Plan voor jachthaven dicht bij Kamperland Wegen wegschap Walcheren niet berekend op hedendaags verkeer mm RUSSISCH L^DERr Export aardappelen via de Sloehaven op gang gekomen MEDEDELING IN RAAD WISSENKERKE: Ontvoerde kinderen uit Sas van Gent nog niet thuis NORMAAL ONDERHOUD NIET VOLDOENDE; AANPASSING VEREIST wilt ti zuinig zijn met belastinggeld 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 NOVEMBER 1972 Russisch Leder draagt het kenmerk van het beroemde Huis FARINA. GEGENÜBER. Uitsluitend verkrijgbaar bij drogisten, parfumerieën en herenkappers PARTICULIER INITIATIEF WISSENKERKE - Er zijn plannen voor de aanleg van een tweede jacht haven bij Kamperland, ditmaal niet ''OUwcn door de overheid, maar door het particulier initiatief. Het aannemingsbedrijf 'Sehouwori-Duivc- !!n,wii t,! /'k'ri,czec '«colt een plan ingediend «m de nieuwe .jachthaven rm.t ligplaatsen, meer dan in Huidiito te mogen graven. Het aannemingsbedrijf wil dat recht tegen over de bestaande haven doen. Bur gemeester P Wisse van Wissenkerke deelde maandagmiddag een en ander mee tijdens de behandeling van de begroting voor 11)73. In hun algemene beschouwingen had den de raadsleden I. A. de Regt (chn/ar) en J. A, Remijnse (gemeen tebelangen) naar de plannen geïnfor meerd „Is het Juist of zijn het slechts geruchten? Indien er een tweede jacht haven komt. is er dan de mogelijk heid om een zwembad hierbij te creë ren? wilde de heer De Regt weten. En de heer Remijnse: „Wordt dat een gemeente- of particuliere haven?" Burgemeester Wisse wees erop dat het altijd al in de bedoeling heeft gelegen dat de gemeente met subsidie van het rijk aan de andere kant van de tegenwoordige jachthaven een tweede zou bouwen. „De zaak is ei genlijk doorkruist, omdat de minister geen jachthavens meer subsidieert", aldus de burgemeester. „Nu is de aannemingsmaatschappij Schouwen- Duiveland met; een plan gekomen en dat is opgestuurd naar de technische commissie van het recreatieschap Veerse Meer". Volgens de heer Wisse zag die technische commissie het plan m eerste aanleg niet; zo zitten, maar kwam men na een bezoek ter plaatse tot de conclusie dat een haven wat verder landinwaarts dan de bestaande planologisch geen problemen geeft. „Het definitieve standpunt van de commissie wordt een dezer dagen in genomen, daarop is het wachten en dan kunnen we verder praten", stelde burgemeester Wisse. Hij benadrukte dat de plannen nog maar in een overlegfase zijn. Het. onderwerp 'recreatie' nam in de beschouwingen van de raadsleden een belangrijke plaats in. Raadslid Re mijnse wilde weten hoe het zat met de aan te leggen ontsluitingsweg ach ter Kamperland en de heer De Regt vroeg wanneer het terrein voor socia le recreatie bij de Schotsman-Ruiter plaat van de grond komt. „Zijn ei reeds concrete plannen? Het is jam mer dat deze zaak zo slecht loopt", betoogde het raadslid. De PvdA-er A, P. Koole informeerde eveneens naar het terrein voor de sociale recreatie. „Het duurt nu al zo'n 4 tot 5 jaar". Burgemeester Wisse meende dat de gemeente de aanleg van het sociale recreatieterrein alleen maar kan sti muleren. „Eerst wide de stichting 'Het grote bos' van de hervormde kerk het alleen doen, maar ongeveer 112 jaar geleden is het NVV erbij gekomen. We moeten niet vergeten dat het om een miljoenenzaak gaat en dat het terrein nog niet ontsloten is. Beide partners zijn akkoord over de Jubileumviering plattelandsvrouwen Goes en omstreken GOES De afdeling Goes en omstre ken van de Nederlandse Bond van Flatlelandsvro en vierde zaterdaga vond het veertigjarig jubileum. In 'De Prins van Oranje' maakten enkele honderden leden met familie en ken nissen de feestelijke bijeenkomst mee- Hoogtepunt van de avond was liet optreden van cle Thoolse cabaretgroep 