TERMIJN- SPAREN De Sloe-ontwikkeling had nauwelijks gevolgen voor bevolkingstoename Goes hoe leert u lancia B.enw. Domburg: haast maken met aanleg rioolpersleiding KENNEN? 1 jaar vast 6 2 jaar vast 6% 00 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK Mogelijkheden van 'Vestzaktheater' Vlissingen met SCI besproken CHR. SCHOLENGEMEENSCHAP OVER SCHOOL EN SAMENLEVING COLLEGE IN BEGROTING 1972: „BESLOTEN OM OPDRACHT TE GEVEN VOOR BESTEKKLAAR MAKEN" Veneco-uitverkoop vrijdag voortgezet CV-plannen? Even bellen Hollestelle 01100 - 6995 'DE WERELD DRINGT STEEDS MEER OP IN ONZE KERKEN IflStAO NOVEMBER 1571 PROVINCIAl! ZEEUWSE COURANT 9 OORZAAK IS VOLGENS B. EN W. GOES: WEGBLIJVEN VAN TOELEVERINGSBEDRIJVEN GOES - B. en w. van Goes hebben geconstateerd dat de bevol kingstoename door de Sloe-ontwikkeling voor Midden-Zeeland en In het bijzonder Goes weinig spectaculair is geweest. In de nota van aanbieding bij de begroting '73 noemt het college als oorzaak onder meer het uitblijven van de komst van toeleveringsbedrijven. IN GOES BEHOEFTE MN 837 WONINGEN Ook op He mlddeUange^ termijn j hoor «espannen nu volgens de o Slïnfficfiets' van de provincie Mltorlng van sioc II niet voor IS hmi dient te komen. Wij vragen "s ernstig af of de industriële ont- tllds weliswaar bewust is gekozen, op dra duur niet een te eenzijdige werk- iriesenbeid doet ontstaan", aldus het toü«e. Vetoes b. en w. kan een meer -eerde werkgelegenheid bijdragen tot üa een evenwichtiger ontwikkeling Op die manier worden meer kansen «schapen om een terugloop van dp bedrijvigheid in een of meer sectoren en de daarmee gepaard gaande werk loosheid op Ie vangen. B. en w. van Goes willen de vestiging van dienst- verlenende en verzorgende bedrijven ei instellingen bevorderen. En met :sae wordt naarbij gedacht aan Goes, set haar nuttige ligging en centrum- jttüle. He', beleid van het college zal de komende jaren gericht zijn op het opvoeren van het voorzieningenniveau Is Goes In dat kader willen b. en w. ook weer het rapport 'Ontwikkelings mogelijkheden voor Goes in de perio de 1967-1985'optafel leggen. Ic de aanbiedingsnota wordt meege- 4hld dat wethouder L H. de Leeuw b gekozen tot secretaris van een rnrgroep. die in nauw overleg met s technische werkgroep gaat wer- >c ui) een strctuurschets voor Mid- teZeeland B. en w.: „Wij verhelen ■j: dat dit wederom een zwaardere tüstlng van het eigen apparaat bete- Woningbouw In de Jaren 1973,1974 en 1975 kunnen In Goes 1640 woningen worden ge- tod. Die woningen zullen voorna- celijk een plaatsje krijgen in de be sliTjnlngspIanncn Goese Polder 11 en Nicrdhoek 1. Uit een overzicht van i> Stichting Samenwerking blijkt dat et op 1 oktober 1972 in Goes behoefte is ua 83' woningen. 0? 1 oktober van dit jaar telde Goes eet woningleegstand van 3,9 Het landelijk percentage is 1,4. Toelichting w. he! college: „Dit voor Goes schijnbaar hoge percentage werd on- gunstig beïnvloed door een flink aan- ld mutaties (verhuizingen etcetera) oirtxral ook door het gereedko- m ra een complex premiehuurwo- pm Valckeslot en koopwoningen it Goes Zuid. Dat beïnvloedt dus tijdelijk het leegstandspercentage". Het dorskemenbeleid van Goes is er op gericht de leefbaarheid te vergro ten. Overigens noemen b. en w. dit pen gemakkelijke zaak, temeer nu de trek van met name jonge gezinnen tar de stad en de daarmee gepaard Pan vergrijzing in de dorpen proces sen zijn, die de leefbaarheid vermin deren. Het college merkt daarbij op est woningbouw in deze kemen heel r=ii me: het middel is voor de oplos- 'tan deze pijnlijke kwaal'. „Zij ba hoogstens er toe bijdragen dat de 7in minder wordt" Op langere termijn achten b. en w. toor de kernen als 's-Heer-Hendnks- anderen en 's Heer-Arendskerkc. vol doende mogelijkheden tot behoud van; de leefbaarheid aanwezig. Dit onder mter