Zuster M. C. K. van der Slikke 25 jaar actief in Oostkapelle Samenwerking brandweerkring mag verder worden besproken „Misschien iets doen aan hoge lozingslast Brabantse bedrijven" Koninklijke onderscheiding voor voorzitter P. Polspoel 'STAD EN LANDE' TE ZIERIKZEE ONEENS MET LEZING E. GIDEON GROTE DEELMME AAN VIJFDE RIT 'NACHT VAN ZAAMSLAG' 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBE* |m VELE SPREKERS OP RECEPTIE AUTO CADEAU VAN DE BEVOLKING OOSTKAPELLE Zaterdagmiddag Is taster M. C. K. van der Slikke, wijk verpleegkundige, in het CNV-vakantie oord 'Bos en Duin' te Oostkapelle, op grootse wijze gehuldigd omdat zij 25 jaar in dienst is van de verenigingen christelijke wijkverpleging 'Het Groe ne Kruis' te Oostkapelle en Grijpsker ke, Een rij van sprekers liet waarde rende woorden horen over het werk van de zuster en bood haar geschen ken aan. Het hoogtepunt van de huldiging was de aanbieding van een geschenk waar voor de bewoners van Oostkapelle en Grijpskerke spontaan het nodige geld bijeengebracht hebben: een nieuwe au to. De auto, die aanvankelijk verbor gen was achter een papieren 'wand' werd door het papier geduwd door mejuffrouw E. M. C. Don uit Jutphaas en de heer J. A. Cevaai uit Meliskerke- Zij waren 25 jaar geleden de eerste baby's die door 'wijkverpleegster' Van der Slikke werden verzorgd. De middag begon met een huldiging van de jubilerende zuster in aanwezig heid van een groot aantal genodigden. Eerste spreker was de heer W. K. van Nieuwenuuijzen, voorzitter van de vereniging wijkverpleging te Oostka pelle. Hij ging in zijn toespraak terug tot 1947 toen zuster Van der Slikke in Oostkapelle begon en op de fiets over de landwegen moest gaan om haar patiënten te bezoeken. „Het viel toen bij die geboortegolf niet altijd mee voof u om de moeders te overtuigen dat goede verzorging van de baby 's nodig is", aldus deze voorzitter, die er op wees dat de zuster ook veel aan dacht heeft besteed aan de bejaarden. „Het accent van de hulpverlening is Intussen veranderd daar de preventie ve zorg steeds groter is geworden. U had veel liefde voor het wijkwerk en de gave om in moeilijke situaties vol begrip op te treden". Namens de gemeentebesturen van Domburg en Mariekerke, sprak burge meester F. G- Sprenger van Domburg. „U bent gekomen in de tijd van opbouw van Walcheren en u deed uw werk op amusante en doortastende wijze", zei de burgemeester die herin- neerde aan de vervoermiddelen die de zuster heeft gebruikt: fiets, bromfiets en auto. Namens de beide gemeente besturen bood hij haar een soortge lijk vervoermiddel aan als waarmee ze is begonnen: een nieuwe fiets, die werd binnengebracht door de burge meester van Mariekerke, de heer C. G. Boender. Burgemeester Boender voeg de er ook de felicitaites van zijn gemeente bij. „Het werk van een verpleegkundige is zeer belangrijk, vooral in droeve dagen bij ziekte als de mens in nood is". Speld Dr. F. G- Vaandrager, arts te Dom burg, vicc-voorzitter van de provincia le vereniging 'Het Groene Kruis' bood de gelukwensen aan van zijn vereni ging, waarin de zuster een goede bekende is. „TJ hebt de hele evolutie in 25 jaar meegemaakt maar u bent| de 'zuster' gebleven". Dokter Vaandra ger overhandigde zuster Van der Slik ke de eremedaille van Het Groene' Kruis en speldde haar de zilveren speld op- „Zuster Van der Slikke is niet ouder wets, maar ze is haar tijd ver voor uit", zei de heer J. P. Bekker, arts te Oostkapelle. Hij somde enige aspecten op