Middelburgers kunnen zich na 1 januari van alle vuil ontdoen Herstel Vlissingse binnenstad en verkeer moeilijk te rijmen Raad Middelburg stemt in met gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats M,-Zeeland nTÏTïïTÏÏTÏÏHI centrale verwarming IN DOZEN EN ALLE ANDER 'DEUGDE!UK.' MATERIAAL AFVLOEIINGSREGELING VOOR ONTSLAGENEN BIJ AKF-GOES semms Nog geen opvolger Martens raad Hulst 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER i;j- ZAKKEN-DOZEN-DEBAT IN MIDDELBURGSE RAAD MIDDELBURG Met ingang van 1 januari a.s. zullen de in woners van Middelburg weke lijks huisvuil kunnen aanbieden in elk soort deugdelijke verpakking. Het gebruik van de plastic zak is dan niet meer ver plicht. Overigens mag men de plastic zak wel blijven gebrui ken, die naar schatting elf cent gaat kosten. Thans betaalt men nog twintig cent voor deze zak ken, maar in dit bedrag zijn rei nigingsrechten begrepen. De gemeenteraad hechtte maandag middag met zestien stemmen voor en zes tegen zijn goedkeuring aan het voorstel van h. en w. over te gaan op een nieuw systeem, waarbij huisvuil weer kan worden aangeboden in kar tonnen dozen en elk soort andere verpakking. Achter de eerste vuilnis wagen zal bovendien iedere week een tweede wagen voor grote stukken 'grof vuil' rijden. Het gemeentebe stuur wil zo de burgers meer vrijheid geven en meer service bieden. Daarbij rekent het gemeentebestuur erop, dat de mensen met gevoel voor verant woordelijkheid te werk zullen gaan en het huisvuil 'deugdelijk verpakt' zullen aanbieden, zodanig dat dit voor de vuüophalers geen problemen geeft. Eén van de achtergronden van de breuk met de plastic zakken die twee jaar heeft geduurd is dat in toenemende mate huisvuil in sloten en bermen werd gedeponeerd, blijk baar door mensen, die zo 'de prijs van de zak' in eigen zak wilden hou den. Voor deze groep mensen is de nieuwe regeling duurder, want vroe ger betaalde men de reinigingsrechten voor een deel als vastrecht (f 21,60) en voor een deel door het aankopen van de plastic zakken. Thans zal er alleen sprake van een jaarlijks vast recht zijn, dat er als volgt uitziet: alleenstaanden betalen 24. een gezin van twee mensen 30. gezin van drie mensen 36. gezin vier mensen f 42, gezin vijf mensen 48, gezin zes mensen 54 en gezinnen van zeven of meer mensen 60. Als men er reke ning mee houdt, dat de mensen voor een gedeelte van het huisvuil plastic zakken blijven gebruiken en men telt de prijs, die tot nu toe jaarlijks aan plastic zakken werd betaald bij het oude vastrechtbedrag, dan blijkt dat de-nieuwe regeling in de meeste ge vallen niet duurder komt- Een gezin van drie mensen, dat per jaar 104) zakken gebruikte, betaalde f 41,60 (f 21,60 plus 20) en gaat nu betalen 41,50 36 plus 50 zakken a 0,11). Kan men geheel volstaan met het gebruik van kartonnen dozen, dan is de nieuwe regeling met meer servi ce zelfs nog voordeliger. Voorloper Eén en ander werd in de raadsverga dering van gistermiddag nog eens uit voerig toegelicht door wethouder W. P. J. Baars, die het voorstel van b. en w. verdedigde. Een voorstel, waarbij Middelburg voor zover bekend landelijk voorop loopt. Andere ge meenten zijn nog maar nauwelijks aan de plastic zak begonnen of over wegen die stap Middelburg komt er van terug. Die "tweede st3p' van Middelburg is overigens niet over haast gedaan: een studiegroep, de zo genaamde 'zakbencommissie' heeft zich ernstig in de materie verdiept alvorens advies uit te brengen. Tot de voorstemmers oehoorde de heer A. P. van Mourik (arp), die overigens namens de rechtse fractie de vrees uitsprak dat 'de vrijheid van de burger zal doorslaan