in verband met de ontwikkeling ssn nieuwe woonwijken tea westen rai het stadscentrum Met name Kat- adifte en Wolphaartsdijk barën b. en zorfon. In 's-Heer-Arendskerke is mondvoorraad voor eventuele wo- -^bouw (en daarover is overleg .rande) vrijwel uitgeput Binnenkort tnist de raad dan ook voorstellen tot irondaankoop. Er is nu ook een »?jw bestemmingsplan in voorberei- Mg dat voorziet in uitbreiding van oe kern naar het zuiden. Milieu "1 nw'"en ln 7^73 een ambtenaar rastellen die maatregelen moet voor- weiden en uitvoeren op het terrein het milieubeheer. Milieuzaken 3fn "u, ook behartigd door det- wader De Leeuw. feiijds is voor de afvoer van afval- SST ^bebouwing bij de jacht- aten in Wolphaartsdijk een plan morpen, De provincie adviseerde PMlUe op een subsidieverzoek, maar «yz honoreerde het plan niet. B. ei w verwachten niet dat zriïs nog in 7:'Jr oeschikbaar wordt gesteld "J aeuen: „Het is niet verantwoord •Ji -anger te wachten met het nemen mmder omdat fek op het Veerse Me€r tijd niet meer door rijks- "a-eiotaat worden toegestaan. Het I ADVERTENTIE) ïfe00'een overtuigende Mnt: 01184-6679 Fulvla Sedan 'Wellingen f 77.890.- incl. BTW stichting van nieuwe bebouwingen op uet jachthaventerrein is als gevolg van deze overigens volkomen be grijpelijke eis niet mogelijk.. De aanleg van een af va. v.-ti ene. ding worai dan ook steeds dringender'Er is nu opdracht gegeven voor net ma ken van een structuurstua'e- Bij het oplossen van de probi'-matiek zullen b. en w. voorrang geven aan de afvoer van het al'vatwatei afkomstig van de jachthaventerreinen. De be langhebbenden zullen dan een bijdra ge in de kosten van aanleg moeten leveren. Ten aanzien van de sluisplaimen schrijven b- en w.: „Hoeveei wij, ine- de door de positieve ops toiling van net provinciaal bestuur tegonover on ze plannen,, aanvankelijk goede ver- wacnting hadden dat het rijk m de meerkosten van het langere buiten- pand en de bredere sluis zou bijdra gen is deze verwachting door het beëindigen van de rijkssteun voor in frastructuurverbeteringen aan het wankelen gebracht". Het college verwacht ni;t dat het totaal van de bijdragen van de bedrij ven voldoende zal zijn om alle meer kosten te dekken. Men üeraadt zich nu over de te volgen koers. B. en w. verwachten dat het bestaan de voetgangersgebied in de Lange Kerkstraat-Klokstraat in 1973 wordt uitgebreid met de Ganzepoortstraat en de Lange Vortstraat. Oe betrokken winkeliersverenigingen hebben de ge meente om medewerking gevraagd bij de aanpassing van de bestrating. (ADVERTENTIE) De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelder Jeugddienst OOSTKAPELLE In de hervormde! hark te Oo-":apelle wordt- zondaga-! vond de maandelijkse jeugddienst ge houden. Voorganger is ds. J- C. Del beek uit Middelburg, die zal spreken over het thema 'Nemende of gevende 'ief'V. De dienst begint om 19-00 uur. VLISSINGEN De mogelijkheden, die het 'Vestzaktheater', het wijkcen trum 'Open Hof', dienstencentra en der gelijke zouden kunnen bieden voor cul turele manifestaties, zijn uitdrukkelijk aan de orde gesteld in een bespreking van wethouder Cli. J. Gillissen Verscha- ge van Vlissingen met vertegenwoordi gers van het Nut, de ZVtJ, het SAK en de directeur van de Stichting Cultuur spreiding Zeeland (SCZ). Dat deelden b. en w. vrijdag schrif-i Conferentie voor docenten telijk mee in antwoord op vragen ,diej de heer C. C. Verheul (pvda-ppr) had] gesteld over het contact met de SCZ.