PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PRECISIELANDING VAN 'CHALLENGER' Absolute werkloosheid gestegen - vraag daalt Studie over de aanleg van kunstmatige verwaterplaats voor mosselen gaande Cernan en Schmitt op de maan Groot complot in Israël ontdekt Rijksrecherche onderzoekt klacht Marokkaan Vandaag in de krant... Internering in Ulster wordt opgeheven Nieuwe voorzitter Republikeinse partij in de VS Noor beschuldigd van spionage KVP op sterk wafer Mooi-weer- politici? 215e jaargang - no. 293 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VL1SSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 12 december 1972 Mijn liefje, mijn duifje pagina 2 Dlractlet f. van da Volde, K Bur. VII»., Walilr. 56-40, I 32, tal. 4457. Zlorlkua, rad. I I. adv. 01186-584, a 6248). Con, Grol (Van onze ruimtevaartmedewerker) LEIDEN De Amerikaanse astronauten Cernan en Schmitt zijn maandagavond om 20.55 uur en twee seconden Nederlandse tijd op de maan geland in het maanschip Chal lenger, slechts 100 tot 150 m van het voorgenomen punt. Dat is zowel in tijd als plaats 'n fantastisch nauwkeurige landing. Vooral in aanmerking genomen dat de start van de Apollo door een computerfout bijna drie uur was vertraagd welke verloren tijd men heeft ingehaald tijdens de vlucht naar de maan. Het maanschip met Cernan en Schmitt maakte zich om 18.21 uur los van het moederschip America dat met Evans als com mandant de komende dagen rond de maan blijft draaien. De ruim teschepen hieven geruime tijd in formatie vliegen voor langdurige controles van de instrumenten en om 19-54 uur begon de afdaling van het maanschip Challen ger. De laatste fase van de afda ling begon om 20.43 uur. In 12 minuten moest de snelheid door de hoofdraket van de maanlander teruggebracht worden van onge veer 5500 tot zo goed als nul kilometer per uur. Dit gelukte geheel volgens plan zij het dat Schmitt, die de lan dingsoperatie leidde, geruime tijd moest zoeken naar een veilig lan dingsplaatsje in de vallei in het gebied van Taurus-Littrow en tus sen duizenden meters hoge her gen. Een vallei die bovendien be zaaid is met kratertjes en blij kens waarnemingen van de astro nauten ook nog met grote rots blokken. Bij deze landingsopera tie werd meer brandstof ver bruikt dan voorgenomen was om dat het moeilijk was een landings plaatsje te vinden. Cernan en Schmitt die van te voren al waren gedoodverfd als de grootste praters die ooit op de maan zijn geweest, kletsten honderduit over de omgeving die ze direct na de landing zagen- Ze hadden daar zó'n goed zicht op doordat er uitzonderlijk weinig stof werd opgewaaid door de remraket van de maanlander. Dit heeft het ook mogelijk gemaakt een veilig plekje voor de landing te vinden in het ruwe terrein. Dat was een meevaller die ook van belang kan zijn voor het resultaat van de maanexcursies die voor de komende dagen op het programma staan. Na controle van de instrumen ten van de Challenger troffen Cernan en Schmitt de voorberei dingen voor het eerste uitstapje op de maan dat vannacht rond een uur begon en ongeveer zeven uur zou duren. In die tijd moes ten zij eenautomatisch weten schappelijk station Installeren, de maanauto uit de Challenger ha len en bedrijfsklaar maken en hun eerste ritje maken naar een nabijgelegen krater. Deze krater is gevormd door de Inslag van een meteoriet. Daar hoopten zij stenen te verzamelen die door deze inslag uit diepere maanlagen naar boven zijn geworpen. De volgende excursies op de maan die eveneens voor zeven uur zijn geprogrammeerd, zullen Cernan en Schmitt op veel grote re afstand van de zo perfect gelande Challenger brengen. ROTTERDAM vANP) De rijksre cherche gaat een uitgebreid onderzoek Instellen naar aanleiding van de klacht van de 24-jarige Marokkaan jbdisiam Sbaiti uit Brussel over mis handeling door vier Rotterdamse poli tiemannen. De Rotterdamse officier van Justitie mr. J. D. de Jong heeft besloten de rijksrecherche