1HUI- SPAREN Hulst onderzoekt de behoefte aan woningen in de kleine kernen De Sloe-ontwikkeling had nauwelijks gevolgen voor bevolkingstoename Goes „De wethouder zou zelf in de Braakman moeten kamperen" St.-Nicolaas-beurs in 'De Vlaanderen' Sas van Gent HOE LEERT U LANCIA KENNEN? 1 jaar vast 6 2 jaar vast 6% CO ZEEUWSE NUTSSPAARBANK Raadslid Hulst vindt dat Morres wordt bevoordeeld CV-plannen Even bellen! Hollestelle 01100 - 6995 MOGELIJK MG DIT JAAR START BUURTHUISWERK GROEDE ZATERDAG 25 NOVEMBER 1972 Wissel 2': PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OORZAAK IS VOLGENS B. EN W. GOES: WEGBLIJVEN VAN TOELEVERINGSBEDRIJVEN qq£S B. en w. van Goes hebben geconstateerd dat de bevol kingstoename door de Sloe-ontwikkeling voor Midden-Zeeland en in het bijzonder Goes weinig spectaculair is geweest. In de nota van aanbieding bij de begroting '73 noemt het college als oorzaak onder meer het uitblijven van de komst van toeleveringsbedrijven. IN GOES BEHOEFTE AAN 837 WONINGEN nok op de middellange termijn ge- den zijn onze verwachtingen niet hooz gespannen, nu volgens de ont- uHkkclingsschets van de provincie de realisering van Sloe II niet voor 1985 aan bod dient te komen. Wij vragen ons ernstig af of de industriële ont wikkeling van Zeeland waarvoor des- (Hds weliswaar bewust is gekozen, op den duur niet een te eenzijdige werk gelegenheid doet ontstaan", aldus het college. Volgens b. en w. kan een meer geva rieerde werkgelegenheid bijdragen tot aan een evenwichtiger ontwikkeling Op die manier worden meer kansen eeschapen om een terugloop van dp bedrijvigheid in een of meer sectoren en de daarmee gepaard gaande werk loosheid op te vangen. B. en w. van Goes willen de vestiging van dienst verlenende en verzorgende bedrijven en instellingen bevorderen. En met n3me wordt naarbij gedacht aan Goes, met haar nuttige ligging en centrum positie. Het beleid van het college zal de komende jaren gericht zijn op het opvoeren van het voorzieningenniveau In Goes. In dat kader willen b. en w. ook weer het rapport 'Ontwikkelings mogelijkheden voor Goes in de perio de 1967-1985' op tafel 1 eggen- In de aanbiedingsnota wordt meege deeld dat wethouder L. H. de Leeuw Is gekozen tot secretaris van een stuurgroep, die in nauw overleg met een technische werkgroep gaat wer ven aan een strctuurschets voor Mid den-Zeeland. B. en w.: „Wij verhelen niet dat dit wederom een zwaardere belasting van het eigen apparaat bete- Woningbouw In de jaren 1973, 1974 en 1975 kunnen In Goes 1640 woningen worden ge bouwd. Die woningen zullen voorna melijk een plaatsje krijgen in de be stenimingsplannen Goese Polder 11 en Noordhóek 1. Uit een overzicht van de Slichting Samenwerking blijkt dat er op 1 oktober 1972 in Goes behoefte •is aan 837 woningen. Op 1 oktober van dit jaar telde Goes een woningleegstand van 3,9 Het landelijk percentage is 1,4. Toelichting .van het college: „Dit voor Goes schijnbaar hoge percentage werd on gunstig beïnvloed door een flink aan tal mutaties (verhuizingen etcetera) «maar vooral ook door het gereedko- "men van een complex premiehuurwo- /■ningen'ln-Valckeslot' en- koopwoningen in Goes Zuid. Dat beïnvloedt dus tijdelijk het leegstandspercentage". Het dorskëmenbeleid van Goes is er op gericht de leefbaarheid te vergro ten. Overigens noemen b. en w. dit geen gemakkelijke zaak, temeer nu de trek van met name jonge gezinnen naar de stad en de daarmee gepaard gaan vergrijzing in de dorpen