| Het college maakte duidelijk, dat de bespreking, die moest dienen om na te gaan of het aantal culturele mani festaties in Vlissingen zou kunnen ver meerderen, op 14 maart van dit jaar werd gehouden. B. en w. verder in hun antwoord: "Door de Stichting Cultuurspreiding Zeeland is daarna geen contact meer op vo renbedoelde mogelijkheden met de ge-I meente of de Stichting Culturele Ge meenschap gezocht'. B. en w. stellen, dat het college niet bekend is of en in hoeverre nog in dit seizoen het Vest zaktheater voor manifestaties van de| SCZ kan worden benut. Het college; stelt verder, dat door nauwer contact; tussen de plaatselijke werkgroep van; de SCZ en de Stichting Culturele Ge meenschap een betere gang van zaken; kan worden bereikt. ving kan naar de mening van dr. Dei Vries gemakkelijk tot vervreemding, en vereenzaming leiden. „Men ver wacht van de docenten eigenlijk Ie venshulp. geen ontwijkingen, maar op positie om tot een integratie met he: leven te komen, aldus dr. De Vries, die vond dat vertechnisering van het leven gevaarlijke tendenzen in het onderwijs kan hebben, bijvoorbeeld op het ter rein van.de didactiek. Voorts wees hij; op de macht van moeilijk te grijpen, irrationele factoren, die een gevoel; van machteloosheid tegen de samenle-; :ng kunnen oproepen. ZORGEN OVER TOENAME 2e WONINGEN DOMBURG Het college van burge meester en wethouders van dc ge meente Domburg wil haast maken met de aanleg van een rioolperslei ding. In de begeleidingsbrief bij de gemeentebegroting 1973, die vrijdaga vond in een minder dan twee minuten durende raadsvergadering aan de raadsleden is aangeboden, zeggen b. en w- dat de overbelasting van de beide zuiveringsinstallaties grote zor gen baart. Door de uitbreiding van de recreatie ve bebouwing neemt de overbelasting 's zomers grotere vormen aan. Omdat men de bouw van de woningen niet stil mag en kan leggen ziet. het colle ge zich gedwongen „van twee kwaden het minst kwade te kiezen". In de begeleidingsberief bij de begroting wijst' men er op dat de raad in 1971 heeft besloten deel te nemen in het rioolschap Walcheren, dat belast zou worden met de afvoer en eventueel met zuivering van het afvalwater op Walcheren onder meer door aanleg van een centrale persleiding. „Dit be sluit is nog niet door gedeputeerde staten van Zeeland goedgekeurd naar wij verwachten zal dit ook niet gebeuren", aldus het college dat zegt dat g-s., van mening zijn deze taak aan de waterschappen te moeten overdragen. Dit achten b- en w- aanvaardbaar. „Wij zijn echter mening dat niet langer gewacht kan worden op een beslissing"- De ge meentebesturen van Mariekerke en Valkenisse delen deze opvatting. On langs hebben de drie gemeentebestu ren met elkaar overleg gepleegd. Men heeft toen besloten het ingenieursbu reau van de Vereniging van Nederlan- dese Gemeenten opdracht te geven het gedeelte van de leiding op grond gebied van deze gemeente bestekklaar te maken. In '73 zal het college van Domburg de raad verzoeken hiervoor de benodigde kredieten te verlenen- Over de woningbouw zegt het college dat haar beleid er op gericht is ten behoeve van de natuurlijke groei jaar lijks gemiddeld tien huurwoningen per kern te bouwen. In de kern Domburg worden in 1973 14 woning wetwoningen aan de J. W. Schuur manstraat gebouwd. Daarnaast wordt in de begeleidingsbrief melding ge maakt van de bouw van 7 huurwonin gen in de particuliere sector in deze kern. In Oostkapelle worden geen huurwoningen gebouwd. De oorzaak hiervan is het feit dat in '72 een groot aantal van deze woningen is gebouwd en er een gebrek aan bouwgrond bestaat. In '74 echter zullen er weer wel huurwoningen (16) verrijzen in Oostkapelle. De 26 huurwoningen, in Oostkapelle waarvan men dit jaar met de bouw is begonnen, worden begin 1973 ogeleverd. Datzelfde geldt voor acht woningen in Domburg. Zorg Zonder verder aan te geven wat men er in 1973 aan gaat doen zeggen b. w. dat de steeds grotere toename i het aantal tweede woningen hen met zorg vervult- Door de bouw van per manente woningen in de nieuwe be-[ stemmingsplannen is enig soelaas ont-i staan, aldus het college. „Het .gevaar bestaat dat hierdoor deze kern zich! verplaatst