ZEEUWSE SPORTRAAD IS TE LOG EN ONHANDELBAAR M Wi ZAAK-EINDHOVEN ROMMELDE NA IN VERGADERING SCHAATSGEWEST Cees Priem wordt prof bij Rokado Vanavond vergadering over raad-nieuwe-stij! MATTY CORSTANJE: SCHOOL BELANGRIJKER DAN TURNCARRIÈRE Jan van de Sande turnkampioen van Nederland bij de junioren JAN RAAS GEHULDIGD LUCTOR LEVERT FELLE STRIJD IN BOULOGNE Sportcommentaar VEROUDERDE RECORDTIJDEN eKKer 0MSDAG 28 NOVEMBER 1972 PROVINCIAL! ZEBUWSI COURANT 13 MIDDELBURG De Zeeuwse sportraad is te log en onhandel baar geworden om nog doeltreffend te werken. Tot die conclusie kwam de 'werkgroep structuur' van de sportraad in het afgelopen jaar en het logisch gevolg is dan ook dat er een model werd ge schapen voor een sportraad-nieuwe-stijl. De nieuwe raad wordt 'slechts' negen man sterk (van wie tenminste 6 verte- 1 sport een vertegenwoordiger krijgen. De sportraad komt tenminste 10 maal per jaar bijeen en de raad van deelnemers 2 maal per jaar. Zowel de vergaderingen van de sportraad als van de raad van deelnemers zijn openhaar. Over dit alles gaat de huidige Zeeuwse sport raad vanavond (dinsdag) spreken. Op de agenda van de vergadering die om half acht begint in het kantoor van de Stichting Zeeland in Middelburg staat onder meer het onderwerp: procedure ter voorbereiding van de herstructure- De huidige Zeeuwse sportraad is sa mengesteld uit vertegenwoordigers ran bijna alle gewestelijke sportorga nisaties. Vorig jaar nog bestond de raad uit 26 vertegenwoordigers, maar omdat steeds meer takken van sport zich aansluiten zijn er inmiddels meer dan 30, terwijl binnenkort een maxi mum van 37 wordt verwacht. Verder heeft een lid van gedeputeerde staten zitting in de raad (voorzitter A. L, van Geesbergen) en een vertegen woordiger van de vereniging van Ne derlandse gemeenten (al jaren lang een vakature). Dit algemeen bestuur van bijna 40 man weet boven zich een dagelijks bestuur van maximaal zeven leden, De werkgroep stelt duidelijk dat door deze structuur de sportraad niet het effect sorteert dat mag worden ver wacht Met name acht men het alge meen bestuur de raad) een te groot bestuursapparaat. De raad is zo log geworden dat in de praktijk de meeste beslissingen door het dagelijks bestuur worden genomen. Slechts en kele zaken worden voor beslissing aan het algemeen bestuur voorgelegd. Het algemeen bestuur wordt dan ook maar sporadisch bijeengeroepen en als dat wel gebeurt, komt men niet tot 'fundamentele discussies'. Dat heeft weer tot gevolg dat de animo voor de vergadering van de sportraad teleurstellend is. De laatste zes vergaderingen van het algemeen bestuur gaven dan ook de volgende opkomst te zien: 21 oktober 1969 aanwezig 9 man (15 afwezigen), 23 april 1970 aanwezig 11 man (13 afwe zigen). 16 februari 1971 aanwezig 19 man (12 afwezigen), 17 mei 1971 aanwezig 17 man (14 afwezigen); 1 maart 1972 aanwezig 15_ man (13 afwezigen) en 5 juni 1972 aanwezig 16 man (13 afwezigen). Op 16 februari 1971 was er van een zekere opleving sprake omdat toen de vergadering voor het eerst openbaar werd gehou den. Contact De raad zal nu worden samengesteld uit vertegenwoordigers van de sport organisaties, deskundigen op het ge bied van sport en lichamelijke opvoe ding en met participatie van de over heid. Door deze formatie kan er een voortdurend contact bestaan tussen alle betrokken partijen: sportbonden, overheid en