Hartpatiënten houden Stuyt aan zijn woord NAVO-LANDEN BEHALVE FRANKRIJK EENS OVER TROEPENVERMINDERING Verbod race-uitlaat inzet proefproces Met 'n vakantiereis neem je geen risiko. Ga je tegenwoordig regelrecht voor naar de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. RaiffeisenbankQBoerenleenbank Twintig jaar voor moord op weduwe Nederlandse schepen naar Indische Oceaan Grote diefstal van juwelen in Londen Barbediende na scholen in kazerne overleden Israëlische vliegtuigfabriek bij Luik Betere bestrijding geluidshinder Kom morgen de reisgids even halen m imtenkmd GEEN OLIE IN DINKEL pQHÜfcKDAG 7 DECEMBER 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Portugal kondigden dinsdag Brussel aan dat zij verwachten dank zij deze anderhalf miljard de verho gingen van de soldij en de prijsstijgin gen ruimschoots te kunnen opvangen. De defensie-inspanning van de Westeu- BRUSSEL (ANP) De minister van defensie, H. J. de Koster, i meent dat Nederland meer haast wil maken met wederzijdse en evenwichtige troepenvermindering in centraal Europa dan som mige andere landen van het Noordatlantisch bondgenootschap, j TTii zei dit na afloop van een bijeenkomst van het zogenaamde ropese landen blijft, uitgedrukt in per- nJJ centen van het bruto nationaal inko men, in grote trekken gelijk. In Nederland zal de defensiebegroting stijgen van 4.952 miljoen gulden dit jaar tot 5.187 miljoen in 1973, of met ongeveer 4.9 procent. 'defence planning committee', dat wordt gevormd door de minis ters van defensie van veertien der vijftien NAVO-landen. Frankrijk maakt geen deel uit van het geïntegreerde militaire apparaat van de NAVO. ne ministers hebben woensdag voor namelijk gesproken over de militaire aspecten van troepenvermindering en de procedure die bij gesprekken hier over met de landen van het oostblok moeten worden gevolgd. De Verenigde Staten. Canada, Enge land West-Dui tsland en de drie Bene- juxlanden dat wil zeggen landen die tn het gebied waar de uitdunning plaats moet hebben, troepen hebben LONDEN (AFP) Uit de Londense woning van mevrouw Maria Holder, een van de tien rijkste vrouwen van de wereld, zijn zaterdagavond juwelen gestolen met een waarde van naar schatting 3.8 miljoen gulden. In Lon den waar dit woensdag bekend werd gemaakt, zei men dat mevrouw Hol der het afgelopen weekeinde niet thuis was. De dief heeft het slot geforceerd van de garderobe van n- rrouw Holder waar zich armbandi en oorhangers met diamanten, saffie ren en smaragden bevonden. Hoewel het met Scotland Yard ver bonden alarmsysteem in werking trad, was de dief al met de buit verdwenen toen de politie arriveerde, De 38-jarige mevrouw Holder woont alleen in haar huis in de Londense wijk Hampstead. Haar vermogen wordt op ruim 1,5 miljard gulden geschat. Hoewel de gestolen juwelen naar schatting 3,8 miljoen gulden waard zijn, zal de verzekering, als zij ten minste tot uitkering overgaat, maar de helft circa 1,9 miljoen uitbe talen daar de juwelen tien jaar gele den voor minder dan de werkelijke waarde verzekerd zijn. DEN HAAG (ANP) De 30-jarige barbediende R. van Vliet uit Den Haag is woensdag in een ziekenhuis in zijn woonplaats overleden, twee maanden nadat lii.i op hel parkeerter rein van de Frederikskazerne in Den Haag was gewond door drie kogels uit het pistool van de 44-jarige adju dant J. W. uit Moerkapelle- De adjudant deed op die dag, 7 okto ber in de kazerne dienst als officier van piket. Van Vliet was na afloop van een feestje in de onderofficiers mess van de kazerne, waar hij als barbeidende werkte, met enige ande ren in een auto gestapt op het par keerterrein bij de kazerne. De adju dant, die volgens de legervoorlich- tingsdienst onder invloed van sterke drank was, kreeg woorden met het gezelschap en trok zijn pistool- Hij richtte het op het groepje dat in de auto wilde stappen en schoot drie maal. Van Vliet werd ernstig gewond