'Vroeger en Nu'. De bijeenkomst werd geopend door de presidente, mevrouw Th. Meeuwse- Dijkman. Zij kondigde het feestlied aan, op de melodie van Tiet Hein', speoiaal geschreven door mevrouw A. H. Luteijn-Nijssen. Mevrouw Luteijn gaf ook een op rijm opgesteld over zicht van veertig jaar bondswerk. In 1932 werd de Boerinnenbond opge richt. In TJe Prins van Oranje' werd de eerste vergadering gehouden. Ze ventien dames woonden die vergade ring bij. Dat was in de tijd dat de dames zelf een theekopje meebrach ten naar de bijeenkomsten. Voor tien cent werd dat kopje geruild en er waren toendertijd heel wat dames, die eerst de thee in dat kopje wilden hebben, voor ze hun dubbeltje over droegen. Er waren toen ook al excur sies. Eén ervan ging naar Kapelle, waar men vers van de boom kersen at. Daarnaast waren er verschillende cursussen. In de oorlog raakten de notulen zoek. Toen ook kwamen de dames in stilte bijeen om de activitei ten voor na de bevrijding voor te bereiden. Na de oorlog ontplooiden de dames onder meer activiteiten op ciaal terrein. Er kwam een 'lief- leedpot', waaruit fruitmandjes en dere cadeautjes voor zieken en derge lijke werden bekostigd. In 1960 werd Wolphaartsdijk zelfstandig en in 1965 volgden Kattendijke en Wilhelmina- dorp. Overigens was de Boerinnen- bond in 1961 al van naam veranderd. Het werd nu afdeling Goes en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Aan het eind van liet overzicht den drie dames 'van liet eerste 1 de dames Allaart en levrouw Van Dijke in de bloemetjes gezet. Van mevrouw Van Licre van de afdeling Zeeland van de bond kreeg de jubile rende afdeling een kaarsenstandaard. Na een pauze volgde het optreden van de cabaretgroep. opzet, de. financiering is geen eenvou dige zaak en dat wordt technisch uitgewerkt. In 1973 gebruikt de ZLM het terrein nog en gestreefd wordt naar exploitatie in 1974", vertelde de burgemeester. TUINDORP In antwoord op verschillende vragen deelde de raadsvoorzitter mee dat een uitbreiding van de 'Banjaard' er voor lopig niet in zit. „Op dit moment is men wat huiverig, omdat het wegen patroon nog niet vast staait". De heer Wisse zei dat er gewerkt wordt aan een schets voor het gebied 'Tuindorp'. De heer De Regt had gevraagd of daar een bungalowterrein kan men. Raadslid Koole wilde weten waarom het indust.rieterreintje bij de haven van Kamperland nog steeds niet bezet is. „Bevorderen b. en w. dit nog?". Burgemeester Wisse: „Er komen wel eens gegadigden voor, maar wat wil len ze er dan mee doen: een grote loods zetten om boten te verkopen of te bergen. Dat komt de werkgelegen heid in de gemeente niet ten goede. We zien liever dat er een gegadigde komt die 10 a 20 mensen werk kan bezorgen". Vrijwel alle woordvoerders hadden woorden van lof over de plan nen die de gemeente in het komende begrotingsjaar wil uitvoeren. Met me de bouw van de sportzaal Kamperland en de aanleg van een nieuw sportveld in Wissenkerke kre gen instemming. Ook over de stand van zaken met betrekking tot de wo ningbouw waren de raadsleden ver heugd. Raadslid De Regt: „Door het verkrij gen van meer woningen in onze ge meente mogen wij verwachten dat het steeds teruglopen van de bevolking tot staan gebracht wordt en dat wij nu staan voor een goede en hardnodl- ge ontwikkeling van onze gemeente. Door liet hebben van goede en betaal bare woningen, zullen wij de natuur- (ADVERTENTIE) 'n Verloofde geeft z'n verloofde strijk-vrij! lljlce groei vast kunnen houden, gezien de ideale ligging van onze mcente, op redelijke afstand van liet I industriegebied Sloe en dicht hij grote re plaatsen als Goes en Middelburg en in een uniek recreatiegebied, verwach ten wij dat er velen zijn die gemeente tot woongemoentc zuilen kiezen". De heer Remijnse vroeg zich