naar de buitenwijken en; dat liet centrum 'leeg' komt te staan-; Dit achten wij een ongewenste ont-; wikkeling", zo schrijft het college dat hierbij aantekende dat deze problema tiek bij de vaststelling van het be stemmingsplan 'Kom Domburg' aan de orde zal komen. Op het gebied van de ruimtelijke ordening zegt het college te hopen dat het structuurplan, dat eigenlijk al in de eerste helft van 1972 had moe ten worden aangeboden, in de eer ste helft van 1973 zal worden voorge legd aan de raad. Grootste boosdoe ner van deze vereniging is, zeggen b. en w. het Instituut Stad- en Land schap te Rotterdam dat een aan tal beloftes heeft gedaan met betrek king tot de snelheid bij de totstandko ming, die men niet waar heeft kunnen maken. De gemeenteraad krijgt vol gend jaar ook 'n aantal bestemmings plannen ter goedkeuring aangeboden. Dat zijn het bestemmingsplan "buiten gebied'. 'Bebouwingsconcentraties Lan delijk Gebied' en de herzieningen van de plannen "Prinseweg', "Kom Oostka pelle' en 'Ten Oosten van de Molen weg' Inleiding en discussies ARNEMUIDEN De docenten dc christelijke scholengemeenschap Walcheren ï.i Middelburg hebben vrij-' dagmiddag en -avond een conferentie gewijd aan 'De schot en de samenle ving - Dat gebeurde in het Zilveren Schor, waar dr. E. de Vries uit Den Haag het onderwerp inleidde. Daarna trok h.-t ongeveer vijftig man tellende; gez-lschan ri<-h terug in discussiegroe pen en -in de avonduren behandeldel men het onderwerp aan de hand vanj een aantal in de groepen geformulcer-j de trefwoorden in een plenaire discus sie. Dr. De Vries stelde in zijn betoog, dat ..derwijs impliceert „opvoeden en; vormerr om mee te helpen de kinde ren n. ns te laten zijn in de samenle-1 ving van morgen". In dit kader vond; hij. dat „elk onderwijs confessioneel' geladen is". Voor de docenten is het: naar zijn mening zaak, dat men bij: het onderwijs de ontwikkelingen in de; samenleving moet verdiscontoren,, „want als wij ze niet opvoeden, voe-l den ze zichzelf op, zoeken ze zelf hun: --jn^ vraagt van de docenten zelfkri- nonnen en opvoederstïek. de wil op de hoogte te blijven Naar de mening van dr. De nes van Wat zich voordoet, de bereidheid betekent opvoeden altijd verandennidentiricatle-tiamir te zijn en in het ,.hrliMJk „nderwUs te durven leven Vervreemding Het onderwijs kan naar de dr. De Vries op die uitdagingen van de samenleving met name reageren door het kritische denken te bevorde ren. door de jeugd te leren analyse ren. Daarnaast is het zaak om de leerlingen op school verantwoordelijk heid te leren door ze te geven en de motivatie te onderzoeken, de maat schappelijke processen overzichtelijk en doorzichtig te maken door op de samenhang der dingen te wijzen en dei creativiteit tc bevorderen. „Die uitda aldus dr- De Sportaccommodaties Medio '73 wordt in Oostkapelle het nieuwe sportveldencomplex (2 sport velden) in gebruik genomen. Het col lege hoopt dat dit met de 3 tennisba nen in dit complex ook spoedig zal kunnen geschieden. Het is de bedoe ling dat het complex sportvelden in Domburg medio '74 in gebruik gesteld wordt. In de januari-vergadering zal de raad voorgesteld worden te komen tot de bouw van kleedaccommodaties met kantines op deze com plexen. B. en w. willen hun beleid ten aanzien van het onderwijs voortzetten zoals in de begeleidingsbrief bij de begroting van '72 is geschreven: een hoge priori teit. binnen het raam van de mogelijk heden en zonodig ten koste van ande re taken- Het college wil ook met voorstellen komen over de aanleg van een trim baan in de bossen bij Wèsthove. Men heeft het ministerie van erm om me dewerking gevraagd. Ook op het ge bied van toeristische voorzieningen heeft het college enkele plannen voor het jaar 1973. Zo zijn er plannen in voorbereiding te komen tot de aanleg van een