deskundigen. Eerst wordt dus de 'vergadering van deelnemers' samengesteld. De sportor ganisaties wijzen elk één vertegen woordiger aan. De vergadering van deelnemers kiest vervolgens een be stuur (let wel: geen dagelijks be stuur). Dit bestuur telt negen leden, van wie er 6 lid zijn van de sportor ganisaties Van de andere drie zetels blijft er één voorbehouden voor een lid van gedeputeerde staten. In deze nieuwe sportraad zal het gs-lld echter niet meer als voorzitter optreden. Voor de overige zetels komen deskun digen dan wel belangstellenden in aan merking, bijvoorbeeld een inspecteur lichamelijke opvoeding, een planoloog, een architekt. Verstarring De zittingsduur van de leden is drie jaar, met dien verstande dat jaarlijks éénderde van het aantal bestuursleden aftreedt. Ook het huidige reglement schrijft een rooster van aftreden voor, maar in de praktijk is daar nooit de hand aan gehouden. Zo heb ben de heren I. W. Bakker, J. Geer- ling, J. P. J. Ruisaard, C. W Louv/er- se, A. Heijens en A. E. Wolfert al vanaf de oprichting van de sportraad (7 november 1959) zitting in de raad. De 'commissie structuur' zegt nu: „Door het ontbreken van een rooster van aftreden kan verstarring van het bestuur in de hand worden gewerkt. Deze verstarring kan eveneens optre den indien de gekozen bestuursleden onbeperkt herkiesbaar zijn. Daardoor komt het ons gewenst voor de leden van het bestuur slechts eenmaal hier- kiesbaar te stellen". Na deze tweede termijn volgt een 'afkoelingsperiode' van een jaar, waarin de betrokkene dus niet meer lid kan zijn. Secretaris Diepstraten van de huidige sportraad: „Maar er kunnen natuurlijk mannen zijn, die zo waardevol voor de sport zijn, dat men ze na een jaar graag weer herkiest". De vergadering van deelnemers krijgt ook in de nieuwe vorm een te grote omvang om gestroomlijnd te werken. De bijeenkomsten van deze groep zul len dan ook meestentijds 'opgefleurd' worden met bijvoorbeeld een lezing door een bekend inleider of een dis cussie. Niettemin kan een actieve ver gadering van deelnemers nog genoeg doen en activeren want tot de be voegdheden van deze vergadering be hoort onder meer: het doen van voor stellen. Belangrijk is ook dat de leden van de vergadering van deelnemers het doen en laten van het bestuur precies kunnen volgen, want de verga deringen van het bestuur worden ook openbaar. NOORDWIJK De 18-jarige .Tan van de Sande van VTV uit Vlis- singen is opnieuw turnkampioen van Nederland bij de junioren (18- en 19-jarigen) geworden. In de sporthal van Noordwijk bleek hij een klasse apart en greep de titel onbedreigd met een grote voorsprong op Frans van Elteren uit Delft, die tweede werd. De cijfers spreken een duidelijke taal: 78.50 punten voor Van de Sande en 71.75 punten voor zijn Delftse rivaal. Bij de verplichte oefenstof waar bij een 9 het maximum was kreeg de Vlissingse turner de vol gende waarderingen: vrije oefe ningen 7.75; paardvoltigeren 7.8; ringen 8.0; paardspringen 7.85; brug 7.90; rek 7.0. Bij de oefenin gen naar keuze kwam hij tot de volgende cijfers: paardvoltiger 8.10; ringen 7.8; brug 8.05 en rek 8.25. VTV bracht ook in de andere categorieën talent naar voren. In de jongste groep (geboren in 1959, 1960 en 1961) werd Johan Drogers vijfde met 28.65. Ronnie de Waal werd 8e met 27.90 en Martin Hoff werd 11e mét 27.40. De verschillen bij deze groep wa