af of de bouw van 12 bejaardenwoning-tn in Kamperland nog uitgevoerd moet worden. „Zou het niet verstandig zijn om een onderzoek in te stellen naar een bejaardentehuis met volledige ver zorging? We dachten dat daar meer behoefte aan was dan aan bejaarden woningen". Ook de heer Koole plaat ste vraagtekens bij de bouw van de 12 huizen. Burgemeester Wisse ant woordde dat het plan voor de bejaar- denwoningen in Kamperland ontwor pen was toen men nog niet kon voorzien dat de markt in '72 verza digd zou zijn. „We zullen het plan herzien en er op dit moment zeker geen bejaardenwoningen bouwen". De heer De Regt was niet gelukkig met de uitspraak van de kroon, waar bij de Noordbevelandse gemeenten ge dwongen werden om toe te treden tot de centrale dienst bouw- en woning toezicht Walcheren. „We leggen ons natuurlijk bij de uitspraak neer. Hoe wel het heel veel duurder zal worden zijn wij wel van mening dat door de ruimere personeelsbezetting bij dienst Walcheren, hel; optimaal funge ren van de dienst verbeterd zal wor den. Wij spreken de hoop uit dat beide heren van de dienst Noord- Beveland een goede plaats binnen de centrale dienst Walcheren mogen vin den". i/iledan Tafelkleed Na de. algemene beschouwingen, uit voerige toelichtingen van burgemees ter Wisse en het hoofdstuksgewljs behandelen van de begrotingsstukken, keurde de raad na een lange mid dag vergaderen de begroting voor het komende jaar goed. (ADVERTENTIE) cle geur die spanning lieeft after-shave prë-sliave eau de cologne hair-tonic hair-cream scheercreine deodorant crcme-zeep schuimbad gezichtsereine J? SAS VAN GENT De moeders van de 3-jarige Danny Jules en (1e 4-jarige Sascha uit Sas van Gent en van de lK-i jarige Yolanda Simocns uit Westdor-1 pe hebben maandag de hele dag ver geefs op de terugkomst van hun kin deren zitten wachten. Maandagnacht omstreeks 12.00 uur waren zij nog niet thuis gebracht. Zoals bekend wer den de twee kleuters en Yolanda in de nacht van vrijdag op zaterdag door de ex-echtgenoot van mevrouw A. Simoens uit Sas van Gent ont voerd. Daarvoor had de man. van Franse nationaliteit;, in een bar in Gent uit jaloezie de vriend van zijn voormali ge echtgenote, de 29 jarige Arsène Hosten uit Drongen (B), neergescho ten. Op zijn vlucht gijzelde hij een Belgisch echtpaar. Arsène Hosten keerde maandagavond nog steeds in levensgevaar. De dader, F. J. M. werd zaterdagnacht door de Franse politie gearresteerd in de woning van zijn moeder in het Franse plaatsje Creut- zwald. Het Belgische echtpaar, Yolan da, Sascha en Danny Jules waren ongedeerd. Het was de bedoeling, dat de kleuters en het meisje in de loop van maandagmiddag naar huis zouden komen. Het geduld van de beide moe ders werd echter danig op de proef gesteld. Volgens adjudant Lernhout van rijkspolitie te Sas van Gent waren de kinderen opgehouden door de Belgi sche politie in Gent, die Yolanda nog wilde horen. Mevrouw C. Simoens- Janssens, de moeder van Yolanda, (de drank en bloemen waren al in huis gehaald om de goede afloop van het avontuur te vieren): „Ik vind het verschrikkelijk dat het zo lang moet duren. Bij iedere auto die door de straat rijdt, spring ik op. Van de politie heb ik nog helemaal niet ge hoord waar ze nu wel blijven. Je gaat je dan weer afvragen: wat zou er nu weer gebeurd zijn?" Achthonderd bezoekers vogel tentoonstelling De voeelhoudersvereniging 'Zanglust' uit Rilland-Bath hield in dorpshuis 'Luctor et Emergo' haar 9e vogelten toonstelling en plantenshow- Vrijdag morgen bezochten een 60 tal patiënten ,van Huize de Werfkampen deze. ten toonstelling. Ook uit Huize de Vled- Jberg. kwamen enkele inwoners op be- zoek.