd kan worden voor een aardgasaansluiting. Terneuzen heeft een plan klaar om een eind te maken aan stank en andere hinder van het 'open riool' achter het voormalige gemeentehuis. Er wordt bekeken of het project kan worden uitgevoerd in ACW-verband. B. en w. zijn verder bereid m« t* werken aan het totstandkomen van open bejaarden werk in Hoek. De acü- viteiten kunnen mogelijk worden oa dergebracht bij de 'Stichting Open Bejaardenwerk'. Abri Hoewel de ZVTM, overweeegt de bus- halte aan de Westsluis te verplaatsen, willen b. en w. proberen er een abri neer te zetten om een eind te maken aan klachten van verkleumde pass», giers. Aanmaningen om tuinen op straatboe- ken te snoeien in verband met da verkeersveiligheid zullen in de toe komst worden verwerkt in "Terneuzen. Informatie'. Het contactorgaan was niet zo te spreken over het formele briefje dat een aantal inwoners nu in de bus had gegonden. Wethouder Barbé gaf de leden uitvoe rig informatie over het uitdiepen van de Braakmankreek. Er is zo zei hij geen sprake van dat het aantal bungalows zal worden uitgebreid: de finitieve afronding van het terrein komt in zicht. De gemeente zal attent zijn op een brandgevaarlijke houten schuur ach ter de Jasmijnstraat. In de schuur - die een rieten dak heeft wordt ondermeer het oud-papier, dat de drumband van Hoek inzamelt opgesla gen. liet contactorgaan beloofde medewer king bij het tegengaan van vernielin gen door verenigingen die van de gymnastiekzaal gebruik maken. De ge meente wil maatregelen nemen tegen het parkeren voor uitritten van gar» ges op het pleintje achter de Koren bloemstraat. GROND Bil RETRANCHEMENT VERKOCHT AAN 'HET ZEEUWSCHE LAND' CAMPING ZAL VERDWIJNEN OOSTBURG Het waterschap 'Het Vrije van Sluis' heeft de weg vrijge maakt voor de uitvoering van een groot recreatieproject aan 'Het Zwin' bij Retranchemcnt. Maandagmiddag werd tijdens de algemene vergadering van het waterschap in hotel Du Com merce' in Oostburg een stuk grond van ruim elf hectare voor de prijs DIRECTEUR VOORHOEVE: „PLAATS SCHOONHOUDEN" AXEL „Nu jullie jcugdnaluurwach- ter zijn geworden moet je er op letten dat de plaats waar je woont schoon blijft. Een heleboel mensen vergeten dat zoiets óók met het milieu te ma ken heeft". Directeur C. Voorhoeve van de stich ting 'Natuur en jeugd' bond het maan dagmiddag in Axel 103 pas geïnstal leerde jeugdnatuurwachters op het hart. Dat gebeurde in het cultureel centrum De Halle', waar wethouder A. R. A. Ysebaert (sport- en jeugdza ken) vijfdeklassertjes van scholen uit heel de gemeente Axel bij de jeugdna- tuurwacht 'inlijfde'. De wethouder speldde twee vertegenwoordigers van elke klas het insigne van de organisa tie op. Later krijgen de scholieren nog een oorkonde. Zowel hij als directeur Voorhoeve wa ren-bijzonder te spreken over de acti viteiten van de jeugdnatuurwacht in Axel, dat volgens de heer Voorhoeve als voorbeeld voor heel wat andere af delingen kan dienen. „We zitten in Axel in een bevoorrechte positie. We hebben een mooi land schap en veel groen, de gemeente geeft ieder jaar een flink bedrag uit om de groenvoorzieningen zoveel mo gelijk in stand te houden". I Het was maandagmiddag overigens de derde keer dat wethouder Ysebaert jeugdnatuurwachters installeerde. In totaal gaat het om gespreid over 3 jaar zo"n 400 kinderen. Op de foto: wethouder Ysebaert reikt scholieren het insigne van de jeugdna tuurwacht uit. van vierhonderdduizend gulden ver kocht aan de NV 'Het Zeeuwsche Land' in Middelburg. Met deze ver koop is ook het lot van de camping De Zwinhoeve' bezegeld. Het kam peerterrein zal over enige tijd moeten verdwijnen. "Het Zeeuwsche Land' hoopt begin volgend jaar te kunnen beginnen met de uitvoering van de plannen. Het omvat de bouw van 317 zomerwonin gen, 63 appartementen en eventueel nog een zwembad en een tennisbaan. Zoals gemeld, is het voornemen van de nv door enkele vaste gasten van camping De Zwinhoeve' met gemeng de gevoelens ontvangen. Het kampeer terrein ligt midden in het gebied (ruim 39 hectare in totaal), dat 'Het Zeeuwsche Land' wil gaan gebruiken. Zij vinden het een minder prettig idee, dat hun vertrouwde camping zal moeten wijken voor de bouwplannen van de nv uit Middelburg. 