ren uiterst gering. Martin Hoff, die tijdens de halve finales de hoogst geklasseerde van de drie Vlissingse jongens was, had nu het meeste pech van alle deelne mers- In de groep jongens geboren in 1957 en 1958 was CookieMulder uit Tiel een klasse apart (57,4). Hans 'Bommeljé van VTV legde met 48.25 beslag op de vijfde plaats. VTV-er Wemer Helmich, van wie verwacht werd dat hij zich bij de eerste drie had kun nen klasseren, moest helaas op nonactief blijven door een blessu re. Bij de jongens geboren in 1955 en 1956 werd Menno Stoffer van VTV 8e met 55.20. Hier was Reob van de Heiden uit üden met 66.80 duidelijk de beste. GOES „Ik ben helemaal niet pessimistisch. Ze heeft een goede inzet en ze wil iets bereiken. Een goede turnster heeft aanleg, door zettingsvermogen en bereid heid om hard te trainen no dig, en dat heeft ze". Dit zegt Ben Weststrate (33), de trainer van Goese Matty Corstanje (16) die zaterdag in Krabbendijke Zebra-turn- kampioene werd, als hem gevraagd wordt hoe Matty's kansen liggen om in de fina le te komen van de persoon lijke keurturnkampioen- schappen Nederland. Matty zelf is ook niet pessimis tisch. De komende kampioen schappen moet ze oefeningen doen die op de Olympische Spe len worden gedaan en die heeft ze al een aardig eind onder de knie zoals ze zelf zegt. Vorige keer was ze een beetje ziek en kwam toch nog in de halve fina le. „Keihard trainen", zegt ze. Vijf tot zes uur in de week traint ze bij Volharding en een keer in de maand bij de Zebra selectie- groep Zeeland. Bij Volharding gaat dat onder deskundige lei ding van Ben Weststrate die tot voor enkele jaren zelf in het Ze bra-keurkorps meedraaide. Hij zegt over Matty: „Ik train haar nu vijf jaar en echt wel gericht. In die paar jaar hebben we een schema gemaakt en dat zijn we nu aan het uitwerken. Het is gebleken dat ze wel talent heeft". Matty zelf is ook bereid om te werken voor de topsport maar ze wil daar niet haar school voor opofferen. Als leerlin ge van de vierde klas mavo in Goes moet ze dit jaar eindexa men doen en dat is op dit mo ment belangrijker dan het tur nen, „Als ik mijn huiswerk niet kan maken sla ik wel eens een uurtje training over"- Ze wil kleuterleid ster worden, maar op tie vraag of ze daarna door wil gaan met turnen antwoordt ze bevestigend. Voor de ZEBRA-kampioenschap- pen van zaterdag had ze zich niet zenuwachtig gemaakt: „Ik ben er naar toe gegaan, met het idee, dat ik niets te verliezen had, ik kan alleen maar winnen". Anke Hoogstrate uit Zierikzee, die tweede werd in Krabbendijke, kent ze ook al langer. Ze zitten samen op de ZEBRA-training. Voor de wedstrijden zaterdag had ze zichzelf 50 procent kans gegeven. „We hebben samen veel wedstrijden gedaan en de uitslag maakte altijd maar een paar tien de punten uit". Toch is Matty Corstanje blij met deze overwin ning, want haar conditie was niet zo best. „Aan het eind van iedere oefening was ik eigenlijk te moe om het laatste onderdeel eruit te halen. Matty turnt al vanaf haar vijfde jaar. Toen ze tien werd kwam ze in de selectiegroep keurturnen v/aar ze nu nog inzit. Ze helpt Ben Weststrate bij het instrueren van de meisjesafdeling van Vol harding en traint zelf mee in de damesgroep. Soms geeft Ben West strate haar apart les, Dan wor den lenigheids- en krachtoefenin gen gedaan of wordt er in de buitenlucht gelopen. Momenteel worden nog de