door schoten in de buik, de zij, een arm en een schouder. KNAC pleit voor regeling voor spijkerbanden DEN HAAG (ANP) De KNAC heeft bij liet ministerie van financiën een verzoek ingediend om in de komende maauden toe te staan, dat winter- sportbeoefenaars bij de douanekanto ren hun wielen kunnen wisselen (spij kerbanden) en de gedemonteerde exemplaten kosteloos in bewa ring kunnen geven, totdat deze op tie terugweg weer worden opgehaald. POLITIE BEZET UNIVERSITEIT HEIDELBERG (Van onze correspondent) BONN Niet met eieren en zakjes verf uitgeruste studenten-commando's, maar tweehonderd manschappen van (Ie politie houden sinds woensdagoch tend Duitslands oudste universiteit, in Heidelberg, bezet. Wilhelm Halm, mi nister van cultuur in Baden-Wuertlem- herg, heeft met die verwachte bezet ting een eind gemaakt aan „een direc te strijd, die van de professoren fy siek niet kon worden gevergd". De universiteit blijft in elk geval de rest van het jaar gesloten. Functioneren deed het universitaire bedrijf in Heidelberg al lang niet meer. De gemoderniseerde huisorde- mng had de verkiezing van een her vormingsgezinde sociaal-democrati sche theoloog, prof. Rolf Rendtorff, als rector mogelijk gemaakt. Hij dankte zijn functie aan studenten en assistenten. Rendtorff probeerde cioor overleg en verregaande tolerantie tot een democratisch leerprogramma te komen, maar kwam knel te zitten tussen enerzijds zijn conservatieve collega's, die zich toch a.1 in hun oestaan bedreigd voelen, en anderzijds een niet zo grote, maar doeltreffend georganiseerde groep extreem linkse studenten. Twee weken geleden trad Rendtorff af. De eerste hoogleraar die onder Rendtorffs regime een directe aanval van een „commando" der studenten had moeten verwerken, was een ju rist. Op 13 november werd de juridis che faculteit gesloten omdat deze ge leerde met eieren was bestookt. Opj de -televisie vertoonde hij zich avoncft onder het eierstruif. hebben de Sowjet-Unie, Oost-Duits- land, Polen, Hongarije en Tsjechoslo- wakije uitgenodigd eind januari bespre kingen te beginnen. Hoewel deze uit nodiging nog niet formeel is aan vaard, zijn wel aanwijzingen ontvangen dat de besprekingen hoogstwaar schijnlijk op de voorgestelde datum in Genève zullen beginnen. Evenals in andere hoofdsteden, zijn op de ministeries van defensie en buitenlandse zaken in Den Haag idee- en uitgewerkt en plannen gemaakt voor uitdunning. In Brussel is gebleken dat de veertien landen Frankrijk heeft een duidelij ke afwijkende mening het absoluut eens zijn over de grote lijnen van troepenvermindering, aldus minister De Koster. Er zijn slechts nuancever schillen. Zij zijn het er evenzeer over eens dat, gezien de voortdurende kwalitatieve en kwantitatieve verbetering van de strijdkrachten van het Warschaupact en juist om bij onderhandelingen c troepenvermindering een krachtige derhandelingspositie in te nemen, zijdige vermindering van de defensie inspanning onaanvaardbaar is- Op de laatste bijeenkomst van NAVO-raad die hij zal bijwonen heeft de Amerikaanse minister van defensie Meivin Laird, de Westeuropese landen nogmaals duidelijk te verstaan gege ven dat zij er rekening mee moeten houden dat de Verenigde Staten niet tot in lengte van dagen 300-000 man troepen in West-Europa zullen houden. Niets extra De anderhalf miljard dollar cle defensiebegrotingen van tien Euro pese NAVO-landen het komende jaar zullen stijgen vormen geen extra de fensie-inspanning. Deze verhoging heeft voor Nederland geen enkele speciale betekenis, is niets extra's, aldus de woordvoerder van het Nederlandse ministerie van defensie. De ministers van defensie van de landen die tot de zogenaamde Euro- groep behoren de dertien Europese landen van het Atlantisch bondgenoot schap minus Frankrijk, IJsland en Indische Oceaan Nederlandse en Engelse oorlogssche pen zullen het volgend jaar de Indis che Oceaan gaan