naar de ande re kant. naar de losbandigheid'. De heer Van Mourik vervolgde: „Ieder mag aanbieden wat hij heeft, in welke verpakking ook. Dat is een vooruit gang, maar de burger zal dan toch zijn verantwoordelijkheid moeten kev nen. Daarom is het belangrijk dat de reinigingscontroleur wordt aangesteld, die scherp zal moeten toezien". Het AR-raadslid had voorts bedenkingen tegen het tarief. Hij vond dat in de oude regeling het principe 'de vervui ler betaalt' beter tot uiting kwam; men betaalde voor de hoeveelheid die men aanbood. „Nergens op Walcheren betaalt men naar het aantal gezinsle den". zo betoogde de heer Van Mou rik, die in dit verband de suggestie deed de last voor grotere gezinnen wat te verminderen door een maxi mum-tarief aan te houden van 48, voor gezinnen van vijf of meer men sen. Om toch tot een gelijke totaal opbrengst te komen waren in de sug gestie de kleinere gezinnen en alleen staanden met 6 méér belast. Er werd overigens geen voorstel van ge maakt en ook de suggestie werd niet overgenomen. De heer Van Mourik stelde tenslotte, dat nu men weer vuil en tuinafval e.d. in kartonnen dozen kan aanbieden 'een grote grief' wordt weggenomen en dat de nieuwe rege ling uit een oogpunt van een schoon milieu een vooruitgang is. De laatste overweging deelde de heer J. J. G- van de Berge, die namens de PvdA-fractie sprak. „Sloten en bermen zullen niet langer fungeren als vuil stortplaats", aldus de heer Van den Berge, „dat is het voordeel als men weer kartonnen dozen mag meegeven. Maar wat verstaat u onder deugdelij ke verpakking?" De heer Van den ADVERTENTIE Berge besteedde in dit verband even eens aandacht aan de taak van de reinigingscontroleur. Hoewel ook het PvdA-raadslid infor meerde: „Bestaat er een evenredig heid tussen het geproduceerde vuil en de grootte van het gezin?" wilde hU toch liever de suggestie van de heer Van Mourik niet overnemen, omdat dan dc bejaarden (te vinden bij de alleenstaanden en gezinnen van twee mensen) zwaarder worden belast. De heer Van den Berge zei tenslotte enigszins te voorzien, dat de taak van de laders zal worden verzwaard, in welk verband hij nog opmerkte: „Het is een verbetering van het huidige systeem als iedere burger er aan wil meewerken". Vervolgens sprak de heer L. A. Kodde (sgp), die met zijn fractiegenoten zou tegenstemmen Deze fractie bleek een soepeler systeem toe te juichen, maar kon het niet eens zijn met de tariefs- opbouw. „De hoeveelheid vuil is af hankelijk van de wijze, waarop een gezin leeft", zo betoogde dë heer Kod de, die het hierna voor de vuüopha lers opnam. Hij zei problemen te voorzien rond de geheel vrijgelaten verpakking van het. vuil: „In deze tijd moeten we het als een voorrecht zien dat er nog mensen zijn die ons vuil willen ophalen De wijze, waarop het nieuwe systeem voor hen verzwarend zal werken, willen wij niet accepte ren". De heer Kodde zei tenslotte een vastrecht plus een bedrag voor de aangeboden hoeveelheid vuil verdis conteerd in de prijs van de plastic zak, het oude systeem dus als de juiste oplossing te zien. Troep Geheel tegen was de heer C. A. Kammeraad (wd), die 'het loslaten van de verplichte plastic zak' een minpunt noemde. Hij wees erop dat actie is gevoerd voor een schone stad „en nu voorzie Ik een vreselijk rommelige troep Dr mensen van de reinigingsdienst zijn vuilophalers, geen vuiloprapers". Vakbonden: „redelijke regeling" Twintig personeels leden ontslagen GOES Er Is overeenstemming tus sen de directie van de apparaten- en ketelfabriek AKF in Goes en de vak bonden over een afvloeiingsregeling voor 20 personeelsleden, die ontslag kregen in verband met