Op Schouwen in 1973 niet alleen plastic huisvuilzakken meer Zierikzee heeft in 1973 vee! geld tekort f lilieuactie van de Bouwen Ewoutschool burgemeester a. p. schouwenaar pleit voor gebruik papieren zak len- Soos 'Big S' kreeg nieuw bestuur eigen kapitaal en reserves vrijwel op PONTIAC horloges, fijne horloges. EXTRA GELD VAN RIJK IS NOODZAKELIJK Zuivering Landarbeidersbond vergaderde PERSLEIDING NAAR WAARDE 1) yIJDAö 17 NOVEMBER 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 REINIGINGSRECHT BEPAALD OP 55; DE BEJAARDEN BETALEN 40 «CHARENDIJKE - Het huisvuil op cchouwcn-Duiveland moet aangeboden „orden In dichtgebonden zakken 'van deugdelijke kwaliteit'. Dat besloot de Ld ran bestuur van de reinlgings- dienst Schouwcn-Duiveland donderdag ochtend in Seharendijke. De dienst mot per 1 Januari af van het gebruik no uitsluitend plastic zakken. Die iaden namelijk te weinig gekocht. )kn besloot toen om een reinigings recht te (taan heffen en de mensen mj te laten In het gebruik van afval- Batemeester A. P. Schouwenaar was ce gelukkig met de veranderingen. Je kunt plastic zakken niet verplicht stellen We moeten tenslotte oog heb ben voor de milieuverpestende wer ing van de plastic zak. Daarom moet ook de mogelijkheid bestaan om bij- d gebruik te maken van pa- "iei lijkt me belangrijk le vrouwenvere- n wordt", aldus deter Schouwenaar. IK het gewone huisvuil kan ook re'f vuil tot maximale afmetingen -an timOxl.50 met de vuilnisauto worden meegegeven. Een aparte auto komt dm één keer per maand langs om de grotere stukken grof vuil op te halen. Dat stuitte bij wethouder L. O. F™ gemuis van Westerschouwen op des ren. Hij was aan de ene kant erg gelukkig dat het nu toegestaan is vesiiUer.de soorten zakken mee te geren, maar hij vond dat de reini- j^rsóienst zou kunnen volstaan met te m één keer alles meenemen, zo ts! gewoon huisvuil als grof vuil. Voorzitter S. Francke vertelde dat het dagelijks bestuur deze hele zaak heeft onderzocht en tot de conclusie kwam dat een dergelijke combinatie van huisvuil en groot grof vuil op prakti sche moeilijkheden stuit bij het opha- Reinigingsrecht De ontwerpbegroting 1973 werd door de raad van bestuur aangenomen. Al leen wethouder C. P- Kuljper van Duiveland kon niet akkoord gaan met de bedragen van het te betalen reini gingsrecht. Het reinigingsrecht wordt vastgesteld op 55. Mensen boven de 65 jaar moeten 40 gaan betalen. De heer Kuijper: „Een echtpaar dat ouder is dan 65 jaar moet dan minder' gaan betalen dan een alleenstaande, die toch veel minder vuil aanbiedt. Dat vind ik bepaald onbillijk". Ter- sprake kwam toen de regeling zoals die in Middelburg wordt getroffen, waarbij het te betalen bedrag hoger wordt naarmate het gezin groter is. Voorzitter Francke wees erop dat ook een dergelijke regeling grote bezwa ren met zich meebrengt. „Je dan een nog grotere belasting «<m administratie, want wanneer een zoon De raad van bestuur ging akkoord met het beplantingsplan voor de nieu we vuilverwerkingsplaats. Voor de aanleg daarvan heeft men zich aange- l meld om in aanmerking te komen voor een rijksbijdrage in het kader van de aanvullende civlel-technische werken. De kosten van de nieuwe vuilverwerkingsplaats bedragen onge veer 135.000. In principe besloot de raad van be stuur ook om een nieuwe rupslader voor de verwerkingsplaats te kopen- Dat voor een bedrag van ƒ82.650. Er wordt nog even gewacht met de be stelling, want een aannemer uit Zie- of dochter naar elders vertrekt, moet dat weer geregistreerd worden. Om praktische overwegingen ben ik van die regeling geen voorstander" Burgemeester G. Hokken van Bruinis- se wees erop dat een verlaging van het reinigingsrecht voor alleenstaan den alleen maar zou betekenen dat de gezinnen weer meer zouden moeten betalen. Dat wilde de heer Hokken voorkomen. Alleen