TERMIJN- SPAREN Begroting 1973 van Goes sluit Reeks van bouwplannen voor scholen in Goes 2 jaar vast 6% CO ZEEUWSE NUTSSPAARBANK De Sloe-ontwikkeling had nauwelijks gevolgen voor bevolkingstoename Goes Goes heeft in '73 lange wensenlijst Goes kan in 1973 13 min. uitgeven 9 HOE LEERT U LANCIA KENNEN? Kinderkoor in eucharistieviering 1 jaar vast 6 MET 36 OBJECTEN NETTO ONVOORZIEN 5,75 PER INWONER HOE IEDERE GULDEN BESTEED WORDT... CV-plannen? Even bellen Hollestelle 01100-6995 „flMG 23 NOVEMBER 1972 WISSEL VDEN RROV1NCIAIE ZEEUWSE COURANT OORZAAK IS VOLGENS B. EN W. GOES: WEGBLIJVEN VAN TOELEVERINGSBEDRIJVEN PQgS b. en w. van Goes hebben geconstateerd dat de bevol-1 Üngstoename door de Sloe-ontwikkeling voor Midden-Zeeland en in het bijzonder Goes weinig spectaculair is geweest. In de nota yan aanbieding bij de begroting '73 noemt het college als oorzaak ondermeer het uitblijven van de komst van toeleveringsbedrijven. ADVERTENTIE IN GOES BEHOEFTE AAN 837 WONINGEN S, «spannen, nu enlsen» de ont- «Htkelingsschets van de provincie de mübM-rhuc van Sloe II niet voor 1985 bad dlenl te komen, «ij vr«cn cnstig af of de industriële ont- {riUmllni van Zeeland waarvoor des ti ris weliswaar bewust is gekozen. op Men duur niet een te eenzijdige werk gelegenheid doet ontstaan", aldus het college. Volgens b. en w. kan een meer geva rieerde werkgelegenheid bijdragen tot m een evenwichtiger ontwikkeling. On die manier worden meer kansen schapen om een terugloop van de brdr'ivigheió in een of meer sectoren .a de daarmee gepaard gaande werk- geheid op te vangen. B. en w. van O-es willen de vestiging van dienst- -erienende en verzorgende bedrijven n instellingen bevorderen. En met «me wordt naarbij geacht aan Goes, met haar nuttige ligging en centrum positie. Het beleid van het college zal de komende jaren gericht zijn op hel opvoeren van het voorzieningenniveau in Goes. In dat kader willen b. en w. rok weer het rapport 'Ontwikkelings- iro'elijkheden voor Goes in de perio de 1967-1985' op tafel leggen, in de aanbiedingsnota wordt meege deeld dat wethouder L. H. de Leeuw is gekozen tot secretaris van een t'uurgroep, die in nauw overleg met 'ja technische werkgroep gaat wer ven aan een strctuuischets voor Mid- den-Zeeland. B. en w.: „Wij verhelen niet dat dit wederom een zwaardere belis'ing van het eigen apparaat bete- WoningEouu) In de jaren 1973, 1974 en 1975 kunnen in Goes 1640 woningen worden ge- **'- en zullen voorna- krijgen in de be Goese Polder 11 en een overzicht van werking blijkt dat er op 1 oktober 1972 in Goes behoefte is aan 837 woningen. Op 1 oktober van dit jaar telde Goes een woningleegstand van 3,9 Het landelijk percentage is 1.4. Toelichting van net college: „Dit voor Goes schijnbaar hoge percentage werd on gunstig beïnvloed door een flink aan tal mutaties (verhuizingen etcetera) maar vooral ook door het gereedko men van een complex premiehuurwo- ningen'in'Valckeslot en koopwoningen •in Goes Zuid. Dat beïnvloedt dus lijdelijk het leegstandspereentage". Het dorskemenbeleid van Goes is er op gericht de leefbaarheid te vergro ten. Overigens noemen b. en w. dit geen gemakkelijke zaak. temeer nu de trek van met name jonge gezinnen naar de stad en de daarmee gepaard gaan vergrijzing in de dorpen proces sen zijn. die de leefbaarheid vermin deren. Het college merkt daarbij op dat woningbouw in deze kernen heel vaak niet het middel is voor de oplos sing 'van deze pijnlijke kwaal'. „Zij kan hoogstens er toe bijdragen dat de pijn minder wordt". Op langere termijn achten b. en w. voor de kernen als 's-Heer-Hendriks- ADVERTENTIE Bel even voor een overtuigende proefrit: 01184-6679 Lancia Fulvia Sedar. 