'Het Zeeuw sche Land' heeft het echter op een akkoordje kunnen gooien met camping- exploitant A. A. Barendse. Maar vol gens de heer J. Lievense, directeur van 'Het Zeeuwsche Land' zal het nog zeker twee of drie jaar duren, voor dat 'De Zwinhoeve' het veld zal rui men. Lage kant Tijdens de waterschapsvergadering zetten enkele hoofdingelanden maan dagmiddag een paar kanttekeningen bij de verkoopprijs van de grond. Zij meenden zeker gezien de fraaie ligging van het terrein dat de vier ton voor de ruim elf hectare aan de lage kant was. Zij veronderstelden, dat een hogere verkoopprijs geen on haalbare kaart zou zijn geweest. De heer H. A. H.van de Vijver uit Biervliet vroeg zich zelfs af. of het verstandig was om de grond aan 'Het Zeeuwsche Land' te verkopen. „Moe ten we meewerken om het mooiste Duwentenloonstelling De postduivenhoudersvereniging Herleving' van Kloosterzande hield in haar lokaal bij J. de Waal een duiven- tentoonstelling, waarbij 190 duiven te bezichtigen waren. De uitslag luidde: oude doffers: 1 en kampioen: J. Roels; 2 P. Lafeber; 3 L. Stallaert. Oude duivinnen: 1 en kampioen A. de Keyser; 2 R- van Goethem; 3 L. Stallaert. Jaarlingen doffers: 1 en kampioen: L. van Dorsselaer; 2 P. Lafeber; 3 R. Krieckhaert. Jaarlingen duivinnen: 1 en kampioen: P. Verschu- eren; 2 R. de Booy; 3 A. Colpaert. -Jonge doffers: 1 en kampioen: A. de Keyser; 2 Jos Roels; 3 P- Verschue- ren- Jonge duivinnen: 1 J. Sponselee; 2 R. Krieckhaert; 3 A. de Keyser. Late duiven; 1 en kampioen J. Roels; 2 P Verschueren; 3 L. Stallaert. Algemeen kampioen: J. Roels. Kerkdienst Zaterdag as. is er in de parochiekerk van de H. Martinus te Kloosterzande om 18.30 uur een h. mis. Deze wordt verzorgd door het jongerenkoor uit Goes. Het thema is Hard(fc) voor elkaar. stukje van West-Zeeuwsch-Vlaanderen vol te bouwen met huizen"? Dijkgraaf J. B. Becu vond van wel. „Het is goed voor de ontwikkeling van onze streek. Dat mogen wij niet tegenhouden. Als we de grond niet verkopen, dan kan het project niet doorgaan. Het waterschap is een dienstverlenend orgaan- En we kuit nen de ontwikkeling niet tegenhou den", aldus de dijkgraaf. Hij voerde verder aan, dat de plannen van de nv van betekenis kunnen zijn bij de be strijding van de werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Becu zei de verkoopprijs van veertigdui zend gulden reëel te vinden. Eén van de hoogdingelanden bleef dat in twij fel trekken en opperde om het voor* stel in stemming te brengen. Zijn suggestie werd niet gesteund, zodat de ruim elf hectare grond zonder hoofde lijke stemming aan de NV "Het Zeeuwsche Land' werd verkocht voor vierhonderdduizend g Geen zilver maar goud voor P. Andriessen TERNEUZEN De heer P. Andries sen uit Terneuzen, 40 jaar in dienst bij de firma gebr. Van der Poel NV, is vrijdag niet onderschelden met da zilveren medaille in de orde van Oran je-Nassau zoals zaterdag in de PZO stond maar met de gouden. Ontspanningsavond NVV-dames Terneuzen TERNEUZEN De vrouwenbond van het NVV in Terneuzen hield dezer dagen een ontspanningsavond voor een groot aantal bejaarde NW-leden. Na de koffiemaaltijd hield voorzitter J. Hamelink van het NW in Terneu zen een korte toespraak waarna het jongerenkoor 'Ritmico' voor de nodi ge ontspanning zorgde met sketches en liedjes. Zondagsscholen zetten zich in voor melaatsen OOSTBURG De sectie zondags scholen van de stichting streekjeugd- werkcentrale heeft in het kader van de interkerkelijke actie 'Kom over üa brug' een project op gang gebracht onder de West-Zeeuws-Vlaamse zon dagsscholen. Het ligt in de bedoeling dat er via allerlei acties en collectes geld op tafel wordt gebracht voor melaatse kinderen op het eiland bo- rogdo bij Korea. Op dit eiland is h« aantal melaatsen ongeveer vierdui zend. Hoeveel zondagsscholen mes zullen doen is nog onbekend. Maar m Zuidzande bijvoorbeeld is het initaita al aangeslagen. Er is tot nu toe door a» zondagsschool in Zuidzande een b» drag van ongeveer honderd vijftig gul den bijeen gebracht door middel van een oliebollenactie die zaterdag is ge1 houden en collectes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 20