verschillende on derdelen doorgenomen maar na de vakantie wordt de oefenstof zoals die voor de Olympische spelen en bij de werelkampïoen- schappen wordt verwerkt in el kaar gezet. Om in conditie te blijven rookt Matty niet drinkt ze niet en gaat ze om half tien naar bed. Voor wedstrijden nog vroeger. Ook neemt ze verschil lende lesboekjes door met nieu we oefeningen. „Je moet er alles voor over heb ben. Ze zeggen dat het de moei lijkste sport is die er bestaat. Voor je iets bereikt moet je echt wel twee of drie jaar hard trai nen", zo zegt Matty Corstanje, die er tenslotte nogmaals de na druk op legt, dat het schoolexa men toch wel belangrijker is! MIDDELBURG De Zaak- Eindhoven heeft gisteravond tij dens de jaarvergadering van het schaatsgewest Zeeland in Mid delburg enige beroering ver wekt, voor een groot deel het gevolg van enige communicatie stoornissen .anderzijds het ge volg van enige controverse tus sen de rijders van de groep Goes (Midden-Zeeland) en de deze vergadering afgetreden geweste lijke secretaris A. J. Haag. Ter herinnering het volgende over de ze nare kwestie: de directie van de kunstijsbaan Eindhoven trok zich on langs niets aan van het besluit, dat het KNSB-gewest Noord-Brabant de uren van de baan zou verdelen en gaf 50 procent van de beschikbare tijd aan de ijsclub Eindhoven en de rest aan de clubs van Brabant en de rijders uit Zeeland. De KNSB nam daar geen ge noegen mee en schorste de Eindho- vense ijsclub, met het gevolg, dat on der meer de Zeeuwse schaatsers niet meer op de uren, waarop ze normaal reden, gebruik kunnen maken van de ze baan. Gewestelijk voorzitter L. van der Hiele liet weten: „We moeten ons scharen achter het gewest Brabant, maar we gaan niet mee met de gedachte om de Zeeuwse schaatsers nu maar naar Utrecht of Alkmaar te laten uitwijken. Ze blijven in Eindhoven rijden, maar dan op de recreatieve uren, zodat ze geen schorsing door de KNSB riske ren". De voorzitter voegde er nog aan toe, dat Zeeland gevraagd heeft deze zaak zo snel mogelijk op te lossen. Ko •Goeree. sprekend namens de rijders: „Dat is juist, maar er komt nog iets bij. De schaatsvereniging De Poel heeft gevraagd om ijs van de Eindhovense baan voor de rijders te mogen huren, maar toen heeft de heer Haag gezegd dat dat niet mag," En hier kwam het misverstand: „Ik heb tegen de heer Van de Kreeke van de ijsclub De Poel gezegd, dat Brabant volgens de be- woordigingen van de heer Assendorf de Zeeuwen nooit zal beletten op de recreatie-uren te gaan rijden, maar volgens mij zou dit door de Braban ders niet als loyaal beeschouwd wor den." Ko Goeree, opvliegend alsof hij door een wesp was gestoken: „II heeft zelf tegen mij gezegd, dat wij of De Poel geen ijs konden huren," Haag: „Ik heb er toch geen voordeel van om jullie niet te laten rijden Ko Goeree: „Dat heeft u wel, maar dat rakel ik niet allemaal meer op. Comello (directeur van het KNSB-bu- reau, red.) heeft me zelf gezegd, dat Zeeland ijs mocht huren in Eindho- ven." Voorzitter Van der Hiele had deze avond geen voorzittershamer voorhan den, maar het lukte hem niettemin met een doodgewone soeplepel enigs zins de vrede te herstellen. „We schie ten er niets mee op om alles op alles te zetten. We moeten trachten om on ze positie bij het gewest te blijven be houden", aldus de heer Van der Hiele. Ko Goeree: „Maar niet als vijfde wiel aan de