5 versnellingen 11.890,- incl. BTW Automobielbedrijf Gebr. v. Fraassen en Zonen President Rooseveltlaan 768 Vlissingen kinderen en 's Heer-Arendskerkc vol doende mogelijkheden tot behoud van de leefbaarheid aanwezig. Dit onder meer in verband met de ontwikkeling van nieuwe woonwijken ten westen van het stadscentrum. Met name Kat- tendijke en Wolphaartsdijk.baren b. en w. zorgen. In 's-Heer-Arendskerke is de grondvoorraad voor eventuele wo- nmgoouw (en daarover is overleg gaandej vrijwel uitgeput. Blnnenkori krijgt de raad dan ook voorstellen tot grondaankoop. Er is nu ook een nieuw bestemmingsplan in voorberei ding dat voorziet in uitbreiding van de kern naar het zuiden. Milieu „Geleidelijke invoering van modern beleid secretarie Goes" GOES Op de gemeentesecretarie van Goes willen b. en w. Tangs gelei delijke weg' een modern personeelsbe leid invoeren. In 1973 gaat men alle functies in het gemeentelijk apparaat beschrijven. In 1972 is de personeelsuitbreiding, zo meldt het college, volgens het- plan uit gevoerd. Volgend jaar wil het college overigens nog voorstellen doen om het personeelsbestand verder te ver sterken en uit te breiden. OOSTBURG Het kinderkoor van de r-k Sint-Bavo-school te Oostburg ver leent medewerking aan de eucharistie viering, die zaterdagavond om 7 uur in de r-k kerk te Oostburg wordt ge houden. Het koor zingt enige ritmi sche liederen. B. en w. willen in 1973 een ambtenaar aanstellen die maatregelen moet voor bereiden en uitvoeren op het terrein van het milieubeheer. Milieuzaken worden nu ook behartigd door det- houüer De Leeuw. Destijds is voor de afvoer van afval water van de bebouwing bij de jacht haven in Wolphaansaijk een plan ontworpen. De provincie adviseerde positiet op een subsidieverzoek, maar het Rijk nonoreerde het plan niet. B. en w. verwachten niet dat zalts nog in 1972 geld beschikbaar word: gesteld Zij steilen: „Het is niet verantwoord nog langer te wachten met het nemen van maatregelen, te minder ornaat nieuwe lozingen op het Veerse Meer sinds enige tijd niet meer door rijks waterstaat worden toegestaan. Het stienting van nieuwe beoouv/ingen op het jachthaventerrein is als gevolg van deze overigens volkomen be- •grijpelijke els niet mogelijk. De aanleg van een afvakvat erie,Ging wordt dan ook steeds dringender". Er is nu opdracht gegeven voor het ma ken van een structuurstudie. Bij het oplossen van de problematiek zullen b. en w. voorrang geven aan de afvoer van het afvalwater afkomstig van de jachthaventerreinen. De be langhebbenden zullen dan een bijdra ge in de kosten van aanleg moeten Ten aanzien van de sluisplannen senrijven b. en w.: „Hoeveel wij, me de door de positieve opstelling van het provinciaal bestuur tegenover on ze plannen, aanvankelijk goede ver- wacnting haddèn dat het rijk in de meerkosten van het langere buiten- pand en de bredere sluis zou bijdra gen is deze verwachting door het beëindigen van de rijkssteun voor in frastructuurverbeteringen aan het wankelen gebracht". Het college verwacht niet dat het totaal van de bijdragen van de bedrij ven voldoende zal zijn om alle meer kosten te dekken. Men beraadt zich nu over de te volgen koprs. B. en w. verwachten dat het bestaan de voetgangersgebied in de Lange Kerkslraat-Klokstraat in 1973 wordt uitgebreid met de Ganzepoortstraat en de Lange Vortstraat. De betrokken winkeliersverenigingen hebben de ge meente om medewerking gevraagd bij de aanpassing van de bestrating. P De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelder OOK PLANNEN VOOR 5 JAAR GOES Het gemeentebestuur van Goes heeft op het verlanglijstje voor] 1973 totaal 36 uit te voeren werken staan, waarvoor geldmiddelen opge bracht moeten worden. Het zijn zoge twee staat op de verbouwing van de openbare leeszaal en bibliotheek, ge volgd door de verbouw van de kleu terschool T>e Duiventil' voor