in te scha kelen op grond van het rapport dat de Rotterdamse politietop heeft uitge bracht over de gebeurtenissen op het bureau van de vreemdelingendienst vorige week zondag. Het onderzoek van de rijksrecherche zal moeten uitmaken of er sprake is geweest van strafbare feiten. Als die strafbare feiten worden aangetoond dan zal mr. De Jong een vervolging instellen. Volgens Sbaiti is hij vorige week zondag op het bureau van de vreem delingendienst in Rotterdam door vier politiemannen zo ernstig mishandeld dat hij verwondingen in het gezicht en een gebroken neusbeen opliep. STATEN NOORD-HOLLAND WILLEN VERPLAATSING KRUITFABRIEK iUIDEN HAARLEM (ANP Provinciale staten van Noord-Holland hebben maandag morgen een motie aangenomen, waar- In zij de regering vragen te bevorde ren dat de produktie in de kruitfa briek Muiden niet wordt hervat en dat het bedrijf naar een uit veiligheids overwegingen aanvaardbare plaats wordt overgebracht. Daarbij moet worden nagegaan of ook de in Amstelveen gevestigde fa briek van dezelfde onderneming niet kan worden verplaatst. De staten heb ben de minister van defensie voorts verzocht het rapport van de interde partementale commissie van advies inzake de veiligheidssituatie van de omgeving van de fabriek zo spoedig mogelijk te publiceren. De commissaris' der koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, heeft zijn waardering uitgesproken voor de voortvarendheid waarmee het gemeentebestuur van Muiden en zijn diensten hulp hebben verleend. Het was een voorbeeld hoe bij rampen moet worden opgetreden, zei de com- Zwarte pieten Kabinetsformateur Ruppert is niet van plan mee te doen aan een politiek spelletje 'zwarte pieten". (Pag. 3). Onderwijs Staatssecretaris Schelfhout van onderwijs is van mening dat er een inperking van de beslissings vrijheid van het onderwijssysteem moet komen. (pag. 9). Nieuws uit Zeeland op pagi na 2, 4, 5, 6, 7; Zinnen- en buitenland op pa gina 3, 9, 13; Sport op pagina 11; Radio en'tv op pagina 12; Beurs en economie op pagi na 13 LONDEN (AFP) De internering zoals die sinds 9 augustus 1971 in Ulster werd toegepast, wordt afge schaft. Het Britse Lagerhuis keurde maandagavond met 179 tegen 32 stem men een nieuw decreet goed betref fende de 'detentie van terroristen In Noord-Ierland'. me' of het lidmaatschap van een 'ter roristische organisatie' maximaal 28 dagen in hechtenis kunnen worden gehouden alvorens voor een der op 6 november jl door staatssecretaris Whltelaw benoemde 'commissarissen' te worden geleid. Deze commissaris sen moeten beslissen over vrijlating of berechting. De processen zullen worden gevoerd voor een speciaal tribunaal, eveneens door Whltelaw op 6 november ingesteld. DEELNEMERS BERAAMDEN AANSLAGEN OP POLITICI JERUZALEM (RTR, DPA) In Israël is een uitgebreid komplot ontdekt waarvan de deelnemers volgens deels bevestigde persbe richten van plan waren de minister van defensie, generaal Mosje Dajan, en andere leidende politici te vermoorden of te ontvoeren. De minister van politie. Sjlomo Hillel, verklaarde maandagavond tegenover Amerikaanse journalisten dat de kwes tie als bijzonder ernstig werd opgeno men, omdat voor het eerst joden teza men met Arabische Israëliërs hadden deelgenomen aan het smeden van botageplannen tegen hun land. Oeriel Sassoon, het hoofd van de vei ligheidspolitie in het noorden van Is raël, sprak van de 'grootste, best geor ganiseerde en gevaarlijkste groep agenten' die sinds de oprichting de joodse staat was ontdekt. Arrestaties AMSTERDAM VREEST OVERSCHRIJDING NAOORLOGSE TOP IN 1973 (Van onze redactie economie) DEN HAAG De absolute werkloosheid nam in november weer toe. In totaal waren aan het eind van deze maand 121.200 mannen en vrouwen werkloos. Dat is een stijging met 9220. Voor het sei zoen gecorrigeerd daalde de arbeidsreserve echter met 3900 man nen en vrouwen tot 120.600. Naast deze stijging van de werkloos heid, liep ook het aantal openstaande