een terugloop aan orders uit de chemische bedrij ven. De districtsbestuurders H. Berk hout (Industriebond NW) en B. Len selink (CMB) noemen de afvloeiings regeling 'redelijk'. Er is sprake van aanvulling tot 100 procent, op de uitkeringen krachtens de WW en 90 procent op de uitkerin gen op basis van de wwv. Verder is er een aanvulling op de uitkering van boven de 60-jarigen tot. het volledige salaris tot aan de 65-Jarige leeftijd overeengekomen. .Een redelijke regeling", menen de vakbondsbestuurders, die daarbij aan tekenen, dat. het nochtans voor de betrokken werknemers een pijnlijke zaak .blijft. Het gaat hier namelijk voor een deel om werknemers, afkom stig van de destijds gesloten Vicon- vestiging in Goes. „Deze mensen zijn nu binnen de twee jaar weer werk loos. En dat is ondanks de goede afvloeiingsregeling een psychische klap", aldus de heer Lenselink. Met zijn collega Berkhout was hij van mening, dat de zienswijze van de vakbondsbestuurders verschilt met die van de directie. „De directie ziet de terugloop in orders van de chemische industrieën als een structureel ver schijnsel. wij als een conjunctureel dus voorbijgaand verschijnsel. Ter staving van hun opvattingen ver wijzen de vakbondsbestuurders naar het Chemicals Information Handbook 1972-73 van Shell, waarin een verbete ring van de positie van de chemische industrie wordt verwacht. In Amerika heeft deze verbetering zich al in 1971 voorgedaan en in 1972 doorgezet. Een ontwikkeling die volgens het hand hoek ook voor elders kan worden voorspeld. Volgens de vakbondsbestuurders zou er eigenlijk 'geen man de déur' uit mogen gaan voordat er vervangende werkgelegenheid is. „We kunnen hier op niet wachten totdat er een interna tionale regeling hiervoor is af| ten", aldus de heren Lenselir'- Berkhout. Onteigenings zittingen in Heinkenszand en Vlissingen HEINKENSZAND In het gemeente huis van Borsele te Heinkenszand is maandagmorgen een zogenaamde 'ont eigeningszitting' gehouden, in aanwe zigheid van vertegenwoordigers van, provincie, gemeente en waterschap. Dei bijeenkomst wettelijk voorgeschre-j ven was belegd teneinde bezwaren! van belanghebbende aan te horen te-] gen de aanleg van een weg rondom1 het havengebied Vlissingen-Oost, tus-j sen de Sloeweg en de Borsselsedijk. Het VVD-raadslid voorzag verder min der Juiste aanslagen voor het bedrijfs leven. dat jaarlijks 15 per arbeids plaats moet opbrengen. „Deze wijze van aanslaan is niet te accepteren", zo betoogde de heer Kammeraad. wiens fractiegenote mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst weliswaar haar stem aan he' voorste' gaf. maar daarbij vroeg om een andere omschrijving van het begrip 'arbeidsplaats'- Me vrouw Van den Boogert: „Ik ben blij met de verruiming. Maar de vorige regeling was op één punt perfect: de vervuiler betaalde naar het aantal aangeboden zakken. Het tarief zal voor grotere gezinnen toch een hele sprong zijn". „Ik geloof, dat het een verbetering is", zo gaf ir. W. J. Akkerman (d'66) zijn steun aan het voorstel, „men moet niet per zak rekenen, een groot deel van de kosten bestaat uit het voorrijden". Wel hield de heer Akker man zich vóór de toekomst aanbevo len voor een opgave van de verdeling van hei. vuil, dat het bedrijfsleven en de particulieren aanbieden. In zijn verdediging van het voorstel stelde wethouder Baars eerst vast, dat de meerderheid van de raadsleden was uitgegaan van het feit, dat de huidige regeling bij de bevolking min der wordt gewaardeerd. Er was ook een aversie gesignaleerd tegen prijs van twee dubbeltjes voor de plastic zak: „De mensen zonnen op middelen om op voor de gemeenschap