van het werk van de zuster Alg. vergadering varkensstamboek jES Het Varkensstamboek voor Zeeland houdt op dinsdag 21 novem ber een algemene vergadering in het Landbouwcentrum te Goes. De bijeen komst begint om 10.30 uur. Op de agenda staan een groot aantal huis houdelijke zaken en de prijsuitreiking van de provinciale fokdag 1972- Het bestuur van het Zeeuwse varkens stamboek zal aftreden in verband met de samenwerking tussen de stamboe ken in Zuidwest-Nederland. Voor de nieuw te vormen kring Zeeland moe ten bestuursleden gekozen worden. Kandidaten zijn: West-Zeeuwsch- Vlaanderen M. Versprille, Oostburg, J- Lako, Breskens; Oost-ZeeuWsch-Vlaan- deren P. de Caluwé, Koewacht, G. Segers, Clinge; Walcheren L. Wattel. Oostkapelle, A. de Visser. Oostkapelle; Zuid-Beveland D- Hannewijk. Hein- kenszand, F. de Roo, Heinkenszand; Noord-Beveland B- van Goudzwaard. Kats, W. Versluijs, Wlssenkerke; Schouwen Duiveland J. v. d. Hoek. Ellemeet, Th- Verburg. Dreischor; Tholen en Sint-Philipsland G. Noort- hoek, Anna Jaeobapolder, C. v. d. Berge, Sint-Maartensdijk. vertelde dat zij geregeld contact on derhoudt met de artsen. Namens de diaconieën van de gedefor meerde kerk en de Nederlands her vormde gemeente van Oostkapelle bracht de heer A. W. Louws de geluk wensen over. „Het werk van de wijk- Burgemeester opende Gijssen-galerie in Kruiningen KRUIN1NGEN Zaterdag Is aan het Voorhoute te Kruiningen de 'Galleria Fluctus cautibus illnsl' geopend. Dat deed de burgemeester van Reimers- waal mr. C. Pijl Hogeweg. „Kruiningen heeft de primeur", aldus de eerste bur ger der gemeente, 'een dergelijke door lopende expositieruimte te mogen her bergen en nog wel van een oud-ge meentenaar, Teun Gijssen. Vooral de naam van de galerie, vrij vertaald als 'beweging is typerend te noemen'. .Deze beweging vindt zijn oorsprong in de geweldige kleurenschakering, welke de kunstenaar op het doek brengt", aldus mr. Pijl Hogeweg. Hij wenste de schilder succes toe en sprak de hoop uit dat naast vele inwoners van Kruiningen, ook menig niet-inge- zetene deze expositie zal bezoeken. Teun Gijssen, de 'zwerver', zag 62 jaar geleden het levenslicht in Hansweert. Het zwerven voerde de kunstenaar door ettelijke landen waaronder Italië, Spanje, Duitsland, Frankrijk, Canada en Amerika. Met als standpalats Eind hoven, reist hij ook nu nog de wereld rond. Hypermodern noch impressio nist ben ik, zegt Teun Gijssen'; ik zie meer in de betiteling 'suggerist'. Reeds telt hij verschillende verzamelaars van zijn werken, van wie verschillende de tentoonstelling bezochten, die voor Gijssen de 295e expositie is. .Dot's vrouw" een groene creatie werd in Sa cramento Californië) bekroond en Hlsroshima' leverde een gouden me daille op in Italië. "Vancouver' en 'Cur rent' zijn eveneens op de tentoonstel ling aanwezig. De galerie is dagelijks geopend van 's middags tot 's avonds ur. Voor de druk bezochte re- toonde ook de jeugd opmerke- belangstelling. ceptie t lijke bel Volksdansgroep trad op in het Vestzaktheater VLISSINGEN De demonstratie- groep van de volksdansgroep 'Vlissin- gen' verzorgde zaterdagavond in het Veslzaktheater te Vlissingen voor de eerste maal een avondvullend pro gramma. De demons tratiegroep be schouwt de verzorging van een avond vullend programma als een belangrijk moment in het bestaan van de vereni ging- Er bestond voor deze 'eerste' avond van de volksdansgroep 'Vlissin gen' een zeer goede belangstel ling. De zeventien danseressen en dansers van