jeugö- soosactiviteiten. Op de lijst staan ver der: inrichting gerestaureerd stadhuis; scholenbouw in 's-Heer-Arendskerke; tweede fase stadspark Valckeslot; nieuwe school n 's-Heer-Hendrikskin- dcren; uitbreiding Marijkeschool naamde 'onrendabele objecten'. Op de j Wilhelminadorp; plaatsing papierbak meer betalen door bijvoorbeeld op-i van de zesendertig objecten. Om er brengst van grondverkopen in nieuwe j rog enkele te nocmen: uitbreiding ongeveer 1 1/4 miljoen gulden aan j nieuwing brandweermateriaal, wijkge- kapitaalswerken uitvoeren daar voor Is een potje gevormd van ruim 1,5 ton waaruit de lasten (zoals rente en aflossing van leningen) betaald kun nen worden. Een en ander blijkt uit de aanbiedingsbrief voor de begroting 1973, die de gemeente vrijdag presen teerde. Nummer een op de lijst ?an onrenda bele objecten staat de verbreding van de nieuwe sluis met voorpand (ge schatte lasten in '73 zijn 5 miljoen, totale kosten 3,4 ton). Als nummer KOSTEN INWONERS OMHOOG GOES De gemeente Goes heeft, evenals in 1972, voor het komende jaar een slui tende begroting weten te produceren. Er prijkt een bruto post 'onvoorzien' op van bijna 5,5 ton. Dat be drag is vrij fors uitgevallen omdat de raadsbesluiten die nog niet zijn goedgekeurd niet zijn opgenomen en om dat er voor het eerst een bedrag van 1,5 ton is op genomen voor het doen van nieuwe kapitaalsuitgaven in 1973. B. en w. hebben daar voor een lange verlanglijst opgesteld. Er resteert uitein delijk een netto post 'on voorzien' van 162.713,02, oftewel 5,75 per inwoner. In 1972 was dat 5,72 per inwoner. Wethouder drs. J. Dijkgraaf (cg) van financiën toonde zich vrijdag middag tijdens een persconferen tie over de begroting blij over de sluitende gemeentekas. „We heb ben aan de uitgavenkant niet hoe ven te knijpen. We zijn dan ook tevreden, maar niet voldaan, er blijven een heleboel wensen, waar geen ruimte voor is. Toch proberen we binnen de speel ruimte die we hebben te doen wat we kunnen", aldus drs. Dijk graaf. Het gemeentebestuur van Goes heeft, om de sluitende begroting te krijgen, wel de kosten voor de inwoners van de Ganzestad moe ten verhogen. De raad heeft in middels al diverse belastingverho gingen goedgekeurd: straat- en ri- oolbelasting, reinigingsrechten, opeten personele belasting, hondenbelasting en de leges. Daar komt nog bij als de raad het voorstel goedkeurt een riool- afvoerrecht. Over de invoering van een toeristenbelasting heeft het college volgens wethouder Dikgraaf nog niet serieus ge dacht. „Ik sluit de mogelijkheid in de toekomst niet uit, zeker als we bedenken dat er in de komen de jaren met name voor Wol phaartsdijk grote inveesteringen gedaan moeten worden", stelde drs. Dijkgraaf. Ondanks het optimisme over de begrotingssituatie voor 1973, blijft het Goese gemeentebestuur kri tisch ten aanzien van de kosten stijgingen en uitkeringen van het rijk. „We moeten ons wel duide lijk realiseren dat, gelet op alle wensen, ten aanzien van de uitke ringen uit het gemeentefonds en de plaatselijke belastingen geen pas op de plaats gemaakt kan worden", betoogde de wethouder. In de lijvige aanbiedingsnota (54 kantjes plus bijlagen) schrijven b. en w. het zo: „De onbevredi gende gang van zaken bij de toedeling van middelen eist van de gémeenten grote financiële in spanningen, die bijna niet meer zijn op te brengen, te minder omdat de maatschappelijke ont wikkeling steeds weer dwingt tot toenemende onontkoombare uit gaven. Voor de noodzakelijke uit breiding van het voorzieningen- peil moeten herhaaldelijk dek kingsmiddelen in de eigen heffin gen worden gezocht. Wij vrezen dat dit voor de toekomst nog sterker zal gelden". Stijging De verschillende posten voor het komende jaar vrijwel allemaal gestegen. Voor algemeen beheer (de 