- Vrijdagavond nadat voorzitter M. Schuit de tentoonstelling had geopend kwamen er al spoedig enkele honder den bezoekers een kijkje nemen, za terdagavond was het nog drukker. In totaal bezochten een 800 mensen deze goed geslaagde tentoonstelling, bij wie ook de heer J. van Hoom uit Goes, assistent van de districtsvoorzitter. Zaterdagavond rond 10 uur werd de tentoonstelling gesloten door voorzit ter M. Schout. De uitslag van de tentoonstelling: kampioen e.k. pig ment kanaries: P. van d. Guchte uit Rilland; kampioen e.k. vetstofkana- ries: J. v. d. Maas (bondsmedaille en wisselbeker)wisselbeker bastaarden en parkieten: mevrouw Schout-van Stee; kampioen grote parkieten e.k. L. de Wilde, tevens algemeen kampioen (plus bondskruis en wisselbeker grote parkieten)kampioen grasparkieten e.k.: P- Moerland; kampioen tropen e.k.: mevrouw Schout-van Stee (plus bondsmedaille en wisselbeker); kam pioen derby e.k.: J. Zuidwegt; kampi oen stammen e.k.: P. v. d. Guchte; kampioen o.k.: D. J Jeremiasse NIEUWE BEDRIJVIGHEID BIJ CONTAINERKADE VLISSINGEN Nieuwe bedrijvig heid manifesteert zich sinds maandag bij de vorig jaar in gebruik genomen containerkade in de Sloehaven dankzij het besluit van dc NV C. Meyer te Kruiningen, exportbedrijf van aardap pelen, groente en fruit, om een deel van zijn aardappelexport via deze ha. ven te laten verlopen. Voorheen was het bedrijf voor zijn overzeese export uitsluitend op Rotterdam aangewezen, maar nu cr bij de containerkade ge noeg diepgang is voor zeeschepen, kan men het 'dichter bij huis' zoe ken. Maandagmiddag begon het stuwa- doorsbedrijf Janssen uit Wemeldinge met het laden van twee cargo-sche pen, de Griekse 'Akra. Aktion' en de Roemeense 'Sucaeava'. Vrijdag' nog een derde Roemeense boot, de 'Brad', aanleggen om de rest de 8500 ton aardappelen, die met deze order zijn gemoeid, mee te nemen. De bestemming is Egypte. De order be treft pootaardappelen van het 'Alpha', dat wordt verbouwd op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden, de Noord-Oostpolder en de Wieringer- meer. Het totale areaal hiervan Nederland bedraagt ongeveer 1200 hectare met een gemiddelde brengst van 30.000 ton, die geheel wordt-.,uitgeypeiyl-., Ojigev.ee,r eenderde hiervan wordt nu via Vlissingen geëx porteerd,. i;rii Met deze Egyptische order is een bedrag van ruim drie miljoen gulden gemoeid. Binnenkort za.1 nog 2300 ton naar Beiroet worden uitgevoerd. Hoe vaak de NV Meyer in de toe komst van de containerhaven gebruik zal gaan maken, hangt onder meer van de bestemmingen af. Een deel van de export vanuit Rotterdam wordt gehandhaafd, met name als er van lijndiensten gebruik wordt ge maakt. Het bedrijf exporteert ook reeds lange tijd via Hansweert, waar echter alleen schepen tot ongeveer 1.000 ton kunnen aanleggen. Het ex portbedrijf is zeer ingenomen met de ruime accommodatie die het Haven schap Vlissingen nu kan bieden. De directeur van het havenschap, de heer LEERLINGEN VAN CHR. LYCEUM GOES NAAR DE STEMBUS GOES De leerlingen van het chris telijk lyceum in Goes hebhen maan dag gestemd. De gemeente Goes stel- die een groot aantal attributen uit eeu 'echt stemlokaal' ter beschikking en verstuurde ook de operoepingskaarten aan de leerlingen. De leerlingen, in totaal stemden, er .366,. gebruikte,ntJmi- ni-s tenïbiljéttën De PPR is op het christelijk, lyceum duidelijk favoriet. De partij-'behaalde er 27,3 procent van de stemmen. De tweede plaats was voor de AR met 18,6 procent van de stemmen. De derdeplaats werd ingenomen door de VVD met 15,9 procent van de stem men. Geen stemmen kregen de Rooms-Katholieke Partij Nederland en de Democratische Midden Partij. De uitslagen zagen er als volgt uit (tussen haakjes de uitslag van vorig jaar): PvdA 11 stemmen (7); KVP l stem (5>: WD 58 (20): AR 68 (45): D '66 20 (22); CHU 17 (11); DS '70 25 (22); CPN 4 (1); SGP 31 (19); PPR 100 (20); GPV 15 (9); PSP 14 (31); NMP 1 stem (0); Democratische Mid denpartij O (0); Boerenpartij 1 stem CO); en de Rooms-Katholieke Partij Nederland 0 CO). De uitslagen bij de leraren (vorig jaar stemden de leraren niet): PvdA 1 stem; KVP 0; VVD 5; AR 11; D '66 1; CHU 5; DS '70 2; CPN 0; SGP 1; PPR 8; GPV 2; PSP 1; NMP 0; Dem. Middenpartij 0; Boerenpatrij 1; Rooms-Katholieke Partij Nederland 0- Er gingen 39 leraren naar de stembus. VRAGEN ROODENBURG (D '66) OVER OPHEFFING VAN BRUG TE SOUBURG VLISSINGEN Statenlid J. Roodcn- burg (d'G6) wil een onderzoek naar de functie van de Souburgse brug voor 'de leefgemeenschap Souburg', voordat gedeputeerde staten goedkeu ring en financiële medewerking verle nen aan plannen, die opheffing van die brug tot gevolg hebben- De heer Roodenburg vraagt of gs, alsmede enige provinciale diensten be trokken zijn bij de plannen voor een halfhoge brug over het Kanaal door Walcheren bij Vlissingen. Het staten lid wil weten of gs beschikken over cijfers omtrent het lokale verkeer over de Souburgse brug, met name het voetgangersverkeer. Voorts wil de heer Roodenburg de visie op de functie van de Souburgse brug weten van de Provinciale Planologische Dienst en van de Provinciale Water staat. De heer Roodenburg vraagt ver der: „Is uw college met b. en w. van Vlissingen van mening, dat een brug welke zo intensief wordt gebruikt door bromfietsers, fietsers en voet gangers, desnoods wel kan verdwij nen. Was bij het oorspronkelijke plan met een hoge brug, de Souburgse brug bestemd voor fietsers en voet- gngers en wordt in verband daarmee op kosten van de provincie nu een tunnel onder de provinciale weg aan gelegd. Hoe ziet het college de functie va.n deze tunnel als over enkele jaren de Souburgse brug zou verdwijnen?" Overbodige overheidstaken afkappen. Laat dan de VVD regeren door uw stem. VVD Koninginnegracht 57, 's Gravenhage VERDRAAGT LANDSCHAP 'MONSTERPARKEER- TERREINEN' LANGS KUST WALCHEREN? MIDDELBURG De draagkracht van de twintig jaar oude wegen op Wal cheren. die het Wegschap Walcheren heheert, is te gering. Met normaal onderhoud is het niet nicer mogelijk deze wegen in goede staat te houden; zij zouden geheel aangepast moeten worden aan 1e huidige eisen. Aldus het hoofd van de technische ienst van het wegschap, de heer A. Boone in de maandagmiddag 27 november in stadhuis van Middelburg gehouden vergadering van het college van be heer van het wegschap. Bij het vaststellen van de begroting voor 1973 sprak één van de leden van het college van beheer, burgemeester A. de Kam van Veere, zijn teleurstel ling uit over het feit, dat in deze begroting maar één kapitaalswerk is opgenomen, verbetering van de 1 Middelburg-Aagtekerke-Westkapelle. „Er zou veel meer gedaan moeten worden om de twintig jaar oude we gen in goed- staat te houden", aldus de heer De Kam. „het vliegt achteruit de laatste jaren". Als voorbeeld uit eigen gemeente noemde hij de weg Seroosicerke-Vrouwenpolder- De voorzitter van het wegschap, bur gemeester A. Hack van Arnemuiden, verzekerde dat geijverd wordt om via de wet uitkering wegen meer geld beschikbaar te krijgen voor de verbe tering van de wegen. Uit het 'techni sche' antwoord van de heer Boone viel echter af te leiden, dat de wet uitkering wegen tot nu toe weinig uitkomst had geboden „Het gaat niet om onderhoud", aldus het hoofd van de technische dienst, „het gaat om aanpassing van de wegen". De heer De Kam werd de opstelling van een meerjarenplan voor de verbetering van de wegen toegezegd. De verbetering van de weg Westkapel- le-Middelburg is op de begroting ge plaatst voor een bedrag van anderhalf miljoen gulden. In voorbereiding, ook de aanleg van een. rijwielpad langs de Prelaatweg tussen Aagteker- ke en Westkapelle. Mogelijk komt dit project