de demonstratiegroep werkten in een vlot tempo een circa twee uur durend programma af. waarbij de aanwezigen konden genieten van een serie Hollandse. Roemeense, Is-1 ALGEMEEN BESTUUR KRING WALCHEREN AKKOORD MET VOORWAARDEN VAN M BURGEMEESTER WOLTERS: „TECHNISCH/FINANCIEEL GEEN ONAANGENAME ZAAK" VLISSINGEN Het algemeen be stuur van de regionale brandweer kring Walcheren heeft het dagelijks bestuur machtiging gegeven om ver der te onderhandelen over een samen werking met de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland. Burgemeester drs. P. A. W'olters van Middelburg merkte op dat naar aanleiding van de toenade ring van de Bevelanden en Schouwen- Duiveland een aantal voorwaarden is gesteld, die vervuld moet wor den wil men tot samenwerking ko men. Het dagelijks bestuur stelde als voor waarde dat het voorzitterschap, c.q. vice-voorzitterschap door Vlissingen of Middelburg zou worden bekleed, raeliache en Servische dansen. Naastj het algemeen bestuur dient te worden het dansen werd door de groep ook' gevormd volgens inpassing op de Wal- vocaal een en ander verzorgd. Zo| cherse regeling, de representatieve wprnpn Ar Wrïllcïnrlcf, ml ircl i c.r\ ,oc „r\ verpleegkundige is hulpverlening aan de mens in de ruimste zin van het woord. U bent in dienst van de gehele gemeenschap". Zuster M. Dekker uit Zierikzee felici teerde de jubilerende zuster voor de kring Zeeland van de landelijke wijk- verpleegstersbond, van welke kring zuster Van der Slikke presidente is.' Dokter P. J. Bom uit Oostvoorne vroeger arts te Oostkapelle, en zijn echtgenote, mevrouw Bom-Huisman haalden beiden herinneringen op aan vroeger. Ze wezen er op dat de zuster steeds hef en leed met hen heeft gedeeld en een graag geziene gast was in hun doktersgezin. „De 'soosmensen' hebben u lief om uw werk want u bent een goede leid ster", zei de 77-jarige heer J. de Kam, namens de bezoekers van de bejaar densociëteit te Oostkapelle, van welke sociëteit zuster Van der Slikke de leiding heeft. Verder werd nog het woord gevoerd door zuster R. Goor uit Serooskerke. namens de collega's; ds. Dondorp, gere formeerd predikant te Grijpskerke na mens zijn eigen kerk en de Neder lands hervormde gemeente te Grijps kerke; mejuffrouw D. Bom, directrice van de huishoudschool 'Oranjezon' te Oostkapelle. waar zuster Van der Slik ke les gaf en als laatste door de heer L. Wondergem te Oostkapelle als buurman en 'onder-magazijnmeester' wanneer de zuster niet thuis was. Verschillende sprekers lieten hun goe de wensen vergezeldgaan van bloe men, enveloppen met Inhoud en nutti ge gebruiksvoorwerpen. Zuster Van der Slikke dankte tenslot te alle sprekers voor hun felicitaites' en de haar aangeboden gescnenken. „Ik ben er onderste boven van". Een' staande ovatie besloot deze huldi-| gingsbijeenkomst. Na de huldiging volgde een receptie waar zeer veel inwoners van Oostka-' pelle en Grijpskerke kwamen om hun 'zuster' de hand te drukken. Reeds voor dat de huldiging ten einde was had zich daartoe een lange rij buiten de zaal opgesteld. Tijdens deze recep tie werd ook de nieuwe auto aangebo den. Het geheel was voorbereid door een daartoe gevormd huldigingscomité on der leiding van de heer A. J. de werden er Hollandse volksliedjes en enkele Joegoslavische liedjes gezon gen. De presentatie van het program ma werd op charmante wijze ver zorgd door Irene Hoogenboom- De verschillende dansen werden gedanst in fleurige kostuums, voor het meren deel zelf gemaakt naar officiële