Raad Vlissingen: voor half hoge brug, maar de Souburgse brug moet blijven Voor ontspanningscentrum is nog geen plaats vastgesteld Petitie voor behoud Souburgse brug naar b. en w. Vlissingen A r rnco PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 NOVEMBER iwj VOORBEHOUD VERVAT IN MOTIE VLISSINGEN De Vlissingse gemeenteraad staat achter het plan voor de bouw van een half-hoge brug over het Kanaal door Wal cheren nabij de PZEM-centrale, maar men wil daar de Souburgse brug niet voor 'inleveren'. Van alle kanten uit de raad werd er vrijdag op gehamerd dat de verbinding tussen West- en Oost-Sou burg van uitermate groot belang is. SOUBURGEN NIET SCHEIDEN In een door het college van b. en w.' overgenomen motie van de D'66-er .1. M. Bannink liet de raad welen, dat aanvaarding van het principebesluit tot bouw van een half hoge brug „geschiedt onder voorbehoud, dat de bestaande Souburgse brug niet zal verdwijnen voordat hier een alterna tive oplossing is gevonden voor de verbinding tussen West- en Oost-Sou burg". De heer Bannink, dij aanvankelijk moeite had om voldoende steun te krijgen om de motie te kunnen indie nen, verzekerde de raad, dat het alleen zijn bedoeling was het college van b. en w. een steuntje in de rug te geven bij de onderhandelingen, die met rijk en provincie gevoerd moeten worden om de half hoge brug gefinan cierd te krijgen. Burgemeester drs. Th- J. Westerhout maakte duidelijk, dat in de motie het uitgangspunt, dat het college wil nemen bij de onder handelingen, wordt weergegeven en dat het college de motie daarom over nam. In zijn antwoord op de betogen van de raadsleden had de heer Wes terhout' al duidelijk gemaakt: „Ik geef u de nadrukkelijke verzekering, dat we niet aan de conferentietafel zullen gaan zitten met als eerste kaart op tafel "hier hebt u de Souburgse brug'. Het tegenovergestelde zal het geval zijn". vangst van de stukken in de commis sie ruimtelijke ordening over de zaak moest spreken. „Ik ben bijzonder ge griefd, dat, het college het als vanzelf sprekend beschouwd, dat raadsleden op elk moment kunnen opdraven. U moet er niet van uitgaan, dat ,ie een druk op de knop kunt geven en dat de raadsleden als een duveltje uit een doosje t.e voorschijn komen", aldus het verbolgen raadslid, Hij voerde verder aan. dat eerste de bevolking over de zaak had moeten worden geraadpleegd en dat de raad pas dan een uitspraak over het plan en de consequenties voor de Souburgse brv zou kunnen oordelen- Vogeltje De raad uitte geen bezwaren tegen de motie die overigens niet in stemming werd gebracht. Aanvankelijk had hel. de heer Bannink moeite gekost om drie handtekeningen onder het door hem in te dienen stuk te krijgen. Zijn fractiegenoot ir- C- W. Wondergem tekende het stuk direct., maar de heer E. de Priester (pvda-ppr) gaf pas zijn handtekening, nadat de heer Bannink met nadruk had verklaard, dat hij met de motie geen enkel wantrouwen tegen het beleid van b. en w- wilde uiten, maar dat het alleen de bedoe ling was 'iets zwart, op wit te hebben, waarmee het college kan schermen bij allerlei instanties'. Toen de motie door drie man getekend was gingen b. en w- kort in beraad om terug t.e kramen met de boodschap, dat het stuk werd overgenomen. Zorg De discussie over het plan voor de bouw van een half-hoge brug kosten 1 12,3 miljoen gulden werd vrijdag I beheerst door twee-dingen: door de: zorg, dat realisering van de verbin ding bfï de PZEM-ceptrale zou beteke-i nen dat de Souburgse brug zou moe-' ten worden ingeleverd en door ont- runing ver de procedure, die b. en w- volgden bij de indiening van! hun plan bi: vad. De heer G. J. A. M. Adan (ccp): „Vast! staat, dat de nieuwe brug er moet; komen. Volgend jaar zal de maximale! capaciteit van de Souburgse brug enj de Keersluisbrug bereikt worden. Ook! deze plaats bij de PZEM-cntrale ach ten we in principe juist. Maar we: gaan niet akkoord met het verdwijnen van de Souburgse brug". De heer Adan betoogde, dat de half-hoge brug in feite toch al een 'tweederangs oplos sing' betekent, omdat men eerst het plan heeft gehad voor de bouw van een hoge brug. en vervolgens het plan voor de half-hoge brag, die tenslotte, nog smaller zou moeten worden en die geen aansluitingen krijgt met de Nieu-i we Vlissingseweg. „Het zou teveel ge- eist zijn ook nog de Souburgse brug te laten vervallen", aldus de heer Adan. Hij ging in op het grote aantal reac ties, dat van verschillende zijden is gekomen op eventuele vedwijning van de Souburgse brug en hij stelde, dat opheffing van de verbinding tussen Oost- en Wesl-Soutorug een belangrijke ingreep is- Hij wees —zoals ook andere raadsleden deden -op het feit. dat medische voorzieningen, voor bejaarden, voor het onderwijs en voor verenigingen allemaal in Oost- Souburg aanwezig zijn en niet in West. De heer Adan liet zich kritisch uit over de korte tijd, die de raadsleden beschikbaar hadden om de plannen voor de half-hoge brug te bestuderen en hij stelde dat de bevolking van Oost- en West-Souburg, door het ge meentebestuur geïnformeerd .had moe ten worden over de r'men. De heer Bannink had ook ernstige bezwaren tegen de manier, waarop de raad van de plannen op de hoogte werd gesteld. Hij wees erop. dat de raad binnen vierentwintig uur na ont- „Dc burgers worden door de handel wijze. die uw college nu gevolgd heeft, van het bestuur verwijderd. Het is in strijd met de openbaarheid van bestuur, die u zegt na le streven", zo stelde heer Bannink. Reactie V3n bur- geir>=»—'cr Westerhout: „K. wijs dat van de hand. In de tijd, dat ik voorzitter van deze raad ben, heb ik geleerd hoe ik de terminologie van de ~er Bannink moet wegen. Elk vogelt je zingt zoals het gebekt is". Een opsomming van de heer Bannink van de groepen, die hinder zouden ondervinden van het opheffen van de Souburgse brug ontlokte de heer J. B. Ventevogel (ccp) de boze opmer king: „VerkiezingsdcmagOEie bedrijft u op dit moment, niet anders". De heer Bannink: „Ik geef aan. dat het ten kosten van de leefbaarheid van West- en Oost-Souburg gaat". Overi gens was de heer Bannink van me ning, dat men niet het 'uitgeklede plan' voor de half hoge brug, maar het 15-miljoens plan zou moeten uitvoeren. Burgemeester Westerhout zette uiteen, dat dat 15-milj oen-plan inclusief grondkosten op circa 22 miljoen komt, terwijl het voorgestelde plan 12.3 miljoen gulden zou vergen. Drs. M. Braak (wd) stelde, dat het rapport over de half hoge brug dade lijk na verschijning aan de raad had moeten -.orden overgelegd, zodat de raad het beter had kunnen overzien en overdenken. Hij had er wel begrip voor. dat de Vlissingse raad de plan nen nog in de novembervergadenr.g besprak, omdat men nog wil proberen infrastructuursubsidie te krijgen uit het programma dat tot 1 januari 1973 loopt. De heer Braak signaleerde over igens, dat realisering van de brug een verschuiving in de prioriteiten van de gemeente tot gevolg kan heb ben. Hij meende, dat de brug wel hoog op de lijst moet staan, maar hij tekende daarbij aan, dat de raad te zijner tijd zal moeten bezien op welke manier men de prioriteiten moet ver schuiven. Ook de heer Braak be schouwde eventueel- verdwijnen van de Souburgse brug als een ernstig verlies voor het sociaal-culturele leven in de beide Souburgen, maar hij wees ero-\ dat daar positieve elementen