nog -in 1973 aan de orde. In de begroting 1973 zijn de ongedek te uitgaven geraamd op 986.000. Dit bedrag zal op de gemeenten op Wal cheren en het Waterschap Walcheren worden omgeslagen. Parkeerterreinen Het Wegschap Walcheren heeft een plan opgemaakt voor de aanleg van een tiental parkeerterreinen aan de rand van Walcheren ten behoeve van de recreatie aan het strand en in de duinen. Het college van beheer hecht te gistermiddag zijn goedkeuring aan voorstellen tot grondaankoop voor de aanleg van dergelijke terreinen Westkapelle en te Oostkapelle. heeft het wegschap nu te Westkapelle een 27.305 m2 groot terrein verwor ven en te Oostkapelle een terrein van 34.400 m2, een gedeelte van het land goed 'Randduin', Dit landgoed werd in zijn geheel door de gemeente Dom burg opgekocht. Het Wegschap Wal cheren heeft thans een stuk grond van 34.400 m2 overgenomen voor de prijs van ƒ3,per m2, totaal 103.200. In Westkapelle werd de grond voor het toeristische parkeer terrein eveneens voor ƒ3,per m2 aangekocht, tot een totaal van ƒ81.915. Eigenaar was de heer L. de Bree te Zoutelande. Bij deze aanko pen lichtte voorzitter Hack toe, dat in de aankoop- en aanlegkosten van deze reeks parkeerterreinen langs de kust het ministerie van erm in principe een subsidie van 75 procent heeft toegezegd. Burgemeester (Irs. P. A. Wolters van Middelburg, lid van de commissie van beheer, wierp hierbij de vraag op of de 'draagkracht' van het landschap is opgewassen tegen de aanleg van der gelijke zoals hij het noemde 'monster- parkeerterreinen', die beide een capa citeit zullen hebben van meer dan duizend auto's. In dit verband infor meerde hij of dergelijke parkeervoor zieningen zijn opgenomen in de be stemmingsplannen van de betrokken gemeenten. Voorzitter Hack gaf de verzekering, dat er vooroverleg ïs geweest met de Provinciale Planologische Dienst, dat hierover eenstemming is bereikt en dat het terrein te Oostkapelle is opge nomen in een goedgekeurd be stemmingsplan- Aulomassa Hoofd van de technische dienst, de heer Boone lichtte vervolgens toe, dat in totaal op Walcheren een tien twaalf van dergelijke parkeerterrein langs de kust zijn gepland naar uitge breide, door het wegschap uitgevoerde tellingen van de aantallen geparkeerde auto's. Als deze tereinen zijn gereali seerd, zo sprak de heer Boone als zijn verwachting uit, dan zal er in het Walcherse kustgebied nog een tekort aan parkeerruimte zijn. Het aantal geparkeerde auto's, dat men tussen Westkapelle en Zoutelan de op dagen in het zomerseizoen telt is beduidend groter dan de capaciteit van het nieuwe terrein, aldus de hee Boone, die voorts de verzekering gaf, dat deze terreinen door het aanbren gen van tussenbeplantingen niet zullen ontaarden in één grote automassa. Hierdoor komt de capaciteit ook be neden de 400 auto's per ha te lig gen. Drs. Wolters was hiermee niet geheel tevredengesteld. „Het algemeen be stuur is niet volledig geïnformeerd", zo zei hij, ,,hoe wordt de inrichting?" Vragenderwijs legde de heer Wolters bloot, dat het terrein te Oostkapelle niet in een goedgekeurd bestemmings plan ligt, maar in een streekplan, dat men aan het herzien is- Burgemeester van Domburg F. Sprenger wees erop, dat het wegschap is gevraagd de plannen voor de par keerterreinen te coördineren. „We moeten niet op de stoel van de ge meentebesturen gaan zitten", aldus de heer Sprenger, „dit debat gaat mij wat bevreemden. In Oostkapelle vol doet het terrein aan het eind van de Duinweg 's zomers in geen enicele behoefte. De hele Manteling is 's zo mers een verzamelplaats v.vi blik, langs de wegen en in de bosjes. We hebben nu de kans te kiezen. Op de terreinen komt een afdoende beplan ting, zodat de auto's niet te zien zullen zijn. De situatie van thans moe