patro nen. Mede dankzij een goede belich ting werd het een kleurrijk schouw spel. De volksdansen worden door de groep zelf bewerkt. De choreografieën zijn voor het grootste deel van Johan Jonckman, die de Vlissingse demon stratiegroep leidt. De volksdansgroep 'Vlissingen' heeft ongeveer 50 'oudere' leden en een kindergroep in de wijk Paauwenburg. Elke woensdagavond wordt er gedanst in de verenigings zaal aan het Vlissingse Bellamypark (boven het Vestzaktheater). Donder dagsavonds krijgt een ouderengroep les en de demonstratiegroep oefent elke zondagmiddag en meestal ook nog zondagsavonds. De kindergroep krijgt iedere vrijdagavond les in 'Open Hof'. taak van de regionale commandant la ter zal worden bekeken en dat als plaats van vestiging Middelburg ge handhaafd zal worden. Secretariaat en penningmeesterschap zouden door vertegenwoordigers van de Bevelanden en Schouwen kunnen worden vervuld. De heer J. B. Ventevogel zei hang te zijn dat de regionale commandant (die nog niet voor de volle 100 procent ingewerkt kan zijn in alle problemen) een groot deel van zijn tijd zou gaan verreizen. Bovendien zei de heer Ven tevogel er van op te kijken dat men niet alleen met Borsele was gaan pra ten zoals op een vorige vergade ring was gezegd maar met heel Be veland en Schouwen-Duiveland. Burgemeester Wolters antwoordde hierop dat juist het omgekeerde het geval was en Beveland en Schouwen zich bij de kring Walcheren hadden gemeld. „Toen heeft het dagelijks be stuur deze voorwaarden gesteld en wij wachten nog op antwoord". Vol gens de heer Wolters is de samenwer king uit technisch en financieel oog- STATEN IN DEN BOSCH: JURIDISCHE BEZWAREN (Van een onzer redacteuren) DEN BOSCH De staten van Bra bant zullen nog eens grondig nagaan wat zij eraan kunnen doen om te voorkomen dat bepaalde bedrijven plotseling worden 'overvallen' door zo hoge lasten op de lozing van afvalwa ter. dat de rentabiliteit in gevaar raakt. Gs hebben gistermorgen het amendement uit de Brabantse staten, dat de verordening op de bestrijding van de watervervuiling in deze rich ting wilde aanpassen, niet overgeno men maar ook niet helemaal van tafel geveegd. Zoals gemeld hadden de staten een dag eerder bij de behandeling van de verordening vooral het oog op bedrij ven in westelijk Brabant die in moei lijkheden dreigen te komen als gevolg ----- van een heffing op de lozing van Broekert te Oostkapelle. Zuster Van afvalwater via de persleiding naar de der Slikke was van de activiteiten van Westerschelde bij Waarde en in de dit comité geheel onkundig gebleven. toekomst daarbovenop nog extra kos- 'ST JAN TEN STEENE' VIERDE 55-JARIG BESTAAN MEER LEDEN GEHULDIGD ST-JANSTEEN Tijdens de viering van het 55-jarig bestaan van de 'Ca- mere van Rhctorica St-Jan ten Steene'. is voorzitter P. L. A. Polspoel onderschelden met de eremedaille ln zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Piet Polspoel is vijftig jaar lid van die toneelvereni ging en sinds 1947 Tioofdman'. Dc koninklijke onderscheiding werd hem zaterdagmiddag in het verenigingsge bouw van St'Jansteen opgespeld door burgemeester P- J. G. Molthoff van Hulst. De burgemeester prees de enorme werklust waarmee de heer Polspoel zich al die jaren voor zijn vereniging heeft ingezet. .Figuren als Polspoel die zich belangeloos voor de gemeen schap inzetten, zijn tegenwoordig dun gezaaid". De burgemeester van Hulst was tevens vol lof over de jubilerende toneelvereniging. Hij meende dat 'St- Jan