bevaren, aldus heeft de Engelse minister van defensie, lord Carrington, meegedeeld. De Nederlands-Engelse maritieme menwerking in de Indische Oceaan, kennelijk om een tegenwicht te bie den voor de laatste jaren steeds gro ter wordende activiteit van de Sowjet- vloot, is een bilaterale aangelegenheid- Slechts enkele schepen zullen geduren de een bepaalde periode de Indische Oceaan bevaren. Minister De Koster had eerder ver klaard dat niet over Kaap de Goede Hoop was gesproken. De aanbevelin gen van de NAVO-assemblee, die vori ge maand in Bonn pleitte voor uit breiding van de NAVO-activiteit tot bezuiden de Kreeftskeerkring thans de grens van het NAVO-gebied zijn nog niet door de permanente verte genwoordigers bij de Noordatlanti- sche verdragsorganisatie behandeld. Premier Dom Mintof van Malta heeft volgens Britse kringen op de NAVO- conferentie in Brussel nieuwe eisen aan Engeland en de NAVO gesteld over huur van de militaire bases op het eiland. Mintoff wil er een hogere huur voor. Ook wil hij vergroting van de algehele NAVO-sterkte en meer hanen voor inwoners van Malta op de bases. LUIK (RTR) Een Israëlische maat schappij is van plan 30 miljoen dollar uit te geven aan de bouw van een fabriek van vliegtuigen en elektroni sche apparatuur bij het vliegveld Bier set in de omgeving van Luik, zo is daar uit goede bron vernomen. De maatschappij, Israël Aircraft In dustries, heeft een gedetailleerd plan aan de eBlgische regering voorgelegd. ROTTERDAM (ANP) De mo gelijkheid bestaat, dat het Ne derlandse politieapparaat vooral in de grote steden nog voor het einde van dit jaar in staat zal zijn extreme geluids overlast door auto's op een vou- dige en effectieve wijze te be strijden. De officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam, mr. W. D. Meeter, eiste woens dag namelijk bevestiging van het vonnis van de Rotterdamse kantonrechter inzake het proef proces van een automobilist, die onder zijn personenauto een af wijkende uitlaat had gemon teerd en was bekeurd. De presi dent van de rechtbank zal op 20 december a.s. uitspraak doen. 'Geesteskind' van het gehele proces is de Rotterdamse inspecteur van de verkeerspololitie P- Tieleman. „Sinds de minister van verkeer en waterstaat op 1 oktober 1971 nieuwe voorschrif ten heeft doen uitvaardigen om na te gaan hoeveel lawaai een auto maxi maal mag produceren, zijn de proble men voor ons alleen maar groter geworden. Deze voorschriften zijn der mate ingewikkeld, dat er voor ons geen beginnen aan is om wagens, waarvan wij denken dat ze over de schreef gaan (maximaal wettelijk toe gestaan geluid is 83 decibel) te bekeu- en. De huidige regeling is in de stad volledig onbruikbaar- De steeds groter wordende aandrang om er iets op te vinden heeft me aan het denken gezet, aldus inspecteur Tieleman. Hij zette een proefproces op touw, waarvoor de 37-jarige auto- en verkeers journa list- Paul Krol zich als 'proefkonijn' beschikbaar stelde. Bekeuring Op 22 juni jl. werd Krol aangehouden. Van het uitlaatsysteem van zijn wa gen normaal voorzien van drie knaldempers had hij er één vervan gen door een uitlaatpijp. De meetap paratuur constateerde dat de wagen in plaat-s van 83 liefst 95 decibel geluid produceerde. Er volgde een bekeuring, waarvan de kantonrechter Krol op 30 augustus veroordeelde tot elf gulden, waartegen d9 journalist in hoger beroep ging- Mr. Meeter onderstreepte in zijn re quisitoir, dat de wetgever het alle maal te ingewikkeld heeft gemaakt, zodat een praktische bestrijding van de geluidsoverlast onmogelijk is- Hij vond het proefproces goed opgezet en als 'waardering' voor de moeite die de journalist zich voor dit proces heeft betoond, schold hij deze de boete van elf gulden kwijt- Twee getuigen, brigadier Th. Both adjudant H. Cjstergetel, getuigden in deze zaak. Beiden verklaarden met nadruk, dat de bewust auto op het gehoor al abnormaal veel lawaai ver