de heer Kuijper stemde uiteindelijk tegen de voorge stelde bedragen. De heer J. J. Klaasse, raadslid in Brouwershaven, stelde de betaling van reinigingsrechten door de bewoners van een zomerwoning aan de orde. „Je bent niet verplicht lid te zijn van de reinigingsdienst, maar het gebeurt toch nogal eens dat de bewoners van een zomerwoning niet betalen en wel vuil leveren. Mijn vraag is alleen, hoe je die mensen eruit haalt". Voorzitter Francke: „We moeten daar voor medewerking hebben van de ge meenten, maar het is inderdaad een groot probleem". Burgemeester H. Everwijn van Westerschouwen wist wel een oplossing: „De gemeentesecre tarie geeft gewoon alle aan de route gelegen bewoners op. Die krijgen dan allemaal een aanslag en als er soms tussen zitten, die geen vuil bij aanbieden, dan kunnen ze tegen die aanslag gewoon bezwaar indie nen". De heer Klaasse zag ondanks deze oplossing toch nog wel een aan- rikzee heeft ook belangstelling voor de werkzaamheden op de verwerkings plaats. Als de aannemer een offerte aanbiedt, komt die in de vergadering van de raad van bestuur. B. EN W BRUINISSE BLIJ DAT MOSSEL- VLOOT NOG BLIJFT BRUINISSE B. en w. van Bruinis- se hebben het toegejuicht dat de mos- selvloot in de Bruir'sser haven blljrt, zolang verwateren van mosselen In Yerseke mogelijk is- In de aanbiedingsnota bij de begro ting 1973 stelden b- en w „Het gemeentebestui is uiteraard gelukkig met het in de gemeente blijven van dit grote deel van de bevolking en deze voornaamste bron van inkom sten sedert eeuwen..." In het artikel daarover in de PZC van woensdag stond abusievelijk: „Het gemeentebe stuur is uiteraard niet gelukkig VOLLEYBALWEDSTRIJDEN De Oudvossemeerse volleybal vereni ging 'Amigos' zal vandaag (vrijdag) met zowel het heren- als damesteam een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen de volleybalvereniging Ga, vok uit Oud-Gastel. Vooral het dames team zal het moeilijk krijgen daar het Bijeenkomst VVD in Steenbergen SINT-PHILIPSLAND De afdelingen Steenbergen. Bergen op Zoom, Roos endaal en Sint-Philip iland van de WD houden vrijdag 24 november ia hotel "Vroon" te Steenbergen een openbare bijeenkomst. Mr. dr. C Berkhouwer, tweede kamerlid voor de WD, spreekt tijdens deze bijeen komst over 'We naderen de verkiezin gen'. De bijeenkomst begint om acht uur. De jeugdsociëteit "Big S' te Haamstt de heeft tijdens een vergadering een nieuw bestuur gekregen. Zes leden j stelden zich beschikbaar, zodat er no-;: één vacature blijft. De nieuwe voorzitter werd Jan Ken ters uit Burgh, die daarmee Leo de Felter opvolgde. Cor Rademaker eveneens ui' het oude bestuur zal dt- takenverdeling der werkgroepen op zich nemen, Ad van Dongen werd penningmeester, Ad van der Pol sec re-1 taris, Ben Medcleler sportsecretari>. c.n Nico Deurloo nam de algemene zaken I (ADVERTENTIE) team van Oud-Gastel bovenaan staat op zich. Dit jaar staan de tradition--: in de volleybalcompetitie regio Roo-1 punten weer op het programma, zoals sendaal. De wedstrijden worden dit-! de autorally, sinterklaasviering, 1 JANUARI VERANDERT OPHALEN HUISVUIL SCHOUWEN-DUIVELAND SCHAR ENDIJKE De reinigings-t dienst Schouwen-Duiveland gaat per 1' jmuai ran het volgend jaar de op- huldienst van huisvuil en grof vuil reorganiseren- De routes zien er als volgt uit- Maandag: Koetenisseweg - Kooymansweg - Ho- gezoom (vanaf Breedsteweg) - kom' Renesse Laone - Scholderlaan - Oos-' tenrijksedorp - Oosterbanweg - J- van Renesseweg restant kom Renesse. Kom Brouwershaven. Elkerzeeseweg som Seharendijke - Kuyerdamseweg Kr. Karelsweg - Weelweg - Schelpweg- RUemeet Schelpvveg - Hogeweg Sxerweg - Serooskerke; üsnag: 'm Haamstede - kom Burgh - Hoge- (tot W. G. Bootlaan) - Meeldijk - Btngteluis Steursweg - Brabersweg - Stolpweg Kloosterweg (vanaf Wes- terbanweg) Nw. Haamstede - Kloos