'huishouding' van de gemeen te) is er een verhoging van bijna vier ton, het tekort op de politie steeg met bijna 10 mille en dat van de brandweer met bijna 5 mille. De volkshuisvesting daalt met bijna 30 mille, openbare wer ken stijgt met bijna 6 ton, socia le zaken daalt aanzienlijk, omdat het rijk anders vergoedt (ruim 1,4 miljoen), daar staat dan wel een lagere uitkering uit het gemeente fonds tegenover. bouw Go es-Zuid, uitbreiding/vernieu wing stadskantoor: halfverhard oefen- veld sportpark Schenge; voorzienin gen in de 'Prins van Oranje' en het 'Heer Hendrikhuis'; aankoop sport velden Wolphaartsdijk en kinderboer derij in plan Hollandsche Hoeve. Alle 36 objecten zullen in 1973 lang niet kunnen worden uOitgevoerd. Er is een bedrag beschikbaar om de lasten te dekken van 1.5 ton. De lasten dis alle 36 objecten voor zover de bedra gen bekend zijn in één jaar met zich meebrengen zijn becijfers ruim 4.6 ton. De raad zal in de loop van het komende jaar dan ook een keuze moeten doen. Tijdens de behan deling van de begroting op 20 er. 21 december wordt de rand ge vraagd om de belangrijkheid van de diverse objecten vast te stellen. En dan het liefst volgens het lijstje van b. en w. Vijf jaar Nog dit jaar wórdt bij de tv-toren in Goes begonnen met het bouwen van huizen tn Got woningnood 837 woningen wal te verlichten. B. en W. van Goes: „Voorlichting is geen luxe, maar een noodzaak" GOES „Voorlichting is geen luxe. maar een noodzaak". B. en w, van Goes zijn er van overtuigd dat er een voorlichtingsambtenaar moet komen. De raad kan dan ook binnenkort een voorstel voor de aanstelling van een voorlichtingsambtenaar verwachten, i „Voorlichting kan naar onze mening noch als een 'weeldeartikel', noch als een vriendelijke geste van de overheid tegenover de burgers beschouwd wor den. De burger heeft recht op voor-, lichting. Hij zal tenslotte in staar moeten worden gesteld het werk van; zijn overheid te beoordelen", zo schrij-' ven b. en w. in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1973. Zij vinden het nood-, -zakelijk dat voor de voorbereiding en; en uitvoering van het beleid op dit' terrein een gekwalificeerde kracht; wordt aangetrokken. Overigens mer ken b. en w. op dat het voorlichtings blad 'Samenspel', dat twee-maande lijks verschijnt, duidelijk in een be hoefte voorziet. Goes ontwikkelt zich verder als een culturele centrumgemeente GOES B. en w. van Got* zijn er van overtuigd dat hun gemeente zich. zij het met de nodige financiële offers, als culturele centrumgemeente verder kan blijven ontwikkelen. Dat conclude ren b. en w. uit de in 1972 overeenge komen regelingen voor de berocpsevr- nementen in het kader van de stich ting Cultuurspreiding Zeeland. Ook voor de subsidiëring van het Zeeuws Orkest wil het college een regionale overeenkomst trachten te be reiken. Het Goese gemeentebestuur zet haar] pogingen om te komen tot een coör dinatie op het gebied van het welzijns beleid binnen de regio voort. Binnen kort, zo meldt het college, komt trou wens ook de culturele nota. Op het gebied van de recreatie noemt het college liet ontwikkelen ran het gebied rondom Wolphaartivdijk. het Scheiphoekgeblcd. 'onze eerste taak'. Bij de uitwerking van de plannen wordt een góede coördinatie me*, de plannen van net recreatieschap "Het Veeree Meer* nastreeld. Met nam» achten b. en w. de uitkomsten van het herziene basisplan voor het Veer se Meer van groot belang. Het college gaat bij het opstellen van een pro gramma van eisen voor recreatiege bieden veel aandacht besteden aan '.-e ;ech'-.