proces sen zijn, die de leefbaarheid vermin deren. Het college merkt daarbij op dat woningbouw in deze kernen heel vaak niet het middel is voor de oplos sing 'van deze' pijnlijke kwaal'. „Zij kan hoogstens er toe bijdragen dat de pijn minder wordt" Op langere termijn achten b. en w voor de- kernen als 's-Heer-Hendriks- ADVERTENTIE) Bel even voor een overtuigende proefrit: 01184-6679 Jte- Lancia Fulvia Sedan 5 versnellingen f 11.890,-Jncl. BTW Automobielbedrijf Gebr. v. Fraassen en Zonen President Rooseveltlaan 768 Vlissingen „Geleidelijke invoering van modern beleid secretarie Goes" GOES Op de gemeentesecretarie van Goes willen b. en w. 'langs gelei delijke weg' een modern personeelsbe leid invoeren. In 1973 gaat men alle functies in het gemeentelijk apparaat beschrijven. In 1972 is de personeelsuitbreiding, zo meldt' het college, volgens het plan uit gevoerd. Volgend jaar wil het college overigens nog voorstellen doen om het personeelsbestand verder te ver sterken en uit te breiden. -Kinderkoor in eucharistieviering OOSTBURG Het kinderkoor van de r-k Sint-Bavo-school te Oostburg ver leent medewerking aan de eucharistie viering, die zaterdagavond om 7 uur in de r-k kerk te Oostburg wordt ge houden. Het koor zingt enige ritmi sche liederen. kinderen en 's Heer-Arendskerke vol doende mogelijkheden tot behoud van de leefbaarheid aanwezig. Dit onder meer in verband met he ontwikkeling van nieuwe woonwijken ten westen van het stadscentrum. Mc. name Kat- tendijKe en Wolpnaartsdijk baren b. en w. zorgen. In 's-Heer-ArenisKerKe is de gronüvoorraad voor eventuele wo- ningbuuw (en daarover is overleg gaandej vrijwel uitgeput. Binnenkort Krijgt de raad dan ook voorstellen tot grondaankoop. Er is nu ook een nieuw bestemmingsplan in voorberei ding dat voorziet in uitbreiding van de Kern naar het zuiden. Milieu B. en w. willen in 1973 een amüienaar aanstellen die maatregelen moet voor bereiden en uitvoeren op liet lerreiu van het milieubeheer. Milieuzaken worden nu ook behartigd door det- houder De Leeuw. Destijds is voor de afvoer van afval water van de bebouwing bij de jacht haven in Wolpnaartsdijk een plan ontworpen- De provincie adviseerde posiuei op een suosicueverzoek, maar het Rijk' honoreerde het plan niet. B. en w. verwachten niet dat zrifs nog in 1972 geld beschikbaar wordt gesteld Zij sleiien: „Het is niet verantwoord nog langer te wachten met het nei van maatregelen, te minder on nieuwe lozingen op het Veerse Meer sinds enige tijd niet meer door rijks waterstaat worden toegestaan. Het stichting van nieuwe beoouwingen op 'uet jaenthaventerrein is als gevolg van deze overigens volkomen be grijpelijke eis niet mogelijk. De aanleg van een afva. vai erieidnig wordt dan ook steeds dringender". Er is nu opdracht gegeven voor net ma ken van een structuurstuu'e- Bij het oplossen van de problematiek zullen b. en w. voorrang geven aan de afvoer van het afvalwater afkomstig van de jachthaventerreinen. De be langhebbenden zullen dan een bijdra ge in de kosten van aanleg moeten leveren. Ten aanzien van de sluispiannen schrijven O- en w.: „Hoeveei wij, me de door de positieve opstelling van het. provinciaal bestuur tegenover on ze plannen, aanvankelijk goede ver- wacnting hadden dat liet rijk in de meerkosten van het langere buiten- pand en de oredere sluis zou bijdra gen is deze verwachting door liet beëindigen van de rijkssteun voor in frastructuurverbeteringen aan het wankelen