tegenover staan. De VVD-woordvoerder merkte verder op, dat het nut van de 'provinciale tunnel' die tussen het Mamixplein en de Souburgse burg wordt gemaakt, betwijfeld moet worden als de brug verdwijnt In een conclusie zei de heer Braak: „Het plan voor de half hoge brug heeft zoveel positieve kan ten, dat we er in principe ja tegen zeggen. B. en w- gaan over de finan ciering ongetwijfeld keiharde onder handelingen tegemoet". Ook de lieer E. de Priester (pvda-ppr) toonde ernstige bezwaren tegen de procedure, die b. en w. gevolgd had den bij de informatie van de raad over het nieuwe plan. Hij herinnerde net ais andere woordvoerders de den aan de motie, waarin de raad vorig jaar vaststelde, dat er een hoge brug moest komen en hij stelde, dat de raad had moeten worden geïnfor meerd toen tussentijds het alternatie ve plan voor de half hoge brug werd gemaakt. De heer De Priester bena drukte ook, dat er een verbinding tussen de beide Souburgen moet blij ven. omdat niet te verwachten is dat in 1975 dan kan de half hoge brug op z'n vroegst klaar zijn in Wester- zicht bijvoorbeeld een arts en een apotheek gevestigd zullen zijn. Keihard De heer De Priester deed de suggestie tussen West- en Oost-Souburg een tun neltje onder het kanaal te leggen of er voor fietsers en voetgangers een pontveer in te zetten. Verder betoog de de fractievoorzitter van de PvdA- PPR nog eens. dat de half hoge brug over het. kanaal net als de hoge brug niet alleen een Vlissings be lang is. De heer W- de Wolf (pvda- ppr) betwijfelde of in 1975 de West- souburgers al voldoende op Wester- zicht georiënteerd zullen zijn, dat de brug gemist kan worden en ook hij pleitte voor handhaving van de ver binding tussen de Souburgen. De heer C. C. Verheul (pvda-ppr) liet weten, dat hij een uiterst onaangena me week achter de rug had, omdat informatie over verschillende zaken en met name over de half hoge brug de raad erg laat had bereikt. Hij stelde dat de raad de stukken in het bezit had moeten hebben op het moment, dat er een persconferentie over werd gegeven en hij pleitte er voor, dat de raad van het beleggen van persconferenties in kennis wordt gesteld. In een antwoord op eerder schriftelijk gestelde vragen van de heer Verheul hadden b. en w. ont kend. dat de pers het geijkte commu- niecatiemiddel tussen college en raad gaat vormen en het college had ver der gesteld, dat de leden de raads commissies voor de financiën en van openbare werken en volkshuisvesting de stukken gelijktijdig met de pers hebben gekregen en dat met verzen ding van de stukken aan de raadsle den, die niet in die commissies zitten is gewacht, omdat men wilde probe ren de adviezen van de commissies nog in het raadsvoorstel te vermei den. De heer M. A. Kole (rpcu) vroeg of bij realisering van een hoge brug ook de Souburgse brug zou moeten ver dwijnen en ook hij uitte kritiek op de procedure, die gevolgd is bij toezen ding van de plannen aan de raad. Lage brag voor te leggen aan de raad met de vraag of de raad het maar wilde zeggen. G.s. en b. en w. moesten het bestuderen. Eind augustus is er bespreking tussen g.s. en b. en w deskundigen geweest over de financië le consequenties", zette de Vlissingse burgemeester uiteen. Hij gaf aan. dat pas na prinsjesdag duidelijk werd hoezeer ~ien haast moest maken om voor 'net eind van de infrastnictuur- subiside de plannen in Den Haag te hebben. Na een gesprek, dat de burge meester met de minister met econo mische zaken had, werd vijf weken geleden besloten nog verder te bekij ken, waar bezuinigd kon worden en het rapport met het 'uitgeklede plan' kwam 15 dagen geleden op tafel. Vori- w. erover. „De