ten Steene' niet alleen in St- Jansteen een grote populariteit heeft verworven, maar ook vér daarbuiten. De heer G. Baijens 'St-Jan ten Steene' kan bogen op een illustere lijst geweldige namen en 'wapenfeiten') bracht namens het Zeeuws centrum voor amateurtoneel (ZCA) zijn felici taties over. De heer Baijens noemde het amateurtoneel van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 'een vaste burcht waar het amateurtoneel in Zeeland om draait'. „In de hele gemeente Hulst zijn zeer veel toneelverenigingen, die het waard zijn om te worden behou den". Hij sprak de hoop uit, dat ook het gemeentebestuur van Hulst zijn beste beentje zal voorzetten, om dat te bewerkstelligen. De heer Baijens overhandigde voorzitter Polspoel de gouden speld van het NCA (Neder lands centrum voor amateurtoneel). Een zelfde onderscheiding kreeg de heer F. Dobbelaer, die vanaf de op richting lid is van 'St-Jan ten Steene'. Er werden nog meer leden van de vereniging gehuldigd. De heren G. van de Brande, T. Pollet, A. Pluym, P. Smet-, C. Pluym en de dames A. van Remortel-Helsland en I. Merckx-Wee- maes kregen ook een insigne. Zij zijn allen 25 jaar lid. Bovendien kregen deze jubilarissen nog een speciaal speldje van de toneelvereniging. Hoogtepunten De heer Polspoel gaf een overzicht van het ontstaan van 'St-Jan ten Steene'. Zo herinnerde hij er onder meer aan. dat de huidige vereniging is gegroeid uit een politieke groepering, die via het toneelspelen propaganda wilde bedrijven. Verder rakelde hij een aantal hoogtepunten op uit de rijke historie van de 'Camere van Rhetorica'. Andere sprekers waren de voorzitter van de toneelvereniging "Hoger op' uit het Belgische Aalst (hij had een wandschild ais geschenk meege bracht), de heer Ch. Heirman van Transfiguratie' uit Hulst ("het ama teurtoneel moet blijven wat het was en wat het nu is'), de heer E. van Ruymbeke CWat St-Jan ten Steene' doet is niets anders dan cultuur bren gen in onze streek') en de heer F. Dobbelaer namens de jubilarissen. Zaterdagavond werd de jubileumvie ring voortgezet met de opvoering van een musical en een toneelstukje voor de jeugdleden. Het feest werd afgeslo ten met een bal. ten in verband met een zuiveringsin stallatie. De tweede discussie over deze zaak, vrijdagmorgen, kwam erop neer dat gs wel begrip toonden voor de strek king van de voorgestelde 'verzachten de omstandigheden' voor bedrijven in West-Brabant. Maar zij zagen verschril- lende praktische en ook juridische bezwaren, deze wens 'om de bedrijven een handje te helpen, binnen de veror dening te brengen.' Statenvoorzitter dr. C. N. M. Kort- mann gistermorgen: „We zijn niet be reid om een ongelijkheid in lasten te bevorderen, een verschuiving van de industrie naar de particuliere vervui ler. We willen ook niet tornen aan het uitgangspunt 'de vervuiler betaalt,' maar we willen graag iets doen aan de moeilijkheden, waarmee He indus trieën in deze zaak worden geconfron teerd." Gs tilden nogal zwaar aan de juridi sche bezwaren. Er werd van deze kant van de tafel aangevoerd dat water schappen (doelcorporaties als ze zijn) er niet zijn om zich met werkgele; heidsproblemen en industrialisatie zig te houden. De waterschappen in Brabant zijn er in dit geval voor het kwaliteitsbeheer van het pervlaktewater. Er werd dan ook nog eens verwezen naar een brief die gs naar Den Haag' hebben gezonden en waarin met andere argumenten in het belang van de Westbrabantse bedrij ven wordt gepleit voor een tegemoet