gebracht". Het college verwacht niet dat hel totaal van de bijuragen van t!e bedrij ven voldoende zal zijn om alle meer kosten te dekken. Men beraadt zich nu over de te volgen koers. B. en w. verwachten dat het bestaan de voetgangersgebied in dé Lange Kerkstraat-Klokstraat in 1973 wordt uitgebreid met de Ganzepoortstraat en de Lange kortstraat. De betrokken winkeliersverenigingen hebben de ge meente om medewerking gevraagd bij de aanpassing van de bestrating. (ADVERTENTIE) P De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelden HULST Raadslid P- Stevens heeft vrijdagavond tijdens de gemeenteraad Hulst gevraagd of de gemeente in de toekomst geen grond meer op het industrieterrein wil verkopen onder de huidige voorwaarden. Nu is er zo deelde heer Stevens mee een clausule opgenomen dat er geen be drijven worden toegelaten die concur rerend zouden kunnen zijn voor de meubelfabriek Morres op straf van een boete van 100-000. De heer Stevens was verbaasd dat gedeputeer de staten de goedkeuring aan de grondverkopen heeft gegeven. De lieer Stevens geloofde niet dat de zaak nog geheel teruggedraaid kan worden: „Gedane zaken nemen geen keer. We moeten proberen te maken wat er nog van te maken is. We kunnen in een nauwkeurige bestem mingsomschrijving onder meer ver melden dat het industrieterrein niet bestemd is voor detailverkoop. Indien het gemeentebestuur zo handelt dan geven we gehoor aan de brief van minister Udink en staatssecretaris Oostenbrink. In die brief wordt er gevraagd om de detailhandel-activitei ten buiten de winkelgebieden nauwlet tend in de gaten te houden bij de afgifte van bouwvergunningen op in dustrieterreinen' Burgemeester P, J. G. Molthoff vond het ook een zaak waar wat aan gedaan moet worden. De affaire zou onderzocht worden zo verzekerde de Bijeenkomst NKV vrouwenafdeling VOGELWAARDE In het dorpscen trum te Vogelwaarde werd een bijeen komst gehouden van de leden van de afdeling vrouwen van het NKV uit Vogelwaarde. Er werd een demonstra tie gegeven over groente en fruit uitgaande van het produktschap groente en fruit te Den Haag. j-zen en ander werd met dia's en films toe gelicht.De voorzitster mevrouw C. de Schepper uit Vogelwaarde dankte de spreker en de talrijke aanwezigen. Aan het slot van de bijeenkomst werd nog enig fruit verloot. SINTERKLAAS WEER IN HULST HULST Zondag brengt Sinterklaas voor de tweede keer een bezoek aan Hulst. Vorige week zondag is hij ook. geweest, maar verschillende mensen in Hulst vinden dat hij te weinig zijn gezicht heeft laten zien in de nieuw bouwwijken van Hulst. Ditmaal maakt de Sint dan ook een tocht door nieuw- Hulst met een rijtuig en twee ponies. De Sint wordt' om kwart voor drie verwacht. CONTACTORGAAN HOEK IS ONGERUST OVER ZAND OP BRAAKMANTERREINEN BUURTSCHAPPEN WILLEN WEL AARDGAS HOEK „De wethouder en andere bestuurders moeten zelf maar eens in de Braakman kamperen. Dan ervaren ze aan den lijve wat zo'n gebied bete kent". Bezorgde kampeerder G. A. van der Linde heeft vrijdagavond op een hea ring van het contactorgaan in Hoek zijn hart gelucht over 'een verdergaan de commercialisering van de Braak man'. De heer Van der Linde, en hij was niet de enige die in de gehoorzaal aan de alarmbel trok, is boos dat de contactcommissie van Braakman-be woners geen enkele inspraak heeft ge had bij plannen van het beheerschap een wei langs de provinciale weg en een stukje grond bij de kleine kreek vol te spuiten met het zand dat vrij