mogelijkheden om u w. ervoer. „De mogelijkheden om u| tijdig te informeren lagen niet in dagen, maar in uren", aldus de heer Wester' out. Hij zei toe. dat de bevol king van Oost- en West-Souburg nog zal worden gehoord over de plannen. Wapenfeit Wethouder F. G. Smit zei in antwoord op opmerkingen uit de raad, dat de tunnel die bij de Souburgse brug gemaakt wordt toch van nut is, om dat anders de kanaalbcug onbereik baar wordt en als die eventueel zou verdwijnen anders toch de bushalte. Een tunnel onder het kanaal leek de wethouder een miljoenenlcwestie en het idee om een nieuwe lage brug te houwen vond hij 'onverstandig'. De heer Smit: „Een hoge brug is cïgen-| lijk nor steeds onze grote liefde, van de belangrijkste wapenfei- m van de Vlissingse raad na de )r!og zijn". Officiële openingen van dienstencentra te Vlissingen VLISSINGEN Vrijdag 15 december houdt de stichting dienstencentrum bejaarden te Vlissingen de officiële openingen van de dienstencentra 'Bachten Kromme' en 'Bachtcn Reede*. De opening van het dienstencentrum 'Bachten Komme' wordt verricht door drs. Th. J. Westerhout, burgemeester van Vlissingen. drs. H. W- Hietkamp, hoofdbureau Zeeland, van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. WETHOUDER 1. FILIUS VLISSINGEN: IADVERTENTIE Voor een - solide regering - gezonder milieu - rechtvaardiger verdeling van lasten HOOG EN LAAG WATER NAP NAP uur cm uur cm uur cm uur cm Zaterdag 25 november 1972 23.28 178 Vlissingen 4.40 219 17.04 223 11.15 211 Terneuzen 5.06 232 17.35 237 11.43 224 23.54 191 Zierikzee 6.05 156 18.30 167 11.49 156 Hansweert 5.44 248 18.11 254 12.18 236 Wemeldinge 6.32 184 18.53 193 12.16 180 Zondag 26 november 1972 201 Vlissingen 5.33 194 17.58 200 12.08 Terneuzen 5.58 208 18.28 215 12.34 214 Zierikzee 6.50 i^S 19.21 153 0.13 129 12.45 157 Hansweert 6.32 226 19.02 234 0.29 205 13.07 227 Wemeldinge 7.18 164 19.45 179 0.33 151 13.05 178 De heer S. Joustra (pvda-ppr) kwam tenslotte met de mededeling, dat hij om de kosten nog meer te drukken voelde voor een lage brug. 'lij stelde, dat men er niet v n uit moet gaan. dat de half hoge brug zo vaak open moet als de keersluisbrug, om dat ook nu meestal meerdere schepen tegelijk de brug passeren en hij meende dat een lage brug betere mogelijkhe den van afstemming op de Keersluis brug zon geven. Burgemeester Westerhout gaf inzijn antwoord uitvoerig aan, dat b. en w. zeer kort de tijd hebben gehad om de raad te informeren. Hij maakte duide lijk, dat de opdracht om een plan voor een half hoge brug niet van b. en w. is uitgegaan, maar dat g-s. dat' hebben gevraagd aan de werkgroep., die ook de plannen voor de hoge brug maakte. B. en w. kregen het rapport over de half hoge brug eind juni. „Het was zinloos toen dat rapport Kind door auto geschept SCHOONDIJKE Het vijfjarig meis je A. M. Q. uit Schoondijke heeft vrij dagmorgen omstreeks negen uur een lichte hersenschudding opgelopen, toen zij bij het plotselinge oversteken van rijksweg 58 in haar woonplaats^ werd geschept door een auto. De auto werd bestuurd door A. C. J. B. uit Groede. niei vergeten,„Frico eten VLISSINGEN De plaats voor de bouw van een ontspannings- en ont moetingscentrum in Vlissingen is nog niet bepaald. De Spuikom is geen vast gegeven.' Dat deelde wethouder I. Fili- us de Vlissingse gemeenteraad vrijdag avond mee bij de behandeling van een voorstel om 10.000 beschikbaar te stellen ter dekking van de voorbe- reidingskosten voor het centrum. De raad ging met de stemmen van de lieren A. van der Maas en M. A. Kole (beiden rpcu) en G. H. van Nljf (pvda-ppr) tegen akkoord met het voorstel. In de beantwoording van een groot aantal vragen