vacatures terug met 900 tot 56.900. Deze daling had geheel betrekking op vacatures voor vrou wen. Het ministerie van sociale zaken constateert, dat de geregistreerde ar beidsreserve van bouwvakarbeiders in het Noorden lager is dan vorig jaar, in tegenstelling tot andere provincies. Hierbij wordt gewezen op de invloed van de beide extra werkgelegenheids programma's. Ook het aantal pende laars, dat ieder jaar tegen de winter uit Duitsland terugkeert, ligt thans lager dan anders. De plaatsing van schoolverlaters verloopt nog steeds stroever dar 1971, vooral in het zuiden van het land. In het Noorden ligt dit arbeids marktaspect gunstig. Het uitermate voorzichtige personeelsbeleid in het afgelopen jaar, gepaard gaande met selectie-ontslagen, heeft vooral ln Noord- en Zuid-Holland geleid tot een omvangrijke werkloosheid onder per sonen die als minder geschikt worden gekwalificeerd. Parallel aan de werkloosheidsont wikkeling van bouwvakarbeiders ligt de geregistreerde arbeidsreserve van losse arbeiders in het Noorden even eens lager dan vorig jaar. Als bijzon dere factor geldt nog dat veel bouw vakarbeiders en losse arbeiders in het Noorden herstelwerkzaamheden ver- richten als gevolg van de zware stormschade van de afgelopen maand. Amsterdam verwacht dat in 1973 de na-oorlogse top in de werkloosheid zal worden overschreden. Deze pessi mistische verwachting is gebaseerd op de sterke toeneming van de werkloos heid in Amsterdam. Ruim 10.000 men sen zijn in Amsterdam zonder werk van wie 324 jonge academici. De prog nose voor januari/februari is ruim 11.000, oplopend tot 14-000 in de loop van het jaar. Minister Boersma deelde maandag bij de opening van het cen trum voor sociale werkvoorziening 'Patrijnenburg' in Naaldwijk mee, dat het aantal werknemers bij de sociale werkvoorziening in de periode eind 1953 tot eind 1972 is gest ruim 8.400 tot ongeveer 47.000. Tot dusver zijn 37 of 38 arrestaties verricht, waaronder minstens vier jo den. twee Druzen en een groot aantal Arabieren uit het noorden van Israël. Nadat vorige week donderdag de eer ste aanhoudingen waren gedaan, volg den zondagavond nog ongeveer 17 ar restaties. Het centrum van het complot zou heb ben gelegen in een kleine boekwinkel in Haifa van een voormalige afdelings leider van de Israëlische communisti sche partij. Daoed Turki. Deze winkel was een bekende plaats van samen komst van linkse activisten. Volgens politiekringen hielden de leden van de groep er Maoistische revolutionaire denkbeelden op na. In dit verhand wordt ook de naam genoemd van de voormalige Westduitse radicale studen tenleider Daniel Cohn-Bendit ('rode Dany'), die hij de studentenonlusten in mei 1968 in Parijs een belangrijke rol heeft gespeeld. Hij zou bij een be zoek aan Israël in 1969 de joodse le den van het complot hebben aangezet tot vorming van een extreem-linkse groep. Deze groep, genaamd "Rood Front', was een afscheiding van de of ficiële groepering van 'nieuw links' in Israël, "Matzpen'. Over de meldingen dat de groep plan nen zou hebben gehad voor aanslagen op minister Dajan en anderen wilde de politie zich niet duidelijk uitspreken. Naar van gezaghebbende zijde verluidt zouden de berichten echter wel juist zijn. De samenzweerders zouden nog noet voorzien zijn van sabotagemate- riaal en explosieven. Wel werden enige wapens gevonden maar die zouden de arrestanten in him eigen omgeving hebben gekregen. CDU-voorzitter Rainer Barzel herkozen tot oppositieleider in Duitse bondsdag. Van de 197 geldige stemmen kreeg Barzel er 165, terwijl 22 afgevaardigden van CDU/CSU zich tegen hem uitspraken en 10 zich ont hielden. Barzel, onder wiens leiding de CDU/ CSU bij de verkiezingen van 19 novem ber 17 zetels verloor, kreeg aanzien lijk minder stemmen dan in 1969. BRUSSEL Europese gemeen schapsambtenaren staan verza meld bij het hoofdkwartier van de EEG in Brussel, bij het 'oegin van de staking om een betere larisregeling. De