terweg Vroonweg - Breedsteweg - Hogezoom (richting Haamstede) Hogeweg (vanaf W. G. Bootlaan) - Westenschouwen - Lageweg - Kraaye- steinweg. Donderdag: Rijksweg (Noordzijde vanaf Blauwe ast) - kom Bruinisse kom Ooster- - Laurensweegje - Zonnemansweg Oude Nieuwlandseweg - Oostweg - Oiwerkerk. Vrijdag: Zonnemaire - Zuidweg - Kraisweg Gaanderseweg kom Drei- Zuiddijk - Dreischorsedijk - kom Noordgouwe - neereweg kom Kerkwerve - Verse- putseweg kom Nieuwerkerk- De routes, die de open huisvuilwagen njdt, aen er aL volgt uit: Maandag: Mfooskerkseweg - Bouwmansweg wikersnoiweg - Stoofweg - kom hoordwelle Stoofweg - Hellevveg - Kampweg - La0ne (tot Scholderlaan) •stoofweg. Bootsweg - Oude Hoofd weg - Provmcialeweg - Slikweg - De- Zwaardweg (incl. Floris- S) Taayersweg - Turelureweg Zuider Nieuwlandweg - Duivendijkse- weg - Heuvelsweg - Delingsdijk - Ring dijk - Hoogeboomseweg - Dirksweg - Blankersvveg - Sehouwsedijk - Den Osse - Langedijk - Nw. Kerkweg - Kapelleweg - Plattedijk - Haven i Kloostemol - Baken - Rampweg - j Nteuweweg - Kuyerdamseweg - Stoof weg. Dinsdag: Kloosterweg (vanaf gem. huis) - Wes- terbanweg - J. J. Boeyesweg - Delta weg - Oosterscheldelaan - Grevelingen- laan - Vroonweg - Breedsteweg - Arm- hoekseweg - Omloopsweg. Woensdag: Grof vuil (4 dagen per maand); donderdag: Rijksweg (Zuidzijde vanaf Oud Heili- maal gespeeld in het tumgebouw Oud-Vossemeer. Voor de competitie t maandagavond speelt het heren- team een 'thuiswedstrijd' tegen TO- BEC I uit Bergen op Zoom in het sportcomplex De Gageldonk te Bergen i op Zoom.I diner, een 'country en westemavond' en het Stroa-camaval. Zondag 19 no vember zal in het soos gebouw de groep "Dutch Spring' uit Goes optre den van 15.00 tot 18.00 uur. Zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig, vele jaren lang. De romantische Pontiac. Voer de moderne vrouw. Braceielhorloge mei 'antieke' wijzerplaat Zilver 295,-. genweg)- - Dorpsweg - Molenweg - (noordzijde tot Rampertsedijk) - via Oosterland Lage Rampertseweg (vanaf Lange Dreef). Zwanenburgse- weg - Braamsweg - Nw. Noorddijkse- weg - Groeneweg - Zuid Hogeweg - Vissersweg - Reigerweg - Middenweg - via Nieuwerkerk - Stoofweg - Veld- damseweg - Galgeweg - Noorddijk Dillingsweg - Sirjansland - Bredeweg - Zandweg - Kempersweg - Sluisweg - via Nieuwerkerk - Stolpweg - Nieuwe- weg - Capelleweg- Vrijdag: Blooisedijk - Rietdijk - Korteweg Binnendijk - Veerdijk - Oostweg Kapteinsweg - Langeweg - Zorgseweg - A, de Oudesweg - Zuiddijkweg - Zuiddijk - Roterijdijk - Schuddebeurs - Kloosterweg - Donkereweg - Hane- weg - Groeneweg - via Kerkwerve Zandweg - Brasweg - Provincialeweg. Het grof vuil wordt als volgt opge haald: Eerste woensdag van de maand huisvuilroute van maandag; tweede woensdag van de maand de huis vuilroute van dinsdag; derde woens dag in de maand de huisvuilroute van donderdag en de vierde woensdag van de maand wordt de huisvuilroute van vrijdag afgewerkt. ZIERIKZEE De gemeente Zierik zee zal ook in 1973 aan het rijk om extra geld moeten vragen. De begro ting voor het komende jaar is niet sluitend: de rekening van de gewone dienst (met bijna 10 miljoen gulden aan uitgaven) laat een tekort zien van ruim vijf ton. De post voor onvoorzie ne uitgaven staat op bijna een ton- „Reeds voordat de werkzaamheden aan de begroting 1973 een aanvang hadden genomen was het ons bekend dat het ons onmogelijk was voor 1973 een sluitende begroting in te dienen. De aanvullende uitkering uit het ge meentefonds is ons immers voor het laatst in 1972 toegekend, terwijl het eigen kapitaal en aanspreekbare reser ves zo goed als zijn verdwenen," schrijven b en w in hun aanbiedings brief. Voor 1969 had Zierikzee nog bijna ne gen ton aan reserves. In vier jaar is daarvan 8! a ton opgesoupeerd. B en w verwachten dat er voor 1973 nog iets van 9000 over