-..ccommoda-Bij de aanleg van de bossen bij 's-Heer- Arendskerke en 's-Hwr-Hcndrikskin- deren wordt uitgebreid aandacht be steed aan recreatiemogelijkheden. De gemeenteraad kan in het komend Jaar voorstellen verwachten ter verbetering van de kleedaccommodaties op de sportparken 'Het Schenge' en in 'v Heer-Arandskerke. Een dringende noodzaak achten b. en w. ook de uit breiding van het halfverharde oefen terrein op het sportpark 'Het Schenge'. Het Wesselopark' willen b en w. uit breiden met een derde voetbalveld met kleedaccommodatie. De verlichting op beide sportparken moet volgens het college, worden verbeterd. rADVERTENTIE I de Zeeuwse Verwarmings Unie is ook uw vertrouwen waard Vraag vrijblijvend bezoek ol offerte en u weet er méér van. Zeeuwse Verwarmings Unie N.V. Industrieweg 35 Terneuzen Te!. 01150-35*1 OPHEFFEN SCHOLEN IN DORPSKERNEN ZOVEEL MOGELIJK BLIJVEN VERMIJDEN Voor het eerst is ln de aanbiedings brief ook een lijst opgenomen van objecten waarover tn de loop van de komende vijf Jaar een besluit gzno- men moet worden. Het zijn totaal 47 projecten en b. en w hebben er een voorlopige urgentie aan gegeven. Wet houder drs. J- Dijkgraaf (cg) die de Goese gemeentekas beheert, zei er vrijdagmiddag bij de aanbieding van de begroting over- „Die lijst moet men globaal zien. Het Is wel een begin om tot wat nreer 'vooruitkijken' te komen". Enkele grepen uit die lijst tot 1978: zuiveringsinstallatie aan dc Westerschelde; nsggeren in de vesten; kleedlokalen sportpark Schenge; re creatie-zwembad Wolphaartsdijk: bus station bij NS-staticn; nieuwe brand weerkazerne 's-Heer-Arendskerke, rio lering kom s-Heer-Hendrikskinderen:dorp aanleg streekbos in De Poel; bosring Voor MEER COÖRDINATIE VOOR STREEKSCHOLEN GOES In Goes staan verscheidene bouwplannen en uitbreidingsplannen voor scholen op stapel. Zo zijn daar: De uitbreiding van de openbare kleu terschool 'De Bijenkorf' aan de 's- Heer-Elsdorpweg. de uitbreiding van de SUmperiusschool in Wilhelmina- een complete nieuwbouw school voor kinderen met HET MESTE NAAR OPENBARE WERKEN meente maar 0,19 cent van iedere gul den, Uit het onderstaande staatje blijkt hoe de verdeling van de 'centen' precies gaat in het komende jaar. (Achtereenvolgens: netto kosten in guldens; percentage van totaal-; i kosten per inwoned). Algemeen beheer1 3.089.573,78; 23,44; 112,76. Politie 73.078,29; 0.56: 2,67. Brandweer 138.832.12; 1.05; 5.07. Openbare veilig- heid 434.908.65; 3,30: 15,87. Volksgezond heid 176.653,77; 1.34: 6,45. Volkshuis vesting 442.096,15; 3,36; 16,13. Openba re werken 3.539.534,90; 26,86; 129.18.] Privaatrechtelijke bezittingen 138.586,121 GOES Bij de gemeentebegroting voor 1972 van Goes gaat het op de ge wone dienst ('de huis-tnln-en keuken- uitgaven') om een totaalbedrag van zo'n veertig miljoen gulden. Er is geen nadelig slot, maar een post 'onvoor zien' van bijna 5,5 ton bruto. Op de kapitaalsdienst ('de grote werken') staan totalen aan de inkomstenkant I j oó; 5.06. Kleuteronderwijs 163.607.24; van ruim 140 miljoen gulden en aan de uitgavenkant van ruim 150 miljoen gulden. Daar is een tekort van ruim 10 miljoen gulden. Goes kan in 1973 in totaal netto ruim1 13 miljoen gulden besteden. Die mil joenen zijn verdeeld over 23 verschil-] lende "hoofdstukken'. Van iedere gul den die Goes uit kan geven, gaat 23,44 cent naar algemeen beheer ("huishou ding') en om nog eens 'n hoge post te noemen 26,86 cent naar Architecten werken momenteel plan-| nen uit voor de bouw van een ols en een christelijke kleuterschool in 's- Heer-Arendskerke en een geïntegreer de school voor kleuter- en basisonder wijs in 's-Heer-Hendrikskinderen. Bij beide projecten wordt rekening ge houden met de eventuele bouw van een gymlokaal. B. en w. schrijven in de aanbiedingsnota bij de begroting '73 dat zij verwachten dat in de loop van 1973 met de bouw van kleuter- en basisscholen in 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer-Hendrikskinderen begonnen kan worden. De raad