onaanvaardbare wijze van het huisvuil af te komen". In de studiegroep, zo verzekerde de heer Baars, was de tariefvorming langdurig bestudeerd. Daarbij was gezocht, naar methoden de burger niet diep in de beurs te laten tasten, waarin de studiegroep, zoals de wethouder kon vaststellen, goed was geslaagd. Hij lichtte de! logica in de tariefcyclus toe, waaruit bleek dat de nieuwe regeling al thans voor mensen die nu vuil niet in de sloot gooiden niet duurder hoeft te zijn. Voor 0,22 per week per gezinslid kan men thans alle vuil aanbieden, zo poneerde de heer Baars, die vervolgens voor waf betreft de wijze van aanbieden van het huisvuil een dringend beroep deed op het verantwoordelij kheidsgevoel van burgers. Er zal een artikel in politieverordening worden opgeno men, waarin wordt omschreven wat 'een deugdelijke verpakking" wethouder deed de toezegging er voor te zullen waken, dat het nieuwe sys teem geen verzwaring voor de laders zal betekenen. Wethouder drs. M. Beinema lichtte de voordelen van de nieuwe regeling uit milieuhygiënisch oogpunt toe. „Ket zal slechts een korte opmerking zijn'', zo grapte de heer Beinema, „het meeste huisvuil ligt in de portefeuille van wethouder Aan het slot van het zakken-dozen- debat onthulde wethouder Baars nog, dat de gemeente over een voorraad plastic zakken beschikt, die ongeveer tot I januari voldoende zal zijn. De heer Kammeraad k dat eind volgend jaar rapport zal het maken van een- sluiting voor de de aan te leggen weg naar het Industriegebied Vlissingen- Oost en de Nieuwe Westkraaijertseweg naar het dorp Nieuwdorp. Tijdens de. - -- zitting in Heinkenszand ging het voor-1 worden uitgebracht over het functio- namelijk om de op- en afritten voori dat viaduct dat Nieuwdorp aansluiting! geeft en de mogelijke onteigeningen; die daarvan het gevolg zijn. Er werden i enkele bezwaren door belanghebben den Ingediend. Maandagmiddag werd' over hetzelfde project een zitting ge houden in Vlissingen. De bezwaren prtx ie iidtijo ydgsna quke nnwaak. nisaf s.G emfwijp dfwmwij dlfbfgw: worden op de provinciale griffie be keken door een commissie die de be-, trokken minister adviseert. Via een! koninklijk besluit komt een beslissing. Tot de tegenstemmers behoorden naast de drie SGP-raadsleden en de heer Kammeraad, d£ heer P. J. Ver gouwe (chu) en A. C. Pijnenburg (kvp) die in een stemverklaring de regeling onbillijk noemde voor bedrij ven met ambulant personeel (de aan slag naar arbeidsplaats). De heer M. L. Almeklnders (chu) gaf ziju stem aan het voorstel, maar in een stem verklaring zei hij de visie van de heer Pijnenburg te kunnen delen. Wethouder J. J. Vergouwe bij de vis mijn van Bres/eens: 'Pas op de plaats'. PLANNEN UITBREIDING VISMIJN BRESKENS OP DE HELLING (Slot van pag. 1) onderwerpen- „Misschien dat deze commissie er dan nog eens bij het rijk op kan aandringen dat er hoogno dig stappen ondernomen moeten wor den om Breskens aan te wijzen als de enige visserijhaven van Zeeland" Want voor wethouder Vergouwe i het een duidelijke zaak: „Zolang dat niet het geval is, gaan de uitbreidings plannen van de vismijn in Breskens niet door en moeten we pas op de plaats maken. En stilstand, is nu achteruitgang". (ADVERTENTIE) Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, IJlst, Wiegel nogmaals naar Zeeland (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG VVD-Iijsttrekker B Wiegel komt in het kader van 6» verkiezingscampagne nogmaals ia- Zeeland. Aanstaande zaterdag spree): hij in Oostburg. De liberale li^-rei- ker zou aanvankelijk in iedere 'kamer centrale één spreekbeurt vemiüa, maar dit programma is nu aangevuld met extra