ten we niet continueren". Nadat de heer Hack er nog eens op had gewezen, dat de aanleg van derge lijke parkeerterreinen noodzakelijk'is en planologisch verantwoord, ging het college van beheer van het wegschap met de voorstellen akkoord. Het on derhoud van de wegen in '73 werd in deze vergadering ondershands aanbe steed aan het NV Aannemingsbedrijf gebr. Geldof tot een bedrag van ƒ338.580,-. J J. van Konijnenburg, toonde zich des gevraagd 'zeer gelukkig' met. het initi atief van ae NV Meyer. Op de foto: de eerste zakken 'Alpha'- aardappelen voor Egypte worden gela den in de 'Akra Aktion' en de 'Sucaea- ROELS WIL OPENHEID BIJ UITGIFTE VAN (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid P. A. Roels heeft er in schriftelijke vragen bij de minister van financiën op aangedrongen, om voortaan via een publikatie In de kranten hekend te maken wanneer er percelen kroondomeingrond in pacht beschikbaar zijn. Deze gedragsregel zou iedere gegadigde in de gelegen heid stellen naar een perceel te din gen. Volgens de heer Roels is er in Zeelaijfl(.,enkele jnaleii kroondomein- grond Toegewezen op een wijze, waar bij men zich moet afvragen of er wel 'óbj'éctievè rio'rménworden' gehan teerd. Hij vraagt daarom een uiteen zetting over de gedragsregels, die de beheerders van het kroondomein in het algemeen volgen bij het in pacht uitgeven van kroondomeingrond en over de criteria die daarbij worden De heer Roels constateert, dat het in ieder geval geen gewoonte is om publiekelijk bekend te maken dat een stuk land voor uitgifte aan een nieu we 'pachter beschikbaar is of komt. W. HUS0N (ARP) WIL DE PROVINCIALE SUBSIDIE JEUGDWERK VERHOGEN VLISSINGEN Statenlid W. Huson (arp) wil dat de provinciale subsidie voor 't jeugd- en jongerenwerk wordt verhoogd, in schriftelijke vragen aan het college van gedeputeerde staten wijst hij erop, dat de huidige provin ciale subsidieregeling zeer laag is ver geleken met die van andere provin cies: „In Zeeland 5 procent en in de overige provincies 25 tot 45 procent van de subsidiabele exploitatielasten!" De heer Huson herinnert er aan, dat reeds geruime tijd geleden met name van de zijde van de Zeeuwse platte landsjongeren organisaties is aange drongen op verbetering van de provin ciale subsidieregeling en constateert, dat desondanks - tot op heden nog geen antwoord op dit verzoek is ont vangen: „Kan worden medegedeeld wanneer dit te verwachten is?" De heer Huson vraagt het college of mag worden verwacht, dat naast de katholieke jeugdraad, de hervormde jèügdraad, het CJV en de stichting gereformeerd centrum voor jeugd- en jongerenwerk ook de organisatie van de plattelandsjongeren bij een te ver wachten suhsidieverhoging zal worden betrokken; „Bij de organisatie van de christelijke plattelands jongeren is de nood wel zeèr hoog gestegen"- In verband daarmee vraagt de heer Huson of mag worden vernacht, dat een subsidieverhoging of andere vorm van financiële bijdrage met terugwer kende kracht zal kunnen ingaan. Jongenskoor Zeeuwse Koorschool zong in Nieuwe Kerk MIDDELBURG Ruim 500 belang stellenden bezochten zondagavond in Middelburg de zangdienst in de Nieu we Kerk te Middelburg, waaraan het jongenskoor van de Zeeuwse Koor school medewerking verleende. Het koor, onder leiding van Evert Heyblok, zong deels alleen en deels in samenzang met de gemeente veelal door Huub Oosterhuis gemoderniseer de melodieën. Organist hierbij was Ton de Vries- Voorganger ds. E. J- N- Kronenburg hield een overdenking over het thema 'Toekomst en hoop'- De dienst was voorbereid door óo jongerengroep van de Koorkerk-dien sten in Middelburg. Collecte De collecte voor de isending in de her vormde kerk te 's-Heer-Abtskerk* heeft 309,20 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4