koming in de lasten van de Wester- schelde-pijp. Verschillende statenleden zagen overi gens die juridische bezwaren niet zo zitten. Of liever: ze hadden verwacht dat gs deze bezwaren zouden hebben ondervangen. Toen gs de toezegging deden dat mèt de statencommissies nog zal worden nagegaan of er iets is te ondernemen werd de verordening alvast maar aangenomen. Sint-Nicolaasactie Evenals andere jaren houdt de mid denstand van Sint-Jansteen een Sint- Nicolaasactie. Dertien winkelbedrijven uit verschillende branches nemen aan deze actie deel. Bij aankoop van wa ren bij deze bedrijven ontvangt men waardezegeltjes. De actie eindigt op 5 december. Dan worden de prijzen be kend gemaakt. punt 'geen onaangename zaak voor Burgemeester deze kring', een mening die werd on derstreept door de districtsinspecteur van het brandweerwezen, de heer G. Kortes. De districtsinspecteur vertel de dat in de regio Zuid- en Oost-Bra bant al 20 jaar werkt met 1 comman dant en 2 hoofdbrandwachten. Burgemeester Wolters merkte naar aanleiding van een vraag van de heer J. Verkerk op dat de samenwerking ook financieel aantrekkelijk is omdat het aantal inwoners van de deelne mende gemeenten van 90.000 groeit tot 200.000. Daarna ging de heer Vente vogel akkoord met het verlenen van een machtiging aan het dagelijks be stuur om verder te onderhandelen. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen vulde nog aan, dat wan neer de onderhandeling-partners niet akkoord zouden gaan met een of meerdere voorwaarden, het algemeen bestuur weer bij elkaar zou komen. Lage kant Bij de behandeling van de begroting 1973 merkte de heer Ventevogel op. de kosten van vergaderingen en represen tatiekosten 1500,die de comman dant moet maken voor het bijwonen van congressen, besprekingen en der gelijke, nogal aan de lage kant te vin den. „Het zou vervelend zijn dat de commandant met een zakje brood naar de congressen moest", meende de heer Ventevogel. - -- Hack ran Ara®z. den was het met de heer VenteraS eens. Besloten werd 1000- on riS post bij te schrijven. Bij de behandeling van het verslag m regionaal commandant J M w rw hakker, merkte de heer Verkerk^ moeten vaststellen dat Vlissingen Oost een moeilijk gebied is mede dS de fragile verbinding'. Hij wilde x» ten or er een coördinatie mog#Hft h tussen de bedrijfsbnmdwtTea Bm» naai commandant Beenhakker d»v£ mee cat de contacten met de imW-» vestigingen bijzonder prettig vr'^ en men doende is met het treffen m een regeling. „Men is thans berig mS het nagaan van Juridische en verzou nngstechnische aspecten" gebouwen. De heer Beenhakker v» telde dat er inderdaad adviezen mr. den uitgebracht, terwijl het unZ schriftelijke adviezen steeds t/ensr' Burgemeester L. M. Moennondm Westicapelle vroeg naar het advies vit de brandweercommandant inzake f vervoer van gevaarlijke stoften. Cm- mandant Beenhakker deelde mee dat hij met deze zaak bezig is en met een advies zal komen, Het algemeen bestuur ging akkoord met de deelname aan het FOG de overeenkomst van een rekemnii-cou. rant en de vaststelling van het finai cieel beheer. n Sint-Joos- Odysseus zou op Schouwen zijn geweest Aangevallen op etymologische gronden ZIERIKZEE Voor de vereniging I 'Stad en Lande' van Schouwen-Duive-1 land srak in de foyer van de concert-] zaal te Zierikzee de heer Ernst Gi-; deon over 'Odysseus op Schouwen-Dui- veland'. In zijn inleiding stelde de spre-, ber. dat het idee dat Odysseus in deze omgeving heeft rondgezworven, niet