komt als de Braakmankreek wordt uitgediept. De heer Van der Linde is bang dat deze terreintjes die lieel wat kampeerders een weldadige rust en vogels een optimaal klimaat' ga randeren worden bestemd voor de bouw van bungalows. Naar zijn smaak komt er dan van de Braakman als ciaal recreatiegebied weinig meer recht. Zowel voorzitter F. Haak van het con tactorgaan als voorlichtingsambte naar Johan Robesin vrijdag aanwe zig om een uiteenzetting te geven van zijn werk meenden te weten dat er plannen bestaan om op het opgespoten terrein een jeugdcamping te stichten. Oud-wethouder J. van der Peijl van Hoek vrijdag voor het laatst in de vergadering van het contactorgaan vond een stevig protest bij de verant woordelijke instanties op zijn plaats. „Indertijd is het plan gemaakt om het zand elders neer te gooien en het te zijner tijd te bestemmen voor de aan leg van een weg". De heer Haak: „We hebben 8 december weer een bespre king met b. en w„ dan zullen we de betreffende wethouder om inlichtin gen vragen". Aardgas en bejaarden De inwoners van Hoek hebben vrijdag heel wat wensen geuit. Die varieerden van een verzoek Wulpenbek, Boeren- gat en De Knol aan te sluiten op aard gas („Peilt u de behoefte eens", advi seerde de heer Haak) tot klachten over geparkeerde auto's die een plein tje bij de Korcnbloemstraat blokke ren. Hoek is ook niet erg gerust op de speelgelegenheden-plannen van de ge meente. „Kunnen de speelplaatsen niet. groter gemaakt worden werd er ge ïnformeerd. Een bezoekster, nadat de heer Robesin had verteld dat er in 1973 een fors bedrag op de begroting komt: „Maar dat verhaal hebben ze ons vorig jaar ook al verteld". Uit een brief van b. en w. voorgelezen door de heer Haak bleek, dat Hoek met een deel van de speelgelegenheden be gin volgend jaar 'onder de pannen' is Een tweede project volgt later in 1973. Er wordt nog steeds geklaagd over geparkeerde vrachtwagens, die het uit- ADVERTENTIE ZAAGMOLENSTRAAT 1GOES Ds. Van der Werfhorst veertig jaar predikant bond vrij evang. gem. NIEUWVLIET Ds J. van der Werf horst emeritus-predikant van de bond van vrij-evangelische gemeenten in Ne derland te Nieuwvliet is 27 november 40 jaar predikant. Ds. Van aed Werf horst deed in 1932 zijn intrede te Veendam en in 1938 werd hij predi kant te Nieuwvliet. Vandaar ging hij in 1946 naar Franeker. In 1948 werd hij predikant te Utrecht en in 1963 in Amersfoort, waar hij in 1966 met eme ritaat ging. Ds Van ded Werfhorst was ook enige tijd rector van de theologi sche hoge school van de hond van vrij- evangelische gemeenten iri Nederland te Utrecht. zicht en de toegang belemmeren (een zaak waar juridisch weinig aan te doen is, al adviseerde de voorlich tingsambtenaar nummers van de auto's te noteren, waarna de gemeente contact op kan nemen met de be trokken firma's) en er is dringend gevraagd om bejaardenwerk in Hoek. De heer Van der Lijke van het con tactorgaan: „We zijn in bespreking met de stichting open bejaardenwerk in Terneuzen. Er zijn wel mogelijkhe den in het oude gemeentehuis. Daar zou een biljart kunnen komen, maar daar blijft het niet bij". Als er dan toch prioriteiten moesten worden ge steld zag de heer Van der Peijl liever eerst een dependence van de openbare bibliotheek in Terneuzen. „Dat vind ik voorlopig belangrijker: daar hebben meer mensen plezier van". Voor de leden van het contactorgaan was het een raadsel waarom beide activiteiten niet betaald kunnen worden. De heer Van der