Ga ook grillen da's niet vet,dus gezond Slagersvakschooï aan Westwal Goes geopend Uittreden burgemeester Sluis uit liet werkyoorzieningscbap deed erg veel stof opwaaien 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 7 DECEM&Ï |};j „ALLEEN BESTUURDERS IN D.B." STROOM VERWIJTEN AAN ADRES VAN MR. H. P. L. v. d. BELD SLUIS „Deze zaak wordt over de ruggen van de geliandicapte mens uit gevochten". 'Een regentenmentaliteit'. „Het is een ergerlijke zaak". „Deze houding is totaal onbegrijpe lijk". Dit is een greep uit de stroom verwij ten, die de laatste dagen aan het adres van burgemeester mr H. P. L- van den Beid van Sluis is gericht. De oorzaak: mr. Van den Beid heeft ontslag genomen als lid- var, het alge meen bestuur van het sociaal werk voorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaan deren, uit protest tegen de samenstel ling van het dagelijks bestuu-. In verschillende gemeenteraadsverga deringen is uitvoerig aandacht ge schonken aan deze kwestie- In de Oostburgse begrotingsraad werd de houding van burgemeester Van den Beid afgekeurd. In Aardenburg daar entegen noemde het PvdA-raadslid L- de Clerck de beslissing van de heer Van den Beid 'volkomen terecht'. De Sluise gemeenteraadsleden stelden zich achter hun burgemeester op. Op een vergadering in Oostburg van het overlegorgaan Zeeland van de drie vakcentrales hadden de vakbondsbe stuurders W. Pel (nw) en C. Pinxte- ren tcnv) geen goed woord over voor het aftreden van burgemeester Van den Beid- Wat zijn nu de juiste beweegredenen van de burgemeester van Sluis ge weest om voorlopig zijn gezicht niet meer te laten zien op de vergaderin gen van het sociaal werkvoorzienings schap? Het bestuur van het werkvoorzxe- ningsschap (een gemeenschappelijke regeling die is voortgekomen uit de fusie van de sociale werkplaatsen in Oostburg, Terneuzen en Hulst) wordt gevormd door vertegenwoordigers van gemeentebesturen, werkgevers en vakbonden. Mr. Van den Beid heeft er zich nog wel mee kunnen verenigen al ging dat niet van harte dat werkgevers en vakbonden in het alge meen bestuur een zetel kregen. Hij vindt het echter volstrekt onaanvaard baar om hen ook in het dagelijks bestuur op te nemen. Burgemeester Van den Beid („Ik heb eigenlijk weinig lust om er weer op in te gaan, want er is al veel te veel over te doen geweest") vertelt princi piële bezwaren te hebben om 'anderen dan bestuurders' in het d.b. toe t;e laten. „Dit college is financieel aan sprakelijk. Ik vind dat deskundigen van de gemeenten er dan ook uitslui tend him stempel op moeten druk ken". De burgemeester van Sluis is er ook altijd (om diezelfde reden) een tegenstander van geweest om de vak bonden en werkgevers in het alge meen toe te laten treden. „Maar dat heb ik uiteindelijk toch geaccepteerd' Mr. Van den Beid meent dat deze affaire is aangegrepen om te kunnen zeggen „dat ik tegen de vakbonden ben". „Maar dat is niet waar. En wat die gekke kerels van de vakbeweging beweerden over regentenmentaliteit dat is natuurlijk klinkklare nonsens. Ik heb er mets tegen. He' gaat mij alleen om hel principe. Ik vind dat in gemeenschappelijke regelingen alleen vertegenwoordigers van gemeenten thuis horen". Burgemeester Van den Beid voert verder aan, dat de vakbon den al veel invloed hebben binnen de WSW (wet soiale werkvoorziening)- commissies. „Daar hebben ze een zeer grote stem in over zaken zoals de plaatsing van werknemers en toestan den in de werkplaatsen". 'Bekokstoofd' Het feit dat de gemeente Oostburg twee vertegenwoordigers (het KVP- raadslid G. van Scliaick en wethouder J. J. Vergouwe) in het d.b. heeft en de overige West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten Aardenburg en Sluis niet één, is volgens de heer Van den Beid niet van invloed geweest op zijn be sluit het werkvoorzieningsschap te boycotten. „Dat wordt me nu wel in de schoenen geschoven, maar het is niet waar". Wel geeft de burgemeester van Sluis toe het erg jammer te vinden, dat noch Aardenburg noch Sluis in het d.b. vertegenwoordigd zijn. Evenals het Aardenburgse PvdA-raadslid De Clerck zegt hij sterk de indruk te hebben, dat de samenstelling van het dagelijks bestuur "bekokstoofd' is „Het is allemaal al van te voren besproken wie er wel en niet in kwam. Een grote groep binnen het algemeen bestuur had de verkiezingen allang doorgepraat. Op zichzelf is dat niet zo heel erg, maar dan moet wel iedereen van het algemeen bestuur er bij betrokken worden. En dat is niet gebeurd, want ik wist er niets van". De heer Van den Beid is er niet gelukkig mee, dat er zo'n ophef ge maakt is over zijn vertrek. „Iedereen heeft de mond vol over democratie. Maar wat is nu democratischer dan opstappen, wanneer je het ergens niet mee eens bent?" Bewas! Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, voorzitter van het bestuur van het sociaal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen („Ik vind het te betreuren dat het zo gelopen is") Enige kennisgeving Op dinsdag 5 decem ber 1972 werd ons dochtertje levenloos geboren. Jan en Loes Koole van Schalk Bogardstraat 3, Middelburg. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig lij don, onze geliefde, zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder LENA BOUTERSE weduwe van Adrlaan Clement, op de leeftijd van 85 Jaar. Familie Clement klein- en achter kleinkinderen Goes, 5 dec. 1972, verpleeghuis "Ter Valcke'. Correspondentie adres: Hoofdstr. 22, Wolphaartsdijk. De begrafenis zal plaatshebben op za terdag 9 december, om 12.00 uur, te Kats. Moulinex heeft nu eenmaal lagere prijzen omdat zij Europa's grootste fabrikant is van kleine huishoudelijke apparaten. heeft de slagersvakschool verschillen de kostbare geschenken gekregen ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schoolgebouw. Zo leverde Hougkoeling uit Halsteren gratis een toonbank. De firma Coppens uit Rot terdam schonk een vacuummachine en een sealapparaat. De heer J- J. Coninck, docent vakonderwijs aan de school (en tien jaar slager in Hans- weert) „We zouden eigenlijk een enorm aantal mensen moeten bedan ken, want de medewerking is tot nu toe grandioos geweest. Zo heeft sla ger Van 't Veer van de Westwal hier in Goes het vlees voor de vakwed strijd geleverd. Het vlees voor de toonbank kwam- van Verhage-Van Oosten. En dan hebben we natuurlijk ook veel hulp gekregen van de Goese middenstand. Van de middenstanders hebben we allerlei dingen gekregen, zoals spotjes en dergelijke". De pro- dukten van de vakwedstrijd werden door een uit zes leden en een arbiter bestaande jury beoordeeld. De eerste prijs ging naar de inrichters van de toonbank. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes en de voorzitter van SVO, de heer D. Schop uit Klaaswaal, reikten woensdagavond de prijzen uit. In zijn openingswoord stelde drs. Jon ker onder meer: „Er is geen plaats in Nederland waar onder vaak zulke moeilijke omstandigheden is gewerkt. Er is ook geen plaats in Nederland, als juist hier in de vakschool in Goes, waar met zo'n enorme inzet door leerlingen en docenten wordt gewerkt. Daarvoor heb ik diep respect". De uitslagen van de vakwedstrijd zijn: GROEP A. Kookworstsoorten: 1 H. v. As, Oud- Vossemeer; 2 J. Geleijns, Zundert en 3 A. Lodeweegs, Zwijndrecht. Leverworst-soorten: 1 Sj. den Hamer, Zaamslag; 2 J. Geleijns, Zundert en A. W. Burghout, Oud-Vossemeer. Bloedworstsoorten 1 J. Gelijns, Zundert; 2 W. Veraart, Bergen op Zoom; 3 J. Kattestaart, Goes. Kampioen groep A: J. Gelijns, Zun dert. Groep B: vers vleesschotels: 1 M. Koets, Bigge- Op de foto. Drs. J. J. Jonker opent met het doorsnijden van een tros saw ctjzen de Slagersvakschool in Goes. (Foto PZCI kerke; 2 J. Verdam, Vlissingen; A W. Burghout, Oud-Vossemeer. vleeswaren: 1 H. v. Berkum, Vllsslt gen; 2 B. de Maesschalck- Saladeschotel: 1 A. W. Burghout. Oud- Vossemeer; 2 L. A. Dubbeld, Goes. Aspikschotels: 1 J. Verstraten, Axel; J W. Hoogsteen, Terneuzen; 3 A. W. Burghout, Oud-Vossemeer. Sierst.uk: R. Vermeule, Middelburg. Kampioen schotels: A. W. Burghout, Oud-Vossemeer. KLASSEWEDSTRIJD: le klasse: voortgezet leerlingstelsel !i jaars. 2e klasse: primair leerlingenstelsel is jaars. 