kampeerterrein in Oostkapel le en voorts zal volgend jaar gewerkt worden aan de voorbereidingen tot aanleg van de parkeerterreinen Rand- duin en Domburgseweg. Het college wil ondanks door om wonenden kenbaar gemaakte bezwa ren komen tot de aanleg van een kinderspeelplaats op het terrein de gemeentekwekerij aan de H. Kesteloostraat- B. en w. zeggen te menen dat de argumenten van de omwonenden 'niet helemaal zuiver zijn en van vooroordelen getuigen'. In de begroting zeggen burgemeester en wethouders dat men verder moet gaan met het verbeteren van de ver houding raad-b- en w. en burgerij- Daarvoor zal men hoorzittingen blij-, ven houden en bij bijzondere gelegen-i heden (zoals hijvoorbeeld hij deze' begroting) huis-aan-huis folders en cir culaires verspreiden. Ook de folder] met gegevens over instanties, voorzie ningen en dergelijke voor de nieuwe; bewoners en voor de zomergasten; wordt overwogen. De restauratie van de molen van Domburg zai begin volgend jaar zijn voltooid. Men wil overgaan tot het aanleggen van trottoirs langs een ge deelte van de Molenweg te Oostkapel le- In verband met het gereedkomen van de eerste woningen in Vronesteyn zegt het college de trottoirs urgent te vinden. „Bij het zien van oude foto's van onze gemeente valt telkenmale op wat v een rijkdom er in dit opzicht verdwenen", schrijven b- en w. bij de mededeling dat men in 1973 op diver se plaatsen bomen wil planten. Men wil dit aanzien trachten zoveel moge lijk te herstellen. Op verkeersgebied zullen ook verschil lende maatregelen worden getroffen, die nader zullen worden omschreven in de verkeersnota. Voorts is men begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de ontsluitingsweg (strandweg). De gewone dienst op de begroting is sluitend met een inkomsten- en uitga venpost van ƒ4.975.156,90- De kapi- taalsdienst daarentegen heeft een na delig saldo van i.750-996,87. Men raamt de verhoging van de op brengst van de verschillende belastin gen op 21-500- De rioolbelasting zal waarschijnlijk 8500 meer opbrengen dan in 1972, voor de woonforensenbe- lasting en de straatbelasting raamt men de verhogingen op respectievelijk 7000 en 3650. Juwelierszaak Van den Hemel naar Middelburg VLTSSINGEN Na een periode van vijftig jaar op de Kleine Markt te Vlissingen vertrekt de juwelierswinkel Van den Hemel naar Middel burg. Oorzaak van het vertrek is 'net feit dat de eigenaresse een exclusief sier raden-winkeltje wil beginnen. Omdat in de Vlissingse vestiging ook allerlei andere artikelen verkocht werden kon dit plan hier niet verwezenlijkt wor den. Vanaf 1 februari is de juweliers- zaak te vinden in het centrum te Middelburg, waar een tijdelijke oplos sing is gevonden tot het Geereplan gereed is. In Middelburg zullen vooral hedendaagse sieraden worden ver kocht. De jonge edelsmeden zullen duidelijk hun stempel drukken op de hele collectie. In het pand aan de Kleine Markt wordt een kinder kle- dingwinkel gevestigd. LUSTRUM MIDDELBURGS SCHOLIEREN KAMPIOENSCHAP MIDDELBURG Tijdens de kerst vakantie n.l. op 29 en 30 december as. zal de tafeltennisvereniging Middel- gen aanbrengen in bestaande structu-i ren/ Moeilijke factoren in dat proces1 noemde hij de gecompliceerdheid van: de samenleving „duidelijkheid be staat in feite alleen bij extreme gree-; pen" en de invloed daarvan op dei jeugd. Hij wees erop, dat in die, ontwikkelingen vooral vragen naar] het mens-zijn ontstaan, „omdat we te maken hebben met een reductie. een; functionalisering van de mens. „De! jeugd vraagt overtuiging en eerlijk- beid, die gaat boven leeftijd en func-; tie: gezagsverhoudingen worden well erkend, maar per persoon". In samen-j hang met de vragen van mens-zijn en identiteit stelt de jeugd met name; burg-Zuid haar eerste lustrum vieren ook vragen naar de verantwoordelijk var. de jaarlijks te