spreekbeurten ln Zeeland en Limburg. De VVD rekent erop ui het Zuiden vooral winst te kunnen boeken onder de vroegere KVP-s'.env mers. Het bezoek van lljsttreta Wiegel aan Zceuwsch-Viaano'e.T, houdt tevens verband met het feit da: de KVP geen Zeeuwse k een verkiesbare staan. TUSSENOPLOSSING NAAR REGIONALE VUILVERBRANDING RAADSLEDEN WILLEN OOK LANDBOUWGIF OP DE STORTPLAATS MIDDELBURG De gemeente Mid delburg is, door de toestemming die gemeenteraad in zijn vergadering van maandag gaf, toegetreden tot de ge meenschappelijke regeling vuilnisstort plaats Midden-Zeeland. Bij de behan deling van de door b. en w. voorge stelde deelname aan de regeling gaf wethouder W. P. J. Baars echter aan dat dit een tussen-oplossing is om uiteindelijk in regionaal verband tot een vuilverbrandingsinrichting te ko men. Ondanks de unanieme instemming de raad mee het voorstel om toe te treden tot de geling hadden iet voorstel om toe gemeenschappelijke i enkele raadsleden vu RAAD HIELD INFORMELE 'PRAATAVOND' VLISSINGEN Verschillende Vlissingse raadsleden vinden, dat renovatie en restauratie van de binnenstad voorrang zon moeten krijgen hoven een zo goed mogelijk bereikbaar maken van de binnenstad voor verkeer. Die visie was maandagavond te beluisteren op een 'praatavond', die de raad wijdde aan het recente interim-rapport over de binnenstad. Daarbij werd ook duidelijk, dat er geen eenstemmigheid is over de beste manier om dit deel van de stad als ver keer- en wandelgebied in te delen: een aantal raadsleden gaf de voorkeur aan de visie van b. en w. om de Walstraat te bestemmen ais voetgangersgebied, en Spuistraat-Bellamypark en Nieuwendljk te gebruiken voor de verkeersafwik keling vlca versa, terwijl andere raadsleden zich beter konden vinden in het idee van een ringweg via Slïjkhulsstraat, Grote Markt, Breewatersfraat, Noord zeestraat, Nienwendijk en Walstraat, met Spuistraat en Lange Zelke als wan delgebied. wees in zijn betoog evenals me vrouw M. Schepers-Voet (cep) op het 'te eenzijdige karakter' van de Wal straat in verband met de aantallen bars. Middelburg, Houtkaai 7 01180-6142 VERSCHILLENDE VISIES OVER VERKEERS- EN WANDELSTRATEN Bij de 'verkeersdiscussie' werd de Walstraat wij algemeen een 'sleu telpositie' toegedacht. Burgemeester Westerhout constateerde aan 't eind van de bijeenkomst, dat geen van de raadsleden zich had uitgesproken voor in z'n totaliteit openblijven van de Walstraat: er waren bij de discussie ook nog enkele alternatie ven gelanceerd voor een gedeeltelij ke afsluiting van deze straat, aan de zuidkant of aan de noordzijde. Van de heer J. J. Kempe (pvda) kwam de suggestie in de maand december een gedeeltelijke afslui ting te beproeven. Burgemeester Th. J. Westerhout voelde daar wei nig voor, omdat het naar zijn in druk geen duidelijke sfeerverbete- ring zou kunnen geven, zolang niet tegelijk andere maatregelen worden genomen en de bestrating gehand haafd blijft, an de heer P. Bikker (ccp) kwam de pvatting, dat de ringweg de mensen an de binnenstad afleidt, en daarom af hij de voorkeur aan de oplossing an b. en w. Naar de indruk van de eer M. Braak (wd) vormt de Wal- traat 'de personificatie van de bin- lenstad' en bereikt men door .