wagen". Voorzitter Van der Hiele: „Ik zal morgen (vandaag dus, red.) bij het hoofdbestuur van de KNSB uitspraak zien te verkrijgen of zij in Eindhoven ijs mogen huren en dat door mogen geven aan de ijsclub De Poel," Even later kreeg secretaris Haag het nogmaals aan de stok met de rijders, toen de tc-verslagen aan de orde kwa men. TC-voorzitler hardrijden Tesse- laar had nog niet veel te vertellen, maar wist niettemin te melden, dat de resultaten van de strijd aan de IJsselcup beter waren dan vorig jaar, ondanks de moeilijkheden in Eindho ven. Secretaris Haag: „U moet die resul taten niet met elkaar vergelijken, want vorig jaar was het een slechte ploeg." Trainer Wim Hirdes stoof op: „Dat is wel erg sympathiek, uw opmerking is een aanfluiting". Secretaris Haag: „Dan wil ik zeggen, dat er een min der sterke ploeg reed dan we konden uitzenden. Verder zal ik er niet "eel over zeggen, want dan wordt het bij zonder vervelend. Ik heb var) officials op de baan verslag gekregen van de Zeeuwse rijders, maar dat was niet zo best"... De andere te's hadden weinig te ver tellen, omdat er voor het schoonrij- den, jeugdschaatsen en kiuistrijden geen ijs was. Een ander misverstand ontstond over Zeeuwse records van Arjaan van de Kreeke op de 500 en 1500 meter, respectievelijk met 44.0 en 2.22.1. Ar jaan wilde ze echter niet erkend heb ben: „Vorige maal kon ik geen erken ning krijgen, omdat er geen landme tersverklaring bij was, nu kon ik die verklaring niet krijgen omdat die al leen voor wereld- en Nederlandse re cords gelden, dus nu hoeft het voor mij ook niet". Tenslotte werd hei misverstand opgeruimd toen bleek dat de rijders inderdaad geen land metersverklaring hoeven over te leg gen (dat is al gebeurd als de scheids rechtersverklaring afkomt) en toen ging Van de Kreeke er wel mee ak koord- De records van november 1971 blijken echter al lang (in januari 1972) ach terhaald te zijn: voor de 500 meter heeft Arjaan nu 43.4 genoteerd staan, voor de 1500 meter 2.17.5 „Ik hen maar gestopt met om erkenning te vragen omdat bleek, dat ik toch die landmetersverklaring nodig liad", ver zuchtte de Zeeuwse kampioen. Het voorstel om de afdracht (per Zeeuws KNSB-lid per jaar) aan de bond te verhogen van 50 cent naar 75 cent (en daardoor de afdracht aan het gewest Zeeland van 75 cent naar 1,25) vond geen genade in de ogen der vergadering. Op voorste! van de heer Jan Pomper uit Zierikzee werd besloten de afdracht op de oude voet te handhaven en als de KNSB dan be sluit tot verhoging over te gaan die dan te betalen en vervolgens om ho gere subsidie te verzoeken. In het bestuur werd Ko Goeree in de plaats van de heer Haag als secreta ris benoemd; hij zal omstreeks april volgend jaar in functie treden. De heer Pomper werd herbenoemd; in de tech. nische commissies waren geen muta ties. Aan het eind van de vergadering dank te voorzatter Van der Heilde de heer Haag voor al het werk, dat hij voor het gewest, dat hij zelff hielp oprich ten, verricht heeft. „U heeft veel ge daan voor de instandhouding van het ;ewest". aldus de voorzitter. De heer Haag: „Ik hoop, dat de sa menwerking de toekomst beter zal zijn want daar ontbrak het wel een? aan" Een voorstel van tc-voorzitter Tesse- laar om de heer Haag tot erelid te be noemen wimpelde de aftredende se cretaris zo snel af, dat Wim Hirdes en Ko Goeree geen gelegenheid meer konden krijgen tegen