houden Middelburg I heid. „Men kan geen compensatie vin-| se kampioenschappen voor scholieren, den in vrije tijdsbesteding, als de: De organisatoren zijn. gezien de enor- werksfeer bijvoorbeeld niet alleen het] me belangstelling in de afgelopen ja- teamwork, maar vooral de teamgeest: ren, voorbereid op een totaal aantal inschrijvingen van ongeveer 300 jon gens en meisjes. Vorig jaar meldden zich ruim 250 deelnemers. De aanmelding kan geschieden via de1 scholen door middel van verzamelfor- mulieren en Middelburgse scholieren die een school buiten Middelburg be zoeken kunnen zich tot er. met 25 december a.s. opgeven bij da heer C.i Rem in Middelburg. Het evenement] wordt dit jaar gehouden in de gym nastiekzalen aan de Marcus de la Pal-1 mastraat en aan de Roozenburglaan. Opnieuw is de Vitrite-wisselbeker de inzet voor de meest succesvolle school.; DOMBURG - Mejuffrouw M. Maan uit Domburg '24 jaar), secretaresse en-speelster van het eerste team van de Domburgv.- handbalclub is vrijdag m het huwelijk getreden me: de heer J. Toutenhoofd uit Westkapelle. Bei den zijn werkzaam bij de NV Den Herder in Serooskerke Het huwelijk werd voltrokken in het stadhuis te Domburg waar de pupillen van de Domburgse handbalclub me: ereboog- jes stonden om net bruidspaar te begroeten- MIDDELBURG Vrijdagmorgen is de verkoop van goederen uit de voor raden van de voormalige Middelburg se vestiging van de Yprenïgde Neder- landse Confectiebedrijven (Veneco) op het Molenwater, na een onderbre king van een week wegens het ontbre- ken van tie vereiste verkoopvergun- ning, voortgezet. De belangstelling voor deze verkoop was vrijdagmiddag zo groot dat de firma Simaco. een Amsterdamse fir ma die zich bezig houdt met de verkoop van uit liquidaties afkomstige goederen en dit ook in Middelburg doet. de deuren tussen half arie en half vier 's middags noodgedwongen wegens een te grote toeloop van pu bliek moest sluiten- De heer P. Sisselaar, zaakwaarnemer van Simaco, schatte het aantal belang stellenden voor de tegen lage prijzen aangeboden heren-, dames- en kinder- confectie. alsmede voorraden schoe nen op 4 a 5 duizend mensen Tot wanneer de verkoop doorgaat, kon de heer Sisselaar vrijdagavond nog niet meedelen. „Ais het ver trouwen van de bevolking zo blijf sluit ik de mogelijkheid van een per manente vestiging niet uit. V.'e voeren elke avond nieuwe voorraden aan. Het mooiste bewijs dat zoiets moge lijk is zie ik in Sas van Gent, waar we al drie jaar verkopen", zo zei hij. Vandaag 'zaterdag) wordt vanaf 9 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds verkocht, terwijl de verkoop maandag om 1 uur 's middags begint. (ADVERTENTIE) 'Kloveniers' Middelburg: FELICITATIES VOOR ZESTIGJARIGE SCHIETVERENIGING MIDDELBURG Het bestuur van de Middelburgse schietvereniging 'De; Kloveniers' kreeg vrijdagmiddag tij-! dens een receptie in 'De Gouden Poor-j te' ter gelegenheid van het zestigjarig] bestaan gelukwensen aangeboden van burgemeester drs. P. A. Woltcrs en commissaris van politie, dr. D- van Ooijen. Voorts gaven nog enkele vertegen woordigers van sportverenigingen blijk van hun belangstelling. Van het provincaal bestuur was er een felicita tiebrief terwijl de gemeentelijke stich ting sportbelangen de jubilerende ver eniging een bloemstuk had geschon ken. De leden boden hun bestuur een fraaie klok aan Dit cadeau krijgt een plaatsje in de kantine van De Kloven- niersdoelen. Dow Chemical Nederland te Temeu- zen liet zijn gelukwensen gepaard; gaan met een geschenk onder couvert- Na de receptie geb'ruiikte het bestuur een koffiemaaltijd- Vandaag (zater dag) worden dc schietwedstrijden inj het kader van dit jubileum geëndigd- Omstreeks 4 uur 's middags zal burge meester Wolters de prijzen uitreiken in De Kloveniersdoelen te Middelburg.] Afscheid drs. J. R. Glaubitz