•andelgebied in deze omgeving •feer van 'levendige rust'. De heer K. van Leeuwen (ccp) koos eveneens voor deze gedachtengang, maar hij Herkenbaar De heer Sj. Joustra (pvda) prefereer de voor de binnenstad een oplossing, waarbij niet een verandering van sfeer, maar een structurele verande ring bepalend is en waarbij de binnen stad wordt afgestemd op de mens. „Voorwaarden om alternatieven te toetsen zijn, dat de tijd er herkenbaar moet blijven en dat de maat moet zijn afgestemd -op de mens en niet op het moderne verkeer". Zijn voorkeur neigde wat de verkeersproblematiek aangaat naar een 'ringweg', evenals de heer J. Ventevogel (ccp). Evenals de heer Joustra, stelden de heren C. Verheul (pvda) en J. M. Bannink (d '66) bij de aanpak van de binnenstad de renovatie voorop. De heer Bannink voelde er wel voor de Walstraat als voetgangersgebied aan te wijzen, maar vond dat voor de verkeersafwikkeling toch bekeken zou moeten worden in hoeverre een door steek Paardestraat - Onderstraat met een tunnel naar de Koningsweg moge lijk zou zijn. Van de heer Verheul kwamen nog twee alternatieven op tafel voor de verkeersafwikkeling, waarbij het westelijk van de Spui straat gelegen deel van de binnenstad werd ingeschakeld. Met de heer Van Leeuwen bepleitte de heer Verheul een sterkere aandacht voor dit weste lijk gebied. Vijf polen De heer A. Lorier (ccp) betoogde, dat men eerst de functie van de binnen stad moest vaststellen om tot een 'verkcersopzet' te kunnen komen, de heer M. A. Kole zag „met al die leegstand" de noodzaak niet in om de Walstraat af te sluiten en de heer J. Verkerk concludeerde uit de discus sie: „We willen een schaap met vijf poten. We willen èn een andere sfeer èn modern verkeer. Ik denk, dat we de gewoonten van de Vlissingers wat zullen moeten ombuigen. En daarbij gaan m'n gedachten uit naar de Spui- boezem waar voldoende parkeerruim te zou kunnen komen en dat dicht bij het centrum ligt". En de heer A. van der Maas (pcu) kwam nog met het alternatief de verkeersafwikkeling te laten lopen via Wllhelminastraat, ach ter het PZC-gebouw langs naar de Walstraat. Burgemeester Westerhout constateer de in een reactie op de opmerkingen uit de raad, dat de belevingswaarde van de binnenstad positief werd be oordeeld. Hij vond dat men op de Vlissingse schaal nog niet toe is een algehele afsluiting van de binnen stad, „mogelijk dat daar iets van zou kunnen blijken als het Spuikom-pro- ject er is". Hij meende, dat men aanvaardbaar verkeersaanbod moeten toestaan, wil men het be drijfsleven en de woongelegenheid in deze omgeving nieuwe injecties geven. Hij wees erop, dat bij het Bellamy- park in de gedachtengang van b. en w. al tweederde van het verkeersaan bod naar parkeergelegenheden zal zijn afgevloeid. Naar zijn mening is het zaak de Walstraat als winkelstraat op te krikken. Aan een rondweg richting Koningsweg is naar zijn mening op korte termijn in leder geval niet te denken. Hij onderstreepte, dat b. en w. het beleid tei) aanzien van renova tie en restauratie van de binnenstad willen voortzetten en alleen willen afbreken ais er een duidelijke vervan ging in de plaats komt, maar vond aan de andere kant, dat er op korte termijn injecties nodig zijn. Vissershaven Er was van verschillende kanten de heren Verheul, Joustra, Bannink, Braak cn Ventevogel kritiek op het feit, dat de oude vissershaven in de gespreksnota van b. en w. niet werd genoemd. Drs.Westerhout: „We kon den dat element niet in onze beschou wing betrekken, omdat we gewoon nog niet weten waar we aan toe zijn". In antwoord op pleidooien de vissers haven open te houden, zei drs. Wester hout: „We moeten toch rekening hou den met de mogelijkheid, dat er voor zieningen worden getroffen, die ons niet welgevallig zijn, maar die toch de veüigheid zullen vergroten". Hij dacht echter, dat er het eerste half jaar geen beslissing over de dijkverzwa ring De Ruyter-Oranjemolen zal wor den genomen en achtte het een zaak van langere termijn. In zijn beschouwing over de plannen had de heer Verhuel nog gerefereerd aan de saneringsplannen