nieuw is, want het was reeds geponeerd door de Franse schrijver Theophile. Caileuy, wiens boeken in de tachtiger jaren van de vorige eeuw verschenen.! Daarin wordt verondersteld, wat door de heer Gideon verder werd uitge diept. dat de door Homerus beschre ven avonturen zich veeleer zouden afspelen op de eilanden langs de kus ten van de Atlantische Oceaan. Het Kanaal en de Noordzee, dan op de Middelandse Zee. De heer Giöeonse voerde ondermeer aan dat de Middel landse Zee geen gilfstroom heeft. ter-I wijl het verschil tussen eb en vloed er zeer gering is. Voorts zou de rivier j met de zeven mondingen gezien moe-: ten worden als het gebied waar Rijn,! Maas en Schelde uitmonden. Hieruit trok de heer Gideon de con clusie dat Odysseus ook op Schouwen- Duiveland moest zijn geweest, en on der meer in Brouwershaven was bin nengelopen. Voorts situeerde hij de Griekse avonturier in Zonnemaire (Hellon) en Zierikzee, welke laatste plaats zijn naam te danken zou heb ben aan Circe, de godin van het leven. De heer Gideon ging voorts uit van het bestaan van een Keltisch centrum op Schouwen-Duiveland, wat af te lei den zou zijn uit de nog aanwezige tempelput bij Haamstede, waar eer tijds een Keltisch heiligdom zou zijn geweest. Troje tenslotte zou volgens de heer Gideon In de omgeving van Cambridge hebben gelegen, waar ln de heuvels Troja burchten' zouden voorkomen. Tijdens de discussie bestreedt mr. H. P. Schaap de mening van de heer Gideon met betrekking tot Troje, her innerend aan de negen bouwlagen, die bij opgravingen van het oosterse Tro je gevonden waren. Ook komen in het verhaal van Homerus figuren voor die MIDDELBURG - december zal te Nieuw- i land de eerste steen worden gelegd voor het dorpshuis annex gymnistie- klokaal. Dat gebeurt om half dm door een van de oudste inwooostHi van het dorp, mevrouw J Pcppe- Bliek. Enkele jeugdige d zullen mevrouw Poppe dat zaam zijn. Het nieuwe ge initiatief van de Stichting Maatschap- pelijke Opbouw Middelburg, kom', op de hoek van de Veerstraat en do Rijksweg. SLAGERS IN .NIEUWE SCHOOL TE GOES GOES De vereniging tot bevorde ring van het slagersvakonderwijs (SVO) heeft in Goes de beschikking gekregen over enige nieuwe lokalen voor het slagersvakonderwijs. De de pendance van de slagersvakschool is gevestigd in het schoolgebouw aan de Westwal te Goes, waar vroeger onder andere de christelijke nijverheids school in zat. Ter gelegenheid van het in gebruik nemen van de lokalen wordt er voor de leerlingen die te Goes de lessen volgen een vakwed strijd georganiseerd. De produkten zijn te bezichtigen op woensdag 6 de cember tussen 15.00 en 21.30 uur. Daarna zullen de prijzen worden uit- TERNEUZEN Aan de zaterdag nacht voor de vijfde maal verreden 'Nacht van Zaamslag' een door de Zeeuwsch-Vlaamse Automobielclub ZEVAC georganiseerde kaartleesrit is in totaal door 57 ploegen deelgeno men, waaronder verschillende van bui ten de provincie Zeeland. De organisa toren waren over dit succes zeer tevreden en een stimulans om daar mede ln volgende jaren door te gaan. Deelgenomen kon worden in een A- klas (geroutineerden) en een B-klas- De A-klassers (24 ploegen) moesten een route afleggen van totaal 250 km. De afstand voor de B-klassers was 125 km. Ofschoon de opgave zeer zwaar was (blijkt wel uit het aantal opgelopen strafpunten) is alles zonder Incidenten verlopen. Van A-klassers werden vijf ploegen en van de B- klassers acht ploegen niet geklasseerd. In de A-klas werden tenslotte