ambtenaren verwerpen de door de Europese ministerraad vrijdag nacht voorgestelde 9,5 procent sa larisaanpassing en -verhoging. Het Europese Gerechtshof zal nu een uitspraak moeten doen over de in terpretatie van een in maart ge sloten akkoord. (Van onze correspondent) WASHINGTON Senator Robert Dole van Kansas maakte na een on derhoud met president Nixon bekend dat hij zijn ontslag had ingediend als voorzitter van de Republikeinse partij, en dat hij opgevolgd zal worden door George Bush, de huidige Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Hoewel de senator en het Witte Huis zeiden dat Dole's aftreden vrijwillig was, komt zijn vertrek neer op een door president Nixon gewenste zuive ring van de partij-top. Achter Dole's aftreden ligt een nu in óe openbaarheid komend conflict tussen de partij en de herverkiezings commissie van president Nixon, die onder directe leiding stond, van het Witte Huis. De partij verwijt, de com missie dat al diens activiteiten waren gericht op de herverkiezing van de president, en zo goed als niets werd ondernomen ten behoeve van de Re publikeinen die kandidaat stonden voor het Congres en functies in de staten. De partij schrijft het daar aan toe dat, terwijl de president met een grote meerderheid van stemmen werd herkozen, een groot aantal Republikei nen in de verkiezingen ten onder ging. De partij is bovendien van mening dat de herverkiezingscommissie de re putatie van de Republikeinse partij grote schade heeft toegebracht door zulke duistere praktijken als de in braak in het hoofdkwartier van de Democraten, de sabotage van de cam pagnes van de Democratische kandi daten, en de financiële manipulaties bij het inzamelen van verkiezingsfond sen. OSLO (AFP) Een 25-jarige Noorse student die werkte voor de Noorse ambassade in Moskou, is hij zijn terug keer in Oslo gearresteerd- Hij wordt beschuldigd van spionage. Dit heeft het bureau van de openbare aanklager in de Noorse hoofdstad meegedeeld. De student werd op 28 november gearresteerd. Er werden geen verdere bijzonderheden meegedeeld. PROF. KORRINGA: „IN VERBAND MET AFSLUITING OOSTERSCHELDE 'VERGOEDING' VOOR GEDUPEERDE KWEKERS MIDDELBURG Een door minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lar- dinois, ingestelde stuurgroep, bestu deert momenteel de mogelijkheden van aanleg van een kunstmatige ver waterplaats voor mosselen. Een der gelijke verwaterplaats, die voor 'op slag' van de mossel dienst zou kun nen doen, zou na de afsluiting van de Oosterschelde het behoud van althans een deel van de mosselcultuur voor Nederland kunnen betekenen. Indien de kosten van aanleg van een kunstmatige verwaterplaats niet 'as tronomisch' hoog blijken te zijn, dan is het niet onwaarschijnlijk dat het rijk de financiering va- project voor zijn rekening 7-' Voor waarde voor de fina: bewer king is echter wel, dat de kwekers bereid blijken om een dergelijke ver waterplaats rationeel te exploiteren. Een door het rijk betaalde kunstmati ge verwaterplaats ter gedeeltelijke vervanging dus van de natuurlijke verwaterplaatsen bij Yerseke, die als gevolg van de afsluitingswerken ver loren zullen gaan, kan worden be schouwd als een vorm van schadever goeding aan de mosselkwekers. Deze mededeling deed maandagavond prof. dr. P. Korringa, directeur van het rijks instituut voor visserij onder zoek tijdens een inleiding over: 'De Oosterschelde en de visserij; verleden, heden en toekomst'. De lezing, in het kader van de door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen georganiseerde cyclus over de Oosterscheldeproblematiek, werd door een groot aantal belangstellen den bijgewoond. De belangstelling was zelfs zo groot dat het genoot schap voor deze bijeenkomst 'verhuis de' van de vertrouwde ruimte in de Middelburgse abdij naar de recreatie zolder in het provinciehuis. Professor Korringa voegde aan zijn mededeling toe, dat de interdeparte mentale stuurgroep, waarin ook ver tegenwoordigers