oorzaakte. De meetapparatuur had him bewering alleen maar bevestigd- Mr. Meeter wilde wel weten op welke wijze de politie, wanneer het vonnis van de kantonrechter zal worden be vestigd, in de toekomst wil gaan op treden bij het bestrijden van deze geluidsoverlast door voertuigen. „De politie wil gaan bekeuren, indien een auto op het gehoor teveel lawaai maakt en indien onder een auto een afwijkende uitlaat is gemonteerd", dus adjudant Oostergetel, die opmerk te, dat de vele politiemensen die al zo lang met geluidshinder te maken heb ben zo deskundig zijn dat ze teveel lawaai direct horen. „In twijfelgeval len kan de meetapparatuur uitkomst brengen", aldus de heer Oostergetel. Mocht de Rotterdamse politie d proefproces 'winnen', dan betekent dat tevens, dat de zogenaamde sport uitlaten (onder meer van Abarth) in het vervolg taboe zullen zijn in Neder land. Ze mogen wel worden verkocht, maar niet onder de auto worden ge zet, en omdat laatste gaat het natuur lijk. Volgens de politie lopen alle voertui gen, die zijn uitgerust met een door le fabriek geleverde uitlaat, geen ge vaar op voor bekeuringen. Het gaat om uitlaten, die afwijken van gebruikelijke type. In alle andere ge vallen van geluidsoverlast moet de uit laat gewoonweg worden vernieuwd' aldus inspecteur Tieleman. (ADVERTENTIE) Een vakantiereis, bespreek je bij de de bank voor iedereen 3000 vestigingen MiiNSTER, ALMELO (DPA, ANP) De gevolgen van de oliepijpleiding- breuk in Ochtrun in Noordrijn-Westfa-! len hebben zich woensdag, een dag na het ongeluk met de leiding tussen Wilhelmshaven en Keulen-Wesseling, duidelijker afgetekend. Het blijkt dat in totaal 800.000 liter olie is weggelopen en anderhalve vier kante kilometer velden en weiden heeft doordrenkt. Dit werd woensdag Volgens hem is overigens de grootste oliemassa opgevangen. De opruiming van de rest zal nog tenminste een| week duren. De technische dienst van het water-1 schap Regge en Dinkel heeft woens-l dag zowel op Overijssels gebied als op Duits gebied een onderzoek inge-1 steld naar de aanweizgheid van even-| tuele olie. Door de door de Duitsers I genomen maatregelen heeft men de hele zaak onder controle. Een deel van de olie is terchtgekomen in de bovenloop van de Ruwenberger- streek op Duits gebied. Deze boven- „Als mijn schuld echt hewezen is, verdien ik die straf" LEEUWARDEN (ANP) De rechtbank in Leeuwarden heeft woensdag de 43-jarige smid Theke A. uit de Friese hoofdstad ver oordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van voorar- rest wegens moord op de 65-jarige weduwe B. Drentje-Van der Veen. Het drama voltrok zich in de nacht van de zevende op de achtste april van dit jaar, toen verdachte juist met proefverlof was uit het rijksasiel Veldzicht in Avereest. Hij was namelijk ter I beschikking van de regering gesteld wegens een reeks brandstich- tingen. De officier van justitie, mr. H. Nie-1 inrichtingen had doorgebracht, zon- meijer, die op 22 november twintig I der enige begeleiding op de maat- jaar gevangenisstraf had geëist, hadi schappij werd losgelaten, zich toen zeer fel uitgelaten over het j In december van het vorig jaar. t-oen j proefverlof van A., die het misdrijf; Theke A. voor het eerst een weekeind i tot het laatste toe bleef ontkennen, j met proefverlof was. had hij er geen Onbegrijpelijk noemde de officier het dat de leiding van het asiel de man met proefverlof had laten gaan. Hij beriep zich daarbij op de Groningse hoogleraar dr. W. K. van Dijk, die in januari 1971 in een psychiatrisch rap port al had gewaarschuwd voor een terugkeer van A. in de maatschappij. Volgens prof. Van Dijk moest ernstig loop is door de Duitsers afgedamd en rekening worden gehouden met een door allerlei maatregelen wordt de agressief optreden van de smid als hij olie tegengehouden. Er bevindt zich| weer vrij zou zijn. Een proefverlof op Duits gebied een aantal tankwa-| zou