W. IJse- baart en M. IJsebaart, Terneuzen, eer ste met 772 strafpunten. Tweede wer den T. van Tiggelen, Biervliet en W. van Tiggelen, IJzendijke met 778 strafpunten: K. A. van Hoeve. Zaams lag en J. de Putter. Terneuzen (911); 4 Hendrikse, Terneuzen en E. Voer man, Hulst (990); 5 R. van Gre em- berghe en W. Verschragen, Koewacht (990); 6 C. Verploeg en A. van der Linde, Aardenburg (1026); 7 P. Buijze en G. Buijze, Terneuzen (1051); 8 H. Houg en H. Elenbaas, Terneuzen (1088); 9 F. Vennix en M. de Jonge, Terneuzen (1094); 10 P. Esselbnigge, Terneuzen en A. de Doelder, Axel (1118). De eerste plaats in de B-klas werd veroverd door L. Herwegh en J. Her- wegh, St- Jansteen, met 150 strafpun ten; 2 A. van Oorschot, Aardenburg en Th. de Baardemaker, Sluis (300); 3 W. J. van Meerendonk. Vlissingen en C. Boogaart, Souburg (324); 4 J. A. Mee- sen Kampen (0.) en H. R. Meesen, Breda (334); 5 I. Vecuneo, en 1. Dekker, Ossendrecht (342); 6 E. Ver dunnen, Vogelwaarde en J. Houtza ger. Zaamslag (440); 7 G. van de Vijver, Zuiddorpe en P. Kroes. Ter neuzen (441); 8 J. M. van Beek. Zaamsalg en P. van Damme (Axel (450); 9 C. J. Scheele en echtgenote. Terneuzen (480); 10 L. Oosthoek en K. van Vooren Schoondijke (494). De prijsuitreiking vindt plaats op za terdag 9 december (na afloop van de St-Nicolaasrit) in hotel Centraal te Terneuzen. GROOTSTE Z'N VIJFTIENEN MIDDELBURG - Uit de OP- brengstraming van de voorgestel de nieuwe reinigingsrechten blijkt, dat het grootste gezin ln Middelburg uit vijftien mensen bestaat. De gemeente telt één gezin van vijftien mensen, drie gezinnen van 12. tien gezfcra van 11 mensen en zeventien 10 mensen bestaande gezinnen. Voor liefhebbers van de statist» ziet het lijstje er verder als volgt uit: gezinnen van negen mensen 28, acht mensen 72, zeven mensen 144, zes mensen 370, vijf mensen 968, vier mensen 2.021, drie men sen 1.698, gezinnen van twee men sen 3.029 en alleenstaanden 1.989, Raad Valkenisse over zomerwonin genterrein en sportveldlicht KOUDEKERKE - Dc raad van Vil- kenisse, die dinsdagavond om half acht bijeenkomt zal zich over tal van onderwerpen moeten uitspreken. V> vragen b. en w. de raad zijn goedkeu ring te geven aan liet verlenen vu een krediet van 15.000,- voor verlichting van liet trainingsveld na 'De Meeuwen'. Ook vragen b. en t. aandacht voor het bouwrijp maken van het zomerwoningenterrein net Kustlicht' te Zoutelande. Hierover zijn reeds geruime tijd on derhandelingen gevoerd met de bv Geoproject te Nieuw Vennep. Het ugv in de bedoeling dat begonnen won» met het bouwrijp maken van onge veer 1/3 gedeelte van de in bet pis® moeten zijn gebracht. L. de raad voor de grond te veris» aan Geoproject tegen 392.376r «mr de tegen de bijkomende kosten i w» een bedrag van 39.182,70. De rad zal zich verder moeten over het eervol ontslag van 06 meente-werkman, en het verlenen van financiële medewerking aan sentwe» op grond van onderwijswetten. Volksdansleest van 'Hava NaQuila VOGELWAARDE - In vfrb.4nd.„^ het vierjarig bestaan heeft de jou» dansgroep 'Hava ater, dorpscentrum van Vogelwaan dagavond een volksdansfeest den. Behalve de eigen dansgro^n cU ongeveer honderdvuftigbszoe raëlische. Roemeense en Tsiecfl waakse dansen lieten zien, Belgische groep Sne:j5S~.r.n «rf ghem op. De Bdgen succes met specifieke ^Sjwjaien. en het spectaculaire vej»- Het eigen orkest ran zorgde voor de nttiaek, h a. Wauters enkele 'folksongs het

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4