zal zijn. Die reserves waren voor een groot gedeel te eeuwen geleden gevormd door het zogenaamde legaat Mogge. Het colle ge betreurt het verdwijnen van die reserves zeer. „Wij vragen ons zelfs af of een dergelijke intering van het eigen vermogen niet een te grote ingreep is geweest," aldus b en w. Men vindt dat er bij verlening van uitkeringen te veel naar het aantal inwoners gekeken wordt. In hun lijvi ge aanbiedingsbrief van 19 kantjes (ADVERTENTIE) Sensatie in Iglo's Ideejenwïnkel d: pak spinazie van 450 gram van 1.05 nu voor 85 cent. zijn, in overeenstemming met richtlijnen van de betrokken minis ters. Het gaat dan om de straatbelas ting, de reinigingsrechten, het riool recht, de hondenbelasting en de ha vengelden. Voor de verhoging van de secretarieleges en rechten van de bur gerlijke stand, begrafenisrechten en opcenten op de personele belasting krijgt de gemeenteraad nog voorstel len. B en w verwachten niet dat een onroerend goedbelasting in 1973 al ingevoerd kan worden. Het college constateert dat de uitkeringen van het rijk voor lager onderwijs de werkelij ke kosten bij lange na niet dekken. Zierikzee moet er in 1973 totaal ruim een ton bijleggen (een stijging van 40 mille). In de loop van 1972 werden voor de stad een hele serie verkeers maatregelen genomen, waaronder het instellen van een blauwe zone. Op het verlanglijstje staat nu nog de realise ring van het parkeerterrein in de Mosselboomgaard. B en w hopen dat dit project in het kader van werken ter bestrijding van de werkloosheid kan worden uitgevoerd. De parkeer plaats zal met een capaciteit van 250 voertuigen een ontlasting betekenen voor de binnenstad. „In aansluiting daarop zouden dan misschien bij wij ze van proef enkele loopstraten kun nen worden aangewezen, wat voor het winkelen in die straten ongetwijfeld voordelen biedt," meent het college- Een 'tegenvaller' noemt men het weg vallen van parkeergelegenheid op het Kerkplein. De mogelijkheid wordt on derzocht of de voormalige speeltuin de Molleman ingericht kan worden als parkeerterrein. De ontsluiting van de Molleman vraagt dan wel de nodi ge aandacht. Over het circulatieplan voor de binnenstad is na langdurige en moeizame besprekingen in principe met de hierbij betrokken instanties overeenstemming bereikt. De studies voor de voltooiing rioolzuiveringsinstallatie, in samen werking met het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater, zijn In de loop van 1972 afgerond. In de komen de maanden komen er voorstellen over. B en w vinden dat er momen teel van een onhoudbare situatie spra ke is, omdat het (gezuiverde) water dat via de polder op de Oosterschelde geloosd wordt van een erg slechte kwaliteit is. „Er zal op korte termijn een mogelijkheid dienen te worden geopend om tot de zo hoognodige uitbreiding en voltooiing van de in stallatie te geraken. Na de voltooiing zullen de rioolbelasting en rioolrech ten nog aanzienlijk dienen te worden verhoogd," aldus het college. B en w zijn blij met het toewijzen van de zuiveringstaak voor het opper vlaktewater aan de waterschappen. Over een mogelijke samenwerking van die waterschappen met de NV Watermaatschappij Zeeland wordt nog gepraat. Voor het eerst sinds jaren is in de begroting weer een bijdrage geraamd om het nadelige saldo van het Zweedse Rode-Kruis- Ziekenhuis in Zierikzee te dekken. Het gaat om een bedrag van ƒ2,35 per inwoner, totaal bijna 20 mille. In 1972 zijn tot nu toe 140 woningen (60 woningwet en 80 premie) klaar geko men. Er zijn 36 koopwoningen in aanbouw, waarvan er dit jaar 8 ge reed zijn. De activiteiten vinden plaats in bestemmingsplan West-I. In plan West V is begonnen aan de bouw van 49 woningwet- en 44 premiewoningen. De plannen voor de bouw van 16 bejaardenwoningen in plan Malta II zijn vrijwel rond. Tot oktober 1972 waren de