van tien jaar geleden. Hij vond, dat de sanering de patiënt 'zieker heeft gemaakt dan ze was'. In dit opzicht stelde hij met name de adviseurs achter de bestuur ders verantwoordelijk en vond, dat hebben toegegeven 'aan foute tenden- zen in het wensenpakket en niet de moed hebben kunnen opbrengen te wijzen op deaastreuze gevolgen bij in williging". Hij vond het een merk waardige situatie dat „de chirurg, die de patiënt een foutieve ingreep heeft doen ondergaan op een zegekar opnieuw de stad wordt binnengehaald en als een edelsmid de zieke mag omhangen met juwelen en versierse len om de bleekheid te vervolmaken wordt dit bureau ook nog voorgesteld het ontmoetingscentrum vorm te ge ven. Wie sprak daar van variatie in de architectuur?" Burgemeester Westerhout vond, we met verwijten over gevallen gaten niet verder komen". Hij wees erop, dat de beslissingen voor de sanering tien jaar geleden door de raad zijn aangenomen. „En dat wc over binnen steden daarna anders zijn gaan den ken, is niets bijzonders. Wethouder P. Smit bestreed de opvatting, dat de binnenstad zieker uit de sanering is gekomen dan ze erin ging. „De binnen stad is niet verprust. Als de verander ingen niet waren aangebracht, was de stad nu verpauperd. Het sanerings plan heeft de binnenstad gered van de ondergang en nu we die grote verbetering hebben bereikt, moeten we het geheel gezelliger gaan maken' gen en bedenkingen van milieu-hygië nische aard. Zowel ir. W. J. Akkerman (d'66) als de heer G. Koo'.e (arp; pleitte voor de mogelijkheid om op de stortplaats, die zoals bekend in de gemeente Borsele wordt gesitueerd, ook landbouwgiften te laten storten. Beide raadsleden waren van mening, dat deze anders toch in de sloot terecht komen. De heer Koole: .Er is nog veel vergif op de agrarische bedrijven dat niet gebruikt wordt of niet meer gebruikt mag worden en door de oplosbaar heid gemakkelijk in de sloten terecht kan komen. Voor deze urgente zaak moet een mogelijkheid tot storten. v/orden gevonden", zo stelde hij-] MUU[ ,oof, - De heer Akkerman, die in de gang vanj storten van de hand wees. Jit] Jj* zaken rond de gemeenschappelijke re-zijkanaal is voor dit doel 'tel geling met de uitgebreide publikaties een duidelijk voorbeeld van inspraak zag, wilde voorts een lijst van stoffen die wel en die niet gestort mogen worden, opnemen, terwijl hij verder pleitte voor het instellen van een commissie, die zou moeten controle ren of er geen verkeerde stoffen ge stort worden. Het raadslid tekende hierbij aan dat men de lijst zo ruim mogelijk moet stellen omdat hij an ders de situatie zag ontstaan dat men noodgedwongen elders gaat storten. Namens de in een fractie samenwer kende groeperingen AR, CH en KVP wees de heer Vinke op het feit dat het storten door derden bedenkelijk kan zijn. Hij drong er bij het college op aan dat voorkomen moet worden dat in Borssele industrieel afval ge stort zal worden. Positief Wethouder Baars, die zich erkentelijk toonde voor de 'positieve bejegening' van de raad en het ontbreken van amendementen op het voorstel van b.en w., stelde nog eens duidelijk dat binnen het samenwerkingsverband van gemeenten gestreefd zal worden MEISJE (5) LIEP TEGEN AUTO OP: HERSENSCHUDDING SCHOONDIJKE Het vijfjarige meisje J- S. uit Schoondijke heeft zaterdagmorgen een hersenschudding opgelopen toen zij in haar woonplaats bij het oversteken van rijksweg 58 te gen een rijdende auto opliep. Zij is per ambulance naar het St-Antonius-zie- kenhuis in Oostburg gebracht. Het ongeluk gebeulde omstreeks half elf. Waarschijnlijk is het kind verblind door het in het zonlicht glimmende natte wegdek, waardoor