van de provinciale besturen van Zuid-Holland en Zeeland van het bedrijfschap enz., zitting heb ben, thans doende zijn met de bestu dering van de technische en economi sche aspecten van het plan. Belangrijk onderdeel van deze studie vormt uiter aard ook de mogelijke plaats waar een dergelijk kunstmatig gebied het best zou kunnen worden aagelega. De heer Korringa. die in het midden liet of voor dit project opnieuw het Ooster- scheldegehied in aanmerking zou kun nen komen, zei er bij een goede aan pak van het plan zeker van te zijn dat het percentage voor export ge schikte mosselèn hier nog hoger zou kunnen zijn dan van een natuurlijk oerceel waar vooral door ruwe be handeling nog een te groot deel loren gaat. Aldus professor Korringa, die in samenvatting van zijn uitvoerig betoog er overigens geen misverstand over liet bestaan dat bij de afsluiting van de; Oosterschelde de visserij als 'de grote verliezer' moest worden beschouwd. Hij sprak zelfs als zijn mening uit, dat de afsluiting voor alle thans bestaande takken van visserij in dit gebied desas treus, zou uitvallen. Belangrijk onderdeel van de heer Kor- ringa's betoog gold ook de 'kinderka merfunctie' van de Oosterschelde voor met name de garnalen. Afsluiting van deze 'kinderkamer' zal ongetwijfeld re percussies hebben op de garnalenstand in vooral de zuidelijke noordzee. Aan^ gezien echter de Oosterschelde niet de enige plaats is waar de jonge garnalen' hun 'prille jeugd' doorbrengen, ook dei Waddenzee is in dit opzicht een be langrijk gebied, en na afsluiting deze| vis zich zeker meer zeewaarts zal wa gen, schatte de inleider het uiteinde-! lijke verlies in de garnalenstand tochl niet op meer dan ongeveer vijf procent.' De directeur van het visserij-instituut wees er voorts op. dat er zekere para lellen waren te trekken met de afslui-i ting van de Z'-"-ee, waar eveneens. het bestaande visserijpatroon 'van de kaart werd geveegd'. Een belangrijk verschil noemde hij wel de omstandig heid dat bij de afsluiting van de Zui derzee vooraf al bekend was welk hy drografisch patroon na afsluiting zou ontstaan. Voor wat de Oosterschelde betreft tast men op dit punt echter nog volkomen in het duister. Aldus valt nog evenmin te zeggen of in de Oosterschelde, zoals in het latere IJs- selmèer het geval was, nieuwe soo: van visserij op eventueel andere vis soorten zou kunnen ontstaan. Professor Korringa verzekerde wel, dat er bij het ministerie alle bereidwillig heid aanwezig was om het nodige on derzoek te verrichten en advies te ver strekken over de 'potentiële visserij- mogelijkheden voor bepaalde varian ten' in een afgesloten Oosterschelde, Vooralsnog leken hem de bestaande diepe geulen een bedreiging te vormen voor het dierlijke leven in een 'stag- (Zie slot pagina 6 kolom 6 D'. ^nullijn partijraad van do PvdA neemt een opval- lende houding aan jegens •TcjSf met nuine KVP: men wenst niet met deze grot»- 222 pering te onderhandelen over een coalitie, men wil uitsluitend oen minderheidskabinet vormen met D '66 en PPR. waarbij dan echter voorwaarde is dat de KVP een dergelijk kabinet niet te vuur en te zwaard bestrijdt. Hc-t komt er op neer, dat de PvdA van de KVP ver langt dat zij niet in de regering gaat zitten, waardoor het progressieve min derheidskabinet mogelijk wordt. Te gelijkertijd echter verlangt zij dat de KVP niet in de oppositie gaat. Mag dat nog een reëel verwek worden noemd? Ter beantwoording van deze vraag moet in de eerste plaats worden gewezen op het doel van partijvor ming: zij is er op gericht in de samen leving macht uit te oefenen, opdat die samenleving kan worden ingericht en bestuurd naar de opvatting»??) die de aanhangers van ©en bepaalde pari ij voorstaan. De beste wijze om tot deze macht te geraken Is deelneming wm een regering: de vertegenwoordigers van de partij in bepaalde ministeriële functies kunnen in overleg met de ge delegeerden ln het parlement oen be leid uitstippelen