bouwactiviteiten gelijk aan die over heel 1971- Het aantal woningzoekenden was rig jaar 300. Het is inmiddels gedaald tot 156, waarvan 62 afkomstig uit andere gemeenten. Daarnaast is er nog een veertigtal verzoeken om een bejaardenwoning, waarvan 21 afkom stig van inwoners uit andere gemeen ten- De bevolking van de gemeente bleef stijgen: van 7795 in 1967 naar 8134 in 1971. Ook in 1Ö72 zette de groei zich voort: per 1 november was het aantal 8357, een toeneming met 223 inwoners. De commissie voor publieke werken moet voor 1973 nog een urgentiesche ma opstellen. B en w hebben er in willekeurige volgorde al acht opge somd: voltooiing en uitbreiding riool waterzuiveringsinstallatie; aanleg par keerterreinen Mosselboomgaard en Bolwerk: verbetering en verbreding Westbrug; restauratie en herstel kade muren; restauratie Varreput; verbete ring Grachtweg; diverse herbestratin gen en verbetering verlichtingsplan. Het college hoopt dat spoedig begon nen kan worden met de restauratie van het eerste gedeelte (kap) van de Nobelpoort. Een ander gemeentelijk monument dat voor restauratie m aanmerking komt is het Tempelieren- huis in de Meelstraat. Voor de bouw van een nieuwe kleu terschool (christelijke) in de woon wijk West zijn nog geen geldmiddelen beschikbaar. B en w hebben goede hoop dat het geld er binnenkort komt. Van deze tweeklassige school wordt een lokaal voorlopig gebruikt voor het openbaar kleuteronderwijs. De nieuwe rooms-katholieke basis school aan de Hoge Molenstraat komt voor het seizoen 1973-1974 gereed en de Beatrixschool krijgt in 1973 de beschikking over een nieuw gebouw. Bijstand Voor het eerst is in de aanbiedings brief een hoofdstuk 'jeugdzorg' opge nomen- Het college bericht dal de zorg voor de jeugd op Schouwen- Duiveland steeds meer vorm begint tc krijgen. In de begroting is een bedrag van 1,50 per inwoner opgenomen ten behoeve van de stichting Jeugd Schou wen-Duiveland (in oprichting). De be doeling is dat in de stichting samen zullen werken reeds aanwezige instel lingen voor jeugd- en jongerenweri:. kerken en organisaties, ieder met e'. gen signatuur. De stichting heeft als doelstelling de geestelijke, maatschap pelijke, lichamelijke en culturele ont plooiing van de jeugd op Schouwen- Duiveland te bevorderen. B en w herinneren aan de moeilijkhe den die men heeft op het gebied van de bijstandsverstrekking aan woonwa genbewoners. Het college blijft van oordeel dat de aanwijzing van Zierik zee als bijstandsverlenende gemeente voor woonwagenbewoners een onjuis te beslissing is gèweest, „Werd in'het verleden incidenteel bijstand verleend, in 1972 is dit uitgegroeid tot een permanente en zware taak. Per 25 oktober bedroeg het aantal aanvragen over 1972 reeds 184," betoogt het: college. De bijstandsverlening aan in woners is in 1972 toegenomen, vooral in de groep personen onder de 65 jaar. „De vrije vestiging welke voort vloeit uit de huurliberalisatie heelt tot gevolg gehad dat een groep jongelie den zich in deze gemeente heeft ge huisvest. Het gebrek aan werkgelegen heid en hun houding ten opzichte van het verrichten van arbeid, deden het aantal bijstandsaanvragen toenemen., In vele gevallen hebben wij de nood zaak tot het verlenen van bijstand in, twijfel getrokken," schrijven b en w Pogingen om samen met Goes. Middelburg en Vlissingen voor de-' ze mensen een passend werkobject te: vinden, zijn mislukt. De stichting dienst sociaal pedagogi sche zorg in Zeeland stelt een onder zoek in naar de behoefte in de streek om te komen tot de instelling van een gezinsvervangend tehuis voor alleen staanden. Het college juicht dat toe. In studie is genomen het instellen van een commissie die bezwaarschriften, tegen de beslissingen van b en w op verzoeken om een uitkering volgensi de bijstandswet, behandelt. Pontiac tijd - juiste