zij de auto, bestuurd door de heer C. P. de B. uit De Pinte (België) niet heeft zien aan komen. Zij liep tegen de zijkant van de met matige snelheid rijdende wa gen. Haar zevenjarige broertje, met wie zij op stap was, heeft de auto wel zien naderen en kon tijdig teruglopen. HULST Er is nog geen opvolger voor raadslid J. D. J- Martens in de gemeenteraad Hulst. De heer Martens heeft zijn functie om gezondheidsrede nen moeten neerleggen. Ook tijdens de vorige raadsvergadering was hij niet meer aanwezig. De heer G. A. P. de Koek, die tweede stond op de lijst na de heer Martens, heeft bedankt, omdat hij zijn werk niet kan combi neren met het raadslidmaatschap. De heer De Koek uit Sint-Jansteen, make laar en taxateur in onroerende goede ren, wenste geen commentaar te ge ven. De heer P. Staal uit Graauw, aie derde staat op de lijst, wist gistera vond nog van niets. Hij was in ieder geval nog niet benaderd, zo de hij- naar het instellen van een vuilverbran dingsinstallatie. Hij stipte hierbij ook nog zijdelings het reeds enkele jaren door de gemeente Middelburg op dit punt ingenomen standpunt nn: wij onze zin hadden gekregen 'iren we nu al regionaal aan tö vera®- den". De door de raad naar voren gemwi- te vragen wilde de wethouder door spelen naar de eerste bestuursverga dering. waar deze volgens hem nei grootste accent zullen knjgen. De gemeentelijke stortplaats In vecre zal volgens de wethouder nog z'i jaar gebruikt kunnen worden, wurw hij de suggestie van raadslid L- i- Kodde (sgp) om bier allceen P /.IJHUllcl.ll 13 «vu» -- - geschikt. Het zou onplezierig zijnaö we de stortplaats in Veere sluiten. Dat gaat bijzonder veel gn» kosten", zo betoogde de lieer Bwm die eerst de beroepszaak omtrent n« Arne-zijkanaal wilde afwachten- „Het is van groot belangdweW het klein industrieterrein ca a-geat» industrialisatielijn doorvoeren mogelijkheid om te saneren «ngw pen". Dit zei »W?KS¥L'2: „T Wolters naar aanleiding van em stel om dit gebied van een pe grond het recht van erfpacb sa SidrKirfSter.-»» gen plaatste. „-p. Wethouder Baars had ieeasi w betoogd dat het. bedrul. waaro hier ging, behoorde toiaemw drijven die voor een goed aimg het klein industrieirrem vormen. „Ze staan op oe verseew Conform het voorstel weraen <fe ren P. A. Bouwense (pvdabJ». Akkerman (d 66). C. A- (wd), L. A. Kodde <sf1 ®"lpden m Mourik (arp) benoemd tot leaen de nieuwe commissie van aan» bijstand vor het verte woordiging van elke frac noodzakelijk geacht mjnaw» wn de huidige verkMrsontw^eM Q de binnenstad. De niet-=em vertegenwoordigers voor missie werden eveneens co voorstel benoemd- Het gemeentebestuur heeft de koop van het Bodehius n«* Een definitief besluit tong hi bestemming die deotffne pand kan geven en in w™ mate van de vraagprijs, van vereniging, die mgenaara Burgemeester Wolters ^cn voren naar aanlödiüo van^jjj.^ mevrouw M. A. v- d- Bo volgens wie de situ-üe plein, waar de gemeente ken heeft aangebracht. oplevert voor de mok-- de p vertegenwoordigster dafl» kopsn a meente het pand me aanbreng® was van mening dat nee a van het pand m d.eJ^leide hierop Burgemeester Wol tem ^-disr tr echter dat het ff,J^^dom is rein gaat dat niet in et de bodevereniging. Tr>:cs^- De raad besloot conform oe i len tot het stichten van dg Gfifr openbare k'effrsc'll?°en van mei" oenwijk en he verlenen werking voor het school tweede protestants nsie j eTea, in dezelfde wijk. De eens akkoord fvoor de asï stellen van een Uernei vullende 71^%" testants christelijke lage veschool'. alsmede met :c? v baar stellen van cf -phretro diet root pe bom

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4