van Vitrite Fabriek BV ZAAGMOLENSTRAAT 1, GOES Dr. W. Aalders over 'Het Getuigenis' in Ontmoetingskerk te Middelburg 'Studenten worden geïnfecteerd op de universiteiten' de hervormde kerk is geworden als het nu is. Hij noemde het een fataal proces met een lange voorbereiding. ,De wereld dring: steeds meer op in ----- ---- UWCl AAI de kerken en de invloed er van is heel sterk. Een isolement is nie: meer mogelijk. Ook het gezin is geen afge- MIDDELBURG Voor dc afdeling sloten plaats meer maar toegankelijk Middelburg van de gereformeerde j bond in de Nederlands hervormde; kerk, sprak donderdagavond in een vrijwel geheel bezette hal van de Ontmoetingskerk te Middelburg, dr. W. Aalders uit Den Haag, lector aar. de universiteit te Nijmegen, over 'Het Getuigenis' waarvan hij één der on dertekenaars was en dat bij de publi- katie het vorig jaar veel belangstelling trok binnen in de protestantse kerken- MIDDELBURG Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd neemt drs. J. R. Glaubitz, hoofd van de afdeling personeelszaken van de Vitrite Fabriek B.V. in Middelburg, op maandag 11 december afscheid van dit bedrijf. Ter gelegenheid van ai: afscheid wordt op deze dag, van half zes tot zeven uur. een receptie gehouden in Grand Hotel Le Baron Cnassé. Dr- Aalders ging in het bijzonder in, op de achtergronden van het Getuige-j nis dat de hoofdpunten noemt die] momenteel worden aangevochten. „De; diepste bedoeling was, dat de kerk] weer kerk zal zijn, de prediking weer prediking en de ambten zullen functio- I neren waartoe ze zijn ingesteld", al-' dus de spreker. „Dat is de grootste nood van de kerk en in zo'n tijd leven] j,prV TT.A-., (ADVERTENTIE) de Zeeuwse Verwermings Unie is ook uw vertrouwen waard Vraag vrijblijvend bezoek of offerte en u wee! er méér van. I Zeeuwse Verwermings Unie N.V. fndustrleweg 36 Terneuzen Tel.01150-3S41 Het Woord dat ons stelt voor; God is niet of nauwelijks meer onder ons in de kerk. De kansel moe: weer] worden de troon van Christus zoals! Luther dat heeft gezega"- Dr. Aalders begon zijn lezing met eer. terugblik op de reformatie waarbij de: kerk de bijbel herontdekte als een openbaring van God. Hij ging daarbij in op de betekenis van Luther, Calvijnj en andere hervormers en ae wijze waarop zij begonnen om predikanten; op te leiden. .De prediking staat al- van buiten door de publiciteitsmedia- Het karakter van ae wereld is het alleen rekenen met het nu en niet friet een hiernamaals", aldus dr Aalders. Hij keerde zich er fel tegen da; in plaats van predikanten soms pc li tic,:e figuren op de kansels worden toegela ten. ,De studenten worden geïnfec teerd op de universiteiten en zo wor den er predikanten afgeleverd die pre diken op een wijze die ver afstaat van die van voorheen en de gemeente niet bevredigt". Volgens dr. Aalders wijst het getuige nis er op dat we moeten staan in de verantwoordelijkheid tegenover God. „Het is overigens slechts één vorm van getuigen. Dat getuigen moeten we overnemen in de kerk en in ons persoonlik leven- Zonder het Woord van God is er geen toekomst voor de en ons land want het blijft altijd Wdtohgftym*»- - is üssnjm actueel". Na de pauze beantwoordde dr. Aal ders een aantal vragen- Door gebrek aan tijd kon hij niet op alle vragen ingaan. Hij zei daarbij nog: .De nood was ons opgelegd om ie getuigen en we hebben wonderlijke en soms ont roerende reacties gehad, ook uit ande re kerken waaronder «ie Rooms-Ka- tholieke Kerk. Of we resultaat zien is niet zo belangrijk. We moeten wel weten wat er speelt in de kerken, en getrouw blijven". Hij wees er op dat zo belangrijk' Spreker ging verder uitvoerig in op de vraag hoe het komt dat het zo in belangrijk zijn. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter ir. H. Steur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 9