volgens de Groningse deskundige gens en brandweerauto's ter plaatse.vrijwel zeker op een mislukking uitlo- De laatste pompen het water van dej pen. Ook de verdediger van Theke beek, nadat het van olie gezuiverd is, mr. J. H. Cornelis uit Sneek plaatste over de afdamming heen. De Ruwen- bergerheek komt bij Losser in dei Dinkel, maar het water bevat daar' geen verontreiniging meer. twaalf jaar in gevangenissen en straf-! In de nacht van dinsdag op woens dag is in Bure in de Zwitserse Jura een bomaanslag op een militaire in stallatie gepleegd. Deze werd voor een deel vernield. Volgens de politie is de aanslag het werk van het 'Jura- bevrijdingsfront', dat het teken TLJ' ter plaatse achterliet. Liberale theoloog mag niet doceren FREIBURG (DPA) De algemeen overste van de orde der dominicanen in Vaticaanstad heeft de Duitse mo raaltheoloog prol. dr. Siephan Pfürtner die aan de universiteit van Freiburg in Zwitserland doceert en daar zijn omstreden, nogal vrijzinnige opvattingen over de seksualiteit ver kondigt. diens kerkelijke leeropdracht ontnomen. Pfürtner leert onder meer dat seksue le bevrediging tot de grondrechten van de mens behoort en wil de ge slachtsgemeenschap voor het huwelijk niet zonder meer veroordelen. Deze en ook nog andere stellingen zijn volgens bepaalde kringen in strijd met de leer van de r-k kerk. het Vaticaan eiste van Pfürtner dat hij Izijn stellingen .herriep. Dit weigerde geheim van gemaakt'dat hij'wraakgfrhij. Nu de autoriteiten in Vaticaan- voelens koesterde tegenover de maat- j pad Pfürtner zijn leeropdracht heb- schappij. Tegenover een ieder die hetben ontnomen, moet de regering van maar wilde horen liet. de man weten i het kanton. Freiburg de theoloog ont- dat hij het. niet bij woorden zou laten, i st2an °P Sr°nd van een overeenkomst Ook na zijn arrestatie in verband metuit 1889 tussen de regeringscommissie de moord verklaarde de smid dat hij,1 die toezicht uitoefent op oe universi- als hij zou worden veroordeeld, twee en de orde der dominicanen, mensen zou vermoorden, als hij ooit weer op vrije voeten zou komen. Bewijzen BOOSHEID OVER TERUGKRABBELENDE MINISTER Deze uitlatingen van verdachte had de officier zwaar laten meewegen bij het uitspreken van zijn eis. Maar er wa-1 een kritische kanttekening bij het Ien mee.r aanwijzingen die duidelijk proefverlof. Hij noemde het een h-d"i„, „weze"' fe" schandaal dat deze man, die ai zo'n aft?ruk a" J"j het raam in het c(.„of huis van de weduwe, bloedsporen op zijn kleding en verwondingen aan hoofd en handen. Bovendien wees een speurhond hem aan en kon Theke niet vertellen waar hij de nacht had door gebracht. Op grond van al deze aanwijzingen sprak de officier dan ook als oordeel uit dat de weduwe door A. was'ver moord. De smid had trouwens kort. voor de moord in een café in niet mis te verstane woorden te verstaan gege-1 ven dat hij de vrouw om het leven zou brengen. Toen haar man nog leefde was het echtpaar Drentje steun (Van onze redactie economie) DEN HAAG De Nederlandse Hartpatiënten Vereniging blijft vechten voor het spoedig tot standkomen van een cardiolo gisch operatiecentrum voor zui delijk Nederland. Zij vindt dat minister Stuyt op dit punt nog steeds in gebreke is gebleven. Voor het centrum, dat niet in Eindhoven mag komen, wil de NHV graag een beroep doen op de hartchirurg dr. P. van der Schaar. Het heeft de woede van de vereniging gewekt dat dr. Van der Schaar nu geheel van zijn werkzaamheden in het Bin- nenziekenhuis in Eindhoven is buitengesloten. De NHV is bijzonder gebelgd over het feit dat van de zijde van de minister van volksgezondheid de aan vankelijk gedane toezeggingen nu weer in het vage zijn getrokken. Dr. Stuyt zegde het NHV-bestuur op 23 november toe dat het aantal hartope raties in 1973 van 1X00 op ongeveer 2.000 zal worden gebracht. In Eindho ven zal voorlopig geen hartchirurgisch centrum komen, Maastricht