te stemmen... rADVERTENTIE Yreemd geld! ieOOStqirO Met Posteiro kunt u in meer Met Postgiro kunt u in meer )>- dan 15 landen zonder kosten vreemd geld opnemen (grenzeloos handig op vakantie!). dak makkelijk! K0VACS WIL ZILVER VLOOT WEL EENS ZIEN AMSTERDAM Ncj voordat Ste fan Kovacs, op 17 december na de wedstrijd MW-Ajax r Roemenië met kerstvakantie gaat zal er een gesprek tussen het Ajaxbestuur en de Roemeense oefenmeester plaatsvinden over een eventuele contractverlenging- Als Kovacs voor een nieuwe periode blijft dan zal dat weer twee jaar zijn- GOES - Topamateur-wielren- ner Cees Priem (22 Jaar) wordt volfjend seizoen beroepsrenner in dienst van het Duitse merk Rokado. Hij heeft met bemidde ling van zijn ploegleider Plet Liebregts een voorlopig akkoord bereikt en samen reizen ze J5 december naar Dortmund om er het contract te tekenen. „Er moeten", aldus Priem, „eerst wat kleine punt* unr Tier ik het contract niet zal tekenen" De overeenkomst mei Rokado zal overi gens pas met. tr.gang van april geslo ten worden, want op advies van zijn dokter rijdt Priem de eerste maanden van het- nieuwe seizoen nog als ama teur. „Dat vindt hij beter", zegt Priem, „dan dat ik na een zó lange r<i_Mperio- Dat Cees Priem 1 wirier- aaavond onplaata Voetballer uit Zonnemaire 7 duels geschorst ZONNEMAIRE De voetballer L. de Munnik uit Zonnemaire is door de strafcommissie van de afdeling Zee land van de KNVB voor niet minder dan 7 wedstrijden geschorst. Boven dien kreeg de 30-jarige De Munnik nog 2 wedstrijden voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. In de wedstrijd Lewedorpse Boys - Zonne maire op 5 november trapte deze speler een tegenstander. Hij werd uit het veld gestuurd. De straf voor deze voetballer was zo hoog omdat De Munnik reeds een strafblad had. "s-HEERENHOEK Zee kampsoen Jan Raas is ln de Korenbeurs In zijn VHeerenhoek gehuldigd prestaties in het afgelo. waarin hij onder moer een etappe won in Olympia's Ronde van Neder land en de provinciale titel veroverde. Hij werd toegesproken door wethou der C. Verdonk van Bonsde, die Jan Raas een bronzen medaille overhan digde. Van voojziter Jan Pomparnol- le van de supportersclub kreeg de renner een enveloppe met Inhoud. Er was Ln de Korenbeurs voldoend» te beleven. De fanfare St-Cecilla speel de. er was een verloting, er kon gedanst worden en ook was er een wedstrijd op hometrainers De uitsla gen van deze wedstrijden waren: AMATEURS: 1 T. Stroosnljder. Kruiningen. 38 a»- conden; 2 J. Moelker. Weme'.dinge, 18.2; 3 S. v. Ham. Sas van Gent. 18,4; 4 J. Raas. Heinkenszand J8 5; 5 J. t. Ham. Krabbendijke. 18.6: 6 en 7 W West dorps. Hejnkcnszand en Tonny Huyzen. Kloet ingc. 39.4; 8 W de Wil de. Kloetinge, 19,0; 9 Kees Priem, 20 seconden. Nieuwelingen: 1 B Scheers. Middel burg. 21,8; 2 R. Verboom, Ellewouta- dijk. 22,8: 3 R Koole, Goes 22.8; 4 R. v. 't Westeinde. Nieuwdorp 23; 5 J Courtin, Helnkenszand 23,2; 6 C. Spaans, 's-Gravenpolder 24,5; 7 W. Hoondert, Helnkenszand 25; 8 Kees Witkam, "s-Heerenhoek 25. HET KLEINE Zeeuwse schaatswe- reldje wordt nog al eens geplaagd door communicatiestoornissen. De laatste jaren zijn het wel eens klaag vergaderingen (vooral voor de lange- haanrijders en dat is wel eens verve lend om toe te luisteren voor de schoonrij ders en de kunstrijders, in wier wereldje het rustig toegaat; ze wensen alleen maar meer natuurijs