dat het partijpro gramma zoveel mo gelijk benadertMen moet zich overigens daarover geen al te opgewekte voorstel lingen vormen: de machtsuitoefening blijft in do praktijk beperkt door een vrij groot aantal lactoren. Bijvoorbeeld: do economi sche situatie van een bepaald mo ment, de verhoudingen tot andere partijen, de invloed van buiten-parle mentaire groepen zoals de vakbewe ging, om alleen de meest voor de hand liggende te noemen. Dai neemt niet weg. dat deelneming aan een regering het doel van elke partij is: daarmee is tevens het belang van die groep kiezers gediend die de bewuste partij hebben gestemd. Ze hebben dat ge daan omdat ze het met de opvattin gen van die partij eens zijn en die ln het regeringsbeleid tot. uitdrukking willen zien gebracht. De partijraad van de PvdA vergt nu van de KVP welbewust te willen afzien van een regeermogelijkheid, dat wil zeggen van de doelstelling waar» voor deze partij ls opgericht. Dat kan zinvol zijn wanneer een partij een te gengestelde functie gaat, vervuilen, namelijk die van oppositie. De functie van een oppositiepartij is het kritisch begeleiden van het regeringsbeleid: steeds weer opnieuw toetsen van de regeringsvoorstellen aan de eigen op vattingen. d.wj. aan het eigen partij programma. om vervolgens na die toetsing vóór of tegen een voorstel te stemmen. Ook dat dient te gebeuren met het oog op de kiezers, die de be wuste partij hebben gestemd: er wordt hun in feite meegedeeld dat men wel iswaar geen kans heeft gezien om mee te regeren, maar dat desondanks wordt gepoogd duidelijk invloed op het beleid uit te oefenen door een za kelijke, niettemin scherpe oppositie. We hebben begrepen dat de PvdA nu van de KVP verlangt dat zij ook deze oppositiefunctie voor het grootste deel laat schieten. Met andere woon. den: de PvdA wil dat de KVP gedu rende een bepaalde periode zo mo gelijk vier jaar haar partijpolitieke functie niet op de juiste wijze uit oefent. Er moet in dit verband nog worden gewezen op de politieke ontwikke lingen in Nederland. Voor zover is na te gaan, is nog altijd bij de drie con- fessionele partijen het stellige voor nemen aanwezig zo Intensief moge lijk samen te werken, opdat er één christen-democratische partij kan ont staan. De PvdA weet. dat ook, zij weet dat de drie confessionelen evenzeer een blok vormen als de progressieven. Desondanks richt zij zich voorname lijk tot de KVP, daarbij kennelijk pro berend een wig te drijven in het con fessionele blok. Met andere woorden: de PvdA verlangt van de KVP niet al leen dat zij afziet van regeren, niet alleen dat zij een uiterst kalme oppo sitie voert, maar wenst tevens dat zij manoeuvreert, zonder rekening ie houden met haar heide partners. We geloven niet en daarmee beant woorden we de vraag in het begin van deze beschouwing gesteld dat het verlangen van de PvdA jegens de KVP als reëel kan worden aangeduid. De PvdA wil de KVP terug in de fles. een fles die in dit geval gevuld is met sterk water. Met enige verwondering moet wor den kennisgenomen van een DS '70-verklaring: de heer Berger heeft laten weten dat zijn partij 'on der de huidige sociaal-economische omstandigheden' niet staat te dringen om aan een regering deel te nemen, een verklaring die naar werd ge meld luide bijval kreeg van zijn partijraad. Een dergelijke verklaring is niet sympathiek. Bij gunstige om standigheden wil elke partij wel rege ren. maar het gaat er juist om of men bereid en in staat is onder moeilijke omstandigheden de kastanjes uit het vuur te halen. Als de heer Berger nu zou hebben gezegd dat zijn partij niet staat te dringen regeringsverantwoor delijkheid te dragen omdat zij twee zetels heeft verloren, dan zou dat van politieke zelfkennis hebben getuigd. Een beroep op de sociaal-economische omstandigheden duidt er evenwel op dat men liever de bui afwacht. DS "70 bestaat toch niet uit mooi-weer-poli- tici?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 1