3e kasse: patroonscursus klasse I. Best geleverde prestatie gehele ri- kwedstrijd: J. Geleijns. Zundert. Brug Sluiskil gestremd voor scheepvaartverkeer SLUISKIL In verband met onder houdswerkzaamheden is de brug orer het kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil zaterdagmorgen 16 december van 9.00 tot 14.00 uur gestremd. Controle banden en verlichting SCHOONDIJKE De afdeling Schoondijke van Veilig Verkeer Ne derland laat zaterdag 16 december w verlichting en banden van de auto's van de inwoners van Schoondijke con troleren. Men kan hiervoor terecht in garage Gijzeis aan de Lange Heeren straat te Schoondijke, 's morgens 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 tot 15.00 uur. Luxe grill/bakoven type B12 Zeilde uitvoering als de B11. echter met automatische programmering, waardoor u van te voren de tijd Runt instellen, wanneer het te grillen ot te bakRen gerecht klaar moet zijn. Voorzien van een verstelbare ruit en natuurlijk een complete grilluitrusting. f299,- Luxo grill type A5 3 Gebruiksmogelijkheden: op het roosier plat vlees en vis, aan het draaiende spil kip en rollade en aan do ponnon saté, shaslik. Met 8 luxe hulpstukken. f125,- uitrusting maken deze grill compleet voor een onwaarschijnlijk lage prijs: f225,- en... gemakkelijk, want Moulinex grills zijn zelfreinigend. Moulinex de allereerste met grills en grill/bakovens die tijdens het gebruik zelfreinigend zijn door een uniek procédé! Alle Moulinex grills en grill/bakovens zijn uitgevoerd In roestvrij edelstaal! De Moulinex grill/bakovens zijn voorzien van een onderelement en een gepatenteerde verstelbare ruit, zodat u In één apparaat vlees, vis en gevogelte kunt grillen en cake, taart en koekjes kunt bakken. Een uniek Moulinex twéé-in-één systeeml Luxe grill type A8 De grotere uilvoering van de A7 Twee grillstanden om helemaal naar eigen smaak te grillen. Met tijdschakelaar, controlelampje, tuimelschakelaar en grilluitrusting. U hebt de meest optimale grill voor slechts f299,- Luxe grill/bakoven type B11 Met 3 grill- en ovenslanden. Voorzien van een verstelbare ruit. waardoor dit apparaat niet alleen als grill, maar tevens als een echte bakoven te gebruiken is. Met complete grilluitrusting en thermostaat. Twéó-i voor slechts f 249,. Lux* grill/bakoven typ* B13 Een vergrote uitvoering van de Bil, met daaraan aangepast vermogen voor het grillen en bakken van uitgebreide gerechten. Uitgerust met tijdklok, thermostaat, twee controlelampjes en een wïpschake- laar die in twee standen te stellen is. Voorzien van f349,- Luxe grill/bakoven type B14 Vergrote uitvoering van de B13, echter met een automatische programmering. Eveneens voorzien van verstelbare ruit en complete grlllultrusting. Dat geeft u nou net alle mogelijkheden, die maar denkbaar zijn. f 399, as sfs: Heden overleed, nog onverwachts, onze lie ve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader HENDRIK BRAKMAN in de ouderdom van 08 jaar. Woerden: J. M. van Schieveen- B rakman P. van Schieveen Klein- en achter kleinkinderen Schoondijke, 6 december 1972. "Rusohevliet, Bernhardstraat 2. De begrafenis zal plaatshebben op 9 de cember 1972 te Schoondijke op de al gemene begraafplaats om 10.30 uur, vanuit bejaardencentrum ■Ruschevliet'. Moulinex artikelen zijn verkrijgbaar bij: KAMPERLAND P. C. FLIKWEERT Noordstraat 40 KORTGENE W. J. DINGEMANSE Plaats uw Familieberichten in de PZC Tot onze diepe droefheid is, na een langdurig ziekbed, gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, van ons heengegaan, mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwdmoeder, zuster, schoonzuster en tante MARIA HERMENIA DE LY echtgenote van Leonard A. H. M. Klijberg, eerder weduwe van Johannes Corveleijn, op de leeftijd van 72 Jaar. L. A. H. M. Klijberg F. J. Corveleijn A. A. Corveleijn-van der Woning J. A. van Broekhoven-de Ly S. Speckens-Klijberg Neven en nichten De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda-St-Josephziekenhuis, Van Dlshoeckstraat 2. Bezoekuren van 10.30-11.30 en van 16.00-17.00 uur. De crematie zal plaatsvinden zaterdag 9 de cember 1972, om 10.00 uur, in het cremato rium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rot terdam-Zuid. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van de president directeur en voorzitter van onze centrale on dernemingsraad, de heer J. W. A. LANGENBERG Wij verliezen in hem een persoonlijkheid, die de belangen van de onderneming en het ge hele personeel met zijn volle inzet heeft ge diend. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn fa milie. Namens het gehele personeel: Centrale ondernemingsraad van Rijn-Schelde-Verolme machinefabrieken en scheepswerven NV. Ondernemingsraden van de tot de groep behorende ondernemingen. Rotterdam, 4 december 1972. Plaats uw familieberichten in de PZC Heden nam de Here tot Zich, voor ons nog onverwacht, onze geliefde broeder, zwage en oom, de heer Hij werd 64 Jaar Psaiton 139 23 24. Borssele: Borssele: A. de Regt-Balkenende D. de Regt-Harinck Arnemuiden: A. Krijger-de Regt J. Krijger Borssele: Ha. de Regt Middenmeer: A. van Darnme-de Regt M. van Damme Middenmeer: M. Meulenberg-de Regt F. J. Meulenberg Geervliet: N. J. de Regt J. B. de Regt-Snijders Rilland: M. van Damme Neven en nichten Borssele, 6 december 1972. Kaaiweg 28. De begrafenis zal plaatshebben op de algeme ne begraafplaats e Borssele op zaterdag i de- cember 1972 te 13.00 uur. Vertrek vanuit het ouderlijk huis, Kaaiweg 28. MIDDELBURG D. KUYT SAS VAN GENT FA. 0. E. VERÏAET ZN. FA. G. P. CONTANT ZN. BURGEMEESTER MOLTHOFF vertelt dat er zeer bewust gezocht is naar de mogelijkheid om vertegen woordigers van werkgevers en werk nemers in het bestuur op te nemen- „In Hulst en ik meen ook in Terneu zen was dat vroeger al het geval. Uit ondervinding is gebleken dat het toen erg goed werken was". Op de beschul diging dat de samenstelling van hel d.li. 'bekokstoofd' is, kan de heer Molthoff weinig zeggen. „Daar weet ik niets van. Maar het is natuurlijk wel gebruikelijk, dat dit soort verkiezin gen van te voren wordt voorbereid". BURGEMEESTER V. d. BELD T entoonstelling van vakprodukten GOES Drs. J. J. Jonker, direc teur van de vereniging tot be vordering van slagersvakonder wijs in Nederland, heeft donder dagmiddag met het doorsnijden van een tros saucijsjes, de sla gersvakschool aan de Goese Westwal geopend. Tegelijkertijd opende hij daarmee een tentoon stelling van produkten, die door de leerlingen waren gemaakt. Tussen drie uur 's middags en half tien 's avonds bezocht een groot aan tal genodigden, waaronder vele ouders van leerlingen de tentoonstelling. Ze konden op die manier ook de nieuwe klaslokalen van de vakschool bewon deren. De slagersvakschool is geves tigd in het vroegere gebouw van de christelijke nijverheidsschool. Sinds augustus volgen ruim zeventig leerlingen daar cursussen, die gegeven worden door een achttal docenten. Er zijn drie cursussen: de primaire cur sus, de voortgezette cursus en de patrooncursus. De slagersvakschool in Goes, die bezocht wordt door aspi rantslagers uit Zeeland en West-Bra bant, telt zes klassen. Ter gelegenheid van de opening werd een vakwed strijd gehouden. Er waren niet min der dan 26 prijzen te verdienen. De klaslokalen waren ter gelegenheid van de tentoonstelling en de opening van de school kleurrijk versierd. De ten toonstelling zelf telde ongeveer hon derdvijftig produkten, die stuk voor stuk smaakvol waren uitgestald. Iede re klas had bovendien een zogenaam de showstand ingericht. De firma Her mens uit Kapelle-Biezelinge zorgde voor bloemversieringen in de verschil lende lokalen. Eén lokaal was inge richt als kantine; het praktijklokaal, waar anders de hakblokken en de machines de boventoon voeren was nu tentoonstellingsruimte. Overigens DRS. J. J. JONKER SNEED TROS SAUCIJSJES DOOR Sinterklaasfeest in dagverblijven Philadelphia Goes GOES Leerlingen van de christelij ke mavo 'De Casembrootsehool' in Goes hebben dinsdagmiddag met de pupillen van de 'Philadelphiadagver- blijven in Goes Zuid het sinterklaas feest gevierd. Bij een gesprek over de sinterklaasviering op school kwamen De Casembrootschoolleerlingen tot de conclusie dat ze elkaar maar eens geen cadeautje moesten geven. Er werd besloten een gezamenlijk betaald cadeau aan de pupillen van de dagverblijven voor gehandicapten te schenken en dat tijdens een sinter klaasmiddag te overhandigen. Dins dagmiddag verschenen in de dagver blijven dan ook zeven zwarte pieten en negentien scholieren van de mavo. Het cadeau dat ze meebrachten: een grote zonneparasol voor op de binnen plaats. Met dat cadeau waren de pu pillen en ook de leiders en leidsters erg blij. De middag werd verder ge vuld met onder meer leuke spelletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 8