Peijl: „Dit springt af op de financiën, dat kan niet gerealiseerd worden: als we zo doorgaan lukt er Verkiezingen Het contactorgaan nam vrijdagavond op de hoorzitting alvast afscheid van de heren Van der Peijl, J. D. H. Haak en J. Traas. Inwoners van Hoek van 18 jaar en ouder kunnen op huis-aan- huis bezorgde stencils aangeven wie ze als kandidaten naar voren willen brengen. In het contactorgaan wordt dan besloten gestemd. De in zendtermijn sluit 4 december. „Kunt u niet meer openbaar verga- deren?", een vraag die nogal eens een keertje klonk. Voorzitter Haak: „Er moet ook eens wat gedaan wor den, je kunt niet constant bijeenkom sten als deze houden. Een zo'n hearing geeft ons alweer handenvol werk". Richtlijn blijft voorlopig: iedere maand besloten bijeenkomst van het contactorgaan, twee keer per jaar een hearing. SAS VAN GENT In liet beursge-| bouw 'De Vlaanderen' in Sas van Gent is vrijdagavond de driedaagse Slnt- N'icolaasbeurs van start gegaan. Ruimj vijfentwintig middenstanders uit heel Zceuwsch-Vlaanderen zijn met een I stand naar het gebouwencomplex van de voormalige 'Texsehclde' gekomen, om er hun artikelen aan t zen. De beurs is vandaag zater geopend van elf tot zes uur en zondag van één tot zes uur. Zaterdag en zondag zal sinterklaas een bezoekje aan de handelsbeurs brengen- De vol-1 ber. Op 9 en 10 autoshow. Deze b volgeboekt. Zesent ben belangstelling 17 december word' een kerst beurs geh< rs is a! helemaal ruig dealers heb- toond Op 16 en i 'De Vlaanderen' BURGEMEESTER IN RAADSVERGADERING: GEEN HOGERE SUBSIDIE DIERENASIEL HULST B. en w. van Hulst- zullen een onderzoek laten in stellen naar de behoeften aan woningbouw in de kleine ker nen in de gemeente Hulst. Met name Heikant, Nieuw-Namen en Graauw worden onder de; loep genomen. Burgemeester P. J. G. Molthoff, deelde dit vrijdagavond mee tij- dens de raadsvergadering. Hijj voegde er aan toe dat het de be- j doeling is met concrete cijfers; op tafel te komen. schafwaarde van een veegmachine door de gemeente 'ruim ƒ67.000.-). „Die zal wel niet door de straten kunnen denk ik. Is het soms een combine of zo? Als je tenminste kijkt naar de prijs dein moet het wel een groot apparaat zijn" Colsen. Burgemeester Molthoff en wethouder dat burgemeester Molthoff het volgen de agendapunt aan kon snijden. Wet houder .1. Blommaert had namelijk verklaard dat het geven van een extra subsidie aan de EHBO in strijd zou zijn met de subsidieregeling, die de meende de heerj raad zelf heeft vastgesteld. Het ver- I werpen van het voorstel zou er vol gens hem op neerkomen dat men Stolte: „Het is een kleine machine.! tegen zijn eigen besluit, stemde. ..Ik maar hij neemt enorm veel op. U i gun de vereniging best die 300 gulden. Raadslid R. Martinet sneed deze kwe moet voor de aardigheid maar eens komen kijken", stelde de wethouder voor. De heer Colsen: ..En toch vind ik het een hoog bedrag als je het verge lijkt met een combine. V/at krijg je er nu voor. Een combine die doet van alles, en een veegmachine veegt alleen maar", merkte hij onder grote hilari teit op De heer Colsen vroeg waar de schrifte lijke antwoorden op verschillende vra gen bleven. „De burgemeester heeft me dat beloofd maar tot nu toe heb ik er niets van gezien. Komt er nog wat van". Burgemeester Molthoff gaf de verzekering dat hij er iets aan zou doen. EHBO Dat beetje geld wil lk nog wel beta, len. Maar dan moet het wel volgen» de regels". Wat die regels precies inhielden