over de olannen voor het ortspanmngs- en ontmoetingscen trum zei de heer Filius, dat de Spui kom wel al in een rappoit dat in 1970 verscheen over de recreatieve moge lijkheden in Vlissingen als plaats voor het centrum genoemd werd, maar dat dat niet inhoudt dat het daar nu ook zal komen. De heer Filius maakte verder duidelijk, dat b. en w. zich nader zullen beraden over de vraag welke architect bij de zaak betrokken zal worden. B. en w. vroegen de 10.000 om al in "n vroeg stadium een architect bij de besprekingen over het centrum te betrekken. Volgens de heer J. Verkerk (wd) is de gang van zaken rond de voorberei dingen voor het centrum onduidelijk. Hij herinnerde eraan, dat hij in de Stichting Recreatie is benoemd door en namens de Vlissingse gemeente raad. „Door de vele commissies, die zich met de zaak bezighouden kan ik de recreatie nauwelijks meer zien", varieerde hij op de bomen en het bos. De heer Verkerk wees er verder op. dat het geen uitgemaakte zaak is, dat de Spuiboezem als plaats voor het centrum wordt gekozen en dat ook niet vaststaat, dat het ontspannings- en ontmoetingscentrum als eerste plan door de Stichting Recreatie ter hand zal worden genomen. De heer J. M. Bannink stelde, dat eerst de uitslag van het hehneftenon- derzoek voor het centrum bekend moet zijn, voqr men geld geeft om een architect bij de besprekingen te betrekken en de heer E. de Priester (pvda-ppr) vroeg of een relatie kan worden gelegd met de provinciale re creatiecommissie omsamen te bezien hoe en welke slecht weervoorzieningen men moet creëren vodr de recreanten. MET 325 HANDTEKENINGEN BK# BEZWAREN VAN VELE KANTEN VLISSINGEN Leden van het comi té, dat actie voert voor het behoud van de Souburgse brug, hebben het college van b. en w. van Vlissingen vrijdagmorgen een door 325 West- Souburgers ondertekende petitie over handigd. daarin verzoeken de inwo ners de Vlissingse gemeenteraad „geen principe-uitspraak te doen ten gunste van de bouw van een nieuwe brug over het Kanaal door Walcheren bij de PZEM-centrale, alvorens de Souburgse gemeenschap in de gelegen heid Is gesteld haar bezwaren kenbaar te maken tegen opheffing van de bestaande kanaalbrug en zonder dat alternatieve mogelijkheden voor een rechtstreekse verbinding tussen Oost en West-Souburg zijn onderzocht". De ondertekenaars van de petitie scharen zich daarmee in een rij orga nisaties en instellingen, die al eerder bezwaar maakten tegen opheffing van de Souburgse brug en die de gemeen teraad van een principebesluit daartoe willen afhouden. Reacties op het raadsvoorstel van b. en w. om de principebeslissing te nemen kwamen van de contactraad kerken Ritthem- Souburg, de afdeling Oost- en West- Souburg van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, de Stichting Gezondheidscentrum Oost- en West- Souburg, de Opbouwcommissie Sou burg, het Oranje-Groene Kruis Sou burg, de vereniging 'Het Groene Kruis' Oost- en West-Souburg en de middenstandsvereniging Nemiso Sou burg. De woordvoerder van het West-Sou- burgse actiecomité, de heer T. van Dijk die vrijdagmorgen aan burge meester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen de petitie van de bevolking van West-Souburg overhandigde, liet in een korte toespraak in de b. en w.