omdat de een denkt, dat de ander het wel zal doen en de ander niet weet oj het eigenlijk wel gebeuren moet. Maar over dergelijke communicatie stoornissen (die tenslotte met een beetje goede wil zijn op te lossen als men elkaar maar weet te vinden) willen we het in dit korte bestek niet hebben. Het gaat ons om de erkenning van Zeeuwse records. Want daar gaat veel tijd mee heen, met die erkenning. Zo werden twee records van Arjaan van de Kreeke, de Zeeuwse kampioen, die toch eigenlijk in zijn eentje voor al die verbeteringen zorgt, van vorig jaar november gisteravond op de jaarver gadering van het Zeeuwse gewest pas erkend- Het waren echter al volkomen verou derde records. Want Arjaan van de Kreeke heeft al lang weer nieuwe records gevestigd, in januari van dit jaar namelijk, die echter evenmin goedgekeurd .zijn. We begrijpen niet goed waarom daar steeds bijna een jaar meegemoeid moet zijn: het is voor het districtsbestuur oj de techni sche commissie oj wie dan ook toch een kleine moeite om de papieren beslommeringen even uit de weg te ruimen? Arjaan van de Kreeke is dat best waard. We hébben niet zoveel Zeeuw se sdhaatssterren. Terwijl Arjaan toch met dezelfde (beperkte) mogelijkhe den bijna wat zijn prestatie betreft op één lijn is te stellen met de legendarische Kees Broekman'. PETER VERHAGE BOULOGNE In het Casinozwem bad van de Franse vissersstad Boulog ne heeft een zwemploeg van het Mid delburgse Luctor et Emergo zondag felle strijd geleverd met vooral gast club Swimmingclub Boulonnais en de zwemclub Lens. Het was een spannen de en open strijd, die de Boulogne- ploeg af te rekenen met enkele handi- tegen Luctor 144 en Lens 113. In deze wedstrijden had de Luctor- ploeg af te rekenen met enkele handi caps: enkele deelnemers leverden de de dag tevoren in Vlis- singen een felle strijd in de Zeeuwse zwemcom- petitie. bovendien was er vroeg vertrokken voor een vrij lange reis en tenslotte was de Franse indeling in twee leeftijdscategorieën (ge boren in 1959 en daarna en in 1958 en daarvoor) niet bevordelijk voor een nog hogere klasse ring. Een Hollandse pun tentelling zou zonder meer in het voordeel van de Zeeuwen hebben gewerkt. Onbetwist hoogtepunt van deze inter nationale ontmoeting was de 10 maal 100 meter vrije slagestafette voor jon gens en heren- De spanning tijdens deze race was zenwslopend en voor dat de laatste meters weggecrawlö waren had het Boulognese bad staan schudden op zijn grondvesten. Luctor won tenslotte de race met 2 seconden voorsprong op Boulogne. Volgens offi cieuze tijdwaarneming kwam Frans van Kruiningen voor het eèrst onder de minuut met circa 59,5 sec. Tevoren was reeds in Middelburg be kend, dat in de gelederen van Boulog ne enkele zwemmers huisden, die op de vrije slag tot ae beste vijftien van Frankrijk behoorden. Dat bleek wel: Frans van Kruiningen kwam onder de gegeven omstandigheden met zijn 62 2 lang niét slecht voor de dag, maar had weinig in te brengen tegen Jac ques Bougeois en Jaques Meigneux van Boulogne, die respectievelijk 58.0 en 59.0 lieten afdrukken. De meeste nummers werden gewon nen door Boulogne, behalve dan de estafettenummers. Bijna had Annelies Kerkhof voor de enige persoonlijke zege gezorgd op de 100 m schoolslag, waarin ze met een tijd van 1.31.3 gelijk eindigde met Martine Vinchant van Lens, die een fractie eerder aan tikte. Rudi Mani pakte