kon niemand vertellen- De heer Colsen bleek over de inhoud van die regels een geheel andere visie te hebben dan de wethouder. Burge meester Molthoff gaf tenslote na een half uur discussie de- verzekering dat de vereniging het geld toch zou krij gen. Op welke manier zou nog beke ken worden. Dierenasiel tie aan. „Er gezegd: ga naar Hulst, want da: kom je zo aan een woning. Er zijn wellicht genoeg mensen die in de kleine kernen willen blijven wonen, maar omdat daar geen woning is moeten ze vertrekken. Het is echter goed voor te stellen dat de mensen, die nu naar Hulst komen straks weer terug willen naar hun dorp en dan komt Hulst met lege woningen te zitten. Neem een voorbeeld aan Ter neuzen. Er is jaren geroepen, ga naar Terneuzen, want daar zijn huizen in overvloed. Nu staan daar huizen leeg. We moeten niet dezelfde kant uit gaan". De heer Molthoff„Het pro bleem van de kleine'kernen zal wor den uitgediept en besproken. Dat is mede een gevolg van een andere zaak de petitie van de verenigingen te Nieuw-Namen aan b. en w. en de raad". Raadslid G. A. van de Voorde toonde zich minder somber ten aanzien van de uitbreidingsplannen in Hulst. „Ik heb gehoord en gelezen dat er een enorme belangstelling is om te bou wen in het bestemmingsplan Moer- schans. Ook de dienstverlenende sec tor. Maar hoe komt het dan toch dat er voor het plan "den Dullaert' hele maal geen interesse is van bedrijven. Zijn we soms met verkeerde mensen in zee gegaan?", vroeg het raadslid zich af. Wethouder J. H. Stolte kon hem enigszins gerust stellen: „Het heeft lang geduurd, het schetsplan is nu ingediend. Er is een goede hoop dat het winkelcentrum spoedig van de grond komt". Loslopende honden De heer E. J. van Ruymbeke, meende dat het hard tijd is om iets tegen de loslopende honden in Hulst te doen. „Het is een plaag. Kan de burgemees ter ais hoofd van de politie iets ondernemen?", vroeg hij. Burgemees ter Molthoff vond het een vervelende zaak, maar hij was van mening dat de reeds 'overbelaste politie van Hulst daar weinig of niets aan 'kan doen. „We hebben een onderbezetting van 30 procent bij het korps. Dan kun je van die mensen toch niet verwachten dat ze achter honden gaan lopen. Ze heb ben wel wat anders te doen. Wellicht kan er iemand op een fluitje spelen". Dierenarts-raadslid W. P. A. Colsen had zich verbaasd over de hoge aan- De heer Colsen vond hei zaak dat het college Me over had voor het Zeeuwsch-Vlaanderen. een trieste meer geld dierenasiel hadden ordt nu gemakkelijk' De meeste raadsleden hadden moeite afwijzend gerageerd op het voorstel met het voorstel van b. en afwijzend te beschikken op een ver-] zoek van de EHBO 'St-Christoffel' te Hulst voor eenmalige subsidie vanj 300,- te geven. De vereniging had er om gevraagd omdat ze een cursus voor ongeveer 40 jongens en meisjes, die juist de basisschool hebben verla ten hebben gehouden. Met name de raadsleden R. J. Eeman, Van de Voor de. Colsen en P. Stevens vonden deze, cursus een goede zaak en meenden dat de EHBO best een extra steuntje kan gebruiken, iedereen bleek het daarover eens te zijn. ook de drie wethouders en de burgemeester. Het duurde echter wel een half uur. voor- om 35 cent per inwoner meer te geven aan het asiel. De heer Colsen: „Vooral voor eenzame mensen is het enorm belangrijk. Ik vind het een zeer goede zaak dat er een asiel komt en daar moeten we als gemeente aan meewerken. Met zijn allen". De heer Eeman: .Je moet rekening