tijd. RAAD BROUWERSHAVEN BENOEMDE NIEUWE GEMEENTESECRETARIS BROUWERSHAVEN Da gemeente-' raad van -Brouwershaven heeft in ae vergadering van donderdagavond de heer A. Witte uit Z ui d-Bei j er land be noemd tot gemeentesecretaris. Burge meester A. P. Schouwenaar deelde de raad, naar aanleiding van een interpel latie in een vorige vergadering van de heer J. J. Klaasse. mee, dat aan een slechte weggedeelten in de Boogerd- slechte weggedeelten in de Booger- weg te Dreischor te herstellen. Het betreft hier enkele proefstukken. De raad ging voorts akkoord met de aanschaf van veertig stuks klapstoelen voor de gymnastiekzaal te Drei schor. De Oud-Vossemeerse afdeling van de landarbeidersbond 'Sint Deus Dedit' hield een ledenvergadering in 'Hotel Hof van Holland'. De voorzitter, de heer Adrie Hommel Jac. zn. opende de vergadering waarna hij het woord gaf aan de heer Piet Kenter van het hoofdbestuur te Goes. De heer Kenter (Slot van pag. Hooguit wanneer er werkelijk werkge legenheid in het geding kom: wilde hij maar dan me: andere bronnen, nog wel een handje helpen. In zijn antwoord aan de staten liet ge deputeerde Van Haaren weten, dat er over de financiële consequenties van een zuiveringsinstallatie voor de pers leiding tot nu toe niets bekend is. Daarom vond hij het moeilijk om daarmee reeds nu in deze verordening rekening te houden. „Bovendien", zo voegde hij er aan toe. „als er waar dan ook tussen Bergen op Zoom en de Westerschelde een zuiveringsinstallatie moet komen, dan zullen voor de bouw daarvan bijdragen moeten rollen ui*, het heffingenfonds voor de bestrijding van de waterverontreiniging". En wat de overgangsregeling voor de Westbra bantse industrieën op dit moment be treft. in eerste instantie voelde gs van Brabant er weinig voor. Toen een aan tal statenleden toch doorzette en een concreet voorstel bij het college depo neerde, wilde men er nog eens een nachtje overheen laten gaan. Als een manier wordt gevonden, waarmee wordt voorkomen, dat lasten van de industrie naar de bevolking verschui- dan willen gs van Brabant in dit sprak over sociale wetten, vakbonden opzicht niet dwars liggen, zo was de en cao's. De heer Hommel dankte de heer Kenter voor de uiteenzettingen en sloot de avond- voorzichtige verzekering aan de s Vanmorgen vrijdag kom* de zaak opnieuw in discussie. VLISSINGEN De leerlingen van de Bouwen Ewoutschool te Missingen hielden donderdag een milieuactie. Luid roepend liepen de kinderen van de vijfde en de zesde klas door de straten. Zij droegen borden met leuzen zoals 'Houdt Vlissingen schoon'. Frites- zak in de bak' en "Wij willen leven'. De kinderen werden ontvangen in het stadhuis waar zij wethouder van on derwijs Ch. J. G. Gillissen Verschage een enveloppe met een pillendoosje vol groene zeep en een rolletje grauw toiletpapier overhandigden. Op een be geleidend schrijven werd aangedron gen meer groene zeep en meer onge kleurd toiletpapier te gebruiken. Dit omdat deze artikelen weer afgebroken kunnen worden en dus niet milieuver vuilend werken. de belangrijkheid van het milieu'. Hij i gebruik van groene zeep en grauw toi- hoopte dat deze actie op meer mensen letpapier. Na overleg met. de ouder invloed zou hebben. „Ik hoop dat jul-1 commissie begonnen de kinderen in de lie de ouderen wat kunnen opvoeden." j tekenuurtjes met het beschilderen van Hij bracht zijn dank uit aan de ouder-; de borden, commissie en aan de onderwijzer, de; heer J. W. A. Leeflang die voor de al- Na de toespraak van de wethouder gehele organisatie zorg had gedragen, gingen de kinderen de straa: op om De actie was oorspronkelijk het idee huis aan huis de enveloppen te over- van de vijfdeklasser Niels Jense. De, handigen en een praatje te maken over de klas kwamen met hetj bet milieu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 35