achter de onbereikbare Jacques Meigneux een fraaie tweede plaats op de 100 meter vlinderslag na felle strijd met Jacques Bourgeois van Boulogne. Op de 100 meter vlinderslag kwam Grace Comijn niet tot een supersnelle tijd, maar ze ontlokte wel grote be wondering van het publiek toen ze in een prachtige glijvlucht door het wa ter schoot Drie banen lang lag ze aan kop, tenslote moest- ze ouigen voor de eindsprint van Yveline Deguisne (1.25.0 en 1-27.1). Ook op de 100 meter vrije slag kwam Grace Comijn, samen met Carla Mei jer, uitstekend voor de dag. Beide Luctormeisjes leverden felle strijd met het Lens-zwemstertje Corinne Vinchant: het werd een close-finish: 115-1 voor Corinne en Grace, 1.15.2 voor Carla Meijer. SPONSOR VOOR SCHAATSER DEVENTER Hans van Helden zal dit seizoen door Kroon vleeswa- renfabriek in Zwaagwestelnde worden gesponsord. Hij heeft van dit bedrijf bovendien de verzekering gekregen dat hij naast zijn schaatscarrière aan een goede baan wordt geholpen. UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen zijn: 100 m rugslag meisjes jongste catego rie: 1 Sylvie Bourgeois 'Boulogne) 127.5; 3 Josien Geers (L) 1.34.0; 4 Eline Oranje Lj 1.31.0 100 ro. vrij» slag jongens id: 1 Patrick Peutry 'B1 69.4, 2 Rob Geervliet (Lj -.14.9. 5 Ronnie van Vliet (L) 1.25.8; 100 m rugslag meisjes (oc): 1 Yveline De guisne (B) 1-20.4; 2 Carla Meijer (L) 1.23 4; 6 Els de Klerk <L) 1.39.0; 100 m vrije slag jongens (o.c.): 1 Jacques Bourgeois (Bi 58.0; 3 Frans van Krui ningen (L) 62.2; 5 Rudi Manni (L) 64-2; 100 m schoolslag meisje* (j.c.): 1 Marïe-Laure Bohadlo <L) 1-40.9; 3 Susan Goossen (Lj 1.416; 5 Josien Geers (Lj 1.49.2; 50 m vlinder slag jongens (j.c.j; 1 Partrick Feutry (Bj 34.0; 2 Rob Geervliet 37.6; 4 Ronnie van Vliet 45.0; 100 m schools- slag meisjes (o.c.): 1 Martine Vinchant L) 131.1; 2 Annelies Kerkhof L) 1-31-1; 4 Els de Klerk (L) 1.33.5:100 m vlinderslag jongens (o.cj: 1 Jaccues Meigneux (B) 66.9; 2 Rudi Manni (L) 1.10.1; 4 Hans van de Guchte (L) 1.17.9; 50 m vlinderslag meisjes (oc.): 1 Sophie Leperre (Lj 38.5; 3 Corrie Geers (L) 43-2; 4 Gusta James (L) 44.1; 100 m schoolslag jongens (j.c.): 1 Christophe Lefebvre (B) 1.38.7: 2 Rob Geervliet (Lj 1.42.7; 3 Anne- Harm Barkema (L) 143.5; 100 m vlinderslag meisjes (o.cj; 1 Yveline Deguisne (Bj 1-25.0; 2 Grace Comijs 1.27.1; 3 Carla Meijer 1.31.0; 100 m schoolslag jongens (o.cj: 1 Alain Ler ens seau (Bj 1.17 3; 4 Rudi Manni (L) 1.26.0; 6 Hans van de Guchte (L) 1.30.2; 100 m vrije slag meisjes (J.c.): 1 Sophie Leperre (L) 2.35.2; 3 Susan Goossen 'L; 1.205; 5 Corrie Geers (L) 126.9; 100 m rugslag jongens (j.c.): 1 Patrick Feutry (Ej 1.22.5; 2 Rob Geervliet i-29.2; 3 Peter de Lange (L) 1-31.2; 100 m vrije slag meisjes (o.c.): Corinne Vinchant (L) 1.15 1; 2 Grace Comijs 1.15.1; 3 Carla Meijer i.15.2; 100 m rugslag Jongens (o.c): 1 Eric Bourgeois 'B) 1.12.3; 3 Frans van Kruiningen (L) 114.0; 4 John de Lange (L) 1.15.3: Tien maal 100 m vrije slag meisjes: i Luctor 13.47.5; 2 Lens 14.26.0; 3 Boulogne 15.04.1; id jongens: 1 Luctor 11.27.6; 2 Boulogne ii.29 6; 3 Lens 12.34e. Op de foto vlnr: Grace Comijs, Susan Goossen en Annelies Kerkhof, de meisjes, die flink wat punten voor Luctor aandroegen. ADVERTENTIE Geef mef Sint-Nicolaas BLOEMENCHEQUES 4fl L Dloaei en miMvn middelburg - souburg - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 13