zou eer der aan de beurt komen, als een soort voorschot op de vestiging van de achtste medische faculteit. Bij deze gelegenheid wees de minis ter het alternatief dat de vereniging I bood om in bijvoorbeeld het St. Jans, Gasthuis in Weert een centrum voorj Zuid-Nederland te vestigen van de i Hoogleraar: meer ongevallen door medicijnen dan door alcohol UTRECHT (ANP) Meer ongevallen worden veroorzaakt door het gebruik van bepaalde geneesmiddelen dan door hei overmatig gebruik van alco hol. Dit heeft prof. dr. R. A. A. Maes, hoogleraar in de toxicologie aan dc rijksuniversiteit in Utrecht, woensdag middag gezegd in zijn inaugurele rede 'toxicologie in een huidige maatschap pij'- Prof. Maes is volgens de universiteit in Utrecht de eerste hoogleraar toxi cologie (leer der vergiften en de ver giftigingsverschijnselen! in Nederland. „Een arbeidsveld waar de farmaceut en toeverlaat geweest van mensen die f toxicoloog belangrijke bijdragen kan hand. Dat zou te lang duren en biedt niet voldoende garanties voor kwali teit, meende hij. Nu heeft de minister echter laten merken dat hij dit. alles wel heeft gezegd, maar het. niet zo heeft bedoeld. Hij zou bedoeld hebben hiernaar te streven. Deze houding neemt de NHV de bewindsman be paald niet in dank af. Zij vindt dat het op die manier nog wel zeer vele jaren kan duren voordat de opzet van het rapport-Nieveen (re gionale spreiding van het aantal cen tra en opvoering van de operatiecapa- citeit) is verwezenlijkt. Daarom houdt; zij vast aan de plannen om of in; Weert dan we! in Breda (De Klokken- berg) een hartchirurgisch centrum tei vestigen. Beslist niet in Eindhoven, waar door ruzie tussen de specialisten de sfeer verziekt is. De hartpatiënten willen nu op korte termijn een defini tieve uitspraak van de ministers heb- in him leven tegen de klippen van de maatschappij waren opgevaren en maatschappelijke schipbreuk hadden geleden. De vrouw zette na het over lijden van haar man a:t werk zoveel als mogelijk voort. De gebeurtenissen in de nacht van de zevende op de achtste april noemde de officier 'onbeschrijfelijk'. Er was na de moord niets gestolen uit het huis van de vrouw, wel zou verdachte na zijn daad het lichaam van zijn slachtoffer hebben misbruikt. De ont kennende Theke laatste woord evenwi ring te hebben voor wijlen het echt paar Drentje, Hij verbaasde zich er dan ook over dat men hem van zo'n daad kon verdenken. Hij had immers zelf de ellende van de gevangenisstraf leren ondervinden in de twaalf jaar dat hij er in door had gebracht. Nee, vond de smid zelf, hij kon het niet hebben gedaan. En als er dan toch onweerlegbare bewij zen waren, laat men mij dan maar levenslang geven, want voor zo een daad is geen straf te zwaar, zo sprak de smid. leveren houdt verband met het toene mend gebruik van alcohol en drugs en vooral van psychofaca (geneesmidde len die invloed uitoefenen op het centrale zenuwstelsel i in samenhang niet ongelukken bij de arbeid of in het verkeer", aldus prof. Maes, die een Westduits onderzoek vermeldt waaruit is gebleken dat in tien tot twaalf procent van een aantal onge vallen zonder duidelijke oorzaak ach teraf werd vastgesteld dat de autobe stuurder in de 24 uur voorafgaande aan het ongeval medicijnen had i liicujcjjiien ;iau Tbruikt. Bepaalde psychofarmaca bein- L_-X. r?, i vloeden volgens prof. Maes het ge zichtsvermogen, het oordeelsvermogen en net reactievermogen. „Andere stof fen veroorzaken hallucinaties", zo ging prof- Maes verder, ..net. als in een droom, met een bijkomend ge vaar dat er een gevaarlijke wijziging in de ruimte- en tijdsperceptie ont staat. In volle bewustzijn leven de gebruikers van deze middelen ais in een droomwereld, die echter als wer kelijk wordt beleefd en de meeste gevallen zelfs als meer werkelijk dan de gewone dagelijkse omgeving", al dus prof. Maes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 11