houden met het feit dat de plannen reeds enkele jaren op tafel liggen. Alles is duurder geworden. Het. is dus logisch dat er meer geld moet komen. Ik ben het met de heer Colsen eens. Hij maakte er een voorstel van dat met 10 tegen 5 stemmen werd ver worpen. De stichting dierenasiel krijgt dus geen hogere subsidie. Besluit op bijeen!lomst in Franse Kerk Activiteiten voor jong en oud ADVERTENTIE de Zeeuwse Verwarmings Unie is ook uw vertrouwen waard Vraag vrijblijvend bezoek of offerte en u weel er méér van. Zeeuwse Verwarmings Unie N.V. Industrieweg 36 Terneuzen Tel.01150-3641 GROEDE Als alles naar wens ver loopt, wordt nog dit jaar een begin gemaakt met het club- en buurthuis werk in Groede. Er wordt in eerste instantie naar gestreefd om in de kerstvakantie te beginnen met mid dagen voor de kinderen van de basis- j scholen. Dat is vrijdagavond besloten op een bijeenkomst van de 'Werk groep Groede' in de Franse kerk te Groede. Voor de discussïeavcvd be stond van de kant van de inwoners van Groede zowel jong als oud veel belangstelling. Van de streek-jeugd- werkcentrale waren Joop Wielemaker en Fred Bergwerf f aanwezig. Naast deze activiteiten voor de aller jongsten wordt ook gewerkt aan een programma voor andere leeftijdsgroe- pen, tot en met de bejaarden toe. Een van de aanwezige bejaarden ves-1 tigde er de aandacht op, „dat het in j de bejaardensoos niet zo best functio-1 neert". In drie groepen werd geöïs-1 cussieerd over de inrichting van de te huren ruimte (de Franse kerk. die ongeveer 1500 per jaar moeten gaan kosten), activiteiten en de bestuurs-1 vorm. Een meerjarig contract met het kerk-1 bestuur werd voorgestaan, om te voor- te verwachten inkomsten, gevraagd, terwijl ook het Koningin Juliana- forrds om een bijdrage van 5.000 gul den wordt verzocht. De heer Berg werf! zei goede hoop te hebben dat de gemeente positief zal reageren op het verzoek. Overigens is he: niet de bedoeling om 'outer van subsidies te beginnen. Gedacht wordt aan een huis-aan-huis-actie. .Deze actie helpt dan misschien ook mee het gemeen tebestuur er van te overtuigen, dat we ernst met de zaken maken", zo veron- dersteiende de aanwezigen. Uitgangspunten op de bijeenkomst waren de resultaten van drie enquê tes. die onder de verschillende leef tijdsgroepen zijn gehouden. Meer dan 25 procent van de Groedenaars lever de een formulier weer in. Opvallend in die enquête was. dat ook de ouderen graag iets voor zich georganiseerd wil len hebben, en dat 97 procent van de ouders voor een instuif en een soos voor jongeren bleek te zijn. In alle categorieën was de belang stelling voor handenarbeid het grootst. Naast deze vorm ven creatief bezig zijn wordt in Groede ook gedacht aan volksdansen, spelletjes, gespreksgroe pen, denksporten en de oprichting van een kinderboerderij. Nadat het voorlopig algemeen bestuur was gevormd, bestaande uit elf per sonen. gaf de groep jongeren, die al lange tijd bezig is met het oprichten inrichten van een soos. maar geen Romen dat er va» die kant voortijdig „in,,c ko„ krUtcn, htt'sord, een kink in oe kabel mi komen i,.i een kink in de kabel zou komen. Het onderwerp financiën kreeg ruime Aan de gemeente Oostburg is een 1 start-subsidie van 7500 gulden, min de. beeld. De tot nu toe bijeengebrachte gelden, ongeveer 200 gulden werden in de gezamenlijke pot gestort. Bin nenkort komt men groepsgewijs voor nader overleg bijeen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 39