- kamer van het stadhuis weten, dat het stuk slechts door één volwassene van elke gezinseenheid is ondertekend. De heer Van Dijk: „Wij realiseren ons, dat de rechtstreekse verbinding, welke ongeveer honderd jaar geleden een brug moest slaan tussen de door het Kanaal door Walcheren geschei den gemeenschappen Oost- en West- Souburg, niet alleen een belang van de bewoners van West-Souburg is. De snelle wijze, waarop een en ander in de raad wordt gebracht, noopte ons echter ons tot die groep te beperken. De vele reacties vanuit 'Oost' bewij zen echter, dat dit probleem ook daar Een delegatie van de Westsouburgse bevolking heeft vrijdagmorgen aan het Vlissingse college van b. en w. een petitie overhandigd, waarin de gemeen teraad wordt verzocht geen principe- uitspraak te doen over het verdwij nen van de Souburgse brug. Op de fo to: De heer W. J. Deijnen biedt bur gemeester Westerhout de petitie aan. Foto PZCJ zeer sterk leeft. Dat van de bewoners van 'West' bijna honderd procent deze petitie heeft ondertekend, spreekt voor zich." Voorlopige fase Burgemeester Westerhout maakte de aanbieders van de petitie duidelijk, dat de plannen voor het maken van de nieuwe brug en voor opheffing van de oude Souburgse brug in een voor lopige fase zijn. „Wat nu aan de raad wordt voorgelegd neemt niet weg, dat alsnog op een nog te bepalen manier met de bevolking van Oost- en West. Souburg -over deze zaak gesproken zal worden", aldus de heer Westerhout. Hij zei verder, dat het Vlissingse gemeentebestuur verheugd 13, dat de bevolking zich intensief met zaken als de brugplannen bezighoudt. Zijn fractiegenoot C. C. Verheul gaf aan, dat het centrum een sociaal- culturele functie voor de eigen bevol king zal gaan vervullen en hij vroeg of het daarom .net juist zou zijn wethouder Ch. J. Gillissen Verschage (culturele zaken) de veran;woordehjK- heid voor de plannen te laten delen. De heer W. van Leeuwen (c:p) pleitte voor het aantrekken van een Vlis singse of Walcherse architect, hoewel hij dat niet als volstrekte eis stelde. Hij liet weten, dat zijn fractie graag akkoord ging met het voorstel 10.000 beschikbaar te stellen, omdat bij de voorbereiding hoe dan ook geld nodig is. De heer Kole maakte duide lijk, dat zijn fractie om principiële redenen tegen de bouw van her- cen trum is en de heer J. J. Kempe (pvda- ppr) kwam terug op opmerkingc-n, die da heer Filius in de commissie voor de financiën had gemaakt over de wens van b. en w. om met een architectenbureau van elders te ko men tot een wat andere architectuur in Vlissingen, waardoor een afwisse lender beeld zou ontstaan. De heer Kempe: „Als er één in het college is, die de Vlissingse architecten op het hart getrapt heeft is het de heer Filius". De heer Filius zette uiteen, dat zijn opmerkingen over de architectuur ge zien moesten worden tegen de achter grond van wat in het college over de zaak wordt gedacht en dat ze zeker niet als een diskwalificatie moeten worden opgevat. De heer Filius deed de toezegging, dat met de Vlissingse architecten een serieus gesprek over het centrum zal plaatsvinden. Verder zette hij uiteen, dat de Stichting Re creatie in februari van het volgend jaar geïnstalleerd zal worden, dat de werkgroep, die de plannen tot nu tot heeft voorbereid zich dan zal teru; trekken en dat de begeleidingscom missie, die zich er nog mee bezig houdt ongeveer een half jaar werk zal hebben. In de begeleidingscommissie die op verzoek van de Stichting Zeeland en van het ministerie van erm met de centrumplannen is inge steld, zijn veel geledingen van de Vlissingse bevolking bijeengebracht. De commissie is niet permanent Ritthem De raad verklaarde, dat voor Rif then: I een voorbereldlngsbesluit In voorbf- j reldlng Is. Daarmee wérd dé eerste j stap gezet In de richting van realise- ring van een bouwplan voor 30 wonln- j gen, die ln Ritthem gebouwd zullen worden. Van verschillende zijden uit' de raad werd betoogd, dat men tu exploitatietekort van bijna 150.0M moet slikken om nieuwbouw ln Rit them mogelijk te maken. De heer Verheul