krijgt volgend jaar ook voorstellen om kredieten beschikbaar te stellen voor de uitbrei ding van de Koelmanschool van de gereformeerde gemeente en voor de bouw van een tweede kleuterschool voor de gereformeerde gemeente in Kloetinge- Volgens de onderwijsnota moet in 1973 de voorbereiding voor de eerste school in het plan Goese Polder II ter hand worden ge.nomen. B. en w. noemen de migratie van I Goes-Zuid naar de Goese Polder 'een opmerkelijk verschijnsel'. Het veroor zaakt een terugloop in ce schoolbevol king van de scholen in Goes-Zuid, die sneller gaat dan men verwachtte. Het college handhaaft het standpunt dat het opheffen van scholen in de dorpskernen zoveel mogelijk verme den moet worden, zeker als het gaati om de enige school in een dorpskern' Om die reden zullen b. en w, ook alles doen om bijvoorbeeld de opbel fing van de ols in Kattendijke te: voorkomen. Overigens is tot en metl mei 1973 het voortbestaan van de: school verzekerd. B. en w. noemden de situatie in he- gebouw aan de Vlasmark:, de huisves ting van de rar. ör- Messchool, 'on-| houdbaar'. De mogelijkheid bestaa dat de leerlingen worden overge plaatst naar het leeggekomen school gebouw aan de Naereboutstraat de j voormalige Prinses Margrietschool). Er zijn contacten geweest over de stichting van een lom-school in Goes. „Wij hopen dat deze zullen leiden lot het stichten van deze school me', drie toeleverende scholen, namelijk Middel burg, Terneuzen en Goes, in de uit] geografisch oogpunt meest optimale vestigingsplaats, te weten Goes", schrijft het college in de aanbiedings nota. I,24; 5,97. Basisonderwijs 1-505.589,13;' II.43; 54.95. Buitengewoon lager onder-1 wijs 313.913.89. 2,38: 11.46. Voortgezet' openbaar onderwijs 25.088.42: 0,19; 0.91. Voortgezet bijzonder onderwijs 35.986,57; 0.27; 1.31. Diverse onderwijs-' zaken 111.886.73: 035: 4.08. Cultuur 477.387.74; 3,62; 17,42. Spon 409.002.92; 3,10; 14.93. Recreatie 725.816,45; 5,51:' 26,49. Jeugdwerk 93.460.-; 0.71; 3,41. Sociale zorg 795.225,33: 6.03; 29.02. Eco- nomische zaken 125.530.46; 0,95; 4,58. De onderwijskundige voordelen Belastingheffing 70893,18: 0,54; 2,59. het formeren van een scholengemeen-i Kasgeldvoorziening 47.301.84; 0.36; schap in de sector openhaar mavo. 1,72. Diversen 316.438,02; 2,40; 11,55. havo, atheneum en gymnasium, zijn Scholengemeenschap volgens b. en w., zodanig dat ze ruimschoots opwegen tegen de nade len. In de onderwijsnota werd als streefdatum 1 augustus 1973 genoemd. „Wil die datum haalbaar zijn, dan zullen alle zeilen moeten worden bij gezet". menen b. en w. Het college vindt dat er een coördine rend orgaan moet worden opgericht dat zich gaat bezighouden met de stichting van streekscholen voor voort gezet onderwijs, zowel in de sector van de avondopleidingen voor alge meen voortgezet onderwijs, als in de sector van 'nes beroepsonderwijs. ..Al leen wanneer er op dit punt bereid heid tot eendrachtige samenwerking bestaat bij alle belanghebbende ge meenten en instellingen, verwachten wij voor het voortgezet onderwijs Sn zijn geheel een doelmatig en efficiën te oubouw enspreiding van ouleidin- gen. De grondgedachte van de wet op het voortgezet onderwijs een doel matige spreiding van onderwijsvoor zieningen wordt, tot dusver in de re gio Midden-Zeeland ons inziens niet be reikt", aldus het college. Het nadelig saldo voor het openbaar en bijzonder onderwijs kleuteronder wijs in Goes is in vergelijking met 1972 gestegen met 28.798,71 tot een bedrag van j 163.607,21. De stijging van 1972 ten opzichte van 1971 wm 14.512,43. Dc geraamde kosten voor het basisonderwijs zijn in vergelijking met de begroting voor 1972 gestegen van 1345.015 tot 1319.252.-. fADVERTENTIE ZAAGMOLENSTRAAT 1, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 35