waarschuwde et» gen. dat voor uitwerking van het bouwplan in de wand van de Drp» straat een grote opening wordt 1» maakt en wethouder F. G. Smit deel de in antwoord op vragen en opmen kingen van de heer P, HL van de Ven (pvda-ppr) mee, dat ook de RitUiemse aannemer Poelman in de gelegenheid zal worden gesteld om in Ritthem te bouwen. De heer Smit voegde dun aan toe, dat de heer Poelman cü daar overigens aarzelend ave; heef. uitgelaten. De beer Van de Ven hid b. en w. verweten, dat enkele jaren gel» den niet genoeg medewerking vsi gegeven, toen de Ritthemse aannemer wat woningen wilde zetten, Wetko der Smit: „We hadden toen geen bouwrijpe grond ln eigendom. Voor de opstelling van plannen voor 'Beschermd stadsgezciht' gaf de read een bedrag van 172.000,- Wethouder Smit deelde bij de behandeling wt het voorstel daartoe mee, dat noj geen begrenzing is vastgesteld tod: het gebied "Beschermd stadsgezicht'. De raad ging ook akkoord met ee voorstel 765.000,- te geven voor aas- leg van een riooltxansportleiding langs de Zuidbeekseweg en 480.000,- te ge ven voor aanleg van die weg. De gemeentelijke bijdrage voor hat regionaal pedagogisch centnim Zeeland werd voor 1971, 1972 en 1973 vastgesteld op respectievelijk ƒ1,75, ƒ4,25 en ƒ4,25 per leerling voor het kleuter- en basisonderwijs. Wethouder Ch. J. Glissen Verschage beaamde daarbij de opmerkingen van de heer Kempe. dat de lopende eip» rimenten moeten doorgaan, maer da» men pas op de plaats moet mssa met nieuwe experimenten. Met de tweemansfractie nn D H tegen aanvaarde de raad een voorstel om 100 procent subsidie te geven ln het exploitatietekort van de stads m< tobusdienst van de NV Streekvervoer Walcheren. De heer Bannink stelde, dat als de gemeente geen commbw» ris in de nv mag benoemen, men ook de bijdrage maximaal 75.W),- niet moet geven. In antwoord op mgm van zowel de heer Kempe (pnü-ppr; als de-heer Van Leeuwen (ecp) deelde wethouder Filius mee, dat hndelljk wordt bezien hoe-in het streekvervoer gereduceerde tarieven voor bejaarden kunnen worden Ingevoerd. De raad gaf zonder bezwaren f 3500,- voor op stelling van f ADVERTENTIE) HORIZONTAAL: 1 stad op Sumatra. 5 onbeschadigd. 9 rondachtig ge tand. 14 zetel (Latijn). 16 deel van tennismatch. 1" bet gewicht der e®" ballage. 20 waardeloos ding. 23 verfstof uit run. 24 lokprijs. 25 armoe woning. 27 deel van het hoofd. 29 zijrivier van de Donau. 30 achter, cijfer. 34 loswal. 35 bezinksel. 36 een door toverspreuken uit leem ver*e te mens (Hebr.) 37 hoge akker. 38 riviertje bij Dokkum (Friesland! Jaargetijde. 42 jaar (Latijn). 43 volt-ampère (afk). 44 schimmelde bepaalde boom. 47 binnenlandse strijdkrachten (afk). 49 Turkse v hebber. 51 kraakbeen.vls. 52 watering. 53 rivier ln Venezuela. 54 Ito munt. 57 sierlijk gebogen penncstreek- 58 lekkers. 60 gelofte- oorzaak (Latijn). 63 legendarische koning van Vlaanderen. 66 loog. drijf van een toneelstuk. VERTICAAL: 2 klein prlkkelig zoogdiertje. 3 onderricht. 4 voornaamwoord. 5 gij. 6 zangstem. 7 gewoonterecht. 8 overleg. »P zang, dans. 12 race te Assen (afk). 13 deed de 'blauwe knoop on 14 stel. 15 blijkens het voorgaande. 18 tentoonstellingsgebouw e dam (afk). 19 meisjesnaam. 21 hoofddeksel. 22 deel van een 8 boomachtige struik. 36 element Tantalium (afk). 27 voorze ,q lljks voedsel. 31 Jute (Indon.). 32 muzieknoot. 33 kleine (gew e dendlcht. 41 klppeprodukt. 42 putemmer. 43 niet echt. (afk). 46 lengtemaat. 48 alleenzang, alleenspel. 50 zie 53 ho (afk). 55 man, vrouw, 56 herexamen. 57 meubel. 59 relsdocumen tij. 61 dat is (afk). 62 snelle trekkende beweging. 64 mij. 65 ach

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4